Forum FiestaKlubPolska -

Ubezpieczenia i rejestracja aut - Zabrany dowód przez policję a sprzedaż samochodu.

pawlo183 - 14 Lis 2009, 09:13
Temat postu: Zabrany dowód przez policję a sprzedaż samochodu.
Witam koledzy, mam taki problem że po stłuczce zabrali mi dowód no i ostatnio wystawiłem całą fiestę na allegro i było dużo telefonów ale większość się pyta czy mam dowód. I teraz co mam zrobić sprzedać ją bez dowodu i kupujący niech sobie odzyskuje? czy może załatwić jakiś lewy przegląd i samemu odzyskać dowód?? pozdrawiam
szynszyl - 14 Lis 2009, 09:32

nikt złomu nie kupuje dla idei, ale dla papierów.
a jak chcesz sobie załatwiać lewy przegląd, to chyba na forum Stowarzyszenia FKP nie oczekujesz pomocy?

pawlo183 - 14 Lis 2009, 13:40

przegląd to sobie załatwie ale przecież można sprzedać rozbity samochód i jak kupujący go wyremontuje zrobi przegląd to mu dowód oddadzą... A złom to bym na nią nie powiedział bo dużego remontu nie potrzebuje
JoeMix - 14 Lis 2009, 13:49

Ja bym raczej nie kupił auta bez popiera,,, bo skąd pewność że go w ogóle dostane kiedyś. Druga sprawa nie wiem czy taka umowa będzie miała skutek prawny jak nie przekażesz z autem wymaganych dokumentów.
szogoon - 14 Lis 2009, 13:52

ostatnio było o tym w mądrej gazecie ;)

można zrobić wstępną umowę w której sprzedający zapewnia, że naprawi samochód z własnej kasy aby można było odebrać dowód.
wtedy po naprawie i załatwieniu formalności podpisuje się właściwą umowę.

pawlo183 - 14 Lis 2009, 14:02

Czyli mam kombinować żeby odzyskać dowód i wtedy dopiero sprzedać?? z policji mam jakieś papiery że zatrzymali mi dowód, tu niby wyczytałem że można sprzedać tylko w umowie zaznaczyć że dowód jest zatrzymany: http://www.forumsamochodo...go-vt19993.htm. No ale chyba szybciej ją sprzedam jak odzyskam jednak ten dowód...

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group