Forum FiestaKlubPolska -

Nasze auta - [MK3] Fiesta Xr2i Terrorist

Terrorist - 14 Lip 2009, 18:21
Temat postu: [MK3] Fiesta Xr2i Terrorist
Witac All to moj first temat na forum

1. NICK: Terrorist
2. IMIĘ: Rafał
3. MODEL: Ford Fiesta MK3
4. WERSJA: Xr2i
5. ROCZNIK: MK3 1990r.
6. SILNIK: 1.6 8v
7. OPIS AUTA: auto kupione od wies szybkich i wsia wcieklych, kupilem je w celu uratowania go od oddania w niedlugim czasie na zlom, auto bylo w oplakanym stanie na zewnatrz i w srodku po zakupie za smieszne pieniadze czas bylo zabrac sie do pracy. Auto zostalo zawiezione na warsztat i rozebrane zostalo cale wnetrze lacznie z deska itp.
Wspawane nowe reperaturki w podlodze, zabezpieczone podwozie, oczyszczenie szyb z wiejskiej folii typu prawa czarna, lewa fioletowa :rotfl:


8. DOKONANE ZMIANY / WYKONANE PRACE
a. wizualne: usuniecie wiejsko przyciemnionych szyb, usuniecie wies tuning zderzaka (jezdze bez bo gdy miałem pojechac do Darasa84 po nowy wyskoczyly mi niespodziewane wydatki - Daras sorry ze nie dalem znac)
b. mechaniczne: wymiana olejow, filtrow, przegubow, lozysk, amortyzatory czekaja na zalozenie i sprezyny, i zrobiona tanim kosztem glowica z polerka itp. niestety tanio nie znaczy dobrze :krzesłemgo:
c. audio: dwa glosniki magnat 13cm w przednie drzwi, wygluszenie calego auta mata karbonowana, sony x-plod byle gralo na jakis czas


9. PLANOWANE ZMIANY / PLANOWANE PRACE
a. wizualne: oryginal Xr2i na zewnatrz, wewnatrz czarny dywan z futury + deska i wszystko co czorne :łoś:
b. mechaniczne: silnik do remontu, pozniej RST
c. audio: zostanie
d. inne : usuniecie wiejskiego tlumika z tesco (kretyni zaspawali go do puszki :yyy: )

10. FOTKI AUTA:

nie posiadam zdjec z dnia zakupu tylko juz pierwszych akcji

wywalanie ciemnych szyb

walka z dziurami (to takie pofaldowane to silikon blacharski do zabezpieczania podwozi i wnetrz przed woda)






okazyjnie kupione felgi 14' za 200 zł z oponami :V:





wiecej fotek narazie nie mam, sorry za jakosc ale z telefonu aparatu nie mialem przy sobie :twisted:

Tommi - 14 Lip 2009, 18:35

Witojcie :-)
Fajnie że chcesz uratować Fieścine :ok: , takich ludzi tu potrzeba :piwkowanie: Czeka Cie dużo pracy przy niej więc, dużo szczęścia, cierpliwości i funduszy życzę, powodzenia chłopie :-)
nie będzie za smutna jeśli wsio ćorne zrobisz ??????

Terrorist - 14 Lip 2009, 18:38

Tommi napisał/a:
Witojcie :-)
Fajnie że chcesz uratować Fieścine :ok: , takich ludzi tu potrzeba :piwkowanie: Czeka Cie dużo pracy przy niej więc, dużo szczęścia, cierpliwości i funduszy życzę, powodzenia chłopie :-)
nie będzie za smutna jeśli wsio ćorne zrobisz ??????


heh ratowac chce bo kiedys mialem, a Xrka bya marzeniem a tu za naprawde smieszne pieniadze ja kupilem i naprawiam co sie da

jak czarne bedzie i wnetrze to mam plan na lekki kontrast w srodku ale to jak beda fundusze na wnetrze i reszte gratow

a tak BTW polskie znaki mi w lapku raz dzialaja raz nie i przepraszam jesli kogos razi moja pisownia :-)

Tommi - 14 Lip 2009, 18:50

Terrorist napisał/a:
jak czarne bedzie i wnetrze to mam plan na lekki kontrast w srodku ale to jak beda fundusze na wnetrze i reszte gratow

fajnie że planujesz tez coś w innym kolorze :-) (jakoś nie lubie czarnych wnętrz) mam nadzieje, ze nie będą to jakieś żółte, wstawki typu pomalujem se kratke nawiewu na żółto, czerwono itp old

Terrorist - 14 Lip 2009, 18:53

Tommi napisał/a:
mam nadzieje, ze nie będą to jakieś żółte, wstawki typu pomalujem se kratke nawiewu na żółto, czerwono itp


no co ty :-P

rozowe nalepki na desce, biale paski na fotelach i pokrowiec na kierownice w kolorze oczojebna zolc :hahaha:

Tommi - 14 Lip 2009, 18:55

Terrorist napisał/a:


rozowe nalepki na desce, biale paski na fotelach i pokrowiec na kierownice w kolorze oczojebna zolc :hahaha:


hmm, kto wie moze wyglądałoby super gy :luzik: :hahaha: ale lepiej nie kusic losu gy

hubi_2006 - 14 Lip 2009, 20:27

:fox: ciekaw jestem jak wygląda przedni zderzak. Na tym foto widać tylko kawałek siatki. Są jakieś 3 wloty? Konserwatyści napiszą że jak xr'ka to xr'ka, ale może świeże podejście do wyglądu zewnętrznego nie jest złe. Daj fotki tego bumpera. Podoba mi się kolorek :-) Jesteś na FKP od 2007 roku... czemu się nie udzielałeś wcześniej?
diablo189 - 14 Lip 2009, 21:55

te zdjecia przedstawiaja juz zrobiona fieste? bo jak tak to niezle ktos tam umie spawac :hahaha: pewnie jeszcze elektrycznie bo migomatu nie zna :rotfl:
ale spoko... i tak tego nie widac ;/

Pyra20 - 14 Lip 2009, 23:24

diablo189

po 1: czytaj ze zrozumieniem - fiesta jest do roboty
po 2: ogarnij swoj samochod ;x

LOY - 15 Lip 2009, 03:15

nastepna XR2i cieszy ..plan zrobienia ori cieszy tym bardziej ...powodzenia i nim utopisz wieksza kase ...sprawdz dokłądnie budę ..zajrzyj pod nakłądki zdezaki ..czasem taniej wymienic budę niz ...spawac i malowac całe auto ;/ ..bedę uwaznie sledził odbudowę i straszył jesli bedziesz szedł w złym kierunku ...moze trafisz do naszych projektów kiedys :fox: :-P
Radkalkin - 15 Lip 2009, 11:37

hubi_2006 napisał/a:
:fox: ciekaw jestem jak wygląda przedni zderzak. Na tym foto widać tylko kawałek siatki. Są jakieś 3 wloty? Konserwatyści napiszą że jak xr'ka to xr'ka, ale może świeże podejście do wyglądu zewnętrznego nie jest złe. Daj fotki tego bumpera.

tu jest odpowiedź:
Terrorist napisał/a:
usuniecie wies tuning zderzaka (jezdze bez bo gdy miałem pojechac do Darasa84 po nowy wyskoczyly mi niespodziewane wydatki

Terrorist - 17 Lip 2009, 01:49

diablo189 napisał/a:
pewnie jeszcze elektrycznie bo migomatu nie zna


migomat nie jest mi obcy i znam jego obsuge i spawac umiem i tymze spawalem, a jesli myslisz ze to sa spawy to doczytaj najpierw, ze na spawy nakladalem gume blcharska zabezpieczajaca na nie i dopiesze tutaj cala podloga jest zalana 3 puszkami UBS czyli bazy dla podwozi wiec rdza nie jest jej straszna od wewnatrz i od zewnatrz bo podloge tez zabezpieczalem

hubi_2006 napisał/a:
Daj fotki tego bumpera. Podoba mi się kolorek


lezy na podworku, dla ciebie wkleje na dniach jego fotki na aucie

hubi_2006 napisał/a:
Jesteś na FKP od 2007 roku... czemu się nie udzielałeś wcześniej?


wtedy mialem 1.1 a i raz zalozylem podwojne konto i sie mieszalem w tym wszystkim
glownie czytalem projekty co MAFIOS czy Puma dziala z autem

LOY napisał/a:
moze trafisz do naszych projektów kiedys


jesli to co teraz planuje wejdzie w zycie to chyba trafie :-P

LOY napisał/a:
nastepna XR2i cieszy ..plan zrobienia ori cieszy tym bardziej ...powodzenia i nim utopisz wieksza kase ...sprawdz dokłądnie budę ..zajrzyj pod nakłądki zdezaki ..czasem taniej wymienic budę niz ...spawac i malowac całe auto

hmmm fakt nr. 1 a jesli chce troszku porobic w silniku to nadal bedziesz ja uznawal za Xrke classic czy juz Xr2i grzebana??

fakt 2. buda sprawdzona i tylko w podlodze bylo troche dziur czego nie ukrywam, a lubie grzebac to wole sam zrobic ;) , a to wiem ze byla uderzona z przodu ale to bedzie all do zrobienia i poprawienia bo blacharz ten co to robil to niezbyt byl rozgarniety ;-(

hubi_2006 - 18 Lip 2009, 21:24

Terrorist napisał/a:
i raz zalozylem podwojne konto
u nas można mieć tylko 1 konto :fox:
Terrorist - 18 Lip 2009, 22:04

hubi_2006 napisał/a:
Terrorist napisał/a:
i raz zalozylem podwojne konto
u nas można mieć tylko 1 konto :fox:

wiem i nawet nazwy tamtego nie pamietam wiec spoko :-)

[ Dodano: Czw Lip 23, 2009 16:15 ]
Na dzien dzisiejszy fiesta przechodzi troche grzebaniny

co zatem? caly plan działania:

- silnik przechodzi remont generalny: :ok:
- szlif cylindrow, nowe tloki i pierscienie
- porting glowicy, kanaly dolotowe poprawione, nowy kolektor wydechowy lub przerobka starego na ten od rs2000, walek KentCams juz jedzie z UK
- wal idzie na odelzenie i wywazanie dynamiczne razem z kolem zamachowym + azotowanie
- skrzynia biegow mieszanka seryjnej z skrzynia od Xr3i (szpera)
- hample z rs2000 + tarczobebny z tylu

buda:
- gleba -40 aktualnie szukam springow + amory na regeneracje z utawrdzeniem pod nowe springi :twisted:
- lampy przod prawdopodobnie morette (kumpel w anglii mi takie wynalazl xD )
- tylne lampy przyciemnione
- rozporki przod i tyl (made by LOY :V: )
- felgi piaskowane, malowane tylko nei wiem jaki kolor? brac oryginal srebrny czy walnac na bialo?? :| :|
wnetrze:
- czarny dywan z futury z wyszywkami Xr2i
- deska czarna z futury z polka zamiast airbaga + ladnie wytloczone na desce bedzie Xr2i
- dywaniki wzrowowane na oryginaly z napisami Xr2i
- elektryczne szyby i lusterka
- kierownica z RS turbo
- jak znajde to siedzenia recaro obszyte boczki skora w odcieniu szarosci

jak narazie to czesc planu zrobienia fiestki, fundusze przybywaja z dnia na dzien i mam nadzieje ze wyjdzie to co planuje
bedzie to auto typowo do jazdy od czasu do czasu jak i zabawy

cos ktoś jakies sugestie? :-P

LOY - 24 Lip 2009, 04:38

no plan gruby i zacny ..ale na razie to tylko plan ,więc najpierw zacznij ,potem pokaz efekty prac a pozniej my bedziemy sugerować i oceniac :yes:
Mafios - 24 Lip 2009, 08:18

listwami niebieskimi bys sie obdarowal
LOY - 24 Lip 2009, 12:49

Mafios napisał/a:
listwami niebieskimi bys sie obdarowal

a gdzie on dzis kupi zdrowe listewki :fox: ...listewki ładne sie kupuje juz obecnei z Xrka w komplecie :-)

Radkalkin - 24 Lip 2009, 13:09

tak się składa, że przypadkiem Mafios ma takie na zbyciu :rotfl:
elmek13 - 24 Lip 2009, 14:17

A powiedz mi czego Mafios nie ma ? :rotfl:
Terrorist - 24 Lip 2009, 18:31

elmek13 napisał/a:
A powiedz mi czego Mafios nie ma ?


na takie pytanie nie ma odpowiedzi bo wiadome jest ze Mafios, wszystko ma :rotfl: :rotfl:

LOY napisał/a:
no plan gruby i zacny ..ale na razie to tylko plan ,więc najpierw zacznij ,potem pokaz efekty prac a pozniej my bedziemy sugerować i oceniac


raczej juz dzialania ostre ida w tym aucie :-P
glowica na rozbiorce i obrobce, niedugo walek przyjedzie to bedziemy sie wiecej nad nia znecac, blok juz w szlifierni i tam beda tloki dobierac z pierscieniami, wal na diecie juz siedzi jak i kolo zreszta, korby polerowane i w przyszlym tygodniu wszystko pojdzie do azotowania, wywazania dynamicznego i docierania na hamowni <8>

skrzynia zlepek skaldana bedzie tez jakos za 2 tyg :-) :-)

Mafios napisał/a:
listwami niebieskimi bys sie obdarowal


zawiadamiam ze listwy juz mam caly komplet :rotfl:

zdjecia beda w nastepnym tygodniu bo nawet aparatu nie mam jakiegokolwiek zeby wszystko zrobic

LOY, podpowiedz co zrobic z tymi moimi felgami? malowac je w kontast na bialo? moze czarne z polerowanym "rantem" :V: czy zostawic na srebrno jak seria?

a i co wy na to zeby przednie lampy okleic z kierunkami lekko sciemniona folia? takie 15% albo moge dac do kumpla na piecowe przyciemnienie z efektem ze jego swiatlo bedzie tak jak przedtem :devil:

LOY - 24 Lip 2009, 19:32

mysle ze przy tak ambitnych planach seryjne alu szybko przestana sie tobie podobac ..ale moze sie myle..wiec ..białe beda wygladac "kołpakowato" ..udziwniec polerkami te skormne felgi ..nie ma sensu ..pozatym tam niema rantu ;/ ...zrób albo serie albo połóz grafitowy metallik ..bedzie jescze skromniej ..a jesli lubisz klimaty sleepera i zamierzasz auto sporo obnizyc to pomaluj je na czarny połysk ..zniknał ale dodadza autu ..charakteru .
Lamp sie nie przyciemnia foliami i nie maluje sprayami ..one maja świecic dla Ciebie i innych ..jesli bys miał wypadek i trafiłbys ,,na kogos takiego jak ja ..to wykorzystałbym taka przeróbke przeciwko tobie ...jesli musisz to ..rozklej lampe i pomaluj ..martwe elementy odbłysnika na czarno..to samo tyczy sie migaczy ...troche pracy i pewne ryzyko ze zniszczysz ..ale bedzie ciemno lecz swiecenie i bezpieczenstwo pozostanie fabryczne ....rób i pokazuj

Terrorist - 24 Lip 2009, 20:40

LOY napisał/a:
.białe beda wygladac "kołpakowato" ..udziwniec polerkami te skormne felgi ..nie ma sensu ..pozatym tam niema rantu ...zrób albo serie albo połóz grafitowy metallik ..bedzie jescze skromniej


dziekowac moj Guru :rotfl:


LOY napisał/a:
klimaty sleepera
o to chodzi :twisted:

LOY napisał/a:
Lamp sie nie przyciemnia foliami i nie maluje sprayami ..one maja świecic dla Ciebie i innych ..jesli bys miał wypadek i trafiłbys ,,na kogos takiego jak ja ..to wykorzystałbym taka przeróbke przeciwko tobie ...jesli musisz to ..rozklej lampe i pomaluj ..martwe elementy odbłysnika na czarno..to samo tyczy sie migaczy ...troche pracy i pewne ryzyko ze zniszczysz ..ale bedzie ciemno lecz swiecenie i bezpieczenstwo pozostanie fabryczne ....rób i pokazuj


fakt, tak jak piszesz opcje takie moga byc

ale odbysnik to sie robi wtedy po jakis czesciach konkretnych czy calosc walisz? ..ups szukajka nie gryzie :-)

Krawiec - 24 Lip 2009, 20:52

eeeeee... mówiłeś że chcesz rst wsadzac... to robisz silnik pod turbo czy pod n/a bo nie kapuje
Terrorist - 24 Lip 2009, 20:54

Krawiec napisał/a:
eeeeee... mówiłeś że chcesz rst wsadzac... to robisz silnik pod rst czy pod n/a bo nie kapuje


RST tez bym chcical zrobic ale to jak narazie daleko za moimi mozliwosciami
jak narzie buduje fajne NA a pozniej sie pomysli o burbo z turbo :-)

powiedzmy ze ten silnik bedzie na to przygotowany ;)


Ehhh....

Na poczatek chcialbym przeprosic wszystkich za moja nieudana wplate i uczestnictwo w akcji z ostatniego weekendu ale w srode mialem juz urwanie glowy i brak dostepu do jakiegokolwiek komputera z internetem.

Wyjasniam sytuacje, dostalem zlecenie na jazde do Paryza i musialem wyjechac w po drodze obskoczyc jeszcze Hamburg i dopiero do polski.
Dlatego przepraszam Szefostwo i Ewe za klopot.

W piatek dowiedzialem sie ze mam swoj warsztat i od razu zostala tam wprowadzona fiesta, w miedzyczasie kiedy mialem wziac silnik od Tommirsa ktorego nie mialem czasu kupic ani mozliwosci dogadania sie moj znajomy przywiozl mi silnik skadstam ot tak w prezencie silnik zamontowalismy, ale okazal sie złomem ;-(

i tak fiesta trafila do swojego domu w ktorym spedzi dluuzszy okres czasu bo zapowiada sie dla mnie troche ciezko z czasem na cokolwiek.

W nowym domku :-)








wszystkie potrzebne narzedzia sa na miejscu :twisted:



porzadek musi byc ;/




Glowica z chuyosilnika ktory wiecej problemow sprawil jak przyjmnosci


blok... takie progi ze masakra ;-|



Poduszka ktora byla zalozona nowa :yyy: :yyy: :9:
dlatego nie polecam poduszek z wiejskich sklepow moto, a i cenna tez ciekawa 8,99 :hahaha:


wiejski tlumik, widac ze z Tesco :rotfl:



balagan na porzadku dziennym :-)


Przymiarka super hiper grubej rury :-P
bedzie rozporka HomeMade


Ruda zbiera zniwa, atakuje pod szczelka



Oooooo.... niespodzianka piaty tlok ucieka




A oto moje dwa kolka :hihihi:

Silnik Junak M10 na przerobionej ramie :hihihi:


hubi_2006 - 18 Sie 2009, 22:53

Mam nadzieje, żę nie masz zamiaru tego Junaka przerabiać tylko odrestaurować :fox:
Terrorist - 18 Sie 2009, 22:57

hubi_2006 napisał/a:
Mam nadzieje, żę nie masz zamiaru tego Junaka przerabiać tylko odrestaurować :fox:


wlasnie ze ma byc taki jak teraz no moze siedzenie jeszcze troche nizej zrobie i podnozki poprawie

taki mi sie podoba :-) , a oryginal kiedys indziej bede robil

hubi_2006 - 18 Sie 2009, 23:34

Jak wolisz... jest twój. Moim zdaniem Junak to klasyka której coraz mniej ;-(
Terrorist - 18 Sie 2009, 23:51

hubi_2006 napisał/a:
Jak wolisz... jest twój. Moim zdaniem Junak to klasyka której coraz mniej ;-(


fakt coraz mniej tego jest ;-(

moj to przerobka wujka i go odkupilem bo go zdemolowal pod wzgledem mechaniki (zaplon i elektryka czyli bolaczka M10)

ten ma byc moim codziennym pojazdem, a zaa jakis czas bede myslal o junaku na powaznie

dobra dobra koniec OT :-P

stafcio - 19 Sie 2009, 08:56

co do poduszki, to mogla sie rozpasc bo byla zle zamontowana.
Terrorist - 9 Paź 2009, 16:12

Temat do zamkniecia

Mialem wlamanie do warsztatu i wyniesli silnik, graty praktycznie wszystko co zbieralem do wsadzenia 2.0 ZETEC.

elmek13 - 9 Paź 2009, 16:22

Bogato...nie poddawaj się !!! Kompletuj graty od nowa. W razie czego ja mam Zeteca :-P możemy się dogadać.
Terrorist - 9 Paź 2009, 16:25

elmek13 napisał/a:
Bogato...nie poddawaj się !!! Kompletuj graty od nowa. W razie czego ja mam Zeteca :-P możemy się dogadać.


Dzieki, ale narazie jakos stracilem sile w kompletowanie wszystkiego do nowa...

Przed chwila byl facet z ubezpieczenia i wyliczyl mi wszystko na podstawie faktur rachunkow itp

za motor tez mi sie dostanie ale dostane odszkodowanie nie 100% tylko 90% wartosci wszystkiego co ukradzione...


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group