Forum FiestaKlubPolska -

Archiwum - Nissan Almera GTI "Chrupek"

PumaRST - 6 Maj 2010, 12:52
Temat postu: Nissan Almera GTI "Chrupek"
1. NICK: PumaRST
2. IMIĘ: xXx
3. MODEL: Nissan Almera GTI „CHRUPEK”
4. WERSJA: Street@Track FunCar
5. ROCZNIK: 1999r.
6. SILNIK: 2,0 16v 143KM 178Nm
7. OPIS AUTA:
100% seria z drobnymi zmianami, przebieg 170tkm, stan ogólny dobry+, niestety Nissan to taki japoński Ford i mimo że auto bez większych przygód to sporo ognisk korozji w nadkolach, progach i kilku innych dziwnych miejscach. Przeznaczenie auta czysto normalne oraz okazyjne wizyty na Torze. Choć mam nadzieje, że za jakiś czas uda mi się ją zostawić jako typową wyścigówkę – ale to już czas pokaże. Moje zainteresowania tym modelem zaczęły się jakiś czas temu gdy posiadałem czarną Almerę GTI, którą niektórzy z was widzieli na zlocie w Poznaniu – dwa pierwsze zdjęcia. Niestety tamto auto musiałem sprzedać ale jest jej następczyni.

8. DOKONANE ZMIANY / WYKONANE PRACE
a. wizualne: ciemne szyby
b. mechaniczne: wycięty katalizator, filtr stożkowy, sprężyny Eibach ProKit –40mm, Toyo Proxes T1-R 205/50/15, Felgi WolfRacing 6,5/15” (waga 6,2kg ) – ostatnie foto, jeszcze nie na aucie. Silnik zalany Valvoline Racing VR1 10w60, skrzynia zalana Motul Gear 300 75w90.
c. audio: coś tam gra, ale to jest bez znaczenia J

9. PLANOWANE ZMIANY / PLANOWANE PRACE
a. wizualne: usunięcie ognisk korozji i konserwacja podwozia oraz profili wewnętrznych J
b. mechaniczne: 170KM i skrzynia z Almery/Pulsara VZ-R N1 (krótka ze szperą)

10. FOTKI AUTA

Pierwsza AlmeraGTI :



Obecna AlmeraGTI:



Oraz Foto/obrazek felg jakie będą na lato, a oryginalna Felga z GTI będzie na zimę:




BTW: Wiem że niektórzy mogą się czuć rozczarowani faktem że nie jest to Ford a w szczególności Fiesta, ale niestety Ford nie dał mi żadnej alternatywy w tej cenie zakupu, oraz możliwości tuningu są zupełnie inne. W szczególności że nie interesuje mnie już 1/4 mili czyli uturbianie silników nie wchodzi w grę. Tym bardziej że nastawy zawieszenia są nie porównywalnie lepsze niż w jakimkolwiek FWD forda - no porównywalny jest Fokus ST170 ale sam zakup jest dwukrotnie wyższy.

W każdym razie mam nadzieje że przychylnie spojrzycie na moją nową zabaweczkę.

Pozdrawiam
PumaRST

Rkalitka - 6 Maj 2010, 13:00

Mnie się podoba taki Nissanik - z zewnątrz może nie pozorny ale motorek bardzo pozytywny i jest możliwość jako takiego rozwoju jednostki bez turbiny <8>
pP - 6 Maj 2010, 13:29

świetne auto! :)
gratulacje użytkowania japońca :)

Peedro - 6 Maj 2010, 13:50

PumaRST napisał/a:
W każdym razie mam nadzieje że przychylnie spojrzycie na moją nową zabaweczkę.


No pewnie, Almera to też fajne autko ;)

zefir - 6 Maj 2010, 14:03

przasny ;)) spoko Puma zaparkujemy kolo siebie jak cos na zlocie ;)) ))

znajomy w lodzi ma takiego zrobionego na 169Km i przod z Pulsara i bardzo fajnie zapierdziela.
pozdro

Skfarek - 6 Maj 2010, 15:07

Super, swego czasu przypalałem się też na taką Almerę GTI. Szkoda że nissan odpuścił i następny model (zresztą kupa robiona w Anglii) nie miał już wersji GTI.

PumaRST napisał/a:
Choć mam nadzieje, że za jakiś czas uda mi się ją zostawić jako typową wyścigówkę


Tego ci życzę z całego serca :)

PumaRST napisał/a:
skrzynia z Almery/Pulsara VZ-R N1 (krótka ze szperą)


kaj eś takiego rarytasa wytargał :) ?

bidżej - 6 Maj 2010, 15:57

a dlaczego Chrupek?
Żółwik Tuptuś - 6 Maj 2010, 20:00

Ta zaślepka , to ma być do tego co jest po prawo od dolotu aluminiowego , trochę na dole , tak jakby w głębi ? ( tylko cybant widać ) ? :fox:

ps: Mam gdzies karton po Żubrach - jak chcesz to Ci wyślę , żebyś sobie ajrboxa na abażur zrobił .

J@rek - 6 Maj 2010, 20:02

Fajniusia :ok: A czemu poza zderzakiem z przodu ma seryjne look ( tak mi się wydaje nie znam się) :?:
Parzych - 6 Maj 2010, 20:55

Żółwik Tuptuś napisał/a:
a dlaczego Chrupek?
Bo miejscami ruda wpierdziela, aż słychać chrupanie... :D
PumaRST - 6 Maj 2010, 21:09

Skfarek napisał/a:


PumaRST napisał/a:
skrzynia z Almery/Pulsara VZ-R N1 (krótka ze szperą)


kaj eś takiego rarytasa wytargał :) ?


kolega ma taką na sprzedaż ale na razie mnie na nią nie stać.


Żółw :yes: ,

Skfarek - 7 Maj 2010, 13:35

PumaRST, kurcze nie doczytałem że to w planach, myślałem że już masz na aucie :ups:

Trochę z innej beczki a Pulsary VZ-R N1 to wychodziły tylko z kierą po niewłaściwej stronie i na Japonię czy była wersja LHD?

zefir - 7 Maj 2010, 13:38

pewnie jak z reszta limitowana czescia japonczykow, zostawiali smakolyki dla siebie
PumaRST - 7 Maj 2010, 19:20

Skfarek niestety tylko rynek Japoński, wiesz to słynne "JDM" :hahaha:
Laskosz - 7 Maj 2010, 21:07

wchodze widze jakieś bajki :-P kiedy turbo? :hahaha:
a foke sprzedałeś?

PawelKRA - 8 Maj 2010, 00:00

Almera fajna, ale bardziej przemawia do mnie Sunny GTI. Bialy, takim jakim jezdzil Halski w Ekstradycji
Darekmk3 - 8 Maj 2010, 09:23

czyli cieple kapcie poszly w odstawke na zimniejsze dni :) ,auto fajne i znając Ciebie bedzie jeszcze fajniejsze :) ,kiedys wszyscy sie pchali na cwiartke a teraz nagle tor sie zrobil wyzwaniem :)

pozdro :)

PumaRST - 8 Maj 2010, 19:03

Laskosz napisał/a:
wchodze widze jakieś bajki :-P kiedy turbo? :hahaha:
a foke sprzedałeś?


Turbo => nigdy, a foke sprzedałem zresztą nie wiem o którą pytasz bo miałem 2 :cojest:

Darek, z tym torem to chyba kwestia dojrzałości jako kierowca. W pewnym momęcie tak naprawde zaczyna sie liczyć tylko Kasa przy 1/4 mili a tor czy inne wyścigi jednak rządzą się swoimi prawami choc niestety patrzac co sie dzieje na Torach to tam jednak kasa też weszła i to duża.

PawelKRA Sunny to tylko GTI-R ze względu na swoją unikalność, a tak to mi sie bardziej Almera i to po lifcie bardziej podoba

J@rek bo w zasadzie GTI niczym sie nie różni od zwykłej

Skfarek - 10 Maj 2010, 09:11

PumaRST napisał/a:
choc niestety patrzac co sie dzieje na Torach to tam jednak kasa też weszła i to duża.


niestety masz rację, nawet na KJSach i sprintach widać wyścig zbrojeń, kiedyś to kupę seryjnych aut przyjeżdżało, teraz ciężko takie uświadczyć, większość oklatkowana, z kubełkami i profi przygotowanie :)

PumaRST, co do modów twojego engina, a nie spotkałeś się z kompilacjami dołu 2.0 a góry np. z VZRa? Czy da się to wogóle pożenić i czy coś sensownego by z tego wyszło? Tylko pytanie czy ta góra jest do dostania w "sensownej" kasie :)

PumaRST - 10 Maj 2010, 09:23

Skfarek hmmmm twoje pytanie jest bardziej skomplikowane niz bv sie mogło wydawać, ale tak da sie wsadzic głowe od VZ-r do mojego sr20deh. ale Almera vzr to 1,6 i ma coś koło 170KM ale była też Primera VZR ktora była 2,0 i miała około 200KM. cena zakupu 1,6 jak i 2,0 jest taka sama i wynosi około 3500zł wiec jesli już kombinować z motorownią (swapem) to tylko 2,0. a Puzle z kupnem samej głowicy mija sie z celem bo brakuje jescze tłoków i czegos tam wiec nie ma to sensu.
Skfarek - 10 Maj 2010, 09:34

PumaRST napisał/a:
ale Almera vzr to 1,6 i ma coś koło 170KM


VZR N1 miała z tego co pamiętam z 1.6 ok. 197 kucy ale to dorwać to mission impossible :)

PumaRST napisał/a:
wiec jesli już kombinować z motorownią (swapem) to tylko 2,0


no to rzeczywiście lepiej tak zrobić :)

PumaRST - 10 Maj 2010, 10:56

Skfarek napisał/a:
PumaRST napisał/a:
ale Almera vzr to 1,6 i ma coś koło 170KM


VZR N1 miała z tego co pamiętam z 1.6 ok. 197 kucy ale to dorwać to mission impossible :)


tak masz racje, VRZ N1 miałcoś koło 197KM a zwykły VZR 169KM - o ile można go nazwać zwykłym :hahaha: :hahaha:

Ad@mus - 10 Maj 2010, 21:23

qoobcio dorwal taki silnik...w saniaku ma takie cos i wyhamowal chyba na cos ponad 210ps
PumaRST - 10 Maj 2010, 21:41

on ma 2,0 i ma już 229KM
Piter - 10 Maj 2010, 23:19

Hehehe i kolejne auto które dokopie Żółwiowi na zlocie :rotfl:


:-P

Skfarek - 11 Maj 2010, 08:41

Cytat:

on ma 2,0 i ma już 229KM


W almerze?

Z tego co pamiętam to ma jeszcze sunnego z total puzzle silnikiem i tą turbioną primerę. To ten sam gość?

Ad@mus - 11 Maj 2010, 08:43

primy juz nie ma
alma fakt ma 2.0 i ostatnio jak wertowalem temat to miala niecale 170ps
a sunny to mi sie wydaje bylo vzr...

zefir - 11 Maj 2010, 08:56

szkoda primere tez mial przasna ;) no nissan klubie bardzo popularna osoba ;)

ta skrzynia z VZR ma taka sama szpere jak integra czyli 25% torsena czy cos innego?

Skfarek - 11 Maj 2010, 09:13

Ad@mus napisał/a:
a sunny to mi sie wydaje bylo vzr...


Znaczy się dłubanka? Bo vzr to almera była.

PumaRST - 11 Maj 2010, 09:22

On ma następujace auta:

Sunny 2,0 VZ-R 229KM
Sunny 2,0 16v 19xKM

i miał almere 2,0 169KM ale ją sprzedał. Coś tam jeszcze ma ale to już 200sx i jakis Saab.

Zefir tam jest cos takiego jak w Integrze ale nie wiem dokładnie ile %,

Piter mnie nie bedzie na zlocie :|

tommirs - 12 Maj 2010, 20:27

Puma... hamowałeś ją? że wyszło 148KM, coś modziłeś czy seria?
PumaRST - 13 Maj 2010, 08:49

tommirs napisał/a:
Puma... hamowałeś ją? że wyszło 148KM, coś modziłeś czy seria?


to skoro wywołano mnie do tablicy to zrobie wcześniej UP, choć miałem go robić jak przyjdą felgi, ale bedzie okazja żeby cos skrobnąć później. Wiec auto zostało shamowane w przypływie złego nastroju własciciela. Wynik jest zaskakujący, 148KM 184Nm - co daje + 5KM 6Nm względem serii :jupi: :jupi: Silnik ma przejechane prawie 170000km a jedyne zmiany to SZPORTOWY filtr powietrza, wywalony katalizator i zapłon przestawiony z 15* na 17*.



C.D.N.

Skfarek - 13 Maj 2010, 10:48

PumaRST, pogratulować dobrego wyniku :)
dircerro - 13 Maj 2010, 11:24

dobry początek
Darekmk3 - 13 Maj 2010, 11:45

te auto az zalatuje fajnym projektem ... :) , pozdro
Parzych - 13 Maj 2010, 14:44

PumaRST, a na którym biegu Chrupek był hamowany, na 4 :?:
PumaRST - 13 Maj 2010, 16:08

tak
Piter - 13 Maj 2010, 16:34

Puma, sprzedaj to padło i uturbij jakiegoś CVH :) :ok:
tommirs - 13 Maj 2010, 20:16

ehh te japońce, dlaczego trzymają serię jak oszalałe a fordy nigdy jej nawet nie miały ;-|

Gratki, aż chce się zaczynac projekt jak wyskakują takie wyniki, co nie?
:devil:

PumaRST - 14 Maj 2010, 08:09

tommirs napisał/a:
Gratki, aż chce się zaczynac projekt jak wyskakują takie wyniki, co nie? :devil:


oj tak, tylko szkoda że nie jestem młodszy o 5-7 lat to by taki projekcik był skończony w ciagu 3 miesięcy a teraz z róznych przyczyn życiowych moze w 50% bedzie za rok, ehhhhh życie.

W każdym razie czekam na felgi z pierwszego postu, a 19.06. mam nadzieje że "Chrupek" przejdzie swój chrzest bojowy.

Skfarek - 14 Maj 2010, 09:19

PumaRST napisał/a:
tylko szkoda że nie jestem młodszy o 5-7 lat to by taki projekcik był skończony w ciagu 3 miesięcy a teraz z róznych przyczyn życiowych moze w 50% bedzie za rok, ehhhhh życie.


tia ale te 5-7 lat temu mógł byś druciarnia odpalić :hihihi: A tak będzie zrobione dokładnie i z marginesem bezpieczeństwa :-P
Felgi zacne czekam na pikczery założonych na aucie :)

Żółwik Tuptuś - 14 Maj 2010, 21:39

Skfarek napisał/a:
]

tia ale te 5-7 lat temu mógł byś druciarnia odpalić :hihihi: A tak będzie zrobione dokładnie i z marginesem bezpieczeństwa


5 - 7 lat temu Puma budował silniki RST , min. ten , który jeździł do zeszłego sezonu u mnie i pomimo wieku/przebiegu/katowania/ładowania powyżej bara , dawał radę . A teraz stoi w piwnicy ( silnik , nie Puma ) i czeka aż mi się znowu wizja zmieni , bo zdrów nadal jest .

Jak to jest drut , to ja razy dwa poproszę .

ps: co to jest " margines bezpieczeństwa " w przypadku rasowania silników ?

a1topgear - 14 Maj 2010, 22:33

Zółw- margines bezpieczenstwa- to to dzieki temu ten drut co go dwa razy poprosisz, mimo ze byl traktowany jak byl, to jednak mu korba przez te lata bokiem nie wyszla. Mogles przy... 2 bary bez marginesu;)
Żółwik Tuptuś - 14 Maj 2010, 22:39

a1topgear, - mówisz o " marginesie bezpieczeństwa " z perspektywy czasu i znając historię zbudowanego silnika ( to takie przepowiadanie przeszłości trochę )

Pomówmy o " marginesie bezpieczeństwa " w momencie gdy budujemy silnik - myślisz , że to tak samo łatwe jak przepowiadanie przeszłości ?

a1topgear - 15 Maj 2010, 09:46

A po co przepowiadac przeszlosc, skoro wiadomo jak ona wygladala?:> Ja bym to raczej nazwal ze to tak proste jak przepowiadnie przyszlosci.... Moim zdaniem Puma Swietnie zbudowal ten silnik, a kwestia szczescia (i kazdy z nas tego doswiadcza) jest to ze np w czasie ciezkiej ekspleatacji nie wyszlo, ze np. korba ma karb technologiczny i nie wyskoczyla bokiem etc.
Żółwik Tuptuś - 15 Maj 2010, 19:27

To fakt :) - niestety czasami cała cieżka praca może wziąć w łeb przez to , że w odlewie głowicy jest zamknięty bąbelek powietrza , lub korba ma wadę .

Niestety w życiu trzeba mieć także trochę szcześcia :yes:

Skfarek - 17 Maj 2010, 09:49

Żółwik Tuptuś napisał/a:
5 - 7 lat temu Puma budował silniki RST , min. ten , który jeździł do zeszłego sezonu u mnie i pomimo wieku/przebiegu/katowania/ładowania powyżej bara , dawał radę . A teraz stoi w piwnicy ( silnik , nie Puma ) i czeka aż mi się znowu wizja zmieni , bo zdrów nadal jest .

Jak to jest drut , to ja razy dwa poproszę .

ps: co to jest " margines bezpieczeństwa " w przypadku rasowania silników ?


Chodziło mi o to, że teraz Puma budując cokolwiek teraz mając większe doświadczenie może zwrócić uwagę na rzeczy, których wcześniej by nie brał pod uwagę albo podszedł do nich z większym luzem.

Co do zostawiania marginesu bezpieczeństwa przy rasowaniu to np. używanie części które, są w stanie wytrzymać więcej niż planowana moc, to to że np. zamiast strojąc ECU zamiast maksymalnie wyżyłować silnik poświecisz te parę kucy na rzecz jego trwałości itp.. Ja to tak rozumiem :ups:

Szczęście to zawsze się przydaje :)

PumaRST - 18 Maj 2010, 19:53
Temat postu: WolfRace on board :)))
Dziś przyszły felgi wiec są już na aucie :jupi: :jupi: Powiem wam ze faktycznie ważą 6,2kg :yes:



Nie wiem jak wam ale mnie się podobają :yes:

a po przejechaniu około 1tyś kilometrów powiem wam że przy takiej drodze jak teraz Toyo T1R dają rade, co mnie też cieszy

Teraz już czekam na 19.06 czyli pierwszy start "Chrupka"

Żółwik Tuptuś - 18 Maj 2010, 20:16

Moje zdanie znasz ( i nie chodzi tylko o felgi ) :ok:
Ad@mus - 18 Maj 2010, 20:17

fajnie wyglada :)
po zamontowaniu zawiasu znowu nabierze wygladu :)
jesli chodzi o silnik to japonce sie postarali, dobry projekt, trzyma serie, i ... ??

Żółwik Tuptuś - 18 Maj 2010, 20:38

PumBa, - a tak apropo - to Ty masz chyba taką kierownicę co niepotrzebnie wisi , bo już nie długo nie powinna wisieć :fox: ?
Parzych - 18 Maj 2010, 20:38

PumaRST napisał/a:
Powiem wam ze faktycznie ważą 6,2kg :yes:
A ile całe koło :?:
zefir - 18 Maj 2010, 23:49

zajebiscie wygladaja ;) i faktycznie lekkie, do zobaczenia w Debrznie :)
porownamy dwie serie ;)

trzeci - 18 Maj 2010, 23:52

zefir napisał/a:
do zobaczenia w Debrznie :)

No niestety, ale Marcina w tym roku nawet na chwilę nie zobaczymy na zlocie :|
Ale z drugiej strony, jest w pełni usprawiedliwiony ;-))

zefir - 18 Maj 2010, 23:59

trzeci napisał/a:
zefir napisał/a:
do zobaczenia w Debrznie :)

No niestety, ale Marcina w tym roku nawet na chwilę nie zobaczymy na zlocie :|
Ale z drugiej strony, jest w pełni usprawiedliwiony ;-))


oo kurna myslalem ze 19,06 bedzie u nas gonic :((

PumaRST - 19 Maj 2010, 08:15

Żółwik Tuptuś tak jest taka kierownica która niedługo powinna trafić do "Chrupka", moze też jakiś Kubeł dla kierowcy sie pojawi, ale to z czasem.

Ad@mus ona już jest na Eibachu, moje opony to rozmiar z Pulsara VZR a nie Almery GTI, odpowiednia 205/50/15 do 195/55/15. I dlatego są takie japy w nadkolach ale stylistyka idzie na inny plan. dlatego są 15" a nie 16 czy 17. Jak bym chciał dalej to niestety jedynie Gwint leczy sprawe ale są 2 ale:

1) drogo,
2) nie bedzie sie dąło jeździć na codzień tym autem. a do tego mi służy narazie.

Wiec zostaje jak jest.

Parzych nie ważyłem całych kół.

zefir, Trzeci ma racje, nie ma takiej możliwości żebym był na zlocie. ale 19.06.2010 jest eliminacja SuperOesu na torze kielce, wiec jesli wszystko w ważniejszych sprawach bedzie OK, to bedzie to pierwszy start "Chrupka"

Skfarek - 19 Maj 2010, 08:24

PumaRST napisał/a:
moje opony to rozmiar z Pulsara VZR a nie Almery GTI, odpowiednia 205/50/15 do 195/55/15. I dlatego są takie japy w nadkolach ale stylistyka idzie na inny plan. dlatego są 15" a nie 16 czy 17.


Fele wyglądają super :) Rozmiar (205/50/15) też fajny bo dużo semislicków i slicków w tym rozmiarze jest do dostania (m.in. R888, R1R, Markgumy itp.) :hihihi:

Piter - 19 Maj 2010, 10:18

Cytat:
19.06.2010 jest eliminacja SuperOesu na torze kielce, wiec jesli wszystko w ważniejszych sprawach bedzie OK, to bedzie to pierwszy start "Chrupka"

Trzymam kciuki :)

zefir - 19 Maj 2010, 11:02

powodzenia !!!!
tommirs - 19 Maj 2010, 18:54

Felgi ładne ale za małe do tej bryły, ale wiadomo o co chodzi, 15 to jedyny sensowny rozmiar zważywszy na oponki.

Co do startu na SOes to powodzonka bo to gruba impreza (nie byłem ale słyszałem), a może jeszcze kiedys wpadnę pokibicować:)

PumaRST - 20 Maj 2010, 08:10

nie stawiam na stylistyke w tym aucie, choc wiem że wieksza felga by znacznie lepiej wyglądała.

TommiRS jak coś to przyjedź wystartowac a nie oglądać.

Skfarek na semi lub slicki przyjdzie czas gdy nie bede juz nią jeździł na codzień.

Piter & zefir dzięki :yes:

tommirs - 20 Maj 2010, 23:49

PumaRST napisał/a:

TommiRS jak coś to przyjedź wystartowac a nie oglądać.


Boje sie, śśjakieś tam szybkie auta macie i kierowców samobójców niemal :) :V:

PumaRST - 22 Cze 2010, 08:27

no to po pierwszym starcie.

w sobotę odbył się VI eliminacja SuperOes Toru Kielce. Pojechałem w Klasie 4. Zgłosiło sie 16 aut w tej klasie ale ze względu na pogodę dojechało 8. Na moje nieszczęście pierwsza "7" klasyfikacji generalnej sezonu w tej klasie. Najogólniej rzecz ujmując wynik był kiepski. Niebęde tłumaczył róznic w przygotowaniu aut bo nie tu leżała główna przyczyna. Jak również nie widzę sensu w wypisywaniu konkurencji. Po prostu głównym problemem tego zestawu Ja&Chrupek byłem ja i następujące przyczyny:

1) zupełne nie wjeżdżenie sie w auto - mam je od jakiś 2 miesięcy a i tak jeżdże rodzinnym dieslem na codzień.
2) zapomniałęm jak sie jeździ po torze
3) bardzo zachowawcza i bezpieczna jazda.

to zadecydowało o ostatniej pozycji ze stratą +/- 40s do zwycięzcy w klasie oraz 70 na 96 w generalce.

Mapka trasy:


fotki moje i auta wsadzę wieczorem.

17.07.2010 kolejna eliminacja i mam nadzieję że bedzie troszkę lepiej.

zefir - 22 Cze 2010, 08:41

bedzie dobrze,

o zajebista proba, jest co jechac!!!

3maj sie i pozdro

DziDzia - 22 Cze 2010, 15:58

zefir napisał/a:
o zajebista proba

Wygląda bardzo smacznie :ok:
PumaRST napisał/a:
zapomniałęm jak sie jeździ po torze
Przypomnisz sobie i będzie lepiej :yes:
Powodzonka :)



pozdro :!:

Piter - 22 Cze 2010, 16:25

Puma, trzeba odblokować psychikę, co nie :yes:
ToZajebiste uczucie gdy zaczynasz przesuwać granicę strachu jest nie do opisania hehehe

Pierwsze koty za płoty :)

Kurde, zajebiaszcze próby. Może kiedyś się wybiorę :) Będziemy w jednej klasie :devil:

tommirs - 22 Cze 2010, 19:52

Pumka...są najogólniej dwie szkoły:
1. pałujesz...i dzwonisz, i wtedy się uczysz tak jechać aby niewydzwonić
2. Jeździsz, jeździsz, coraz lepiej szybciej i coraz poźniej hamujesz..... i dzwonisz :V:

Jednak:
- w 1 metodzie uczysz się szybciej ale głośniej dzwonisz i często niejednokrotnie.
- w 2 metodzie uczysz się wolniej ale dzwon jest mniejszy.

Ja wolę 2 metodę i nam amatorom także ją polecam :ok:

Dojechałeś i wiesz jak to smakuje, teraz będzie tylko lepiej!

Powodzenia w dalszych zmaganiach.

PumaRST - 22 Cze 2010, 20:54

Piter zapraszam ,

DziDzia i zefir Dzięki

tommirs ja też jestem zwolennikiem tej drugiej metody i nią bedziemy szli dalej.

Wiecie ostatni raz regularnie po torze latałem 4 lata temu i mimo ze to były inne auta to jakoś w tedy zaczynałem wjeżdżać sie a teraz trzeba zacząć od początku. Co do przekraczania barjer to najpierw muszę sie do nich zbliżyć :yes:

a teraz kilka fotek:






Mam nadzieje ze do następnej eliminacji uda sie wsadzić kubeł, pasy i kiere. Więcej zmian nie przewiduje na razie.

Żółwik Tuptuś - 22 Cze 2010, 21:24

Wynik jaki jest - każdy widzi .

Ja Ci najbardziej gratuluję tego , że wogóle powstał ten wynik . Że wróciłeś :ok:

Skoro w opisie Superoesu już piszesz kiedy będzie następny , o resztę jestem spokojny :yes:

xr2fun - 22 Cze 2010, 21:52

Było gdzie dzwonić na górnym odcinku. Prawda jest tak taka, że ten Tor kiedyś uważałem za super. W chwili obecnej jeżdżę po nim zachowawczo ze względu na nieprzewidywalną przyczepność. Mój 1 i 3 przejazd to było nieporozumienie kierownika z autem (szczególnie ostatni bo chciałem nadrobić i nie wyszło) cały czas uczę się pokory.
Znalazłem się tak w połówce stawki i jest dobrze ( dwa puchary i bańka oleju ).
Szkoda Marcin, że się gdzieś zadekowałeś i nie mogłem Cię znaleźć :|

PumaRST - 22 Cze 2010, 22:23

Głąbie ja też sie ciesze że coś zaczeło sie dziać.

Piotrze, powiem szczerze że tak byłem przerażony tym co sie stało po pierwszym przejeździe że trawiłem w sobie emocje i potrzebowałem sie wyciszyć. ale następnym razem napewno pogadamy :yes:

Parzych - 23 Cze 2010, 02:11

Puma, najważniejsze że ukończyłeś/dojechałeś do mety... :yes: <oki>
PumaRST - 8 Lip 2010, 20:44

kolejny SuperOes już 17.07 więc się zbroimy :yes: :

1) Kolektor 4-2-1 i tłumik przelotowy końcowy




2) Kubeł Mirco WRC wraz z szynami:



3) pasy Sparco 3pkt z homologacją:



4) short shifter:



Jesli chodzi o zmiany mechaniczne to Kolektor + tłumik + wywalenie tłumika szmerów z układu dolotowego ma przynieść oczekiwane 2KM żeby osiągnąć 150KM :hahaha: I chodzi tu o EGO Ownera a nie o jaki kolwiek wpływ na lepsze czasy :yes: Więcej zmian mechanicznych nie planuje w tym roku. Następny etap to eliminacja RUDEJ!!

Tylnie wewnętrzne nadkole :sad:

Wszystkie elementy tej układanki właśnie sie wkładają w OBR Turbo Serwis - obiecali że zdążą do 16.07 żebym ustawił sobie kubeł i pasy

J@rek - 8 Lip 2010, 20:47

OMG rudej jaj w rasowej Fieście :yyy:
Żółwik Tuptuś - 8 Lip 2010, 20:54

Ruda jaka jest - każdy widzi ( tylko nie każdy ma na tyle odwagi , żeby pokazać :) )

Co do kolektora - moje zdanie znasz - kapitalna baza i będzie co przy nim robić , ale to dobrze , że go masz ( musze poszukać/ulepić do Tryplozaura Rexa takowy )

Short podobny do tego co ja mam w Tryplozaurze :) ( do Chondy za 80 zł - do Forda .... :| )

Reszty zazdroszczę :)

PumaRST - 8 Lip 2010, 21:36

Żółwik Tuptuś, dzieki za kolektor i za za ślepke do dolotu.

a do Chądy to się coś wymysli tylko lepsze i niewiele dorższe od mojego a nowe. Niestety Chińczyk do mnie kosztuje 2 razy tyle co do CH. A na reszte też przyjdzie czas.

Co do Rudej, poprostu jest i trzeba ją wywalić :yes:

Żółwik Tuptuś - 8 Lip 2010, 21:43

Wywalimy Rudą :yes:
Piter - 8 Lip 2010, 21:52

he idziesz Grubo :)
Fajne zabawki. Short super sprawa, muszę sobie wstawić coś takiego do Curvy
Pasy takie jak moje :)

Powodzenia 17.07

Rkalitka - 8 Lip 2010, 23:11

Graty rzeczywiście niezłe i zaczyna się robić ciekawie :yes:

Piter napisał/a:
muszę sobie wstawić coś takiego do Curvy
Pasy takie jak moje :)


Na naszych skrzyniach Piter to nie ma sensu - jak już to lewarek sobie skróć trochę a przy szybkim wbijaniu biegów i tak można zakatować synchronizatory w ib5 :|

a1topgear - 8 Lip 2010, 23:54

Ja B&M-em zajechałem łożyska skrzyni. Dzięki nim rozryło obudowę skzyni. Synchronizatory dzięki shifterowi też się nieco zniszczyły. Poza tym- albo coś wydumasz samemu (przekładka z CNC na przykład) albo B&M czeka- nówek nie ma, używek jak są to ceny oscylują w okolicy.... 5XX...
PumaRST - 19 Lip 2010, 14:44

Graty powkładane i w zasadzie tylko fotel do lekkiej poprawy jest. co do mocy, to nie wiem ale wydaje mi sie że sie odetkała na górze.

W weekend był kolejny SuperOes, wynik pozostawia bardzo dużo do życzenia 16 na 17 w klasie oraz 68 na 81 startujących. :sad: Oj dużo nauki przede mną. Jedyna rzecz która cieszy to jestem mega regularny, o to moje czasy ze wszystkich przejazdów:

1) 2,31.87; 2) 2,31.37; 3) 2,31.11

co rozumiem że jestem jednakowo kiepski :hahaha: :hahaha: i nic spektakularnego nie robie tylko po prostu jade w swoim tępie do mety. Myśle ze nadal problem główny to prędkość której nie rozwijam wystarczająco dużej - boje się jej.

Dla porównania zwycięsca generaliki przejechał trasę w 1,59.38 ( i 2 pozostałe przejazdy na granicy 2 min), natomiast w mojej klasie 2,09.xx. Ale jestem kiepski :hahaha: :hahaha:

O to mapka poglądowa:




Fotki jakieś wsadzę jak bede miał

Piter - 19 Lip 2010, 15:27

Zajebist*a trasa. Ile długości miał ten odcinek? Wygląda na bardzo szybki.
PumaRST - 19 Lip 2010, 15:35

Piter napisał/a:
Zajebist*a trasa. Ile długości miał ten odcinek? Wygląda na bardzo szybki.


nie wiem jaką miał długość, ale na pewno był szybki :yes:

a tu fotki:


pP - 19 Lip 2010, 15:58

ale fajna trasaaaaaaaaa :D
kiedy następna eliminacja? wsadzam silnik i na kielach jestem :devil:


ps. a huk z wynikami. fajnie, że jest zabawa :)

tommirs - 19 Lip 2010, 16:34

Pumka, regularnośc bomba...to zajebista cecha, której nawet niektórzy z czołówki nie mają.
Poprawisz złe nawyki, zmniejszysz liczbę błędów i będzie git.
Ale uważam, że powinieneś wziąć kogoś na prawy (trochę kumającego tą muzykę) niech obluka Twoją jazdę.
Taki mój drobny przykład:
-Na YTP podszedł do mnie kumpel, jeżdzący dłużej ode mnie, głównie superoesy, i po obejrzeniu mojego przejazdu na klombach rzucił kilka swoich uwag, skromnie bez cwaniactwa i figo fago. Ja też skromnie :-P , wysłuchałem, przytaknąłem, i pojechałem 3 pętlę...sekundę szybciej na odcinku o czasie około 50sekund...gdzie dwa poprzednie przejazdy były niemal identyczne...... dla mnie to duuuużo!

PumaRST - 19 Lip 2010, 17:21

pP następny oes 21.08.2010. Rejestracja 2 tygodnie wcześniej na stronie internetowej - uwaga po 1 góra 2 dniach nie ma miejsc. Zapraszam ta impreza naprawdę skutecznie obdziera ze złudzeń co do własnych umiejętności :yes:

http://www.superoes.pl/superoes/

tommirs masz 100% racji, samemu nie wie sie gdzie sie robi błędy. i tylko ocena kogoś na prawym może pomóc, pod warunkiem ze ten ktoś "Turla Dropsa". Znam to z autopsji po Zlocie na Torze Poznan gdy dużą pętle jechal ze mną jeden z instruktorów. To pomaga gdy się chce słuchać lepszych od siebie. I dlatego wybieram sie na takie male szkolenie w sierpniu, zobaczymy co mi to pomoże i czy wogóle ono coś bedzie warte - Nie czysta komercja.

choć piloci byli:



I nic nie mówili :hahaha: :hahaha: :hahaha:

Z innych spraw to podczas 3 przejazdu urwalem lączniki stabilizatora i w trakcie oesu skończył sie amorek tylni - wylał - cóż jest wojna są straty. Po za tymi usterkami defektów nie stwierdzono.

Piter - 19 Lip 2010, 22:39

PumaRST napisał/a:
- cóż jest wojna są straty.

Hehe norma :rotfl: czyli zaczęło sie i nie ma już odwrotu :yes:

Ja ze swojego skromnego doświadczenia dodam że są dwa rodzaje strachu:
1. Prędkości auta, czyli strachu że coś się rozleci przy dużej prędkości i będzie niebezpiecznie
i,
2. Prędkości w głowie, czyli przełamać psychikę.

Strach pierwszy jest bardzo trudny do pokonania i jeśli dopiero zaczynasz jeździć tym autem z czasem nabierzesz do niego zaufania i dociśniesz pedał do końca.
Strach drugi szybko minie gdy się regularnie jeździ. Wiesz jeden popapraniec z Poznania powiedział mi kiedyś:
" Pamiętaj jesteś tylko Ty i droga i nic Cię więcej nie interesuje. Nie patrz na pobocze, krawężniki, drzewa - bo tam nie jedziesz. "
I to działa :)

tommirs - 19 Lip 2010, 23:54

PumaRST napisał/a:

choć piloci byli:

I nic nie mówili :hahaha: :hahaha: :hahaha:
.

Ehehe..bo się posiurałem ze śmiechu.... :hahaha: Puma, może jednak nie turlali dropsa? co?
Są sympatyczni ale musisz się postarać o bardziej doświadcznych :rotfl:

PumaRST - 11 Sie 2010, 09:19

w temacie zmian nie wiele, to znaczy:
1) naprawiony stabilizator;
2) wymienione amorki tynie - niestety skończyło sie na Bilu B4 ponieważ nikt nie robi do tego auta sportowych, jedynie gwinty ale tu cena zaczyna sie od 3500PLN - nie stać mnie teraz na taką zabawe.
3) ustawiona zbieżność i zrobiony negatyw z przodu 2,3* dzięki śrubą Whiteline
http://www.whiteline.com....t_number=KCA412

4) walczę z podpięciem zegarów VDO pochodzących z Audi 80 - a dokładnie sa już podpięte tylko coś podkładka pod filtr na czujniki cieknie :| .

W tą sobotę czeka mnie trening w Nowym Mieście nad Pilicą a w następną sobote kolejny SuperOes :jupi: . :jupi:

choć niestety dochodzę do wniosku że największa wadą tego auta poza kierowcą jest jego waga - 1270kg :głowąwmur:

zefir - 11 Sie 2010, 11:09

no nie zartuj ze tyle wazy :////
a wyjmowales wnetrze?
czy raczej nie zamierzasz :)

z Waszka lecisz na NMnP???

ostatnio sie z nim tam widzialem :D mial Cie cmonknac

uwazaj bo na probie bedzie cholernie szybko i dziurawo ;)) )

w lesie na probie trzeba zdjac z siebie blokade, i trzeba ciasno leciec przy galeziach :)

PumaRST - 11 Sie 2010, 11:37

wyjąłem wnętrze ale to wiele nie zmienia.

a co do NMnP to lecę z Waszką

upDate 24.08.2010

no i mieliśmy dwa weekendy na sportowo,

1) pierwszy z nich to 14.08.2010 na lotnisku w Nowym Mieście nad Pilicą. Przelatałem 125km w warunkach bojowych i było na prawdę fajnie, a że to był tylko/aż trening to żadnych czasów czy fot nie mam. (Trzeci fajne miejsce na zlot :yes: )

2) 21.08.2010 była VIII eliminacja SuperOesu w Kielcach. w mojej klasie było 21 aut, dojechałem na 17 pozycji. wynik nadal kiepski ale różnica w czasach sie zmniejsza co mnie cieszy, po 3 z 4 przejazdów byłem nawet 10, ale ja sie pogorszyłem a konkurencja poprawiła i spadłem na 17 miejsce. Cóż życie :hahaha:

Trasa była szybka i bardzo fajna. Co najważniejsze to powoli zaczynam sie dogadywać z "Chrupkiem" choć idzie to opornie.

plan trasy:



fotki:



Z uwag: niestety brakuje mi twardego amorka :sad: . T1R po tych dwóch weekendach zaczynają się kończyć i na przyszły sezon jednak do jazdy bedzie trzeba kupić normalne twarde opony oraz poszukać slicków na same zabawy. Bo kupowanie co sezon nowych T1r mija sie z celem. Podłączyłem zegary foto dołączę jak zgram z telefonu. Udało mi sie tez dostać nabę do N15 - dedykowaną (a okazało się nie być to łatwe) wiec moja stara Nardi niedługo wskoczy do auta :jupi:

Pozdro
PumaRST

tommirs - 25 Sie 2010, 23:15

Łee ale macie tam rzeźnie, 21 autek w klasie :yyy:

Te oponki to załóż na dojazdówki, jedyne sensowne rozwiązanie.

Idziesz ostro, fajnie.... tak jak kiedys pisałeś jak budowałem fiestę, że realizujesz swój plan, Bravo!

PumaRST - 26 Sie 2010, 06:26

niestety a może to i dobrze ale superoes zmienił się na bardzo profi impreze amatorska względem tego co latałem 4-5 lat temu gdy on się zaczynał.

co do opon, to jak byś coś słyszał o slickach używanych ale bdb stanie to wal do mnie. co do rozmiaru to na pewno 15" 190 na ??, i tu mam problem bo nie ogarniam rozmiarówki. I zdecydowanie wole nacięte w mieszance najmiększe i średnie na przód. Zresztą to ta sama proźba do do wszystkich - nie spieszy sie bo to na przyszły sezon.

co do rozbudowy auta to tępo nie długo spadnie. Została jeszcze korekta wałkow oraz wydech od kolektora do końca na 55mm co wraz z już wykonanymi zmianami powinno dać 160KM+ 190nm +, do tego bede chciał ściągnąć dodatkowy tylni stabilizator oraz musze znaleśc kogoś kto przerobi mi amorki na twardsze i skróci ich skok oraz przerobi mi sprężyny zeby były niższe o 1,5-2,5cm. dalej to niestety skończy się już pole manewru za nieduże $$$.

Qzyn - 26 Sie 2010, 12:31

Puma rozmiarowki w slickach sa podawane tak: szerokosc w milimentrach, zamiast profilu wysokosc opony w cm lub mm i srednica. Klasyczne rajdowe sliczki to 180/56 R15.
pP - 26 Sie 2010, 12:43

fajnie, że jeździsz!
chyba muszę zjawić się na następnej eliminacji w kielach :)

PumaRST - 26 Sie 2010, 13:04

Qzyn napisał/a:
Puma rozmiarowki w slickach sa podawane tak: szerokosc w milimentrach, zamiast profilu wysokosc opony w cm lub mm i srednica. Klasyczne rajdowe sliczki to 180/56 R15.



wielkie dzieki :przytul: czyli muszę tylko sobie zmierzyć swoje oponki bo widziałem na slickach profil 560, 575 i coś tam jeszcze i teraz muszę wybrać co mi wejdzie.

pP masz szanse 18.09.2010 a rejestracja rusza 2 tygodnie wcześniej w poniedziałek czyli 06.09.2010 i po 2 dniach już nie ma miejsc.

trzeci - 26 Sie 2010, 13:15

PumaRST napisał/a:
(Trzeci fajne miejsce na zlot :yes: )

Znam je :)
Natrafiłem na nie, gdy szukane były miejscówki w 2009 (wtedy wygrał Ułęż)
Wygląda całkiem fajnie - zobacz
Dobrze, że o nim przypomniałeś Marcin, trafi na listę miejscówek na 2011 ;-))

Powodzenia w dalszych startach :ok:
Pozdro ...

Qzyn - 26 Sie 2010, 14:27

Puma to 560 to wlasnie bedzie srednica opony w mm. Troche sie machnalem jednak co do oznaczen Michelinow rajdowych. Szerokosc jest podana chyba w cm a nie mm. Czyli standardowe 15 to 18/560 lub 560 R15 ;)
Sa tez 20-tki ale wg mnie to opona do autek o mocach 200+
Jesli chodzi o twardosc slickow to micheliny maja oznaczenia:
Slick: N00 (miekka) N20 (srednia) N40 (bardzo twarda).
Co do innych opon musisz sie dowiadywac.
Pozdro.

pP - 26 Sie 2010, 14:30

PumaRST napisał/a:
3) ustawiona zbieżność i zrobiony negatyw z przodu 2,3* dzięki śrubą Whiteline
http://www.whiteline.com....t_number=KCA412


jak się sprawdza?
można to zastosować w fieście?

PumaRST - 27 Sie 2010, 06:29

Trzeci proszę bardzo i dziękuje :ok:

Qzyn dzięki

pP sprawdzaja sie ok, rewelacyjna obsługa i szybki montaż. Niestety w fieście nie da sie takiego czegoś użyć. Tu trzeba ze swożniem odjeżdżać lub kupić z UK cale wahacze z regulacją, coś koło 120 funtów za sztukę w wypadku sworzni regulowanych i prawie 300 funtów za kompletne wahacze z unibolami za sztuke.


upDate:

najpierw zaległe fotki:

1) śruby whiteline



2) fotel i pasy w aucie:



3) zegarki vdo:



a teraz nowie wieści:

1) udało sie kupic nabe do N15 wiec mam swoją kiere Nardi w aucie



2) wczoraj doszedł set poliuretanów na przód StrongFlex Sport:



oraz przerobiona została przepustnica oraz przestawiony wałek ssący, wiec został mi jeszcze wydech 55mm i sprawy silnikowe mamy zamknięte :yes: a później trza bedzie to zhamić :rotfl:

A 18.09.2010 czeka mnie kolejny SuperOes. zobaczymy jak spisze sie nowy zawias

Żółwik Tuptuś - 5 Wrz 2010, 17:46

No - czyli choroba postępuje ( nowe auto stara śpiewka :yes: )

Znam część z tych giftów :) a wiem , że będziesz z nich zadowolony :)

PumaRST - 6 Wrz 2010, 08:19

wiesz Głąbie łatwiej wyleczyć schizofrenie niż tą chorobę :hahaha: :hahaha:

upDate 08.09.2010

Dziś pojechałem na hamownie, tą sama co wcześniej żeby porównanie było. Temperatura podobna wiec mimo jakiś tam błędów przy samym hamowaniu (lub ich braku) daje ten pomiar wiarygodny pogląd na przyrost mocy. Wykres:



i porównanie obu wykresów:



A więc wymiana kolektora wydechowego na ten z p10GT/N14GTI wspawanie tłumika przelotowego o seryjnej średnicy 50mm (przy zachowaniu całego układu o tej średnicy), przerobieniu przepustnicy oraz przestawieniu wałka ssącego (by Coobcio) zyskałem 10KM 12Nm. Mnie się wydaje że bardzo ładny przyrost.

Niestety nie udało sie złamać 160KM wiec następny mod to dopasowanie układu wydechowego do 55mm tym bardziej że wyjście z kolektora wydechowego właśnie jest o tej średnicy, więc wypadało by pociągnąć wszystko tak.

Qzyn - 8 Wrz 2010, 10:07

Gratki Puma - mnie sie rowniez wydaje ze na mody jakie porobiles przyrost jest calkiem fajny :ok: I co najwazniejsze poparty hamownia a nie wyssany z palca jak to czesto mamy okazje obserwowac. Tylko tak dalej ;)
pP - 8 Wrz 2010, 11:20

no ładnie ładnie..
a jak jest pod nogą - odczuwalnie? auto lepiej się wkręca? w sumie najmocniej poszedł górny zakres obrotów

zefir - 8 Wrz 2010, 12:08

kurde fajny przyrost, i to w calym zakresie :ok:
Żółwik Tuptuś - 8 Wrz 2010, 15:02

PumBa - na Streetracing i na ChotChacz zapodaj - chłopaki oniemieją z zachwytu
pP - 8 Wrz 2010, 15:52

Żółwik Tuptuś napisał/a:
PumBa - na Streetracing i na ChotChacz zapodaj - chłopaki oniemieją z zachwytu

no na pewno! do tego wezmą szmatkę, wyczyszczą swoje felgi i będzie blink blink :rotfl:

PumaRST - 8 Wrz 2010, 19:37

Żółwik Tuptuś napisał/a:
PumBa - na Streetracing i na ChotChacz zapodaj - chłopaki oniemieją z zachwytu


pitol się :1xf: z tego drugiego nas wywalili po kilku godzinach

pP przyrost odczuwalny. zupełnie inna elastyczność, a przyrost jest w całym zakresie

upDate:

no i kolejny Oes za mną. 17 na 24 w kasie i 51 na 77 w generalce, cóż mogę powiedzieć było fajnie dość technicznie oraz dość regularnie - różnica miedzy najlepszym a najgorszym przejazdem to 1s nie licząc pierwszego który traktuje jako rozgrzewkę i utrwalenie trasy.

o to mapa:



A teraz kilka fotek;



Foty wybrałem celowo, po tym Oesie zaczynam się zastanawiać nad dalsza przyszłością "Chrupka". Jak widać na każdym zakręcie auto bardzo się przechyla co generuje duże straty, jak wiadomo muszę trochę wolniej jechać żeby nie wypaść a do tego ten przechył zaczyna generować słaba przyczepność. I tu dochodzimy do problemu który nazywa się zawias. Przeszukałem chyba cały świat za czymś sensownym i żeby to nie pochodziło z Chin/Tajwanu. i Dupa najtaniej co znalazłem to około 5000PLN. Też nie twierdze że to zawieszenie jest złe ale według mnie nadaje się do jazdy na co dzień lub do rajdów ale nie toru.

Z pozytywów to przestałem się bać prędkości :luzik:

Qzyn - 21 Wrz 2010, 08:22

No coz, Puma rozmawialismy o tym juz troche ;) Ale ostateczne przemyslenia i decyzje i tak naleza do Ciebie. Podejrzewam ze teraz juz wiesz tak samo jak ja ze z tej choroby nie da sie wyleczyc - teraz przemysl jak najlepiej brnac w nia dalej :ok:
pP - 21 Wrz 2010, 09:54

fajne auto, dobry kierowca..silnik ma potencjał, szukaj zawiasu i jazdaa :yes:
PumaRST - 22 Paź 2010, 08:35

Chrupek zamknął sezon 16.10.2010. mając 38* gorączki udało się dojechać na 19 pozycji z 28 aut oraz 67 na 94 auta w generalce.

Pierwszy sezon uwidocznił słabość seryjnego zawieszenia, dużą nadwagę, za długą skrzynię biegów, braki Kierowcy. Choć i tak uważam że powoli trochę lepiej dogadujemy się z Almerą.

Zima przed nami, podczas której planuje zrobić naprawę blacharską tylnych wewnętrznych nadkoli oraz kilka modów - co wyjdzie będę opisywał co by nie bić piany teraz. Niestety otyłość pozostanie problemem ponieważ nadal Almera będzie pełnić funkcję auta do pracy.

na koniec sezonu jedno foto z toru:


trzeci - 22 Paź 2010, 10:49

Było dobrze, będzie jeszcze lepiej <oki>
Powodzenia Marcin

tommirs - 23 Paź 2010, 00:58

Wszystko da się poprawić, gorzej z tą nadwagą, pod warunkiem, że chcesz utrzymać funkcje dupowozu....
Chociaż.... szyby z poli, maska, błotniki, klapa z laminatu.....nikomu jeszcze nie przeszkodziła w drodze do pracy :-P

Ja za swoją Hannę też się w końcu zabrałem...oj zima będzie pracowita :devil:

aha...gratki za owocną i bezdzwonną jazdę :)

Super fotka, w sam raz do kalendarza :)

PumaRST - 23 Paź 2010, 07:31

nadwaga jest spowodowana normami bezpieczeństwa. Jak bym powywalał AirBagi do końca, i całą ich instalacje oraz troche innych pierdół jak Klima, ABS to waga by zeszła poniżej 1100kg a to juz było by OK.

Choć jesli mam być szczery zaczynam powoli myśleć czy nie zostawić Chrupka jako dupowozu a kupić Sunny GTI który waży w serii 1090kg. i ma lepsze tylne zawieszenie - wielowahacz. Narazie nie wiem jeszcze.

Ad@mus - 23 Paź 2010, 10:27

takiego saniacza tez kiedys chcialem kupic, zanim jeszcze fieste zbudowalem, baza jest przekozacka, jest bardzo rozwojowa no i za dobra kase mozna juz cos kupic...

chrupka szkoda patroszyc, ale takiego saniacza mozna by bylo zrobic na profi killa
Qoobcio ma takiego czarnego :D elegancka maszyna

tommirs - 23 Paź 2010, 22:58

Dawaj Sunnego i zrób z niego bezkompromisowe autko....to jest jedyna słuszna droga...jak kiedyś jedyną słuszną partią była PZPR :ok:
PumaRST - 17 Sty 2011, 19:58

Sezon 2011 czas zacząć :yes: :jupi:

ale zaczniemy od konca roku.w aucie wiele się nie zmieniło, nawet pogorszyło bo kąty w kołach wróciły do seryjnych oraz wleciały koło 195/60/15 z racji zimy. Co nie oznacza że żadne prace nie zostały wykonane.

Pamiętacie tą dziurę:




teraz wygląda ona tak:



Auto trafiło do blacharza, zostały wycięte wszystkie elementy zaatakowane rdzą - włącznie ze zgrzewami tylnej sekcji auta i wspawane nowe blachy. Prace obieły bagażnik w środku, nadkola wewnętrzne tylne, oraz słupki przednie i jakieś jeszcze inne drobne miejsca. Z zewnątrz nic nie ruszyliśmy więc rdzawki na poszyciu pozostały bez zmian, a nawet odrobinę się powiększyły po zimie - ale to mnie nie rusza bo to co najważniejsze jest wyspawane - czyli elementy konstrucyjne i te które zapewniają sztywność auta.

to tyle jesli chodzi o zmiany na dzień dzisiejszy.

W dniu 15.01.2011 odbyła się SuperBarbórka na Torze Kielce przeniesiona z Grudnia 2010. Wynik nie był zbyt udany ale zabawa była dobra :yes:

O to film z moich przejazdów.

http://www.youtube.com/watch?v=8dOqysKECak


Następny start 29.01.2011 w pierwszej eliminacji SuperOes 2011.


BTW: znalazłem jedną fotę z ostatniej Hamowni:




C.D.N.

Żółwik Tuptuś - 17 Sty 2011, 20:04

Dawałeś rade Małpi ciulu :yes: :ok:

Dzięki jeszcze raz za wspólną zabawę ( na Torze inie tylko )

W niektórych momentach filmu widać jak Almera idzie bokiem - to obrazuje jakie były warunki .

PumaRST - 17 Sty 2011, 20:09

Również dziękuje :yes:

oby do 29.01.2011 - liczę na twoją obecność :jupi:

trzeci - 17 Sty 2011, 20:18

No widać u Marcina , że momentami na granicy przyczepności ;-))
I jak na moje oko to zawiecha do dopracowania, bardziej pod tor - niżej i sztywniej.
Szacun za jazdę w takich warunkach i powodzenia 29-go :)
Pozdro ...

PumaRST - 17 Sty 2011, 20:43

trzeci napisał/a:
No widać u Marcina , że momentami na granicy przyczepności ;-))
I jak na moje oko to zawiecha do dopracowania, bardziej pod tor - niżej i sztywniej.
Szacun za jazdę w takich warunkach i powodzenia 29-go :)
Pozdro ...


było miejscami ślisko :hahaha: :hahaha:

a zawiecha to jest ogólnie do dupy jak pod tor :sad: ale coś myślimy, nie wiem cyz damy rade niżej ale sztywniej bedzie już niedługo = na wiosnę :yes:


Cztery filmy z sezonu 2010 :jupi: :yes:

http://www.youtube.com/watch?v=qfTeVxQDf38
http://www.youtube.com/watch?v=MVndruQjmsQ
http://www.youtube.com/watch?v=UmG6Me-15ds
http://www.youtube.com/watch?v=3zZlbR1dRpY

Żółwik Tuptuś - 19 Sty 2011, 21:00

Hyhy - niezłą epopeja się robi z tych filmików . Przenoszę :yes:
tommirs - 20 Sty 2011, 16:56

całkiem fajnie wygląda ta Twoja jazda...a wyniki?...hmm..za słabe masz autko:)

Niezłe nagrania, widzę, że macie tam nadwornego filmowca:)

oj pojeździłbym......

PumaRST - 20 Sty 2011, 19:19

tommirs napisał/a:
całkiem fajnie wygląda ta Twoja jazda


dziękuję :yes:

tommirs napisał/a:
...a wyniki?...hmm..za słabe masz autko:) .


i za ciężkie, coraz bardziej sobie to uświadamiam :sad:

Żółwik Tuptuś - 20 Sty 2011, 19:37

PumaRST napisał/a:

tommirs napisał/a:
...a wyniki?...hmm..za słabe masz autko:) .


i za ciężkie, coraz bardziej sobie to uświadamiam :sad:


i za długie narty masz

i wróble do góry nogami latały tego dnia .

Żatki jesteś po prostu Ty i to Twoje auto :yes:

ps: a tak na serio , to może jak to usłyszysz od kogoś innego niż ja ( to co Ci Tommi napisał , a ja Ci powtarzam od paru sezonów ) to w to w końcu o la la .

xr2fun - 20 Sty 2011, 19:56

Sprzedaj to auto i kup Mini :bigok:
Ad@mus - 21 Sty 2011, 07:52

sunny gti ca18det :ok:
PumaRST - 21 Sty 2011, 08:22

Ad@mus napisał/a:
sunny gti ca18det :ok:


a po co do toru?? zreszta takie cuś to tylko w budzie N13 wiec archaizm

Ad@mus - 21 Sty 2011, 21:25

w miare tania jednostka w zakupie - tylko tym sie sugeruje
a na torze moze sie tez sprawdzic, bo jesli chodzi o wysokie krecenie dla uzyskania mocy to to samo maja wszystkie hanki-na torze tez trza ja pokrecic

nie wiem ja sie tam nie znam

PumaRST - 21 Sty 2011, 22:03

Ad@mus, c18det to silnik z 200sx s13 czyli 1,8 16v turbo 180KM. nie wystepował seryjnie w N13 GTI. auto FWD turbo do toru to według mnie bezsens.
zefir - 22 Sty 2011, 10:16

Puma ma racje sto razy lepiej miec wolnossace 180KM, masz pelna kontrole nad moca w zakrecie.
tym bardziej ze ca18det to nie byly najlepsze jakosciowo konstrukcje, zwlaszcza do sportu, trzeba zmodyfikowac pare rzeczy zeby dzialaly bezawaryjnie.

Żółwik Tuptuś - 22 Sty 2011, 13:28

Na ten sezon Lamera pewnie zostanie .

W przypadku Pumy - bliskość Toru Kielce , która wydaje się być zaletą - staje się zmorą .

Niby masz Tor pod nosem , ale obstawiony tylko i wyłącznie imprezami o bardzo wyśrubowanych wymaganiach zarówno dla auta jak i dla kierowcy .

Myśle , że wizja , którą Ci przedstawiłem na sezon 2011 jest najrozsądniejsza i odpowie na wiele pytań , które sobie stawiasz a z których wybór auta jest ostatnim na które trzeba odpowiedzieć .

PumaRST - 22 Sty 2011, 23:10

Głąbie, ten sezon nic nie odpowie, okarze się że jakoś się dogadałem z Chrupkiem, jeżdże na jakimś poziomie a do czołówki jak mi brakowało tak mi bedzie brakowac 30-40s. nadal bede się napinał na wynik a nie cieszył się samą jazdą, i nadal bedzie mi szkoda wydać nawet 100zł na niego bo nadal mam rodzinę i przede wszystkim mysle o niej.

reasumując, nic się nie zmieni!!!! a ja nadal będę ci truł na GG lub kom ze moze powinienem się przesiąść na Swifta, albo Civica lub Fieste.

tommirs - 23 Sty 2011, 04:50

PumaRST napisał/a:
Głąbie, ten sezon nic nie odpowie.....

Tak z innej beczki....to zauważyłem, że bardzo czule się do siebie zwracacie...:D :2xf: :V:

zefir - 23 Sty 2011, 10:45

hehe `tommirs jak zwykle ;))
Żółwik Tuptuś - 23 Sty 2011, 12:05

czukiereczekjednym słowem
Żółwik Tuptuś - 30 Sty 2011, 10:55

Superoes Kielce 29.1.2011

czukiereczek - dawałeś radę :yes:


PumaRST - 30 Sty 2011, 11:16

Żółwik Tuptuś napisał/a:
Superoes Kielce 29.1.2011

czukiereczek - dawałeś radę :yes:


uczyłem się - a nauka zawsze na początku jest trudna. Dojechaliśmy do mety i to bez większych przygód. Choć w domu okazało się ze musiałem zachaczyć gdzieś szykanę przednim zderzakiem :yes:

a relacji nie ma co pisać bo 17 na 19 w klasie i 61 na 67 w generalce.

Żółwik Tuptuś - 30 Sty 2011, 11:37

ja pogiąłem prawe drzwi na ostatniej szykanie i popaliły się obie żarówki prawych halogenów od uderzenia . Było super :)
PumaRST - 31 Sty 2011, 08:29

http://www.youtube.com/watch?v=_30bFkUrs6g pokaz braku umiejętności :ok:
a1topgear - 31 Sty 2011, 12:23

Stękasz...
TomQ - 31 Sty 2011, 12:45

Fajnie Was autka prowadziły po tym torze :ok:

:greenpeace:

Qzyn - 31 Sty 2011, 15:17

Takie samo pytanko mam jak do Zolwia. Na jakiej oponie jechales i ile cisnenia?
PumaRST - 1 Lut 2011, 08:41

Qzyn napisał/a:
Takie samo pytanko mam jak do Zolwia. Na jakiej oponie jechales i ile cisnenia?


wiem tu był błąd techniczny. Dębica "kostka" która daje rade w kopnym śniegu - wiesz na takich "CHRUPKA" kupiłem. ciśnienie łooooooo to był kosmos - 2 pierwsze przejazdy 2,1 prżód 1,8 tył :hahaha: :hahaha: 3 przejazd 1,6 przód 1,4 tył. było juz lepiej ale opona Kibel

Qzyn - 1 Lut 2011, 11:05

Debica nie jest taka zla poki nie ma 5 lat albo wiecej. Dobrze ze sie potem opamietales z cisnieniem ;)
tommirs - 1 Lut 2011, 15:54

Dembiczka ze swoim agresywnym i prostym bieznikiem jest na prawdę ok....

...ale ja tu widzę mega mega walkę i trechniczną jazdę...szacun Pumix:)

chociaż szczerze to strasznie nudne są te przejazdy (Skorupki także) pod względem dynamiki:)
...ale w ramach wyjaśnienia dla niezorientowanych oglądających te filmiki na youtubie....szybciej się na prawdę nie da:)..wy też nie dalibyście rady:) :V:

Żółwik Tuptuś - 1 Lut 2011, 18:12

tommirs, :rotfl: :ok: - dzięki . Wiedziałem , że na Ziomów zawsze można liczyć :)

JA tam mówiłęm , że my po prostu żatcy jesteśmy , a Ty nas bronisz :) :przytul:

tommirs - 1 Lut 2011, 19:31

..nie ma problemu...zjebkę zapodałem w Twoim temacie :V: :V:
PumaRST - 2 Lut 2011, 08:36

Dzięki Tomku, choć ja bym to ujął troszke inaczej, Walka o to żeby wogóle jakos jechać :hahaha: w każdym razie tak jak napisałem wcześniej nauka!!
Piter - 4 Lut 2011, 08:19

:) Łooojjoj ale nosi
PumaRST - 5 Lut 2011, 19:53

mały upDate

u Żółwia leżą 2 sztuki R888 na przód - używane ale w dobrym stanie. Jak znajdę kolejne dwie to dokupię, jak nie to będzie zestaw R888/T1R. Jeszcze muszę dać je do nacięcia żeby też trzymały na wodzie.

dziś wskoczył wydech 55mm. dwa tłumiki AWG przelotowe jako katalizator i tłumik środkowy oraz końcowy RM Motors z nierdzewki. odczucia moje są takie że nie wiem co się zmieniło ale dźwięk mi się bardziej podoba :hahaha: :hahaha:

Na razie to tyle. Jak pogoda się utrzyma to niedługo wskoczą 4 amory przerobione na twarde oraz Poliuretany na przód.

Krzysiek - 5 Lut 2011, 21:12

Puma mógłbyś się pochwalić fotką tych tłumików od RM albo chociaż link do aukcji allegro też miałem zamiar coś kupić od nich
PumaRST - 6 Lut 2011, 11:10

http://allegro.pl/show_item.php?item=1429791195 ten
madek - 6 Lut 2011, 13:46

Założyłem u siebie tłumik RM Motors (model SP76R) niedawno i nie polecam. Końcówka zachodzi rdzą mimo że to niby kwasówka, a jego konstrukcja nie jest warta nawet 100 zł. Niby dźwięk ciekawy ale jednak wpada w dziwny rezonans przy pewnych obrotach i nie jest zbyt miło w trasie.
PumaRST - 27 Lut 2011, 20:15

I kolejny start za mną, w sobotę 26.02.2011 pojechałem 2 eliminację sezonu 2011.

Wynik to 13/19 (jeden nie ukończył) w klasie i 49/70 w generalce. Jestem zadowolony bo spodziewałem się że bedzie gorzej. Chyba zaczynam coraz pewniej się czuć w N15. Wydaje mi się że jade coraz szybciej - nie liczac błędów które popełniam :lol:

O to film:

http://www.youtube.com/watch?v=iPqQG9GTrd8

Fotek na razie żadnych ciekawych nie trafiłem więc nie wsadzam.

Pierwszy raz poczułem że ABS mi przeszkadza i gdyby nie on i nie 2 ratowania się w 2 przejeździe myśle ze wbiłbym się 10 w klasie. Więc trzeba bedzie pomyśleć nad wywaleniem ABS-u.

To tyle na chwilę obecną

PS: jak wam się podoba nowy dźwięk mojego wydechu??

Tommur - 27 Lut 2011, 20:31

A nie wystarczy wyjąć bezpiecznika od ABS?
PumaRST - 27 Lut 2011, 21:01

teoretycznie wystarczy, ale ponoć te pompy ABSu maja jakieś kiepskie korektory wbudowane i hamulec podobno słaby się robi. ale trzeba bedzie to sprawdzić w końcu. tylko nie chciałem ryzykować miedzy przejazdami co by zaskoczenia nie było
DziDzia - 27 Lut 2011, 21:12

PumaRST napisał/a:
PS: jak wam się podoba nowy dźwięk mojego wydechu??

Piękny, taki szportowy :)



pozdro :!:

Qzyn - 28 Lut 2011, 08:28

Pumex, wypierdzielaj to badziewie, przeciez to tylko przeszkadza. O ile na torze to jeszcze pol biedy to sprobuj sie z tym ustrojstwem porzadnie shamowac na podbiciach :/
Gratki kolejnego startu i kolejnej mety. Obys do nastepnych podazal coraz szybciej :ok:

Ad@mus - 9 Mar 2011, 10:51

http://www.coobcio.pl/?p=884
takie oooo znalazlem...

hubi_2006 - 9 Mar 2011, 19:06

Fajne foto :)
PumaRST - 28 Mar 2011, 20:52

Hej,

kilka zmian zaszło, w końcu trafiły przerobione amory seryjne oraz poliuretany, auto stało sie stabilniejsze ale amorki jeszcze troche za miękie. Zrobiłem w końcu dolot powietrza ze zderzaka oraz wymieniłem kable WN na Magnecory. Jak równiez trafił się komplet Uniroyali RainSport w bdb stanie za rozsadne pieniążki.

do tego w sobote zaliczyłem kolejną eliminacje. Wyszło tragedia, 19/20 w klasie i 76/96 generalka.

wnioski: Jestem MegaCienias oraz Uniroyale nie dają rady gdy jest w okolicy 0*.

a tu film:

http://www.youtube.com/wa...nel_video_title

następny start 16.04.2011. Może bedzie w końcu sucho

Żółwik Tuptuś - 28 Mar 2011, 21:20

czukiereczek - jak zrobisz auto do końca i na tiptop - to nie będzie już na co zwalać i faktycznie trzeba będzie przyznać , że jesteś żatki

Głowa do góry - ładni chłopcy w czarnych trujkach Cię przytulą :cojest:

PumaRST - 18 Kwi 2011, 10:12

Zaczynając od początku:

Auto zgubiło trochę KG, wywaliłem:

1) Klime - wszystko spod maski
2) wnętrze - fotel, dywan, podsufitaka, boczki maty bitumiczne, troche kabli.


Zostało jeszcze to co jest zbędne pod deską.

W sobotę 16.04.2011 zaliczyłem kolejną eliminacje. Próba była bardzo fajna, zabawa też a wynik do dupy. Oes stał pod znakiem błędów przy dohamowaniach oraz zaliczonej szykanie = kara. Reasumując - nic nie zwojuje w tej imprezie do puki nie znajdę czasu na treningi. Bo jesli zawody mają być też treningami to wychodzi to tak jak wychodzi tym bardziej że auto się zmienia cały czas.

O to filmik:

http://www.youtube.com/watch?v=MRhRN_XZoEk

jak będę miał jakieś foty to je wsadzę.

Pozdrawiam

Marcin - 18 Kwi 2011, 10:45

Puma specjalnie odłączyłeś abs? bo chyba w serii był...
tommirs - 18 Kwi 2011, 10:58

oczywiście, ze specjalnie a jak inaczej? :)

Pumka, a założyłeś juz korektor?
Bo ja mam mega kłopoty z tym i z firmą u której zamówiłem (Inter-rally nie polecam!!!!!)
Szlag mnie już trafia bo ciekło z niego jak z dupy....i się bujam z gwarancją teraz :głowąwmur:

PumaRST - 18 Kwi 2011, 11:06

Pewnie że specjalnie,

co do Hamulcy są jeszcze seria bez bezpiecznika ABSu.

Piter - 19 Kwi 2011, 13:14

Puma, Ty to masz chyba największy problem taki sam co ja. Za bardzo się skupiasz na wyniku zamiast na torze.
Ja wiem że ciężko jest utrzymać nerwy na wodzy gdy sędzia ci przed maską odlicza 5..4.. ale faktycznie coś w tym jest.
Gdy na ostatniej imprezie razem z Sową załapaliśmy kare i taryfę i było jasne że to koniec walki o wynik, nasze czasy poprawiły się o kilka sekund :9: :ok:

Luzzz i rób swoje. Ostry najazd, dochamowanie, spokojnie w zakręcie ipizda do przodu. Wciskaj gaz do dechy tylko jak masz pewność że auto pociągnie.
Wyżej dupy i tak nie podskoczysz.

PumaRST - 19 Kwi 2011, 14:26

spokojnie, nie spinam się na wynik w trakcie jazdy jade swoje ale później wynik generuje niezadowolenie.

najczęstrzą myślą jaką mam w trakcie jazdy to " którędy kurrrrwaaaa miałem jechać :głowąwmur: " :hahaha: żartuję

tommirs - 22 Maj 2011, 19:22

a co tam co tam?
nowe barwy wojenne i nic się nie chwalisz?:) :twisted:

Fordon - 22 Maj 2011, 23:04

Bo Puma z natury skryty czlowiek jest :) :yes: :ok:
PumaRST - 23 Maj 2011, 13:38

W sobotę 21.05.2011 była kolejna eliminacja. W klasie miałem 29 aut z czego jedno nie ukończyło (jakaś awaria). był to pierwszy mój w zyciu przejazd na semi slicku. przód ro Federal tył R888. Powiem krótko: nic nie dało mi tyle co opony. Poważnie byłem w szoku że opona moze tak kleić, a przecież to nie jest żaden High End. A teraz do meritum. Pierwszy przejazd jechałem bardzo zachowawczo bo nie wiedziałem czego się spodziewać po oponie - czas to 2,50. Drugi poszedłem tak szybko jak umiałem, niestety po wyjściu na prostą źle najechałem szykanę, a dokładniej szykowałem się od lewej a nie od prawej, jakaś zaćma i zapomniałem trasy oraz słońce w oczy, i zobaczyłem na samym końcu że źle jadę, efekt tego to hamowanie, zgaszony silnik i strata +/- 13-15s. (na filmie okolice 2,50 min). cały przejazd poszedł na 2,52. trzeci przejazd, hmmm nieźle ale troche wolniej i czas 2,46. Generalnie skończyło sie na 19 pozycji. gdyby nie strata realne było miejsce 12-14 w klasie. nie udało się z głupoty kierowcy. Ale i tak jestem zadowolony bo widzę że N15 moze walczyc z TypyR-ami czy ClioSportami. I bede się starał 11.06.2011 nadgryść ich jeszcze bardziej.

oto film:

http://www.youtube.com/wa...feature=related

i kilka Fotek:



Z innych spraw, skożystam z okazji i bedzie maska karbonowa z dawnej N15 Gre :lol:


Przed następnym Oesem muszę zmienić poduszkę tylną silnika, którą zalejemy dodatkowo klejem do szyb, oraz chce wspawać rozpórkę między tylne kielichy. Większych zmian raczej nie planuję.

Pozdrawiam
PumaRST

BTW: kolega Sqadak tez był i coś czuje że mu się spodobało w Kielcach :yes:

pP - 23 Maj 2011, 15:15

prześledziłem ostatnią stronę i..... relacja, filmik, 3 posty, relacja, filmik, 3 posty, relacja, filmik...

to się nazywa temat!!! :jupi:

tommirs - 23 Maj 2011, 15:53

Pumix..idziesz ostro, ciesze się, że jest progres w wynikach.
Ale chyba juz czujesz ile to kosztuje nauki?

Kiedys jak zaczynałem to myslałem, że wpadę i pozamiatam chłopaków, bo myslałem, że dobrze jeżdzę :ok: oj.... gruuuuubo się myliłem a wyniki przychodzą poźnoo (zwłaszcza jak nie ma czasu na treningi, a zawody stają się jedynym treningiem)....taka lekcja pokory.
Jak się znajdzie wytrwałosć i upór, cierpliwośc to i przyjdą wyniki :ok:

Apropos autka to tez idziesz ostro, oj nie wiem czy Cię dogonię :fajka:

Zapisac Cię w kolejkę do klatkowania? 2 civici od Was kumpel juz klatkował :twisted:

Żółwik Tuptuś - 23 Maj 2011, 16:53

czukiereczek, - tak jak Ci mówiłem , jestem z Ciebie dumny .

Jak widać uczymy się całe życie ( a i tak umrzemy głupi ) . Dobra guma i koniec :)

tommi, - inny człowiek , ta sama śpiewka . Odpalasz auto tylko na zawody i to się mści :)

Poza tym , z tego co widziałem u Pumy , to nie był progres , to była rewolucja .
Nic wcześniej ( i obawiam się , że nic później ) nie dało takiego przeskoku .

Ogarniaj to Ziom i ciułaj kolejne sekundy

Daras84 - 23 Maj 2011, 18:08

fajnie wygląda w tym oklejeniu ;)
Ad@mus - 23 Maj 2011, 19:45

no dokladnie-okleina wymiata
tylko co to ta lisona jest :9:
fajnie na niektorych etapach na 3 kolach jedzie :ok:
jakie to ma przyspieszenie, jakos wydaje sie dluga skrzynie miec

Daras84 - 23 Maj 2011, 20:58

sprawdź linka, po to okleina aby reklamowac usługi ;)
PumaRST - 23 Maj 2011, 21:26

pP wiesz, albo temat jest tak mało komentowany albo nie daje czasu na rozmowę :hahaha:

tommirs ja wiem ze to dużo nauki kosztuje, ale z sugestiami że nie wiesz czy byś mnie pogonił, jednak przegiołeś trochę, ale dziękuje jest to komplement :yes:

Głąbie o tej gumie to wiedziałem, w sumie matka mi to wpoiła gdzieś miedzy 11 a 12 rokiem życia :hahaha: :hahaha: a tak poważnie to ciułamy sekundy dalej.

Darku też mi się podobywuje :yes: dzięki

Ad@mus Visona kurrrwwwa a nie lisona :hahaha: :hahaha: a co do przyspieszenia to na dzień dzisiejszy około 7s choć faktycznie skrzynia jest długa i od dawna to mówię

Brook - 23 Maj 2011, 21:37

Super Chrupek :yes:

Opona duuuużo daje, sama miałam okazję się o tym przekonać. Gratuluję i życzę kolejnych urwanych sekund :)

DziDzia - 23 Maj 2011, 21:43

PumaRST napisał/a:
Darku też mi się podobywuje :yes: dzięki

Ad@mus Visona kurrrwwwa a nie lisona :hahaha: :hahaha:

Tak, obklejenia całkiem milusie dla oka.. W przeciwieństwie do strony internetowej :fox:

PumaRST, gratki kolejnych sekund :ok:



pozdro :!:

Tommur - 23 Maj 2011, 22:19

No federale ostatnio także mocno polecane przez ekipę ze Szczecina. Cena do klejenia w stosunku do R888 niższa. Ale podobno śmierdzą jak sie je wozi w bagażniku. Prawda to? Może chmią nawilżane i stąd ten klej?
Piter - 24 Maj 2011, 19:30

Puma hehe ja też byłem w szoku po pierwszej jeździe na R888. Oj żeby był jeszcze czas i kasa na treningi to z tymi gumami można naprawdę duuużo urwać na torze. Gdy uczysz się na zawodach to idziesz za szybko lub za wolno. Nie ma czasu na próby. Zajebisste auto. Bardzo bym chciał u was choć raz w tym roku pojechać swoim padłem.
PumaRST - 24 Maj 2011, 21:54

Dziekuję Brook

DziDzia, będzie dobrze i ze stroną, choć traktuje ją jako ogólną informacje bo w tej profesji nic więcej się nie da wymyślec - każdy przypadek jest inny

Tommur, nie wiem czy śmiedzą, są na kołach a nie w bagażniku

Piter, myśl nad Kielcami :yes:

Tommur - 25 Maj 2011, 11:03

Widzę, żę organizatorzy dostarczali Wam czasem mrożące krew w żyłach akcje :9:
http://www.youtube.com/watch?v=AYrzNXZubUY
Zbladłem jak to zobaczyłem. A jakby się spotkali? PO co trasa kolizyjna?

PumaRST - 25 Maj 2011, 11:16

błąd popełnił puszczający, za wcześnie wypuścił Czarne EVO. dobrze że kierowcy są z dużym doświadczeniem.
Piter - 25 Maj 2011, 20:08

Puma, Myślę, myślę ale Curva po Poznaniu stoi w krzakach i potrzebuję kolejnego tysiąca aby z stamtąd wyjechać.
PumaRST - 16 Cze 2011, 21:50

Ostatnio niewiele się zmieniło, bo mało czasu między zawodoami. Co prawda jest poduszka wymieniona - wreszcie biegi wchodzą normalnie podczas dohamowywania, oraz zrobione boczki drzwi lekkie, do tego buda w połowie została obspawana.

W sobotę t.j. 11.06.2011 była VI eliminacja. Poszło ok, choć trochę pecha miałem ale ogólnie zadowolony jestem. Pierwszy przejazd zupełnie nie tak jak chciałem, czyli znowu zapoznawczo co dało 16 pozycję wyjściową. Drugi przejazd idzie już szybciej i pewniej raz się ratuje przed wypadnięciem (było odrobinę za szybko), ale mimo błędu jest na prawde zaskakująco dobrze, poprawa ponad 10s i ląduje na 9 pozycji w klasie w drugim przejeździe. Otwiera się szansa na pierwszą 10 w klasie :-D. Trzeci przejazd idzie też dobrze do wyjazdu w odcinek leśny. po przejechaniu pierwszej bramki widze w lusterku lecący słupek, następuje jedno wielkie wkurw..... co owocuje kiepskim przejazdem do końca - wolniej nie na tych biegach itd. przejazd znowu na 15 pozycji i pożegnałem się z pierwszymi punktami w tym sezonie. Słupek czyli 5s kary oraz późniejsza strata 1-2s w nerwach przesunęła mnie z 9-10 pozycji na 15. W klasie było 23 auta z czego ukończyło 21. W klasie FWD sklasyfikowali mnie na 22 pozycji.

Reasumując, troche pecha, troche braków u kierowcy ale zaczynam nadgryzać na poważnie koalicje Clio&Hond z czego jestem zadowolony.

Na razie 4 fotki,



Filmik:

http://www.youtube.com/wa...nel_video_title

Teraz dłuższa przerwa bo do 23.07.2011. Moze uda mi się coś z zawiasem zrobić oraz wywalić resztkę zbędnych KG z auta oraz obspawać do końca nadwozie.

kilka fotek auta po aktualnych pracach:



W kilku miejscach jest jeszcze do poprawy to obspawanie ale podstawa jest :yes:

a1topgear - 16 Cze 2011, 22:06

Puma, szkoda tego słupka- zbytnio przyciołeś, z tego co widać na filmie... 3mam kciuki za następną eliminację:)
Fordon - 16 Cze 2011, 22:54

A kto grubo idzie ten jebnac musi... a teraz male spostrzezenie po tym co widze na tym filmiku i tym na poczatku wrzucales...
W koncu nie jezdzisz jak wafel :yes: teraz widac ze ogranicza sie tylko tylne zawieszenie bo na 3 (kolach) wskakiwac po zakretach to juz zaczyna byc ostro, gdzie czasem tyl skacze jak mala pchla po jajach...

Piter - 17 Cze 2011, 14:12

Puma, to już wygląda szybko :) ale,
może nie jestem specem w temacie ale mam dwie sprawy patrząc na film

po pierwsze jeździsz z gazem 0-1-0-1 czyli odpuszczasz i wciskasz podczas jazdy robiąc takie brummm-brumm-brum Efekt tego jest taki że na zakrętach przenosisz ciężar auta a to w przód a to w tył. Naprawdę szybciej będzie zrobić to płynnie. Jeśli trzeba to upuść gazu na zakręcie i wciśnij na wyjściu.

po drugie wydaje mi się że atakujesz bardzo ciasno zakręty i na końcu wychodzisz bardzo szeroko. Tracisz przez to 1s i przyczepność.
Spróbuj jeździć od zewnętrznej i ściskać do środka. Unikniesz wypluwania na szczycie na zewnętrzną.

pP - 17 Cze 2011, 14:16

Piter napisał/a:
po drugie wydaje mi się że atakujesz bardzo ciasno zakręty i na końcu wychodzisz bardzo szeroko. Tracisz przez to 1s i przyczepność.
Spróbuj jeździć od zewnętrznej i ściskać do środka. Unikniesz wypluwania na szczycie na zewnętrzną.

ale o to chodzi, zeby przy wyjściu iść szeroko aby koła już nie skrecały a napędzały auto :)

kenczorf - 17 Cze 2011, 19:18

pP napisał/a:
ale o to chodzi, zeby przy wyjściu iść szeroko aby koła już nie skrecały a napędzały auto
wiem, ze nie mam doswiadczenia w moto sportach ale w moim hcsie szybciej sie napedzalem na zakrecie, jak rowniez mialem wieksza predkosc maks niz na prostej. Chyba ze to kwestia odczytu predkosci przez licznik :P
tommirs - 17 Cze 2011, 19:19

Piter napisał/a:
Puma, to już wygląda szybko :) ale,
może nie jestem specem w temacie ale mam dwie sprawy patrząc na film

po pierwsze jeździsz z gazem 0-1-0-1 czyli odpuszczasz i wciskasz podczas jazdy robiąc takie brummm-brumm-brum Efekt tego jest taki że na zakrętach przenosisz ciężar auta a to w przód a to w tył. Naprawdę szybciej będzie zrobić to płynnie. Jeśli trzeba to upuść gazu na zakręcie i wciśnij na wyjściu.

po drugie wydaje mi się że atakujesz bardzo ciasno zakręty i na końcu wychodzisz bardzo szeroko. Tracisz przez to 1s i przyczepność.
Spróbuj jeździć od zewnętrznej i ściskać do środka. Unikniesz wypluwania na szczycie na zewnętrzną.


Wow Piter, odrobiłes ostatnio trochę lekcji:)
Zgadzam się z Tobą a jednocześnie przyznaje, że sam mam taka manierę z tym gazem.
Można to nawac przygazówką czy jakoś, zamiast płynnego dodawania ujmowania gazu.
Ale żeby jezdzic płynnie i z rekordowymi czasami to jest szczyt jazdy wyścigowej moi mili.

Ale z tym torem jazdy to nie do końca tak uważam.
Zaczynasz szeroko z mocnym dohamowaniem, tak aby przeciągnąc moment hamowania jeszcze w skręcie dla dociążenia przodu. Czyli idealne wstrzelenie się w punkt hamowania (w chu... trudne :) )
Później bomba, ale nie do wewnątrz, tylko nadal na całą szerokość toru.
Dlaczego?
bo jeżeli możesz po zakręcie pójść do jego wewnętrznej to znaczy że za wolno w niego wjechałeś.
Niby proste nie? :V: :V:

Ale wujek tommirs to tylko jebak teoretyk, bo nie jezdzi przecie :ups: :ups:

tommirs - 17 Cze 2011, 19:22

A wracając do autka, to nie maluj spawów bo teraz klatkę trza wspawać i dopiero całosc pryśnij (albo przynajmniej je zabezpiecz podkładem)
Nie wstydz się jak dziewczynka tylko zrób z niego w końcu killera :ok: :devil: :devil:

PumaRST - 17 Cze 2011, 20:17

po pierwsze dzięki :)

Piter i tommy wiem o co wam chodzi, ale przy moich umiętnościach oraz śliskości toru kielce czasem (bo nie na każdym zakręcie to ma miejsce) ja w ten sposób dociążam przód co by nie wyjechał a 2 sprawa to utrzymywanie auta na obrotach jeszcze nie nauczyłem sie równocześnie hamowac i dodawac gazu prawą nogą

co do wyjścia mnie zawsze uczono że zakręt należy przejechać z jak najprostrzymi kołami bo jak wiadomo auto do przodu jedzie szybciej niż jak skręca. dlatego staram się wychodzic szeroko.

co do klatki, to spawów na razie nie maluje najpierw bedzą podstawy pod klatke oraz obspawana do końca buda.

xr2fun - 17 Cze 2011, 21:25

PumaRST napisał/a:
ale przy moich umiętnościach oraz śliskości toru kielce czasem (bo nie na każdym zakręcie to ma miejsce) ja w ten sposób dociążam przód co by nie wyjechał a 2 sprawa to utrzymywanie auta na obrotach jeszcze nie nauczyłem sie równocześnie hamowac i dodawac gazu prawą nogą

Chyba już powinieneś wiedzieć gdzie można a gdzie nie - po tylu startach chyba znasz na pamięć każdy zakręt.
Od utrzymania auta na obrotach jest skrzynia biegów! Dochodzisz do zakrętu-szykany max. hamujesz z redukcją, dajesz taki gaz aby były odpowiednie obroty i wychodzisz pełną bombą.
Nie proponuję lewej nogi na hamulcu i prawej na gazie ( wielu tak czyni i wielkie gówno z tego wychodzi - to nie jest szuter albo luźna nawierzchnia). Naucz się prawą nogą naciskać hamulec i gaz jak masz taką potrzebę.
W tych próbach najważniejsza jest płynność jazdy i opóźnianie hamowania do maxa.

tommirs - 17 Cze 2011, 21:47

xr2fun napisał/a:
Od utrzymania auta na obrotach jest skrzynia biegów! Dochodzisz do zakrętu-szykany max. hamujesz z redukcją, dajesz taki gaz aby były odpowiednie obroty i wychodzisz pełną bombą.
Nie proponuję lewej nogi na hamulcu i prawej na gazie ( wielu tak czyni i wielkie gówno z tego wychodzi - to nie jest szuter albo luźna nawierzchnia). Naucz się prawą nogą naciskać hamulec i gaz jak masz taką potrzebę.
W tych próbach najważniejsza jest płynność jazdy i opóźnianie hamowania do maxa.

dokładnie, ale hamowanie prawą z międzygazem prawą to jeszcze trudniejsze od hamowania lewa girą.
I nie radzę tym się bawic jeżeli nie masz czasu na treningi, bo szkoda marnować czas na naukę na próbach.
A daje to tyle, że masz płynniejszą redukcję w dół i całośc zhamowania jest płynniejsza i minimalnie skuteczniejsza..czyli wpływa na ogólna płynnośc jazdy, no i skrzynia dłużej wytrzyma

Piter - 18 Cze 2011, 10:32

Chyba coś złe napisałem lub źle mnie zrozumieliście.
Wiadomo że całą sztuką pokonywania zakrętów jest uzyskanie jak największej prędkości na wyjściu z zakrętu. Czyli jak najszybciej zacząć przyspieszać. Czyli dążymy do jak najszybszego wyprostowania kierownicy. Czyli na wyjściu oczywiście jesteśmy szeroko co wymusza na aucie automatycznie tor jazdy i siła zakrętu. Mocny najazd, dohamowanie, zaczynasz od zewnętrznej tak jak geometria zakrętu, ściskasz do środka i wychodzisz na zewnętrzną.

Tak? Tak.





Z filmu wrzuconego przez Pumę wydaje mi się że Puma robi prosty błąd jeszcze przed zakrętem czyli zaczyna go za ciasno i w efekcie na szczycie jest za "szybko" przez co musi kontrować lub odpuszczać gazu, a tu właśnie jest ten moment żeby się napędzać.
Mówiąc inaczej Puma jest na wyjściu za wcześnie :)

tommirs - 18 Cze 2011, 18:05

a tam pitolisz..wcześniej inaczej żeś gadał :-P :devil:
Drugi rysunek do bani, nie wiem po co rześ zapodał.

xr2fun - 18 Cze 2011, 19:50

Piter napisał/a:
Chyba coś złe napisałem lub źle mnie zrozumieliście.
Wiadomo że całą sztuką pokonywania zakrętów jest uzyskanie jak największej prędkości na wyjściu z zakrętu.

Jeszcze wielu rzeczy nie rozumiesz.
Dajesz rysunki jednego zakrętu. Uświadom sobie, że każdy zakręt jest inny (np. pochylenie, przyczepność, szerokość).
Tor w Kielcach jest specyficzny (śliski, ostre tralki) - pojedź choć raz a zrozumiesz.
Jeszcze chyba nikt nie narysował jak przejechać sekwencję zakrętów - każda konstrukcja auta będzie inaczej się zachowywać.

Ad@mus - 19 Cze 2011, 14:16

bo ludź całe życie sie uczy, sto razy przejechany zakret, wycwiczony i wytrenowany to dalej nie ten sam zakret z 1szej 2 giej 50tej czy ktores tam z koleii próby

ja sie tam w ogole nie znam, ale wiem ze w kazdym sporcie (mowie jako byly studen AWF) wazne sa umiejetnosci-okej, ale wazniejszym jest fuks, czyli potocznie zwane szczescie

tommirs - 19 Cze 2011, 21:15

hehe..w sporcie może tak, ale w pokonywaniu zakrętów jak zaczniesz liczyc na fuksa to..krzyż na drogę... :serduszka:
Piter - 20 Cze 2011, 12:09

xr2fun, daje rysunek jednego zakrętu jako sam schemat/zasada jak to działa. A co zły jest ?
Reszta to już auto, wiedza i doświadczenie kierowcy. OK

Cytat:
Jeszcze wielu rzeczy nie rozumiesz.
Dajesz rysunki jednego zakrętu.
.
Hehe doskonale to rozumiem.
Cytat:

Uświadom sobie, że każdy zakręt jest inny (np. pochylenie, przyczepność, szerokość)

Ale zasada jest zawsze taka sama
Wszystko się zaczyna właśnie od tego rysunku.

Tak, ja wiem że jestem za żadki aby komuś dawać rady, ale same podstawy są takie same niezależnie na to na jakim torze jeździmy.
Co innego tommirs, xr2fun, i jeszcze kilka tutaj osób mających duże doświadczanie a co innego ja, Puma itd
Ale zasada jest taka sama.

tommirs - 23 Lip 2011, 09:02

No i co tam taka cisza?
dzieje sie cos? :-P

PumaRST - 30 Lip 2011, 13:09

wszystko w swoim czasie, ale powiem ze prace trwają nad zawieszeniem, hamulcami oraz wagą. szczegóły jak skończą się owe prace :yes:

Generalnie plan startów na ten sezon się posypał ale myślę że z korzyścią dla przyszłego.

PumaRST - 16 Sie 2011, 22:19

No to czas opisać zmiany które zaszły w aucie.

W czerwcu Chrupek trafił do Opola na budowę zawieszenia. Plan był prosty, ma być Gwint w pełni naprawialny, złożony z dobrych i serwisowalnych elementów. baza do powstania były wkłady Bilstein B6 na grubej rurze, które zostały skrócone oraz ustawione na Rajdy asfaltowe (nie zdecydowałem się na typowo wyścigowe nastawy amorów ponieważ bałem się że bedzie za twardo). następnie do tych wkładów dorobiona zostały obudowy, sprężyny i wszystkie pozostałe elementy potrzebne do powstania gwintu. w raz z zawieszeniem dorobiony został tylny stabilizator o grubości 20mm. Hamulce dostały przewody w oplocie stalowym firmy Hel.

to tyle jesli chodzi o zmiany mechaniczne.

przewody:

zawieszenie:

Wszystko w aucie:



Samo rozwiązanie tylnego stabilizatora to kopia tego co było w Almerze KitCar.

Prace wykonał Czajnik z http://www.ckmotorsport.eu/

Równocześnie zdobyłem maskę karbonową oraz zaślepki halogenów i z lewego zrobiłem wlot powietrza do filtra.



Do maski dokupiłem ale jeszcze nie założyłem zapinki zamiast sterczących bo ich nigdy nie lubiłem - ani w fieście ani teraz w n15. więc wybór padł na coś takiego.



Na ten sezon to raczej koniec z inwestycjami, jedynie planuję wywalić do końca zbędne kilogramy i liczę ze zejdę poniżej 1 tony.

W ostatni poniedziałek byłem na zlocie GSI klubu na torze Kielce, auto prowadzi się bardzo fajnie, zupełnie inaczej niż wcześniej. Co prawda trochę dałem ciała z ustawieniami ciśnienia w kołach ale i tak było OK. Najważniejsze że potrenowałem przed sobotnim SuperOesem, bo teraz to jest zupełnie inne auto i muszę się go uczyć na nowo.

Na chwilę obecną mam jedną fotkę :

to tyle na dziś, napisze coś po sobocie

a1topgear - 16 Sie 2011, 22:25

Grubasek się z tym zawiasem robi...:)
Fordon - 16 Sie 2011, 22:38

No to czekamy na efekty po weekendzie :yes:
luk-90 - 16 Sie 2011, 22:38

ech to jest fajne w tych hądach i nissanach, ile tam jest gratów i ile rzeczy można poprawić, a na samym starcie w/w biją na głowe fiesty zawiszką, nie mówiąc o innych rozwiązaniach
Qzyn - 17 Sie 2011, 08:12

Ladnie Puma, w koncu moze ogarnales zawias. W przyszlym sezonie dodasz "szmocy" i zrobi sie cos ze skrzynia i bedzie na serio grozna zabawka :) Tak trzymaj!
Mafios - 17 Sie 2011, 12:58

a miała to być zwykła rodzinna cywilna bryka :devil:
Rkalitka - 17 Sie 2011, 15:48

To zawieszenie to jednak powala na kolana - niezła wydumka ale podoba mi się - mam nadzieję, że odzwierciedleniem będą wyniki na torze
Parzych - 17 Sie 2011, 18:24

Zawias miodzio, drogo dałeś :?:
Faza - 17 Sie 2011, 19:22

Bardzo fajnie to wszystko wyglada... teraz napewno super zacnie spisuje sie na torze, ogolnie bardzo podoba mi sie twoje auto :brawo:
PumaRST - 17 Sie 2011, 20:13

dzięki wszystkim za mile słowo. Auto napewno dużo pewniej się prowadzi na tym zawiasie. Teraz muszę się nauczyć gdzie jest granica jego przyczepności bo na razie w poniedzialek to toczylem się bardziej jak na starym zawieszeniu.

luk-90 co do nissana nie masz racji, tu zawieszenie jakieś jest dużym problemem.

Parzych cena na poziomie podstawowego gwintu H&R czy KW. tylko że oni nie robią do Almery. a na Ohlinsa czy Proflexa jak również HPsporting mnie nie stać. więc trzeba było modzić


Qzyn dzięki ale co do mocy to narazie odczucia mam takie że jescze bardziej uwidoczniła się slabośc skrzyni biegów tego auta.

Faza dzięki, staram się nadal być oryginalny w tym naszym wiejskim kurwidołku gdzie królują Hondy i clio :yes:

Mafios Ja nigdy tak nie twierdziłem, a przynajmniej sobie tego nie przypominam, a jesli nawet to się myliłem :hahaha: :hahaha:

a1topgear, grubo albo wcale jak to ktoś mi kiedyś powiedział. a że nie mam skim grac w szachy to poszedłem dalej. a już tak powaznie nie miałem większego wyboru do almery.

Fordon, zobaczymy ale myślę że za jakiś czas.

Rkalitka - 17 Sie 2011, 20:18

Powiedz Puma czy ten stabilizator był u nich wyginany z pręta i jakoś hartowany?? I ze zdjęcia widzę, że przy mocowaniu do belki są dospawane tuleje(końce stabilizatora)??
PumaRST - 17 Sie 2011, 21:41

pręt w oryginale to był stabilizator z prelude/accord i był prostowany i doginany do kształtu który pasował do N15. co do łączników to góra jest z hondy i tam jest tulejka gumowa.
PumaRST - 22 Sie 2011, 08:33

w sobotę przejechaliśmy z Chrupiesławem kolejną eliminację SO. wystartowało chyba 105 aut a ukończyło 95. Próba była dość szybka jak na możliwości toru i muszę przyznać że mi odpowiadała. Nasz wynik to 39 generalce, 13/33 (zgłoszonych było 34) w klasie oraz 18/62 w klasyfikacji FWD. wszystkie przejazdy poprawiałem o 2s i zacząłem od 2.39 a kończąc na 2,35. Z zawieszenia jestem zadowolony, auto prowadzi się jak po szynach. Trochę ubolewam że nie udało się wskoczyć do 10 w klasie ale prawda jest taka że mnie nie było na to stać. Jednak jeszcze się badam z nowym zawieszeniem i przełamuję się że on może więcej niż mi się wydaje. Udało mi się dołączyć do grupy która się bije o pozycje od 5-10 co raczej pozytywnie nastawia na przyszłość.

Zdjęć jeszcze żadnych nie mam ale jest już film.

http://www.youtube.com/wa...nel_video_title

Następny oes 24.09.2011 i plan ten sam co zawsze, atak na pierwszą 10 w klasie.

co do wad, niestety po zmianie zawieszenia jeszcze bardziej uwidoczniła się kiblowatość skrzyni biegów. Niestety po raz kolejny potwierdziło się że jest zdecydowanie za długa. :cry:

to tyle z pola boju, sezon powoli zaczyna dobiegać końca i czas się zacząć zastanawiać jakie zmiany są potrzebne/konieczne w przerwie zimowej aby jeszcze bardziej zbliżać się do czołówki klasy. W tym sezonie w planach mam 1 lub 2 starty i na tym kończymy.

elmek13 - 22 Sie 2011, 10:29

Gratki Marcin oby tak dalej.
Rkalitka - 22 Sie 2011, 16:18

No to fajnie, że zawias dał dużą poprawę :)

Wyniki coraz wyżej w tabelce widzę - gratuluję :yes:

Czy nie ma krótszych skrzyń do Twojego modelu, lub jakiegoś nissana/japońca co podejdzie??

PumaRST - 22 Sie 2011, 20:50

Rkalitka napisał/a:
Czy nie ma krótszych skrzyń do Twojego modelu, lub jakiegoś nissana/japońca co podejdzie??


jest, niestety dość droga i trudno dostępna. ale zaczynam polowanie na nią. Pochodzi z odpowiednika Almery na rynek japoński co się zwała VZR.

Rkalitka - 22 Sie 2011, 20:56

A orientowałeś się jaki koszt dorobienia/przerobienia Twojej skrzyni na krótszą - (ponoć w Puciowej białej IB5 Dojcze dorobili oba wałki i dyferencjał pod to auto gdy to kupił) więc chyba się da, tylko czy warte to świeczki??
PumaRST - 22 Sie 2011, 21:03

ford a nissan to różne historie. da się skrócić moją ale kosztuje to +/- 5tyśPLN. a tą od VZR-a mam za około 3tys i do tego masz podstawowe LSD w sobie.
Rkalitka - 22 Sie 2011, 21:09

No to faktycznie nie warto.
A gdybyś wzmocnił silnik to problem "długiej" skrzyni może by znikł(?) czy nie chcesz już uderzać w rasowanie silnika??

PumaRST - 22 Sie 2011, 21:16

problem w tym że bez wydania kilku tyś nie wiele już mogę ugrać na tym silniku, może jakieś 5-8KM 4-6Nm a dalej to już wałki, strojenie itd. więc koszta podobne.
Rkalitka - 22 Sie 2011, 21:22

PumaRST napisał/a:
problem w tym że bez wydania kilku tyś nie wiele już mogę ugrać na tym silniku


Ale coś czuję, że to kwestia czasu w Twoim wykonaniu, bo już teraz mody grube :yes:

Qzyn - 23 Sie 2011, 07:35

Rkalitka napisał/a:
A gdybyś wzmocnił silnik to problem "długiej" skrzyni może by znikł(?) czy nie chcesz już uderzać w rasowanie silnika??

Nie Romek, problem by sie nasilil - idac w gore z moca masz ja dostepna w coraz wezszym zakresie obrotow i seryjna skrzynia robi wtedy jeszcze gorsza robote niz przy seryjnym silniku niestety.
Gratki Puma - jest coraz lepiej. Wierze ze przez zime powojujesz cos z technika i bedzie jeszcze lepiej.

Faza - 26 Sie 2011, 13:16

:brawo: :brawo: :brawo: :brawo: :brawo: :brawo:

spojrzałem na wyniki i az sie oko uśmiechneło......... zrobiłeś dobrą robote :yes: :brawo:

PumaRST - 29 Sie 2011, 13:09

Dzięki :yes:
tommirs - 30 Sie 2011, 20:54

No gratki gratki Puma...jak się nawiązuje kontakt to zaczyna sie frajda czyż nie? :ok:

Z zawiasem grubo poszedłeś.

Skrzynia, o której rozmawialismy to koniecznośc, niestety na tej duzo nie ugrasz.
podobnie jest u mnie.

Wakacje się kończą i pora zabrać sie do roboty:)
pozdro

zefir - 17 Wrz 2011, 20:33

auto prowadzi i jezdzi mega! gratulacje Puma, jeszcze pare rzeczy i auto bedzie kompletne :) dzieki za wspolne smiganie!

pozdro

PumaRST - 17 Wrz 2011, 20:50

zefir również dziękuję :yes:

sobotni dzień dzięki uprzejmości xr2Fun-a (wielkie dzięki za miłe spotkanie oraz rywalizację) spędziliśmy na torze w Radomiu. Był to mój pierwszy występ na tym obiekcie i sądzę że wyszedł nieźle. Próba to trzy okrążenia toru ruszając z miejsca. Moje czasy to 2,08.80 / 2,08.06 / 2,07.45 / 2,06.8 (końcówki w 2 ostatnich mogą być troszkę pomylone). Zająłem 1 miejsce jako gość i 2 lub 3 w generalce, odrobinę szybszy był na każdym okrążeniu xr2Fun (regularne 2,06.xx i w ostatnim 2,05.xx) w swoim mega szybkim Mini, oraz mógł mnie jeszcze objechać Miniac w swoim Mini VTEC ( stare Mini z 1,8 z Integry TypeR) - on starty zaliczał jak już wracałem do domu.

Generalnie impreza udana i była fajnym treningiem przed przyszłotygodniową eliminacją w Kielcach.

Zefir i xr2Fun jakbyście widzieli fotki moje to bardzo proszę o nie.

tommirs tak, zaczyna być miło jak bijesz się już na poważnie o pierwszą dziesiątkę, a skrzynia to konieczność nawet dziś się o tym przekonałem po raz kolejny. Choć powiem szczerze że rozpatruje również lekkie koło zamachowe, moje waży 9,1KG a że urwałem prawie 300KG na wadze to zjechanie do 7-7,2KG mogło by okazać się zbawienne i mimo utraty jakiejś części Nm to nie powinno wpłynąć negatywnie na zachowanie auta. Dodam że wkładają też koła o wadze poniżej 6KG ale to już była by przesada przy moim silniku który jest prawie seryjny.

zefir - 17 Wrz 2011, 20:57

nie objechal Cie vtec mini :) )

byl lekko lepszy ode mnie niestety seryjne opony nie dalo rady przy b serii w mini :) , bo wlasciciel mega ogarnia radom zeby nie bylo :)

ja 2 miejsce w klasie gosc przed honda s2000 , astra gsi i saab 2.3 turbo

za Puma byl mini supercharged i mini JCW (ktore efektownie zaliczylo bande pozniej) i ja :D


no i bym zapomnial dzieki xr2Fun za zajebiste wskazowki i kilka naprawde dobrych historii moze bedzie kiedys okazja pogadac przy zimnym piwku na spokojnie :)

pozdro

trzeci - 17 Wrz 2011, 21:02

No to gratki Panowie i wyników i udanego wypadu oraz spotkania :)
zefir - 18 Wrz 2011, 09:23

tu sa fotki od mojego ziomka :)

https://picasaweb.google.com/103105338464876959164/MRW20110917?authuser=0&authkey=Gv1sRgCIb67Yelp8mMzAE&feat=directlink

PumaRST - 18 Wrz 2011, 20:29

świetnie podziękuj mu
xr2fun - 18 Wrz 2011, 20:38

PumaRST napisał/a:
Był to mój pierwszy występ na tym obiekcie i sądzę że wyszedł nieźle

Wyszedł naprawdę super jak na 1 raz. To jest bardzo techniczny tor i moc silnika ma drugorzędne znaczenie. Miałeś okazję przejechać się na prawym i myślę, że wskazówki były ok.
Z mojej strony :brawo: za 2 miejsce w generalce!!!
Miło było poznać Zefira i pogadać w przerwach. Mam nadzieję, że damy radę opracować jakiś browar. Szkoda, że Was nie było na imprezie bo się "działo"
Linki do filmów wkleję jutro.

PumaRST - 18 Wrz 2011, 20:42

przejazd na prawym zrobił ogromne wrażenie na mnie.
A wskazówki były bardzo istotne :yes:

to z niecierpliwością czekam na jakieś filmiki i fotki :jupi:

tommirs - 18 Wrz 2011, 20:55

...cholera ..daleko mam do Radomia :) :sad:
przejeżdzam raz w miesiacu tamtędy ale nie Siwkiem.

xr2fun - 19 Wrz 2011, 14:15

Mój najlepszy 4 przejazd z parze z "Pumą"
http://www.youtube.com/us...u/1/WxMwOiQz-tQ

Parzych - 19 Wrz 2011, 18:55

Karwasz twasz, dajcie następnym razem cynk jak będziecie się do Radomia wybierać... :fox:
PumaRST - 21 Wrz 2011, 14:51

Jacku damy :yes:

A tu taka foteczka:




W sobotę następny Oes, trzymajcie kciuki za tą upragnioną 10 w klasie, bo to chyba ostatni start w tym sezonie.

DziDzia - 21 Wrz 2011, 15:35

PumaRST napisał/a:
W sobotę następny Oes,

Jedziesz Jacuś :?:



pozdro :!:

PumaRST - 21 Wrz 2011, 21:53

DziDzia napisał/a:
Jedziesz Jacuś :?:


raczej nie bo zapisy skonczyły się w niedzielę

Żółwik Tuptuś - 21 Wrz 2011, 22:06

PumaRST napisał/a:


W sobotę następny Oes, trzymajcie kciuki za tą upragnioną 10 w klasie, bo to chyba ostatni start w tym sezonie.


znaczy się Ty czy auto się rozpada , że ostatni start ?

chciałem Ci wysłać sms-a na otuchę , ale jedyne co mi przyszło do głowy , to :

i lubię chleb ze smalcem

Superoes w Kielcach to korrrba i tylko nieliczni są tam w stanie pojechać kolejny raz :)

PumaRST - 21 Wrz 2011, 22:13

Żółwik Tuptuś napisał/a:
Superoes w Kielcach to korrrba i tylko nieliczni są tam w stanie pojechać kolejny raz :)


Rozumiemy się często bez słów ale tego za czukiereczek nie rozumiem :sad:

Żółwik Tuptuś - 21 Wrz 2011, 22:19

jesteś jedynym z FKP , który dostawał na Superoesie na tyle długo srutututu , że zaczął jeździć na poziomie pierwszej dziesiątki .

Wytrzymałeś :) reszta na ogół przyjeżdża i wraca do innych zawodów bez wspominania o wynikach w Kielcach .

Qmasz ?

Parzych - 21 Wrz 2011, 22:23

PumaRST napisał/a:
W sobotę następny Oes
W Kielcach czy w Radomiu :?:
PumaRST - 21 Wrz 2011, 22:31

Żółwik Tuptuś, kumam i rozumiem to :sad:

Parzych, w kielcach

Parzych - 21 Wrz 2011, 23:45

Pumba, tak myślałem, a DziaDzia jak zwykle musi wpiertegować swoje 3 grosze... :fox:
squadak - 25 Wrz 2011, 21:38

no to coż, musisz startowac w pazdzierniku bo wyszlo 11 miejsce :P ale i tak gratuluje bo miales ciezko w klasie :)
PumaRST - 26 Wrz 2011, 11:42

no właśnie na to wyszło :-P

wynik następujący: 11/26 w klasie 35/87 i 15 w FWD. Jestem zadowolony mimo że nie udało się wbić do 10. filmik wsadzę jak dostanę i powoli obmyślam plan na przerwę zimową, ale o tym później :yes:

PumaRST - 27 Wrz 2011, 08:52

http://www.youtube.com/wa...nel_video_title

:)

Żółwik Tuptuś - 27 Wrz 2011, 18:15

czukiereczekjestem z Ciebie dumny , prawie tak jak wtedy , co żeśmy się pani w budce z HotDogami o godzinę pytali ( a raczej jak pół godziny po tym )
Faza - 27 Wrz 2011, 19:07

no Pieknie :) :brawo: :brawo: :brawo: :brawo: :brawo:
xr2fun - 27 Wrz 2011, 22:08

PumaRST napisał/a:
35/87

Dobry wynik na ten tor. :brawo:
Tak jakżeśmy gadali wielu rzeczy nie przeskoczysz.

PumaRST - 23 Paź 2011, 20:34

xr2fun napisał/a:
Tak jakżeśmy gadali wielu rzeczy nie przeskoczysz.


owszem ale frajda jest i z tego co mam :yes:


W sobotę 22.10.2011 zakończyłem sezon 2011 ( tak mi się przynajmniej wydaje :hahaha: ).

X eliminacja SO Kielce była udana, nawet bardzo udana :yes: Dojechałem na 6/16 pozycji w klasie, 30/75 w generalce oraz 10/46 w FWD. Wynik uznaję za bardzo dobry i optymistycznie rokujący na Sezon 2012. Filmu nie bedzie bo ekipa nie dojechała a jak beda jakieś fotki to wsadzę później.

Co do planów na zimę, jest ich trochę ale co się uda zrobić zależy głównie od $$$$.

Rkalitka - 23 Paź 2011, 20:51

PumaRST napisał/a:
Dojechałem na 6/16 pozycji w klasie, 30/75 w generalce oraz 10/46 w FWD


brawo :ok: :yes:

trzeci - 23 Paź 2011, 20:54

Bardzo ładna klasyfikacja Marcin :brawo:
Jak widać postępy są a to najważniejsze.
Pozdro ...

Parzych - 23 Paź 2011, 21:10

Gratki postępów Pumba :brawo: :brawo: :brawo:
xr2fun - 23 Paź 2011, 21:22

PumaRST napisał/a:
X eliminacja SO Kielce była udana, nawet bardzo udana Dojechałem na 6/16 pozycji w klasie, 30/75 w generalce oraz 10/46 w FWD. Wynik uznaję za bardzo dobry i optymistycznie rokujący na Sezon 2012.

Czapka z głowy. Super wynik - a na następny sezon życzę "pudeł". :brawo:

PumaRST - 23 Paź 2011, 21:27

Dzięki wszystkim za miłe słowo.

Piotrze do pudła to brakowało przepaść :sad: Niestety ale taka jest prawda.

Fordon - 23 Paź 2011, 21:52

Czas na bardziej sensowna skrzynie lub wzmacnianie jednostki.
tommirs - 23 Paź 2011, 22:27

tak jest, skrzynia skrzynia!!! :V:
Ciekawe kto pierwszy z nas założy?
Będziemy opisywać wrażenia bo jestem bardzo ciekawy.

A wynik, godny. Fajne, że masz cały czas progres.
A miejsca w klasie zazdroszczę.
Jak spojrzałem na liste nadchodzącego super Oesu w Poznaniu to aż usiadłem:)
http://formularz.chronotec.pl/

:hahaha:
a myslałem że u Was jest dużo załóg

luk-90 - 23 Paź 2011, 23:34

pozycja 47 :ok: nie wiem kto to, ale fajnie, ze fofką
PumaRST - 24 Paź 2011, 07:50

widzę że chłopaki ode mnie jadą również

co do skrzyni to niestety na chwile obecną nie ma żadnej wolnej w PL i nie wiadomo kiedy bedzie :sad:

Tomku powodzenia i podesli wyniki ogólne bo jestem ciekaw jak pójdzie chłopaką z CK.

Qzyn - 24 Paź 2011, 08:17

No prosze Puma - idziesz do przodu. Oby tak dalej :ok:
zefir - 24 Paź 2011, 08:21

dokladnie oby do przodu :) , napisz mi dokladnie jakiej skrzyni szukasz, popytam tu i ówdzie.
pozdro

PumaRST - 24 Paź 2011, 08:41

skrzynia to oryginał z Almera/Pulsar N15 wersja VZR (rynek JDM) a bazowo silnik sr16ve. Skrzynia musi być z lewą półosią (krótszą).

Dzięki, powolutku coraz wyżej w tej klasyfikacji. :yes:

a1topgear - 24 Paź 2011, 09:32

Nieźle Puma się rozjeździłeś tą Almerą. A skrzynia- zima długa, więc pewnie się jakaś znajdzie w PL. Aaa i jeszcze - podobają mi się te "budżetowe" modyfikacje Coobcia:)
Faza - 24 Paź 2011, 14:54

widze ze kazdy wykonuje plan na koniec sezonu :) ....... Wielkie gratulacje :) :brawo: :brawo: :brawo: :brawo: :brawo: :brawo: :brawo: :brawo:
Fordon - 25 Paź 2011, 01:24

PumaRST, teee ponczus... powiedz mi jak tam jest uklad zaplonowy rozwiazany ?? dalej archaizm z aparatu czy juz cewka indukcyjna ?? i czym to masz postrojone?? bo glupi pomysl mi sie zrodzil w glowie :) a moze nie glupi...
PumaRST - 25 Paź 2011, 07:41

aparat zapłonowy. myślisz o ITB ??

Jeszcze raz dzięki za miłe słowo. Faza jakoś się tak udało że plan wykonałem na sam koniec. Niestety apetyt rośnie w miarę jedzenia :yes: cel na przyszły sezon to "atak na pudło" ale bedzie cholernie ciężko. Sam dobrze wiesz jaka jest tu konkurencja i jakie auta. Niestety ale mam najsłąbsze auto w klasie i brakuje mi do następnego +/- 20Km a ogólna moc w klasie to miedzy 190-210KM a ja mam jakies 160-162KM na dzień disiejszy

a1topgear - 25 Paź 2011, 10:01

A Coobcio Ci nie optymalizował ustawienia wałków i zapłonu?
PumaRST - 25 Paź 2011, 10:55

a1topgear napisał/a:
A Coobcio Ci nie optymalizował ustawienia wałków i zapłonu?


a niby skąd mam 160-162KM z seryjnych 143 ?? oczywiście juz dawno temu to było robione

a1topgear - 25 Paź 2011, 11:07

Niewiem Puma, ty czarodziej jesteś przecież:P
PumaRST - 25 Paź 2011, 11:10

a1topgear napisał/a:
Niewiem Puma, ty czarodziej jesteś przecież:P


ale nie aż taki. bez ruszenia głowicy i zmiany wałków wiele wiecej się tam nie urwie :sad:

Fordon - 25 Paź 2011, 11:32

PumaRST napisał/a:
aparat zapłonowy. myślisz o ITB ??



:yes: , jesli masz tam swinke to juz w ogole jestes do przodu... bo te almerki jak pamietam mialy MAP a nie MAF... wiec jeszcze prosciej... 4 wentyle + wtryski + srojenie skoro masz aparat :)

PumaRST - 25 Paź 2011, 11:41

MAF jest i dochodzi kwestia od jakiego motoru mordy żeby były przynajmniej 42-45mm w środku oraz dorobienie kolektora pod nie

reszta to Pikuś, Pan Pikuś :rotfl:

Żółwik Tuptuś - 25 Paź 2011, 11:49

MałpiChjuju, ale Ty fajny jesteś normalnie z tymi wynikami :hahaha:
Fordon - 25 Paź 2011, 11:51

R1 po 2004r lub Hayka 2003r. tam jest juz uklad wtryskowy a nie gazniki...
http://allegro.pl/yamaha-...1871302488.html
tylko tu cena powala...
http://allegro.pl/wtryski...1885267240.html
Tu juz lepiej :)
http://allegro.pl/wtryski...1889677063.html
http://allegro.pl/yamaha-...1891412082.html

Do GSXr1300 nie ma nic na teraz...

Glownie co potrzebujesz do zrobienia kolektora to flansz do silnika a to nie problem na podstawie uszczelki, reszta to rurki + krucce do mapa, serwo i na ewentualne synchronizacje mord...

PumaRST - 25 Paź 2011, 11:51

Żółwik Tuptuś napisał/a:
czukiereczek, ale Ty fajny jesteś normalnie z tymi wynikami :hahaha:


też cie kocham :yes: Ciekawe co będziesz gadał jak cie wsadzę na prawy :hahaha: :hahaha:

Fordon tylko jeszcze trzeba to wyspawać

taką liste mam:

http://www.msextra.com/fo...php?f=94&t=6627

i wiele nie ma tak dużych przepustów w motorach. Generalnie jest jakiś złomiaż w Bydgoszczy co ma duzo takich części wiec wiesz , jak coś bedziesz miał wycieczkę :yes:

Fordon - 25 Paź 2011, 12:04

Wiem na wilczaku chlopaki rozbieraja motocykle :yes:
Ogolnie to musial bys z coobciem pogadac jakie wtryski teraz masz, nisko czy wysokoomowe, i porownac to z wtryskami z moto, bo one sa o wiele bardziej wydajne i mocniej rozpylaja paliwo w porownaniu z samochodowymi....
Jak bys mial na wzor uszczelke i mordy to mozna to pospawac, chociaz prosciej bylo by na aucie....

PumaRST - 25 Paź 2011, 12:08

tak i jeszcze by trzeba taką obudowe na filtr wystrugać

http://i721.photobucket.c...g1040574-04.jpg

i byłby prawie KIt Car :yes:

Fordon - 25 Paź 2011, 12:14

No takiej puszki to ci nie wystrugam, bo raz trzeba znac pojemnosc ukladu a dwa ze bez auta pod reka robienie tego na pale wyszedl by kisiel i ciastka...
Ale sam zamysl chyba z perspektywy ilosc $$$ vs przyrost jest dosc realtywny a za razem najprostrzy.
Pogadaj z coobciem bo on struga te nissany, wiec moze cos wiecej podpowie z punktu osoby co przy nich grzebie.

PumaRST - 25 Paź 2011, 12:18

nissany to albo uturbiają albo wsadzaja SR20VE.
SR20DE jest mi znane jedno na ITB w PL. z tą puchą to zawsze można olac temat i zrobić kurnik na masce ala Impreza WRX i w tedy ssie zimne i ile chce.

Ale faktycznie obecnie ITB wydaje się być modyfikacją rozsądną (stosunek moc vs koszt). Coobcio już mi powiedział że jak mechanicznie to wsadze to on to wystroi bez problemu.

Fordon - 25 Paź 2011, 12:22

No to do boju. Wiesz co potrzebujesz, masz swoja glowe na karku wiec poskladanie tego dla Ciebie to raczej nie problem, no moze po za czasem jaki poswiecic bedziesz musial na klocki lego w nissanie.
PumaRST - 25 Paź 2011, 12:24

Fordon napisał/a:
.... no moze po za czasem jaki poswiecic bedziesz musial na klocki lego w nissanie.


no i tu jest sedno sprawy :yes:

Generalnie obecnie jest troche inny plan ale coś czuję że bede to poważnie rozważał za jakiś rok mniej więcej :yes:

Fordon - 25 Paź 2011, 12:29

No bez ingerencji w skrzynie czy tez zwiekszanie mocy to juz za wiele nie ugrasz, po tym co napisales wczesniej, jakimi mocami dysponuje konkurencja. Przykre ale prawdziwe, wiec jak na to co teraz masz to i tak bijesz chlopakow ostro...
pP - 25 Paź 2011, 13:22

GRATULACJE!

a na jakiej oponie te wyniki? bo jak nie slik to żadne turba burba, itb, itd..lecisz w pełnego slicka i walczysz o pudło w klasie :)

Żółwik Tuptuś - 26 Paź 2011, 19:53

PumaRST napisał/a:
Żółwik Tuptuś napisał/a:
czukiereczek, ale Ty fajny jesteś normalnie z tymi wynikami :hahaha:


też cie kocham :yes: Ciekawe co będziesz gadał jak cie wsadzę na prawy :hahaha: :hahaha:



Ziom - jak dwóch półgłówków wsadzisz do auta to nei wyjdzie z tego jeden inteligent za qłkiem - kiedyś liczyłem to i robiłem symulację komputerową .

Co do reszty - znasz moją opinię :)

pP - najpierw czytamy , później myślimy a na końcu piszemy .
Nigdy odwrotnie ( zostaw to mnie )

PumaRST - 27 Paź 2011, 08:19

Żółw a takie to proste się wydawało :sad: ale wiesz twoje obliczenia mogą być błędne może jednak się uda?? :fox:

pP przód Federal a tył R888 semi-slick

PumaRST - 2 Lis 2011, 23:21

no i sezon zakończony, a powoli ruszają prace aby przygotować do następnego. Co prawda na chwile obecną polegają na zbieraniu elementów układanki ale cały czas do przodu.

W weekend wywaliłem deskę i zacząłem porządki pod nią (sorry za jakość foto ale robione przez szybę i komurką).



Auto powinno jeszcze w tym miesiącu trafić na warsztat gdzie wylatuje cały napęd aby obspawać budę do końca i zabezpieczyć nadwozie od spodu oraz pomalować kabinę.

Natomiast przy okazji wyjęcia silnika, chce się pozbyć resztek ABS-u i położyć nowe przewody hamulcowe. A sam silnik dostanie kurację wzmacniającą. Planuję pełen porting (głowica i kolektory), splanowanie głowy 1,2-1,3mm, wycieniować zawory ssące na wzór tych z VZR N1, oraz powiększyć przepustnicę. Z innych rzeczy, które już są:

Regulowane kółka rozrządu:


Wtryski z SR20VE - wydajność 330cc


wałki rozrządu 270* Made in Świątek - tak znam opinię że ilu użytkowników tyle opinii na temat jego produktów, ale przesądziły o ich zakupie 3 rzeczy: 1) są używane od 2005r i mają pełny wymiar; 2) dają przyrost 12-15KM; 3) tylko takie były dostępne w rozsądnej cenie :-D


Odchudzone i wyważone koło zamachowe Made by Otoczak. seria waży 9,1KG a to 6,4KG (Otoczak stwierdził że jeszcze sporo mógł zdjąć z niego ale ja taką wagę chciałem).


Na chwilę obecną brakuje mi jeszcze ECUmastera a reszta to już praca przy głowicy, zaworach, przepustnicy.

Jak się coś ruszy dalej z autem będę opisywał

Parzych - 3 Lis 2011, 01:33

PumaRST napisał/a:
Odchudzone i wyważone koło zamachowe
Że silnik szybciej się wkręca na obroty uzyskując prędzej maksymalną moc to wiem, ale co się dzieje z momentem obrotowym :?: Ponoć coś na tym traci... :9: Ktoś czuje się na siłach wytłumaczyć to laikowi :?:
kenczorf - 3 Lis 2011, 03:34

tylko ze japonce inaczej na to reaguja...np hondy. Do nich kupujesz juz odelzone kola markowych producentow...do forda tego nie znajdziesz. One w seri sa mocne i maja maly moment ale kreca sie jak podupcone :-)
PumaRST - 3 Lis 2011, 10:20

Parzych napisał/a:
PumaRST napisał/a:
Odchudzone i wyważone koło zamachowe
Że silnik szybciej się wkręca na obroty uzyskując prędzej maksymalną moc to wiem, ale co się dzieje z momentem obrotowym :?: Ponoć coś na tym traci... :9: Ktoś czuje się na siłach wytłumaczyć to laikowi :?:


tak, generalnie to jest tak, moc moze odrobinę pujdzie w górę, na pewno silnik szybciej bedzie wchodził i schodziłna obrotach, a co do Nm, niestety one spadną o ile tego nie wiem ale przypuszczam że z 10-15%, ale SR20DE to taki nie typowy silnik jak na japonie i generuje dość spory moment sam z siebie seria 178Nm a u mnie na chwile obecną 198-200Nm z racji tego że również bedą zakładane wąłki, dopręrzana głowica to liczę na to że się +/- zrównoważą te zabiegi. A nm muszą spaść bo układ korbowo-tłokowy jest lżejszy.

Parzych - 3 Lis 2011, 12:19

No to tak jak mi się gdzieś obiło o uszy... Powodzenia w modach :ok:
tommirs - 3 Mar 2012, 21:12

Puma...nawijaj co się dzieje w temcie?

Bo pajęczyny się robią :V:

PumaRST - 3 Mar 2012, 21:20

oprócz kolejnych gratów na pólce w garażu to w sumie nic się nie dzieje.

Dziś na sztukę wsadziłem zegar i pojeździłem trochę co by obudzić go ze snu zimowego.

Ad@mus - 4 Mar 2012, 07:46

za niedlugo bedziesz musial kolejna polke powiesic :ok:
Faza - 4 Mar 2012, 22:23

no a dzisiaj był trening wiec mogles go naprawde obudzic i pobudzic do oesu ........ a pogoda byla fajna
PumaRST - 5 Mar 2012, 08:11

Faza napisał/a:
no a dzisiaj był trening wiec mogles go naprawde obudzic i pobudzic do oesu ........ a pogoda byla fajna


jakoś na treningi nie składa mi się przyjeżdżać. Ale w marcowym jade jeszcze na zeszłorocznej specyfikacji żeby ją obudzić do końca, tak więc do zobaczenia 17.03.2011

PumaRST - 17 Mar 2012, 21:44

no i po pierwszym starcie. Uznaje go za udanego. wystartowało 27 aut w klasie i ukończyło 25. Dojechałem na pozycji 10. Tak naprawdę walczyłem od początku o 7-8 lokatę ale troszke nie poszedł mi 3 przejazd punktowany i skończyło się na 10/25 w klasie oraz 37/90 generalka. Mam pierwszy punkcik do klasyfikacji sezonu i z tego się cieszę :lol:

Pierwszy film z najszybszego przejazdu

http://www.youtube.com/wa...eature=youtu.be

Ad@mus - 17 Mar 2012, 21:57

link nie dziala;/
ta 10 pozycja jest bardzo dobrym wynikiem!! jestes w pierwszej poloce, na rozgrzewke taka lokata mnie by usatysfakcjonowala

ile juz chrupek na PS?? pomodziles cosik jeszcze??

PumaRST - 17 Mar 2012, 22:00

http://www.youtube.com/wa...Ixamf2JfmsXXbU=

moc +/- 160KM nic jeszcze nie modzone i ja też jestem zadowolony

Ad@mus - 17 Mar 2012, 22:22

jakos coobcio ci to tam ogarnial, a te silniki posiakis tam jego czarach w n/a 175ps pluja
tym mozna by powalczyc :devil:

tommirs - 17 Mar 2012, 22:45

kurcze., a byłem dziś w Kielcach, tuz przy Torze bo na terenie tragów Kieleckich....
..szkoda ale słuzbowo i nie mogłem sie wyrwać :((
A widziałem EVO na lawetach jak ciągneły na Tor i skojarzyłem z SOSem.

gratki :ok:

Qzyn - 19 Mar 2012, 11:50

SUper Puma, oby tak dalej :ok:
Rkalitka - 19 Mar 2012, 20:29

Szybko to wygląda na tym filmiku :yes:
PumaRST - 20 Mar 2012, 13:58

dzięki, a tu kolejny filmik: http://www.youtube.com/watch?v=5roSnOZMxaQ
elmek13 - 20 Mar 2012, 15:20

Ładnie. :V:
Parzych - 20 Mar 2012, 22:07

Ależ toto zapier*ala... <wow> I widać że kierownik ogarnia furaka... <oki>
kostek88wjcz - 21 Mar 2012, 00:17

zacnie sie odpycha :) dohamowania harcorowe z drugiego filmiku myślałem ze zbyt hardcorowe ale onboard wyjaśnia wszystko :) sukcesów życze .
PumaRST - 25 Gru 2012, 21:47

Prawie rok od ostatniego posta to sobie coś napiszę:

Doszło trochę rzeczy:
1) odchudzone i wyważone korbowody


2)Lekkie koło pasowe (urwane ponad 1kg) - jeszcze bedą lekkie i o zmienionej wielkości koła alternatora i pompy wody



3)obrobione i odchudzone zawory


4) tłoki z sr16ve są lżejsze o 40gr od serii i dają kopreche 11,7:1 - seria ma 10,0:1


5) Nowe tarcze i klocki - przód bedzie oparty o zaciski z EVO 3 i tarcze 280mm (seria 258mm)


Jeszcze są jakieś brakujące Poliuretanowe gumki do zawieszenia żeby calość była na nich, Nowy kubeł dla kierowcy z uszami i trochę większy (bo zaczyna wracać do wagi średni ciężkiej). ECUmaster, regulator siły hamowania, pewnie coś jeszcze ale nie pamiętam.

A nadwozie rozebrane do końca i czeka na Klatkę :yes:



Generalnie projekt spowolnił z kilku powodów: Miałem remont domu w tym roku, kupiłem sobie Suzuki Bandit 600 (tak wiem, kolor troche mało męski ale stan i cena na tyle okazyjna że to srutututu)


, a i pościgałem się dupowozem czyli Corollą TS, wygrywając na zlocie fanatyków Toyoty swoją klasę oraz plasując się w środku stawki (w dole środka stawki :hahaha: ) na 2 czy 3 superoesach.




W każdym razie nadwozie CHRUPKA trafiło już na głowny oddział zakaźny OBRu więc jest coraz bliżej.

C.D.N.

Peedro - 25 Gru 2012, 22:08

troche rudzielca tu i ówdzie - prawie jak fiesta :-P co mogą dać lekkie koła pasowe?
PumaRST - 25 Gru 2012, 22:22

mk3 tak nie gniła jak N15 nissana :yes:

lekkie koło daje mniejsze obciążenie na silnik - mniej energii potrzebuje żeby osiągnąc obroty. To samo co lekkie koło zamachowe. Ogolnie zjechałem łącznie około 5kg z układu korobowo tłokowego po obu jego stronach jak i samych korbowodów i tłoków. Na 100% spadnie Nm ale na szczęście ten silnik generuje go dużo jak na N/A a powinno to trochę zniwelować długośc skrzyni oraz wykrzesać więcej KM z niego.

tommirs - 26 Gru 2012, 01:25

W końcu Panie... w końcu....co prawda widziałem już te fotki tu i ówdzie :P ...
...ale już się doczekac nie mogłem co tam się dzieje u Ciebie w warsztacie :)

działaj działaj. bo musimy kiedys razem skonfrontowac te dwie nasze japońskie dzifki :P

pozdro!

PumaRST - 26 Gru 2012, 08:28

tommirs, wiesz pierwsza jaskółka wiosny nie czyni ale już coś powoli drga w temacie. Mam nadzieje że w 2013 juz coś nim pojadymy.
Qzyn - 26 Gru 2012, 12:00

No ladnie ladnie. Ciekawe jak to pojedzie w przyszlym sezonie bo dumania coraz ciekawsze :)
PumaRST - 28 Lut 2013, 08:48




Sanki wraz z wahaczami itd przygotowane do wsadzenia:


Powoli ale do przodu, zamówione poduszki silnika - Poliuretanowe.

tommirs - 3 Mar 2013, 23:12

Klatka w budowie czy wersja ultraleggera? :)
a poli jakie wybrałęś?

PumaRST - 4 Mar 2013, 08:04

klatka w budowie. a poduchy energy suspension.
PumaRST - 6 Mar 2013, 22:15

mały UP w temacie Almery:



Po woli ale do przodu. Motorownia praktycznie złożona, teraz obróbka kolektorów i czas myśleć nad przepustnicą. czy rozwiecać max do 65mm czy jednak adoptować z czegoś innego i dawać 70mm.

Daras84 - 7 Mar 2013, 09:44

będzie młucić :D
Ad@mus - 7 Mar 2013, 13:16

gwoli scislosci-to sa tloki z ve?? :D skad masz?? i za ile??:D
Żółwik Tuptuś - 7 Mar 2013, 13:21

I o to chodzi - wreszcie budujemy bez wiekszych kompromisów :)
PumaRST - 7 Mar 2013, 20:27

tak tłoki z VE ale z sr16ve. I w PL już ich nie ma na rynku wtórnym. Kupiłem ostatni set :)
PumaRST - 12 Mar 2013, 07:51

prawie A-grupa


Qzyn - 12 Mar 2013, 08:08

Kurde - zazdraszczam :) Ale na sezon 2014 fiesta bedzie miala podobne serducho :)
Parzych - 12 Mar 2013, 15:27

Pumba, poskładasz Chrupka do Zlota :?:
PumaRST - 12 Mar 2013, 15:58

2013 nie ma szans
tommirs - 12 Mar 2013, 17:45

ehh
tommirs - 12 Mar 2013, 17:49

PumaRST napisał/a:
prawie A-grupa

[url=http://img577.images...382.jpg]Obrazek[/URL]


Pamaluj go w jakis kureski kolorek, he?
Piękny będzie!!

PumaRST napisał/a:
2013 nie ma szans


:placz:
..to kiedy się poznają te nasze dwie dżapaniz biczys? ;-(

PumaRST - 12 Mar 2013, 19:25

nie okłamujmy się, mamy poszczególne elementy poskładane, silnik, przednie i tylne zawieszenie. ale to tylko elementy. brakuje połowy klatki, malowania całego auta, konserwacji podłogi, i dopiero w tedy można się zabrać za składanie, czyli montaż wszystkiego oraz uzbrojenie auta.

Nawet jak by do maja jakimś cudem udało się to wszystko poskładać, to jeszcze dojdzie czas potrzebny na dotarcie silnika oraz zestrojenie tego wszystkiego.

Ja po cichu liczę że docieranie koło czerwca powinno się rozpocząć. ale czy się uda to zależy od wielu czynników.

Tommi sądzę że nie wcześniej niż jesienią. Mam pewien plan ale o tym odezwę się na PW lub FB jak bedę znał szczegóły. Swoją droga potrzebować będę kilka drobiazgów od ciebie więc i tak spodziewaj się odezwy z mojej strony :yes:

tommirs - 12 Mar 2013, 20:07

jasna sprawa...nic na siłę, nie ma nic gorszego jak poprawiać niedoróbki powstałe z przyczyny pośpiechu.
A inną sprawą jest to, że samo dłubanie to połowa radochy...więc gdzie i po chu... się śpieszyć ? :devil:
Mnie już coś nosi..coś bym ulepił :V:

CU

kostek88wjcz - 12 Mar 2013, 21:17

PumaRST, to jest tzw. sucha miska olejowa ??
PumaRST - 13 Mar 2013, 07:18

oj nie, to zwykła normalna.
Qzyn - 13 Mar 2013, 07:38

PumaRST napisał/a:
2013 nie ma szans

Ech, to straciles szanse objechania wszystkich fiest :2xf:
Trzymam kciuki zeby wszystko szlo bez problemow ;)

PumaRST - 13 Mar 2013, 07:55

Qzyn napisał/a:
Ech, to straciles szanse objechania wszystkich fiest :2xf:


e tam jeszcze jest dupowóz który też powalczy z fiestami :yes:

Qzyn - 13 Mar 2013, 09:14

Kurde, za duzo tych zabawek masz ;)
PumaRST - 14 Mar 2013, 10:21

Qzyn napisał/a:
Kurde, za duzo tych zabawek masz ;)


TS to nie zabawka tylko wół do pracy i dupowóz a że na papierze ma 192KM to już inna historia.

PumaRST - 27 Lis 2015, 11:25
Temat postu: Nissan Almera GTI "Chrupek"
Może ktoś chętny na opcję "Dokończ sobie sam".

Stan: Buda obspawana, pozbawiona rdzy, z klatką, zabezpieczona i pomalowana. zawieszenie, hamulce silnik i skrzynia wiszą. Trzeba sobie złożyć środek, elektrykę, dokończyć składanie nadwozia (parę pierdół). :bigok:

Opis auta, modyfikacji itd:

Nissan Almera GTI 1999r:

Silnik: SR20DEH,
? Tłoki z sr16ve ? kompresja 11,7:1
? Wyważone I odchudzone korbowody,
? Regulowane koła rozrządu Vision
? Lekkie koło pasowe - 0,7kg
? Lekkie koło zamachowe 6,4KG,
? Wałki 270*
? Uszczelka termiczna pod kolektor ssący
? Sportowy filtr
? Kable zapłonowe Magnecor
? Obrobione kanały w głowicy,
? Przerobiony kolektor ssący ? porting I powiększenie kanałów oraz przeróbka puszki,
? Przerobione gniazda zaworowe,
? Wycieniowane zawory ? na wzór SR16VE N1
? Kolektor wydechowy rurowy z P10GT (4-2-1)
? Wydech 55mm (zamiast 48mm) na 3 tłumikach przelotowych
? Komplet poduszek Energy Suspension 4szt
? Wtryski 330cc z SR20VE
? Elektronika ? seria + ECUmaster DET2
? Nowe sprzęgło

Skrzynia biegów ? seria 4,37, short shifter + wszystkie gumy wymienione na poliuretany Energy Suspension
Zawieszenie :
? Zawieszenie gwintowane robione na zamówienie, oparte o wkłady Bilstein B8 ? ustawione na rajdy asfaltowe,
? Dodatkowy stabilizator na tylnej osi
? Wszystkie możliwe elementy gumowe wymienione na poliuretany Energy Suspension/StronFlex (wahacze, stabilizator, maglownica, belka)
? Dystanse kół 20mm wraz z dłuższymi szpilkami



Układ hamulcowy:
? Przód zaciski z Lancer EVO 3 wraz z tarczą 280mm,
? Tył ? seria
? Nowe tarcze Mikoda GT
? Nowe miękkie klocki
? Nowe przewody miedziane,
? Regulator manualny,
? Przewody elastyczne w stalowym oplocie ? Hel

Nadwozie:
? Wywalone wszystko co zbędne,
? Pozbawione korozji ? wymienione progi, nadkola oraz kilka innych drobnych napraw blacharskich,
? Zakonserwowane i pomalowane na biało,
? Wspawana klatka bezpieczeństwa zgodna z Zal. J
? Lekka karbonowa maska
? Koła seria z Uniroyal RainSport 205/50/15

Wnętrze:
? Fotele Mirco (WRC i S2000)
? Pasy Sparco 3 i 4 punktowe ? dla kierowcy 3?
? Zegary pomocnicze VDO


Dodatkowo:

? Felgi WolfRacing 6,5/15? (waga 6,2kg )
? Jakieś japońskie 4 lekkie felgi 6,5/15?
? Komplet deszczowych Profili 185/55/15 ? trochę już zjechanych
? 4szt Federali semi slick ? nowe
? 2szt R888 ? dość dojechane,
? Przepustnica z Alfy 70mm
? 2 kolektor ssący


W razie zainteresowania, PW. cena rozsądna. Specyfikacja techniczna to pomiędzy "N" a "A" spokojnie można myśleć nad GSMP czy WPP itp. Również auto do 2016 roku wchodzi w roczniki Historyczne.

PumaRST - 9 Gru 2017, 11:27

Auto ukończone i do sprzedania, nie mam czasu się ścigać - życie :sad:

https://www.otomoto.pl/of...a-ID6zmXAD.html



PumaRST - 4 Sie 2018, 10:17

Auto sprzedane do zamknięcia temat. Od kilku miesięcy jest stacjonuje na Słowacji.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group