Forum FiestaKlubPolska -

Ubezpieczenia i rejestracja aut - KARTA POJAZDU

Noelka - 16 Sty 2011, 22:57
Temat postu: KARTA POJAZDU
Moze möglby mi ktos pomöc? Jak to wygläda z kartä pojazdu-auto kupione w maju 1999-przepis wszedl w lipcu 1999 ;-| Mozna jeszcze karte wyrobic? Auto w bardzo dobrym stanie-pierwszy wlasciciel dba jak o ukochanego wnusia ;) Ma kupca w Niemczech-auto przejdzie niemiecki TÜV-problem tylko z Kartä Pojazdu-bez tej nie zarejestuje auta w Niemczech.
kuba87 - 16 Sty 2011, 22:58

musisz się zglosic do wydzialu komunikacji jesli nie byla wydana podczas rejestracji to musisz wniesc oplatę za wyrobienie ksiazeczki
Noelka - 16 Sty 2011, 23:02
Temat postu: Karta Pojazdu
Dziekuje :) Ksiäzke dostane od razu czy musze czekac? Sprawa dosc pilna-wiäze sie z wyjadem do PL...
kuba87 - 16 Sty 2011, 23:25

chyba musisz poczekać
madek - 16 Sty 2011, 23:32

Na pewno trzeba czekać, podobnie jak z dowodem stałym, wyrobienie trwa do miesiąca
Noelka - 16 Sty 2011, 23:33

Kwestia kilku dni czy tygodni? Musze te karte osobiscie odebrac (wlasciciel pojazdu) Auto kupione bylo w salonie i caly czas bylo na Pl tablicach. Sä potrzebne jakies specjalnie dokumenty czy tylko dowöd rejestracyjny?
kuba87 - 16 Sty 2011, 23:42

jak jest na PL tablicach to nie musisz miec chyba karty i nie powinni robic z tego tytułu problemu jesli nie została wydana rozumiem ze auto kupione w polsce zarejestrowane w polsce ale mieszkasz w niemczech tak? i tam sie tym autem poruszasz?
madek - 16 Sty 2011, 23:48

Dziwi mnie to właśnie tym bardziej że teraz już nie ma obowiązku wyrabiania karty pojazdu. Moja fiesta nie miała karty, i przy przerejestrowaniu na mnie nie została wydana.
Noelka - 16 Sty 2011, 23:52

tak.. Ale zeby auto zarejestrowac w Niemczech potrzebna jest karta pojazdu. Auto kupione w PL w salonie w maju 99-przepis wszedl w lipcu :/ Na polskich tablicach-mieszkajac w Niemczech moge jezdzic nim tylko 3miesiäce. Autko zostalo juz sprawdzone w tutejszym TÜV i nie bedzie problemu-jest w swietnym stanie technicznym :) Brakuje tylko tej karty

[ Dodano: Nie Sty 16, 2011 23:54 ]
W Niemczech jest to obowiäzkowe-Fahrzeugbrief-odpowiednik Karty Pojazdu

rafantek - 17 Sty 2011, 04:05

Jesteście pewni ze mozna sobie OT tak wyrobic karte pojazdu jesli nie była ona wydana przy pierwszej rejestracji w kraju?
Noelka - 17 Sty 2011, 08:48

No wlasnie... Wszedzie jest opis o wydaniu karty pojazdu jesli zostala zagubiona czy zniszczona a o wydaniu 1karty jakos nic nie moge znalezc. Do wydzialu komunikacji raczej nie mozna sie dodzwonic-pröbuje dalej ;-|
arecki - 17 Sty 2011, 09:11

Noelka napisał/a:
Moze möglby mi ktos pomöc? Jak to wygläda z kartä pojazdu-auto kupione w maju 1999-przepis wszedl w lipcu 1999 Mozna jeszcze karte wyrobic?

jak auto kupione przed lipcem '99 to nie potrzebujesz karty, poza tym nawet jej już nie wyrobisz ponieważ auto było kupione w momencie kiedy w/w karta nie była obowiązkowa.

JoeMix - 17 Sty 2011, 09:26

Jeśli w dowodzie jest wpis - "Karty nie wydano" to nie ma problemu,,,
Noelka - 17 Sty 2011, 09:35

jak auto kupione przed lipcem '99 to nie potrzebujesz karty, poza tym nawet jej już nie wyrobisz ponieważ auto było kupione w momencie kiedy w/w karta nie była obowiązkowa.[/quote]

No wiec auta nie moge zarejestrowac w Niemczech :bezradny:

JoeMix - 17 Sty 2011, 09:44

Noelka, najlepiej udaj się do wydziału komunikacji i tam się dowiesz co zrobić skoro za granicą nie honorują wpisu "Karty nie wydano"
Noelka - 17 Sty 2011, 09:45

No wiec dodzwonilam sie do wydzialu komunikacji :jupi: Karty nie dostane ;-| Jedyne wyjscie-jesli Niemcy wezmä to pod uwage ze wogöle karta nie byla wydana i jednak przerejestrujä auto w co wätpie....

[ Dodano: Pon Sty 17, 2011 09:46 ]
JoeMix napisał/a:
Noelka, najlepiej udaj się do wydziału komunikacji i tam się dowiesz co zrobić skoro za granicą nie honorują wpisu "Karty nie wydano"


No wiec bardzo mila choc zniecierpliwiona pani poradzila mi zebym spröbowala porozmawiac z niemieckimi urzednikami :głowąwmur:

JoeMix - 17 Sty 2011, 09:53

No to może być problem, będzie to dobra wymówka na odrzucenie starego samochodu (bo skoro nie ma karty to jest wiekowy), bo oni stare graty do polski pchają a nie przyjmują,,,
Noelka - 17 Sty 2011, 10:07

Sama bylam zdziwiona ze z przeglädem nie bedzie problemu-no ale nic nie zrobie bez karty. Trudno-nastepny tysiäc na liczniku sie szykuje :)
JoeMix - 17 Sty 2011, 10:25

A Ty masz auto w Polsce zarejestrowane ,,, i co? Kończy się przegląd? Czy jaki powód rejestracji w Niemczech?
Noelka - 17 Sty 2011, 15:03

Przegläd konczy sie w lutym wiec musze do Pl jechac i chyba zostawie juz auto w Pl :sad:

[ Dodano: Pon Sty 17, 2011 15:05 ]
Mam kupca w Niemczech-auto male, malo pali i nie ma problemu z parkowaniem-w sam raz dla kobiet ;)

arecki - 17 Sty 2011, 15:27

niestety zostaje tylko dogadanie się z niemieckimi urzenikami w takiej sprawie...w PL nic nie załatwisz więcej
JoeMix - 17 Sty 2011, 17:03

A nie można podjechać na stacje diagnostyczną i normalnie zrobić przegląd,,, jak nie wbiją w dowód to dadzą zaświadczenie na piśmie że auto sprawne,,,
Noelka - 17 Sty 2011, 18:39

Moge oczywiscie podjechac na przegläd-do PL-1000km w jednä strone-auto oczywiscie sprawne (ok, olej powoli musze wymienic :) )
JoeMix - 17 Sty 2011, 21:44

Noelka, chodziło mi o przegląd na lokalnej stacji,,,
Noelka - 17 Sty 2011, 22:36

Auta z "ostbloku" muszä przejsc "specjalny" przegläd-z §21 cos tam cos tam... Niemcy sä do nas bardzoooo uprzedzeni i przeglad ktöry normalnie kosztuje ok 70-80 EUR a z PL-200EUR. Mam polski dowöd rejestracyjny i nie wiem czy bedzie to w PL honorowane.
arecki - 17 Sty 2011, 22:44

Noelka napisał/a:
Mam polski dowöd rejestracyjny i nie wiem czy bedzie to w PL honorowane.

a czemu nie :?:

Noelka - 17 Sty 2011, 22:49

musze rano atakowac paniä z wydzialu komunikacji zeby sie upewnic co i jak.
chudy - 17 Sty 2011, 23:45

JoeMix napisał/a:
A Ty masz auto w Polsce zarejestrowane ,,, i co? Kończy się przegląd? Czy jaki powód rejestracji w Niemczech?
jezeli przebywa u nich dluzej niz trzy miesiace powinien miec 1) tamtejsze prawo jazdy 2) auto zarejestrowane u nich.
Mam rodzinke w tym jakże magicznym kraju i kuzyn mial spore problemy wlasnie przez brak ich prawa jazdy ( kilka razy mial kontrole przez tych samych panow i sie polapali :) okazalo sie ze jezeli jest zameldowany tam i u nas w pl powinien miec nasze i ich prawko, kuzyn chcial to obejsc i wyrobil u nas miedzynarodowe co i tak nic mu nie dalo, co do karty pojazdu to z tego co wiem tam go bez niej nie zarejestrujesz a u nas Ci jej nie wydadza skoro jej nie bylo, gdybys tylko zgubil to powinienes dostac duplikat.

Noelka - 18 Sty 2011, 09:08

Masz racje. Prawo jazdy mam polskie-na panienskie nazwisko i to nigdy nie bylo problemem-zapytalam podczas kontroli czy musze wymieniac jak na stale jestem w Niemczech to sie spytali"po co?" ok... Troche sie zdziwilam, bo w PL wymianialam wszystkie dokumenty opröcz prawka po slubie. Wielu moich znajomych ma miedzynarodowe i to tez nie problem. Auto zawsze mozna "pozyczyc" od rodziny z PL ale trzeba uwazac zeby nie trafic na tych samych policjantöw-ktörzy akuart u nas czesto kontrolujä auta na polskich blachach-moze to urok pieknego czerwonego seicento :2xf:

[ Dodano: Wto Sty 18, 2011 09:10 ]
Nasze i ich prawko??? OK, chyba ze tak mozna jesli sie ma dwa meldunki.

arecki - 18 Sty 2011, 09:10

Noelka napisał/a:
moze to urok pieknego czerwonego seicento

zapewne :serduszka:

Noelka - 18 Sty 2011, 09:14

Widze ze sam jestes wielbicielem?? Pozdrawiam :)
arecki - 18 Sty 2011, 10:18

Noelka napisał/a:
Widze ze sam jestes wielbicielem

oj tam, od razu wielbiciel :-P

również pozdrawiam i powodzenia w załatwianu życze :)

Noelka - 20 Sty 2011, 21:23

Dla wszystkich, ktörzy chcä zarejestrowac auto w Niemczech a nie majä karty pojazdu-to nie problem!!!!!! Wszystko mozna zrobic-ok, jest troszke zalatwiania z papierami ale jednak "Polka potrafi" (albo i dwie :-P ) Bardzo mily pan w tutejszym wydziale komunikacji (swojä droga-szwagier Polak) wszystko sprawdzil i nam podal co ijak. Tak na marginesie-oplaca sie auto z Polski sprowadzic i w De zarejestrowac a jeszcze lepszy interes nowe auta :hihihi:

[ Dodano: Czw Sty 20, 2011 21:23 ]
Dla wszystkich, ktörzy chcä zarejestrowac auto w Niemczech a nie majä karty pojazdu-to nie problem!!!!!! Wszystko mozna zrobic-ok, jest troszke zalatwiania z papierami ale jednak "Polka potrafi" (albo i dwie :-P ) Bardzo mily pan w tutejszym wydziale komunikacji (swojä droga-szwagier Polak) wszystko sprawdzil i nam podal co ijak. Tak na marginesie-oplaca sie auto z Polski sprowadzic i w De zarejestrowac a jeszcze lepszy interes nowe auta :hihihi:


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group