Forum FiestaKlubPolska -

Mechanika - [MK3] Jaki zakres obrotów?

Sucre - 1 Wrz 2010, 21:03
Temat postu: [MK3] Jaki zakres obrotów?
Witam. Jestem szczesliwym posiadaczem Fiesty 1.4 clx 89r. I nurtują mnie 2 rzeczy. Po pierwsze nie wiem w jakim zakresie obrotów się trzymac aby autko sie nie "mulilo" ale tez zeby spalanie bylo jak najniższe(slyszalem teorie aby trzymac sie w obrotach miedzy max mom obr. a max moca i gdy sprawdzilem w instrukcji dla tego typu silnika to wyszlo - o ile dobrze wyczytalem miedzy 4 a 5.5 tys obrotow a moje auto juz przy 3 tys zaczyna buczec). Druga sprawa to to że zauwazylem iz moja fiesta od jakiegos czasu stracila na dynamice. I raczej wykluczam mozliwosc awarii czegokolwiek gdyz do tej pory od poczatku eksploatacji jej najwiekszym powodem przebywania u mechanika była wymiana tłumika... Zapala normalnie obroty nie skacza i ogolnie wszystko gra. Poza tą dynamiką. Teraz mam problem rowinac predkosc 140 km/h co kiedys wogole nie mialo miejsca. Z wyprzedzaniem tez jest problem bo słabo ciagnie... Podejrzewam że przyczyną jest tzw "zamulenie silnika". Myslalem żeby go "przegonic" ale tu tez mam wtpliwosci na jakim biegu i w jakim zakresie obrotow aby to bylo efektywne ale tez zeby nie uszkodzic silnika.(niestety w mojej okolicy raczej trudno o autostrady i temu podobne). Prosze o pomoc i z góry dziękuję.
Rebel - 1 Wrz 2010, 21:14

Kręć do 3k, będzie dobrze w miarę dynamicznie a i raczej oszczędnie.
karolusms - 1 Wrz 2010, 21:18

nie przeganiaj tylko sprawdz czy KAT jest drozny i caly, potem wszelakie czujniki pokolei
Sucre - 1 Wrz 2010, 21:43

A co z ym przedzialem maksymalnego momentu obrotowego? Czy to nie jest tak ze powinno sie 3mac jak najblizej niego(obroty) aby auto chodzilo mozliwie najefektywniej?

[ Dodano: Pią Wrz 03, 2010 00:23 ]
Bo mam z tym dylemat...

[ Dodano: Sob Wrz 25, 2010 21:01 ]
A co jeśli kręcąc do 3 tys. zaczął troche "wypluwać" olej?


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group