Forum FiestaKlubPolska -

Archiwum - [MK2] Ford Fiesta MK2 RS

szczepan522 - 3 Paź 2009, 22:41
Temat postu: [MK2] Ford Fiesta MK2 RS
1. NICK: szczepan522
2. IMIĘ: Jarek
3. MODEL: Ford Fiesta MK2
4. WERSJA: RS
5. ROCZNIK: MK2 czerwiec 1986
6. SILNIK: 1.0 / 45 KM
7. OPIS AUTA:

Przeczytaj temat...

Statystyki !!!

Autko zakupiłem od innego użytkownika który... (odsyłam do tego tematu KLIK ) Jak pierwszy raz zobaczyłem tą fieścinkę już wiedziałem że będzie w moim posiadaniu :hihihi: Samochodzik jest w świetnym stanie blacharskim, wizualnym oraz technicznym choć ma pewne małe niedoróbki które trzeba dopracować. Autko w 91r. przyjechało do polski z Niemiec i od tamtej pory jeździł nią starszy pan który furkę garażował i dbał o nią (ponoć 5 lat przestała w garażu) z tego co mi wiadomo to odziedziczył ją wnuk i po niedługim czasie ja zostałem jego właścicielem :jupi:

Dążę do tego aby samochodzik służył mi jak najbardziej do zabawy. Taki jest plan i tego będę się trzymał... Autko jest nisko budżetowe z uwagi na tanie części (które jeszcze są dostępne), myślę że pojeździ jeszcze kilka dobrych latek zanim wyląduje w garażu.

8. DOKONANE ZMIANY / WYKONANE PRACE

- Zapraszam do dalszej części tematu

a. wizualne:
- raz w miesiącu mycie i dbanie o lakier...
- czerwono biały pasek przez całe auto...
- pełen pakiet RS (felgi, tylne lotki, przedni tylny oraz boczne ospojlerowanie) jeszcze nie spotkałem auta w Polsce z tego typu pełnym pakietem...

b. mechaniczne:

- gaźnik weber VV
- sprężyny Jamex -30
- wydech pełen przelot

c. audio:
- za dużo waży ???

9. PLANOWANE ZMIANY / PLANOWANE PRACE

- w głowie się kotłuje od pomysłów tylko pieniędzy brak...

a. wizualne:

- Wszystko już zrobione ?

b. mechaniczne: przydało by się kilka zmian...

c. audio: Nic

10. Tak wygląda autko... (reszta zdjęć w dalszej części tematu) :zwyciężca:





















Więcej foto na:

https://plus.google.com/photos/114909416832192358125/albums/5416703126152731857

---------------------------------------------------------------------------------------------------------

FKP Race & Rally Team
1. ZAWODNIK: szczepan522
2. AUTO / Ford Fiesta MK2 1.0 / 45KM
3. STARTY:

- 17.02.2010r. Ślizgawka Grudziądz 2010r. (kierowca) foto:

https://picasaweb.google.com/fkp.bydgoszcz/SlizgawkaGrudziadz2010#

- 10/11.04.2010r. YTP I Eliminacja 2010r. (kierowca) foto:

https://picasaweb.google.com/fkp.bydgoszcz/YoungtimerParty10042010#

- 8/9.05.2010r. YTP I Eliminacja powtórzona 2010r. (kierowca) foto:

https://picasaweb.google.com/fkp.bydgoszcz/YoungtimerParty89052010#











- 21.08.2010r. MiniKJS Bydgoszcz 2010r. (kierowca)

- 6/7.11.2010r. Auchan CompLux 2010r.(kierowca) II miejsce w kategorii "Street" foto:

https://picasaweb.google.com/dark86ford/UntitledExport#



- 24.02.2011r. MiniKJS I runda Bydgoszcz 2011r. (kierowca) foto:

https://picasaweb.google.com/fkp.bydgoszcz/IEliminacjaMistrzostwBydgoszczyMiniKJS12022011#

- 26.03.2011r. MiniKJS II runda Bydgoszcz 2011r. (kierowca) foto:

https://lh3.googleusercontent.com/_MmWGrbbUq2A/TY5Jj62FUCI/AAAAAAAAAy4/ZJ6VHafLxuI/s800/DSC00510.JPG

https://lh4.googleusercontent.com/_MmWGrbbUq2A/TY5JrpRfQRI/AAAAAAAAAzE/cpoGRS4YkmY/s800/DSC00511.JPG

- 30.04.2011r. /1.05.2010r. YTP I Eliminacja 2011r. (kierowca) foto:

https://lh5.googleusercontent.com/_buX2n66g6oU/TcBwtjFqU-I/AAAAAAAAV9s/FIb2KbTojc0/IMG_8452.jpg

https://lh4.googleusercontent.com/_buX2n66g6oU/TcBzwjBRVII/AAAAAAAAWDM/fyBpstwEs1o/IMG_8712.jpg

https://lh5.googleusercontent.com/_buX2n66g6oU/TcB4ktDKj4I/AAAAAAAAWMI/QOVXPBuEt0s/IMG_9168.jpg



- 11.09.2011r. Bydgoski Mistrz Kierownicy III runda 2011r. (kierowca) foto:

https://lh3.googleusercontent.com/-3DKpDVKWWiM/Tmz-wtgA1AI/AAAAAAAABEk/Y7MbKnmARSQ/s640/_DSC5201.JPG

https://lh4.googleusercontent.com/-z1XH8t4ToUg/Tmz_jLUf-rI/AAAAAAAABFI/y06BmFxMk28/s640/_DSC5384.JPG

- 11.03.2012r. KJS Wiosna Stargard Szczeciński 2012r. (kierowca) foto:

https://plus.google.com/photos/111902663594765194351/albums/5718753718857780113

- 17.03.2012r. Bydgoski Mistrz Kierownicy I runda 2012r. (kierowca) foto:

http://www.autoflesz.pl/a...Kierownicy.html

- 1.09.2012r. YTP III Eliminacja 2012r. (kierowca) foto:

http://przemoch.wordpress...rty-01-09-2012/

http://www.motofakty.pl/a...ecie=18#galeria

- 8.12.2012r. Nocna Jazda Konkursowa 2012r, (kierowca) foto:

http://www.szwajkowski.in...konkursowa.html


W dalszej części tematu znajdziecie dużo dużo więcej !!!

arecki - 3 Paź 2009, 22:52

ładna sztuka :ok:
mikolaj_r - 3 Paź 2009, 22:56

Bardzo ładna, jak narazie właściwy kierunek zmian. Chciałbym ją zobaczyć na wiosennym, mam nadzieje że w rękach tego samego właściciela :fox:
szczepan522 - 3 Paź 2009, 23:00

Szybko się jej nie pozbędę włożyłem w nią już tyle serca że nie warto się jej pozbywać :ups: niestety na jesienny nie dojechałem ale wiosenny już niebawem więc :yes:
grzes87 - 4 Paź 2009, 10:44

sliczna :) baaardzo mi sie podoba oby jaknajdluzej byla taka ladna i czysta :P
hubi_2006 - 4 Paź 2009, 12:12

szczepan522 napisał/a:
ładna sztuka :ok:
wiadomo <8> w końcu z Kujawsko-Pomorskiego :-P
Fordon - 4 Paź 2009, 13:03

A ja tak chorowalem na ta fieste, ale wtedy nie chcieli mi sprzedac jej :| ja bym wiedzial co tam zrobic :-P ale widze ze trafila w dobre rece wiec nie musze sie martwic iz zostanie zniszczona... W razie checie sprzedazy to jestem pierwszy w kolejce :)
szczepan522 - 11 Paź 2009, 22:09

Wymieniłem dziś chłodnicę :hihihi: ehhh druga młodość wiatraka i wszystkiego co się z nim wiąże :-P chłodnica nowa sztuka zapłaciłem za nią całe 140 zł plus płyn chłodniczy 50zł całe 7 litrów... ale warto było :) a jaki efekt :fox: fotki :

fieścina bez chłodnicy


wiatraczek


2 chłodnice i akcesoria...


chłodnica na swoim miejscu ! śmiga aż miło old

mareno - 12 Paź 2009, 11:31

Juz gdzies pisalem, ze to bardzo fajna fiestka i napisze to ponownie. Bardzo fajna <8> Wydaje sie, ze najwiekszym zagrozeniem dla niej jest ruda, wiec zycze, aby ruda omijala cie szerokim lukiem.
szczepan522 - 12 Paź 2009, 20:55

Oby Oby Kolego mareno, oby rudzia omijała fefcie :devil:

[ Dodano: Sob Paź 17, 2009 23:34 ]
Jako że okres grzewczy się zaczoł (a co za tym idzie przyszły pierwsze przymrozki) nadeszła pora na wymiane oponek na zimowe...
Odnowiłem co nieco (2 życie) 4 felg + oponki Dębica :rotfl:



Ale nie o tym dokładnie chciałem :-P Jako że zostały zdjęte moje fele xr2 muszę je odnowić (jak to zrobić to wiem) chodziło by mi o podsunięcie pomysłu jak je pomalować (chodzi o kolorystykę) ? W oryginale są srebrne ale jakoś średnio mi się to podoba :) może biało czarne ? Lub inna kolorystyka ? proszę o podpowiedzi bo mi głowa puchnie :hahaha:

Następne pytanie tyczy się LPG czy warto inwestować 1200pln i instalować butle LPG itd ? czy w tym roczniku nie spowoduje LPG że silnik po roku będzie do remontu ? jakie zagrożenia jeszcze mogą mnie czekać (mechaniczne) ?

[ Dodano: Pią Paź 23, 2009 18:57 ]
No to przyszła pora na ustawienie zbieżności kół :rotfl: Jako że koniec roku tuż tuż a przeglądzik zaczyna się kończyć 1 stycznia trzeba zacząć ostro poprawiać niedociągnięcia :cojest: 2 fotki z ustawienie zbieżności...



oraz



[ Dodano: Czw Paź 29, 2009 20:17 ]
Dzięki uprzejmości blood_brother2 pozyskałem kierownicę od xr2 oraz zegareczek który niebawem będzie zamontowany !! Tak więc moja fefi wygląda coraz lepi :yes:

foto świeżo po instalacji:



[ Dodano: Sro Lis 04, 2009 13:29 ]
Wczoraj zostały wymienione łożyska na przednich kołach... koszt 180zł z czego 80zł to koszt dwóch łożysk (co prawda czterech bo na każde koło po 2 łożyska i 2 zimeringi) no ale jaki komfort jazdy :twisted: zero jakichkolwiek luzów a co za tym idzie zniknęło pukanie itd...

[ Dodano: Czw Lis 05, 2009 18:27 ]
Jako że w grydniu mam przegląd techniczny :rotfl: dziś z ciekawości byłem w stacji diagnostycznej na mini przeglądzie... i muszę się wam pochwalić że fofi jest tak dopieszczona że (miły pan powiedział z szokiem cyt: ale piękna fiesta...") przeszłaby przegląd bez najmniejszego mruknięcia :-P jedyny mankament to słaby lewy tylni hamulec no ale akurat to nie jest wielki problem :yes: tak wiec nie pozostaje mi niec innego jak tylko czekać na przegląd w grudniu !!

[ Dodano: Sob Lis 28, 2009 21:30 ]
up z ostatniego tygodnia...
- Wymienione uszczelki w drzwiach
- Wymiana starych Teleskopów na Nowe ! Drzwi (tylna klapa) wreszcie chodzą normalnie
- Nowe głośniki 2x200 Watowe firmy Blaupunkt
- Antena do radia której niestety nie było :-P
- No i Nowe Ford'owskie kapsle na zimę :tyłek:

van - 1 Gru 2009, 23:57

dobrze zachowana ta Fiesta
przynajmniej na taką wygląda :fox:

m3style - 2 Gru 2009, 09:07

mega zadbana :D po prostu ideał :brawo:
Peedro - 2 Gru 2009, 20:12

Ale kołpaxy fatalne :P
szczepan522 - 2 Gru 2009, 21:59

Peedro napisał/a:
Ale kołpaxy fatalne


Kapselki już są inne :yes:



Dzisiaj doszły nowe wydatki:
- Nowe ako Centra
- Olej + filtr (niebawem wymiana)
- Filtr Powietrza

blood_brother - 2 Gru 2009, 23:25

Dla ogólnej poprawy wyglądu proponuję zdjąć odbłyśniki z drzwi :)
szczepan522 - 3 Gru 2009, 07:51

blood_brother2 napisał/a:
Dla ogólnej poprawy wyglądu proponuję zdjąć odbłyśniki z drzwi


chciałem :-P była to jedna z pierszych czynności które robiłem na początku, no ale (musi być ale) lakier jest porysowany i jakiś taki wypłowiały pod odblaskami a na dzień dzisiejszy nie chcę żeby mi za szybko ruda tam wyskoczyła... ogólnie samochodzik jest do poprawek lakierniczych i oczywiście mam w planach to wszystko zrobić ale wiosną :) dziś rano odpalałem samochodzik na nowym aku i normalnie pali na dotyk :rotfl: bez szemrania mała rzecz a cieszy :hihihi:

LOY - 3 Gru 2009, 08:59

ładna ta fiesta ..a pod odbłysnikami najszybciej własnie wyskoczy Tobie ruda :fox:
bo zbiera sie tam solanka i syf

Piter - 3 Gru 2009, 09:18

LOY napisał/a:
ładna ta fiesta ..

Nieeee no, jak takie słowa padają z ust LOY-a to znaczy że się facet starzeje. Albo to prawda że co 7 lat się człowiek zmienia <8>
Jeszcze trochę i MK6 zacznie Ci się podobać :rotfl:

Albo. albo LOY! ktoś pisze z Twojego konta !!! :hammer:


PS. A fiestka ładna, ładna :)

szczepan522 - 13 Gru 2009, 19:24

No więc z cyklu "normalna amortyzacja samochodu..." dziś został wymieniony Olej, filtr oleju oraz filtr powietrza :-P a oto dokumantacja:

porównanie starego oraz nowego filtru powietrza



nowy filtr powietrza oraz profesjonalny "klucz" (śrubokręt zrobi wszystko) :-P







Oczywiście Olej :hihihi:



no i wymiana...







No i najważniejsze zamontowałem wreszcie moje nowe halogeny przeciwmgielne, co prawda miały być okrągłe ale jakoś tak wyszło że zakupiłem bardziej pasujące do nadwozia moim zdaniem lampeczki :) tak więc święta tuż tuż a choinka już ubrana :rotfl:





A teraz jeszcze mała sesja foto :fox:




JoeMix - 13 Gru 2009, 20:14

Kaidy inny mineralny tylko nie Lotos :(
szczepan522 - 13 Gru 2009, 20:58

JoeMix napisał/a:
Kaidy inny mineralny tylko nie Lotos :(


a to mnie zaskoczyłeś :fox: wyjaśnisz czemuż to ? take a nie inne wnioski wysunąłeś ?

DziDzia - 13 Gru 2009, 23:54

Nigdy bym nie wpadł na to, żeby zrobić fotkę spuszczanego oleju... hehe :)
Pewnie jeszcze nie sprawdzałeś jak działają halogeny p/m, ale żeś się uparł, aby je wysoko dać :fox:



pozdro :!:

JoeMix - 14 Gru 2009, 06:29

szczepan522, Gorący Lotos ma właściwości wody, wprowadzenie termocontrol trochę poprawiło sprawę ale nadal nie jest dobrze, przez wiele lat próbowałem wielu olejów,,, ale tylko na lotosie mi na gorącym silniku się zapalała kontrolka oleju,,, po prostu gorący Lotos robi się zbyt rzadki,,,
Peedro - 14 Gru 2009, 19:36

Popieram JoeMixa. Lotos ma najgorsze właściwości ze znanych mineralnych olei. Mobil jest od niego dużo lepszy.
szczepan522 - 15 Gru 2009, 22:10

JoeMix napisał/a:
tylko na lotosie mi na gorącym silniku się zapalała kontrolka oleju


jeśli zobaczę kiedykolwiek taki objaw w samochodzie zaraz będę myślał nad wymianą oleju :sad: na dzień dzisiejszy jest ok :yes: (zobaczymy w cieplejsze dni...)

Peedro napisał/a:
Mobil jest od niego dużo lepszy.


gdybym wiedział to przed kupnem to pewnie kupiłbym Mobil'a

A teraz mały update przyszły do mnie dziś nowe fanty czyli komplet lamp do mk2 ;) za całość zapłaciłem 36zł nie licząc kosztów przesyłki :sad: ale tak czy siak jestem wniebowzięty :rotfl:



No i miałem dzisiaj troszkę czasu (w dzień) i zabrałem się za podłączenie moich halogenów :ups: i nawet mi się to udało :fox: a tak to wygląda

wyłączone



włączone



w akcji :rotfl:


Rkalitka - 15 Gru 2009, 22:41

jest git :ok:
DziDzia - 15 Gru 2009, 22:41

Może pomyślisz nad białymi kierunkami :?:
szczepan522 napisał/a:
a całość zapłaciłem 36zł nie licząc kosztów przesyłki :sad:

Może i tanio, ale ja bym wolał nowe - szczególnie, że są i są w ludzkich pieniądzach:
alledrogo



pozdro :!:

Rkalitka - 15 Gru 2009, 22:44

DziDzia napisał/a:
Może pomyślisz nad białymi kierunkami


białe kierunki nie do zdobycia - albo za kwotę za, którą pół fiesty można kupić :|

z jebaja widziałem swego czasu za ok 300zł z przesyłką..... :rotfl:

DziDzia - 15 Gru 2009, 23:16

No to nie myśl nad białymi :P



pozdro :!:

vegetagt - 16 Gru 2009, 00:08

myśl nad białymi, samochod odrazu wygląda młodziej i ładniej - ja wyrwałem za cene nizszą niż 1 pełny bak :)
chociaz nie powiem, dlugo czekalem :hihihi:

szczepan522 - 16 Gru 2009, 07:42

Średnio mi się podobają białe kierunki... a co do samych światełek to chciałem używki bo mam już jeden tylni nowy i nie bardzo to wygląda (od razu widać że coś działo się z samochodem) zmienię na stary :fox:

Cytat:
jest git


dzięki :)

vegetagt napisał/a:
chociaz nie powiem, dlugo czekalem


ja co dzień czekam na nowe fanty które pojawią sie na allegro :rotfl:

[ Dodano: Sro Gru 23, 2009 19:38 ]
Mała aktualizacja świąteczna fotek (białe szaleństwo !!! :-P )









[ Dodano: Sro Sty 13, 2010 13:24 ]
Wczoraj nie mogłem przekręcić stacyjki w moim fiestolocie a oto przyczyna ułamane dwa ząbki w kluczyku :



dobrze że miałem zapasowy kluczyk :-P A więc nadeszła pora dorobić drugi komplet kluczy :rotfl:

[ Dodano: Sro Sty 20, 2010 23:05 ]
Dzisiaj dorobiłem dwa zapasowe kluczyki :twisted: koszt 50zł i mogę spać spokojnie :rotfl:



Ostatnio miałem farta i użądziłem sobie polowanie na fiestki mk2 w Bydgoszczy i oto efekty :rotfl:

adin



dwa



jest jeszcze kilka jeżdżących wiec to jeszcze nie koniec :fajka:

MikeB4 - 22 Sty 2010, 15:01

Bardzo ładna Fiestka ;-)) fajnie jej w białym....

Trochę dziwnie powiesiłeś te halogeny .... halogeny montuje się jaknajniżej (pod zderzakiem lub w zderzaku) ....... pozatym trzeba rozstawić je na bok ! wtedy robią robotę....

We mgle lub przy mocnych opadach śniegu używa się ich tak , że gasi się światła mijania odbijające się od mgły a nisko świecące halogeny świecą wtedy dużo lepiej i znacznie lepiej widać drogę ....


Nie wolno ich używać gdy jest normalna przejrzystość powietrza -- można ich użyć jedynie po zmroku (nocą) na drodze oznaczonej jako kręta, żółty znak z serią ostrych zakrętów


Lub można ich oczywiście użyć gdy przejrzystość powietrza jest zmniejszona (mgła, mocny śnieg)... - tu już niewazne czy w dzień czy w nocy ...... tyle mówia przepisy w kodeksie drogowym ;-)

kamil wolski - 22 Sty 2010, 21:44

Fordon, Galla Anonima
Fordon, Skarżyńskiego na przeciw kościoła

Tam znajdziesz kolejne MK2 ;)

szczepan522 - 24 Sty 2010, 15:29

MikeB4 napisał/a:
halogeny montuje się jaknajniżej (pod zderzakiem lub w zderzaku)


tak tylko że w oryginale są one na zderzakach :-P już niedługo te halogeny będą zamienione przez okrągłe takie jak powinny być... a co do ustawienia to te akurat sprawdzają się idealnie w warunkach niedostatecznej widoczności a ustawiłem je w ten sposób by nie oślepiać nadjeżdżających tylko by widzieć gdzie jadę lub po czym... :fox:

Cytat:
Fordon, Galla Anonima
Fordon, Skarżyńskiego na przeciw kościoła


przy okazji jak będę niedaleko to się wybiorę :-P

teraz następna rzecz jaką zrobiłem w moim autku to malowanie felg (durszlaków) jak narazie tylko zeszlifowane (z tym było najwięcej roboty żeby doprowadzić je do odpowiedniego stanu) i pomalowane podkładem ale i tak zajęło mi to 5h / roboczogodzin (opłacało się posiedzieć nad nimi bo teraz są naprawde w niezłej kondycji)... :twisted: teraz tylko pozostaje mi wybrać kolorek i pomalować felunki :ok: na dzień dzisiejszy mam koncepcję taką iż pomaluje fele całe na czorno :rotfl: a następnie rant poprawie na niebieski myślę że będzie się prezentować nieźle :)

foto z roboty (sory za jakość ale robione w ciemnościach fonem):

tak wyglądały wcześniej



w trakcie oraz po szlifowaniu (jedna sztuka )



przygotowana do malowania



malowana podkładem



po malowaniu



no i efekt końcowy



Następnym etapem będzie pomalowanie przedniego oraz tylnego zderzaka tylko mrozy zejdą. mam w planie dodatkowo pomalowanie lusterek zewnętrznych (może na biało, ale to się jeszcze okaże) a co dalej zobaczymy...

Laskosz - 24 Sty 2010, 22:01

jak już chcesz czarne felgi to tylko z delikatnym czerwonym paskiem na rancie
prosze bez udziwniania :)

MikeB4 - 25 Sty 2010, 02:59

szczepan522 napisał/a:
MikeB4 napisał/a:
halogeny montuje się jaknajniżej (pod zderzakiem lub w zderzaku)


tak tylko że w oryginale są one na zderzakach :-P już niedługo te halogeny będą zamienione przez okrągłe takie jak powinny być... a co do ustawienia to te akurat sprawdzają się idealnie w warunkach niedostatecznej widoczności a ustawiłem je w ten sposób by nie oślepiać nadjeżdżających tylko by widzieć gdzie jadę lub po czym... :fox:



Zobacz na to





Te nad zderzakiem to halogeny dalekosiężne - te u dołu - przeciwmgielne ... im niżej są przeciwmgielne tym lepiej działają we mgle .... ale wieszanie ich nad zderzakiem tez ma sens - bo nie odbijają się tak mocno od mokrego asfaltu tym z przeciwka (gdy jest mgła oczywiście)... Twoje i tak są nieco niżej niż światła mijania ... no i zamocowanie ich u góry ma to dodatkowy plus - że tak łatwo ich nie rozbijesz parkując ;-)

sudoMK4 - 29 Sty 2010, 01:21

fordon galla anonima przy pętli autobusowej zaraz obok zielonego kiosku znajdzie fieste mk1 1,6 D lekki zajazd ale śmiga dalej xDD
kamil wolski - 29 Sty 2010, 11:55

Czytaj tematy w całości.
szczepan522 - 29 Sty 2010, 21:33

No więc w tym tygodniu pomalowałem fele na czorno :rotfl: tera czekają na niebieski rant :-)

Cytat:
jak już chcesz czarne felgi to tylko z delikatnym czerwonym paskiem na rancie


odnośnie czerwonego rantu to w ogóle nie dzierżę tego koloru :-P tak więc będzie dziwnie i niebiesko :rotfl:

czarny połysk :hihihi:



fotki będą lepsze jak skończę malować...

a teraz następna rzecz którą wykonałem by odmłodzić wygląd, (przyciemniane kierunki - przód oraz całe światełka tył) ofoliowałem je w razie niemiłej kontroli pojazdu...

przed (brudne)



przed (umyte i wysuszone)



po ofoliowaniu



no i efekt końcowy na fofi :pop:



moim zdanie bardzo fajnie pasują przyciemniane kierunki do białego nadwozia, co do białych światełek to średnio mi się podobają :zwyciężca:

kamil wolski - 29 Sty 2010, 21:47

Fajnie fajnie, ale nie chcę jechać za tobą jak słońce będzie Ci świeciło w tyłek. Za mną był problem jechać jak miałem oryginalne czarne lampy, a co dopiero spod folii ;) .
xr2fun - 29 Sty 2010, 21:55

szczepan522 napisał/a:
moim zdanie bardzo fajnie pasują przyciemniane kierunki do białego nadwozia

Policji i diagnostom już mniej. Masz atest z przyciemnienia na lampach?
Jeżeli nie to wróże z "fusów" kłopoty finansowe i stratę czasu.

kamil wolski - 29 Sty 2010, 22:04

xr2fun napisał/a:
szczepan522 napisał/a:
moim zdanie bardzo fajnie pasują przyciemniane kierunki do białego nadwozia

Policji i diagnostom już mniej. Masz atest z przyciemnienia na lampach?
Jeżeli nie to wróże z "fusów" kłopoty finansowe i stratę czasu.


Pisał że oklejał folią więc raczej atestów nie ma. Chyba że masz wzory naklejek "E1" czy coś takiego ;) Hehe.

szczepan522 - 29 Sty 2010, 22:13

kamil wolski napisał/a:
raczej atestów nie ma


raczej na pewno :) ...

ale mnie zdeptaliście :-P czyli co mam je ściągnąć ? :2xf:

Laskosz - 29 Sty 2010, 22:15

ja ściągnąłem już dawno, takie dodatki nie pasują do starego auta które ma być przecież ładne
bidżej - 29 Sty 2010, 22:22

mnie też się to zupełnie nie widzi... :|
szczepan522 - 29 Sty 2010, 22:29

No dobra przekonaliście mnie ściągnę je jutro ;-( ...
kamil wolski - 29 Sty 2010, 22:33

E tam. Jak ci sie podoba to trzymaj je, jak ci sie znudzi to sciagaj, to twoje auto ;)
van - 29 Sty 2010, 22:38

ściągnij z tyłu, przód możesz zostawić to i tak kierunek tylko, stopy są ważniejsze by je ktoś jadący z tyłu widział, kierunek mryga i jest zauważalny mimo woli nawet jak za folią
szczepan522 - 29 Sty 2010, 22:52

van81 napisał/a:
ściągnij z tyłu


no tak ale jak tył zdejmę to przód też przydałoby się zdjąć bo będzie to dziawosko wyglądało :9: przekonało mnie stwierdzenie że nic nie będzie widać przy zatrzymywaniu się :yyy: w nocy faktycznie są przejrzyste ale w dzień faktyczne może być lipa a nie chcę żeby mi się ktoś w dupę wpakował wiec jutro z samego rana zdejmuje ten wiejski tjuning :rotfl:

grzes87 - 29 Sty 2010, 22:57

wyglada to zle, mnie sie oklejane lampy w dobrze zachowanym (prawie) youngtimerze nie podobaja. co wiecej ktos juz sie wypowiedizal ze to nawet nie pasuje.
gdybym mial takie autko to dazyl bym do serii i rejestrowal je na zolte blachy jak juz mozan bedzie. ot takie moje marzenie niezrealizowane jeszcze gy
szkoda takiego autka na "wiejskie" dodatki

zazdroszcze CI tego auta i boli mnie jak jest szpecone niepotrzebnymi srutututu. (de gustibus non est disputandum)

MikeB4 - 29 Sty 2010, 22:59

No - ale paskudne czarne lampy - aż mi się moja zwieśniaczona Fiesta z poczatku gdy ją kupiłem przypomniała .... Dobrze , że to ściągniesz .... szkoda że felgi czarne .... w srebrnych jej było fajnie ....
JoeMix - 29 Sty 2010, 23:16

Czarne lampy to tak trochę wiochą trąca,,,
Żółwik Tuptuś - 29 Sty 2010, 23:29

WOOW - klasyka Wiejskiego tuningu sprzed 10 lat :ok:

Miałęm takie same lampy i kierunki we Wannie ( Dioda , Joe , Mafios i paru innych pewnei pamiętają )

Ziomuś - idziesz drogą Króla Wiejskiego Tuningu - czyli moją :yes:

szczepan522 - 30 Sty 2010, 15:33

Dobra już światełka są znowu normalne :twisted: dzisiaj rano jak wyszedłem na dwór - odpaliłem silnik - załączyłem światła i no właśnie i się przeraziłem bo nic przez folie nie było widać :rotfl: tak więc 1h pracy z oklejaniem + 10 minut odklejania no i parę groszy wydane ot cały wiejski tjuning :rotfl: mam nadzieję że będę miał rzadko tego typu pomysły :yyy: dobra skupiam się na felgach eh ten niebieski rant :2xf:
van - 30 Sty 2010, 16:13

też przechodziłem etap przyciemniania lamp .......ale w mk1 i robiłem to niby specjalnym szprejem :hahaha:
Dioda też zresztą miał ciemny kierunek :fox: o Czarnym Matowym skorupiaku już nie wspominając :-)

Żółwik Tuptuś - 30 Sty 2010, 16:42

van81, - ten Ciemny kierunek u Diody , to był pożyczony ode mnie po któymś Diodowym dzwonku :)

szczepan522, - nie przejmuj się , lubisz dłubać - czyli będą z Ciebie ludzie . A że czasami błądzisz - cóż - ten błędów nie popełnia co nic nie robi .

szczepan522 - 3 Lut 2010, 17:41

Żółwik Tuptuś napisał/a:
szczepan522, - nie przejmuj się , lubisz dłubać - czyli będą z Ciebie ludzie


mam nadzieję :)

tak więc wiejski tjuning już ściągnięty i znowu wszystko jest po staremu... Fele pomalowałem na czarno i tylko na czarno. Gdy maznąłem rant na niebiesko i potem się przyjrzałem całości to ni jak znowu mi to nie pasowało :rotfl: wiec szybko rozpuszczalnik w dłoń i zmazywanie wieśniaczego niebieskiego koloru :rotfl: no nic felgi są już pomalowane pozostaje mi tylko je jeszcze trzasnąć lakierem bezbarwnym i felunek będzie gotowy do wiosny...
Na dzień dzisiejszy doszło mi jeszcze kilka fantów jeden z nich już zamontowałem :V:

Wygłuszenie silnika (od dizelka)



Ciąg dalszy nastąpi niebawem :-)

sudoMK4 - 3 Lut 2010, 17:48

noo z tą wygłuszka będzie taki cichy ze teraz nie będziemy wogóle słyszeć jej xDD
Rkalitka - 3 Lut 2010, 18:36

no i jak z wygłuszeniem?? jest różnica w środku, czy na zewnątrz?
kitogsm - 3 Lut 2010, 19:22

bardzo ładna fiesta zawsze mi się taka marzyła ale mam duże ale jestem mechanikiem i nieraz rozbierałem silnik który pykał sobie na lotosie i niestety nie nalałbym tego nawet wrogowi do auta więc dla swego dobra odłóż kase i zmień ten olej to jest na prawdę dobra rada :)
Adiik - 3 Lut 2010, 19:51

Nic się nie dzieje dopóki lotusa sięnie wleje. :yes:
Żółwik Tuptuś - 3 Lut 2010, 20:23

szczepan522, - jeszcze jedna sprawa- wyjmowałęś tylne lampy - czy uszczelniłeś je po założeniu ( a raczej wtrakcie zakładania ? )

Tamtędy lubi woda do mk1/2 wchodzić , któa się zbiera w tylnych błotnikach i wszystko szlag trafia .

ps: Na Lotosie półsyntetycznym zrobiłęm dwie eliminacje w zeszłym roku ( YTP i ASJ ) i jedną w 2008 ( tą na której byliśmy trzeci w klasie 120 - 160 KM ) Powód - brak kasy . Co prawda przebiegi pomiędzy wymianami były symboliczne bo około tysiąca kilometrów , ale silnik przeżył , więc przypuszczam ze przy Twoich 40 paru patatajach też da radę .

szczepan522 - 3 Lut 2010, 20:26

Rkalitka napisał/a:
no i jak z wygłuszeniem?? jest różnica w środku, czy na zewnątrz?


jest różnica :) oczywiście na zewnątrz :yes:

Co do oleju to w przyszłym miesiącu jak się zrobi ciepło i będę miał gdzie wymienić Oil to zaraz przystępuje do jego wymiany... Ostatni raz posłuchałem "pana sklepowego znaffcy" :fox:

Żółwik Tuptuś - 3 Lut 2010, 20:28

Owczy pęd z tą nienawiścią do Lotosa , ale jak uważasz .
szczepan522 - 3 Lut 2010, 20:30

Żółwik Tuptuś napisał/a:
jeszcze jedna sprawa- wyjmowałęś tylne lampy - czy uszczelniłeś je po założeniu ( a raczej wtrakcie zakładania ? )


aha

nie nic nie uszczelniałem oglądałem blachę w środku i jest git w środku nie widać rdzy więc jest spoko :) ale z tym uszczelnieniem to fakt muszę to zrobić i to jak najszybciej.

Żółwik Tuptuś - 3 Lut 2010, 20:47

jak rdzy nie widać , to jak najszybciej :) - żeby sięnie pojawiła :)
xr2fun - 3 Lut 2010, 20:50

Adiik napisał/a:
Nic się nie dzieje dopóki lotusa sięnie wleje

Ciekawe rzeczy piszesz. Co prawda w większości aut leję MOBIL 1, Valvoline VR1 ale:
- Lotos Syntetic w Mazdzie 626 lałem od początku 90tkm + następny wł. 100tkm i nic się z silnikiem nie działo
- Lotos Semisyntetic duże przebiegi w paru autach, żadnych sensacji
- Lotos mineralny - leję do Fiesty od 8 lat (krótkie dystanse, małe przebiegi) ale z silnikiem nic się nie dzieje. Pali na dotyk przy - 25C.
Nie jestem w żaden sposób związany z handlem olejami - reklama też mnie nie interesuje jadnak plucie na jakąś markę należy uzasadnić konkretnie.
Jak silnik był na końcu to jaki olej mu pomoże ( z trocinami na chwilę bo nie będzie stukał) :2xf:

Żółwik Tuptuś - 3 Lut 2010, 20:54

Piotrze szkoda nerwów i klawiatury , opinie o lotosie to taka sama prawda jak to że LPG zabija silniki ( nikt nie dodaje że źle założone w silniku nie nadającym się do tego , albo w zajeżdżonym na śmierć i chodzacym siłą przyzwyczajenia )

Szkoda czasu.

xr2fun - 3 Lut 2010, 20:56

A niech młodzi mają co czytać :-P
szczepan522 - 3 Lut 2010, 21:15

To teraz głupieje to zmienić go czy go nie zmieniać ? z drógiej strony patrząc nie produkowali by oleju gdyby niszczył silniki (to tak na chłopski rozum) z tego co widzę zdania są podzielone a z odpalaniem faktycznie nie miałem żadnego problemu oprócz jednego dnia gdy wlałem jakieś ścierwo do baku (czytaj woda) joemix mówi że samochód będzie się grzał latem to zmienić czy nie ? nie myślcie sobie że zmieniam zdanie co chwila ale człowiek głupieje nieraz czytając różne opinie no i broń boże nie chce zajechać silnika w żaden sposób...
vegetagt - 3 Lut 2010, 21:24

tez leje lotosa bo 'taki był, to taki niech będzie' i jezdzi ;)

Wygłuszenie fajna sprawa - założyłem w wakacje i oprócz lekkiego obniżenia hałasu ( głównie na zewnątrz ) silnik wkoncu normalnie temperature łapie.

Żółwik Tuptuś - 3 Lut 2010, 21:33

Jak silnik będzie miał bliżej niż dalej to i tak umże .

Silnik się będzie grzał latem ?? przez LOTOSA ?

w 2008 roku , na leniej eliminacji , temperatura powodowała że pot zalewał oczy , a wodę mineralną piliśmy litrami , temperatura oleju nie przekroczyła 110 stopni ( wiem że to dużo , ale ładowałem silnik czasami 0,8 bara )

Ja bym lał Lotosa i z racji tego że jest tańszy wymieniał z filtrem co 8 - 9 tyś .

I tyle

kitogsm - 3 Lut 2010, 22:12

ludzie ok nic wam się nie działo ale ja rozbierałem dwa silniki w sumie tak samo użytkowane i różnica była widoczna gołym okiem olej mobila plus silnik na nim chodzący były wrecz w bdb stanie co do silnika na lotosie niestety już tak nie był
o masa opiłków a olej jak woda i był wymieniany na czas ale dalej na lotosa

aha i gas zabija auta ale tym co go nie mają :-P

co do umarcia silnik mobil raczej przedłuży jego żywot a lotos skróci więc raczej jakaś różnica jest

niestety oleju LOTOSU to tak naprawdę woda i nic poza tym

Żółwik Tuptuś - 3 Lut 2010, 22:15

kitogsm, - i oba te silniki od nowości jeździły - jeden na lotosie , drugi na mobilu , były w podobny sposób serwisowane , miały podobne przebiegi , jeździły pod podobnymi nogami i w podobnych warunkach tak ?
kitogsm - 3 Lut 2010, 22:52

taaaaaaaaakkkk oba samochody są moje a znaczy mamy i taty :)
są to dwie vectry 1.6 od 1 włascicieli jedna ma 156tys.km druga 168tys.km

Żółwik Tuptuś - 3 Lut 2010, 23:00

Od pierwszych włąścicieli - czyli "pierwsi właściciele jeździli - jeden na lotosie , drugi na mobilu tak ?? to sprawdzone informacje ??

I żaden silnik nie był katowany i źle serwisowany , a żaden licznik kręcony ?

i w obu rozbierałeś silniki po tak zbliżonych przebiegach ?? po co ??

Darekmk3 - 3 Lut 2010, 23:19

ja na poczatku do 1.3 tez lałem lotosa - po 2 tys km wymienilem znow na lotosa- chodzilo mi o wyplukanie silnika bo poprzednim wlascicielem byla babka ktora chyba nie wiedziala co to wymiana oleju(byl caly czas czarny),po 2 tys km zlałem go i znow lotos potem po 5tys km i znow lotos, po 8 i zlecial juz czystrzy(czyt, a nie i lubię chleb ze smalcem smoła) tylko ze zlecial taki jakbym wypil pare piw i poszedl sie odlac ale nie o moczu tu gadamy.Olej sie rozwarstwia i jest daremny- moze dlatego ze u mnie zwykly hcs krecil prawie do 6tys/obr na min i jezdzil po torze..., zmienilem na elfa sporti 15/40 czy jak sie to pisze i znow ywmiana po 8tys km i olej w trakcie zlewania byl normalny. Nie wiem czy lotos poprostu nie wytrzymal ciągłego pałowania 1.3 czy poprostu jest hoojowy, fakt faktem ze jest lepiej takiego lotosa nalac i wymienic go np co 6 tys km niz kupic drogi markowy olej i pozniej przeciagnąc wymiane bo nie ma sie kasy czy cos takiego (co jest bardzo czesto praktykowane co u niektórych). Ogólnie jak juz masz tego lotosa to jezdzij na nim tylko sprawdzaj czesto stan oleju i wymieniaj go wczesniej (jak pisze zółf :) )poprostu a silnik na świerzym oleju dłuzej pochodzi niz na markowym przepalonym ... sorry za długi wywód :)

pozdro :)

van - 3 Lut 2010, 23:27

widzę, że się znawcy wypowiadają o Lotosie a może panowie znawcy pracują dla innego koncernu ?
Lotos zawsze był i pewnie będzie jednym z tańszych olei więc jeździ też w tanich, starych autach najczęściej z milionowymi przebiegami. A potem się pojawiają opinie, że to Lotos zabił silnik :rotfl:
To nie olej zabija silnik tylko kondycja silnika, kontrola oleju i jego wymiana.
Przejeździłem w kilku autach na Lotosie i wiem że jest co całkiem dobry olej, większość "niby" lepszych to tylko wyrobiona opinia przez reklamy i mity na których cały przemysł motoryzacyjny się opiera.
Zwykły przykład, idźcie do sklepu i kupcie dobry płyn chłodniczy, zapłacicie dobrych parę złotych i będziecie sądzić, że jest najlepszy, bo ma kolorowy nadruk, super wypaśną butelkę przypominającą pojazd z XXX wieku i w ogóle go w TV reklamowali. A teraz idźcie do Tesco i kupcie ich tani produkt w zwykłym opakowaniu z białą etykietą i w jakimś ciekawym kolorze który akurat jest jedynym wabikiem poza oczywiście bardzo niską ceną.
Jakie będzie wasze zdziwienie jak się okaże, że ten za trylion $ zamarzł a ten z Tesco nie albo jeszcze lepszy numer kiedy fabryka z której pochodzi ów płyn jest w obydwu przypadkach taka sama a w droższym płacisz więcej tylko za opakowanie i reklamę.
(przykład sprzed dwóch lat kiedy wygrałem flachę z kumplem, nie wiem czy ten płyn nadal robią bo dawno w Tesco nie byłem :-P )

Darekmk3 - 3 Lut 2010, 23:56

van81 napisał/a:
nie wiem czy ten płyn nadal robią bo dawno w Tesco nie byłem :-P )


ani mi nie gadaj o plynie do chłodnicy z tesco :P moją dziewczyne wyslalem po plyn zimowy,a ze akurat byla w tesco kupila ich firmowy (ekonomistka : P ) ,przywiozla - pomyslalem okey lepsze to niz woda a co sie teraz na mrozach okazało ze nawet w zbiorniczku wyrownawczym zamarzl ale juz bylo za pozno i teraz chlodnice musze wymieniac :P , a olejach tu na forum bylo duzo i zawsze rozne zdania :)

pozdro :)

kitogsm - 4 Lut 2010, 00:22

po co rozbierałem te silniki?wymiana upg rozrząd sprawdzałem i wymiana wszystkich uszczelek uszczelniaczy ja lubie mieć wszystko zrobione na cacy autami tylko ja się tu opiekuje NIC NIE BYŁO KRECONE autka od salonu u mnie
ale widzę że są więksi znawcy tematu :rotfl:
i dalsza dyskusja to tylko ankieta kto popiera lotosa kto nie

tak jak mówiłem

Najgorszemu wrogowi nie wlałbym lotosu !

szczepan522 - 4 Lut 2010, 00:29

Dobra dzięki wszystkim za wszystkie opinie na temat oleju :-P Zostaje przy tym co mam pilnuje wymian itd... Czyli z tego wychodzi że nie diabeł taki straszny jak go malują (czy jakoś tak)...

vegetagt napisał/a:
silnik wkoncu normalnie temperature łapie.


właśnie o tym pomyślałem kupując to wygłuszenie :) tym bardziej w zimę. a co do samego hałasu to obniżył się lekko (na zewnątrz) i to odczuwalnie, choć i tak moim zdaniem chodził już cichutko.

JoeMix - 4 Lut 2010, 07:56

Przed wprowadzeniem Tehermalcontrol mineralny Lotos po podgrzaniu tracił właściwości smarujące i zachowywał się jak woda,,, to pewne i sprawdzone, nie wiem jak jest teraz,,,
van - 4 Lut 2010, 09:40

JoeMix napisał/a:
Przed wprowadzeniem Tehermalcontrol mineralny Lotos po podgrzaniu tracił właściwości smarujące i zachowywał się jak woda,,, to pewne i sprawdzone, nie wiem jak jest teraz,,,
jeśli nie wiesz to nie powielaj mitów jak pan Henio z warsztatu mechanicznego bo teraz to nawet Hipol i denaturat ma inne właściwości jak kiedyś.
JoeMix - 4 Lut 2010, 11:02

Co nie zmienia faktu że tego do silnika lać nie będę i polecać tez nie będę,,,
odyniec - 4 Lut 2010, 13:36

jest najtańszy, tak samo jak np. auta z Indii, czy Chin, ale to dla mnie jest jednoznacznym ukazaniem jakie to złe musi być...
Żółwik Tuptuś - 4 Lut 2010, 14:52

Autor wątku prosił kulturalnie o spokój - zastosujcie sie , bo będzie mniej kulturalnie :fox:

Kończymy temat olejów - rozumiecie ?

xr2fun - 4 Lut 2010, 20:42

Zakończę tak:
- jazda do 5km postój i powrót
- silnik dostaje w dupę
- korki, zapylenia itp. pierdoły
wymiana oleju co max. 5000km (czytać instrukcję obsługi ze zrozumieniem) albo2x/rok
- trasa czyli 50km i więcej
- eksploatacja w lecie
wg książki obsługi - 2000km minimum 1x/rok

Bzdety (Nissan, Renault i inne co 30tkm przy Turbo ) należy tępić bo to są chwyty marketingowe i po gwarancji wychodzą "jaja".
Mam Jeep'a i w książce obsługi są wyraźnie napisane terminy wymiany oleji w zależności od warunków eksploatacji. Czyżby w USA się mylili - nie. Taka jest prawda.
Na olejach można zaoszczędzić - ale na filtrach i częstych zmianach już nie.

Mam kilka aut, które robią min. 50tkm/ rok oraz kilka, ktore jeżdżą po 3-6tkm/rok.
Wymian pilnuję i nie mam problemów od wielu lat.

szczepan522 - 20 Lut 2010, 19:53

A więc ostatnio wreszcie skończyłem malowanie i lakierowanie felunku :) efekt końcowy... myślę że nie jest źle choć nie jest to idealna renowacja :ups: ale robiłem to pierwszy raz więc to mnie tłumaczy



Zrobiło się Cieplej i wziołem się wreszcie za obrotek :jupi: co prawda jak narazie tylko działa (nie wygląda) ale centrum dowodzenia jest zrobione :ok:





Następny etap to rozpórka, tylnia półka, i strumienica i okrągłe reflektory przeciwmgłowe C.D.N

DziDzia - 20 Lut 2010, 20:04

szczepan522 napisał/a:
jak narazie tylko działa

Lepszy brzydki działający, niż ładna atrapa..
Nie było w mk2 zegarów z obrotkiem :?:



pozdro :!:

szczepan522 - 20 Lut 2010, 20:09

DziDzia napisał/a:
Nie było w mk2 zegarów z obrotkiem


były ale nie w tej desce rozdzielczej ta akurat jest krótka i okrojona o wszystkie możliwe detale... nie mam środkowego nawiewu po radio muszę się schylać do półki i jeszcze kilka innych niedogonień cholerny golas ;-(

DziDzia - 20 Lut 2010, 20:35

No to może powinieneś pomyśleć nad zmianą deski :?::?:
Wiem, wiem.. Ma swój urok :)



pozdro :!:

JoeMix - 20 Lut 2010, 22:11

Ja do swojej chciałem długą deskę, nawet komuś z forum obiecałem starą krótką,,, ale się wycofałem ze zmiany,,,
szczepan522 - 20 Lut 2010, 22:40

DziDzia napisał/a:
No to może powinieneś pomyśleć nad zmianą deski


powiem tobie że chciałbym ale u mnie w bydzi mam wszystkie szroty obskoczone i nima dechy nawet krótkiej już nawet krótką bym łyknoł bo ta jest już sfatygowana, a jak już jest to pocięta bo oczywiście nikomu nie chce się jej zdejmować prościej ją pociąć (dzidy jedne :rotfl: ) poprzedni użytkownik zrobił w niej kilka dziurek mało widocznych ale jak się przyjrzeć to rzucają się w oczy np na tym zdjęciu widać dziurki pomiędzy obrotkiem a GPS'em



były tam zamontowane tzw głośniki "cykacze" pierwszego dnia jak ją kupiłem pierwsza czynność jaką zrobiłem to wywaliłem te głośniczki :) desce brakuje schowka od strony pasażera i nie przeszkadzało by mi to gdyby nie fakt że jakiś geniusz zrobił tam dwie dziury (wyciął 2 zaślepki, tylko po jaki czort ?) no i musiałem to zaślepić sklejką i średnio to wygląda ale lepiej tak niż dziury... kurcze zły jestem jeszcze na tylną półkę bo muszę ja dorabiać kupno "nowej" (bez dziur po głośnikach) graniczy z cudem ale może to i lepiej przynajmniej będzie ładnie to zrobione :twisted: i nie będzie się wyginać jak w oryginale <8> ten samochód nawet nie miał przycisku od halogenów dopiero ostatnio dorwałem takowy i podłączyłem sobie maje halogenki które niebawem będą zmienione na "oryginalne" okrągłe przy okazji jak zdejmą zderzak przedni do zamontowania halogenów mam zamiar polakierować przedni i tylny zderzak bo (znowu będę narzekał na poprzedniego użytkownika) pomalowany jest lipnie ;-( rozpórkę chcę zamontować jeszcze przed youngtimerparty :twisted: zapowiada się na wiosnę jeszcze walka z rdzą bo zaczynają pojawiać się ogniska z którymi trzeba walczyć. Mam jeszcze kilka problemów z elektryką bo co chwila pojawia się nowe zwarcie :rotfl: ostatnio nie mogę tylnego spryskiwacza używać bo mi wysiada bezpiecznik od wycieraczek... tak więc praca nad samochodem tak naprawdę dopiero się zaczyna :yes: ale mam zapał zakochałem się w tym samochodzie i to jest najważniejsze :) silniczek cyka jak zegarek i to się chwali !!! ale się rozgadałem :hahaha: to o czym napisałem to są rzeczy które na dzień dzisiejszy widzę i mam w planach je zrobić może jeszcze jakieś fajne naklejki RS 3 kolorowe w tylniej części samochodu takie cuś



albo pasy przez środek samochodu też świetnie to wygląda :-P



ale to na dzień dzisiejszy tylko marzenia :-P

zapomniałem o strumienicy :luzik: za jakieś 2 dygodnie będzie założona gy

Rkalitka - 21 Lut 2010, 16:12

Jak chcesz długą dechę to mogę zabrać jakąś ze złomu na który jeżdżę - tam jest kilka takich desek w mk2 - kach :yes:

O cenę się dogadamy ale raczej grosze - na złomie nie ma wysokich cen :yes:

szczepan522 - 3 Mar 2010, 22:07

No i wreszcie długo oczekiwana prze zemnie modyfikacja :) czyli strumienica :yes: ehhh wszystko ładnie pięknie tylko kuźwa obawiam się że ciut za głośno "pierdzi" ale da się przeżyć... grunt że w samochodzie nic (prawie nic) nie słychać

oczywiście foty :rotfl:

przed modyfikacją...



po modyfikacji !! (o niebo lepiej :twisted: )



a tutaj live pierdu pierdu :twisted:

PRAGNĘ POSŁUCHAĆ PIERDZENIA I KLIKNE W ODNOŚNIK !!

Parzych - 3 Mar 2010, 23:15

Fajnie pierdzi... :yes: Oby nie było męczące w czasie dłuższej trasy...
szczepan522 - 4 Mar 2010, 07:24

Parzych napisał/a:
Oby nie było męczące w czasie dłuższej trasy...
da się przeżyć w kabinie nie jest tak głośno jak na zewnątrz :) strumienica zamontowana w tylnej części tłumika więc tym bardziej dźwięk przenosi się na tył samochodu wczoraj zrobiłem 70km bez włączonego radia (wczuwałem się w nowy dźwięk) i muszę powiedzieć że uszy nie dostały zbytnio popalić... :ok:
DziDzia - 4 Mar 2010, 10:18

Nio, całkiem miło brzęczy :)
:brawo:



pozdro :!:

szczepan522 - 10 Mar 2010, 18:59

Ostatnio mam problem z elektryką... Przy ściągnięciu dechy rozdzielczej ujawnił się następny (nie)miły problem ;-( zgniłe podszybie (wcześniej już łatane) oraz zgniły przedni prawy błotnik (widać jedynie od wewnątrz bo na zewnątrz samochodu jest położone tyle szpachla że pięknie się trzyma...) a oto dowody



oraz



okazało się że właśnie tędy przedostaje się woda do środka samochodu <wow> latem zastanawiałem się którędy leci teraz już wszystko jasne... niestety na dzień dzisiejszy nie mam możliwości naprawy tej usterki więc uszczelnie to wszystko tak mocno jak tylko się da mam nadzieję że latem zabiorę się za łatanie mojej fiesty :głowąwmur:

Żółwik Tuptuś - 10 Mar 2010, 19:14

http://www.fiestaklubpols...pic.php?t=13140

popatrz w ten link - może się coś przydać

szczepan522 - 10 Mar 2010, 19:29

Tak tak znam ten temat :) tylko łudziłem się na jakąś małą dziurkę :rotfl: a tutaj wyszło na jaw to czego obawiałem się najbardziej chociaż nie jest jeszcze tak źle... widać na drugim zdjęciu urwane zaczepy od nadmuchu i delikatnie wygięty słupek przedni więc samochodzik był bity (przez poprzednich właścicieli) ale tego akurat się spodziewałem :yes: ba mało który 24 letni samochodzik jest uchowany bez stłuczki :yes: no nic trzeba żyć dalej kochać fofkę i dbać o nią a z pewnością się odwdzięczy :)
Żółwik Tuptuś - 10 Mar 2010, 19:38

:)

Nie łataj tego niczym , bo i tak nie uszczelnisz , a tylko gorszy syf będzie .

Z podłogi zdejmij wyciszenia i wyjmij korki , tak żeby woda , która wleci , miała jak wylecieć , a później rób blachę :)

szczepan522 - 14 Mar 2010, 22:13

Żółwik Tuptuś napisał/a:
Nie łataj tego niczym


a jednak trochu załatałem silikonem podszybie ale jednak po dzisiejszych śniegach siedząc w samochodzie niestety jeszcze lekko kuźwa kapie :ups: ot cały problem ostatnio z elektryką :| no ale nic trze żyć dalej... jako doraźne rozwiązanie zapobiegawcze przed zalaniem bezpieczników po prostu owinąłem je workiem tak by woda nie przedostawała się na bezpieczniki tylko nie tępcie mnie za to rozwiązanie bo musiałem coś z tym zrobić na bezpiecznikach zaczynało się robić zielono :yyy:

przed :



po (jestem eko :hahaha: ):



Przy okazji rozkręcenia całej dech rozdzielczej zrobiłem porządek z kablami wreszcie jest "normalnie" żadne przewody nie zwisają nie zawadzają itd... dzisiaj zostały jeszcze pomalowany zderzaki (przód oraz tył) i założyłem wreszcie okrągłe halogeny wreszcie samochodzik wygląda bardziej oryginalnie :devil:

p.s. już wkrótce zamontuje nowy gadget :rotfl: jak się zrobi pogoda pojadę na sesję foto zobaczycie jak wygląda moja fofcia w całej okazałości :2xf:

[ Dodano: Pon Mar 22, 2010 20:33 ]
A więc sesja :cojest:








Piter - 27 Mar 2010, 15:06

No i bardzo ładnie :ok:
Rkalitka - 27 Mar 2010, 18:44

Zobaczysz jaka ładna sesja będzie 10-11 Kwietnia - wtedy dopiero ładnie wygląda fiesta :)
Żółwik Tuptuś - 27 Mar 2010, 20:29

chętnie ją na żywo obejrzę :)
kamil wolski - 27 Mar 2010, 22:06

Ładna sesja to będzie jak w końcu przyjdzie nieco pogody i zaproszę szczepana na mini-sesje celem rozruszania sezonu letniego jeśli chodzi o Foto ;) . Przynajmniej mam taki zamiar, ale wszystko w swoim czasie i oczywiście jak szczepan zainteresowany będzie.
szczepan522 - 27 Mar 2010, 22:18

dzisiaj uporałem się wreszcie ze światłami mijania i pozycyjnymi... wreszcie działają niezależnie tak więc mogę spać spokojnie :) wymieniłem również pasek od alternatora :ok: poprzedni był nieco zajechany ale względny lecz dla świętego spokoju wymieniłem dzida :-P na chwilę obecną poprawiłem wszystkie lekkie rude ogniska (tajny sposób hameraid na medal :rotfl: ) jak się ciepło zrobi będę myślał dalej co z tym począć... z braku garażu i spawarki będzie to trudne ale jakoś dam radę :ok:

Piter napisał/a:
No i bardzo ładnie
a dziękuję dziękuję :)

Cytat:
Zobaczysz jaka ładna sesja będzie 10-11 Kwietnia - wtedy dopiero ładnie wygląda fiesta
wiem wiem już nie mogę się doczekać YTP :devil:

Żółwik Tuptuś napisał/a:
chętnie ją na żywo obejrzę
czy ja wiem czy jest co oglądać :hahaha: zwykły kundel tylko taki ładniejszy :rotfl:

[ Dodano: Sob Mar 27, 2010 22:20 ]
kamil wolski napisał/a:
Przynajmniej mam taki zamiar, ale wszystko w swoim czasie i oczywiście jak szczepan zainteresowany będzie.
no ba :)

[ Dodano: Pon Kwi 05, 2010 19:34 ]
A teraz długo oczekiwana przeze mnie rozpórka którą wreszcie zamontowałem :) ależ pięknie usztywniło mojego "głoda" taki mały świąteczny prezent a tyle radości potrafi przynieść :2xf:

tak to wygląda (mało profesjonalnie ale grunt że spełnia swoją rolę)





[ Dodano: Czw Kwi 08, 2010 19:17 ]
No tak i mi się usrało wczoraj pucując "małego głoda" lub "bezpiecznik" jak kto woli bo tak ostatnio nazywam moją fofcię, myjąc i konserwując woskiem zalałem wodą instalacją myślałem że wszystko mniej więcej uszczelniłem (bo tak było) ale traf chciał że byłem też progi pod drzwiami i zalałem lekko kable... nie powinno by z nimi problemu a tu masz znowu choinka jak na święta ja włączam kierunek a on mi mryga wszystkimi światłami jak "wiejski tjuning" no nic i znowu zestresowany bo za 2 dni YTP pierwsze co Elektryk... a u niego okazuje się że pod listwą wykończeniową gdzie biegnie instalacja (po stronie kierowcy) jest przerwana i upalona wiązka :yyy: jakiś geniusz musiał wcześniej przykręca blachowkręty razem z instalacją (miałem ochotę mu piznąc gdybym tylko wiedział kto to) no i Naprawione !! oto 1/2 kłopotów które miałem z elektrykę w ostatnim czasie (druga rzecz to zespsuty przełączni zespolony od świateł ale z tym już się uporałem)

Dzisiaj zdjołem wszystkie możliwe maty które zbierały niemiłosiernie wodę w samochodzie... o dziwo podłoga jeszcze nie zgniła oto dowody :ok:



za radą pana Ż. wyjołem korki w podłodze by woda nagromadzona miała gdzie się wydostawać...

no i wreszcie "normalnie" pomalowałem rozpórkę :rotfl:


Żółwik Tuptuś - 8 Kwi 2010, 21:23

Heh - dajesz dajesz :ok:

Niestety przy autach pokroju mk1/2 , większość energii na początku idzie na walkę z rudą i na wyeliminowanie inwencji twórczej poprzednich ownerów :|

Cieszę się , że tak do tego podchodzisz :)

Do zobaczenia jutro :)

kamil wolski - 8 Kwi 2010, 21:56

Tylko błagam, nie przestawiaj opon drzwiami na tym YTP bo sprzęt do zdjęć wytestowany, najwyższa pora wziąć Fiestę w teren na foty!
Żółwik Tuptuś - 8 Kwi 2010, 22:38

kamil , - takie otarcia dodają jedynie pieprzyku ( coś jak pieprzyk u Cindy ;) )
Piter - 12 Kwi 2010, 17:57

Śliczna fiestka. Super sobie radziła na YTP.
dircerro - 12 Kwi 2010, 18:15

fest dobra fiesta ;)) jak na moje oko to świetnie zachowana , myslałes nad jakimś swapie ?
szczepan522 - 12 Kwi 2010, 22:02

kamil wolski napisał/a:
Tylko błagam, nie przestawiaj opon drzwiami na tym YTP


"głód" jest cały i zdrowy :-P

Żółwik Tuptuś napisał/a:
takie otarcia dodają jedynie pieprzyku


grunt żeby mieć te "otarcia" na torze a nie na jakiejś ulicy...

dircerro napisał/a:
myslałes nad jakimś swapie ?


coś mi tam chodzi po głowie od jakiegoś czasu ale co z tego wyniknie to się jeszcze okaże. na dzień dzisiejszy chciałbym zmieni skrzynie z 4 biegowej na 5cio to jeszcze na dzień dzisiejszy mogę zrobi na parkingu jeśli chodzi o silnik to musiałbym mieć garaż a z tym jest obecnie problem ;-| ale myślę też nad tym :cojest:

van - 13 Kwi 2010, 21:42

ale Ci się te alufelgi zlały z oponą, zrób jakiś akcent rantu w kolor jakiś co Ci pasuje(czerwony, niebieski, żółty, pomarańczowy :)
będzie to wyglądać wtedy na prawdę fajnie

JoeMix - 13 Kwi 2010, 21:47

van81 napisał/a:
ale Ci się te alufelgi zlały z oponą
Jak się maluje felgi 100% czarno to taki właśnie ma być efekt,,,
kamil wolski - 13 Kwi 2010, 21:48

szczepan522 napisał/a:
"głód" jest cały i zdrowy


Będziemy myśleć. Nie wiem jak stoisz z czasem ale może weekend lub przyszły tydzień jakoś?

btw. są gdzieś zdjęcia z YTP ?

szczepan522 - 14 Kwi 2010, 07:37

kamil wolski napisał/a:
Nie wiem jak stoisz z czasem ale może weekend lub przyszły tydzień jakoś?


weekend hmmm jedynie w niedzielę (jeśli chodzi o ten) a w tygodniu tylko popołudnie...
jeśli chodzi o fotki to są na stronie frakcyjnej :twisted: (picass'sie frakcyjnej)

http://picasaweb.google.c...cz/YTP10042010#

[ Dodano: Nie Kwi 18, 2010 21:28 ]
No dobra a wiec weekend był owocny (a nie miał taki być) wreszcie zamontowałem plastikowe nadkola, pomalowałem bębny oraz zaciski no i najważniejsze wykrzesałem tylną rozpórkę (własnej produkcji) ale najważniejsze że samochodzik jak nigdy trzyma się drogi i o dziwo po zamontowaniu tylnej rozpory już w ogóle nie znosi na prawą stronę :) eh jestem na dzień dzisiejszy tak zauroczony rozpórką że stwierdziłem że w przyszłości każdy mój samochodzie będzie miał takie cuś :2xf: coś pięknego :yes: a teraz kilka fotek na których nie ma wszystkiego pokazanego (chodzi mi o 4x nadkola) grunt że pasują nie obcierają i mam nadzieję że będą chronić mojego "głoda" :rotfl:

tylni bęben plus nie do końca przykręcone nadkole


dokończone...


przednie szczęki...


przednie szczęki po (lecz bez nadkola...)


No i wreszcie najważniejesz <oki> puki co rozpórka czeka na konkretne malowanie żeby jakoś to wszystko wyglądało :pop:


obecnie mam ochotę wymienić filtr powietrza (wywalić całą tę plastikową obudowę) i zamontować filtr stożkowy a to dlatego że po pierwsze lekko mi stuka o przednią rozpórkę a po drugie primo chodzi mi o samo powietrze zasysane do silnika (wiem wiem szały nie ma 1.0 pojemność i wymyślam... ale na dzień dzisiejszy silniczek chodzi pięknie jak zacznie się sypa będę myślał nad jakimś swap'em :devil: )

[ Dodano: Nie Maj 16, 2010 19:55 ]
Dzisiaj wymieniłem przeciekający wąż od układu chłodzącego, co prawda jest troszkę krótszy ale grunt że działa wszystko jak należy...



No i wreszcie długo oczekiwany przeze mnie aparat zapłonowy :ok: wreszcie samochodzik śmiga jak powinien :1xf: choć muszę jeszcze zapłon wyregulować ;-( ale to już kwestia kilkunastu minut :-P

[ Dodano: Pon Maj 24, 2010 20:43 ]
Z braku części na allegro oraz z braku dostępności niektórych gadżetów na alledrogo stwierdziłem że najlepszym rozwiązaniem będzie zakup "dawcy" i tak też uczyniłem...

oto mój dafffca 1,1 55KM 4 biegowa skrzynia kompletny... :twisted:



Uploaded with ImageShack.us

Na dzień dzisiejszy przełożyłem deskę rozdzielczą wraz ze wszystkimi nie połamanymi plastikami (oczywiście ja ich nie połamałem...) siedzenia przednie plus tył z dzieloną kanapą :ok: bardzo mnie to ucieszyło :-P dorwałem zegarek (sprawny) montowany na desce rozdzielczej... teraz czekam na chwilę wolnego czasu i gdy będzie tylko taka możliwość zaraz przekładam silnik :2xf: oraz zawieszenie i układ kierowniczy który się zaczyna u mnie troszkę sypać bo przy większych prędkościach trzęsie się niemiłosiernie kiera i słychać buczenie (nie z opon) dafffcą leciałem 130 :rotfl: przy ślizgającym się sprzęgle i o dziwo jechał równo cicho zupełnie inny komfort jazdy :rotfl:

CDN...

[ Dodano: Sro Maj 26, 2010 21:12 ]
Dzisiaj założyłem sobie nowe podnośniki klapy tylnej :) dodatkowo założyłem tylny zderzak od xr2 i pomalowałem białą listewkę na biało (pod kolor nadwozia - jakoś nie trawie czerwonego) i dorobiłem się oryginalnych ford'owskich chlapaczy :2xf:



Uploaded with ImageShack.us

vegetagt - 27 Maj 2010, 00:07

pięknie :ok:
blood_brother - 27 Maj 2010, 00:26

Ostro szalejesz :) A co do swapa to jak na razie nie chcesz pchać się w 1.6 i wyżej to nie lepiej byłoby wstawić jakieś 1.3, niż to 1.1?
Laskosz - 27 Maj 2010, 06:50

jakbyś coś potrzebował z mk2 xr2 to pytaj :) zostało mi jeszcze troche części :)
szczepan522 - 27 Maj 2010, 08:00

blood_brother2 napisał/a:
pięknie
:twisted:

blood_brother2 napisał/a:
Ostro szalejesz :) A co do swapa to jak na razie nie chcesz pchać się w 1.6 i wyżej to nie lepiej byłoby wstawić jakieś 1.3, niż to 1.1?


W tym roku 1,1 w przyszłym pomyślę o większej pojemności :yes: Była okazja to kupiłem dziada 1,1 :) tak na sam początek żeby się poduczyć dalej mojego autka (bo jestem taki mały samouk - w większości robię wszystko sam z ojcem)... w ten weekend podchodzę do wymiany silnika :fox: wszystkie płyny i filtry już kupione teraz tylko zrobić przekładką :cojest:

Laskosz, będę pamiętał :twisted:

Piter - 27 Maj 2010, 11:38

Powodzenia :)
van - 29 Maj 2010, 21:26

a co zrobisz z "dawcą" ?? wygląda na zadbany blacharsko i ma fajny kolorek
szczepan522 - 3 Cze 2010, 04:18

van81 napisał/a:
wygląda na zadbany blacharsko


z zewnątrz tak wygląda :yyy:

van81 napisał/a:
ma fajny kolorek


nooo masz rację fajny fajny :-P

A teraz przechodzę do meritum :rotfl: troszkę się podziało przez ostatni weekend :2xf: w moim samochodziku, po pierwsze stwierdziłem że cały czas szedłem złym torem modyfikacji, przypominam sobie rok temu gdy kupowałem moją mk2 chciałem żeby robiła za youngtimer'a a w między czasie moje durne pomysły potrafiły zepsuć wygląd samochodu :yes: tak czy siak zaczynam dochodzić do wniosku że nadwozia nie ruszam dlatego też zdjąłem alusku od xr2 i powróciłem do stalówek i kołpaxów :ok: następną rzeczą będzie zdjęcie tylnej lotku od RS'ki połatanie dziur w tylnej klapie po blachowkrętach (pozostałość po przymocowaniu lotki) od dziś będzie to cywil :yes: ale nie taki zwykły bo na mechanicznych częściach i modyfikacjach się nie skończy :2xf: po pierwsze i najważniejsze w weekend zmieniłem silnik :) od niedzieli śmigam na 1,1 :V: i już widzę różnicę że moje wcześniejsze serduszko było nieźle dojechane (nie przeze mnie) po włożeniu silnika 1,1 widzę wreszcie "dynamikę jazdy" w mk2 wcześniej jakoś tego nie było a różnica była niewielka bo z 1,0 na 1,1 jest taka różnica hmmm prawie żadna a jednak jest w moim przypadku :ok: najważniejsze jest to że przy "większych prędkościach od 100km/h do 130/140km/h znikneło telepanie kierownicą a co ta tym idzie strach :cojest: teraz trumna toczy się idealnie i osiągają zawrotną prędkość :rotfl: np.130km/h jedzie prosto, nie podskakuje więc strach jest mniejszy ;) przy samym przekładaniu silnika miliśmi troszkę problemów z zapieczonymi przez 24lata śrubami :yes: ale z mniejszymi lub większymi kłopotami udało nam się go przełożyć bez najmniejszego problemu :ok: tak więc jestem z siebie dumny że dałem radę wykonac tą operację w weekend choć wszyscy mi mówili że nie dam rady :yyy: zobaczymy w przyszłym roku czy też nie dam rady włożyć tam silniczka o większej pojemności :devil:

tradycyjnie fotki (z przeszczepu)







Z śrubą od spuszczania oleju męczyłem się jakieś 3h





NEW (old) ENGINE









Old (old) engine 1,0



Po lewej na zdjęciu stoi to czym wyciągaliśmy silnik ozor

C.D.N

Laskosz - 3 Cze 2010, 08:31

wyciągarkę masz pierwsza lasa :ok:
widze żę ktoś to idzie w moje ślady <8> 1.0 1.1 :P i coś większego :D
powodzenia :)

Rkalitka - 3 Cze 2010, 09:04

Brawo :ok: :ok: :ok:

Dobrze, że się udało założyć lepszy silnik - ważne, że czujesz różnicę na plus a już teraz wiem iż sobie poradzisz ze swapem na większy motor :yes:

Co do korka oleju - to stary numer :yes: Najlepiej jak masz spawarkę to przyspawać do tej śruby nakrętkę większą(ja mam chyba na klucz 24)

A wyciągarkę mieliście super - ja to zawsze muszę windą kręcić i się męczyć...... :rotfl:

szczepan522 - 13 Cze 2010, 22:01

Zepsułem kolorystykę mojego auftka :hahaha: wymieniłem drzwi oraz maskę a to wszystko dlatego że białe były zeżarte przez rudę :yes: głównie drzwi ale żeby dziwnie nie wyglądało wymieniłem też maskę :) i wreszcie mam boczki na całych drzwiach :2xf: zamontowane w normalny sposób :) na dzień dzisiejszy zostawię moją fofcię taką łaciatą a co mi tam :rotfl:







CDN...

DziDzia - 13 Cze 2010, 22:35

Jakoś nie pasuje mi taka kolorystyka :hahaha:
Prawe drzwi też blue edition :?:



pozdro :!:

kamil wolski - 13 Cze 2010, 23:41

Hehe, a mi pierwsze co przyszło na myśl i czego optycznie brakuje... na drzwi napis "Policja" i beka ;)
szczepan522 - 14 Cze 2010, 07:51

DziDzia napisał/a:
Prawe drzwi też blue edition


też też :rotfl:

kamil wolski napisał/a:
Hehe, a mi pierwsze co przyszło na myśl i czego optycznie brakuje... na drzwi napis "Policja" i beka ;)


bez przesadyzmu nie jest tak źle :cojest:

Żółwik Tuptuś - 14 Cze 2010, 19:06

I super , że swap się udał ( pierwszy swap też robiłem z 1.1 na 1.1 )

Co do drzwi i maski - wygląda jakby tak miało byk , więc jest oki :ok:

van - 15 Cze 2010, 23:19

kolorystyka jak by na odwrót była to typowy wóz policyjny
ale robią specjalnie seje w różnych kolorach to i fiesta też może tak wyglądać
biały kolor pomalować trzy elementy nie powinno być drogo

JoeMix - 16 Cze 2010, 08:09

http://www.otomoto.pl/ind...ow&id=C13192387 a dawczynie już sprzedajesz? :hahaha:
szczepan522 - 16 Cze 2010, 12:48

Żółwik Tuptuś napisał/a:
I super , że swap się udał


a no też się cieszę :hihihi:

van81 napisał/a:
typowy wóz policyjny


wszyscy mi to mówią :rotfl: ale nie będę nic z nim robił piznę tylko jakieś naklejki "pseudo sponsorów" mam jeszcze kilka opcji co dalej z nim robić :yes: teraz planuję zamontować w nim klatkę bezpieczeństwa... typowo rajdowy samochodzik :yes:

JoeMix, dawczynia stoi pod chmurką i czeka :ups: tylko na co ?! nie no jest jeszcze trochę gratów do wyciągniecia z niej w tym sezonie :)

JoeMix - 16 Cze 2010, 15:13

szczepan522, no widzę że w ogłoszeniu przecie nie Twoja, ale pierwsze skojarzenie,,,
szczepan522 - 28 Cze 2010, 22:01

No więc przyszła pora na "nowy samochód" :rotfl: moja fofacia właśnie przekręciła licznik na 00000,0 eh jakie to było piękne :hahaha:


Laskosz - 28 Cze 2010, 22:15

moja już nastukała 1800km :) a przed samym zlotem przekręciła licznik :)
DziDzia - 28 Cze 2010, 23:45

szczepan522 napisał/a:
przekręciła licznik na 00000,0

A ja sobie sam przekręciłem na taką wartość i też było pięknie :)



pozdro :!:

Gurney89 - 12 Lip 2010, 09:33

Bardzo ładna Fiesta. Idziesz w dobrym kierunku. Życzę powodzenia <oki>
szczepan522 - 2 Sie 2010, 17:54

Zaczęła się konserwacja :yes: wywaliłem calusieńki środek żeby zobaczyć czy przez ostatnie miesiące stało się coś niepokojącego :fox: i o dziwo nic :2xf: więc zacząłem konserwować podłogę (czytaj - walczyć z rudą) dużo rudy o dziwo przez 24 lata nie ma w moim samochodzie ale wolę dmuchać na zimne i konserwować coś co jest jeszcze w poczciwym stanie...

podłoga przed malowaniem





podłoga po konserwacji

tył pomalowałem hameraidem



Przednia część została pomalowana o wiele lepszą farbą bo schnie już 3ci dzień i wyschnąć nie może ale powoli powoli...



teraz na to wszystko przyjdzie jeszcze jedna warstwa farby tym razem hameraid na całą podłogę (oczywiście uprzednio przygotowałem połogę do malowania :2xf: )

Dodam jeszcze że wywalając całą zawartość środka (oprucz foteli przednich, deski rozdzielczej, koła zapasowego, podnośnika, jednego klucza i linki holowniczej) niewiarygodnie podniosła fofci się dupa teraz mam prześwit jakieś 5cm :hahaha: ale ja widzę w tym plus bo przy oponach 185/60/13 gdy ktoś usiadł na tyną kanapę wszystkie dziury słychać było na oponach teraz ten problem zniknął :hahaha: samochodzik wreszcie bokiem wchodzi w zakręty :1xf:

Żółwik Tuptuś - 2 Sie 2010, 20:13

szczepan522, :ok: - walcz i do zobaczenia na YTP :)
szczepan522 - 22 Sie 2010, 20:24

W weekend miałem troszeczkę mały sprawdzian sprawnościowy fiesty w sobotę startowałem w małym konkursie sprawnościowym gdzie moja fiesta była najsłabsza i niestety dostałem ostro po dupie między innymi z Astrą F GSI, Renault Clio, Fiat S.C. , i kilkoma Betkami serii E niestety ten silniczek 1.1 jest słaby... no i to nieszczęsne zawieszenie jest tak miękkie że aż strach wchodzić w zakręty :sad: choć wywaliłem wszystko ze środka to i tak jest słabo silniczek jest zrywny ale.... zawsze jest to ale :sad: ale nie poddaje się następnym razem będzie lepiej :2xf: (mam taką nadzieję) a teraz kilka fotek z zawodów :tyłek:










No i kilka fotek z dzisiejszej sesji... Samochodzik wreszcie zaczyna wyglądać jak mały rajdowy bolid :greenpeace:



















i mój ulubiony gadżet w samochodzie :zwyciężca:


Bezimienny - 22 Sie 2010, 20:29

Wygląda jak rally radiowóz :hihihi:

Mówisz 1.1 za słaby? czyżbyś myślał o swapie ;/ ?

szczepan522 - 22 Sie 2010, 20:35

Bezimienny napisał/a:
Mówisz 1.1 za słaby? czyżbyś myślał o swapie ;/ ?


myśleć o tym cały czas myślę :devil: gdybym miał funduszy więcej już dawno zaczął bym modzić z nowym silnikiem :) kupiłem dawcę dawca oddał to co było mi potrzebne a teraz jestem opętany silnikiem 1,6 :twisted: na dzień dzisiejszy jestem zmuszony pozostać z tym co mam a w przyszłym roku zobaczymy :yes:

bidżej - 22 Sie 2010, 20:35

no chyba nie liczyłeś, że nakopiesz 3x mocniejszym autom? grunt, że był fun :ok:
szczepan522 - 22 Sie 2010, 20:40

bidżej napisał/a:
no chyba nie liczyłeś, że nakopiesz 3x mocniejszym autom?


no coś ty :) liczyłem że uda mi się choć troszkę ich nadgonić z czasem ale niestety się nie wyrabiałem :ups:

bidżej napisał/a:
grunt, że był fun


dokładnie o to chodziło... adrenalina świetna zabawa wypróbowanie autka w jakim jest stanie i nad czym jeszcze trzeba pomyśleć (popracować), chyba najważniejsze z tego wszystkiego jest wczucie się w tor i w zakręty żeby nauczyć się jazdy i zaowocuje to z pewnością w przyszłości :) polecam każdemu kto chce się pobawić !! :ok:

Żółwik Tuptuś - 22 Sie 2010, 21:22

szczepan522, - pełen szacun dla Ciebie od Żółwia :ok: :yes:

Jakbyś chciał powalczyć z zawiasem i z resztą to daj znak . Cudów nie zdziałamy , ale będzie lepiej - cała moja wiedza jest do Twojej dyspozycji .

ps: wydech porządnie podwieś , bo będziesz go zbierał z ziemi niedługo .

szczepan522 - 23 Sie 2010, 07:58

Po primo chciałem podziękować ! moim zdaniem nie zasłużyłem na przeniesienie tematu ale dziękuję że moja praca została doceniona !

Żółwik Tuptuś napisał/a:
Jakbyś chciał powalczyć z zawiasem i z resztą to daj znak


uwierz mi że dam znać bo zawieszenie mnie bardziej denerwuje niż ten silnik :yes:

Żółwik Tuptuś napisał/a:
ps: wydech porządnie podwieś , bo będziesz go zbierał z ziemi niedługo


wiem wiem na śrubach mi się wszystko rozjechało przez nasze kochane policjanty osiedlowe ;-|

Rkalitka - 10 Wrz 2010, 08:08

Szczepan cieszę się, że auto daje ci fun i, że go eksploatujesz porządnie :yes:

Fajnie, że jesteś coraz szybszy :ok:

Gurney89 - 23 Wrz 2010, 13:54

Fajne masz te czerwone okulary :P :hahaha:
szczepan522 - 3 Paź 2010, 22:00

Nadszedł czas (wreszcie) na normalne fotele w samochodzie :yes: fotele z Astry F było trochę modzenia przy montażu ale jakoś sobie poradziliśmy z szynami i o dziwo są umocowane na oryginalnych szynach od Fiesty i nawet działają :yes: tapicera troszkę wyświechtana ale to nie jest problem grunt że się siedzi wygodnie i stabilnie :ok:


kuba87 - 3 Paź 2010, 22:03

:ok:
a mowiłes ze nie da rady bez cięcia i spawania :D

szczepan522 - 3 Paź 2010, 22:11

kuba87 napisał/a:
a mowiłes ze nie da rady bez cięcia i spawania


dało się dało ale nie obyło się bez wiercenia :-P żadne tam p&p tylko HomeMede najlepsze produkty :2xf:

DziDzia - 4 Paź 2010, 14:53

szczepan522 napisał/a:
żadne tam p&p tylko HomeMede najlepsze produkty :2xf:

Coś w tym jest :ok:



pozdro :!:

kuba87 - 18 Paź 2010, 20:15

szczepan a co się ukrywasz??
nawet zes nie odmrugnął :-P jak sie mijalismy na moscie

szczepan522 - 18 Paź 2010, 20:48

Cytat:
nawet zes nie odmrugnął :-P jak sie mijalismy na moscie


którym ? gdzie o której ? :yyy: nawet nie widziałem że ktoś mrygał :yyy: na mnie trzeba trąbić wtedy od razu wiem skąd gdzie kto i jak :hahaha:

kuba87 - 18 Paź 2010, 20:49

w sobote
:hahaha:

szczepan522 - 18 Paź 2010, 20:55

kuba87 napisał/a:
w sobote


w weekendy to ja jestem zamyślony bo do albo ze szkoły jadę :yes: ale pewnie jechałem przepisowo 70 i wszyscy się za mną wlekli :1xf:

[ Dodano: Sob Lis 13, 2010 21:16 ]
Ostatnie dwa tygodnie to lekkie zawirowanie :hahaha: najpierw występ w ACL w Bydgoszczy :ok: gdzie był niezły fun na zimowych oponach :cojest: ze strat można policzyć jedną lampę przeciwmgielną którą zgubiłem przy kontakcie z oponami :krzesłemgo: ale tak czy owak 2 miejsce było <było>



dziś tj. 13.11.2010r zakończyłem naprawy które męczyły mnie przez jakieś pół roku czyli: wymiana końcówki drążka kierowniczego, kolumna ze wszystkimi bebechami no i najważniejsze jak dla mnie półoś z którą miałem teoretycznie najwięcej problemu przy wymianie (nie wspominając już o końcówce drążka kierowniczego którego nie mogliśmy wyciągnąć "wybić") wracając do samej półosi to banalnie prosa wymiana (okazało się później) nie mogła wejść na swoje miejsce tam skąd wyszła :plask: ale udało się po jednodniowej walce wymienić wszystko na stare "nowe" części wreszcie nic nie huczy nie stuka i nie puka normalnie nówka funkel :ok: co prawda wymieniłem tylko jeden amorek ale w najbliższym czasie mam zamiar wymienić obydwa na nowe plus jakieś springi obniżone... więc nie tępcie mnie za to :tyłek:

kilka fotek :czatownik:

stara nowa końcówka



stare nowe yyy wszystko z prawej strony



a tutaj widać spocony silnik i półoś na swoim miejscu...



teraz tylko muszę się wybrać do mechanika :pop: na ustawienie zbieżności...

[ Dodano: Nie Sty 02, 2011 22:20 ]
Nowy licznik dla mojej "fofci" Mam nadzieję że widzicie co w tym liczniku jest wymienione :ups:



No i najważniejsze nowe serduszko mogę wreszcie ujawnić :luzik: teraz tylko czekam kiedy się zrobi zjadliwie ciepło minimum +10C i będę działał (no przynajmniej będę próbował)



Update 16.01.2011r.

Sesja foto po powrocie do oryginału <oki>









up. 28.01.2010 W przyszłym miesiącu "Bezpiecznik" znowu będzie odchudzany i przygotowywany na YTP. Powrót do oryginału jest fajny ale zabawa na torze jest jeszcze bardziej przednia więc sami rozumiecie :tyłek:

Rkalitka - 1 Lut 2011, 20:04

No proszę proszę - coraz ciekawiej się robi - nikt nie zgląda a tutaj takie niespodzianki :ok:
Fordon - 1 Lut 2011, 20:18

No w koncu sie pochwalil, a pomalowane auto juz widzialem troche czasu temu.
van - 1 Lut 2011, 22:13

powrót do oryginału mi się nie podoba, mk2 klasycznie wygląda jak dla kapeluszników, oczywiście to tylko moje zdanie :)
co to za silnik 1.9 i to jeszcze Forda :9: z jakiego to auta bo na myśl przychodzi mi tylko hamerykański escort, da się tego kloca upchać do mk2 ? no i co z wagą ? czy to nagle nie będzie się prowadzić jak krowa po śliskiej łące ?

Żółwik Tuptuś - 1 Lut 2011, 22:33

van81, - a mk1/2 prowadziło się kiedykolwiek inaczej ?

szczepan522, - czukiereczek Ci 1.9 ? uturbiał będziesz ?

wsadź 1.6 EFI , mniej roboty i wszystko na talerzu .

Fordon - 1 Lut 2011, 22:48

Mowilem o 1.6 cvh lub o ziutku ale nie docieralo :rotfl:
van - 1 Lut 2011, 23:41

Żółwik Tuptuś napisał/a:
a mk1/2 prowadziło się kiedykolwiek inaczej ?
z małym silnikiem jest trochę lepiej, podobno......
Laskosz - 1 Lut 2011, 23:54

nie no ten silnik to bymm wyjebał bo szkoda sie nawet bawić z tym gównem
DziDzia - 2 Lut 2011, 00:03

van81 napisał/a:
Żółwik Tuptuś napisał/a:
a mk1/2 prowadziło się kiedykolwiek inaczej ?
z małym silnikiem jest trochę lepiej, podobno......

Rozwieje Twoje 'podobno' - nie.
Ale Żółwia też zaskoczę - tak, prowadziło się kiedyś inaczej - resoraka po dywanie.
Laskosz napisał/a:
nie no ten silnik to bymm wyjebał bo szkoda sie nawet bawić z tym gównem

Laskosz jak zawsze szczery i bez owijania w bawełnę..



pozdro :!:

vegetagt - 2 Lut 2011, 00:24

van81 napisał/a:
Żółwik Tuptuś napisał/a:
a mk1/2 prowadziło się kiedykolwiek inaczej ?
z małym silnikiem jest trochę lepiej, podobno......


mi sie czasami udaje skręcić swoją :ups:

Bezimienny - 2 Lut 2011, 13:21

Fajnie wygląda mk2 cała w bieli, a co do silnika to znalazłem strone ze szczątkowymi informacjami na jego temat >>>TU<<<

P.S z tym silnikiem moim zdaniem bardziej chodzi o unikalność, bo drugiej mk2 z silnikiem 1.9 SEFI chyba nie znajdziesz, no chyba ze w UK, ale tam jest od cholery świrów,oczywiście w pozytywnym tego słowa znaczeniu :twisted:

Edit: to to fabrycznie może mieć max chyba 110km lub nawet 88km więc jeśli liczy si moc lepiej 1.8 130km, ale to tylko moje gdybanie żółtodzioba :-P

dark86ford - 2 Lut 2011, 20:32

hehe a dzis widzialem fiestuche znow wybebeszoną ;/ szczepan522, czyzby rajdowka powróciła :jupi:
szczepan522 - 2 Lut 2011, 20:54

van81 napisał/a:
mk2 klasycznie wygląda jak dla kapeluszników
i mnie się tak wydaje :rotfl:

van81 napisał/a:
z jakiego to auta bo na myśl przychodzi mi tylko hamerykański escort


blisko blisko :yes: Jest to Ford Mercury Tracer

Żółwik Tuptuś napisał/a:
uturbiał będziesz ?
:9:

Laskosz napisał/a:
nie no ten silnik to bymm wyjebał bo szkoda sie nawet bawić z tym gównem
Cytat:
Laskosz jak zawsze szczery i bez owijania w bawełnę..

cenie w ludziach szczerość :)

Bezimienny napisał/a:
lub nawet 88km więc jeśli liczy si moc lepiej 1.8 130km


no i właśnie on ma 88KM (HP) niby nic ale jednak...

A teraz coś ode mnie bo mnie wszyscy zje****cie :rotfl:

1. Fiesta odzyskała kolory jest cała biała przez pewien okres czasu była nawet skompletowana (w środku) ale Kobieta zmienną jest :rotfl: i nie dalej jak wczoraj była na odchudzaniu i znowu jest wybebeszona znowu zostały tylko przednie fotele od astry F i stwierdzam jedno prowadzi sie nią o niebo lepiej gdy jest lżejsza :2xf:

2. Na dzień dzisiejszy jest plan występów na YTP i to całkiem poważnie teraz mówię nie tak jak w zeszłym sezonie pojechał raz i tyle go widzieli... plus wyjazd do RallyLandu z ekipą z Bydgoszczy :ok:

3. teraz sprawa silnika :2xf: myślałem już troszkę nad tym wszystkim, jestem w posiadaniu tego dziadowa już od listopada zaszłego roku (całego samochodu) nawet z początku myślałem żeby za niego się zabrać ale jak zobaczyłem ile on ma rudy na sobie to podziękowałem... robię przymiarki do swapa już od kilku miesięcy a ze natrafiła się okazja dostać cały samochód za free to czemu nie :2xf: silnik jest kompletny, zero wkładu finansowego w remonty IGŁA (w rodzinie był od samego początku) względnie regularnie serwisowany... jak już wcześniej wspomniałem posiada fabrycznie 88KM niby niewiele ale po co więcej ? nie chcę żeby fiesta latała tylko żeby względnie jeździła, a ze lobię podłubać to czemu nie spróbować ? teraz znowu usłyszę że mam to na złom oddać ale nie stać mnie na kupno innego silnika ! A gdybym nawet sprzedał ten silnik i kupił inny to jaką mam pewność co się wcześniej z nim działo ? jaka mam gwarancję że pochodzi następne dwa lata ? tak naprawdę żadnej ! ten silnik jest jak na swoja pojemność bardzo ekonomiczny bo ze spalaniem mieścił się w granicy 6-8l / 100km w Mieście !!!

4. chciałbym rozwiać wszystkie fantazje i wątpliwości ! Nie ma się czym nakręcać :) na dzień dzisiejszy fiesta ma serce 1.1 Żółwik Tuptuś, widziałeś jak to idzie... chcę spróbować tym motorem pojechać YTP jak będę dostawał ostre baty to się załamię i będę robił swap jak będę rywalizował z innymi to się zastanowię czy zostać przy tym co mam i w przyszłości będę myślał nad 1,3 no może 1,6... na dzień dzisiejszy to jest Rally MK2 daje mi ona frajdę każdego dnia :rotfl:
p.s. zostaje biała tylko dojdą naklejki :rotfl:

dark86ford - 2 Lut 2011, 21:06

szczepan522, myslales moze zeby wpakowac do ciebie 1,25?? moze moc mala ale w swojej klasie bys pozostal i bym mial chociaz godnego rywala w rallylandzie :twisted: hehe
szczepan522 - 2 Lut 2011, 21:12

dark86ford, już masz rywala w swojej klasie :2xf: i wiem jedno w tej klasie jeszcze można o coś powalczyć im wyżej tym gorzej dlatego cały czas tyra mnie ten swap czy w ogóle to robić ...
dark86ford - 2 Lut 2011, 21:18

szczepan522, ale jakby w RallyLandzie pojawily sie 2 fiesty z 1,25 to by bylo cos z serii "chłopaki, bydgoszcz przyjechala... pora sie zwijać" :hahaha:
a tak powaznie mowiac, to 1,25 calkiem fajnie moglby latac u ciebie :fox:

Bezimienny - 2 Lut 2011, 21:25

Pytanie, czy do tego 1.9 SEFI dostaniesz w ogóle części? raczej u nas mało spotykany więc może być z tym problem.
xr2fun - 2 Lut 2011, 21:26

szczepan522 napisał/a:
Nie ma się czym nakręcać na dzień dzisiejszy fiesta ma serce 1.1 Żółwik Tuptuś, widziałeś jak to idzie... chcę spróbować tym motorem pojechać YTP jak będę dostawał ostre baty to się załamię i będę robił swap jak będę rywalizował z innymi to się zastanowię czy zostać przy tym co mam i w przyszłości będę myślał nad 1,3 no może 1,6... na dzień dzisiejszy to jest Rally MK2 daje mi ona frajdę każdego dnia
p.s. zostaje biała tylko dojdą naklejki

Zatrzymaj zapedy do ogłoszenia regulaminu YTP.
Zmień trochę tok myślenia - pojemność w dół moc w górę da się to zrobić!
Z własnego doświadczenia - pomimo posiadania mocnych silników 1,3 dwa sezony jeżdziłem teoretycznie słabszym autem - ale
szpera zrobiła swoje w 2009
skrzynia, przełożenia i dogranie zawieszenia w 2010 też (pomimo kilku awarii).
Podstawą w zabawach YTP, KJS jest zawias i opony - moc silnika naprawdę nie odgrywa znaczącej roli.
Powodzenia w modach :)

dark86ford - 2 Lut 2011, 21:29

xr2fun napisał/a:
Podstawą w zabawach YTP, KJS jest zawias i opony - moc silnika naprawdę nie odgrywa znaczącej roli.
no i bym dodal umiejetnosci... a wiem ze Szczepan jako takie posiada... chlopak ma naprawde spory potencjał :hihihi:
szczepan522 - 13 Lut 2011, 20:03

Mały up po odchudzaniu i rozpoczęciu sezonu 2011r.









http://www.youtube.com/watch?v=FWPWCHzJ0aU

http://www.youtube.com/watch?v=Wyz4Zt9Wid0

http://www.youtube.com/watch?v=zlTWIuEUVLk


Plany na ten miesiąc:
- pomalować durszlaki na biało lub srebrno
- zamontować nakładki na pedały (sparco)
- zamontować i podłączyć wskaźnik ładowania
- zamontować i podłączyć obrotek
- zamontować i podłączyć wskaźnik oleju
- 3cie światło stop prosto z epoki PRL
- usunąć kilka usterek mechanicznych
- założyć nowe opony zimowe
:bigok:

Żółwik Tuptuś - 13 Lut 2011, 22:54

No to dajesz chłopaku , bo kolejne starty coraz bliżej :)
van - 14 Lut 2011, 11:07

szczepan522 napisał/a:
- pomalować durszlaki na biało lub srebrno
obowiązkowo na biało, ale zrobisz jak będziesz uważał

szczepan522 napisał/a:
- założyć nowe opony zimowe
że po co ?

ważyłeś kiedyś bezpiecznika w setupie odchudzonym ?

DziDzia - 14 Lut 2011, 11:21

van81 napisał/a:
szczepan522 napisał/a:
- pomalować durszlaki na biało lub srebrno
obowiązkowo na biało, ale zrobisz jak będziesz uważał

I to pod kolor auta :)
Pastowanie opon, żeby ładnie wyglądało co dwa dni...

Maluj na standardowy, srebrny kolor felg.



pozdro :!:

szczepan522 - 14 Lut 2011, 14:38

van81 napisał/a:
że po co ?


na rallyland :ok: bo na obecnym bieżniku na błocie to ślizgam się jak na rozpuszczonym śniegu ;-(

van81 napisał/a:
ważyłeś kiedyś bezpiecznika w setupie odchudzonym ?


jeszcze nie miałem okazji się wybrać nigdzie ale niebawem tego uczynię obiecuję to sobie już od dawna :yes:

DziDzia napisał/a:
Pastowanie opon, żeby ładnie wyglądało co dwa dni...


mam inne sposoby :2xf:

DziDzia napisał/a:
Maluj na standardowy, srebrny kolor felg.


skłaniałbym się ku białym :)

dark86ford - 14 Lut 2011, 19:28

szczepan522 napisał/a:
van81 napisał/a:
ważyłeś kiedyś bezpiecznika w setupie odchudzonym ?


jeszcze nie miałem okazji się wybrać nigdzie ale niebawem tego uczynię obiecuję to sobie już od dawna
jak cos to mam miejsce gdzie mozna zwazyc autka i sam tez sie wybieram, to jak cos to mozna sie zgadac w pare aut i sie wybrac razem :fox:
luk-90 - 14 Lut 2011, 21:03

przecież auto mozna zwazyć w pierwsyzm lepszym skupie złomu, kumpel pojechał do najbliższego takiego miejsca z wagą samochodową, poprosił grzecznie o zważenie i nie było żadnego problemu, pomimo, ze zyjemy w Polsce trzeba wierzyc w ludzi :V:
dark86ford - 15 Lut 2011, 12:02

luk-90 napisał/a:
przecież auto mozna zwazyć w pierwsyzm lepszym skupie złomu,
o ile ma wage samochodową... u nas w miescie malo takich, zeby wrecz nie mowic ze na palcach jednej reki mozna policzyc, i rzecz jasna niema nic za darmo, wszedzie sobie śpiewają nawet za zwazenie auta...
hubi_2006 - 15 Lut 2011, 12:55

Placów węglowych w Bydzi zabrakło :fox:
dark86ford - 15 Lut 2011, 13:00

hubi_2006, placow weglowych to dosc malo w okolicy hehe ale jak sie poszuka to sie znajdzie :-P poza tym to jak pisalem wczesniej, zwazenie auta to nie problem :rotfl:
JoeMix - 15 Lut 2011, 19:33

Auto się zważy w każdym wiekszym zakładzie czy firmie obsługującym TIR'y - waga ma zawsze wyświetlacz na zewnątrz w polu widzenia kierowcy - wystarczy przejechać (wypada wcześniej zapytać - mnie jeszcze nie odmówiono ważenia)
Pele - 15 Lut 2011, 19:55

JoeMix napisał/a:
wystarczy przejechać (wypada wcześniej zapytać


Ale po co pytać ?? Zawsze to trochę adrenaliny :rotfl:

szczepan522 - 15 Lut 2011, 21:05

dark86ford, mów gdzie i za ile... Ja mam swoich kilka miejsc :2xf: dokładnie mam na myśli dwa :)

wczoraj był mały up zamontowałem 3cie światło stop i wreszcie zmieniłem lure wydechową na "sportową" znowu ładnie pierdzi, pluje olejem, Bezpiecznik więcej pali ale za to jest jeden plus wkręca się szybciej na obroty :jupi: aha no i przymocowałem gaśnice normalnie bo mi cały czas walała się po bagażniku :hahaha: w tej chwili stuka mi wszystko czyli zawieszenie tylna klapa plus wszelkiego rodzaju końcówki prawie jak w typowej rajdowce :rotfl: ale z tym wszystkim idzie żyć i do wszystkiego idzie się przyzwyczaić :yes:

kilka foto:








Bezimienny - 15 Lut 2011, 21:28

Panie rajduwa jak sie patrzy, ale co ci sie z boczną szybą stało :9: taka ładna pajęczyna :-P
hubi_2006 - 15 Lut 2011, 22:02

Bezimienny napisał/a:
taka ładna pajęczyna

mróz malował :fox:
Ten trójkąt masz na trytyki? Raczej mało ergonomiczne rozwiązanie. Ja bym to na jakieś paski z rzepami mocował.

DziDzia - 16 Lut 2011, 08:38

Wywal ten trzeci stop, bo jest ohydny :rotfl:
szczepan522 napisał/a:
w tej chwili stuka mi wszystko czyli zawieszenie tylna klapa plus wszelkiego rodzaju końcówki prawie jak w typowej rajdowce

Prawie robi wielką różnicę :-P



pozdro :!:

hubi_2006 - 16 Lut 2011, 11:20

DziDzia napisał/a:
Wywal ten trzeci stop, bo jest ohydny

Mi on wygląda na jakiś made for zetor albo massey ferguson :rotfl:

dark86ford - 16 Lut 2011, 13:47

Cytat:
dark86ford, mów gdzie i za ile...
2 puknty na przemyslowej, w jednym za flache zwaza wszystkie auta a w drugim dycha od bryki hehe i dostaniesz nawet "fuckture WAT" :rotfl:
a ty jakie masz miejsca i za ile?

DziDzia - 16 Lut 2011, 19:06

dark86ford napisał/a:
w jednym za flache zwaza wszystkie auta a w drugim dycha od bryki hehe i dostaniesz nawet "fuckture WAT" :rotfl:

Grubo..
Nie lepiej pojechać do skupu złomu i powiedzieć - panie, ile za to dajesz :?: A on waży i mówi.. Nie za mało, nara :rotfl:

Ja zważyłem w skupie złomu, jak pojechałem puszki sprzedać :-) zważenie gratis :-)



pozdro :!:

Pele - 16 Lut 2011, 19:37

DziDzia napisał/a:
Nie lepiej pojechać do skupu złomu i powiedzieć - panie, ile za to dajesz :?: A on waży i mówi.. Nie za mało, nara :rotfl:


:hahaha: :hahaha: :hahaha:

dark86ford - 16 Lut 2011, 19:59

DziDzia, u nas niestety to nie przejdzie...
szczepan522 - 16 Lut 2011, 20:40

Znam dwa punty w których teoretycznie przejedziemy na wadze za free 1. Wypaleniska (wysypisko śmieci) :cojest: oraz trochę bliżej świata ul. Inwalidów (również wysypisko ale z sortownią elektroniki) bardziej skłaniałbym się na wypaleniska pojechać szybciej wszystko załatwimy :ok: tylko jaka jest pewność że te wagi nie oszukują ?
DziDzia - 16 Lut 2011, 21:01

szczepan522 napisał/a:
1. Wypaleniska (wysypisko śmieci

składowisko odpadów, a nie wysypisko śmieci :rotfl: to raz, a dwa - skup złomu czy 'wysypisko' - i tu i tu wezmą fiestę :rotfl:



pozdro :!:

Fordon - 17 Lut 2011, 15:25

W starym kolo mnie macie zaraz skup zlomu, tam zawsze jak wywozilem jakies cuda to wazyli mi auto wraz z przyczepa i samo auto osobno, nie bylo z tym problemu... Szefa tam znam wiec opanowac to mozna w 15 minut.
dark86ford - 17 Lut 2011, 17:27

Fordon, hehe tylko najpierw trzeba tobie znalezc chwile wolnego :rotfl:
xr2fun - 17 Lut 2011, 21:04

szczepan522 napisał/a:
tylko jaka jest pewność że te wagi nie oszukują ?

Pewność jest 100% bo muszą być legalizowane.
Ja za bardzo nie rozumiem w czym jest problem - mnie ważą każde auto z free bo zawsze coś kupię ( bez kupna Panie na piwo będzie dobrze - na pewno zrobią ).

dark86ford - 18 Lut 2011, 10:04

Cytat:
Pewność jest 100% bo muszą być legalizowane.
oj bys sie zdziwil :twisted:
szczepan522 - 19 Lut 2011, 19:14

Fiesta zważona oficjalnie ! wybebeszona bez załogi na pokładzie waży 750kg :yes:
dark86ford - 19 Lut 2011, 19:28

no no... to calkiem niezle :)
Fordon - 19 Lut 2011, 19:40

:9: loooo karwa to waga lekko smieszna....
dark86ford - 19 Lut 2011, 23:35

taaa tylko wazone z kluczykami w srodku ?? :hahaha: (szczepan ty wiesz do czego pije :-P hehe)
szczepan522 - 19 Lut 2011, 23:45

Fordon napisał/a:
loooo karwa to waga lekko smieszna....


a czemuż takie wnioski ? suma summarum pojadę jeszcze w inne miejsca sprawdzić tak dla świętego spokoju... wyciągnę średnią i zobaczymy co z tego wyjdzie :)

dark86ford napisał/a:
wazone z kluczykami w srodku ??
:rotfl: Oj były ciężkie :rotfl: ale poszedłem już po rozum do głowy i podpiąłem zapas do drugich kluczy co by taka sytuacja się nie powtórzyła :yes: ale zabawa na śniegu była przednia :2xf: dark86ford, ty wiesz o co kaman (płot, kamienie, słup) :2xf:
dark86ford - 19 Lut 2011, 23:47

szczepan522 napisał/a:
dark86ford, ty wiesz o co kaman (płot, kamienie, słup) :2xf:

ja tam nie wiem o co ci chodzi :2xf: hehehehehehe :rotfl:

Fordon - 20 Lut 2011, 00:16

750kg dla mk2 zajebista waga... 16v gnojowi tam osadzac :) chcesz 1.6 16v?? :) mam na stanie 3 szt. tylko lape musisz zalatwic i elektryke :)
W razie co na skladzie mam 3x 1.6 16V, 2x 1.8 16V 1x 2.0 16V oraz 1x 2.0 N7a 150KM teoretycznie :)

Bezimienny - 20 Lut 2011, 00:21

Ja obstawiam ten ostatni :ok:
Fordon - 20 Lut 2011, 00:42

Bezimienny, wg tego co gadalem Jarkiej to woli na spokojnie przerzucac silniki i zwiekszac moc wraz z doswiadczeniem niz wpasc na duzy silnik i miec zero wyczucia co do jednostki i auta, co jest naprawde dobrym pomyslem... stad moja pierwsza propozycja 1.6.
Bezimienny - 20 Lut 2011, 00:45

W sumie przy tej masie to i 1.6 będzie latac jak głupie :ok: ale 2.0 też moze kiedys trafi pod to białą maske <8>
van - 20 Lut 2011, 00:52

szczepan522 napisał/a:
Fiesta zważona oficjalnie ! wybebeszona bez załogi na pokładzie waży 750kg :yes:
coś trochę sporo, ile miałeś w baku paliwa ? MK2 z 1.1 wybebeszona powinna ważyć przynajmniej w okolicach 700-720kg

dane z mojej strony:
1.1
50Km5000obr/min
83Nm2700obr/min
4,5
OHV
Kod:

765Kg

16,5
b.d

wychodzi więc na to że zszedłeś 15kg :9:

Bezimienny - 20 Lut 2011, 01:26

+ rozpórki, inne fotele (cholera wie ile ważą) ale i tak powinno być mniej jeśli fabryka to 765kg
DziDzia - 20 Lut 2011, 08:55

Jak swoją ważyłem, to wyszło mi 795 kg. Tona szpachli, pół baki, narzędzia w aucie.. Wszystko...



pozdro :!:

dark86ford - 20 Lut 2011, 09:18

Fordon napisał/a:
na spokojnie przerzucac silniki i zwiekszac moc wraz z doswiadczeniem niz wpasc na duzy silnik i miec zero wyczucia co do jednostki i auta
i to jest naprawde dobre podejście ktore powinien miec kazdy :hihihi: , a nie sie pchać w duży silnik i pozniej "ojoj nie wyczulem auta na zakrecie" albo rąbnąć w kogoś bo sie niema umiejetnosci :fox:
szczepan522 - 20 Lut 2011, 11:07

Fordon napisał/a:
wg tego co gadalem Jarkiej to woli na spokojnie przerzucac silniki i zwiekszac moc wraz z doswiadczeniem
:yes:

Bezimienny napisał/a:
2.0 też moze kiedys trafi pod to białą maske
Może <8>

van81 napisał/a:
coś trochę sporo, ile miałeś w baku paliwa ?
bak był prawie pełen więc bez tego co jest w baku powinno być 720kg... ale mówię te wagi na 100% oszukują więc muszę jechać jeszcze w kilka miejsc żeby być 100% pewnym tych obliczeń tak czy owak przód jest zarąbiście obciążony, natomiast tył jest odciążony do tego stopnia że wygląda to dość śmiesznie patrząc i analizując moje seryjne zawieszenie :)

Bezimienny napisał/a:
+ rozpórki, inne fotele (cholera wie ile ważą)
mało... fotele od astry F wcale nie ważą dużo porównywalnie do seryjnych XR2

Wracając do samej historii z wagą to pojechałem na miejsce, wjechałem na wagę poszedłem do gościa żeby go zbajerować i my tu gadu gadu a on do mnie że waga ma tolerancję 20kg dodam że waga wskazywała (skacząc) pomiędzy 740kg a 760kg i teraz bądź mądry jaka jest dokładna waga samochodu przyjąłem średnią 750kg wiem że to wynik nieprecyzyjny więc chcę jeszcze pojechać na inne wagi żeby mieć 100% pewność van81, uświadomił mi jedną rzecz, samochody ważone są na pustym baku więc odejmując to co miałem w baku wychodzi mi 720kg (o la la że wcześniej nie pomyslałem o tak oczywistej sprawie) teraz gdy pojadę na wagę będę odejmował jeszcze to co jest w baku :ups:

Co do samego silnika to myślę że to jest kwestia nie na kilka dni a raczej na kilka tygodni... chciałbym to zrobić jak najszybciej ale warunki pogodowe niestety nie pozwalają mi na tego typu operacje + multum zajęć (ale to inna historia) tak więc z silnikiem spokojnie nic na siłę :fox:

dark86ford napisał/a:
a nie sie pchać w duży silnik i pozniej "ojoj nie wyczulem auta na zakrecie" albo rąbnąć w kogoś bo sie niema umiejetnosci
:yes: dokładnie od czegoś trzeba zacząć :yes: 1,0 -> 1,1 -> ???
dark86ford - 20 Lut 2011, 11:49

szczepan522, daj znac jak juz filmiki powrzucasz
globus18 - 20 Lut 2011, 15:55

szczepan522, :yes: dokładnie od czegoś trzeba zacząć :yes: 1,0 -> 1,1 -> ??? wypadalo by 1,3 :ok:
dark86ford - 20 Lut 2011, 17:06

globus18, no juz bez jaj... jak juz cos z takiej malej pojemnosci to ewentualnie 1,25 :twisted: a nie pakowac silnik ktory nie bedzie robil zasadniczo roznicy (1,3 ma ok 60km a 1,1 szczepana z tego co pamietam ok 55km... a 1,25 ma 75km wiec roznica bedzie bardziej odczuwalna :-P )
xr2fun - 20 Lut 2011, 20:07

dark86ford napisał/a:
1,3 ma ok 60km

I z takiej pojemności można zrobić 80-100Km przy dobrych Nm.
Trzeba tylko pogłówkować. :)

dark86ford - 20 Lut 2011, 21:06

xr2fun napisał/a:

I z takiej pojemności można zrobić 80-100Km przy dobrych Nm.
:nagana: temat przerabiany wiele razy :hahaha: gra nie warta świeczki...
a tak poza tym to rownie dobrze mozna z 1,25 wyciagnac po m.in. przemapowaniu 94km a po ostrym dlubaniu nawet do 120km ale koszty są w tym momencie wielokrotnie przewyzszajace wartosc auta...

Pele - 20 Lut 2011, 21:21

Akurat xr2fun wie co prawi :fox:

dark86ford napisał/a:

a tak poza tym to rownie dobrze mozna z 1,25 wyciagnac po m.in. przemapowaniu 94km a po ostrym dlubaniu nawet do 120km ale koszty są w tym momencie wielokrotnie przewyzszajace wartosc auta...


Jeśli chce się wygrywać w klasie i ma to być inna klasa niż 1.6 w której rządzą Civic'i i CRX'y to chyba warto modzić ?? Bo po swapie na 1.6 lądujesz w klasie z Hondami, z którymi największe szanse na wygranie mają inne Hondy ...

xr2fun - 20 Lut 2011, 21:43

dark86ford napisał/a:
gra nie warta świeczki

Dla Ciebie może tak.
Ale objechać małą pojemnością bez doładowania zdecydowanie mocniejsze auta = satysfakcja gwarantowana.
Trochę jeszcze niestyty musisz się pouczyć. :2xf:

dark86ford - 20 Lut 2011, 21:48

Cytat:
Ale objechać małą pojemnością bez doładowania zdecydowanie mocniejsze auta = satysfakcja gwarantowana.
no coz... juz to przerabialem (info w projekcie hehe) i to jeszcze ze spoooorą różnicą :2xf:
Cytat:
Trochę jeszcze niestyty musisz się pouczyć. :2xf:
no tu bym z toba polemizował... wiec zanim cos palniesz, to poczytaj i sie dokształć a nie tu OT robisz bez sensu... :nagana:
Fordon - 20 Lut 2011, 23:13

Darek nie wiesz z kim rozmawiasz :)
Piotr ma racje... malym silnikiem dobrze podlubanym mozna klepac teoretycznie mocniejsze jednostki... fakt ze 16V mozna podlubac i to dosc mocno... tak samo HCS-a... tylko pytanie czy auto ma jezdzic na co dzien czy tylko jest to woz strikte do zabawy gdzie spalanie sie nie liczy...

dark86ford - 21 Lut 2011, 08:06

Fordon, nie mowie ze sie nieda, tylko sugeruje ze dla zwyklego uzytkowania wozu jest to nieoplacalna inwestycja, bo jezeli ma to byc wozidelko tylko do zabawy to znajac zycie do ilosci wpakowanej kasy wprost proporcjonalnie idą wyniki a tym samym jest szansa ze sie to zwróci (na początku niekoniecznie w formie kasy ale raczej miejsca na pudle mam na mysli)
Fordon napisał/a:
malym silnikiem dobrze podlubanym mozna klepac teoretycznie mocniejsze jednostki.
a co do tego to z grzecznosci nie zaprzecze hehe, a tak powaznie mowiac to wiem cos o tym i jakie są miny osób majacych mocne autka ktore zostaly objechane przez pozornie słabe auto ktore "powinno być na samym koncu stawki" :rotfl:
xr2fun - 21 Lut 2011, 21:59

dark86ford napisał/a:
no tu bym z toba polemizował... wiec zanim cos palniesz, to poczytaj i sie dokształć a nie tu OT robisz bez sensu...

Przepraszam, że uraziłem Twoje Ego. Wiesz lepiej o co chodzi - do dzieła. :ok:
OT?
Człowiek pyta więc odpowiadam.

A tak na serio to z litra OHV da się zrobić prawie 90Km - i nie jest to żart z mojej strony.
Kto był na YTP to wie o co chodzi. :V:

szczepan522 - 25 Lut 2011, 09:25

Jak to będzie z silnikiem to się jeszcze okaże :2xf:

teraz mały up z ostatnich zakupów i prac nad autkiem :ok:

moje trzy godzinne wypociny (a to dopiero początek ;-( ) z papierem ściernym :rotfl: tym razem felgi będą pomalowane na biało i bardziej dokładnie :yes:



I w obecnej chwili najważniejsza sprawa dla mnie płyta pod silnik :ok: dedykowana pod ZX/Berlingo cała wykonana z blachy dość grubej nie ma bata żeby się ugięła :jupi: chyba że w ekstremalnym przypadku :rotfl: tak czy owak jak widzę pod samochodem opony które potem ciągnę za sobą to zaczynam się zastanawiać czy czegoś nie urwałem jak ją zamontuję będę troszkę spokojniejszy :2xf:




dark86ford - 25 Lut 2011, 10:38

szczepan522 napisał/a:
moje trzy godzinne wypociny (a to dopiero początek ;-( ) z papierem ściernym :rotfl: tym razem felgi będą pomalowane na biało i bardziej dokładnie :yes:
hehe to moze ci przy okazji podrzuce moje felgi do malowania na bialo :twisted: bo jak juz sie rozpedzisz to nawet nie zauwazysz gdzie ci dodatkowe 4 sie przemalowaly :-P
Gurney89 - 28 Lut 2011, 23:27

No jak tam wóz policyjny?
:2xf:

kuba87 - 13 Mar 2011, 21:35

z autopsji...
rally radiowóz nie wiedziec czemu stał się biały..... :twisted:
ojjjj bedziemy lać szczepana na spocie frakcyjnym :D

szczepan522 - 13 Mar 2011, 21:53

Maci co chcecie :2xf:

Godzinę temu wróciłem z piwnicy gdzie wyszlifowałem wstępnie wszystkie felgi tym razem mechanicznie i bardzo precyzyjnie, nie zostawiłem za dużo starej farby więc pozostaje tylko dopieścić wszystko i pomalować 1-2 razy podkładem potem 1-2 warstwy Białej farby następnie 1-2 razy bezbarwnym :) myślę że jak się postaram z malowaniem to efekt będzie dobry :yes:

"Bezpiecznik" troszkę się ostatnio zmienił :)







Proszę ! :2xf:

kuba87 - 13 Mar 2011, 21:57

ja kcem niebieskie drzwi !! :rotfl:
hubi_2006 - 14 Mar 2011, 00:10

Pamiętaj o lekkim zmatowieniu/wyrównaniu podkładu na tych felach :)
DziDzia - 14 Mar 2011, 07:37

kuba87 napisał/a:
ja kcem niebieskie drzwi !! :rotfl:

Zdecydowanie :rotfl:



pozdro :!:

Magda M. - 14 Mar 2011, 13:40

Szczepan, niebieskie drzwi przegłosowane - ja też za!!!! :-P
xr2fun - 19 Mar 2011, 14:47

Małe OT w temacie
dark86ford napisał/a:
temat przerabiany wiele razy gra nie warta świeczki...

Może jednak warto poniżej wykres z mojego 1,3


Uploaded with ImageShack.us

http://www.youtube.com/wa...nel_video_title

dark86ford - 19 Mar 2011, 16:20

dobra ale co ma mini cooper do fiesty szczepana??
Fordon - 19 Mar 2011, 18:45

Stary typ silnika, ta sama epoka projektowania motoru, bo kontrukcja to juz dosc mocno sie roznia.
Tyle ma Darku wspolnego ze da sie z takiego 1.3 wykrzesac odpowiednia moc... za odpowiednia kase oczywiscie i tu jest pytanie do wlasciciela danego auta czy chce jezdzic w klasie do 1.3 i miec mocne 1.3 czy cos wiekszego z wieksza seryjnie moca i dopiero dlubac.

Dobre Mini, widac ze doinwestowane :yes: :ok:

szczepan522 - 19 Mar 2011, 18:49

xr2fun, Wiem do czego zmierzasz i w pełni Ciebie rozumiem :yes: coraz bardziej zaczynam przekonywać się do małej pojemności...
kuba87 - 19 Mar 2011, 19:00

warto tylko radziłbym zakupić drugie wozidełko....
tak btw z 1.6 L OHV da sie wyciagnąc 190 KM

dark86ford - 19 Mar 2011, 19:03

jak to mowia chciec to moc...
Fordon napisał/a:
Stary typ silnika, ta sama epoka projektowania motoru,
tyle to sie domyslilem hehe
xr2fun - 19 Mar 2011, 21:42

szczepan522 napisał/a:
coraz bardziej zaczynam przekonywać się do małej pojemności...

Słusznie rozumujesz :)
Zawias i opony są kluczem do sukcesu i z małym silniekiem dasz radę.

Żółwik Tuptuś - 22 Mar 2011, 20:53

xr2fun napisał/a:

[url=http://img855.images...276.jpg]Obrazek[/URL]


No to mamy zwycięzcę klasy A2 na YTP 2011 :| - szkoda , że mnie to od pudła oddala :yes:

Szczepan - nie zakładaj jakiegoś dużego motoru , 1.1. , 1.3 potrafi naprawde wieleeeee .

szczepan522 - 22 Mar 2011, 21:02

Mały up z fiestami ustrzelonymi w Bydgoszczy...

MK1 stan taki sobie ale się kula...



MK2 strasznie skorodowana ;-( choć ładna Ghia :)



Felgi:
Szlifowanie (prócz ręcznego szlifowania było też mechaniczne z prostego względu...)



Wyszlifowane i przygotowane do malowania



Podkład położony...



No i kilkukrotne położenie białej farby :bigok: zostało mi jeszcze raz prysnąć farbą plus bezbarwny lakier i jeszcze w tym tygodniu będą na fieście :)





Wymieniłem dzisiaj końcówki drążków (gumy) wcześniejsze były o fiata (tak przynajmniej mi mechaniki powiedzieli jak wymieniały ;-| ) teraz sam wymieniałem i są od seata :) jakościowo wydawały się lepsze o gumowych ponieważ to jest jakiś pseudo poliuretan...



porównanie starych i nowych



montaż (oczywiście obie strony...) zzz



Dodatkowo wymieniłem końcówki drążków kierowniczych a w tygodniu jadę na zbieżność...

Prawa



Lewa



Reklama firmy <oki>


kuba87 - 22 Mar 2011, 21:05

szczepan522,
w fordonie jest jeszcze mk2 chyba ale juz w stanie agonalnym raczej...
szalejesz normalnie :D

xr2fun - 22 Mar 2011, 21:12

Żółwik Tuptuś napisał/a:
No to mamy zwycięzcę klasy A2 na YTP 2011 - szkoda , że mnie to od pudła oddala

W sporcie wszystko jest możliwe - kilka razy wygrałem, wiele razy przegrałem.
Na pudle na pewno staniesz niejeden raz a Szczepanowi też tego życzę bo widzę, że ma chęci to roboty a to jest najważniejsze.

szczepan522 - 24 Mar 2011, 18:36

To właśnie pojechało na żyletki...



Byłem na zbieżności... ale jadąc coś mi nie dawało spokoju ponieważ cały czas coś pukało przy wjeżdżaniu w dziury... dojechałem na miejsce i wszystko ładnie pięknie ale pan diagnosta oznajmił mi że mam wybity sworzeń wahacza wymieniając wszystko ruszałem wszystkim co możliwe i nie miało luzu (a jednak...) następnego dnia nie zastanawiając się zbyt wiele wziąłem moje skromne narzędzia z myślą naprawie to co to jest odkręcenie trzech śrubek yhy okazało się że jedną śrubę prawie zepsułem załamany i wnerwiony szukałem różnych rozwiązań żeby to zrobić samemu... poddałem się poległem na trzech śrubach :ups: ale co mi tam pojechałem do mechaników i o dziwo srali się ze sworzniem jeszcze bardziej niż oczekiwałem :ok: myślę sobie co to dla mechanika yhy... tak więc 25 letni sworzeń wahacza wymieniony :ok: nic nie stuka nic nie puka normalnie jak "nowy" :rotfl:

A tak się chłopaki męczyli ;-(


hubi_2006 - 24 Mar 2011, 18:56

szczepan522 napisał/a:
tak więc 25 letni sworzeń wahacza wymieniony

Nie przesadzaj :-P Jak było na śruby to nie fabryka.

szczepan522 - 24 Mar 2011, 23:25

hubi_2006 napisał/a:
Jak było na śruby to nie fabryka.


Zdziwił byś się :yes:

A teraz możecie nacieszyć oczęta :2xf: Ja już się nie mogłem doczekać kiedy je założę :)

Tak je pomalowałem :)



A tak wyglądają na "Bezpieczniku" :)







No i najważniejsze :hammer:



Naklejka "FKP R&R Team" dodaje co najmniej 4 HP więcej :)

profi - 24 Mar 2011, 23:34

Białe wentyle :) +5 do przyczepności :)
hubi_2006 - 25 Mar 2011, 00:09

Ten garaż to masz na wyłączność ??? :rotfl:
Całość wygląda świetnie. Żadnych niebieskich drzwi bo wiocha będzie :-P
Oby lakier trzymał jak najdłużej :ok:

DziDzia - 25 Mar 2011, 00:29

Ja tam swoje śruby sworzni ściąłem i wymieniałem na nowe.. Szybko, miło i przyjemnie :)
Kółka fajnie się prezentują na aucie :ok:



pozdro :!:

szczepan522 - 25 Mar 2011, 07:30

hubi_2006 napisał/a:
Ten garaż to masz na wyłączność ?


Wczoraj miałem prawie na wyłączność... :rotfl:

hubi_2006 napisał/a:
Żadnych niebieskich drzwi bo wiocha będzie


Wiem wiem...

DziDzia, z ucinaniem śrub miałem już taką opcję ale no właśnie... nie dość że śruby to jeszcze trzeba było wybić sworzeń. Przerosło mnie to po prostu ;-(

Ale za to felunek mi się podoba :)

dark86ford - 25 Mar 2011, 09:38

szczepan522 napisał/a:
Naklejka "FKP R&R Team" dodaje co najmniej 4 HP więcej :)
hehe przynajmniej dobrze przykleiles hehe nie to co magda :rotfl:
DziDzia - 25 Mar 2011, 09:58

szczepan522 napisał/a:
DziDzia, z ucinaniem śrub miałem już taką opcję ale no właśnie... nie dość że śruby to jeszcze trzeba było wybić sworzeń. Przerosło mnie to po prostu ;-(

Mnie prawie przerosło ściąganie końcówek drążków kierowniczych.. Miałem duuużo szlofowania :rotfl:
A wybijanie sworzni nie było takie trudne.. Trochę rozgiąć, trochę popukać i zlazło...



pozdro :!:

van - 25 Mar 2011, 10:11

dobra felga to jest to :ok:

te niektóre naklejki to tak trochę bez składu i ładu wylądowały ale ogólnie całość się prezentuje ok. teraz rajdowe serce :)

coś ci się pali w narożniku koło rury :9:

hubi_2006 - 25 Mar 2011, 12:00

van81 napisał/a:
coś ci się pali w narożniku koło rury

To efekt śmocy, który dodaje charakteru :-P

kostek88wjcz - 26 Mar 2011, 18:18

druszlakami wyglada zacnie :)
Ad@mus - 26 Mar 2011, 20:14

fajna fela i fajna nalepka :D
szczepan522 - 26 Mar 2011, 21:46

Dzisiejsze zawody MiniKJS II runda... Zakończyła się dla mnie na 12 miejscu na 13 startujących :rotfl: Zabawa przednia :yes: towarzystwo wyborowe... Oczywiście startowałem najsłabszym autem ale i tak nie było źle :yes: Zawsze sobie tłumaczę (grunt że był fun :rotfl: )










oczywiście na prostych traciłem dużo czasu bo mój bezpiecznik strasznie wolno się zbiera...

No nic ale rozgrzewka przed YTP była Bezpiecznik został naprawiony i śmiga aż miło pięknie wchodzi w zakręty (efekt naprawy układu kierowniczego) mam tylko jeden kłopot samochodzik cały czas jest za giętki :sad: i tutaj pytanie do Ramona (jeśli zagląda nieraz tutaj) a może i ktoś wiedziałby czy springi od Astry F wejdą na tył ? chodzi mi o serie wiem że Roman coś z nimi modził ale jak to wyszło ? wiem też że te springi są niższe i twardsze od moich no i najważniejsze nie kosztują 800zł niestety na taki wydatek mnie na dzień dzisiejszy nie stać :sad: a może inne tanie rozwiązanie ?

Ad@mus - 26 Mar 2011, 21:50

kup jamexa...bez kombinacji i bedzie spoko, one sa twarde :yes:
arecki - 26 Mar 2011, 22:39

Ad@mus napisał/a:
kup jamexa...bez kombinacji i bedzie spoko, one sa twarde :yes:


jamex to szit...są mega miękkie...z autopsji to piszę...

Ad@mus - 26 Mar 2011, 22:48

autopsja mowi ze w mk3 na gazowym amorze sachsa bylo twardo :)
3 osoby moga potwierdzic, ja, darekmk3, i moj braciszek
dobra to jest alternatywa i chyba jedyny dostepny setup w PL

vegetagt - 26 Mar 2011, 22:56

arecki, ale prawdopodobnie będą twardsze, niż ponad 20letnie zmęczone sprężyny od 1.1

tez mam chęc przetestować jamexy -30 do mk2 ( w ramach projektu "uwaga zakręt" )

Chyba Pyros w swojej XRce ma te sprężyny.

Rkalitka - 27 Mar 2011, 17:50

Jeżeli moje sprężyny na tyle są od astry (czego nie wiem do końca) do wejdą ale będziesz musiał dać dystans na sprężynę bo by się bezpiecznik oponami na błotnikach opierał.

Ja dałem górne blachy z mc personów z escorta mk3(może fiesta mk1/2 ma podobne ale nie pamiętam)

Żółwik Tuptuś - 28 Mar 2011, 20:49

szczepan522, - na drugiej focie ładnie się bronisz :ok:
Chłopcuf w trujkach by tak trzeba na prawym przewieźć , żeby zobaczyli co to przechył auta :yes:

Kupuj Jamexy - jeździsz głównie po asfalcie i Torach - powinno być oki a na pewno będzie o niebo lepiej

blood_brother - 29 Mar 2011, 01:00

Jeśli chcesz niedługo będę miał na sprzedaż springi -50/-50. Miałem je u siebie i było twardo z seryjnym amorkiem.
szczepan522 - 16 Kwi 2011, 22:09

Decyzja podjęta będą Jamex'y (tylko kiedy?)

A teraz mały up żeby nie było że nic się nie dzieje :)



i co zauważyłem ? że noga ni nich też mi się ślizga ;-( ale nie tak jak na seryjnych może obuwie złe :fox: no nieważne grunt że są szersze i jest na czym buta postawić :)

[ Dodano: Sro Maj 04, 2011 20:43 ]
YTP 30.04.2011r. oraz 1.05.2011r. mogę z czystym sumieniem powiedzieć że pierwsza runda już nami, nie oczekiwałem zbyt wiele mój cel był jeden dojechać o własnych siłach pojechać wszystko co się da i wrócić również o własnych siłach. Niestety na samym początku już było wiadomo że będą problemy podczas jazdy do poznania urwał mi się kawałek spawu przy kolektorze wydechowym, powstały dwie dziury nie duże ale zawsze wielkość około 2x 8mm i tak moc (a nie mam jej zbyt wiele) i tak uszła z bezpiecznika... Stwierdziłem jedno jedziemy i będzie co będzie. Sobota rano BK2 bezpiecznik przeszedł bez szemrania, obawiałem się kilku rzeczy ale jasne nie na tyle żeby nie przejść BK głośność 88 decybeli. Pięknie stwierdza osoba która kontrolowała głośność. Chwila przerwy. Odprawa wszyscy byliśmy ciekawi mapek które dostaniemy. Wreszcie wiemy jak mamy jechać jakie będą próby i czego możemy się spodziewać, choć nie do końca ponieważ były to zupełnie nowe odcinki sprawnościowe. Wjechałem jeszcze na kanał by upewnić się gdzie i jakich rozmiarów mam dziurę w wydechu. Na kanale spotykam żółwia który zatyka dziury w baku. Jak pech to pech po chwili pojawiają się następne fiesty i kilka innych fordów ? Co to wyłączność na kanał same fordy... Oględziny i poprawki dokonane, dolewka oleju, ostatnie sprawdzenie dupereli i wraz z Olą jedziemy na pierwszą próbę ! Na pierwszym odcinku nie słuchałem Oli kilka błędów i już wiemy że będzie ciężko. No nic trzeba jechać dalej. Kolejna próba i kolejna i kolejna... Mój pilot stwierdził że pojedziemy to co będzie dla niego najprostsze a później pomyślimy nad trudnymi przejazdami. i tak jechaliśmy cały czas polepszając swoje czasy, w między czasie na ostrych zakrętkach toru poznań wiedziałem już że będę miał ciężko w niedzielę, krótko mówiąc przestraszyłem się swojego zawieszenia jest tak giętkie że nawet spuszczenie powietrza do 1,5 bar'a było za mało samochód nie chciał się kleić wyginał się jak... Dodatkowo rozmiar opon 185/60/13 to zbyt dużo na przednią oś, co za tym idzie obcierałem opony przy ciasnych nawrotach. Dzielnie jechaliśmy z każdą próbą mój pilot coraz bardziej wczuwał się w atmosferę rywalizacji na torze. Coś pięknego ostatnia konkurencja "klomby" próba 6/6 przejechaliśmy ją bezbłędnie, ucieszyliśmy się niezmiernie. Sobotni dzień możemy zaliczyć do udanych ponieważ popełniliśmy bardzo mało błędów komunikacyjnych, większość kłopotów robił nam samochód (skrzynia która nie chciała wbijać biegów) oraz sam kierowca czyli ja niestety niekiedy robiłem za wcześnie coś co powinienem zrobić później np. hamować. Choć po ogłoszeniu wyników wiedzieliśmy że w swojej klasie byliśmy ostatni to i tak byliśmy z siebie zadowoleni. Stwierdzenie mojego pilota "Na następnej rundzie będzie lepiej" bezcenne, wiem sam że tak będzie ponieważ mogliśmy naprawdę urwać dużo więcej z czasów które kręciliśmy. W klasyfikacji generalnej miejsce 84 czyli też masakra ale co tam mówi się trudno żyje się dalej... po przejazdach pojechaliśmy spotkać się z ekipą FKP dużo śmiechu ogólnych pogawędek i tego co poza torem najważniejsze... Niedziela z samego rana myślałem jak to będzie na torze jak mam jechać czego się trzymać, wiedziałem że będzie ciężko, mój debiut na dużej pętli spocone ręce i jedna wielka niewiadoma jak będzie zachowywał się samochód. Pętla zapoznawcza yhy już wiem czego się spodziewać. Jeszcze kilka rozmów gdzie mam uważać i jak jechać. Sam pierwszy przejazd wiozłem na totalny luz, chciałem po prostu pojechać choć nie powiem pierwsze dwa zakręty kusiły mnie żeby cisnąć ale niestety znalazłem się na samym końcu stawki, odpuściłem jechałem powoli grunt żeby dojechać. Po pierwszym okrążeniu gdy wyjechałem na prostą chciałem zobaczyć ile mój bezpiecznik pojedzie... 120km/h ? spojrzałem na zegar i sam nie wierzyłem czemu tak wolno ? to był max na co było go stać w niedzielę (choć wiem że pojedzie szybciej). Trzy okrążenia i miałem dość jazdy byłem zły że kompletnie nie jestem przygotowany na tor Poznań ! Złe zawieszenie złe opony tego mi brakowało chciałem się zwijać jak najszybciej do domu ! Pucio usłyszał że chce jechać do domu "Co ?" - "Jedź i nie marudź" (czy jakoś tak) stwierdziłem że czemu nie przyda mi się jeszcze objechanie po torze pojechałem tym razem totalnie na luzie tylko żeby pojechać przejechać i przeanalizować oczywiście byłem ostatni... Na sam koniec otrzymaliśmy z Olą dyplom za który serdecznie dziękujemy ! Po przejechaniu ostatniej rundy Podziękowaliśmy wszystkim za przemiłą atmosferę, obecność oraz wsparcie. Do zobaczenia na następnej rundzie !!!

kilka fotek:

Tutaj jes foto relacja z YTP 2011 I eliminacja


















FOTO YTP Grzegorz Skarżyński

kuba87 - 4 Maj 2011, 20:55

psuja! :D
i gratki za start :D

Żółwik Tuptuś - 4 Maj 2011, 21:47

Wsadzaj Jamexy - na nich Pyros wyjął Klasę Fiesty :yes: - myślę , że i u Ciebie pomogą .

Poza tym pomyśl o oponach 165 - 175 . Takie walce jak masz to za dużo do 1.1

Żabcia - 5 Maj 2011, 12:54

a jakie takie jeszcze znalazłam :) i dorzucam


hubi_2006 - 5 Maj 2011, 23:22

:ok:
luk-90 - 6 Maj 2011, 09:48

superowo, powodzenia w kolejnych startach :ok:
szczepan522 - 6 Maj 2011, 12:03

No więc idąc z myślą postępu zakupiłem







Pozostaje tylko je założyć mam nadzieję że różnica będzie ... co do oponek to faktycznie są za szerokie zanim bezpiecznik się na nich rozbuja to ho ho ho tylko teraz pytanie bo mam 175/65/13 wielkiej różnicy nie ma w rozmiarze (wysokość) czy będą obcierały ? i czy zostawić na tylnej osi 185/60/13 a na przód założyć 175/65/13 ?

vegetagt - 6 Maj 2011, 12:44

szczepan522, mialem u siebie 175/65/14 na felgach z za duzym et ( yy.. 47 ? z nowszej fiesty chyba ) i wtedy troche ocieraly z jednej strony przy maks skręcie. Na 13stkach powinno byc ok :) Sprawdz jeszcze, ile obecnie masz zapasu pomiędzy oponą a karoserią :)
xr2fun - 6 Maj 2011, 13:04

Załóż 175/50 13. Yoko 539 są bardzo dobre i w miarę przystępne cenowo.
arecki - 6 Maj 2011, 13:37

165/55/13 i będzie cacy
Żółwik Tuptuś - 6 Maj 2011, 22:14

Arecki może mieć rację - rozmiar z seja i CC , jechałem na takich jedną eliminację i było spoko ( do wanny odrobinę za wąskie )
szczepan522 - 7 Maj 2011, 07:04

vegetagt napisał/a:
ile obecnie masz zapasu pomiędzy oponą a karoserią


w chwili obecnej śmiało wejdzie 165-175/60/13 jak założę springi będę myślał o oponach...

xr2fun napisał/a:
Yoko 539 są bardzo dobre
będę szukał na alledrogo

arecki napisał/a:
165/55/13 i będzie cacy


Żółwik Tuptuś napisał/a:
Arecki może mieć rację - rozmiar z seja i CC


czy aby nie za wąsko ?

może tył 175 a przód 165 ?

Żółwik Tuptuś - 7 Maj 2011, 10:05

Jak zostajesz z 1.1 to nie będzie za wąsko
arecki - 7 Maj 2011, 10:46

nie za wąsko :) opona ładnie się rozciąga na feldze.
w seju te opony dawali do sportingów i abartha

szczepan522 - 17 Maj 2011, 22:00

Niedzielna wymiana sprężyn :)

tylne





oraz przednie





Efekt końcowy :ok:



Przy "wiejskich" testach zawieszenia odpadło w moim bezpieczniku szkło światła





sklejona profesjonalnie na sylikon :2xf: trzyma do tej pory jak odpadnie to wymienię całe światło... co dziwne oryginalna lampa trzyma od 25 lat :yes:

Wracając do zawieszenia zauważyłem że jedna strona (lawa - ta od kierowcy) jest nieco niżej niż prawa ;-( samochód prowadzi się bardzo dobrze o niebo lepiej od oryginalnych sprężyn zrobiło się nieco ciszej w samochodzie na dziurach... już tak nie tłucze ale cały czas zastanawia mnie fakt obniżenia ( całej ) lewej strony. No ok pełen bak + koło zapasowe robi troszkę kilo ale żeby różnica była widziana gołym okiem ? Amortyzatory wyrurane ? skręcałem wszystko dobrze więc wydaje mi się że wina nie leży po mojej stronie... "bezpiecznik" jadąc jedzie prosto nic nie ściąga, nie musiałem ustawiać zbieżności bo ustawienie się nie zmieniło... O co chodzi ?

vegetagt - 17 Maj 2011, 22:16

U mnie najpierw strona kierowcy osiadła, potem amortyzator sie wylał.

szczepan522 napisał/a:
samochód prowadzi się bardzo dobrze o niebo lepiej od oryginalnych sprężyn



git :ok:
tez pewnie będe ciułał na te jamexy :)

Żółwik Tuptuś - 17 Maj 2011, 22:27

A porównałeś, czy lewy i prawy amortyzator z przodu są takie same ? ( chodzi mi o skok i mocowanie dolnego gniazda sprężyny )
szczepan522 - 18 Maj 2011, 07:29

vegetagt napisał/a:
U mnie najpierw strona kierowcy osiadła, potem amortyzator sie wylał.

szczepan522 napisał/a:
samochód prowadzi się bardzo dobrze o niebo lepiej od oryginalnych sprężyn



git :ok:
tez pewnie będe ciułał na te jamexy :)


ciułaj ciułaj bo warty chociaż na takie szity :)

Żółw, są takie same :yes: nie chodzi mi tylko o przedni amorek ale również o tylni które również są identyczne i są identycznie skręcone...

Laskosz - 18 Maj 2011, 07:37

u mnie niżej siedzie prawa strona, przyzwyczaiłem sie do tego a mam 4 nowe amory
na tył załóż sobioe takie gumy w sprężyny co by nie było tak dziwnie nisko

Rkalitka - 18 Maj 2011, 08:35

A sprawdzałeś, że auto stoi nie równo na równym asfalcie, betonie czy tylko na jakiejś polnej drodze czy na podwórku??

Jeśli jest trochę nierówno czyli jakieś 2-3cm to bym osobiście pośmigał zobaczył co się dzieje czy nie ściąga, nie róbi dziwnych manewrów i jeśli będzie ok to bym to olał.

Gum w sprężyny bym nie polecał, półśrodek to jest

szczepan522 - 18 Maj 2011, 12:46

Rkalitka, sprawdzałem na równym terenie i to już kilkukrotnie cały czas te same objawy. przy "większych" prędkościach nie myszkuje nic się z samochodem nie dzieje, nie ściąga nie puka nie stuka nówka fukiel... A tak na poważnie to osobiście też chyba to oleje lecz jest to zastanawiające :fox:

Laskosz, tył wcale nie jest tak nisko :) nawet na wybojach przy oponach 185 nic mi nie obciera. A o jakich ty gumach mówisz ? możesz mi fotkę zapodać ? bo przeca tam gumy są i jeszcze jak mu dam jedną gumę to będzie to się rozjeżdżało...

hubi_2006 - 18 Maj 2011, 14:18

szczepan522 napisał/a:
A o jakich ty gumach mówisz ? możesz mi fotkę zapodać ? bo przeca tam gumy są i jeszcze jak mu dam jedną gumę to będzie to się rozjeżdżało...
_________________

Pewnie o takich, które wsadza się między zwoje sprężyny.

vegetagt - 18 Maj 2011, 17:21

ciekawa sprawa, czemu auto nie stoi prosto. Doświadczenie mówi, ze elementy karoserii do których mocuje się zawieszenie, nie muszą być idealne ( tj nie muszą być na tej samej wysokosci - moga się powgniatać itp), a autko nadal stoi ok
szczepan522 - 19 Maj 2011, 08:42

hubi_2006 napisał/a:
Pewnie o takich, które wsadza się między zwoje sprężyny.


to ja jednak podziękuję za tego typu gumy :)

vegetagt napisał/a:
ciekawa sprawa, czemu auto nie stoi prosto


mówi się trudno żyje się dalej :ok:

"Za nabyłem" ostatnio nowe łoponki para 175/70/13 na tył oraz 165/70/13 na oś przednią nie są to jakieś tam wypasy bo "rozdawali" je gdzieś za darmo więc brałem co mieli... Oraz zdobyłem niedawno oryginalne ospojlerowanie RS i z tego powodu jestem bardzo zadowolony :ok: trzeba nad nim troszkę popracować (zedrzeć starą farbę i polakierować ale najważniejsze że zdobyłem pakiet RS) brakuje mi teraz tylko felg RS :yes: na samym początku miałem takowe felgi ale niestety je sprzedałem ;-( teraz by się przydały i samochodzik wyglądał by w ten sposób :2xf:


DziDzia - 19 Maj 2011, 09:35

szczepan522 napisał/a:
hubi_2006 napisał/a:

Pewnie o takich, które wsadza się między zwoje sprężyny.



to ja jednak podziękuję za tego typu gumy :)

Ja takie miałem w Czarnej.. Miałem.. Tylko nie wiem, po co...
szczepan522, nawet z tym pakietem i kółkami będzie brzydka gy



pozdro :!:

Bezimienny - 19 Maj 2011, 13:28

Miał bym takie felgi RS (13" 6j) info w dziale sprzedam, a co do pakietu RS to super sprawa :ok:
vegetagt - 14 Cze 2011, 22:13

szczepan522, jak już troche pojezdziles na jamexach, to powiedz mi taką rzecz:
czy jakoś specjalnie musisz się teraz pilnować ( z racji obniżenia o 30mm ), by nie podjezdzać zbyt blisko krawężników, lub mocniej zwalniać na niektórych progach zwalniających?

szczepan522 - 15 Cze 2011, 07:53

Zawieszenie... po pierwsze poprawił się komfort jazdy na co dzień :) na początku nie wierzyłem że to mój bezpiecznik :yes: nic nie stuka nic nie puka nufffka funkel :rotfl: poważnie jest o jakieś 60% lepiej na jamex'ach niż na zwykłych springach, następna rzecz tu niestety minus dla sprężyn muszę omijać duże dziury :yes: wiadomo -30 robi swoje... co do samych spowalniaczy, krawężników i innych wystających rzeczy pod które z zasady wdrapuje się powoli to nie mam z nimi najmniejszego problemu :yes: vegetagt, nic innego nie mogę zrobić jak tylko polecić tobie nowe springi :ok:

Oraz wymieniłem opony tył 175/70/13 (continental) oraz przód 165/70/13 (unirojal)

Teraz stwierdziłem że muszę wymienić amortyzatory na nowe...

Bezpiecznik ostatni raz pojedzie w daleką podróż na starym silniku 1,1 PL->CZ CZ->PL po tym wypadzie będę modził 1,9 :2xf: Pozdrawiam wszystkich przeciwników tego pomysłu !

szczepan522 - 25 Cze 2011, 11:20

Wczoraj wieczorem wróciłem z małego urlopu CZ - PL / PL -CZ zrobiłem moim bezpiecznikiem 1307km w 4 dni paliwa schlał tyle ile mu wlałem :2xf: z moich bardzo dokładnych obliczeń bezpiecznik wypił w drodze do Czech 5,5l/100km jechałem ekonomicznie (zresztą jak przez całą podróż) w samych Czechach zużycie paliwa oscyluje się na granicy 4,5l/100km w drodze powrotnej nie było już ekonomicznie ale wciąż omijałem autostrady żeby paliwo nie stało się głównym wydatkiem podróży, wyszło mi 6l/100km więc kolejny raz bezpiecznik mnie miło zaskoczył nie dość że był ekonomiczny do tego wypił tylko niecały litr oleju, raz tylko na górskim odcinku przesmażyły się hamulce :yes: trasa biegła przez kilka głównych punktów jakie sobie obrałem tj.

Bydgoszcz (dom) - w drodze do Bolkowa bezpiecznik był na promowany przez Odrę - Bolkowo (zwiedzanie zamku) - Raszów (kolorowe jeziorka) - Szklarska Poręba (wodospady) - Harrachov (hotel + jadłodajnia) - Karpacz (Śnieżka) - Harrachov (hotel + jadłodajnia) - Dolny Adrspach (skalne miasto) - Harrachov (hotel+jadłodajnia) - Mlada Boleslav (muzeum skody) - Bogatynia (kopalnia oraz wielkie kominy jak w elektrowni atomowej) - Bydgoszcz (dom)

Nie rozpisuje się na temat tych miejsc bo z czystym sumieniem mogę polecić je wszystkie :) a teraz kilka zdjęć z całej wycieczki :2xf:























Kolejny raz mogę śmiało powiedzieć że nie trzeba mieć super samochodu by śmiało jeździć gdzie się chce :) dodatkowo miny ludzi jakie widziałem na widok mojego bezpiecznika :-P to jest niezapomniane, najbardziej podobali mi się czescy policjanci gdy przejeżdżałem obok małe co nie mieli skrętu karku i to wszyscy których mijałem tak czy owak reasumując jestem bardzo zadowolony :luzik:

inno - 25 Cze 2011, 12:12

Fajne fotki.

To teraz czekamy na 1.9 w bezpieczniku. :ok:

DziDzia - 25 Cze 2011, 20:17

Ładna wycieczka.. No, aż przyjemnie było widzieć tyle leciwych szkód po drodze :ok:



pozdro :!:

szczepan522 - 3 Lip 2011, 19:47

Żeby nie było nudno że nic się nie dzieje z samochodem i w ogóle bo to dopiero początek projektu :2xf: W ten weekend w "bezpieczniku" zagościł pakiet RS na razie jest zamontowany i wstępnie pomalowany białym podkładem, teraz czeka mnie zabawa ze szpachlą, szlifowaniem i normalną farbą żeby to jakoś normalnie wyglądało bo na dzień dzisiejszy to wieś tańczy śpiewa :yes: źle pakiet jest na swoim miejscu :) Cieszę się jak cholera bo chorowałem na niego odkąd kupiłem samochód aż w końcu :ok:

Założone na swoim miejscu:








Wstępnie pomalowane :ok:










Cały czas się zastanawiam nad końcowym kolorem wstępny podkład pomalowany na biało żeby zobaczyć jak się komponuje z nadwoziem i powiem wam że nawet mi się to podoba :-P i chyba tak zostanie ale podkreślam chyba ponieważ jest jeszcze koncepcja czarny mat ale jak pizne na mat to znowu za dużo będzie czarnego... się pożyje się zobaczy :)

luk-90 - 3 Lip 2011, 20:11

według mnie na biało jest kozak, ja bym zostawił taki kolor
Żółwik Tuptuś - 3 Lip 2011, 20:18

szczepan522 napisał/a:

Kolejny raz mogę śmiało powiedzieć że nie trzeba mieć super samochodu by śmiało jeździć gdzie się chce :)


To prawda . Ograniczenia są zamontowane tylko w naszych głowach .

Co nie zmienia faktu , że Wy macie supersamochód :ok:

Peedro - 3 Lip 2011, 21:18

ja bym zostawił w białym, tyle że w białym w kolorze nadwozia :-P (wiem że to tylko podkład ;p)
szczepan522 - 3 Lip 2011, 21:52

Żółwik Tuptuś napisał/a:
Ograniczenia są zamontowane tylko w naszych głowach .


dokładnie żółf
luk-90 napisał/a:
według mnie na biało jest kozak, ja bym zostawił taki kolor
Peedro napisał/a:
ja bym zostawił w białym, tyle że w białym w kolorze nadwozia


tyle że taniej mi wyjdzie kupić czarny mat :)

Tak czy owak na YTP tego nie ogarnę dopiero po więc mam trochę czasu do namysłu...

kostek88wjcz - 4 Lip 2011, 11:38

Biały :) fajnie sie komponuje :)
Rkalitka - 5 Lip 2011, 20:42

Fajnie wygląda z tym pakietem :yes:

Teraz już tylko brakuje serca.... :)

Parzych - 5 Lip 2011, 23:15

szczepan522 napisał/a:
tyle że taniej mi wyjdzie kupić czarny mat :)
Tylko czy ten czarnymat nie zepsuje efektu... ;-|
DziDzia - 6 Lip 2011, 11:06

szczepan522, zaszalej - maluj na biało. Nie oszczędzaj na Czarnym.. Nie warto.. Nawet jak pomalujesz na Czarno, to i tak zaraz na biało będziesz malował..



pozdro :!:

szczepan522 - 17 Lip 2011, 22:21

No więc silnik 1,9



wybebeszony z Forda Mercury Tracer...











dwie zagadki

W tym miejscu wcześniej był rozrusznik... z przyczyn oczywistych nie może być w tym miejscu... teraz pytanie czy jak dam uszczelkę od skrzyni 1,1 a skrzynia nie będzie na wszystkich idealnie śrubach bo już na 100% wiem że dwóch nie przykręcę to czy będzie miało to wpływ na funkcjonowanie wszystkich mechanizmów ? czy jak dociśnie mi uszczelkę (skrzynia-silnik) a w to miejsce dam jakiś kawałek blachy czy może tak być ?



Tutaj chcę dać rozrusznik z 1,1 czy to wypali ?


Koło pasowe, sprzęgło zostaje od 1,9 skrzynia od 1,1 bardzo się na nią uparłem i jak najbardziej chcę ją założyć nawet gdyby mi się po miesiącu skończyła... łapa będzie przyspawana mniej więcej w ten sam sposób co w Mercurym obawiam się że mi się chłodnica nie zmieści i będę musiał myśleć dalej... ale najważniejszą rzeczą jest dla mnie elektryka i tym właśnie będę miał największy problem :sad:

Tak czy owak kieruję jeszcze raz do was pytania odnośnie rozrusznika i zaślepieniu tej dziury (silnik-skrzynia)

p.s. ciąg dalszy nastąpi...

Pietrekk - 17 Lip 2011, 22:28

To mnie zaskoczył ten silnik teraz :) Sam jestem ciekaw jak to wyjdzie :) Powodzenia :)
kuba87 - 17 Lip 2011, 22:39

z blachą od fiesty powinno być ok
na wczesniejszym zdjęciu ponizen otworu na rozrusznik jest sruba mocująca
kawałek płaskownika/kątownika odpowiednio uformowany da radę myslę
rozrusznik myslę bedzie w dobrym miejscu
ale sprawdż czy będzie się dobrze zazębiał z kołem zamachowym

Fordon - 17 Lip 2011, 23:28

Przyloz sobie na spokojnie ta blache, najwazniejsze punkty mocowania skrzyni do silnika to 4 sruby gorne, dalej 3 rozrusznika. Jak zapniesz skrzynie z silnikiem przymiez rozrusznik czy aby nie trzeba bedzie lekko przeszlifowac miski...
Elektryke masz kompletna??

szczepan522 - 18 Lip 2011, 05:42

Tak elektryke mam kapletna doslownie wszystko, domyslam sie ze komp tez powedruje do mojego bezpiecznika ?
JoeMix - 18 Lip 2011, 07:49

Na podstawie starej blachy, (czy jak ją tam zowiesz) od silnika 1,1 i od tego co masz daj do wycięcia nową blachę (jea 2 złożysz w odpowiedni sposób to wystarczy przerysować właściwie), tam nie musi być super szczelnie, ważne by się nie kurzyło i woda się nie lała do środka :P na sucho skręć bez blachy, zobacz czy podejdzie rozrusznik na skrzynie (wygląda jak by miał wejść) na krótko zakręć silnikiem,,, Ten wspornik co widać i co był wcześniej przykręcony to przedłuż i przyłap do skrzyni do tego otworu co widać że nic trzymać nie będzie,,,
Fordon - 18 Lip 2011, 12:40

Tak caly komp + wiazka silnika + pare pitol bo nie wiem co masz u siebie na pokladzie obslugiwane ze skrzynki bezpiecznikow.
Musial bym schemat odkopac do tego wynalazka i bylo by git... kompa masz 60 pin ?? czy jakis wynalazek na 2 kostkach tam jest?? bo wydaje mi sie tak na szybko patrzac po podobnych ze cala operacja zakonczy sie na dodaniu 6 kabli + przekaznik pompy paliwa + czujnik uderzeniowy.

szczepan522 - 1 Sie 2011, 20:57

Bezpiecznik nie będzie szybko prędki, nie będzie miał 1,9 i w ogóle jest beeee... Modziłem modziłem i nic nie wymodziłem a poległem na skrzyni i wieloklinie wchodzącym w silnik... Ale nic straconego Bezpiecznik dostał stare serce 1,0 jest dziadkowóz jest imprezka :ok: to też się kula wymieniłem mu tylko gaźnik z 1v na vv żeby troszkę szybciej się rozpędzał została wymieniona rura na oryginalną ogólnie wszystko włożyłem do samochodu z powrotem włącznie z dywanem tylnymi fotelami, półką i innymi duperelami i nie powiem też mi się podoba... dlaczego nie 1,1 ? ponieważ bierze olej, obija mi się wałek itp usterki...

Jedyne co ogarnąłem to konserwacja podwozia poszedł prawie cały Bitex na tę zabawę :yes:





Pomalowałem wreszcie te poobdrapywane wieśniacze zderzaki które już męczyły mnie od jakiegoś czasu...



A tuta niedzielna mała sesja po powrocie i wielkich przeprosinach dla Bezpiecznika :2xf:











Od dziś bezpiecznik przechodzi na emeryturę...

kuba87 - 1 Sie 2011, 21:11

ja tego 1.9 chętnie do Xr bym wzioł :D
Peedro - 1 Sie 2011, 21:12

szczepan522 napisał/a:
Od dziś bezpiecznik przechodzi na emeryturę...


Czyli?

szczepan522 - 1 Sie 2011, 21:21

Cytat:
ja tego 1.9 chętnie do Xr bym wzioł


A ja chętnie oddam go w dobre ręce :)

Peedro napisał/a:
Czyli?


Już mam plan co do Bezpiecznika ale nie będę o nim głośno mówił zobaczymy co czas pokaże :)

Bezimienny - 1 Sie 2011, 21:27

Szkoda ze silnik nie podszedł, ale może ktos inny wykorzysta, Kuba bier i montuj :twisted:
szczepan522 - 2 Sie 2011, 07:51

Bezimienny, ty pamiętaj co mi masz wysłać na początku września :) i będzie jeszcze lepiej :twisted:
Bezimienny - 2 Sie 2011, 14:52

Ja pamiętam :yes:
Hans - 2 Sie 2011, 16:36

szczepan522, Zdjęcie numer 3 z sesji bym widział w kalendarzu ;p
grzes87 - 2 Sie 2011, 20:25

ja cheteni kupie to autko :P
szczepan522 - 2 Sie 2011, 22:15

Hans napisał/a:
Zdjęcie numer 3 z sesji bym widział w kalendarzu


Jeszcze w tym miesiącu ogarnę ospojlerowanie i będzie sesja z normalnego zdarzenia bo niestety ale nie jestem zadowolony z efektu jaki jest teraz ;-| ospojlerowanie będzie czarne matowe (bardzo spodobał mi się ten kolorek po pomalowaniu zderzaków) mam nadzieję że w ten weekend ogarnę sprawę :yes:

grzes87 napisał/a:
ja cheteni kupie to autko


not for sale :2xf:

grzes87 - 2 Sie 2011, 22:19

buu a juz mialem cicha nadzieje ze wiek emerytalny spedzi u mnie na zoltych tablicach :(
szczepan522 - 2 Sie 2011, 22:22

grzes87 napisał/a:
buu a juz mialem cicha nadzieje ze wiek emerytalny spedzi u mnie na zoltych tablicach


Ty mnie tu nie bierz pod włos bo i tak nie powiem że będę walczył o żółte :ok:

Ale zanim będę walczył muszę jeszcze kilka detali zrobić...

Miły - 2 Sie 2011, 22:51

licz się z tym, że żółte blachy to może i niskie OC ale za to naprawy na oryginalnych częściach i chyba pod nadzorem jakiś pamperków...
grzes87 - 2 Sie 2011, 23:07

Miły, no i co z tego ?? albo sie ma klasyka albo sie w to nie bawi. klasyki sa dla ludzi kochajacych motoryzacje najmocniej :yes:
van - 3 Sie 2011, 01:00

Miły napisał/a:
licz się z tym, że żółte blachy to może i niskie OC ale za to naprawy na oryginalnych częściach i chyba pod nadzorem jakiś pamperków...
douczymy się a nie szerzymy herezje
szczepan522 - 3 Sie 2011, 09:21

Stary kotlet

http://www.fiestaklubpols...der=asc&start=0

Miły - 3 Sie 2011, 10:04

van81 napisał/a:

douczymy się a nie szerzymy herezje


cytat z http://www.fiestaklubpols...der=asc&start=0

Cytat:
Silnik do żółtych tablic nie musi być oryginalny - ale musi pochodzić od tego samego modelu - wszelkie 2.0 RS, Zetec , TDCi i inne wynalazki odpadają. Wiadomo , że opony , klocki hamulcowe, świece, kable fabryczne być nie muszą , można wymienić nawet każdą śrubkę i szybę na nową z pudełka. Ale części mają być oryginalne do tego modelu a nie patent z Żuka.

szczepan522 - 3 Sie 2011, 21:25

Miły, patent z Żuka to nic innego jak montaż foteli z Astry F do Fiesty mk2 (czytaj kilka stron wcześniej mój temat) tak czy owak uwierz mi że ja nawet rury od chłodzenia mam ori nie wspominając już o śrubkach których nazbierało mi się troszkę :)
szczepan522 - 8 Sie 2011, 08:27

Sesja :) Działo się w weekend :2xf: Zmiany tylko na lepsze :twisted:











madek - 8 Sie 2011, 10:15

Fajne fotki :)
DziDzia - 8 Sie 2011, 13:02

szczepan522 napisał/a:
Działo się w weekend :2xf: Zmiany tylko na lepsze :twisted:

Co się działo i jakie zmiany :?: Znowu auto umyłeś :?: :-P



pozdro :!:

szczepan522 - 8 Sie 2011, 13:12

DziDzia, Przypatrz się co się zmieniło :2xf:

przed



po



Fotki z prac (szpachlowanie i malowanie będą później) :)

Bezimienny - 8 Sie 2011, 13:43

EEEE tak po prawdzie to pakiet w bieli wyglądał lepiej :ok: tak też nie jest źle ale w bieli było lepiej.
vegetagt - 8 Sie 2011, 14:23

na tych zdjęciach jest ciemno i się zlewa z podłogą. Trzeba w innym oswietleniu popatrzec ;)
DziDzia - 9 Sie 2011, 10:11

Czyli umyłeś :ok:
W czarnym jest :ok:



pozdro :!:

szczepan522 - 30 Sie 2011, 20:59

Ze spraw mechanicznych ostatnio szarpało fiestą niemiłosiernie... zapłon ustawiałem na czuja. Raz za szybko raz za wolno ustawiony ale cały czas szarpało. :sad: Stwierdziłem że muszę jechać do mechanika i nic innego nie zrobiłem, jak tylko się do niego wybrałem. Ustawił zapłon pięknie na wolnych śmigał pięknie, lecz gdy tylko ruszyłem znowu szarpało. Cały czas byłem przekonany że to zapłon, do momentu idealnego ustawienia zapłonu i naciągnięcia linki gazu. Wtedy już byłem pewien że to nie tylko zapłon ponieważ jak się wsłuchałem w silnik i osprzęt słyszalne było lekkie strzelanie z rozdzielacza. Pozostało tylko wymienić przewody WN. Tak też zrobiłem, od tego czasu wszystko ustało (biszkopt :2xf: ) Człowiek uczy się na błędach. :sad: Do fiesty zakupiłem komplet amortyzatorów:
- na przód idą amorki Gabriel - olejowe całe 49zł za sztukę :ok:
- na tył amory Cofap - gazowo-olejowy 39zł za sztukę

Tak więc szaleję :rotfl:

van - 30 Sie 2011, 21:34

dobrze kupować jeszcze do babć takie fajne taile za grosze :) niedługo się skończą i będą ceny z kosmosu
Parzych - 31 Sie 2011, 00:46

szczepan522, jakoś rozszyfrowałem to co napisałeś... Ale kufa używaj interpunkcji, bo czytało się tragicznie... :głowąwmur:
vegetagt - 31 Sie 2011, 10:43

szczepan522, przynajmniej dalo sie u ciebie zaplon ustawic :)

Mi skakał, podobno przez łańcuch rozciągnięty i jezdzilo się jak z vtekiem :D

szczepan522 - 31 Sie 2011, 11:07

van81 napisał/a:
niedługo się skończą i będą ceny z kosmosu


jeszcze kilka lat...

Parzych, poprawione... faktycznie jak to czytałem hmmm to nie dało się tego czytać :rotfl:

vegetagt, mój stary silnik 1,0 jest o 100 razy lepszy niż 1,1 który miałem poważnie pali od strzału nie muszę nawet ssania wyciągać (nie mówiąc już o dodawaniu gazu przy odpalaniu po nocy) nowe świeczki, nowe przewody WN, ustawienie zapłonu oraz gaźnik VV i silniczek działa jak pszczółka. Nawet nie chcę myśleć o tym że pewnego czasu chciałem oddać silnik na żyletki. Teraz już wiem że dobrze że tego nie zrobiłem :yes:

A tutaj fotka nowych amortyzatorów :2xf:



w weekend będą założone :-P i mam nadzieję że się samochód wyprostuje i będzie wreszcie stał prosto... Gdy patrzę na zdjęcia po zakupie bezpiecznika samochodzik stał prosto. Rok później przy seryjnych springach zauważalne było przechylenie na jedną stronę, po wymianie sprężyn na -30mm bezpiecznik dziwnie usiadł na jedną stronę. Gdy w zeszłą sobotę byłem w Gdańsku jadąc po dziurach skok amortyzatora był tak duży, aż bałem się jechać myślałem że urwę zawieszenie... Każda dziura była odczuwalna po stronie pasażera niewiarygodnie przedni amortyzator dobijał do końca. W drodze powrotnej bezpiecznik był zapakowany na full, czyli 5 osób plus pełny bagażnik. Nie pytajcie co działo się z tylnym zawieszeniem, myślałem że nie dojadę. Nie pozostaje nic innego jak wymienić amortyzatory stwierdziłem... Jak amortyzatory nie pomogą będę wymieniał dalej aż do skutku :2xf:

van - 31 Sie 2011, 22:29

ładnie wyglądają :) lubie takie fotki
szczepan522 - 4 Wrz 2011, 22:43

Po pierwsze to dodaje artykuł z czasopisma "Motor" 6 grudzień 1987r. artykuł o nazwie "Konkurent Escorta" co prawda są w nim błędy i chodzi o fiestę MK3 ale proszę do wglądu dla ciekawskich starych artykułów.



Teraz odświeżam starego kotleta, malowanie spojlerowania RS lepiej późno niż wcale <oki>

Przed malowaniem



Po malowaniu :tyłek:



Teraz najważniejsze dla bezpiecznika w ostatnich dniach, amortyzatory wymienione :) samochód wreszcie stoi prosto z pod świateł idzie jak 1,9 :hahaha: Tak na poważnie to wreszcie czuć jak się rusza że to "Bezpiecznik" ma przyczepność na 4 koła a nie 2 :V: trochę miałem (mieliśmy) pieprzenia z wymianą tylnych amorów, (trudno był wyciągnąć a potem osadzić je na gumowych tulejach, żeby oczywiście tuleje były w całości ) ale daliśmy radę w sobotę wymieniłem 4 amortyzatory. Niedzielny poranek przyniósł nowe siły i z samego rana wymieniłem olej :yes: 15w40 Lotos Mineral :2xf: samochód jeździł na tym oleju rok przed "swap"'em na 1,1 :hahaha: i muszę wam powiedzieć że spisywał się wyśmienicie jedynie przy mrozach -30 miał problemy z kręceniem, ponieważ był za rzadki. Jedyne co mi pozostało do wymiany do płyn chłodniczy, który już zakupiłem...

Foto wymiany jednego z czterech amorów (przedni gdyby ktoś nie wiedział)

przed :luzik:



oraz po wymianie... ozor



Najgorsze w wymianach amorów była tylko wczorajsza przejażdżka (6 pkt. karnych oraz 200zł) Jaki z tego morał ? Można starym padłem ? Można !!
C.D.N. !

luk-90 - 4 Wrz 2011, 22:53

pamiętałeś o dokręceniu śruby amora? :hahaha:
szczepan522 - 4 Wrz 2011, 22:57

luk-90 napisał/a:
pamiętałeś o dokręceniu śruby amora?


czekaj zaraz chyba zapomniałem zaraz polecę oblukać czy faktycznie wszystko dokręciłem :2xf:

vegetagt - 4 Wrz 2011, 22:57

szczepan522, siadł przód?
szczepan522 - 4 Wrz 2011, 23:01

vegetagt napisał/a:
siadł przód?


nie teraz wreszcie się wyprostował ze wszystkich stron :yes: czyli siedzi tak jak w najniższym miejscu przed wymianą :yes: Jestem zadowolony bo wszystkie dziury w które wpadam na drogach, nie są przyjmowane z zaciśniętymi zębami...

Fordon - 5 Wrz 2011, 00:57

Biale dokladki mialy swoj urok i dodawaly temu auto malej nutki rajdowej teraz wyglada smutno i nie wiem co powiedziec dalej... po za wiekszym silnikiem :devil:
Magda M. - 5 Wrz 2011, 01:15

No dokładnie, Konrad, 100% popieram, poprzednia wersja była o niebo lepsza... Pomijam, że mi się najbardziej wersja z niebieskimi drzwiami podobała...
No a silnik raczej się póki co zmniejsza xD Było 1.1, jest 1.0 :D

DziDzia - 5 Wrz 2011, 09:19

szczepan522 napisał/a:
trochę miałem (mieliśmy) pieprzenia z wymianą tylnych amorów, (trudno był wyciągnąć a potem osadzić je na gumowych tulejach, żeby oczywiście tuleje były w całości )

Fajna to była zabawa.. Jedną stronę robiłem dwie godziny a drugą 30 min :-P hehe..
Zupełnie inne auto na nowych amorkach, cio :?:



pozdro :!:

luk-90 - 5 Wrz 2011, 11:57

rzeczywiście brakuje tu TEGO czegoś, co auto miało z białymi dokładkami :yes:
JoeMix - 5 Wrz 2011, 13:24

szczepan522 napisał/a:
co prawda są w nim błędy i chodzi o fiestę MK3
Jakie błędy, nawet na częściach mk3 są napisy Fiesta II - wszystko jest OK.
szczepan522 - 6 Wrz 2011, 07:33

DziDzia napisał/a:
Zupełnie inne auto na nowych amorkach, cio


:yes: :yes: :yes: zupełnie inaczej się prowadzi (lepiej) nawet wchodząc w zakręty jest większa przyczepność...

Fordon napisał/a:
Biale dokladki mialy swoj urok

Magda M. napisał/a:
No dokładnie, Konrad, 100% popieram, poprzednia wersja była o niebo lepsza...

luk-90 napisał/a:
rzeczywiście brakuje tu TEGO czegoś, co auto miało z białymi dokładkami


:2xf: nie i wuj teraz jest lepiej...

van - 8 Wrz 2011, 20:38

z białymi nakładkami coś mi nie pasowało ale z czarnymi już zupełnie to nie jest to.......ale twoje auto jeśli się tobie podoba to popieram, na pewno czarny jest bardziej praktyczny :)

kiedy CVH ?

szczepan522 - 11 Wrz 2011, 20:34

van81 napisał/a:
ale twoje auto jeśli się tobie podoba to popieram, na pewno czarny jest bardziej praktyczny


:) i ładniejszy, co do samego silnika to przestało mnie ciągnąć w chwili obecnej do jakichkolwiek swap'ów. Nie ukrywam że znowu mnie korci ! Korci mnie na 1300 nic wielkiego grunt żeby się bardziej zbierało, wpadło w klasę gdzie fiesta może jeszcze powalczyć :ok:

Jeśli mowa o walce na toże to dzisiaj odbył się mały kjs w BDG. Bydgoski Mistrz Kierownicy III runda. Ogólnie wrażenia z jazdy fajne, choć było dużo samochodów i lekko się nudziło pomiędzy przejazdami. Szczęście że jeździliśmy z Kubą na dwa auta :) Kuba nawet autografu rozdawał :ok: Nie ma co pierwszy autograf niezapomniane szczęście dla kierowcy :) poza tym "Bezpiecznik" bo mogę mówić o sobie, uplasował się w połowie stawki więc jeszcze moje 1,0 dycha. Bywały momenty że dostawał za dużego przechyłu i paliwa brakło na prostej lub też zalewał mi się gaźnik i znowu brakowało mocy... Tak mogę z czystym sumieniem powiedzieć że występ dla "bezpiecznika" był udany dla samego kierowcy hmmm jestem zadowolony że nie byłem ostatni. Uplasowałem się na 23 miejscu w generalce na 32 auta. Fun był przedni i o to chodziło.

kilka foto










Fordon - 12 Wrz 2011, 21:11

Sexnascie wentyli 1.25 byla by zlota recepta dla Ciebie i bezpiecznika... bo spokojnie mozna zrobic ITB i miec lekkie auto z lekkim silnikiem ktory by nie powiem ze zamiatal podobnie do Suzi GTI.
Rkalitka - 12 Wrz 2011, 21:21

Fordon napisał/a:
Sexnascie wentyli 1.25 byla by zlota recepta dla Ciebie i bezpiecznika... bo spokojnie mozna zrobic ITB i miec lekkie auto z lekkim silnikiem ktory by nie powiem ze zamiatal podobnie do Suzi GTI.


Jak się dogadasz ze Szczepanem i on z Tobą to oficjalnie mogę zaproponować oddanie 1.25 bez wału i tłoków - jest blok, czapka i skrzynka chyba też leży...... :devil:

PS:fajnie wygląda bezpiecznik teraz :yes:

xr2fun - 12 Wrz 2011, 21:28

Fordon napisał/a:
bo spokojnie mozna zrobic ITB i miec lekkie auto z lekkim silnikiem ktory by nie powiem ze zamiatal podobnie do Suzi GTI.

Fajny silnik ale do suzi to jeszcze trochę brakuje

Fordon - 13 Wrz 2011, 12:08

xr2fun, dla tego napisalem podobnie :)
Ogolnie jesli dalo by to rade obejsc na YTP, to bylo by fajnie modz miec 16V nawet lekko zmodzone da duze efekty w porownaniu do obecnej jednostki :)

Harry - 13 Wrz 2011, 23:37

Mam pytanie, gdzie kupowałeś amortyzatory? ;)
szczepan522 - 9 Paź 2011, 11:56

Harry napisał/a:
Mam pytanie, gdzie kupowałeś amortyzatory?


na alledrogo :ok:

Żadnych swap'ów w chwili obecnej nie będzie. Po dwóch miesiącach użytkowania silnik cały czas ma piękny czysty olej (na bagnecie) nie tak jak we wcześniejszym silniku 1,1 gdy po tygodniu zrobił się czarny jak smoła... Moje 1,0 nie poci się, nie bierze oleju, odpala na dotyk po wyregulowaniu zapłonu. Wczoraj byłem na wymianie oponek na zimowe (aby uniknąć kolejek) Tylna Oś posiada oponki Michelin Alpin 165/65/13, natomiast przednia Oś śmiga na Dębica Frigo 155/65/13 Na durszlach fajnie tyglądają mniejsze oponki :2xf:

tył





przód





6.10.2011 odbyło się I Spotkanie Youngtimerów w Bydgoszczy :ok:

Foto

https://picasaweb.google.com/Szczepaniak.Jaroslaw/ISpotkanieYoungtimerowWBydgoszczy6102011?authuser=0&feat=directlink

Kod:
Było ciemno ,grubo,fajnie potem jaśniej na starym rynku i deszczowo na koniec .Mam nadzieje że to dobry początek spotkań.Auta mega fajne ;3 merce ,2 fordy capri,2 garbusy ,1 ford fiesta i alfa Jakuba plus Tomek.Niestety nie pojawił się volvo p1800 i porsche 911 Albina (poprawimy to następnym razem).Widać jest potencjał i w przyszłym roku zorganizujemy jakąś imprezę razem. tekst by Dawid


Więcej na http://www.auto-nostalgia.pl/?tag=youngtimer








Bezimienny - 9 Paź 2011, 12:09

Ja ce tego Capri :rotfl: a tak poza tym 165 wygląda normalnie, za to 155 już podchodzi pod naciąg, fajnie :ok:

P.S ja u siebie w OOOO na stalówkach zimowych mam też Michelin o identycznym wzorze tylko inny rozmiar, zobaczymy jak sie będą sprawowały :ok:

Gurney89 - 2 Gru 2011, 17:05

Ile dałeś za te amory?? jakiej firmy? <8>
szczepan522 - 2 Gru 2011, 22:16

Przód amorki Gabriel - olejowe całe 49zł za sztukę, na tył amory Cofap - gazowo-olejowy 39zł za sztukę :2xf: majątek 168zł a komfort o niebo lepiej dodatkowo nowe springi i zawieszenie robi się jak nowe...
vegetagt - 3 Gru 2011, 05:31

szczepan522, powiem Ci, ze mi nagrzewnica wypadła sama jak zdjąłem węże w komorze silnika :)
Kurde, co auto to inaczej :D

A amortyzatory nowe masakrycznie powinny poprawić komfort jazdy. Jak ja u siebie wymienilem, to przestalem wypadac na przeciwny pas przy 90km/h na zakrętach :)

szczepan522 - 23 Sty 2012, 22:07

Z nowości w temacie. Żadnych nowości długo nie wytrzymałem z oryginalnym wyglądem i wyposażeniem... No tak moja żona już ma mnie dość i jak widzi że znowu latałem z kanapą oraz dywanem z samochodu to popukała się w głowo i powiedziała że jestem nienormalny, dodała że już się przyzwyczaiła :rotfl:
Przy wymianie siedzeń stwierdziłem że zaczyna podłoga pękać i powoli ruda ją wpierdziela, nie pozostaje nic innego jak w tym roku powalczyć z rudzielcem :2xf: podłoga to nie jedyny mankament. Wreszcie trzeba się zabrać za robienie podszybia bo zauważyłem że powoli od zewnątrz zaczyna lakier pękać, co za tym idzie podszybie ostro gnije... Na szczęście progi jeszcze są zdrowe choć po założeniu ospojlerowania długo zapewne nie wytrzymają. Powróciłem znowu do wersji ode lżonej czyli sportowej, choć jedynie z silnikiem 1,0 z gaźnikiem VV... w tym sezonie mam w planach troszkę modyfikacji ale to na ile fundusze pozwolą, to samo tyczy się występów w imprezach na torze. Chciałem spróbować SuperOES w lutym ale niestety termin mi koliduje z innymi zajęciami. Stwierdzam jedno wszystko powoli nic na silę w tym sezonie... Zabawę czas zacząć !!!
Oto kilka aktualnych foto:








Magda M. - 23 Sty 2012, 23:56

Szczepan, kierunek dobry, ale ja cię proszę, załóż te drugie drzwi w końcu... :D o, te:


dejw - 23 Sty 2012, 23:58

popieram gy
hubi_2006 - 24 Sty 2012, 09:01

A co na tych "aktualnych" fotkach nowego? Bo ja nic nie widzę :D
szczepan522 - 24 Sty 2012, 10:16

Magda M., dejw, ni c****ja chyba że mi drzwi zgniją :rotfl:

hubi_2006, szkoda że tylko przeczytałeś zdanie "Oto kilka aktualnych foto" :2xf:

van - 24 Sty 2012, 10:41

a już miałem właśnie odkopywać temat i pytać co tam z autem
szcz3p - 29 Sty 2012, 23:23

To filmiki z czasów gdy fiesta była jeszcze w moim posiadaniu :D Obejrzyjcie to naprawde ona :P Byla w posiadaniu mojego Dziadka do 2006 roku a potem w moim ;)

http://www.youtube.com/wa...channel&list=UL

http://www.youtube.com/wa...channel&list=UL

Parzych - 29 Sty 2012, 23:39

szcz3p napisał/a:
http://www.youtube.com/wa...channel&list=UL
Bo parkować tyłem w garażu na raz to trza uimić... :9:
szcz3p - 30 Sty 2012, 13:56

Wjeżdżałem na raz bez problemu :)
szczepan522 - 2 Lut 2012, 17:03

szcz3p napisał/a:
Byla w posiadaniu mojego Dziadka do 2006 roku a potem w moim
a w 2009r. sprzedałeś swój dupowóz :2xf: i od tamtej pory jest w moim posiadaniu :2xf: pięknie kiedyś wyglądała... srebrne kołpaxy panoramiczne wewnętrzne lusterko, duża kiera, przednie chlapacze i kilka innych detali :) Tak na marginesie już wiem dlaczego ręczny tak słabo trzymał, oraz dlaczego w pierwszą zimę/wiosnę miałem dyskotekę po wciśnięciu Stopu (niestety jak ciągnąłeś kable od głośników do zepsutej tylnej półki, po odkręceniu bocznej osłony przy progu wkręciłeś śrubę we wszystkie możliwe kable...) :yes: no i szcz3p, nie daruje tobie podziurawionej tylnej półki :yes: plus jeszcze kilka detali które są lub nie są już mi potrzebne :) No ale nie ukrywajmy samochód zmienił się diametralnie od tamtej pory. Nie ma co rozpamiętywać jak było kiedyś... :)


Z cyklu in progress przyszły w dniu dzisiejszym pasy schroth z napinaczem, na chwile obecną będą to pasy kierowcy, docelowo w najbliższym czasie będą zamontowane jako pasy dla pasażera, natomiast kierowca będzie miał pasy stałe bez napinacza.




Gdy zrobi się troszeczkę cieplej mam w planie wywalić aku do bagażnika, by troszkę zrównoważyć masę w tyle, następnie będę modził płytę pod silnik i miskę... wiosną zajmę się blachą i wzmocnieniem całej konstrukcji nadwozia co by się nie rozpadło wszystko za szybko :yes:

Mam pytanie odnośnie opon. W chwili obecnej na felgach od XR2 mam założone na przedniej osi 155/65/13 czy opona ma prawo zejść z felgi przy jeździe na torze lub innym obiekcie / zawodach KJS ? pytam się ponieważ jestem w posiadaniu jeszcze 8 opon (zostawiłem je na wszelki wypadek) nie jest to wypas (opony kormoran) ale na upalenie nie będzie mi ich szkoda :bigok: Czekam na opinie !

JoeMix - 2 Lut 2012, 17:16

szczepan522 napisał/a:
155/65/13 czy opona ma prawo zejść z felgi przy jeździe na torze lub innym obiekcie
Napiszę Ci że nie ma prawa, a Tobie spadnie i co będzie? Mnie opona z felgi nie zleciała a 135SR12 jest dużo cieńsza i kładzie się niemiłosiernie,,,
arecki - 2 Lut 2012, 17:45

szczepan522 napisał/a:
Mam pytanie odnośnie opon. W chwili obecnej na felgach od XR2 mam założone na przedniej osi 155/65/13 czy opona ma prawo zejść z felgi przy jeździe na torze lub innym obiekcie / zawodach KJS ? pytam się ponieważ jestem w posiadaniu jeszcze 8 opon (zostawiłem je na wszelki wypadek) nie jest to wypas (opony kormoran) ale na upalenie nie będzie mi ich szkoda :bigok: Czekam na opinie !


ja w seju mam takie i co roku wymieniam na nowe bo się zużywają(przednie oczywiście):D ale nigdy nie zleciała żadna mimo uśilnych starań czasami

szczepan522 - 2 Lut 2012, 17:53

JoeMix napisał/a:
Tobie spadnie i co będzie?
i zepsuje sobie felgi :) przyzwyczajony jestem do balonów...
arecki napisał/a:
mimo uśilnych starań czasami
no właśnie o te starania się obawiam

przypominam wygląd opony na feldze bo o tym mówimy... rant nieznacznie wychodzi poza obrys opony.




arecki - 2 Lut 2012, 18:04

ja tez te oponki mam na 5,5 calowych felgach :D

jutro mogę Ci fotke zrobić jak to wygląda i jak opony wyglądają po jednym sezonie

szczepan522 - 2 Lut 2012, 18:28

arecki napisał/a:
jutro mogę Ci fotke zrobić jak to wygląda i jak opony wyglądają po jednym sezonie


fotkę możesz zrobić jak najbardziej jestem ciekaw :ok:

luk-90 - 2 Lut 2012, 23:21

pomijając czy opona zjedzie czy nie, to na niższym profilu czujesz sie lepije w zakręcie, bo nie nie wyczujesz pływania opony, tylko momenty w których traci przyczepność z podłożem
Fordon - 3 Lut 2012, 00:08

luk-90, przy profilu 50 wyczujesz miekkosc scianki... ale przy szczepana 1.0 to nie robcie dragstera... jesli ma naprawde dobrze wyczute auto z takimi oponami to super i niech tak zostanie...
Szczepan pytanie do ciebie i to bardzo serio...
Czy jak bym mial dla ciebie silnik ktory nie odpowiada ci iloscia zaworow i rocznikiem, to czy byl bys w stanie go osadzic u siebie ??
Pytam serio. :yes:
Jest w tym jeden maly hak... musisz go sam osobiscie odebrac z bdg :) reszte powiem ci jak bys sie rzucil na ten temat. :)

szczepan522 - 3 Lut 2012, 22:58

luk-90 napisał/a:
na niższym profilu czujesz sie lepije w zakręcie, bo nie nie wyczujesz pływania opony, tylko momenty w których traci przyczepność z podłożem
:yes:

Tylko mi dokładnie chodzi o taką sytuację...



Ale z tego co mówicie to nie muszę się zbytnio martwić

Pasy zamontowane



Troszkę zmian zewnętrznych (pasy na bokach są w dwóch kodcieniach niebieskiego pokrewne barw RS...)

Ford Fiesta MK2 RS 1896r. :2xf:



Wracając do poważnych tematów to Fordon jestem jak najbardziej zainteresowany !!!

Fordon - 3 Lut 2012, 23:20

OK to super :) Jest 1.6 16V ziutek 97r, goly slupek bez osprzetu, ale mysle ze i jakis osprzet bym zalatwil do tego, tak samo szyne wtryskowa... Dla ciebie w/w motor za free :) ale musisz go odebrac bo mi juz on potrzebny nie bedzie a jest w zajebistym stanie :)
Magda M. - 3 Lut 2012, 23:21

Jak widać powyżej, fiesta znowu zaczyna powoli wyglądać xD
W tle nasza własna prywatna ślizgawka, czyli olbrzymie lodowisko ;-))

szczepan522 - 4 Lut 2012, 08:50

Magda M. napisał/a:
olbrzymie lodowisko
plus trochę gruzu, opon, dziur i innych niemiłych niespodzianek :rotfl:

Fordon napisał/a:
1.6 16V ziutek 97r,
:)

Fordon napisał/a:
motor za free
:9: Biorę !!!!

Fordon napisał/a:
bez osprzetu, ale mysle ze i jakis osprzet bym zalatwil do tego, tak samo szyne wtryskowa...
:ok:

Już widzę co będę robił w cieplejsze dni :)

Fordon - 4 Lut 2012, 11:05

No to wiesz gdzie dzwonic i sie zgadamy zeby dziada zapakowac w bagaznik :-P
hubi_2006 - 4 Lut 2012, 23:14

Fordon napisał/a:
No to wiesz gdzie dzwonic i sie zgadamy zeby dziada zapakowac w bagaznik

A wyjmiesz go sobie sam szczepan522 :rotfl:

Fordon - 4 Lut 2012, 23:20

Eeee no nie robmy jaj przeciez zeteca kazdy facet powinien dygnac, tylko dobrze go zlapac i jest na wieszku, tym bardziej z pozycji bagaznika... :hihihi:
FiFa - 4 Lut 2012, 23:27

jak co mam wiazke z kompem z futury :-)
luk-90 - 5 Lut 2012, 00:50

no i będzie ciekawie :ok: , jak by co to mam kolektor ssący od 2.0, oddam za 4-ro pak :yes:
szczepan522 - 5 Lut 2012, 12:08

Dzisiejsze poranne białe szaleństwo... po nocce i opadach śniegu byłem pierwszy więc miałem idealny plac ze śniegiem :yes:





FiFa napisał/a:
mam wiazke z kompem z futury


Biorę !!!

luk-90 napisał/a:
mam kolektor ssący od 2.0


Biorę !!!

hubi_2006 - 5 Lut 2012, 12:39

szczepan522 napisał/a:
i opadach śniegu

WTF? :9: a na kujawach nie padało :rotfl:
Wygląda na to, że w temacie będzie się dziać :ok: Żeby tak 1.6 ze sporta/pumy rozdawali darmo :rotfl:

piecuO - 5 Lut 2012, 12:43

dogłębna analiza fot nie pomaga :| gdzie to jest??? ten plac z marzeń do wstawiania????? :twisted:
vegetagt - 5 Lut 2012, 14:13

z tym kolektorem to poczekaj chwile, bo z tego co sie orientuje to plastikowe mają 2 długosci. Jeden idzie bardziej, a drugi mniej w strone grodzi. Mój jest na styk z przekładnią kierowniczą, a mam plastik od zeteca 1.6 97.
arecki - 5 Lut 2012, 16:57

zapomniałem o focie, sorka szczepan522

na górze dębica passio 2 , na dole barum brilliants 2. Obie po jednym sezonie. Dębice do wywalenia. Felga 5.5 cala i to podobno minimalna opona na nią chociaż i węższe zakładają. Nigdy się żadna nie zsunęła itp. :ok: Ja śmiało na nich poginam

rant jest równy z oponą ale wiadomo że na samochodzie się to zmienia




pozdro

Magda M. - 6 Lut 2012, 00:24

PiecuO - Toruńska, za zajezdnią tramwajową :D

No to po zdjęciach już wiem, kto nam kurde felek nowe porządki ustanowił i opony poprzekladał... Wpadamy na pewniaka po ciemku a tu ZONK xD

vegetagt - 6 Mar 2012, 00:28

szczepan522, a teraz jak sprawa w temacie 'zetec vs youngtimer party' wygląda?
Jak angole robili 2.0 zvh, to może 1.6 zvh? Ilość zaworów będzie się zgadzać :) )

Chyba, że nie złapałem idei silnika zvh...

szczepan522 - 6 Mar 2012, 19:35

Na samym początku trzeba powiedzieć o tym że, jeszcze nie pofatygowałem się po silnik... (po prostu brak czasu) Na YTP w tym roku się pojawię ! z jakim silnikiem ? czas pokaże jak temat(y) ogarnę...
szczepan522 - 8 Mar 2012, 20:15

Kolejny element układanki :) Kierownica RS :ok:





Co do kierownicy cieszyłem się jak głupi wygrywając aukcję na alledrogo ponieważ od dawna już polowałem na tego typu kierownicę... Ale, wybrałem się do samochodu w celu montażu i zonk. Niestety ale nie pasuje w 100% (nie jest p&p) jakieś pomysły jak ją zamontować ???

Rkalitka - 8 Mar 2012, 20:21

Kiera fajna :yes:

Daj stacyjkę z nowszego modelu forda albo wywal blokadę kierownicy i co jeszcze tam będzie trzeba

hubi_2006 - 8 Mar 2012, 21:29

Cytat:
i co jeszcze tam będzie trzeba

zmień auto :ok:

bidżej - 8 Mar 2012, 21:33

piękna kierowajka. to od Capri?
szczepan522 - 10 Mar 2012, 15:49

Rkalitka napisał/a:
Daj stacyjkę z nowszego modelu forda albo wywal blokadę kierownicy i co jeszcze tam będzie trzeba

się zobaczy, chcę jak najmniej ingerować w to co jest w chwili obecnej na układzie kierowniczym, ale jak będę musiał to kiere przyspawam :rotfl: a zamontuję...
Tutaj kolega z UK ładnie rozwiązał swoją sytuację z kierownicą.

http://passionford.com/fo...wheel-boss.html

hubi_2006 napisał/a:
zmień auto
myślałęm o tym, lecz niestety tej choroby nie da się wyplewić z mojego małego mózgu :2xf:

bidżej napisał/a:
to od Capri?
bardzie essi ale czy to ważne ?

Fordon, Dziękuję !



bidżej - 10 Mar 2012, 15:56

aaaah, zatykacz :serduszka:
kenczorf - 10 Mar 2012, 16:06

bidżej, ale ci bedzie glupio jak szczepan522, wsadzi zetora wczesniej jak ty :P
bidżej - 10 Mar 2012, 16:08

a niech wsadza, powodzenia i szerokiego banana na paszczy :D
mój zetec czeka ciągle na łapę i dokończenie skrzyni. jak zrobię, to wsadzę i już :)

JoeMix - 10 Mar 2012, 16:41

szczepan522 napisał/a:
będę musiał to kiere przyspawam :rotfl: a zamontuję...
A co Ci tam nie pasuje?
Peedro - 10 Mar 2012, 21:15

pierdu pierdu a zeteca ni ma!!

A to nie ten temat :-P :cojest:

A na poważnie i na temat - fajnie że się fiestka rozwija, i to stopniowo :) kierownik znakomicie ogarnia astmatyka i w końcu dostanie troche więcej śmocy :ok:

luk-90 - 10 Mar 2012, 22:51

Kierownica fajna, chyba nawet wiem z jakiej aukcji, bo też za nią się oglądałem.


bidżej napisał/a:
a niech wsadza, powodzenia i szerokiego banana na paszczy :D
mój zetec czeka ciągle na łapę i dokończenie skrzyni. jak zrobię, to wsadzę i już :)


Bidżej, nie cchę krakać, ale chcę zobaczyć twoją minę, jak już poskładasz to na upragnionej ori łapie i pierdyknie ona po miesiącu i trzeba będzie się bawić z tym wszystkim wtedy

Fordon - 11 Mar 2012, 00:28

To teraz masz juz motorek ktory notabene ma 9x kkm przelotu i osobiscie go testowalem ze lecial ponad 200 w essim :) co przy wadze twojego MK2 no bedzie w dosc szybkim zasiegu :)
Zalecam full syntetyk, lub ewentualnie VR1 10W60.

Nie ma za co :yes:

van - 11 Mar 2012, 12:47

szczepan522 napisał/a:
Kolejny element układanki :) Kierownica RS :ok:

Obrazek

Obrazek

Co do kierownicy cieszyłem się jak głupi wygrywając aukcję na alledrogo ponieważ od dawna już polowałem na tego typu kierownicę... Ale, wybrałem się do samochodu w celu montażu i zonk. Niestety ale nie pasuje w 100% (nie jest p&p) jakieś pomysły jak ją zamontować ???
jaaaaaaaaaaaaaaaa jak ja przegapiłem tą kierę :rotfl: ale Cie nie lubię i jeszcze za taką kasę to wyrwałeś .......gratulacje
jak by ci się nie podobała to zawsze mogę się z tobą zamienić na taką z mk2 xr2 co będzie dobrze pasować z moją dopłatą , (tam masz drobny wieloklin czy sześciokąt ?)
Zetec ... hmm dobrze się dzieje :-)

szczepan522 - 13 Mar 2012, 20:16

Srutututu a tu w wekend byłem na świetnym KJS-e przyznaję byłem na tego typu imprezie pierwszy raz :) Zająłem 31 miejsce w klasyfikacji generalnej (czyli szału ni ma...) Sama impreza godna polecenia każdemu kto lubi tego typu imprezy różniące się duuużo od jazdy na torze. Osobiście byłem osyryany na pierwszych 5ciu przejazdach po kilku wskazówkach, od kierowców i pilotów którzy jechali przejazdy zapoznawcze dzień wcześniej, wiedziałem gdzie uważać i zwolnić (szkoda że sam nie jeździłem wcześniej po przygotowanych trasach, z pewnością jechałbym bardziej sprawnie i odważnie) No ale co by nie było to nie jest mój ostatni występ w Stargardzie Szczecińskim. Kilka zdjęć z przejazdu "Trans Masz" znajduje się tutaj :

https://plus.google.com/photos/111902663594765194351/albums/5718753718857780113

hubi_2006 - 13 Mar 2012, 20:54

Pewnie łatwo kozła tam wywinąć :9:
Fajna sprawa z taką jazdą :ok:

Rkalitka - 13 Mar 2012, 20:59

Brawa Szczepan za odwagę i przyjazd aż z Bydgoszczy. Szkoda, że wcześniej jakoś się nie obudziłem/nie zgadaliśmy, bo może byśmy się spotkali. Niestety mi się nie złożyło i żałuję przez to, ale może uda mi się przyjechać na inną eliminację i już wystartować :yes:

Poza tym gratuluję i tak wyniku - z Twoim silniczkiem i brakiem przejazdów zapoznawczych to i tak jest ok - a liczy się najbardziej dobra zabawa i nauka :ok: :ok: :ok:

Tommur - 13 Mar 2012, 21:04

Następny kjs to 24.06 KJS Dni Stargardu. No chyba, że do Koszalina śmigniesz
szczepan522 - 13 Mar 2012, 21:07

hubi_2006 napisał/a:
Pewnie łatwo kozła tam wywinąć
nie jeśli wiesz gdzie jedziesz...

Rkalitka napisał/a:
może uda mi się przyjechać na inną eliminację
mam nadzieję ;)

Tommur napisał/a:
Następny kjs to 24.06 KJS Dni Stargardu. No chyba, że do Koszalina śmigniesz


myślałem o SMS

11.03.2012 – KJS WIOSNA
13.05.2012 – RALLYSPRINT MAJÓWKA
24.06.2012 – KJS DNI STARGARDU
16.09.2012 – RALLYSPRINT WRZOSY

Tommur - 13 Mar 2012, 22:10

To najpierw musisz pogadać z organizatorem (PW, mail). Bo na RS już nie ma żartów i prędkości nie są takie jak na kjs. Chłopaki ustalili, że dopuszczają zawoników, którzy mają już trochę doświadczenia. Ale decyzja jest po ich stronie. Nie mniej miło byłoby zobaczyć :)
Rok 2011 RS
http://www.youtube.com/wa...feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=T9hqCVnLFRw
http://www.youtube.com/wa...feature=related

Rkalitka - 13 Mar 2012, 22:44

szczepan522 napisał/a:
13.05.2012 – RALLYSPRINT MAJÓWKA


Termin i miejscówka wygląda fajnie :yes:
Tommur napisał/a:
To najpierw musisz pogadać z organizatorem (PW, mail). Bo na RS już nie ma żartów i prędkości nie są takie jak na kjs. Chłopaki ustalili, że dopuszczają zawoników, którzy mają już trochę doświadczenia. Ale decyzja jest po ich stronie.


No po dachu niedzielnym tym bardziej mogą mieć restrykcyjne spojrzenie na to :|

Tommur - 13 Mar 2012, 23:06

Miejscówka też na lotnisku . Czasem 1 przejazd ma 6km <wow>
szczepan522 - 14 Mar 2012, 08:47

Rkalitka napisał/a:
Termin i miejscówka wygląda fajnie
:yes:


Tommur, To jeszcze nic pewnego zobaczymy na ile czas i fundusze pokażą, do czerwca/lipca jestem tak zarobiony że aż mnie głowa boli od samego myślenia... Nie zmienia faktu że chciałbym, chociażby dla tego by zyskać doświadczenia. Myślałem jeszcze o rallylandzie ale mówię wszystko ogranicza się do czasu i funduszy :)

W ten weekend jadę u nas w Bydgoszczy na pierwszej rundzie "Bydgoski Mistrz Kierownicy" i to jest ostatnia tego typu "kjs" w tym miesiącu... trzymajcie kciuki za mnie bo będę w klasie do 1800 czyli znowu najsłabszym autem będę poganiał :rotfl:

Tommur - 14 Mar 2012, 09:44

No to RS w Stargardzie będzie tańszy, ale Do Rallyland masz bliżej
I sorki za OT w temacie o aucie

szczepan522 - 15 Mar 2012, 09:23

Ale foty wyszły naprawdę fajnie :)

http://moto.stargard.pl/k...to-stargard-pl/








dejw - 15 Mar 2012, 09:30

Podoba mi sie :ok:
van - 15 Mar 2012, 23:11

jest git :ok:
Żółwik Tuptuś - 17 Mar 2012, 17:21

Kurde - muszę Ci te fotele od ikserki w końcu podrzucić :)
trzeci - 17 Mar 2012, 17:34

Staruszka MK2 wygląda naprawdę nieżle i na dodatek daje radę.
Miło było zobaczyć ją w akcji :)

Magda M. - 17 Mar 2012, 20:16

Żółwik Tuptuś napisał/a:
Kurde - muszę Ci te fotele od ikserki w końcu podrzucić :)


Tylko dajcie ze szczepanem wcześniej znać, kiedy w Bydgoszczy będziesz :)

szczepan522 - 17 Mar 2012, 23:39

Żółwik Tuptuś napisał/a:
muszę Ci te fotele od ikserki w końcu podrzucić


Musisz, musisz :D

No więc, dziś byłem na I rundzie BMK i muszę przyznać że było nieźle :ok: na pierwszym miejscu oczywiście była zabawa :2xf: a w tle rywalizacja i gdyby nie parę baboli które popełniłem było by jeszcze lepiej :yes: zająłem 13 miejsce na 21 aut w generalce. Nie muszę przypominać że jechałem najsłabszym autem a i tak skopałem kilka autek, co było bardzo miłe :2xf: Więcej na :

http://www.autoflesz.pl/a...Kierownicy.html

Klika foto








szczepan522 - 3 Kwi 2012, 21:37

Bezimienny, Dziękuję za ostatni element układanki :ok:







Na dzień dzisiejszy nie maluję dekli bo ich po prostu nie będzie na aucie... Jak będę miał chwilę czasu to popracuję również nad deklami a jak już będą gotowe w 100% to będą na wisienką na torcie felg :)

Bezimienny - 3 Kwi 2012, 21:47

Nie ma za co, chociaż będą zrobione, bo ja sie za to zabierałem, zabierałem i porządnie zabrać nie mogłem hehe, teraz tylko czekać na to jaki będzie efekt na aucie.

P.S co do dekli to chyba lepiej wyglądały by z zalożonymi ale ja sam jeździłem bez hehe.


Edit, a co z oponkami? uważasz że pojeżdżą jeszcze? czy tylko chwila i wymieniasz na coś lepszego?


Pozdrawiam.

szczepan522 - 3 Kwi 2012, 22:09

Bezimienny napisał/a:
a co z oponkami? uważasz że pojeżdżą jeszcze? czy tylko chwila i wymieniasz na coś lepszego?


opony są ostro spękane więc za dużo nie będę ryzykował troszkę je usmażę zanim pójdą na śmietnik :yes:

Bezimienny - 3 Kwi 2012, 22:20

Też tak myślałem dlatego były jako gratis :hihihi:
Skfarek - 4 Kwi 2012, 09:18

szczepan522 napisał/a:
Na dzień dzisiejszy nie maluję dekli bo ich po prostu nie będzie na aucie..


zawsze to lżej i nie poodpadają w warunkach bojowych :devil:

Fordon - 4 Kwi 2012, 10:41

Bo dekielki sa dla "lewarow"... :yes:
No to skladaj wszystkie graty, zbieraj czesci i odbieraj nagrody :)
Jestem ciekaw jak bedzie sie sprawowal ten zetec w mk2.

szczepan522 - 4 Kwi 2012, 21:44

Fordon napisał/a:
No to skladaj wszystkie graty, zbieraj czesci


będę musiał jak najszybciej to zrobić :yes: Nie powiem mam już powoli dość tego muła i nie mogę doczekać się kiedy wreszcie...
Skfarek napisał/a:
zawsze to lżej i nie poodpadają w warunkach bojowych


odpaść nie odpadnie ale jakoś bardziej mi się podoba w ten deseń !

Wygląda to w ten sposób :ok: Nie wytrzymałem i jestem zakochany w tym brzydactwie !!! Nie ukrywam jest to choroba nieuleczalna !



Zapomniałem dodać że jest to jedyna w Polsce Fiesta MK2 z pełnym pakietem RS :2xf: Jedyna w swoim rodzaju notw

Bezimienny - 4 Kwi 2012, 21:48

Zacnie to wygląda :ok:
JoeMix - 4 Kwi 2012, 21:51

Na pewno jedyna w swoim rodzaju, ale nie jedyna w Polsce :2xf: chociaż,,, na chodzie to możliwe że jedyna, bo moja walnięty silnik a pakiet w pokoju obok,,, :sad: :sad: :sad:

Śliczna jest,,, :ok: notw

Wycofuje,,, Ty masz progi, ja mam jakby listwy, na nadkola zachodzi tak samo, ale próg na 100% mam goły - jest jedyna :hihihi:

bidżej - 4 Kwi 2012, 21:53

dla mnie kosa, dużo lepiej niż na durszlach. do tego zetec i... dożywocie u Ciebie :P

jedyne co bym zmienił, to dociągnął niebieski pasek do przodu i do tyłu - bo wygląda trochę jakby się kawałek odkleił i zniknął.

Parzych - 4 Kwi 2012, 22:13

Może się nie znam ale, gdyby dokładki były białe, byłaby zajebistsza i wyglądałaby jak przyklejona do ziemi... Mimo wszystko jest jedyna w swoim rodzaju, tylko zastanawia mnie ilość naklejek producentów, sponsorują Ci coś :?:
luk-90 - 4 Kwi 2012, 22:28

też uważma, ze białe dokładki fajnie by wyglądały ale i tak rządzi, wpadasz na YTP? :devil:
Magda M. - 4 Kwi 2012, 22:39

Parzych napisał/a:
zastanawia mnie ilość naklejek producentów, sponsorują Ci coś :?:


Nie - zakrywają uszkodzenia lakieru gy

madek - 5 Kwi 2012, 00:26

Oj fajna ta Mk2`ka, bardzo fajna :D
szczepan522 - 5 Kwi 2012, 07:37

JoeMix napisał/a:
jest jedyna
No widzisz :)

bidżej napisał/a:
do tego zetec
tylko kiedy ?

Cytat:
Może się nie znam ale, gdyby dokładki były białe, byłaby zajebistsza i wyglądałaby jak przyklejona do ziemi...
miała białe i nie podobało mi się to...

Parzych napisał/a:
zastanawia mnie ilość naklejek producentów, sponsorują Ci coś
Tak wyobraźnię :rotfl: Samochód ma zwracać na siebie uwagę... Zwraca jak najbardziej :yes: poza tym dojdzie jeszcze kilka napisów na bokach auta... Poza tym to czepiasz się, przecież to jest youngtimer więc auto rajdowe z epoki i tak ma wyglądać :ok:

luk-90 napisał/a:
wpadasz na YTP?
Na pierwszą rundę nie przyjadę ;-(

Magda M. napisał/a:
zakrywają uszkodzenia lakieru
to też :ok:
Skfarek - 5 Kwi 2012, 09:09

szczepan522 napisał/a:
Nie wytrzymałem i jestem zakochany w tym brzydactwie !!! Nie ukrywam jest to choroba nieuleczalna !


nie dziwię Ci się, na tych białasach bojowo wygląda :ok:

van - 5 Kwi 2012, 09:29

ładnie :ok: musisz dać większe zdjęcie ;/
piecuO - 5 Kwi 2012, 11:31

LUBIE TO :ok:
ps literatura się przydała czy używasz jej jako kobyłki pod auto :rotfl:

Parzych - 5 Kwi 2012, 13:54

szczepan522 napisał/a:
Poza tym to czepiasz się, przecież to jest youngtimer więc auto rajdowe z epoki i tak ma wyglądać :ok:
Absolutnie nie miałem zamiaru się czepiać, tak tylko zapytałem, najlepsza w/g mnie jest naklejka CPN... :ok:
szczepan522 - 7 Kwi 2012, 10:27

piecuO napisał/a:
literatura się przydała czy używasz jej jako kobyłki pod auto

Ja tam książki szanuję :) A tak na poważnie to przydaje się cały czas... Jest to porównanie między książką PL a EN oraz EN a PL

van napisał/a:
musisz dać większe zdjęcie
tak wiem... wczoraj specjalnie byłem zrobić "normalne foto" O tak to wygląda :2xf:












Magda M. - 7 Kwi 2012, 20:18

gdzie robiłeś? Tam, gdzie wtedy byliśmy razem?
luk-90 - 7 Kwi 2012, 21:44

Panie MIODZIO :ok: :brawo:
vegetagt - 7 Kwi 2012, 21:57

szczepan522, brzydal jakich mało :ok:
van - 8 Kwi 2012, 12:45

jak już są naklejki no to musi ich być więcej i też jakieś takie większe by się przydały :)
Pyros - 8 Kwi 2012, 14:30

Świetnie wygląda ta Fiesta :)
vegetagt - 14 Kwi 2012, 12:49

szczepan522, patrz co znalazlem: http://www.ebay.co.uk/itm...=item2ebd16b001

Czyli tamta nakładka z fotki ombre888, nie była od esioka, a jednak od fiesty :)

Żółwik Tuptuś - 14 Kwi 2012, 15:41

Uwielbiam obserwować takie przeobrażenie się auta (zwłaszcza klasyka).

Kolejne naklejki z imprez , kolejne sportowe akcenty - :ok: tak trzymaj :)

szczepan522 - 14 Kwi 2012, 21:15

vegetagt, Ja chciałbym zobaczyć MK2 na pełnym wypasie ze wszystkim (nie mówię już o idealnym stanie) ale chociaż żeby było wyposażenie na wypasie :) ostatnio dorwałem na mieście MK1 w "bardzo ładnym stanie" ale niestety jak każda MK1/2 są akcenty wcześniejszych użytkowników (niestety).

Żółwik Tuptuś, :)

vegetagt - 21 Kwi 2012, 15:53

szczepan522, jakiej szerokości masz opony? Czy auto nie jest na nich nadsterowne?

Mi dziś pierwszy raz w mk2 dupa wyjechała z zakrętu :9:

Żółwik Tuptuś - 21 Kwi 2012, 17:38

vegetagt, - konstrukcja zawiasu w mk1/2 powoduje, że jest ono na ogół nadsterowne.
vegetagt - 21 Kwi 2012, 17:44

wow, no to na wąskich oponach i zwykłych sprężynach zawsze wpierw przód odpuszczał. Na wąskich oponach i jamexach raczej tak samo.
szczepan522 - 21 Kwi 2012, 18:43

W chwili obecnej mam 165/X/13 i nie widzę zbytniej różnicy pomiędzy 185/X/13 a 175/X/13... przy 155/X/13 różnica jest już mocno zauważalna i samochód robi się bardzo nadsterowny (nawet przy mojej mocy silnika)... widziałbym większą różnicę gdybym nie jeździł na szrotach tylko gdybym miał jakąś normalną mieszankę na oponach... Ale jak się nie ma to się lubi co się ma... Zresztą tak jak Żółwik Tuptuś, powiedział :)

Tak na marginesie gdyby ktoś miał na sprzedaż zegary z escorta MK3 z miłą chęcią przygarnę !

vegetagt - 21 Kwi 2012, 19:17

hm, no to może dębice 155/70/13 są gorsze niż myślałem. Z tyłu miałem jakieś kormorany z 96 roku i jednak zawsze przód się poddawał i auto przestawało skręcać. Teraz na 185/60/13 przód się trzyma, a tył potrafi uciec.
szczepan522 - 21 Kwi 2012, 19:42

vegetagt napisał/a:
przód się trzyma, a tył potrafi uciec.
Nie pozostaje nic innego jak cieszyć się z jazdy :-P Przetrzep jeszcze temat żółwia on ma u siebie kilka modyfikacji usztywniających zawias :)
kenczorf - 23 Kwi 2012, 15:28

vegetagt napisał/a:
może dębice 155/70/13 są gorsze niż myślałem
a jaka opona debicy jest dobra? Debica jak i np Sava to opony low budzet dla ludzi dla ktorych auto sluzy do delikatniej jazdy w tygodniu do sklepu a w niedziele do kosciola. Mowa oczywiscie o letnich bo zimowki juz sa calkiem fajne :)
szczepan522 - 5 Maj 2012, 08:10

W długi weekend ujawnił się kolejny defekt (w zeszłym roku miałem to samo jak jechałem na YTP...) pękła rura wydechowa (pierwszy tłumik) na spawach. Czyli za długo zamiennik nie pośmigał zamontowany, aż całe dwa lata i jebło totalnie, co tutaj się dziwić jakość i jeszcze raz jakość. Koniec marudzenia :) , pierwszą puszkę miałem zostawioną na drugiej miałem strumiennicę gdzie pomiar głośności był około 90 decybeli, czyli cichutko. W chwili obecnej pierwszej puszki nie ma, za drugą jest nadal strumiennica i teraz dopiero "Warcy" a nawet "Rycy" o "Tsesceniu" nie wspominając :) Zdaje mi się czy samochód szybciej wkręca się na obroty ? czy ja już mam zryty beret od tych modów ? (wiem wiem mam)

Było :



Jest :


luk-90 - 5 Maj 2012, 11:08

panie, a wiesz jakie są normy glośności na ytp? 96db-+1 przy 3500 obr /min silnika. A na takim przelocie to już może być problem, chyba, że se jakąś wkładkę wyciszającą skołujesz

PS. Wrzuć jakiś filmik jak to wyrycy

blood_brother - 5 Maj 2012, 11:12

U mnie w mk2 na takim samym wydechu przy 3tyś obrotów wypluło 98dB.
madek - 1 Cze 2012, 11:20

szczepan522, znalazłem cos co musisz mieć :)

http://www.otto-models.co...w=detail&id=154

model dostępny od lipca :ok:

JoeMix - 1 Cze 2012, 11:40

44 autko + 39 transport,,, oiro,,, kurde :sad:

i tylko na zapisy, płatne z góry ;-(

madek - 1 Cze 2012, 11:50

JoeMix, na allegro sprzedają widze nowe modele tej firmy, może coś załatwią taniej :)
http://allegro.pl/listing...g=0&string=otto

esiek cossie też fajowy :)

JoeMix - 1 Cze 2012, 12:09

Ano sprzedają, tan też jest sklep i możesz z miejsca kupić,,,, to co zostanie, poczytaj, wprowadzili zapisy bo ludzie się rzucali na towar i w kilka godzin całą produkcje wykupywali,,, ale podpytać można :-P

Jak Fiesta będzie dostępna to będzie w granicach 400 zeta cena,,, :|

szczepan522 - 2 Cze 2012, 06:44

Mierzyłem po swojemu (brak profesjonalnego sprzętu) i wypluło mi 91db ten pomiar jest wuja warty ale ni jak nie chciało więcej cały czas było 91db. O prawdziwej głośności dowiem się dopiero na zawodach... O ile w ogóle w tym roku gdziekolwiek pojadę ;-|

luk-90 napisał/a:
chyba, że se jakąś wkładkę wyciszającą skołujesz
:yes: tak w gospodarstwie domowym sprzedają takie wkładki :ok:

madek, dziękuję za pamięć :ok:

szczepan522 - 3 Cze 2012, 06:37

Ja to mam dopiero nasrane... tak już wygląda od miesiąca (tylko zewnątrz) :2xf:












Bezimienny - 3 Cze 2012, 10:48

Opony już zmieniłeś??
szczepan522 - 3 Cze 2012, 12:18

Jeszcze sie nie spaliły do końca... :-P
piecuO - 3 Cze 2012, 12:22

już sam nie wiem jak bardziej lubię , "z czy bez" jak teraz patrzę to chyba bez :hahaha:
szczepan522 - 8 Cze 2012, 23:39

Nabyłem pasek przeciw słoneczny który bardzo dobrze zastępuje osłony przeciw słoneczne :) Nawet wygląda... Poza tym pomalowałem dekle i je założyłem (możecie do mnie wołać "lewar" :rotfl: ) Też nawet wygląda :rotfl:





Uwielbiam takie photo...



Kolejne przygotowania (little progress) do... Wywaliłem podsufitkę :) Tylko jeszcze klej został ;-( Drapać nie będę, rozpuszczalnik nie pomaga (schodzi podkład), benzyna również... Jakieś pomysły na usunięcie ?


Rkalitka - 11 Cze 2012, 19:37

Gdzie się wybierasz na najbliższego kajtka - bo jak w nasze rejony to koniecznie daj znać
<8>

szczepan522 - 11 Cze 2012, 19:54

Rkalitka napisał/a:
Gdzie się wybierasz na najbliższego kajtka


Ciężki temat (brak czasu + brak kasy + zero oszczędności) chciałbym w tym roku ogarnąć temat silnika, nawet kosztem wyjazdów... Jak będę jechał odezwę się na pewno :)

Skfarek - 14 Cze 2012, 10:12

szczepan522 napisał/a:
Jakieś pomysły na usunięcie ?


benzyna apteczna, u mnie rozpuszczała każdy syf oprócz lakieru :-P Ewentualnie odtłuszczacz taki z motipa (w metalowej butelce) też dawał radę :)

szczepan522 - 1 Lip 2012, 20:53

Skfarek napisał/a:
benzyna apteczna, u mnie rozpuszczała każdy syf oprócz lakieru


zabiorę się za to w przyszłym tygodniu i pokażę efekty... :yes:

W ten weekend "ogarnięte" tylne zawieszenie które robiło mi figle przy prędkości między 80km/h a 120km/h (strasznie dupa latała) przy większej prędkości w tym pudełku wszystko stuka lata itd więc strach się bać... (wymiana gum) :2xf:



Ponownie pomalowałem ospojlerowanie które domagało się odświeżenia a pogoda była idealna :-P ...



Wymieniłem zderzak (był od XR2 - jest zwykły) który przyjemniej wygląda z całym pakietem RS



Rozpoczynam walkę z rudą, zaczęło się od sprawdzenia bagażnika i powiem wam rewelacja tylko rudy nalot nic szczególnego (jak na razie) w przyszły weekend szukam dalej. Podejrzewam jedno miejsce gdzie mogę mieć dziurę ale pochwal się później :)





No i żeby nie było tak smutno !!!







luk-90 - 1 Lip 2012, 23:31

Pakiet jest spoko, auto cieszy oko :)

Daj spokój z tym lewarkiem szczepan, progi chcesz se podziurawić? Zainwestuj w jakąś żabę

bidżej - 2 Lip 2012, 08:17

80zł to znowu nie taka "inwestycja" :-P
tajmus - 2 Lip 2012, 09:33

dokładnie. zaba to jedyne sensowne rozwiazanie co by progów nie meczyc... a miejsca w bagaju wiele nie zajmuje :)
DziDzia - 2 Lip 2012, 10:05

Jak dla mnie to to są 'pozowane' zdjęcia, a Wy się lewarka czepiacie...



pozdro :!:

tajmus - 2 Lip 2012, 10:57

wiem o tym, ale to tak przy okazji :-P
szczepan522 - 29 Lip 2012, 22:11

Lewarek działa bo mam całe progi (jeszcze) w przyszłym roku pomyślę o nowym... :2xf: My tu gadu o lewarku a ostatnio powalczyłem ostro z rudą (której jest w moim aucie jak na lekarstwo) :yes: Wierzcie lub nie ale znalazłem w podłodze dwie małe dziury, których już się pozbyłem. zaczęło się niewinnie...
Zdarłem wszystkie bitumiczne wyściółki podłogi plus gdzie nie gdzie zdjąłem oryginalny szpachel wykończeniowy na spawach (zgrzewach).

Na pierwszy ogień poszła opalarka...





Mała rdza obok mocowania fotela przedniego pasażera



Ogólnie podłoga









Dziura od strony kierowcy



Podłoga dalej...



Czyszczenie...



Na tym zdjęciu nie widać ale jest centymetrowa dziura na spawie łączącym podłogę



W trakcie czyszczenia...





Kolejna dziura...



Jak już zabrałem się za łatanie to stwierdziłem że to będzie idealny moment, na popsucie jeszcze kilku rzeczy... A więc do dzieła Ako wypad spod maski wraz z oryginalną płytą mocującą...



Pod maską...



Przymiarka







Nie widać ale jest przymocowany do podłogi w miejscach wzmocnionych





Pod maską zrobiło się jeszcze więcej miejsca



Kable pociągnięte (kupiłem ogólnie jakieś 5m kabla)...



Wyczyściłem delikatnie dach (podsufitkę) z pozostałości kleju...



Podłoga jak "nowa"



Żeby nie było po tym zdjęciu była malowana jeszcze raz...



Przyszły nowe chlapacze :)





Oczywiście musiałem je zamontować :tyłek:



Tutaj jeszcze raz sufit, czyściutki i pachnący :)



Gaśnica też znalazła wreszcie swoje miejsce (u pilota)



No i skrzywdziłem deskę rozdzielczą robiąc w niej dwie dziury, jedną na obrotek a drugą na czujnik oleju (mam zagwostkę jak go podłączyć więc na razie robi jako atrapa... )



Muszę jeszcze troszkę podłogę przy konserwować w miejscach moich wierceń ale to już kosmetyka... Mam nadzieję że ogarnę jeszcze kilka musowych rzeczy tego lata... Znajdę chwilę to porobię normalne zdjęcia notw

Stunt_Man - 29 Lip 2012, 22:43

obrotomierz z epoki... ale pasuje jak świni homonto
olej - trójnik pod seryjny czujnik

Bezimienny - 29 Lip 2012, 23:00

Piknie, ale te zegary w desce nie ten tego, gdyby jeszcze były oba takie same z wyglądu to ok a tak średnio pasują.


P.S te chlapacze przydało by sie w mat walnąć bo tak błyszczą jak psu...


pozdrawiam.

Fordon - 30 Lip 2012, 00:00

szczepan522, mam nadzieje ze nie zalowales na konserwacje oraz wtrawiane rudej, bo to sie msci... oraz mam nadzieje ze kolejne 1.6 16V pokaze pazurki w MK2 :)
Pamietaj jestes lzejszy niz ja po wycinaniu po mimo 200hp....

szczepan522 - 5 Sie 2012, 22:29

Stunt_Man napisał/a:
olej - trójnik pod seryjny czujnik


Jakiś przykład ? (czyli pod trójnik jak podłącze to mam już + tak ? masa gdziekolwiek...

Aleście się uczepili tych zegarów :ok: a mi się podoba :2xf:





W weekend byłem wymienić obuwie co prawda znowu na śmieci (czyli nie nadające się na jakikolwiek KJS) ale zawsze powtarzam jak się nie ma to się lubi co się ma...
Nabyłem jeszcze jedną małą rzecz ale o tym w niedalekiej przyszłości :)
Teraz pewnie uczepicie się kierownicy dlaczego nie RS a z błahego powodu od XR'ki lepiej trzyma się w rękach a guma jakoś trzyma mi się lepiej w łapach...

Lubię mieć porządek <oki>



No i najważniejsze musiałem zobaczyć jak się jeździ na nowych oponach <oki> (foto przy okazji)







Fordon napisał/a:
mam nadzieje ze nie zalowales na konserwacje oraz wtrawiane rudej
zobaczymy w przyszłym roku :rotfl:

Fordon napisał/a:
mam nadzieje ze kolejne 1.6 16V pokaze pazurki w MK2


Ja też mam taką nadzieję i to już wkrótce :yes:

kuba87 - 5 Sie 2012, 22:43

ja Cię widzę na jesiennym youngtimerze
:rotfl:

szczepan522 - 5 Sie 2012, 22:45

kuba87 napisał/a:
ja Cię widzę na jesiennym youngtimerze


Ja siebie też :2xf:

kuba87 - 5 Sie 2012, 22:51

:ok:
luk-90 - 5 Sie 2012, 23:03

szczepan522 napisał/a:
kuba87 napisał/a:
ja Cię widzę na jesiennym youngtimerze


Ja siebie też :2xf:


No i takich ludzi nam trzeba :devil:

Co do lewarka, to używając takiego zwykłego ranisz konserwccję progów, potem błoto, śnieg, woda i progi dostają rudej, a jak wiesz potem nic tylko cięcie

szczepan522 - 6 Sie 2012, 07:32

luk-90 napisał/a:
Co do lewarka, to używając takiego zwykłego ranisz konserwccję progów, potem błoto, śnieg, woda i progi dostają rudej, a jak wiesz potem nic tylko cięcie


się uparłeś na ten lewarek :rotfl:

Dla mnie ważniejsze jest teraz: montaż pasów, czujnik oleju (jaki trójnik?) raz konserwacja podwozia w miejscach wierceń (na razie jest tylko zamalowane)

A tak chlapacze spełniają swoją rolę !


vegetagt - 6 Sie 2012, 09:46

szczepan522 napisał/a:
czujnik oleju (jaki trójnik?)


coś w tym kierunku: http://allegro.pl/podstaw...2477816491.html :)

Piter - 6 Sie 2012, 13:22

szczepan522, moim zdaniem obrotek trochę w nieprzemyślanym miejscu. Nie będzie ci tam pomagał na próbach.
Reszta super. Szacun za robotę.
Gdybym ja się tak zabrał za podłogę to by se okazało że już nigdzie nie pojadę :rotfl:

van - 6 Sie 2012, 22:59

fajnie widzieć że ta stara babcia daje Ci tyle pozytywnej energii do grzebania przy niej :)
szczepan522 - 9 Sie 2012, 23:18

vegetagt napisał/a:
coś w tym kierunku: http://allegro.pl/podstaw...2477816491.html


będę musiał o tym pomyśleć...

Cytat:
szczepan522, moim zdaniem obrotek trochę w nieprzemyślanym miejscu. Nie będzie ci tam pomagał na próbach


Ja i tak większość robię na słuch :) tak czy owak to dodatek... Niestety mam manię patrzenia na prędkościomierz = kupa w gaciach na niektórych odcinkach (muszę się tego nawyku pozbyć)

Zamontowało się u mnie jeszcze coś takiego :)



Czerwone (szybkoprędkie) są dla mnie pasażer dostaje z napinaczem co by mogły różne osoby bez większego problemu jeździć :)

szczepan522 - 30 Sie 2012, 22:40

Pitu Pitu a tu w zeszłym tygodniu ostatnia rzecz została ogarnięta, hamulec ręczny którego nie miałem oj a może i dłużej. Grunt że teraz jest wszystko (na dzień dzisiejszy) sprawne :ok:

przed



po operacji...



żeby nie było że tylko jedna strona ! są ogarnięte obydwa koła !!! :2xf:

Peedro - 30 Sie 2012, 22:49

szczepan522 napisał/a:
żeby nie było że tylko jedna strona ! są ogarnięte obydwa koła !!! :2xf:


Drugiego nie widać :-P stare okładziny wyglądały jeszcze całkiem ok :fox: :-P

szczepan522 - 30 Sie 2012, 23:01

Peedro napisał/a:
stare okładziny wyglądały jeszcze całkiem ok


Też tak myślałem ale ni jak nie chciały hamować, nawet przy maksymalnym naciągu linki. W chwili obecnej mam ustawione w ten sposób że po drugim ząbku już łapie na 100%. Swego czasu nawet bębny wymieniłem bo myślałem że są zajechane, pozostawiając właśnie te okładziny nieruszone a jednak po wymianie na nowe jak ręką odjął :)

Piter - 30 Sie 2012, 23:40

No to teraz będziesz zawracał na torze jak złoto :V:
DziDzia - 31 Sie 2012, 09:00

szczepan522 napisał/a:
Grunt że teraz jest wszystko (na dzień dzisiejszy) sprawne :ok:

To bez sensu jest :p



pozdro :!:

szczepan522 - 31 Sie 2012, 09:07

Cytat:
No to teraz będziesz zawracał na torze jak złoto
No ja mam nadzieję że mi troszkę pomoże... Ale i tak jestem przyzwyczajony bez ręcznego, teraz będzie ciężko się przestawić :rotfl:

DziDzia napisał/a:
To bez sensu jest
wiem :rotfl:
szczepan522 - 26 Wrz 2012, 07:43

Miesiąc tu nie zaglądałem więc trzeba coś naskrobać... Fiesta stoi i odpoczywa po YTP III el. 2012r. W klasyfikacji generalnej 27 miejsce... Fun Fun i jeszcze raz fun :ok:

Tutaj kilka zdjęć które udało mi się zrobić

https://picasaweb.google.com/115824507926951879935/IIIRundaYoungtimerParty2012JesiennyZlotFKP?authuser=0&feat=directlink

No i kilka sekund przejazdu :rotfl:

http://www.youtube.com/wa...eature=youtu.be

p.s. Wielkie podziękowania dla szkorupa za nowe fotele które są o Niebo ! lepsze niż oplowskie... Jeszcze raz Wielkie dzięki !!!

trzeci - 26 Wrz 2012, 08:08

Gartulacje Szczepan bo trochę poganiałeś w tym sezonie :)
I powodzenia w przygotowaniach do następnego.
Pozdro ...

Piter - 26 Wrz 2012, 14:10

No, teraz tylko N7a pod maskę i widzimy się na wiosnę :ok:
Krzysiek - 26 Wrz 2012, 19:10

:ok: Piter,
vegetagt - 26 Wrz 2012, 22:21

szczepan522, z czego masz nowe fotele? Ja oplowskie bardzo dobrze wspominam :)
szczepan522 - 26 Wrz 2012, 22:27

vegetagt napisał/a:
szczepan522, z czego masz nowe fotele? Ja oplowskie bardzo dobrze wspominam :)


Fotele od xr2 :-) a od opla ok lecz oryginalne trzymaja lepiej i sa wyzej osadzone

szczepan522 - 30 Paź 2012, 16:56

Nadszedł czas na wyminę płynów i filtrów :ok: Wbrew ogólnej nagonce Latos wcale nie jest zły :) Przejeździłem na nim troszkę kilometrów jeździłem na nim na torze i silniczek dawał radę i daje nadal radę (pije jakieś 100ml na około 1000km) kompresja niby książkowa :2xf: Przydało by się jeszcze pojechać na hamownię :rotfl:

Cały komplet...



No i oraliście mnie tym podnośnikiem więc zakupiłem pro :hahaha: ale o niebo lepsze niż zwykłe na "korbkę". Pyk, pyk, pyk i samochód w górze :) Oczywiście obuwie zimowe założone.



Teraz mam inne problemy z autkiem, problem z odpalaniem silnika na zimnym (ale o tym w innym temacie) pochwalę się jak sobie z nim poradzę... Oraz brak jakiegokolwiek ogrzewania w aucie :) też się pochwalę jak zrobię...

szczepan522 - 4 Lis 2012, 19:48

Sprawdziłem po ostatnich problemach z odpalaniem ciśnienie sprężania


1.


2.


3.


4.


Wymieniłem kopułkę (w tygodniu dojdzie jeszcze palec i przewody WN)


JoeMix - 5 Lis 2012, 13:15

Trzeba było sie wstrzymać i wymienić w komplecie,,,, stara mocno popalona jest?
szczepan522 - 7 Lis 2012, 14:02

JoeMix napisał/a:
stara mocno popalona jest?


Właśnie że nie :yes:



Po wymianie samej kopułki silnik zaczął bardzo równo chodzić (bardzo mnie to cieszy)

van - 7 Lis 2012, 17:40

jak dla mnie to ta kopułka wygląda na kibel
szczepan522 - 8 Lis 2012, 07:50

Wymienione przewody WN oraz paluch...



Takie rzeczy uwielbiam...





No i bzyka jak pszczółka :)

szczepan522 - 10 Gru 2012, 20:16

Weekend dokładnie 8.12.2012r. minął pod tytułem "Nocka", po pierwsze byliśmy pierwszy raz na tego typu imprezie. Nie wiedzieliśmy czego się spodziewać, mile zostaliśmy zaskoczeni organizacją całej imprezy, ponieważ tak naprawdę od samego przyjazdu (ogrzaniu się itp..) do samego zakończenia imprezy nie było minuty na nudę ! Co prawda troszkę konkurencje na torze nie wyszły pod względem samej organizacji ale to można przeżyć ponieważ same przejazdy były świetne :) super było pojechać po Torze Poznań w zupełnych ciemnościach :) Po skończonych przejazdach na torze ruszyliśmy w miasto :) Nie ukrywam że tam dopiero się działo... Straciliśmy troszkę czasu rzeczy mało istotne ale w gruncie rzeczy radziliśmy sobie świetnie !!! Cały czas miałem wrażenie że mamy za mało czasu :) Z odcinków w mieście zapamiętałem kilka fajnych sytuacji... Jedną z nich było podjechanie pod kościół i liczenie dzwonów :) miny ludzi wychodzących z kościoła "bezcenne" ... Miałem nadzieję że będzie czes na robienie zdjęć niestety przeliczyłem się :( ale załapałem się na kilku



więcej na : http://www.facebook.com/m...53275463&type=1

Żółwik Tuptuś - 10 Gru 2012, 20:27

szczepan, - Jeżeli to był Wasz pierwszy turystyk, to naprawdę daliście radę :)
Zarówno na Torze (choć to nie pierwszyzna) jak i na mieście.

Trasa była dosyć trudna (my się pogubiliśmy grubo ze cztery razy) więc naprawdę gratsy :)

FKP R&R Team Rulezz

szczepan522 - 10 Gru 2012, 20:42

Żółwik Tuptuś napisał/a:
naprawdę daliście radę
też mi się tak wydaje :) Ja podziwiam mojego pilota który cały czas był zmarznięty przez brak ogrzewania a i tak potrafił myśleć 34 miejsce czyli połowa stawki...

Żółwik Tuptuś napisał/a:
FKP R&R Team Rulezz
:ok:
Gurney89 - 11 Gru 2012, 15:21

Hehehe, fajny pomysł z takim rajdem ;P
Żółwik Tuptuś - 11 Gru 2012, 17:44

Szczepan, - mam gdzieś nagrzewnicę - nie torturuj pilota/nawigatora, bo prowadzi w zimnie się źle, a myśli jeszcze gorzej :)

Dawaj znak co potrzeba,żeby wróciło ogrzewanie.

szczepan522 - 13 Sty 2013, 14:44

Żółwik Tuptuś napisał/a:
Dawaj znak co potrzeba
Będzie potrzeba ale nie do ogrzewania... :) Jeszcze się odezwę :ok:

Zimową porą zakładam kondona :)

Rkalitka - 13 Sty 2013, 17:59

szczepan522 napisał/a:
Będzie potrzeba ale nie do ogrzewania...


Szukaj gaźników :9:

van - 13 Sty 2013, 20:07

dobra plandeka :ok: pamiętaj jednak że jak są roztopy to należało by ją ściągać bo się z niej robi swoista czapa trzymająca wilgoć(nie odparowuje)
szczepan522 - 13 Sty 2013, 20:15

Rkalitka napisał/a:
Szukaj gaźników
obaczymy ... mam trochę inne plany ale o tym później :)

van napisał/a:
pamiętaj jednak że jak są roztopy to należało by ją ściągać bo się z niej robi swoista czapa trzymająca wilgoć
wiem wiem... to jest kondon tylko na śnieg ;)
szczepan522 - 21 Lut 2013, 08:31

Zaczęło się...

Zajechałem na miejsce ze wszystkimi duperelami (w aucie) potrzebnymi do :)





Rozpakowałem wszystkie części...




Pierwsze czym się zająłem to hamulce



Pierwsze schody... Śrubka której ni jak nie mogłem odkręcić, pozostało rozwiercenie. Kilka telefonów i mądre głowy uświadomiły mi że ta śrubka kompletnie jest niepotrzebna (więc jej nie będzie w przyszłości)...





Dopasowanie zacisku od XR2i... (jak widać średnio pasuje)



Już sobie z tym poradziłem wystarczyło zeszlifować delikatnie jarzmo i wszystko pasuje... Kolejny problem jest w tarczy która ma średnicę 239,5 (od XR2i) ni jak nie pasuje pod przerobione zaciski. Pozostaje kwestia samych tarczy doszedłem do wniosku że chyba pójdą do tokarz na mały szlif. Chyba że miałby ktoś zaciski od XR2 chętnie przygarnę :)

Potrzebuję informacji co to ?



Potrzebuję również jakiejś konkretnej instrukcji (wersja elektroniczna) ZETEC 1,6 16v ma ktoś ?

tadzias - 21 Lut 2013, 08:38

szczepan522 napisał/a:
Rozpakowałem wszystkie części...

sporo tego :ok:

szczepan522 napisał/a:
Potrzebuję również jakiejś konkretnej instrukcji (wersja elektroniczna) ZETEC 1,6 16v

interesuje Cię instrukcja strukturalna tego Zeteca?

vegetagt - 21 Lut 2013, 08:40

szczepan522, a ja mam inny kształt piasty. Dlaczemu tak? :9:

Co dokładnie do zeteca potrzeba?

luki - 21 Lut 2013, 08:53

szczepan522 napisał/a:
Potrzebuję informacji co to ?


Przednia łapa z mk3 i mocowanie alternatora w jednym :)

szczepan522 - 21 Lut 2013, 09:12

tadzias napisał/a:
interesuje Cię instrukcja strukturalna tego Zeteca?


żebym mógł wiedzieć co gdzie i do czego podłączyć...

vegetagt napisał/a:
a ja mam inny kształt piasty. Dlaczemu tak?


poka poka !!!

vegetagt napisał/a:
Co dokładnie do zeteca potrzeba?


wyjdzie w praniu :)

Jak na razie mam łapę do silnika (MK3) + poduszkę

luki napisał/a:
Przednia łapa z mk3 i mocowanie alternatora w jednym


:9: i dlatego potrzebna mi jest jakaś konkretna instrukcja żeby uniknąć takich pytań

DziDzia - 21 Lut 2013, 11:01

szczepan522 napisał/a:
Rozpakowałem wszystkie części...

... i auto do garażu już się nie zmieściło :rotfl:
Ta śrubka którą rozwierciłeś w tarczy ma na celu ją stabilizować, jak nie ma koła. Też ich nie mam.



pozdro :!:

luk-90 - 21 Lut 2013, 17:15

mało kto ma tę śrubkę przy tarczach
Mariox003 - 21 Lut 2013, 17:18

Ja mam :D
vegetagt - 21 Lut 2013, 17:19

szczepan522 napisał/a:
tadzias napisał/a:
interesuje Cię instrukcja strukturalna tego Zeteca?


żebym mógł wiedzieć co gdzie i do czego podłączyć...


Mi Pietrek powiedział, że podłączał na długości przewodów :P Sam też tak podłączyłem i za pierwszym razem trafilem. Większości wtyczek nie da popieprzyć, bo mają wycięcia i nie będą pasowały. W wiązce escortowej dwie owalne wtyczki niestety były zamienne :P

szczepan522 napisał/a:
poka poka !!!


stara piasta była taka sama:

tadzias - 21 Lut 2013, 17:53

luk-90 napisał/a:
mało kto ma tę śrubkę przy tarczach

Mariox003 napisał/a:
Ja mam :D

Ja również w mojej poczciwej MK2 :D

vegetagt napisał/a:
szczepan522 napisał/a:
tadzias napisał/a:
interesuje Cię instrukcja strukturalna tego Zeteca?


żebym mógł wiedzieć co gdzie i do czego podłączyć...


Mi Pietrek powiedział, że podłączał na długości przewodów :P Sam też tak podłączyłem i za pierwszym razem trafilem. Większości wtyczek nie da popieprzyć

:yes:

szczepan522 - 9 Mar 2013, 21:03

Już dawno miałem to zeskanować ale jakoś nie miałem okazji... :)







p.s. za niedługo powracam z tematem hamulce :2xf:

vegetagt - 9 Mar 2013, 21:21

a co żeś w hamulcowym temacie nakombinował? :fox:
DziDzia - 10 Mar 2013, 10:34

szczepan522 napisał/a:
Już dawno miałem to zeskanować ale jakoś nie miałem okazji... :)

Średnio z poczytaniem tego. Wyślij mi oryginały skanów na @.



pozdro :!:

szczepan522 - 4 Cze 2013, 22:51

Nudno ? Może... Mało gadania więcej fotek i działania :) szkoda tylko że 3/4 roboty to kibel... Miało być wszystko opisane na sam koniec ale niestety końca nie będzie kolejny raz ;-|

Takie tam nowe pierdoły...


Spuszczamy płyn hamulcowy...


Nowe przednie przewody hamulcowe...


Czyściuteńko przed montażem...


Stare klucki i tarcze... Widać że wypada zmienić :)


Nowe tarcze na swoim miejscu (przymiarka)


Jeszcze lewa strona


Tył i spuszczanie płynu... Sam się cały czas dziwię że mogłem na tym czarnym czymś jeździć


Odnośnie hamulców hmmm to poległem na prawym tylnym odpowietrzniku który ni huhu nie chce się odkręcić,
Na dzień dzisiejszy go zostawiłem i zająłem się kolejnymi rzeczami :)

Tak wyglądał środek (serce)


Serce na zewnątrz


Brak silnika (jeszcze stara skrzynia na swoim miejscu)


Wypinamy półosie...


Brak skrzyni (na łyżwie znalazłem 1kg piasku)


Już prawie dopasowana skrzynia...


Jeszcze tylko poduchy i mocowania :)


Skrzynia na swoim miejscu podpięta w półosie i przymocowana...


Porównanie sprzęgła


Linka sprzęgła niby pasuje wszystko p&p


Problemy z ustawieniem biegów

Ten problem już jest rozwiązany ponieważ skrzynia jest uwalona (po dzwonie jest pokrzywiony drążek od zmiany biegów) gdybym o tym wiedział nawet bym jej nie wziął od człowieka który mi to dawał... tak się na to wszystko wq***łem że odechciało mi się jakichkolwiek "swapów" przekładam silnik ponownie na stary i oram go dalej, ba da mi jeszcze nie raz dużo frajdy :) przynajmniej będę jeździł, szkoda jedynie że zmarnowałem kilka ba naprawdę kilka dobrych godzin na uszykowanie wszystkiego. No nic głowa do góry trzeba się przygotować na III rundę YTP a wcześniej jeszcze kilka innych imprez :2xf:

kuba87 - 4 Cze 2013, 23:29

szczepan522, podjedz do mnie po gażnik i aparat zapłonowy, mi niepotrzebny a Tobie napewno się przyda, szkoda że wyszło jak wyszło.
bidżej - 4 Cze 2013, 23:30

to "ten" człowiek od skrzyni? :fox:
kuba87 - 4 Cze 2013, 23:31

bidżej, tak, to "ten" człowiek
vegetagt - 4 Cze 2013, 23:33

a to sprzęgło jakies duze mi sie wydaje. Moje nie robiło takiego wrażenia :p


edit: aaa bo może pod skrzynie 4ke były inne sprzęgła :)

Pyros - 5 Cze 2013, 00:34

Nie przejmuj się. Ja też kupiłem krótszą skrzynie która miała byc dopiero co po dużym przeglądzie. Jak zamontowałem okazało sie ze nie ma wstecznego,naped licznika uszkodzony a po jej rozłożeniu wyszło na jaw,ze łożyska są prawie na wymarciu ;-|
Ale trzeba byc optymistą :-P

luk-90 - 5 Cze 2013, 03:05

hehe tak to jest jak się chce włozyć skrzynkę do zabawy bez jej jakiejkolwiek rewizji. Ja swoją rozebrałem, wyczysciłem i wymieniłem łozyska na dyfrze i hasa elegancko :-P

Szczepan, wybierak można zawsze wymienić :-)

szczepan522 - 5 Cze 2013, 07:53

kuba87 napisał/a:
podjedz do mnie po gażnik i aparat zapłonowy, mi niepotrzebny a Tobie napewno się przyda, szkoda że wyszło jak wyszło.
wpadnę na 100% :)

Pyros napisał/a:
Ja też kupiłem krótszą skrzynie która miała byc dopiero co po dużym przeglądzie. Jak zamontowałem okazało sie ze nie ma wstecznego,naped licznika uszkodzony a po jej rozłożeniu wyszło na jaw,ze łożyska są prawie na wymarciu
No właśnie też byłeś przekonany że kupiłeś sprawną część :)

luk-90 napisał/a:
hehe tak to jest jak się chce włozyć skrzynkę do zabawy bez jej jakiejkolwiek rewizji. Ja swoją rozebrałem, wyczysciłem i wymieniłem łozyska na dyfrze i hasa elegancko
Jak komuś ufasz to nie sprawdzasz wszystkiego...

luk-90 napisał/a:
wybierak można zawsze wymienić
Wymienię wybierak, w następnej kolejności co będzie? Nie chce się pchać na dłuższy czas zabawy w aucie... Gdybym miał nadmiar kasy kupiłbym kolejne auto (na chodzie) na części, miałbym pewność że wszystko śmiga a tak...

Nie pcham się dalej w ten temat (na dzień dzisiejszy)... W przyszłości gdy będę chciał wymienić silnik podejdę do tematu w inny sposób. Na dzień dzisiejszy śmigam tym co mam, wiem co mam i w jakim to jest stanie :2xf:

Pyros napisał/a:
trzeba byc optymistą
Dokładnie !!!
Magda M. - 5 Cze 2013, 23:29

Szczepan, a co stoi na przeszkodzie, żeby śmigać tym, co masz, a skrzynię rozłożyć na części pierwsze i sprawdzić? Ewentualnie wymienić, co spsute i gotowe. A że w momencie, jak brałeś silnik i skrzynię, wiedząc już wszystko, co wiedziałeś, nadal ufałeś "temu" człowiekowi, to cię z Witkiem bardzo podziwiamy. Optymista powiedzieć o tobie to mało ;-))
Magda M. - 6 Cze 2013, 00:01

luk-90 napisał/a:
Już nie chcę być wulgarny, ale rzygać mi się chce jak to czytam. Jak trzeba było coś ogarnąć, naprawić, załatwić, kazdy uderzał od razu do niego, a teraz to normalnie passe/wygnaniec/itd. Wiadomo, zrobił źle, powineła mu sie noga, ale dobrych rzeczy to już nikt nie pamięta. Druga kwestią jest to, że są to wszystko części używane po przebiegu blizej nie znanym, nawet sprzedawca mógł nie wiedzieć o tym. Ja mam od niego black topa i kilka innych dupereli, jest wszystko ok, ale jak by było to mam świadomość tego, ze może mieć wady ukryte.
Magda, skoro tak ufna wobec niego jesteś/byłaś po swapie na 1.8 to po jaki czukiereczek pchałaś się jeszcze na remont i przekładkę na 2.0? Według Mnie to chore. Post zniknie sam


Luk, różnica polega na tym, że Szczepan brał części już po aferze z autem Igraszka i wiedząc, co za kwiatki znaleźliśmy u mnie i wiedział, jak ta 100% sprawność okazała się wyglądać w praktyce. A na pytanie po co (nie będę przeklinać) się pchałam, odpowiem ci wprost - względy finansowe i brak możliwości ogarnięcia tego we własnym zakresie plus brak warsztatu, który byłby w stanie te "wydumki" ogarnąć nawet, jak by mnie było na to stać. Plus to, że nie wiedziałam wtedy jeszcze, jak to wyglądało naprawdę. Uwierz, że nie wiesz wszystkiego, co było u mnie. Chcesz informacji, nie śmieć tu, pisz na gg.

szczepan522 - 6 Cze 2013, 07:28

Ale mam fajne autko :2xf:



Będziecie jeszcze to "białe coś" oglądać w na kwietniowej stronie kalendarza :)

van - 6 Cze 2013, 11:52

aleś się napracował :rotfl: i co silnik włożysz serio z powrotem stary ? nie jestem w temacie ale co miało tam wylądować i czemu nie dało się tego posadzić ze starą skrzynią?

ładne hamulce :)

szczepan522 - 15 Cze 2013, 21:25

Autko zlepione na starym silniku, zalany świeżo olejem, wodą, benzyną, wymienione filtry, akumulator naładowany, umyta buda, wypucowane opony i inne plastiki... czeka na 29 czerwca :) Toruń I zlot Ford-Tech.pl

Edit 21.06.2013r.

Z tym czekaniem to już się doczekać nie mogło (masło maślane) i się zagotowało pynkła rura i efektownie na parkingu sobie parowało...



już naprawione i śmiga ale jest jedno ale... najprawdopodobniej walony czujnik od włączania wentylatora :( wczoraj czekałem aż się włączy (doczekałem się do czerwonego pola na kontrolce) i niestety brak jakiejkolwiek reakcji :( muszę sobie go na krótko podłączyć z niezależnym włącznikiem w kabinie ;-|

van - 21 Cze 2013, 09:55

czajnik !
szczepan522 - 24 Cze 2013, 13:37

van napisał/a:
czajnik !
termostat sprawny ;) wentylator sprawny :) czujnik się spsół w ogóle nie załącza wentylatora... ale to już mam ogarnięte, wymieniłem czujnik na taki który działa cały czas. Chciałem zamontować dodatkowy włącznik wewnątrz kabiny który bym włączał tylko w ekstremalnych przypadkach ale tak też jest ok :P czyli po problemie... Dzisiaj byłem na wymianie oponek na tylne koła hankook 866 175/60/13 zrobiło się stabilniej i sztywniej bo na 155/XX/13 było jak na kolarce :) i dodatkowo prawe tylne koło hamuje na 30% i ma jakiś wyciek z cylinderka, jak będę miał chwilę czasu to ogarnę temat...

Edit 6.07.2013r.

Temat z hamulcami ogarnięty wszystko szczelne i hamuje :)

a tutaj takie żeby rozjaśnić stronę







Koniec historii z mojej strony... Dziękuję wszystkim za uwagę !!!


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group