Forum FiestaKlubPolska -

Silniki diesla - [MK6] Złamana miarka oleju 1.4 Tdci

arturasss - 3 Sty 2011, 23:52
Temat postu: [MK6] Złamana miarka oleju 1.4 Tdci
Witam ,pierwszy mój post , wypadało by się przedstawić ,a wiec na imię mam Artur:)Teraz do rzeczy.
Złamał mi sie bagnet oleju we fiesie 1.4tdci z rocznika 03 i wpadłem na genialny pomysl;) a mianowicie; jak by ktoś był na tyle miły i znalazł chwile żeby wyjąc bagnet w swojej fiescie i go zmierzyć ,to był bym bardzo wdzięczny. W załączniku zdjęcie poglądowe, interesuje mnie wymiar nr1 i nr2. Z góry dziękuje i pozdrawiam Artur.

http://img256.imageshack.us/i/bagnetz.jpg/

Cobrak - 3 Sty 2011, 23:59

Nie mów że będziesz go sztukował? <wow> Mi mechanior złamał bagnet i nie chciał oddać kasy to sam kupiłem w ASO za chyba 40zł.
arturasss - 4 Sty 2011, 00:41

zanim kupie nowy muszę jakoś sprawdzić olej
JoeMix - 4 Sty 2011, 09:17

Gdzie jest ta złamana końcówka? Wpadła do silnika czy masz to w ręku,,, bagnet kupisz w sklepie od ręki, więc nie widzę sensu w lepienie starego i ryzykowanie ze coś wpadnie do silnia (jak jeszcze nie wpadło)
Rebel - 4 Sty 2011, 10:06

JoeMix napisał/a:
Gdzie jest ta złamana końcówka? Wpadła do silnika czy masz to w ręku,,,


Skoro arturasss potrzebuje wymiary końcówki bagnetu to wnioskuję, że jej nie ma. ...pływa w misce? :twisted:

ElGrey - 4 Sty 2011, 16:12

jak bedzie mial buzo szczescia to wyleci z olejem, jak nie to zostanie tam na wsze czasy :-P
JoeMix - 4 Sty 2011, 16:29

Miska do zrzucenia i kawałek do wyjęcia,,, czułbym delikatny dyskomfort ze świadomością ze coś mi pływa w oleju w silniku.
TomQ - 4 Sty 2011, 16:54

JoeMix napisał/a:
czułbym delikatny dyskomfort ze świadomością ze coś mi pływa w oleju w silniku.

Myślę, że znajda się osoby, które nie będą go czuły. Ba, zechcą sztukować bagnet
i zupełnie nie będzie im taka sytuacja przeszkadzała.
A może nawet będą się czuły bardzo dumne z siebie, bo "zaoszczędziły" na butelkę taniego wiskacza :hahaha:

arturasss - 4 Sty 2011, 16:56

Wyciągnąłem bagnet bez tego kawałka co zaznaczyłem , kawałek został w środku.
TomQ - 4 Sty 2011, 16:59

arturasss, to nie kombinuj tylko kup nową + uszczelkę pod miskę.
Potem zlej olej do czystego pojemnika, odkręć miskę i wyjmij złamany kawałek.
Chyba, że już niedługo czas na wymianę oleju. Wtedy jeszcze filtr.

arturasss - 4 Sty 2011, 17:03

ludzie przecie ja nie chce z tym bagnetem śmigać do końca żywota fiesty ,chce tylko jeden raz sprawdzić olej . Olej teraz mam spuszczony i wolał bym nie nalać za dużo a bez miarki średnio to widzę.
JoeMix - 4 Sty 2011, 17:06

Brakujący kawałek też masz czy w silniku? Marka się złamała na wysokości pola MAX, więc zalej tak by końcówkę buła delikatnie zanurzona w oleju i będzie dobrze,,,
arturasss - 4 Sty 2011, 17:21

Kawałek został w silniku , złamany bagnet zauważyłem podczas wymiany , auto stoi ,czekam na uszczelkę pod misę . Jutro powinna dotrzeć . Miarkę znalazłem na necie za 50zł (już zamówiona.) Do silnika wchodzi 3.8 naleje narzazie 3.2 jak przyjdzie miarka to doleje.
Maki - 4 Sty 2011, 20:28

Jak będziesz mieć ten bagnet to porównaj z starym czy poziom max jest w tym samym miejscu
ElGrey - 6 Sty 2011, 00:35

zamow odrazu nowa miske bo jej nie zdejmiesz bez uszkodzenia, uroki miski klejonej ;-| a powyginanej nie uszczelnisz dobrze, ja bym zostawil ten kawalek w spokoju, bo nie ma takiej opcji by zostal zassany lub by dostal sie pod ruchome elemety silnika, kilka miesiecy temu wymienialem miske u siebie wiec wiem z czym to sie wiaze ;-|

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group