Forum FiestaKlubPolska -

Elektryka - [MK3] Niepełna instalacja prawego kierunkowskazu.

JustMario - 4 Sty 2010, 21:20
Temat postu: [MK3] Niepełna instalacja prawego kierunkowskazu.
Mam taki dziwny problem.
Padł przedni kierunek, jadę po nową żarówkę. Dojechałem pod sklep - upewniam się - oczywiście znowu działa. Zanim wróciłem do domu - padło.

Więc dobieram się do lampy. A tu szok, z gniazda żarówki kierunkowskazu wychodzi tylko jeden ledwo trzymający się kabelek. W lewym widzę, że jest wtyczka, w prawym tylko miejsce na nią. Czy ktoś może mi powiedzieć, gdzie taką wtyczkę dostać, pod jakim hasłem jej szukać, i przy okazji zapodać zdjęcie które to kabelki jak idą?

Z góry Wam dziękuję :) Bo jakoś bezpieczniej z tym kierunkiem się czułem :(

JoeMix - 4 Sty 2010, 21:55

Najszybciej i najpewniej na szrocie,,, darmo Co dadzą jak dobry szrot,,,
JustMario - 6 Sty 2010, 09:54

Szrotu nie mam w okolicy, więc na razie poczekam z tym trochę (aż cieplej będzie, bo auto na dworzu, a olej w palcach mi zamarza i stawy ledwo działają :P ).

Jeszcze pytanie:
Jaki mandat mi grozi (niesprawny tylko przód, bocznych w ogóle nie mam, tył oczywiście dwa razy szybciej)? Ewentualnie co milicji powiedzieć?

i ciekawostka:
Ja: Ile mogłoby kosztować dokończenie instalacji kierunku, no... ten... sam Pan zobacz, auto przed serwisem stoi.
Domowy elektryk, w jakiejś budzie z napisem ELEKTRONIKA, SERWIS: Ooo, panie, ja nawet nie zaglądam, w samchodach jak kierunkowskaz nie działa to trzeba instalację wymienić, bo zawsze siada cała, bo to stary samochód, Panie.
Ja: (Facepalm, co on pi*przy, kretyn) A ile to może kosztować?
On: Od ręki 150-200 zł zależnie czy trzeba kable wymieniać.

Co za ludzie. Nawet się nie spytał, czy to może nie żarówka.

Wychodząc, podziękowałem i wspomniałem, że sama końcówka kabli (a połączyć i izolacją opleść to nie problem) kosztuje 15-20 zł, panie elektryk.

A ten mi jeszcze krzyczy: Ale ja to robię profesjonalnie.

Myślałem, że zejdę :D

Ale dzięki za pomysł ze szrotem, nie pomyślałem :)


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group