Forum FiestaKlubPolska -

V Wiosenny Zlot FiestaKlubPolska - Ułęż 2009 / 29-31.05.09 - RODZINNY DOM DZIECKA w Lutolu Mokrym

sowa - 3 Kwi 2009, 10:55
Temat postu: RODZINNY DOM DZIECKA w Lutolu Mokrym
Stało się naszą klubową tradycją, że na corocznym ogólnopolskim zlocie organizujemy zbiórkę rzeczy, którymi później obdarowujemy wybrany Dom Dziecka.

Wcześniej były to placówki państwowe, lecz od zeszłego roku "przygarnęliśmy" pod opiekę
Rodzinny D.D. w Lutolu Mokrym woj. lubuskie.
Prowadzi go bardzo sympatyczne małżeństwo, które wychowuje dzieci przysposobione i własne- dotknięte autyzmem. Oto wspomnienie z zeszłorocznej wizyty [kliknij foto]:




W poznaniu 08 spisaliście się fantastycznie i mieliśmy dwa pełne auta prezentów dla dzieciaków.
W tym roku mam nadzieję, że nie będzie inaczej i po zlocie będziemy mogli wyruszyć do Lutola z pełnymi Fiestami prezentów. Poniżej wklejam list od pana Pawła- opiekuna RDD


Cytat:

Bardzo się ciesze z Pani pamięci o nas. Będziemy wdzięczni za wsparcie rzeczowe naszych dzieci i młodzieży. U nas dużo nowości, np. Program WINDA wszedł w kolejny etap. Podjęliśmy się pomocy usamodzielniającej się młodzieży w rodzinach zastępczych z naszych lokalnych powiatów. Organizujemy dla nich kilkumiesięczne staże. Nadal prowadzimy Rodzinny Dom Zastępczy. O wszystkim tym może Pani przeczytać na naszej stronie www.fundacjanaszdom.pl
Mamy dzieci od 8 do 17 lat oraz młodzież od 19-23 lat. Chętnie przyjmiemy dla nich rzeczy i inne dary. A to, co się nie przyda im, mamy komu dać, bowiem Fundacja wspiera wiele osób potrzebujących.
Zapraszam Państwa na majówkę do Lutola Mokrego i serdecznie pozdrawiam.
Paweł Urbanowicz



CO MOŻECIE ZROBIĆ:


:ra: PRZYWIEŹĆ NA ZLOT COŚ DLA DZIECIAKÓW

Z doświadczenia podaje to, co na pewno się przydaje:

-przybory szkolne,
-zabawki (najlepiej edukacyjne, manualne jakieś gry itp)
-sprzęt sportowy
-sprzęt elektroniczny(sprawny)
-środki czystości
-odzież (w dobrym stanie)

:ra: WYSŁAĆ PREZENT POCZTĄ
Jeżeli nie możecie przywieźć prezentów na zlot- zapukajcie do mnie na PW, podam swój adres pocztowy.

:ra: PRZEKAZAĆ GOTÓWKĘ
Jeśli ktoś nie ma głowy do szukania podarunków, może na zlocie przekazać gotówkę. W biurze zlotu będzie wystawiona specjalna pucha na ten cel.

:ra: ZROBIĆ PRZELEW
50 1020 5558 1111 1254 1280 1038
FKP, Artur Trzeciakiewicz, Szczecin
Tytułem: Dom Dziecka+ nick


Zachęcam do nawet najmniejszego wkładu w akcje!!!
:jupi: :jupi: :jupi: Dzieciaki na pewno podziękują nam swoimi uśmiechniętymi buźkami!!!! :jupi: :jupi: :jupi:

zefir - 3 Kwi 2009, 12:14

kurna czy przyda sie lozka dla niemowlaka, mam takie cos w komorce, i ofkors zabawki przemyje i biere ze soba:D
Miły - 3 Kwi 2009, 12:29

jutro skoczę do piwnicy i zobaczę co tam się znajdzie... :)
charpia - 3 Kwi 2009, 17:58

zefir napisał/a:
kurna czy przyda sie lozka dla niemowlaka, mam takie cos w komorce, i ofkors zabawki przemyje i biere ze soba:D


dzieci od 8 lat raczej nie zmieszczą się do łóżeczka niemowlęcego ;-) ale zawsze możesz sprzedać a kasę za łóżeczko przekazać dla dzieciaków :*

Ps. Uwielbiam tą akcję. Nie wiem co i ile, ale na pewno się dołączam :yes:

sowa - 3 Kwi 2009, 19:31

tak jak pisał pan Paweł i tak jak możecie znaleźć na ich stronce- prócz ich bezpośrednich podopiecznych 8-23lat do fundacji należą dzieciaki w różnym wieku zrzeszone w domach zastępczych rozsianych po powiecie. Państwo Urbanowicz prowadzą tez sklep z używanymi rzeczami w Zbąszyniu, więc wierze, że to co im osobiście się nie przyda, na pewno znajdzie innego odbiorce lub zostanie spieniężone za pośrednictwem sklepu.... tylko Zefirek mam nadzieje że łóżeczko się składa :-)
zefir - 3 Kwi 2009, 20:00

taaa sklada sie:)) i bedzie zawiezione w czesciach :D
Neo178 - 3 Kwi 2009, 22:48

Ja pogadam z siostrami - może coś wynajdą czym się ich dzieciaki nie bawią :)
MONIA - 5 Kwi 2009, 21:51

Teraz już osobiście przywiozę troszkę szpargałów na Zlot ...po ubiegłym Roku nie mam żadnego zaufania do Poczty dwa razy paka wróciła z adnotacją "adresat nieznany" :twisted:
zebro78 - 6 Maj 2009, 19:28

Wreszcie znalazłem trochę czasu by spakować i wysłać paczkę dla dzieciaków :) Więc spodziewaj się na dniach Sówko wizyty listonosza.

PS.Jak ekipa z pracy coś nazbiera to w przyszłym tygodniu poślę Ci jeszcze jedną. Pozdro

Miły - 7 Maj 2009, 22:50

a maskoty mogą być? bo się troche wala po siostrze tego...
sowa - 8 Maj 2009, 07:43

mogą ale nie za dużo i oczywiście w dobrym stanie :-)
trzeci - 13 Maj 2009, 01:02

Przygotowując się do zlotu, nie zapomnijcie od dzieciach z Lutola :-)
Przy tej frekwencji która się zapowiada, to naprawdę wystarczy niewiele od każdego z Was aby dzieciaki miały powód do megaradości.
Liczymy na Was :przytul:
Pozdro ...

zefir - 13 Maj 2009, 09:07

spoczko lozeczko czeka i jeszzce moze zabawki skombinuje ;D
sowa - 13 Maj 2009, 09:37

MELDUJE ODEBRANIE PACZUSZKI OD zebro78,
....zaraz biorę się za rozpakowywanie :-)

[ Dodano: Sro Maj 13, 2009 10:04 ]
rozpakowana!!
w środku dwie piękne nowe piłki do nogi i wiadro do zabawy z plasteiną



TEEENKJUUUU!!!!

zefir - 20 Maj 2009, 10:41

dobra mam pada komputerowego sprawnego i pare gier :) mam nadzieje ze sie przydadza ;D
sowa - 24 Maj 2009, 12:24

zostało pare dni!! ... pamietamy o dzieciakaach???? :-)
zefir - 25 Maj 2009, 09:50

pamietamy w czwartek :D pakuje bagaznik:D
Miły - 25 Maj 2009, 22:00

a mam pytanie... bo mam w piwnicy w katronie troche butów oczywiście w dobrym stanie... moge wziąść czy nie bardzo? (PS> oczywiście dzisiaj je przebrałem i czekają w kartonie... albo wezme albo wyrzucę...)

Jutro jeszcze zabawki i w czwartek od panny też jakieś zeszyty czy coś ma... :)

i jeszcze jedno mam pytanie:
kiedy i o której zamierzamy jechać do tego domu dziecka? podejrzewam, że w niedziele ale: podejrzewam, że nie wszyscy będą w stanie od rana, no a popołudniu to nie wiem czy nie za późno bo co niektórych czeka daleka droga...

sowa - 25 Maj 2009, 22:05

sorki Miły, ale buty raczej odpadają ze względów higienicznych.

A co do wyjazdu to nie będziemy jechać raczej bezpośrednio po zlocie bo znajac zycie rzeczy trzeba bedzie przesegregować i dopakować to co mam już w dziupli zmaazynowane.
W zeszłym roku byliśmy chyba 2 tyg po powrocie ze zlotu i w tym pewnie będzie podobnie <8>

Miły - 25 Maj 2009, 22:07

nie ma za co sorrować... ok, jutro idą na smieci :)

a na reszte pytań?

sowa - 25 Maj 2009, 22:13

j.w.
Miły - 25 Maj 2009, 22:26

aaaa... bo ja myślałem, że ten Dom Dziecka to gdzieś tam koło ułęży... ale teraz widzę, że nie :)

przepraszam :)


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group