Forum FiestaKlubPolska -

Elektryka - [MK5] Spalona zarówka i dziwne charczenie

vasteq - 22 Lut 2010, 21:32
Temat postu: [MK5] Spalona zarówka i dziwne charczenie
Witam
Od jakiegoś czasu przestała mi świecić żarówka świateł mijania (długie jest ok). Prosiłbym o pomoc w jej wymianie (nie mogę wyciągnąć żarówki) oraz pojawiło się dziwne charczenie po stronie spalonej żarówki, w momencie włączania świateł. Czyżby jakieś zwarcie ?

MARIUSZ.B - 22 Lut 2010, 22:39

Wykręć lampę to bez problemu wyjmiesz żarówkę. Demontaż lamy to odkręcenie trzech śrub typu torx.
vasteq - 22 Lut 2010, 23:07

a co z tym charczeniem? To brzmi jakby jakiś silniczek. Miał ktoś podobny problem? Rozumiem ze w Fiescie 2001 są żarówki H4?
MARIUSZ.B - 23 Lut 2010, 09:31

vasteq napisał/a:
a co z tym charczeniem?

Tam jest ustawianie światła (wysokość świecenia) elektrycznie właśnie poprzez silniczek, pewnie on wydaje ten dźwięk. Choć nie powinien (pracuje tylko podczas regulacji).
vasteq napisał/a:
Rozumiem ze w Fiescie 2001 są żarówki H4?

Tak

vasteq - 23 Lut 2010, 20:35

- dzisiaj padł drugie swiatlo mijania i jedno długie. Zostały pozycyjne i jedno długie. Czyzby jakiś bezpiecznik?
Sciagnąłem instrukcje serwisową której jest napisane:
- F6 10A - RH Sidelight
- H7 10A - LH Sidelight
To te bezpieczniki odpowiadają za światła?

[ Dodano: Sro Lut 24, 2010 20:28 ]
- jesli dobry schemat sciagłem to w tym miejscu ja mam 7.5A zamiast 10A. Dodam rowniez ze przed spaleniem zarowek samochód sam mi zgasł w momencie wjezdzania w bramę. Czy gdyby to były inne bezpieczniki to mogę bez problemu powyciągać i posprawdzać wszystkie bezpieczniki? Nic mi się nie zresetuje?

[ Dodano: Pią Lut 26, 2010 19:47 ]
bezpieczniki ok, zarowki wymienione. Byly pekniete - pewnie od wody bo jezdzilem po głebokich kaluzach a zdjete miałem osłonki od lamp. Wykrecanie lamp to nie najlepszy pomysl - zarowki latwo wychodzą bez tego. Pozostało dziwne charczenie silniczków od lamp. Ale temat do zamkniecia


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group