Forum FiestaKlubPolska -

Nasze auta - [MK3] xr2i tysiąc pięćset

piecuO - 13 Sie 2010, 17:36
Temat postu: [MK3] xr2i tysiąc pięćset
1. NICK: piecuO
2. IMIĘ: Radek
3. MODEL: Fiesta
4. WERSJA: xr2i
5. ROCZNIK: MK3 90r.
6. SILNIK: 1.6 8v
7. OPIS AUTA:
20-latka jak na ten wiek w niezłym stanie. Jest nawet czerwona(no może trochę różowa) i oryginalna, żadnego wieś tuningu. Sporo spraw do ogarnięcia, ale jeździ przeszła przegląd i ładnie się kręci. Tarcze biły tak, że odpinała mi się branzoleta zegarka :-P A poza tym : korby, szyber, centralny z pilota, alu 13, zawias 5cm w dół, wielki wydech i wielki stożek.

8. DOKONANE ZMIANY / WYKONANE PRACE
a. wizualne: mycie i woskowanie
b. mechaniczne: wymiana hebla
c. audio: nawet kabli nie ma a radio mam w schowku
d. inne:

9. PLANOWANE ZMIANY / PLANOWANE PRACE
a. wizualne: już czekają recaro oryginalne do fiesty i masa innych planów, które zweryfikuje życie
b. mechaniczne: doprowadzenie wszystkiego do stanu bardzo dobrego :hihihi:
c. audio: żeby coś grało poza wydechem
d. inne

10. FOTKI AUTA



[ Dodano: Pią Sie 13, 2010 17:40 ]
Była Fiesta 1.1 darowana więc pod maskę się nie zagląda, potem pojawiło się marzenie o xr2i. Ponad rok poszukiwania kompromisu ceny do stanu,metodą prób i błędów stwierdziłem na własnej skórze, że zakup xr2i za 500zł stał się drogą do posiadania małego fiestoszrotu, a nie realizacja marzenia a szybkopędnej Fieście. :-P I udało się, jest wreszcie. Nie kosztowała może 8tyś, nie jest czarna, nie jest turbo, ale jest moja:D
Teraz tylko masa pracy złości i radości przy aucie została:D

No i fiesta przeszła pierwsze testy bojowe...



Fordon - 13 Sie 2010, 17:55

No patrzcie... kolejne XR2i w bdg :) sympatycznie... jestem ciekaw w jakim stanie jest silnik... jak bedziesz chcial sprawdzic auto na hamowni to pisz.

Bezawaryjnego uzytkowania.

Pozdro

tommirs - 13 Sie 2010, 17:56

Jakbym już gdzies taką widział :hihihi:
Wygląda świetnie.
Gratki za wytrwałość w poszukiwaniach i osiagnięcie celu.
Oby jak najmniej Cię denerwowała, udanego związku! :)

piecuO - 15 Sie 2010, 18:05

To fotka nowego nabytku. Teraz muszę rozebrać cały środek wysuszyć budę wyprać wszystko i wpakować nowe zedelki, ale radocha jest już teraz jak siadamy z dziewczyna w nich w dużym pokoju na gumolicie :luzik:

oto one :greenpeace:


Hamownia to bardzo dobry pomysł. Chciałbym sprawdzić silnik bo jestem majsterkowicz amator mechanik, ale z silników to nie jestem orłem. Drogo mnie wyjdzie takie hamowanie? Bo sam jestem ciekawy ile zostało z serii.

tommirs - 15 Sie 2010, 19:20

No proszę...kultowe siedzonka.
Skąd pochodzą? bo z esseiego ani fiesty raczej nie są (regulowana poduszka), ściera?

Fordon - 15 Sie 2010, 19:37

tommirs, niektore fiesty xr2i mialy takie wlasnie fotele :)
piecuO - 15 Sie 2010, 20:16

To kubły z fiesty, nawet wzór tapicerki się zgadza. Te fotele, lampy z dymionym kierunkiem które do mnie jadą i zderzak udało mi się wyrwać z pewnej zapomnianej xr, która zalegała u zachodnich sąsiadów. Nie miała żadnych kwitów,właściciel porzucił ją w warsztacie blacharskim, stała rok. Zanim trochę dziwny polak, który miał tam coś wspólnego z tym warsztatem, oddał ja na złom udało mi się przekonać go do wydłubania paru fantów. Obiecał na początku, że przywiezie mi całą za 400euro pod dom, a potem nagle przyjechał powiedział ze ma te parę części, a xr oddał na złom :sad:

[ Dodano: Wto Sie 31, 2010 14:16 ]
Mam dużo pracy, więc kiepsko z czasem i jeszcze kiepsko z kasą, bo wszystko pochłania mieszkanie. Postanowiłem jednak nie spoczywać na laurach i po nocach szykuje nowe wnętrze do montażu. Recaro już wyprane, boczki też, teraz piorę kanapę z zagłówkami i wszystkie plastiki szczotkuje, deskę muszę zmienić, bo jakiś dziamdziak zrobił dziurki pod nokie 3310:D Całe stare wnętrze wylatuje, usuwamy rdze, malujemy. Musze znaleźć przeciek z pod przedniej szyby, założyć nowa uszczelkę i jak już nie będzie się lało do środka wstawię czyściutkie i pachnące wnętrze:D Chciałem użyć mojej czarnej deski, ale mój zmysł smaku nie może tego połączyć z całą szarą reszta:/ więc narazie zostaje szara. Mam już elektrykę do szyb i radyjko :D ale czeka w dużym pokoju.
To by było tyle z wstępnych postępów i planów jak się wezmę za rozbiórkę będą fotki, a teraz jedna poglądowa :-P

I jeszcze kilka zonków które poprawie jak się zabiorę za budę i lakier.




przemo_rsr - 3 Wrz 2010, 23:12

do twarzy jej w czerwieni :-)
kenczorf - 4 Wrz 2010, 00:35

ile cie kosztowaly te fotele? Takie cus mogloby u mnie zawitac :)
piecuO - 4 Wrz 2010, 00:46

tak? a ja myślę o zmianie koloru :rotfl:

Dziś korzystając z chwili czasu postanowiłem porządnie podwiesić tłumik wjechałem na podnośnik i okazało się, że poprzedni właściciel pozbył się katalizatora.Wydech bimbał beztrosko bo zastępujący kata łącznik z siatki był pęknięty.
Wstawiłem nówkę sztukę nie śmiganą, a że w kącie walał się jakiś stary wydech z busa to wyciąłem z niego coś na kształt rynny i na spawałem w miejscu gdzie wydech narażony jest (był)na przytarcia.
Wymieniłem przy okazji pasek alternatora i filtr paliwa.
Miałem już od zakupu problem z szarpiącym silnikiem,noga z gazu, a on szarpie i szarpie, wymieniłem przewody i cewkę na oryginały forda i nic ;-(
Dziś zaatakowałem odmę, jeden z węży był zagięty, wydłubałem podobny z drugiej xr w moim fiestoszrocie, dociąłem dopasowałem i po test drive stwierdzam że się udało :rotfl: Teraz już nie muszę cały czas przyśpieszać :rotfl:

[ Dodano: Sob Wrz 04, 2010 00:58 ]
kenczorf napisał/a:
ile cie kosztowaly te fotele? Takie cus mogloby u mnie zawitac :)


sprawa była dość zagmatwana o czym pisałem wyżej, ogólnie w takim stanie stołki to troszkę kosztują, a ja wyrwałem dwa w super stanie i zderzak z halogenami za cenę 3 krat piwa :V:
głupi ma szczęście :nawalony:

przemo_rsr - 4 Wrz 2010, 21:45

działaj działaj, niech XR-ka śmiga długo i dumnie!! :-)
piecuO - 7 Wrz 2010, 23:13

Życie kur..wkie! :głowąwmur: Nie dość że po kupnie mieszkania jestem bankrutem, a ostatnią krew wysysa ze mnie remont to dziś gdy grzebałem przy czerwonej strzale zadzwoniła moja dziewczyna z pewną informacją. Wąż w pralce zrobił bube i zalał mi mieszkanie :| a już myślałem że kończę z remontem :| Robota i plany stają na co najmniej miesiąc zanim się nie pozbieram :| A parę miesięcy temu gdy oglądałem tv cieszyłem się że na drugim pietrze nie sięgnie mnie żadna woda ;-(
przemo_rsr - 8 Wrz 2010, 09:07

piecuO, współczuje! :) będzie dobrze
szczepan522 - 29 Wrz 2010, 22:18

piecuO, czy my się przypadkiem nie mijaliśmy niedawno na ulicy ? coś mi się wydaje ze tak :ok: tak jakoś mi się skojarzyłeś :ok:
piecuO - 29 Wrz 2010, 22:44

zgadza się :hihihi: na skrzyżowaniu wojska i szpitalnej... przyglądałem Ci się jak debil :-P widziałem przedtem Twoja maszynę na Świętej Trójcy podoba mi się środek :ok:
przemo_rsr - 29 Wrz 2010, 22:48

piecuO napisał/a:
przyglądałem Ci się jak debil
ciekawe porównanie nie powiem, ciekawe :-)
szczepan522 - 30 Wrz 2010, 07:38

piecuO, czyli jednak :) nie widziałeś ale ja twojej xr'ce też się przyglądałem i dziwiłem się że jeszcze nie wpadłeś na spot :fox: tak czy inaczej zapraszam !!
kenczorf - 30 Wrz 2010, 08:08

bydgoszczanie takie male ot:P Na grandprix sie wybieracie?
piecuO - 30 Wrz 2010, 09:27

no nie wpadłem, albo w pracy albo też w pracy, ale jak tylko dam rade to wpadnę bardzo chętnie :ok:
no ja nie jestem fanem żużlu :rotfl: pewnie w tym czasie będę zarabiał na olej do fiesty :rotfl:

[ Dodano: Nie Paź 24, 2010 20:59 ]
Czas na aktualizacje.
Powoli kolekcjonuje gadżety do fofi, to tu, to tam coś się wyrwie. Na automechanice wyrwałem zamszową kiere za free, zdobyłem ori lampy z dymionym kierunkiem, są też tarcze brembo i klocki trw. No i wydłubałem na allegro felgi od audi przetoczone na fiestę (prawie jak OZ :devil: ) z oponami 185/60/14 niestety taka guma nie wejdzie przy moim zawieszeniu. Cudownym szczęściem tego samego dnia byłem służbowo u jednego z kontrahentów i wyszukałem idealne gumy 185/50/14 dunlop sp 2000 na przód i 185/55/14 na tył :devil: Dziś w ramach niedzielnej rozrywki przymierzyłem kółka i będą potrzebne dystanse bo lekko trze z przodu :| Policzyłem i na przód po 1 cm, a na tył po 2 cm i powinno wszystko grać (może ktoś ma na sprzedaż ???)
Parę fotek sorry za jakość ale aparat padł.








[ Dodano: Nie Paź 24, 2010 21:03 ]


[ Dodano: Sro Lis 10, 2010 09:37 ]
Auchan & CompLUX Cup 2010


[ Dodano: Sob Lis 13, 2010 16:27 ]
Prace cały czas w toku, a ostatnio wymieniałem:
- łożyska przód
- łożyska tył
- klocki przód TRW
- tarcze Brembo
- płyn hamulcowy
- szczęki tył
- linka ręcznego
- pasek alternatora
- kompletny rozrząd
- komplet szklanek
- olej i filtr
- płyn chłodniczy

[ Dodano: Sob Lis 13, 2010 16:41 ]
parę fotek:









[ Dodano: Sob Lis 13, 2010 16:47 ]
No i wreszcie przymiarka kiery. Jakoś tak do kierunków daleko mam teraz i jeszcze na tej nabie nie odbijają po skręcie ;-| Jakoś dziwnie się siedzi, ale pojeździmy, zobaczymy czy będzie wygodnie kręcić miedzy pachołkami :twisted:


W czwartek po drodze do Wrocławia odebrałem coś takiego :twisted:

Identyczne jak zestaw letni, tyle że czarne i 13cali, teraz tylko mała renowacja i naciągnąć jakieś zimówki może 175/65/13.
Będą idealnie pasować do maski w czarnym macie od fordona :devil:
I czekam jeszcze na takie coś czarno-żółte, pewnie pojawi się koło środy :jupi:

przemo_rsr - 24 Lut 2011, 12:11

no no ciekawe rzeczy widzę, działaj dalej :-) :-)
piecuO - 2 Mar 2011, 14:39

aktualizacja :-P
niewiele brakowało i by było po fieście :rotfl:



Auto od dobrego miesiąca stoi pod firmą i czeka na transplantacje nowej siłowni, na stara nie mam już cierpliwości i siły.Po wymianie szklanek auto pobrykało z 2 tygodnie i znowu przestało palić na jednego gara powyżej 4 tys obrotów. "Nowy" silnik już jest tylko czasu mi brak, ale od 7 marca mam urlop więc będzie atak. Silnik trzeba wyczyścić, odnowić, pomalować, porobić paski, płyny, pompki, rolki, napinacze, filtry i inne duperele, a cała komorę silnika wyczyścić i wymalować. Ale będzie zrobione na cacy.
Nie będę pisał o reszcie planów bo do zrobienia jest wszystko :głowąwmur:
Zacznę działać będą fotki.

madek - 2 Mar 2011, 16:26

Skąd to spadło :9: Niezły fart..

A co do auta to najważniejsze że się nie poddajesz, z doświadczenia wiem że dopiero jak się wszystko samemu powymienia i porobi, to auto najbardziej cieszy :ok: No chyba że się kupi od klubowicza który zadba o auto wcześniej :)

piecuO - 6 Kwi 2011, 11:44

Prace ruszyły :twisted:
wynajęta miejscówka


siłownia po odstanej kwarantannie


i po nocnej misji specjalnej, czyli tajnego desantu pod osłona ciemności na myjkę ciśnieniową :2xf:



no i podczas prac, mycie, odtłuszczanie, ropowanie, odtłuszczanie, mycie, minia, podkłady, lakiery, szlify i polerki i masa innych dziwnych zadań












kosmetyka i pierdoły potem rozrząd i osprzęt i do budy i jeszcze czapka proszkowo na czerwono i w ogóle milion innych pozycji

Reddi - 6 Kwi 2011, 13:39

sie dzieje :ok:
szczepan522 - 6 Kwi 2011, 14:04

łetam :ok:
Krzychu_14 - 6 Kwi 2011, 18:13

czekamy na efekty :)
piecuO - 7 Kwi 2011, 16:40

ja też czekam :9: ale roboty w pip a czasu przeciwnie
Krzychu_14 - 7 Kwi 2011, 21:46

hehe mamy czas :)
luki - 7 Kwi 2011, 21:53

Ten "nowy" silnik to nie jest czasem z esioka??
Bo masz widze te śmieszne wzmocnienia koło miski co do skrzyni sie przykręca :)

DziDzia - 7 Kwi 2011, 22:43

Tak troszkę czerwono :)
Powodzenia przy pracach :)



pozdro :!:

piecuO - 8 Kwi 2011, 11:44

luki napisał/a:
Ten "nowy" silnik to nie jest czasem z esioka??
Bo masz widze te śmieszne wzmocnienia koło miski co do skrzyni sie przykręca :)

jest jest i właśnie coś mi nie pasowało to wzmocnienie ale pewien nie byłem to malowałem :hahaha:
DziDzia napisał/a:

Tak troszkę czerwono :)

w komorze nie będzie tak bardzo tego widać(mam taka nadzieje :-P ) zawsze chciałem czarną xr ale trafił się babski kolor :hahaha: to trzeba się go trzymać :2xf:

Fordon - 8 Kwi 2011, 14:19

Odnosnie zawieszenia to mozliwe ze kpl sprezyn i tyl amorki by byly bo przod na 100% nie podejdzie ci miedzy mk3 a 3.5 :)
przemo_rsr - 8 Kwi 2011, 21:22

nono gratuluje wytrwania, czekamy na efekty :-)
luk-90 - 7 Kwi 2012, 13:03

roczek pynkł a tu nic nie słychać
piecuO - 2 Cze 2012, 20:55

Dużo pracy i mało czasu na auto :| Kupiłem bravo na dupowoza, ale życie jest qrewskie i posypał się silnik i znów siano i czas w plecy :głowąwmur: Ogarnąłem temat i po rocznej przerwie prace przy fieście znów ruszyły :twisted: Roboty przy aucie jest w pip, od zayebania rdzy, spawania na sto lat. Nazbierałem troszkę gratów, reperaturek i innych śmieci i może coś z tego będzie, nie chce się spieszyć bo wszystko ma być zrobione na tip top :twisted:
Nie mam zajawki żeby biegać z aparatem, ale mam kilka spaj foto z komórki.
Qrwa jak na to patrze wszystko to potrwa to sryliard lat bo działam tylko po pracy :|

Ocena strat





Postawiłem sobie coś takiego koło warsztatu, bo mnie chłopaki za często wyganiali z miejscówki :krzesłemgo:

Krzysiek - 2 Cze 2012, 21:43

no mnie to też teraz czeka ;-( ważne że coś się dzieje powodzenia w pracach :ok:
szczepan522 - 2 Cze 2012, 21:49

piecuO napisał/a:
Nie mam zajawki żeby biegać z aparatem
ale pamiątka by tobie została :ok:

piecuO napisał/a:
Dużo pracy i mało czasu
skąd ja to znam...
piecuO - 2 Cze 2012, 22:12

szczepan522 napisał/a:
piecuO napisał/a:
Nie mam zajawki żeby biegać z aparatem
ale pamiątka by tobie została :ok:

i zostaje, ale w jakości zdjęć z komórki :-P

szczepan522 napisał/a:
piecuO napisał/a:
Dużo pracy i mało czasu
skąd ja to znam...

Twoje cudo śmiga, a moje ostatni raz o własnych siłach poruszało się ponad rok temu :|
Niby wszystko jest, silnik odszykowany,prawie wszystkie tejle też, tylko buda odelżona rdzą do tego stopnia, że strach to poskładać wszystko do kupy :hahaha:
Już chciałem kupić inna budę, ale nie dość że wszystkie tak samo zjedzone to jeszcze by się zrobił kundel, a nie xrka(a tych coraz mniej).
Ta cała dłubanina jest tak nieopłacalna że szok, ale już się z tym pogodziłem i będę się z tym petem męczył do usranej śmierci :twisted:

szczepan522 - 3 Cze 2012, 06:20

piecuO napisał/a:
Ta cała dłubanina jest tak nieopłacalna że szok, ale już się z tym pogodziłem i będę się z tym petem męczył do usranej śmierci


głowa do góry ! Każdy z nas ma jakieś zainteresowania... ty masz swoją XR2i twoja pasja, twoja zabawka, to się liczy najbardziej. Domyślam się że twoja XR'ka zrobiła się już bezcenna i nie będziesz chciał jej sprzedać :ok: Tymbardziej że za kilka lat będzie miała niezłą wartość (dla Ciebie) :)

p.s. To trzeba mieć nasrane żeby to lubić robić :yes:

piecuO - 5 Cze 2012, 23:49

in progress...







hanysek - 5 Cze 2012, 23:53

Cytat:
to jeszcze by się zrobił kundel, a nie xrka(a tych coraz mniej).
zebys wiedzial....a zdrowych to wogole.....
Skfarek - 6 Cze 2012, 08:26

piecuO, dajesz radę, po tym wszytskim to Panie jak "funkiel nófka z salonu" będzie :ok:
piecuO - 6 Cze 2012, 22:33

Funkiel nówka to nigdy nie będzie :-P , ale całą rudą wypier*ole na pysk :krzesłemgo:
Rżnę wszystko co ma oznaki korozji, wycinam nawet to co wykazuje choć chęci do zmiany koloru na rudy...trochę przerażające bo jak tak dalej pójdzie to z budy nic nie zostanie :głowąwmur:



piecuO - 8 Cze 2012, 22:09

jak mnie to auto wkurwia codziennie to niepojęte :|


tego nie robił blacharz...to robota rzeźbiarza...dochodzi miejscami do 2,5 cm kitu :głowąwmur:



tak po rekonesansie wyglądało stanowisko

a tak ja
:|

luki - 8 Cze 2012, 22:32

uuuuu dobra rzeźba... artysta po plasticu :rotfl:

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group