Forum FiestaKlubPolska -

Silniki diesla - [MK6] Po samodzielnej wymianie wtryskiwaczy auto nie odpala

InterSpeed - 17 Lip 2010, 09:58
Temat postu: [MK6] Po samodzielnej wymianie wtryskiwaczy auto nie odpala
Na forum zaglądam sporadycznie lecz tym razem nie znalazłem żadnej odpowiedzi. Jako że to mój pierwszy post tak więc Witam Wszystkich :-)

Jeżeli nie chce Ci się czytać całego przejdz do ostatniego akapitu. Tam jest zawarta główna część tematu
Posiadam Fiescine 1.6 TDCi (czyli silnik mało popularny).
Kilka miesięcy temu zaczeła źle jeździć (słychać było wtryskiwacze, mniej mocy...) tak więc autko trafiło do serwisu. Wymienili wtryskiwacz na używkę, zapłaciłem 700zł i autko odebrałem. MYślałem że to będzie już koniec problemów ale jednak nie.

Znowu siadł wtryskiwacz (sam sprawdzałem w garażu), więc kupiłem na alledrogo 4 wtryskiwacze do takowego silnika, wymieniłem dwa (czyli wykręciłem stare i wkręciłem nowe, tyle mojej roboty) i silnik ożył. A teraz do głównego wątku:

Po czasie znowu silnik zaczął źle pracować, odkręciłem wtryski, jeden nie działał. Wymieniłem go na tego z alledrogo, zaczęło działać ale inny zaczął mieć jakieś słabe ciśnienie tak więc go też wymieniłem. No i przestało w ogóle działać.
Po przekręceniu kluczyka wtryski nie działają, paliwo dochodzi gdyż po popuszczeniu tych rurek na wtryskiwaczach paliwo wydostaje się pod ciśnieniem. Oddałem do pobliskiego mechanika ale on mi zaczął mówić że trzeba pół silnika rozkręcić aby wymienić pompe paliwową która rzekomo nie działa, podziękowałem temu Panu i autko na razie stoi w garażu. Pytałęm się w serwisie to 3 tygodnie na skan komputera muszę czekać. Powiedzieli mi też że po wymianie wtryskiwaczów trzeba to zaprogramować w komputerze (no ja nie miałem takiej możliwości). Tak więc ma ktoś jakieś pomysły co mógłbym sprawdzić?

kamil wolski - 17 Lip 2010, 11:57

Mógłbyś zaprogramować wtryski - bo o ile się nie mylę, faktycznie tego wymagają. Pewnie jak jeden działał dobrze (stary) zaprogramowany to jeszcze to chodziło, ale jak wymieniłeś wszystkie cztery, to po prostu nie wiedzą jak mają działać.
InterSpeed - 17 Lip 2010, 13:44

kamil wolski napisał/a:
Mógłbyś zaprogramować wtryski - bo o ile się nie mylę, faktycznie tego wymagają. Pewnie jak jeden działał dobrze (stary) zaprogramowany to jeszcze to chodziło, ale jak wymieniłeś wszystkie cztery, to po prostu nie wiedzą jak mają działać.


Możliwe że tak jest, w serwisie mówili że trzeba je programować. A mało prawdopodobne żeby 4 na raz siadły.
To trzeba jechać na kompa zaprogramować, czy może istnieje jakaś możliwość w domu? Jakiś reset komputera czy coś takiego?

rafantek - 17 Lip 2010, 14:11

tylko ASO badz ktos z komputerem forda
InterSpeed - 30 Lip 2010, 21:14

Autko było zaprowadzone do serwisu Forda, zdiagnozowali że trzeci wtrysk nie działa i coś koło 1500zł koszt nowego. Zaproponowałem że dam im ode mnie wtrysk (miałem te z allegro jeszcze), to się zgodzili ale nie odpowiadają za to czy one działają czy nie a każdy koszt wymiany 160zł. Z dwóch które im dałem wybrali tego lepszego, zamontowali, wszystko zrobili i teraz ładnie śmiga. Koszt 460zł wraz z komputerem, testem paliwa itp. :hihihi:
odyniec - 1 Sie 2010, 22:17

Gratuluje! Pomysł rewelacyjny!

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group