Forum FiestaKlubPolska -

Elektryka - [MK6] Odgłos z okolicy modułu komfortu

filips - 28 Paź 2010, 23:21
Temat postu: [MK6] Odgłos z okolicy modułu komfortu
Witam, wszystkich użytkowników forum. Jestem nowy i własnie stalem się posiadaczem fiesciny z 2003 roku:)

Mam taki problem:

silnik odpalony, niewazne czy jadzie czy na jałowym sobie stoi. Dzwiek w okolicach zegarów jakby kierunkowskaz ale dwa razy ciszej. Załacza sie raz na 15/20 sek. (hmm takie cyk -cyk) noi obroty w tym momęcie się troche wachną. Co to moze być? To normalne?? moze jakis czujnik pada... Proszę o pomoc

To samo się dzieje gdy silnik zgaszony a kluczyk na pozycji 2.

Jak usune bezpiecznik od migaczy i awaryjnych problemu niema. Za to zapala się przycisk podgrzewania szyby tylnej.

Rebel - 29 Paź 2010, 10:53

A deszcz nie padał? Może wycieraczki czasówki? :fox:
filips - 29 Paź 2010, 12:22

Deszcz nie padał, a wycieraczki wyłączone, takze to nie to...

Moze do działu elektryka z tym zapytaniem?

AccessX - 29 Paź 2010, 12:28

A gdy slyszysz to cykanie, to dzieje się coś w samochodzie? Poza spadkiem obrotów? Jakaś dioda się zapala itp, może coś naprawiałeś ostatnio? Poprzedni właściciel mówił o jakichś problemach itp ?
filips - 29 Paź 2010, 12:34

Zadna kontrolka sie nie zapala, wymieniłem ostatnio cewke, świece i przewody. Poprzedni właściciel twierdzi że nic takiego nie zauważył. Wydaj mi się że coś się włacza idzie obciążenie na silnik (dlatego delikatnie obroty spadają) i znów wyłacza. Albo odwrotnie cos się wyłącza, obroty spadaja i dlatego znów się włacza. Ale to tylko takie moje wywody...

Aha dodam ze klimy nie mam.

[ Dodano: Sob Paź 30, 2010 02:38 ]
Juz wiem co jest źrodłem dzwieku. Wydaje mi się ze to moduł komfortu... Czy takie objawy jego pracy oznaczają wymiane? Co moze powodować takie zachowanie ( mam na mysli to przełączanie raz na 15/20 sek.)

pawel182 - 30 Paź 2010, 15:14

Sprawdz te wtyczki które są podpięte pod moduł. Może gdzieś cos nie styka. Jak wymieniałem moduł u siebie to pamietam że jak odpiąłem jedną z wtyczek to było słychać dźwięki przekaźników w module jak zaczeły szaleć.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group