Forum FiestaKlubPolska -

Nasze auta - [MK5] 1.6 Sport mietka

mietek - 28 Mar 2010, 15:07
Temat postu: [MK5] 1.6 Sport mietka
1. NICK: mietek
2. IMIĘ: Przemek
3. MODEL: Fiesta
4. WERSJA: Sport
5. ROCZNIK: MK5, 2001 r.
6. SILNIK: 1.6 16v Zetec-SE 103 KM

7. OPIS AUTA:
Moją Fieste kupiłem w grudniu zeszłego roku od kolegi, który sprowadził ją z Włoch jakiś rok temu. Była w naprawdę dobrym stanie, miała 128 tys przebiegu, wszystko było oryginalne, spoilerki, felgi, itp. Najpierw testy u lakiernika i mechanika, na hamowni i już wiedziałem, że musi być moja. Utrzymuje ją w fabrycznym stanie, nie zamierzam nic obniżać ani zmieniać. Silniczek pracuje wyśmienicie, jest naprawdę bardzo mocny i przede wszystkim elastyczny - ten sam silnik był w Focusie I generacji. Spalanie w ruchu mieszanym ok 7,5 l/100 km.

8.DOKONANE ZMIANY / WYKONANE PRACE
a. wizualne: hmm... w zasadzie to nic, nie licząc drobnych prac
b. mechaniczne: po zakupie wiadomo - płyny, filtry, rozrząd, itp. Wymieniłem również uszczelkę pod pokrywą zaworów (50 zł), świece Motorcraft (160 zł), i przepływomierz - chociaż czyszczenie doraźnie pomogło. Oprócz tego polerka lakieru (miał drobne rysy), konserwacja podwozia.
c. audio: standardowe 6000 CD RDS, spisuje się średnio, ale to sprawa fabrycznych 4 głośników - są kiepskiej jakości


9. PLANOWANE ZMIANY / PLANOWANE PRACE
a. wizualne: obszycie kierownicy skórką - oryginalna się ściera :)
b. mechaniczne: chce go po prostu utrzymywać w idealnym stanie, nic nie planuje przerabiać
c. audio: jakieś lepsze głośniczki i CB radio


10. FOTKI AUTA



arecki - 28 Mar 2010, 15:32

ładna :ok: i masz racje, trzymaj ja w oryginale :) ja bym tam jedynie wsadziła jakiś sportowy tłumik o delikatnym brzmieniu :-P
mietek - 28 Mar 2010, 15:49

ja się stary zerwie to dopiero zmienie :) , ten fabryczny juz jest mocno basowy :)
elmek13 - 28 Mar 2010, 16:00

Podoba mi się. :V:
odyniec - 28 Mar 2010, 17:53

wrzuć wykres z hamownii!
grzes87 - 28 Mar 2010, 19:36

no no pieknie :ok:
jedyne co mnie sienie podoba to chromowane wstawki na nadklach rodem z rextona (badziewnie to wyglada) no i chyba jakos lakier rozni sie na drzwiach i blotniku od tylu samochodu

m3style - 28 Mar 2010, 20:00

bardzo ładne auto :) :ok:
ale tak jak kolega napisał wyżej, chromy... nie pasują

MARIUSZ.B - 28 Mar 2010, 20:01

Fajny SPORT, silnik identyczny jak u mnie. Pamiętam tą fiestę jak wisiała na allegro już jakiś czas temu wtedy nawet do właściciela dzwoniłem, Arecki miałeś na nią wtedy chrapkę :-P
tadzias - 28 Mar 2010, 20:18

Faktycznie "chrom" beee ale reszta lux :ok:
Oby służyła jak najdłużej :)

J@rek - 28 Mar 2010, 20:41

Tak jak większości nie podoba mi się chrom na nadkolach, ale ogólnie ładna fiesta :ok: Oby służyła jak najdłużej :yes:
MARIUSZ.B - 28 Mar 2010, 21:04

Tego chromu może nie być łatwo się pozbyć, ciekawe co pod nim jest.
arecki - 28 Mar 2010, 21:57

MARIUSZ.B napisał/a:
Arecki miałeś na nią wtedy chrapkę :-P


eee to ta sama :?: to przeciez milion lat temu było :rotfl:

mietek - 29 Mar 2010, 08:17

wszyscy mi ten chrom wytykają, ale co poradze ze mi sie podoba :) taki gust wieśniacki :D pod chromem nie ma na szczęście żadnych niespodzianek, chociaż poprzedni właściciel zamiast je przykleić czy coś to je idiota przynitował do blachy
luki - 29 Mar 2010, 09:15

ładny SPORT :ok: wywal jeszcze szkła pomarańczowe z przednich lamp i boczne kierunki daj białe/clear i będzie git :twisted:
LOY - 29 Mar 2010, 09:32

mietek napisał/a:
wszyscy mi ten chrom wytykają, ale co poradze ze mi sie podoba :) taki gust wieśniacki :D pod chromem nie ma na szczęście żadnych niespodzianek, chociaż poprzedni właściciel zamiast je przykleić czy coś to je idiota przynitował do blachy


cóz kazdy ma swój gust ..ale skoro ma byc orginał to ten chromik sie troche kłóci z załozeniem :fox: ..jeslijeszce niema niespodzianem -czego nie dowiesz sie puki nie sciagniesz to wkrótce będą ..bo tuningo-chromik skutecznie sie do tego przyczyni .
proste metody ze to auto było smaczniejsze
wywalic napis 1,6 16V z klapy ..zreszta to chyba czcionka VW ;/
klamki w kolor ,chrom -won. Bebny ukryc w mat czarny a nie eksponowac !
lekka gleba ,usunąc pomaranczowe zezy z lamp i siakas miła koncówka dopełni obrazu .
kilka ruchów a auto by zyskało .

mietek - 29 Mar 2010, 12:52

Dzięki LOY za dobre rady, nawet o tym nie pomyślałem
Skfarek - 23 Kwi 2010, 15:21

mietek napisał/a:
oryginalna się ściera


wszystkie Sporty tak mają :-P No i zdecydowanie popieram propozycje LOYa.

mietek, wpadnij kiedyś na spota.

PS. czasami nie śmigasz rano (koło 7:30-8:00) przez Racławicką/Wrocławską? Bo srebrnego sporta tam parę razy widziałem?

Piter - 26 Kwi 2010, 14:17

Ładna seria

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group