Forum FiestaKlubPolska -

Silniki diesla - [MK4] Spuszczenie oleju z miski - help!

boas43 - 13 Wrz 2010, 20:38
Temat postu: [MK4] Spuszczenie oleju z miski - help!
Witam

Panowie proszę o pomoc ponieważ walczę z tak głupia sprawa już trzy dni.Problem tkwi ,że chciałem wymienić sam olej oraz filtr w żony dieselku 1.8 D. Pełen werwy przystapiłem do pracy zaopatrzony w klucz oczkowy 13 i zanurkowałem pod auto.Z tyłu miski olejowej tak mniej więcej po środku znalazłem śrubkę . I tu już był problem - łepek śruby był tak zjechany ,że nie dało się odkręcić.Przyniosłem sobie szczypce regulowane z zatrzaskiem i znów nic .Szczypce się slizgały ,łepek śruby coraz bardziej się kruszył , a ona ani drgnęła ! Próbowałem kręcić w prawo i lewo i nic ! Próbowałem na koniec punktaczkiem,przecinakiem i młotkiem ją drgnąć i nic ! Na koniec zaświtał mi pomysł ,aby uciąć szlifierką ten łepek,a potem wysunę taka większą i grubszą podkładkę co była pod tym łebkiem i dalej będę próbował wykręcać tymi szczypcami.Jakież było moje zdziwienie jak uciąłem łepek i teraz nawet podkładki nie mogę zdjąć ani podważyć ani okręcić.

Panowie naprawdę bardzo proszę o pomoc co mam zrobic z tym fantem

Artur

kazio-n - 13 Wrz 2010, 20:43

Masz kanał ? Polecam nawiercić i wykrętakiem ją wykręcić. Pójdzie jak po maśle.
Bober - 13 Wrz 2010, 20:45

niestety tylko migomat cie ratuje aby dospawac lebek z innej srubki np na imbus 8 i zespawac na wystajaca juz resztke korka tak ja to widze innej opcji raczej nie ma
JoeMix - 13 Wrz 2010, 21:11

kazio-n napisał/a:
nawiercić i wykrętakiem ją wykręcić
:yes:
kamil wolski - 14 Wrz 2010, 11:12

dospawaj porżadną nakrętkę do tego, co będzie na przyszłość porządnie
Qbuś - 14 Wrz 2010, 11:32

kazio-n napisał/a:
Masz kanał ? Polecam nawiercić i wykrętakiem ją wykręcić. Pójdzie jak po maśle.


Też tak robiłem (polecam), tylko uwaga ! po przewierceniu korka olej "wylata" przez otwór !!! :-P

Ps. Zaopatrz się w nowy korek przed próbami.

boas43 - 14 Wrz 2010, 19:46

Panowie .Zadam drugie głupie pytanie - w którą stronę tą śrubę się odkręca.
Jest to zwykła śruba czy z lewym gwintem ?
Jak leże pod samochodem i patrzę do góry na znajdującą się w misce śrubę to kręcę ja w stronę pasażera(prawo ) czy kierowcy ( lewo) ?

luki - 14 Wrz 2010, 20:10

prawy gwint, zgodnie ze wskazówkami zegara dokręcasz, przeciwnie odkręcasz
JoeMix - 14 Wrz 2010, 20:23

boas43 napisał/a:
Jest to zwykła śruba
:yes:

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group