Forum FiestaKlubPolska -

Nasze auta - [Inny] Red Arrow

laurenth1981 - 25 Maj 2009, 09:09
Temat postu: [Inny] Red Arrow
1. Nick: laurenth1981
2. Imię: Patryk
3. Model : Ford Puma
4. Wersja : VCT
5. Rocznik: 1997
6. Silnik: 1.7 VCT 125hp
7. Opis auta:
Jestem pierwszym właścicielem w Polsce :) W kwietniu ubiegłego ruko sprowadziłem sobie to auto z niemiec. Auto nie bite (sprawdzane przez fachowców i maszynkę) z oryginalnym przebiegiem ;) Dla mnie same plusy i jedyny mius to spalanie... :(
Wyposażenie:
- 2x airbag
- ABS
- xenon 6000K
- kontrola trakcji
- klimatyzacja
- elektryczne szyby, lusterka
- elektryczna reg. fotela kierowcy
- centralny zamek
- alarm
- wspomaganie kierownicy
- aluminiowe felgi
- podgrzewana przednia szyba
8. Dokonane zmiany/wykonane prace
a. wizualne:
- felgi 16cali 215/40
- aluminiowe nakładki na progi
- podświetlenie podwozia na kolor niebieski
- wygładzona tylna klapa
b. mechaniczne:
- nowe zawieszenie Eibach Pro Kit + amorki Gt Cupline
- stożek Jacky Sport
- wydeszek Ulter 100mm
c. audio:
- jednostka centralna : JVC KG-611
- wzmacniacz : Magnat Panter 2x80rms + 1x240rms
- kondensator 1farad
- głośniki przód w sumie 6sztuk: w fabrycznych miejscach Magnaty 2drożne śr 13.5cm
+ wygłuszenie drzwi i basówki w boczkach 16.5cm Vifa Exact
+ wysokotonowe w zaślepkach od lusterek + zwrotnice
- skrzynia ciśnieniowa JBL z głośnikiem GT5 o mocy 275rms










pP - 25 Maj 2009, 17:49

Kolego,

Ogólnie samochód bardzo fajny i zadbany.
Jak dla mnie:
+zawias,
+silnik,
+alimunione wrogi :twisted: ,

-niebieskiego coś pod spodem auta? (po co? - to nie jest fajne :yyy: !!!)
-koła, a raczej walce.. pewnie elastyczność i przyśpieszenie spadły o 15%, poza tym bez poszerzeń nie wygląda to dobrze (zbyt małe proporcje) - ostatnie zdjęcie to już masakra,
-xenon,
-wygłuszanie wszystkiego (pewnie auto przytuło o 20kg),

Coś będziesz robił w stronę performance czy tylko łubu dubu? Wiem, że puma fajnie skręca, lekko zminić wydech i zacznie się odpychać, a wtedy na torze może popsuć niejednemu mocniejszemu rywalowi skórę :fajka:

Ja bym zmienił kilka detali, ale ogólnie ładne autko :)

ps. napisz w temacie, że to puma, bo tak to nie wiadomo co to :"red arrow", ja spodziewałem się ferrari gy

olo - 25 Maj 2009, 18:56

ładne ładne autko chetnie zaopkiekowal bym sie silnikiem :P hehe
Nieno fakt fajnie sie prezentuje ale jakos felgi w stylu borbet czy jak im tam roznie sie chyba nazywaja juz mi sie przejadly :) ale na takich kapciach to sie trzyma podlogi co :P ?

Ale te niebieskie lampki neony tzn to faktycznie nie jest juz fajne :P ale twoj cyrk Twoje małpy
Auto ogolnie na plusik ale za bardzo to niema juz co przy nim grzebac :)

jakies zmiany szykujesz?? :)
heheh sprawdz jeszcze spalanie oleju :P bo wiem ze te silniczki tez lubia "żłopnąć"

Fajnie ze uzytkownicy Pum tez tu zagladaja :)

adamo - 25 Maj 2009, 21:25

autko ładne, tylko to światło pod autem... po co ci ono? sorry ale nie rozumiem tego. Dla szpanu?
Rkalitka - 25 Maj 2009, 22:09

adamo napisał/a:
po co ci ono? sorry ale nie rozumiem tego. Dla szpanu?


Nie - dla podniesienia o 10 KM mocy i 26 NM...... :hahaha:
Są neony - jakiś czas temu bardzo popularne, teraz moda na nie minęła jak na różne inne gadżety, co nie oznacza, że niektórym się podoba (mnie nie) i jest ok :yes:
Jak dla mnie fajne autko, podoba mi się :yes:

laurenth1981 - 25 Maj 2009, 22:18

Wbrew pozorom elastyczność auta nie spadła pomimo większych kapci ;)
Za to drogi trzyma się niesamowicie :)
Neony są, bo poprostu lubię kolor niebieski i nie tylko to dla szpanu, bo po prostu podoba mi się to :) Każdy silniczek 1.7 lubi olej, bo niestety do smarowania tych wałków potrzebny jest olej :) Poszerzenia auta będą, bo dopiero od trzech dni jeżdżę na tej feldze ;)
Planuję jedynie jeszcze pomalować na czarno maskę, dach i tylna klape ;)
A xenon niestety musi być, gdyż seryjne światła pumy są tak kiepskie, że lepiej stać i ryczeć niż jezdzić :P

mamuten - 25 Maj 2009, 22:30

pumka super w rewelacyjnym stanie ale wiesz te neony to bym wymontował bez przesady to gorzej niż wiejski tuning
pP - 25 Maj 2009, 22:38

laurenth1981 napisał/a:
Wbrew pozorom elastyczność auta nie spadła pomimo większych kapci ;)

nie wierzę ;p pewnie w pumie seryjnie jest albo 185 albo 195, a kapcie 215 to już spora różnica! :fox:
laurenth1981 napisał/a:
gdyż seryjne światła pumy są tak kiepskie, że lepiej stać i ryczeć niż jezdzić

z czego to wynika? wg mnie wystarczą lepsze żarówki (ja tak zrobiłem), osobiście nie widziałem samochodu z "xenonami", który nie oślepia a to jest mocno wkurzające ;p

arecki - 25 Maj 2009, 22:39

duży plus za silnik i kolor :D

neony to rzecz gustu...mi się nie podobają...ale to nie moje wozidełko :-)

laurenth1981 - 25 Maj 2009, 22:42

3/4 klubowiczy posiadających Pume założyło xenony do niej, bo niestety to jest wada pumy. Te soczewki nie zdają egzaminu i taka mała uwaga - nikt mi jeszcze nie mrugnął, że go oślepiam (grunt to dobrze ustawione światła)(wiesz, ze pumy seryjnie wychodziły z xenonem?). Seryjne kapcie w pumie to 15cali 195/50 więc tak dużej róznicy nie ma ;) Oczywiście nie bawię się ze stoperem i nie mierze sprintów do setki, bo to co jest pod maską w zupełności wystarcza by zdziwić wielu innych kierowców ;)
pP - 25 Maj 2009, 23:39

nie odbierz źle moich postów, mi się po prostu wsadzanie xenona do zwykłej lampy, nawet z soczewką to nie jest fajne! po prostu oślepia! chyba, że "dobrze ustawiasz" światła przed każdym ruszeniem ;p

peace

kamil wolski - 25 Maj 2009, 23:43

pP napisał/a:
nie odbierz źle moich postów, mi się po prostu wsadzanie xenona do zwykłej lampy, nawet z soczewką to nie jest fajne! po prostu oślepia! chyba, że "dobrze ustawiasz" światła przed każdym ruszeniem ;p

peace


Coś jak Gaz jest zły bo jest Gazem ? ;) Jeśli ma dobrze ustawione i NIE OŚLEPIA to jest okej. A ty ustawiasz swoje światła przed każdym ruszeniem (halogen też potrafi oślepiać ;) )

Fajne autko, mi się podoba. Jakie to ma fabryczne osiągi?

pP - 26 Maj 2009, 09:32

kamil wolski napisał/a:
Jeśli ma dobrze ustawione i NIE OŚLEPIA to jest okej

nie przekonam Was.. niech Wam będzie ;-|

Cartoon - 26 Maj 2009, 10:25

pP, a czy światła u mnie oślepiają? ;)
Też nie jestem zwolennikiem xenonów z ebaya... ale jeśli już je mam i nie oślepiają innych to pewnie zostaną.

pP - 26 Maj 2009, 10:27

Cartoon napisał/a:
a czy światła u mnie oślepiają? ;)

akurat jechałeś przede mną raz i oślepiają! nawet Ci o tym wspominałem!

Cartoon - 26 Maj 2009, 10:37

Rozumiem, że jeśli jechałem przed Tobą to oślepiały Cię tylne światła? ;)
pP - 26 Maj 2009, 10:52

pomyło mi się, wiadomo o co chodzi..! :rotfl:
laurenth1981 - 6 Cze 2009, 12:49

Dzisiaj zostało wymienione okablowanie do audio :)
Ze zwykłych kabelków (szkoda gadać) zamieniłem na kable 20mm Dietz i powiem, że teraz to dopiero sprzęcik wymiata :)
Polecam wszystkim którzy mają pokazne audio w aucie zmienić kable na grubsze i firmowe :)
A za dwa tygodnie będzie poszerzany tył auta - konkretnie tylne błotniki ;) (ciekawe jak wyjdzie)

PrezeSSito - 6 Cze 2009, 13:02

ci co mówią że xenon z allegro nie oślepia zapraszamy do nas i na spotkanie z tutejszymi niebieskimi.... od razu dowód zabierają.... a to że Pumy wychodziły seryjnie na xenonach to wcale nie znaczy że te bez mają te same światła


auto ogólnie fajne.... minus napewno za te niebieskie światła... nadają się pod remizę na wsi dla chłopaka który ma 18 lat a widzę że kolega ma trochę więcej więc co najmniej dziwi mnie takie coś

Mysz - 6 Cze 2009, 13:29

też mam Pume i wiem że soczewki so do d... w nocy, a szczególnie w deszcz to juz masakra, jazda na oślep. też wymieniłam na xenon, ale gdybym nie musiała to bym tego nie robiła. teraz jestem zadowolona:)

Ogólnie bardzo podoba mi sie to auto, ponadto czerwone jak wiadomo ma 5KM więcej :twisted: Moje jest srebrne, wiec troche wolniejsze:)

laurenth1981 - 29 Cze 2009, 14:52

Dzisiaj pumka pojechała do lakiernika i blacharza i troszkę urośnie ;)
Odbiór i zdjęcia w piątek :)

[ Dodano: Sob Sie 08, 2009 22:59 ]
Pumka dostała już nowe reperaturki błotników tylnych i przy okazji troszkę urosła ;)
To takie jedno zdjęcie z sesyjki ;)
Zainteresowani zobaczą na torze poznań 15 sierpnia :)

laurenth1981 - 19 Cze 2011, 14:46

Witam ponownie :)
W aucie nie zaszło wiele zmian, ale są ;)
Zmieniło się tylko i wyłącznie audio :)
Wczoraj dokonałem pomiarów na spocie CA pod M1 i w kategorii bass race osiągnąłem (jak na instalkę SQ) 130db :)
Zmiany zewnętrzne ograniczyły się tylko do pomalowania tarcz i zacisków na czerwono :P
Ale już mam wizję na zmianę koloru auta... :fajka:

Ad@mus - 19 Cze 2011, 23:58

o szit tarcz w kolorze chyba nikt wczesniej nie mial

a samo 130dB to juz krajowy poziom do dragów wiec jesli sonometr nie byl lewy albo jesli byl w ogole to staruj i wygrywaj

Dawidoff4 - 20 Cze 2011, 01:12

laurenth1981 napisał/a:
Dla mnie same plusy i jedyny minus to spalanie... :(


no właśnie dlatego zdecydowałem się na Zetec SE 1.4 16V :yes:

auto zacne :ok:

PS. forum Klubu Forda Pumy masz ksywę "poldek" - dobrze kojarzę ??

hubi_2006 - 20 Cze 2011, 09:25

Ad@mus napisał/a:
o szit tarcz w kolorze chyba nikt wczesniej nie mial

Pionierska robota <8>
A co do spalania :) czy to taka różnica te 1.5l?

Fordzik88 - 20 Cze 2011, 10:53

Oj, powiem szczerze, że to podświetlenie mnie zainteresowało. Jak zrobić coś takiego, i jak się z tym jeździ? Szczególnie podczas deszczu, kiedy kałuże są na drodze. Pewnie bardzo się brudzi?
Michaus - 20 Cze 2011, 11:33

Puma ładniutka, silnik fajny...

Fordzik88 napisał/a:
Oj, powiem szczerze, że to podświetlenie mnie zainteresowało. Jak zrobić coś takiego, i jak się z tym jeździ? Szczególnie podczas deszczu, kiedy kałuże są na drodze. Pewnie bardzo się brudzi?

Jeśli widziałeś kiedyś Startrek, to pewnie wiesz, że napędem ich pojazdów było takie właśnie światełko. Jak je sobie zamontujesz, będziesz mógł odkręcić koła i będziesz miał najszybszą Fiestę na forum :-P .
Brudem się nie przejmuj, nie zdąży się trwale przyczepić przy takich prędkościach.

Ad@mus napisał/a:
o szit tarcz w kolorze chyba nikt wczesniej nie mial

postaw furę na tydzień, jak popada, same się zrobią czerwone :)

laurenth1981 - 20 Cze 2011, 14:21

Teraz widzę byka :)
Miały być bębny zamiast tarcz ;)
A co do pomiarów, to sprzęt użyty do nich był taki sam jak na zawodach CA :)
Tak... na forum mam nick "poldek" a wcześniej miałem "laurenth1981".

Fordzik88 - 20 Cze 2011, 17:00

Michaus napisał/a:
Puma ładniutka, silnik fajny...

Fordzik88 napisał/a:
Oj, powiem szczerze, że to podświetlenie mnie zainteresowało. Jak zrobić coś takiego, i jak się z tym jeździ? Szczególnie podczas deszczu, kiedy kałuże są na drodze. Pewnie bardzo się brudzi?

Jeśli widziałeś kiedyś Startrek, to pewnie wiesz, że napędem ich pojazdów było takie właśnie światełko. Jak je sobie zamontujesz, będziesz mógł odkręcić koła i będziesz miał najszybszą Fiestę na forum :-P .
Brudem się nie przejmuj, nie zdąży się trwale przyczepić przy takich prędkościach.

Ad@mus napisał/a:
o szit tarcz w kolorze chyba nikt wczesniej nie mial

postaw furę na tydzień, jak popada, same się zrobią czerwone :)


Ależ z ciebie zgrywus :-P

A co do kociaka, to ładniutka :)


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group