Forum FiestaKlubPolska -

Elektryka - [MK3] Deska rozdzielcza - ciekawość.

piterparker - 12 Wrz 2010, 20:55
Temat postu: [MK3] Deska rozdzielcza - ciekawość.
Zastanawia mnie czy w miejscach, pokazanych na zamieszczonym zdjęciu poniżej, po przekręceniu kluczyka i zapaleniu świateł, powinna pojawić się przykładowo "włączone światła mijania"
Czy coś w tych wolnych miejscach kryje się, czy są one nieużywane.
Zastanawia mnie to, bo mogę mieć przecież przepaloną lampkę w których z tych miejsc.


drzeniow - 12 Wrz 2010, 20:58

ciekawy stan licznika ;]
Tam moze byc miejsce na kontrolkę swiec od Diesla :)

JoeMix - 12 Wrz 2010, 21:04

piterparker napisał/a:
Zastanawia mnie czy w miejscach, pokazanych na zamieszczonym zdjęciu poniżej, po przekręceniu kluczyka i zapaleniu świateł, powinna pojawić się przykładowo "włączone światła mijania"
Nie,
bidżej - 12 Wrz 2010, 21:11

aczkolwiek można to zrobić... piterparker, zajrzyj do tematu lukiego86 w Naszych Autach.
Miły - 13 Wrz 2010, 06:29

w tym środkowym wierszu jest kontrolka poduszki a niżej masz kontrolkę świec żarowych oraz kontrolkę ABSu... wiem bo mam te obrazki ze starego licznika...
JoeMix - 13 Wrz 2010, 07:07

Miły napisał/a:
niżej masz kontrolkę
Jak by miał kontrolkę to by miał obrazek :P ma puste miejsce :)
bidżej - 13 Wrz 2010, 07:53

JoeMix, nieprawda... tylko część kontrolek jest drukowana na biało (pewnie te najbardziej podstawowe). inne są zadrukowywane od spodu - obrazek widać po podświetleniu kontrolki.
jackrzec - 13 Wrz 2010, 08:15

bidżej napisał/a:
JoeMix, nieprawda... tylko część kontrolek jest drukowana na biało (pewnie te najbardziej podstawowe). inne są zadrukowywane od spodu - obrazek widać po podświetleniu kontrolki.
Amen!
matrix-1990 - 13 Wrz 2010, 08:46

jechałeś 120 km/h i robiłeś zdjęcie licznika? :|


piterparker - 13 Wrz 2010, 13:19

haha, nie nie - to zdjęcie znalezione w internecie.
JoeMix - 13 Wrz 2010, 13:27

bidżej napisał/a:
tylko część kontrolek jest drukowana na biało (pewnie te najbardziej podstawowe). inne są zadrukowywane od spodu - obrazek widać po podświetleniu kontrolki
AAaaa,,, takie buty,,, co chwile się coś nowego dowiaduję :P
matrix-1990 - 13 Wrz 2010, 13:52

to i ja zapytam z ciekawości, dlaczego przy zaciąganiu ręcznego świeci się w kółeczku "P" i "!" chodzi mi konkretnie o to, że po co dwie kontrolki do jednego ręcznego :P domyślam się, że "P" to parking, a "!" to "uważaj bo będziesz musiał kupować nowe opony" no ale po co dwie :P
bidżej - 13 Wrz 2010, 13:54

(!) to przypadkiem nie kontrolka o zbyt niskim poziomie płynu hamulcowego?
matrix-1990 - 13 Wrz 2010, 13:59

to by w nowszych licznikach nie była razem z (P) chyba, no i ręczny jest na linkę
bidżej - 13 Wrz 2010, 14:04

a co stoi na przeszkodzie żeby były razem? w starszych zegarach też były podświetlane wspólną żarówką, tylko oddzielnie nadrukowane na folię (szerszy segment)
JoeMix - 13 Wrz 2010, 14:22

Takie podstawowe kontrolki hamulca to:
(O) - najczęściej koloru żółtego, sygnalizuje cienkie okładziny
(P) - koloru czerwonego, sygnalizuje zaciągnięty hamulec pomocniczy
(!) - koloru czerwonego oznacza awarię układu, zazwyczaj zbyt niski poziom płynu

Często kontrolki (P) oraz (!) występują razem, jako jedna, jeśli kontrolka (P) występuje osobno to prawie zawsze jest jej test np. w mk1/2 zapala się w chwili pracy rozrusznika, w nowszych autach świeci się z testem innych "zegarów", w P309 miałem też kontrolkę (O) koloru zielonego, świeciła kiedy naciśnięty był hamulec i auto jechało, jak auto stało w miejscu to mrugała,,,

Miły - 13 Wrz 2010, 14:48

u mnie (P) oraz (!) są na osobnych kontrolkach ale mają wspólną żarówkę...
Nie mam poduszek a więc kontrolka świec żarowych jest w miejscu poduszek (środkowy wiersz)... a na dole mam (!) (P) oraz kontrolka od ABS

matrix-1990 - 13 Wrz 2010, 17:40

bidżej napisał/a:
a co stoi na przeszkodzie żeby były razem?


no wydaje mi się, że skoro (!) ma pokazywać "awarie układu", a (P) - "zaciągnięty hamulec pomocniczy" to nie powinny świecić razem

Miły - 13 Wrz 2010, 17:45

we fieście jest tak zrobione, że oba świecą zarówno na ręcznym jak i na braku płynu...
JoeMix - 13 Wrz 2010, 19:04

matrix-1990 napisał/a:
no wydaje mi się, że skoro (!) ma pokazywać "awarie układu", a (P) - "zaciągnięty hamulec pomocniczy" to nie powinny świecić razem
(!) czasem jest tłumaczona jako lampka ostrzegawcza układu hamulcowego i pod to można podciągnąć zaciągnięty ręczny, wiele aut ma te kontrolki razem i wtedy zazwyczaj jest opisane "Kontrolka zaciągnięcia czy działania hamulca pomocniczego / niskiego poziomu płynu hamulcowego)
drzeniow - 15 Wrz 2010, 00:48

Miły napisał/a:
we fieście jest tak zrobione, że oba świecą zarówno na ręcznym jak i na braku płynu...

w escorcie jest tak samo, kolega nia mial plynu a myslal ze sie czujnik od ręcznego zepsuł, zle to sie skończyło oj źle...


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group