Forum FiestaKlubPolska -

Elektryka - [MK6] Często zapala się kontrolka temperatury wody

kreciasty - 27 Sie 2010, 11:22
Temat postu: [MK6] Często zapala się kontrolka temperatury wody
Chciałem przywitać wszystkich użytkowników Fiesty na tym forum jako że jestem nowy :greenpeace: .
Od razu przejdę do rzeczy. Niedawno stałem się posiadaczem Fiesty MK6 rocznik 2002. Bardzo często zupełnie bez powodu zapala się kontrolka informujaca o zagotowaniu wody w chłodnicy, komputer szaleje pokazując maksymalną temperaturę i dzieje się tak jakis czas. Wiem też ze zanim samochód stał się moja własnością również się tak zdarzało więc nie jest to nowa dolegliwość tego Forda.
Jakieś sugestie co może być tego przyczyną ?

Puff - 27 Sie 2010, 12:13

Gotująca się woda? :D
Nie no dobra, to kiedy indziej ;)

Termostat, zakamieniona chłodnica, czujnik temperatury... powodów może być mnóstwo. W diagnozie pomógłby szczegółowy opis w jakich warunkach się to dzieje - czy jest jakaś prawidłowość i co ew. zostało zrobione, by to wyeliminować. W lotto na chybił-trafił nikt się tutaj bawił nie będzie.

kreciasty - 27 Sie 2010, 12:23

Jak dotychczas zauwazyłem, dzieje się to po zapaleniu silnika i wyjazdu na drogę, jak już silnik wskoczy na obroty i tak mniej więcej przez pierwsze 5-10 minut jazdy. No nic zaprowadzę któregoś dnia do warsztatu może tam poradzą, bo myślałem, że to jakiś błąd w elektronice gdyż chłodnica chodzi dobrze.
JoeMix - 27 Sie 2010, 12:43

Jak problem pojawia się i znika to gdzieś jest zwarcie/nieciągłość w instalacji elektrycznej,,, zwłaszcza kiedy silnik nie miał szans się zagrzać,,,
kreciasty - 27 Sie 2010, 12:59

OK, dzięki za odpowiedzi. Skończy się pewnie na wizycie u znajomego mechanika bo póki co to olewam tą kontrolkę, ale kiedyś może naprawde się coś zagotować i dopiero będzie... :ups:

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group