Forum FiestaKlubPolska -

Nasze auta - [MK6] Ford Fiesta ST '06

Kondzio - 2 Lis 2010, 20:13
Temat postu: [MK6] Ford Fiesta ST '06
1. NICK: Kondzio
2. IMIĘ: Konrad
3. MODEL: Fiesta:)
4. WERSJA: ST
5. ROCZNIK: MK6 2006
6. SILNIK: 2.0 DURATEC ST:P:D
7. OPIS AUTA: Samochód zakupiłem niecaly tydzień temu, auto wspaniałe nic piekniejszego jak narazie nie mogło mnie spotkać:P:D Auto w stanie praktycznie perfekcyjnym, przed zakupem zostało gruntownie sprawdzone.

8. DOKONANE ZMIANY / WYKONANE PRACE
a. wizualne: Przyciemniane szyby
b. mechaniczne: brak
c. audio: Standardowe i naprawde bardzo dobre

9. PLANOWANE ZMIANY / PLANOWANE PRACE
a. wizualne: Może białe paski??
b. mechaniczne: Stożkowy filtr powietrza + jakiś wydech dodający moc(a nie dźwięk) może Miltek??
c. audio:Nie potrzebne, jak coś to jestem posiadaczem dobrego sprzetu audio z poprzedniej fury

Sorry za słabą jakość zdjęć ale musiałem się pochwalić zakupem:P:D






Pozdrawiam oraz uwagi mile widziane:)

Nikuś - 2 Lis 2010, 20:30

Witamy na forum! :-)

Kondzio, zacny samochodzik, muszę napisać że Ci zazdroszczę, oczywiście w pozytywnym sensie.

Na razie ciesz się czystym naturalnym brzmieniem 2.0, bo brzmi i jeździ zbyt ładne żeby od razu po zakupie coś zmieniać - takie jest moje zdanie ;-)

Jak dla mnie nie powinieneś się jeszcze bawić przeróbką wizualną, bo możesz samochodzik łatwo zepsuć. Proponuję Ci za to zacząć rozglądać się za białymi alusami, bo czarne to giną przy tym kolorze i przyciemnianych szybach :-)

No i oczywiście wrzuć fotki w lepszej rozdzielczości!

[ Dodano: Wto Lis 02, 2010 20:41 ]
Tutaj masz fotki czerwonej st150, z ostatniego zlotu, na białych szprychach. U ciebie to będzie wyglądało równie dobrze, jeśli nie lepiej.



Copyrights by DemptD :rotfl:

DemptD - 2 Lis 2010, 21:18

Nikuś napisał/a:
Copyrights by DemptD

właśnie <czekamzbasbolem>


a autko ładne :)

luk-90 - 2 Lis 2010, 21:25

Autko rzeczywiscie zacne, niech sprawia jak najwięcej radosci z jazdy. Jednak zgodzę się z przedmówcą, że te felgi giną na autku niemiłosiernie
Mc - 2 Lis 2010, 21:47

Coraz więcej STeków na forum ale niebieskiego chyba jeszcze nie było :V: felgi to kolego zmień bo nie pasują ;-|

[ Dodano: Wto Lis 02, 2010 21:52 ]
nie bolą Cię oczy jak patrzysz na tą niebieską deskę?? bo mnie by chyba szlag trafił i szybko na czarną bym zmieniał

ElGrey - 2 Lis 2010, 22:08

eee tam na zywo widziales, ja tez mam niebieska i zdecydowanie wole ja od czarnej, nie do przyjecia to jest czerwona oj to dopiero w oczy kole

Kondzio nie powiem nic orginalnego felgi feee :-P
Panel od klimy byl wymieniany :yyy: bo cos tak nie ten kolor...

Parzych - 2 Lis 2010, 22:18

Kondzio, szczerze mówiąc, jak popatrzyłem na miniaturki, to myślałem że Fiesta stoi na stalówkach...
Witek1992 - 2 Lis 2010, 22:33

Parzych napisał/a:
jak popatrzyłem na miniaturki, to myślałem że Fiesta stoi na stalówkach...
Ja to samo pomyślałem :-) No no ładnie sie prezentuje, podobają mi się STeki :)
pP - 2 Lis 2010, 23:03

gratulacje auta - niech dobrze służy :)
Kondzio - 2 Lis 2010, 23:17

Wiem, że czarne felgi są bardzo takie sobie, ale lubie niepozorne autka:) Białe hmmm... Rzeczywiscie byłyby piekne i do tego białe pasy przez środek samochodu jak to w st moze by fajnie sie komponowało??Może poprostu przemalować te felgi które są??Z tego co widzialem na allegro(chyba że źle szukam) to mało jest białych alufelg, a 17 raczej nie chce poniewaz nie chce prostować ich co zmiane, gdyż wiem jaki to koszt. W poprzednim aucie mialem 17 i koszt wymiany kół z zimowych na letnie wynosił mnie 500zł :twisted: wiec nie chce miec tegotypu niepotrzebnych kosztów. Fajne są białe OZ ale drogie jak ja pier....
Dzieki za zainteresowanie:)

pP - 3 Lis 2010, 10:00

Kondzio napisał/a:
Wiem, że czarne felgi są bardzo takie sobie, ale lubie niepozorne autka:)


nie są takie sobie, tylko wyglądają słabo w małym rozmiarze! i nie są niepozorne..pokaż mi ile aut ma czarne felgi? nie liczę stalówek :rotfl:

Kondzio napisał/a:
W poprzednim aucie mialem 17 i koszt wymiany kół z zimowych na letnie wynosił mnie 500zł

jak to?

grzes87 - 3 Lis 2010, 10:03

pP napisał/a:
jak to?

zapewne prostowanie 100 zeta x 4 plus przekladka opon kolo 100 zeta i wychodzi 500

pP - 3 Lis 2010, 11:04

a ja uważam, że to lekka przesada z tym prostowaniem. owszem jak ktoś nie uważa i bierze na miskę olejową wszystkie możliwe dziury to musi prostować..znam wiele aut z dyżymi felgami, sam jeździłem kiedyś na takich i problemu nie ma jak się uważa..
co do przekładania co sezon opon z letnich na zimowe i odwrotnie to rocznie uważam to za niepotrzebne wydawanie kasy - lepiej kupić drugi komplet alu na zimę.. :yes:

Pr3c3l - 3 Lis 2010, 12:16

Albo chociaż zainwestuj w seryjne felgi od ST bądź aluski od modelu po 2008. Ja mam seryjne 17" od ST na lato a na zimę seryjne 15" od fiesty +2008 i pasują idealnie do tego auta. Zobacz sam: http://www.fiestaklubpols...p=527016#527016


A Fieścinę chyba w szczecinie kupiłeś ;>

Kondzio - 3 Lis 2010, 14:32

A kupiłem w szczecine a co??:> Mam problem, nie moge znaleźć filtru powietrza do mojej st:( może ktoś wie gdzie można kupic??Jakiś link do stronki??Na alufelgi kasy teraz nie mam ale w przyszłości pomyslimy:)
hryma - 3 Lis 2010, 14:58

Ja kupiłem w InterCars taki filtr K&N, ale mają jeszcze w ofercie filtr Knechta
Kondzio - 3 Lis 2010, 15:24

Jestem przyzwyczajony do innych cen filtrów powietrza...Rozumiem ze te filtry które wymieniłeś sa wielokrotnego użytku??
hryma - 3 Lis 2010, 15:50

filtr K&N jest wielokrotnego użytku, a ten drugi to tego nie wiem
a tutaj masz namiary na filtry innych firm ale niestety są niedostępne

grzes87 - 3 Lis 2010, 15:58

pP napisał/a:
co do przekładania co sezon opon z letnich na zimowe i odwrotnie to rocznie uważam to za niepotrzebne wydawanie kasy - lepiej kupić drugi komplet alu na zimę.. :yes:


i tak musisz wywazyc kola wiec wizyta w wulkanizacji niezbedna...

Nikuś - 3 Lis 2010, 16:34

grzes87 napisał/a:
i tak musisz wywazyc kola wiec wizyta w wulkanizacji niezbedna...


Przy samej wymianie kół nie musi robić tego co roku, wystarczy raz na dwa lata. Poza tym samo wyważanie to płacenie połowy ceny wymiany opony.

grzes87 - 3 Lis 2010, 16:47

no wlasnie o to w wymianie opon chodzi by je dobrze wywazyc kazdego roku/sezonu. odkrecic i zamontowac kazdy moze sobie sam juz ale i tak klucz dynamometryczny jest przydatny. wywazenie kola ma znaczenie nie tylko na , komfort, powadzenie sie samochodu ale tez na zawieszenie itp itd.
Pr3c3l - 3 Lis 2010, 22:01

Pytam bo jestem ze Szczecina i wiem, że ktoś sprzedawał niebieską fieste na czarnych kapciach u mnie w mieście :) A filtr powietrza seryjny kosztuje 160zł, można kupić w sklepie w szczecinie, jak chcesz to mogę Ci ogarnąć co, jak i gdzie i czy mogliby Ci go wysłać.

A co do planów to stożka do tej Fiesty nie wsadzisz bo nie ma jak ;)

przemo_rsr - 3 Lis 2010, 22:10

Parzych napisał/a:
jak popatrzyłem na miniaturki, to myślałem że Fiesta stoi na stalówkach...

tak samo pomyślałem :rotfl:

ST'ek niezły mocny , coraz więcej nowych Fiest :-P
MK3 kupujcie dają tyle samo frajdy i są tańsze o wiele :) :)
Fiesta super dbaj i śmigaj!!!!!!! :ok: :ok:

Parzych - 3 Lis 2010, 22:22

Pr3c3l napisał/a:
stożka do tej Fiesty nie wsadzisz bo nie ma jak ;)
Jest jak, Cartoon ma... gy

[ Dodano: Sro 03 Lis, 2010 22:27 ]
Foto "wykradzione" z tematu Cartoona:


ElGrey - 3 Lis 2010, 23:23

nie trudno zlalesc cale zestawy dolotu i wydechu do ST opartych na filtrach stozkowych i zestawach ze stali kwasowej, ktore daja naprawde rezultaty niedowiarkom mowimy :1xf: :hahaha:
mikolaj_r - 4 Lis 2010, 10:25

Knecht jest jednorazowy. Jakbyście gdzieś szukali możecie spróbować szukać manna - nr części C1925. Kondzio na PW masz ceny K&N i knechta żeby tu reklamy nie urządzać :)
Kondzio - 4 Lis 2010, 12:58

U mikołaja kupilem dobry filtr mowił mi nazwe ale jak to ja zapomnialem:P Najważniejsze ze bedzie:) AAA właśnie czy warto wsadzać stożkowy filtr jeśli wydech jest seryjny??(tak podejrzewam)A jak stożkowy to k&n??Bo to cholerstwo jest drogie a przecież czesto placi sie za znaczek...Może możecie polecić coś tańszego ale nieodbiegającego jakościowo od K&N ??No i czy bede w stanie sam zamotować taki filtr???Zaznaczam że żadko grzebie w furze ponieważ nie chce czegoś zepsuć:)
Ad@mus - 4 Lis 2010, 13:37

dobre filtry stozkowe ma Fujita i Simota,, z zainstalowaniem nie powinno byc problemy
mozna montowac filtr na seryjnym wydechu, cos to da ale nie tyle co duet filtr+wydech

ElGrey - 4 Lis 2010, 16:02

popieram, sam stosowalem simote i jestem za, zwlaszcza ze nie maja wygorowanych cen :)
Cartoon - 5 Lis 2010, 00:08

U mnie siedzi dokładnie coś takiego...

K&N 57I Cone Filter Ford Fiesta ST150


a tak wygląda bez seryjnej puchy na górze silnika

Kondzio - 5 Lis 2010, 14:56

W Pumaspeed super maja czesci ale ceny ciut wysokie, ale jeszcze zaczekam z tegotypu modami, gdyz zakochany jestem w mocy tego autka:)
buła - 6 Lis 2010, 01:09

zakochany jestem w mocy tego autka:) DO CZASU!!!
ElGrey - 6 Lis 2010, 22:00

Mamy widze w tym roku wysyp ST, nastepna :)
Kondzio - 28 Lis 2010, 14:56

Panowie mam pytanie czy 15 calowe felgi wejda na moją st(mam wątpliwości gdyż tarcze hamulcowe z przodu są spore,a standardowy rozmiar kół to 195/45 r16:/), ponieważ chce mieć zimówki na stalowych felgach>>??No i nastepne pytanie jaki jest rozstaw śrub abym wiedział jaką felge kupic:/
Parzych - 28 Lis 2010, 15:10

Kondzio napisał/a:
czy 15 calowe felgi wejda na moją st
Wejdą... :yes:
grzes87 - 28 Lis 2010, 16:37

Kondzio, ford ma rozstaw srub 4x108 ale wazniejsze jest ET nie wiem jakie jest w mk6 (52.5 ?? )
pP - 28 Lis 2010, 18:23

ja w mk6 miałem 15 cali et 52 4x108
Kondzio - 28 Lis 2010, 19:24

Dzieki za info jutro zamówie bo już czas:P

[ Dodano: Pon Lis 29, 2010 13:32 ]
A może być mniejsze et??Bo coś cieżko mi znaleźć, a jak są to drogie...

[ Dodano: Sro Lut 02, 2011 13:25 ]
Wrzuciłem do fieściny filtr K&N 57i, powiem że różnica jest znacza, więc prawdopodobnie siedzi u mnie w wydechu flexy pipe millteka(miałem takie podejrzenia podczas zakupu auta, choć nie chciałem zapeszać), ale przecież bym nie odczuł tak znaczącej różnicy gdyby nie było tego??. Podczas montażu połamałem chyba wzmocnienie przednie:P:D(WIEM ZDOLNY JESTEM)
Pozdro dla wszystkich:)


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group