Forum FiestaKlubPolska -

Ubezpieczenia i rejestracja aut - Problem z kartą pojazdu.

zdaszek - 9 Kwi 2010, 07:04
Temat postu: Problem z kartą pojazdu.
Witam.
Moim pierwszym autem była sierra - teraz przygotowuję się do przejęcia fiesty :jupi:
Problem polega na tym, że kiedy kupowałem sierrę to nie dostałem karty pojazdu. Sprawdzałem czy się dowód z budą zgadza itd. ale okarcie pojazdu zapomniałem i nie zwróciłem uwagi sprzedającemu, że czegoś brakuje.
Popchnąłem sierrę dalej i brak karty pojazdu uświadomił mi kupujący(po około 2 tygodniach od kupna).
Koleś jest ze śląska i do Zduni (łódzkie) ma kawałek drogi. Jest to znajomy z forum i dlatego nie chcę wycinać brzydkiego numeru i mówić, żeby sobie sam załatwiał i walił 300km w jedną stronę do urzędu.
Powiedział mi, że potrzebne mu "tylko" zaświadczenie o zgubieniu tej karty.
Ale zanim poszedłem do urzędu to zastanowiłem się nad tym, że pójdę jako kto ?
Przecież nie zainteresowany :fox:
Powiem, że zgubiłem kartę pojazdu od nie swojej fury ? Wyśmieje mnie urzędniczka przecież...

I tutaj mam do wiedzących pytanie:
Co powinienem zrobić/ powiedzieć ?
Pozdrawiam. Stasiek

JoeMix - 9 Kwi 2010, 07:57

zdaszek, Problem masz bo takie zaświadczenie o zgubieniu musi wsiąść właściciel który je zgubił,,, czyli koleś od którego Ty ją kupiłeś,,, nawiasem jak ją przerejestrowałeś bez karty!? Chyba że nie przerejestrowałeś więc wtedy tym bardziej tamten koleś musi to załatwić,,, kiedyś było o tym na forum,,,
zdaszek - 9 Kwi 2010, 08:19

W tym rzecz, że jej nie przerejestrowywałem...
Czyli nie mogę gościowi pomóc tak ?

JoeMix - 9 Kwi 2010, 08:21

Z tego co wiem to poprzedni właściciel na którego jest rejestracja pojazdu musi uderzyć do urzędu,,,
firion7 - 25 Kwi 2010, 15:06

Zgadza się inaczej nie zamkniesz tej sprawy, ale jak to jeździłeś nie zarejestrowanym autem, przez tyle czasu :P ?
odyniec - 25 Kwi 2010, 18:15

ale od kiedy takie wiekowe auta mają karty pojazdu?!
JoeMix - 25 Kwi 2010, 18:31

firion7 napisał/a:
ale jak to jeździłeś nie zarejestrowanym autem, przez tyle czasu
Normalnie się jeździ, tak samo jak przerejestrowanym tylko parę złotych w kieszeni zostaje,,,
jackrzec - 4 Maj 2010, 19:31

odyniec napisał/a:
ale od kiedy takie wiekowe auta mają karty pojazdu?!
Jęsli była sprowadzona w ostatnich latach, to ma. Przy pierwszej rejestracji w Polsce jej założyli - nie ważne ile auto ma lat.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group