Forum FiestaKlubPolska -

Nasze auta - [MK7] Nowa Fiesta ;)

hofi7 - 5 Lut 2010, 18:52
Temat postu: [MK7] Nowa Fiesta ;)
1. NICK: hofi7
2. IMIĘ: Adrian
3. MODEL: FIESTA MK7
4. WERSJA: Titanium
5. ROCZNIK: 2009
6. SILNIK: 1.25 82 KM
7. OPIS AUTA:
Samochód kupiłem w Niemczech. Jestem strasznie zadowolony że właśnie tam ponieważ w Polsce miałem straszne problemy z zamówienie właśnie takiej wersji. Moje wrażenia? Fiesta jest przestronna i bardzo pakowana wbrew temu jak było to kiedyś. Kupując ten samochód szukałem czegoś oryginalnego a zarazem dosyć oszczędnego. Powiem szczerze, że jeżeli chodzi o właściwości jezdne to samochód doskonale się prowadzi. Jak na niemca ma dosyć miękkie zawieszenie. Nic nie stuka puka ani się nie telepie. Cała przednia konsola jest bardzo wygodna i zarazem prosta w obsłudze. Samochód posiada wiele funkcji których niestety nie zdążyłem jeszcze poznać ;) Moja fiestka ma 16 calowe opony na lato a na zimę kupiłem 185/60/R14

8. DOKONANE ZMIANY / WYKONANE PRACE
a. wizualne: ŻADNE
b. mechaniczne: ŻADNE
c. audio: ŻADNE
d. inne: ŻADNE

9. PLANOWANE ZMIANY / PLANOWANE PRACE
a. wizualne: ŻADNE
b. mechaniczne: ŻADNE
c. audio: ŻADNE
d. inne ŻADNE

10. FOTKI AUTA


luk-90 - 5 Lut 2010, 19:04

Przede wszystkim jest regulamin, który jasno mówi w jaki sposób należy zaprezentować auto. Sugeruję temat poprawić, bo poleci do kosza.
Bardzo mi się podobają stylistycznie te nowe fiesty, twoja ma jak najbardziej słuszny kolor. Pozdrawiam

Piter - 5 Lut 2010, 19:22

Fajniutka.
szczepan522 - 5 Lut 2010, 19:57

Piękna, piękna i jeszcze raz Piękna ! :yes:
hofi7 - 5 Lut 2010, 20:03

dzięki ;) na żywo jeszcze ładniejsza jest ;)
arecki - 5 Lut 2010, 20:14

fajny doopowooz :) silniczek troszkę za mały ale dramatu nie ma :-P
pP - 5 Lut 2010, 20:14

bardzo fajna fiesta. no i krajanin!..
ale co się stało, że az w niemczech kupowałeś? jakieś problemu ford sprawiał? o co chodzi?

Miner - 5 Lut 2010, 20:17

Jeśli mam być szczery to ten samochód jet wstrętny... Wielka, rozepchana bomba bez odrobiny stylu, światła z tyłu zrobione na siłe. Całość wygląda jak yaris, wogóle szkoda ze teraz motoryzacja idzie w kierunku jajek z przetłoczeniami w 100 miejscach, głębokosc nadkoli - co comment, maska i cały przód jak w samolocie. No ale ważne żeby cieszyła właściciela :) Najładniejsze były mk3 i mk5 :) Anyway gratuluje i niech dobrze służy.
Kleru - 6 Lut 2010, 03:00

Nie twierdzę, że mi się podoba, ale gratuluję zakupu, oby służyła

Miner napisał/a:
Jeśli mam być szczery to ten samochód jet wstrętny... Wielka, rozepchana bomba bez odrobiny stylu, światła z tyłu zrobione na siłe. Całość wygląda jak yaris, wogóle szkoda ze teraz motoryzacja idzie w kierunku jajek z przetłoczeniami w 100 miejscach, głębokosc nadkoli - co comment, maska i cały przód jak w samolocie. No ale ważne żeby cieszyła właściciela :) Najładniejsze były mk3 i mk5 :) Anyway gratuluje i niech dobrze służy.


i małe ot, hehe lubię mk3, ale zawsze myślałem, że lubi się je za to, że są po prostu brzydkie (nie mówię tu o xr2i). Bądźmy szczerzy - fiesta mk3 np. w wersji 5d golas jest paskudna...mk5 na pewno nie porywa...chciałbym jedno i drugie, ale właśnie za brzydotę.
Fiesty pojawiając się na rynku, chyba nigdy nie wywoływały zachwytu...

Howser - 6 Lut 2010, 06:06

Kolejna MK7 w klubie :-) Gratulacje udanego zakupu niech służy jak najdłużej :ok:
rallyfan - 6 Lut 2010, 09:01

Świetny wóz, jedynie ten "piec" pod maska troche mały. Wiem co mówie bo miałem okazje jezdzic różnymi wariantami. Gratuluje zakupu.
mwzr - 6 Lut 2010, 10:54

Super auto! Kolor odpowiedni:) Dobry zakup :ok:
pawlo183 - 6 Lut 2010, 11:24

Super bardzo mi sie podoba tylko szkoda że koników mało :-P
Freeman - 6 Lut 2010, 11:26

No proszę, kolejne MK7. Naprawdę żadnych planów związanych z modyfikacjami?
hofi7 - 6 Lut 2010, 11:42

pP napisał/a:
bardzo fajna fiesta. no i krajanin!..
ale co się stało, że az w niemczech kupowałeś? jakieś problemu ford sprawiał? o co chodzi?



Ford robił problemy tego typu, że na taki model z tym wyposażeniem trzeba było czekać praktycznie wieczność tzn. jakieś 3 miesiące. a pozatym w niemczech o dziwo wyszło taniej ;)

Kleru - 6 Lut 2010, 13:11

hofi7 napisał/a:
Ford robił problemy tego typu, że na taki model z tym wyposażeniem trzeba było czekać praktycznie wieczność tzn. jakieś 3 miesiące. a pozatym w niemczech o dziwo wyszło taniej ;)


jesteś w temacie, więc mam prośbę, skonfiguruj taką samą fiestę jak Twoja na tej stronie http://www.fordvehicles.com/cars/fiesta/pricing/ , ciekawe co z tego wyniknie. Na zip code wpisałem 06071 - kod pocztowy stanu na wschodzie, ale to raczej nie ma znaczenia dla ceny. Czekam na efekt :) . Można zrobić porównanie, biorąc pod uwagę średnie krajowe płac, ile dni musi pracować przeciętny Kowalski w Polsce w Niemczech i w USA na taką fiestę. Nie sprawdziłem, czy w USA jest dostępny taki silnik jak w Twojej, ale myślę, że jakieś wnioski i tak będzie można wyciągnąć

hofi7 - 6 Lut 2010, 14:30

Jeżeli chodzi o USA to z tego co przejrzałem stronę którą mi wysłałeś Fiesta tam wejdzie dopiero w następnym roku. Mogę dać Ci porównanie jeżeli chodzi o ceny. Fiesta w Polsce taka jak moja kosztuje ponad 70 tysięcy. Tak więc jest to dużo dużo za dużo !! Na tak mały samochód jest to kwota zdecydowanie za duża i wygórowana. Za takie pieniądze można mieć dobrego Mercedesa albo coś innego. Natomiast w Niemczech samochód kupiłem z przebiegiem dwóch tysięcy. Mogę powiedzieć tyle : zapłaciłem za ten samochód dużo i to zdecydowanie dużo mniej niż w Polsce bym zapłacił. Z prostej przyczyny kupiłem go w Niemczech: Był dużo tańszy. Nie kupił bym go za 70 tysięcy złotych !
Kleru - 6 Lut 2010, 14:51

wersja z silnikiem 1.6, 16" felgami 5 biegowy manual, czarna, to niecałe 18000$, czyli jakieś 52000zł...ehh..Polsko Ojczyzno moja kochana
Parzych - 6 Lut 2010, 15:07

Nieno, Pany, nie powalajcie... Jak weszła MK7, to 1,6Sport kosztował 50100zł, i miał chyba wszystko...
hofi7 - 6 Lut 2010, 16:15

Twój samochód
Nowy Ford Fiesta
5-drzwiowa
Titanium
1.25 Duratec 82 KM
5-st. manualna skrzynia biegów
Cena bazowa
52000 zł

Wybrane opcje
Panther Black (met) 1500 zł
Dotts in Soho
Podgrzewana przednia szyba 700 zł
Fotel kierowcy – regulacja podparcia odcinka lędźwiowego 150 zł
Kurtyny powietrzne 1500 zł
ESP + TCS 2000 zł
Koło zapasowe dojazdowe 200 zł
Dywaniki welurowe z przodu i z tyłu 250 zł
Wypinany hak holowniczy 1900 zł
Centralny zamek sterowany pilotem, 2 składane kluczyki alarm 1550 zł
Radioodbiornik z odtwarzaczem płyt CD, 6 głośników, 2900 zł
Nakrętki kół z blokadą zabezpieczającą 100 zł
Klimatyzacja z automatyczną regulacją temperatury 1400 zł
Przyciemniane szyby tylnej części przedziału pasażerskiego 500 zł
Automatyczne wycieraczki z czujnikiem deszczu 750 zł
Elektrycznie składane lusterka 300 zł
Częściowy pakiet stylizacyjny + obręcze z lekkich stopów 16" 2100 zł
Obręcze z lekkiego stopu 16" 2400 zł

Cena całkowita
72200 zł

KONFIGURACJA MOJEGO SAMOCHODU NA STRONIE FORDA.


PROSZĘ BARDZO KOLEGO ! NIKT TU NIE PRZESADZA ! POPROSTU W POLSCE JEST DROGO !

dziamdziam - 6 Lut 2010, 17:16

najs :) ale to co mi sie najbardziej podoba w tym modelu forda nie jest na zadnej fotce dlatego zarzuc jakies foto ze srodka :hihihi:
grzes87 - 6 Lut 2010, 17:28

o ! i kolejna osoba z lubelszczyzny, coraz to mlodsze autka na forum goszcza :ok:
Parzych - 6 Lut 2010, 18:12

hofi7 napisał/a:
Radioodbiornik z odtwarzaczem płyt CD, 6 głośników, 2900 zł
Widzę najdroższe radijo...
hofi7 napisał/a:
Częściowy pakiet stylizacyjny + obręcze z lekkich stopów 16" 2100 zł
Obręcze z lekkiego stopu 16" 2400 zł
A po co Ci 2 komplety 16" alukółek? Bez tych za 2400zł już by była szóstka z przodu gy
hofi7 napisał/a:
Klimatyzacja z automatyczną regulacją temperatury 1400 zł
Klima jak za darmo, do mojej za manualną krzyczeli 4000zł...

PS.
Wiem że jest drogo... Ale myślałem że ostro przegięliście z ceną... I nie ma pakietów, w których dodatki wychodziły taniej... Sprawa dywaników też jest dla mnie dyskusyjna, 250zł za 4 szmatki... <wow>

Cartoon - 8 Lut 2010, 12:01

I tak największą zaletą tego auta jest jego waga :)
Parzych - 8 Lut 2010, 15:33

Cartoon napisał/a:
największą zaletą tego auta jest jego waga
Dokładnie, chyba z 200kg lżejsza od naszych MK6...
Piter - 8 Lut 2010, 15:52

Od Twojej na 17" i bagażnik browarów to nawet i 350kg :rotfl:
bidżej - 8 Lut 2010, 18:39

Parzych, słyszałem że MK7 jest lżejsza od MK6 o 40kg ;P

a ta MK7 całkiem sympatyczna :yes:

pawel182 - 8 Lut 2010, 18:55
Temat postu: Re: Nowa Fiesta ;)
hofi7 napisał/a:
......Jak na niemca ma dosyć miękkie zawieszenie.
....


A od kiedy to Ford jest niemiecki...?

[ Dodano: Pon Lut 08, 2010 18:59 ]
hofi7 napisał/a:

... Cena całkowita
72200 zł

KONFIGURACJA MOJEGO SAMOCHODU NA STRONIE FORDA.


PROSZĘ BARDZO KOLEGO ! NIKT TU NIE PRZESADZA ! POPROSTU W POLSCE JEST DROGO !


OK znamy cene w Polsce a w Niemczech ile konkretnie wyszło za to jeśli można wiedzieć? Bo określenie "dużo taniej" mało mówi.

Cartoon - 8 Lut 2010, 19:51

bidżej napisał/a:
Parzych, słyszałem że MK7 jest lżejsza od MK6 o 40kg ;P

a ta MK7 całkiem sympatyczna :yes:


Z tego co pamiętam MK7 waży coś koło 970kg, a MK6 ma w dowodzie 1165kg

Parzych - 8 Lut 2010, 20:39

Cytat:
A od kiedy to Ford jest niemiecki...?
A od kiedy to Fiesta jest hamerykańska?
hofi7 - 8 Lut 2010, 22:24

duzo mniej to znaczy nie 70 a 50 ;)
grzes87 - 8 Lut 2010, 22:46

hofi7 napisał/a:
duzo mniej to znaczy nie 70 a 50 ;)
liczac juz koszty na gotowo ?? czyli przyjazd pojazdem/laweta do lublina, rejestracja itp ??
pvzon - 8 Lut 2010, 23:13

hofi7 napisał/a:

Wypinany hak holowniczy 1900 zł

jedno zero za dużo? czy jakiś żart?

moci - 8 Lut 2010, 23:29

przecież fiesta jest model europejski wyłącznie niema jej w Ameryce
Puff - 9 Lut 2010, 00:10

Co to dużo gadać - ładne miejskie autko. Mk7 Fordowi się udała :)
pawel182 - 9 Lut 2010, 19:41

Parzych napisał/a:
Cytat:
A od kiedy to Ford jest niemiecki...?
A od kiedy to Fiesta jest hamerykańska?


Skoro Ford jest amerykański to Fiesta wsumie też :) a to że nie wszystkie modele są sprzedawane na wszystkich rynkach i to że niektóre modele są projektowane pod dany rynek (np europejski) to juz inna kwestia.

[ Dodano: Wto Lut 09, 2010 19:47 ]
hofi7 napisał/a:
duzo mniej to znaczy nie 70 a 50 ;)


hm....to porównując zarobki w Niemczech i u nas to dla Niemców Fiesta kosztuje tyle co u nas ....jakaś Panda :)

PS.to była zwyczajna cena czy jakaś wyprzedaż rocznika? bo za tyle na wyprzedażach u nas można było upolować Focusa 1.6 w wersji SilverX lub za 56tys w wersji Gold. Wsumie jakby nie było różnica naprawde spora mysle że aż miło było jechac taki kawał :)

caligator - 24 Lut 2010, 23:21

gratuluje zakupu:) podobają mi się te felgi - sam bym chciał mieć takie ale musze się zadowolić 16" z tego częściowego pakietu stylizacyjnego:P

wyposażenie raczej wystarczające:) szkoda tylko że taki silniczek mały no ale nie można mieć wszystkiego...

oby ci dobrze słuzyła:)

megan - 1 Paź 2010, 18:41

hofi7 mam pytanko: masz jakies odczucia ,ze cos z biegiem wstecznym jest nie tak? moze cos zgrzyta? lub jak go włączysz czasami nie cofa?
tomasz1982 - 1 Paź 2010, 20:33

Megan przy wrzucaniu wstecznego jest to raczej normalny objaw, odpuść sprzęgło i wciśnij jeszcze raz a powinien wstecz wejść już dobrze. Poza tym masz nowe auto pewnie na gwarancji więc podjedź do ASO dla pewności niech Ci zobaczą czy wszystko chodzi dobrze.
megan - 1 Paź 2010, 20:54

Tomasz nic mi nie mów o ASO :sad: zgłaszałam problem po paru tygodniach od zakupu i tak przez 5 miesięcy ,ciągle mi wmawiali ze to tak ma byc i ze skrzynia musi sie dotrzec.......kiedy juz sie wku......dałam do innego serwisu autoryzowanego i sie okazało ze jest wada fabryczna dzwigienki przełączania biegu wstecznego i juz powstały uszkodzenia ......jak im o tym napisałąm to stwierdzili ze sobie sama uszkodziłam i to nie podlega naprawie gwarancyjnej............i co ty na to?

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group