Forum FiestaKlubPolska -

Car Audio i CB - [MK5] Kolory i oznaczenia kabli zasilania radia

vasteq - 10 Maj 2010, 18:28
Temat postu: [MK5] Kolory i oznaczenia kabli zasilania radia
Witam
Chcialem sobie podlaczyc radio 1Din do Fiesty mk5 ale mam problem z kablami. Radio w fordzie to 3000 traffic. Zakupiłem przejsciówkę na ISO wraz z adapterem do wmontowania radia. Jednak na kostce są inaczej kable rozmieszczone niż powinny. W przejsciowce ISO mam 5 kabli oznaczone tak:
- niebieski (LR+),
- czarny (Masa),
- pomaranczowy (podswietlenie)
- zolty (12V+)
- czerwony (12v ignition/switched).
Kolory na przejsciówce Iso w zasadzie pasują pod kostkę 8 pin (chyba DAR-91) w radiu Clarion DRX960RZ ktore chce zamontowac, jednak są dwa dodatkowe nie podłączone w kostce
- brązowy
- niebiesko-fioletowy

Rozpiska ze strony studio24 tez mi nie pasuje gdyz mam wolne miejsca w innych miejscach niz to jest podane na stronie. Chcialbym sobie sam poprzestawiac kable ale nie wiem co oznaczają kolory (podaje wg numerów na kostce):
nr 7 - pusty
nr 6 - GRUBY czarno-zielony
nr 5 - pusty
nr 4 - cienki pomaranczowo-czarny
nr 3 - cienki niebiesko-czarny
nr 2 - GRUBY żółto-czarny
nr 1 - GRUBY pomaranczowo-czarny

JoeMix - 10 Maj 2010, 19:24

Standardów ISO jest kilka, kup odpowiedni i nie będzie problemu,,,
vasteq - 11 Maj 2010, 20:12

Juz sobie poradzilem. Znalazlem instrukcje z innego Clariona, tam kable były takie same. I zmierzyłem miernikiem napiecia wychodzące z kostki forda. Było zgodnie z tym co na Studio24 (zamienione tylko miejscami napiecie ze stacyjki z napieciem z aku) Po zlączeniu 12V do jednego radio odpala bez kluczyków w stacyjce.

W mojej fiesice MK5 wygląda to tak:
(nr wg tych z kostki forda):
1 - GRUBY pomaranczowo-czarny - 12V+ z aku
2 - GRUBY żółto-czarny masa
3 - cienki czarno-niebieski 12V+ ze stacyjki
4 - cienki pomarańczowo-czarny - podświetlenie
5 - pusty
6 - GRUBY czarno-zielony masa
7 - pusty

Igraszki - 21 Sie 2011, 15:30

wiem ze troche stary watek odkopałem, ale robilem porzadek w kablach od radia i wyszlo mi ze jest jeden kabelek samotny a mianowice cienki zolto-czarny, radio gra, wszystko dziala i chcialbym sie dowiedziec coż to za samotnik został?
Puff - 21 Sie 2011, 22:14

Być może to sygnał dla automatycznej anteny.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group