Forum FiestaKlubPolska -

Mechanika - [MK6] Problem z biegami

maciulked - 28 Sty 2011, 01:02
Temat postu: [MK6] Problem z biegami
Witam, przejrzałem forum i nie znalazłem identycznego przypadku.
Kiedy silnik pracuje mam bardzo duże trudności z wrzucaniem biegów, w czasie jazdy musiałem używać dużej siły. Na luzie nie słychać żadnych nietypowych odgłosów, silnik pracuje równo, tak samo po wrzuceniu biegu autko jedzie i nic dziwnego się nie dzieje.
Objawy nie narastały w czasie, tzn. wczoraj wieczorem miałem drobne trudności z wrzucaniem biegów (wchodziły trochę ciężej) i myślałem że to może wina mrozu, a dziś prawie popychałem dźwignię kolanem.
Przy niepracującym silniku biegi wchodzą lekko. Pedał sprzęgła - normalny, tzn. ani miękki ani twardy. Po popompowaniu chwilę pedałem wypłynęło skądś trochę oleistej(?) cieczy, nie wiem dokładnie skąd.
Problem leży w tym, że jestem chwilowo w Szwecji i po pierwsze nie mam pojęcia, jak opisać te objawy mechanikowi, a po drugie nie chciałbym wydać nie wiadomo jakiej kasy.

szynszyl - 28 Sty 2011, 09:45

maciulked napisał/a:
Po popompowaniu chwilę pedałem wypłynęło skądś trochę oleistej(?) cieczy,
ale skąd? masz telefon i widzę internet, wklej zdjęcie...
moim zdaniem masz ewidentny wyciek za skrzyni i ja bym tak nie jeździł.
maciulked napisał/a:
a dziś prawie popychałem dźwignię kolanem

JoeMix - 28 Sty 2011, 10:26

A co może popłynąć z pedału sprzęgła - jak jest na linkę to nic, jak jest hydrauliczny to płyn, wyciek świadczy o nieszczelności, nieszczelność o zapowietrzeniu, zapowietrzenie o niepełnym rozłączaniu, a niepełne rozłączanie o problemach ze zmianą biegów,,, pasuje taka układanka?
bidżej - 28 Sty 2011, 11:06

a np. TU popatrzył? <zoltakartka>
maciulked - 28 Sty 2011, 13:05

Sprzęgło jest hydrauliczne, możliwe że to płyn wyciekł z odpowietrzacza, bo żadnego innego źródła nie widać, ale jeszcze to dokładnie sprawdzę, bo nie wykracza poza moje możliwości.
JoeMix - 28 Sty 2011, 13:08

maciulked, Zapal silnik, wciśnij sprzęgło i wrzuć wsteczny bieg,,, z tego co pisałeś to powinien być problem lub zgrzyt,,, jak jest to puść sprzęgło, naciśnij szybko 4 razy, a ostatnie wciśnięcie do podłogi przetrzymaj i ponownie wrzuć wsteczny - jak się uda bez problemów to masz winowajcę,,, jeśli wyciek był w kabinie - pompkę sprzęgła.
maciulked - 28 Sty 2011, 13:39

Wyciek nie był w kabinie, ale idę przyjrzeć się jeszcze raz póki słońca dużo, może coś zauważę.

[ Dodano: Pią Sty 28, 2011 19:22 ]
Popompowałem i faktycznie bezpośrednio po tym biegi wchodzą bez większych problemów. Jednak wycieku w okolicy pompki sprzęgła w kabinie nie ma, a sama pompka była wymieniana w zeszłym roku, bo urwał się plastikowy element mocowany do pedału.
Pod samochodem jest wyciek, ale nie wiem dokładnie skąd (zdjęcia)

http://img24.imageshack.us/i/20110128775.jpg/

jackrzec - 28 Sty 2011, 20:54

wysprzęglik szlag trafił. Bo wg zdjęcia wydaje mi się że to łączeniu skrzyni z silnikiem, a tam to może cieknąć tylko z wysprzęglika (jeśli chodzi o płyn)
maciulked - 29 Sty 2011, 14:06

Dzięki za wstępną diagnozę. Zastanawiam się tylko, czy dam radę dojechać w tym stanie 160 km do promu, żeby naprawić to w Polsce. Jeżeli to wycieka płyn z hydrauliki, to ryzyko, że w końcu nie zadziałają mi hamulce...
szynszyl - 29 Sty 2011, 14:07

maciulked napisał/a:
eżeli to wycieka płyn z hydrauliki, to ryzyko, że w końcu nie zadziałają mi hamulce...
to conajmniej inny układ
maciulked - 29 Sty 2011, 20:02

myślałem, że jak zbiorniczek na płyn hamulcowy i do siłownika sprzęgła jest wspólny, to tak się może zdarzyc. Nie znam się...
JoeMix - 29 Sty 2011, 20:51

Zbiorniczek jest wspólny, ale w wyniku wycieku prędzej wyleci płyn z pompki sprzęgła i stracisz sprzęgło niż z pompki hamulcowej, co nie znaczy że wyciek można olewać,,,

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group