Forum FiestaKlubPolska -

Mechanika - [MK6] FAQ - Wymiana filtra powietrza w 1.25 , 1.4 , 1.6

Parzych - 6 Lip 2010, 14:06
Temat postu: [MK6] FAQ - Wymiana filtra powietrza w 1.25 , 1.4 , 1.6
Zabierając się do wymiany filtra powietrza w Fieście MK6 1,25 oraz 1,4 i 1,6 będą nam potrzebne:
-Filtr powietrza.
-Klucz nasadowy/oczkowy 10mm,
-Torx 25…

Wykręcamy dwie śruby (1) i wyszarpujemy obudowę filtra (za miejsca 2).


Żeby ściągnąć obudowę filtra z miejsc (3)


Odczepiamy “rury”:
“A” - ściągamy delikatnie kręcąc rurą w prawo i lewo,
“B” – przekręcamy o niewielki kąt zgodnie ze wskazówkami zegara,
„C” – wyciągamy w lewo…


Wykręcamy jedyne DZIESIĘĆ wkrętów z obudowy filtra powietrza (4):


Następnie wyjmujemy stary filtr powietrza (5):

I zastępujemy nowym…

Skręcamy obudowę, podłączamy „rury”, przykręcamy obudowę filtra na swoje miejsce i wymiana filtra powietrza zakończona…


To pisałem Ja, Parzyszek... gy

JoeMix - 6 Lip 2010, 14:55

Parzych napisał/a:
Wykręcamy jedyne DZIESIĘĆ wkrętów z obudowy filtra powietrza
A to Ford od dawna tak ma, już w Mk1 było o jedną śrubę w obudowie filtra za dużo,,,
DziDzia - 6 Lip 2010, 15:02

JoeMix napisał/a:
Mk1 było o jedną śrubę w obudowie filtra za dużo,,,

Dokładnie, po co ona jest to nie wiem.. Jakby się wkręcała w gaźnik to jeszcze...



pozdro :!:

jackrzec - 6 Lip 2010, 16:29

DziDzia napisał/a:
Dokładnie, po co ona jest to nie wiem.. Jakby się wkręcała w gaźnik to jeszcze...
A mk3 1,1/1,3 to inaczej? Po co są te 3 śruby na środku, to pojęcia nie mam. Do wtrysku mógłby być przykręcony dół obudowy, a góra powinna być na zatrzaskach (jak zresztą jest)...
bidżej - 6 Lip 2010, 16:38

poleciało do listy FAQ. widzę, że od MK3 wzwyż z mongolskimi coraz gorzej :yyy:
Parzych - 14 Maj 2012, 04:40

Wczoraj zachciało mi się umyć wkładkę filtra, podczas mycia obudowy zaabsorbowały mnie 4 dziury w jej dolnej części:



Mam pewną koncepcję do czego mogą służyć, ale nie chcę nic Wam sugerować, ma ktoś pomysł lub wiedzę do czego fabryka je przeznaczyła :?: Dodam że silnik ciągnie nimi gorące powietrze znad siebie... A może je na próbę zaślepić...? Oczywiście oprócz tej przyodmie...

AccessX - 26 Wrz 2012, 11:44

Koledzy nie umiem, wytargać tej obudowy. Odkręciłem dwie śroby, potem wężyk z prawej i z lewej i ten maly po lewej. Obudowa sięrusza ale gdzies na srodku trzyma, i dość mocno ciągnę do góry i nic... mocno trzyma, a nie chce się zaprzeć nogami i na chama. Bo raczej, delikatnie tego nie mozna wyciagnac. Pomocy :)
Parzych - 26 Wrz 2012, 12:20

AccessX, na chama ciągniesz, tam nie ma co się popsuć...
AccessX - 26 Wrz 2012, 12:52

Okej udało się ! Faktycznie na chama i poszło. Dzięki Parzych po raz kolejny ! :yes:

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group