Forum FiestaKlubPolska -

Nasze auta - [Inny] Jaguar Xj6 X300 "Kocurek" -auto na okazje

van - 28 Lut 2009, 20:28
Temat postu: [Inny] Jaguar Xj6 X300 "Kocurek" -auto na okazje
1. NICK: van81
2. IMIĘ: Krzysztof jarzyna ze Szczecina szef wszystkich szefów
3. MODEL: XJ6
4. WERSJA: X300 + więcej chromu, dokładnej opcji nie znam :P
5. ROCZNIK: 95
6. SILNIK: 3200 R6
7. OPIS AUTA:
W sumie kota mam od grudnia.
Silnik 3200 rzędowa szóstka - 211KM
Jak widać auto ma skórę, drewno, chrom dużo elektryki.
Nie będę wymieniał wyposażenia bo pewnie bym pisał pół dnia, sam jeszcze nie do końca poznałem co w tym aucie siedzi.
Audio standardowe ALPINE z RDS na kasety i 4 głośniki w drzwiach. Co do jakości dźwięku nie mam zastrzeżeń poza tym fajnie słuchać jak to auto sobie mruczy i jak można rozkoszować się ciszą. Dołożony transmiter FM 2GB
Auto obułem w opony zimowe w rozmiarze bagatela 235/60/16. Koła wyglądają przy zwykłych osobówkach jak z ciężarówki.
Z eksploatacji auto ma przebieg 191tyś km i przy 196tyś będzie następny przegląd.
Dużych przebiegów robić tym koteckiem nie będę bo nawet jeżdżąc Sierrami robiłem rocznie max. 20 tyś
Auto jest kupione od pasjonata(ma dwa nowsze Jaguary w garażu) który o auto dbał. Co mi się podobało to że jak przyjechałem to auto nie było jakoś mega odpicowane do sprzedaży. Gość wymienił wszystko co w aucie było zrobione i co jest do zrobienia. Pojechałem na warsztat gdzie powiedziano mi więcej o tym aucie.
Ponieważ to Jaguar liczę się z wydatkami i tym że te auta potrafią być kapryśne. Mam jednak nadzieję że wybrałem model, silnik i rocznik najmniej problematyczny i będzie mi się dobrze układała współpraca z tym kotem.


8. DOKONANE ZMIANY / WYKONANE PRACE
a. wizualne: brak
b. mechaniczne: brak
c. audio: transmiter FM z wyświetlaczem 1,8' 2GB- używam jak w promieniu 100km nie ma żadnej sensownej radiostacji
d. inne: brak i nie będzie

9. PLANOWANE ZMIANY / PLANOWANE PRACE
a. wizualne: nie będzie chyba że mam mu dać zderzaki z kartonu, progi i wielki spojler rodem z "Szybcy się wściekli"
b. mechaniczne: Turbo, gleba, klatka, zaspawany dyfer ....a tak serio brak i nie będzie !
c. audio: patrz wyżej
d. inne: no chyba pisze BRAK :P

10. FOTKI AUTA

przy zakupie:








i z dzisiaj(28 luty)












Peedro - 1 Mar 2009, 08:31

faaaajny :) kawał dobrego samochodu :) Że zapytam jak z kosztami utrzymania takiego wózka?
Mafios - 1 Mar 2009, 15:44

jakie koszta takiej zabawki ?
Piesek - 1 Mar 2009, 15:54

a wiesz że myślałem nad takim autem... też do takich celów jak Ty go masz :P tani w zakupie wsumie jest... ale jeden minus taki że za dużo takich aut jest dostepnych... teraz ludzie szukają bardziej "Egzotycznych" pojazdow badz zabytkowych
van - 1 Mar 2009, 16:31

Koszta w sumie na chwilę obecną wsiadam leje i jadę, aby tak można było trzeba dać te 20 tyś w górę. Można kupić jakiegoś kota po przekładce albo zaniedbanego ale doprowadzenie go do dobrego stanu jest kosztowne. Co prawda używane części z anglików są w całkiem przystępnych cenach to ceny w serwisie podobno mogą zabić na miejscu :P
Zgadza się dość dużo takich aut jest ale ja kupując go wcale nie nastawiałem się na zarobek. Jeśli zwróci się w ciągu roku za opłaty to będzie ok :)

[ Dodano: Pią Sie 21, 2009 22:24 ]
No tak trochę czasu minęło a auto jak jeździło tak nadal jeździ :)
Pokonało kilka tras po polskich dziurach i coraz bardziej mam ochotę odstawić go tylko "do kościoła". Co prawda w lato na trasie siedzieć w wygodzie z chłodnym klimatronikiem fajnie ale polskie remonty, poprzeczne stopnie, błoto, kamienie odbijają jeszcze nie widoczne piętno które przy zbliżającym się przeglądzie kota wyprują pewnie wszystkie zarobione na tegorocznych okazjach pieniądze
Apropo okazji to kilka zdjęć wystrojonego kocurka:

Tablica tylna Raatuunku robiła furorę na zamku królewskim :V:



Gdybym miał teraz z perspektywy czasu kupić Subaru, Fokusa, Astre II czy też Golfa to sam dał bym sobie w pysk :plask:

Freeman - 25 Sie 2009, 22:35

No to napiszę coś, żeby było widać, że w temacie jakieś newsy :)
mechcom - 25 Sie 2009, 22:42

nom fajna fura i oby Ci długo słuzyła i sie nie psuła odpukac w niemalowane :)
stafcio - 26 Sie 2009, 09:32

jechałem takim dżagiem, to znaczy Daimlerem do ślubu rok temu :D
fajny lowrider, bo bardzo nisko się siedzi.

DziDzia - 26 Sie 2009, 13:53

van81 napisał/a:
Tablica tylna Raatuunku robiła furorę na zamku królewskim :V:

Tablica zajebiaszcza :D



pozdro :!:

van - 1 Mar 2010, 23:39

śnieg znikną z podjazdu, brama daje się otworzyć
więc odkopuję temat bo odkopałem pupilka spod

stał sobie od Listopada kiedy bez zająknięcia przeszedł przegląd i w nagrodę na zimę pod kołderkę na dywan nie widząc chlapy, śniegu, soli itd..
dziś jak mnie deszcz złapał i musiałem wjechać co jakiś czas w kałuże to byłem mega zły :rotfl:
ale z przejażdżki rogala na gębie mam od ucha do ucha
:V:
trzeba teraz umyć, wywoskować i przygotowywać do sezonu <8>

grzes87 - 2 Mar 2010, 12:13

o nie ! TY na prawde masz dywan w garazu :ok: o Panie jak Pan dbasz o samochody tak dobrze to zostaje wybudowanie takiego garazu --> http://www.luxury4play.co...tml?source=9593
elmek13 - 2 Mar 2010, 12:48

grzes87, nie jeden garaż zawstydza... mowa o takich autach.... :yyy:
Blackknight88 - 2 Mar 2010, 13:24

Woooow Suuuper Garaże... Fajna sprawa mieć taki garaż lub większy jak ostatni obrazek z prywatnym warsztatem.. Ahh.. super sprawa :) Zamieszkał bym w garażu :-) Tak jak na jednym obrazie garaż łóżko i dalej prywatny warsztat bym dorzucił hehe
Qzyn - 2 Mar 2010, 14:43

Autko sliczne, na prawde wiec pogratulowalzakupu. Jednak tekst:
van81 napisał/a:
Gdybym miał teraz z perspektywy czasu kupić Subaru,

rozlozyl mnie na lopatki. Te auta to dwa rozne swiaty. Jedno ma pokazac lans, wypas i wygode a drugie ma po prostu swietnie i szybko jezdzic. I tak jak Jag bije wyposazeniem Subarki na glowe tak sama jazda (do tego sa auta ;) w kocurze przypomina jazde czyms na rodzaj taczki polaczonej z tankowcem, jesli sie wczesniej ktos przejechal subarka. Tyle ode mnie.
Zycze bezawaryjnego uzytkowania i zadowolenia z autka.

van - 2 Mar 2010, 14:55

Qzyn, całkowicie się z tobą zgadzam co do rozbieżności między tymi dwoma autami.
Ale ..... kiedy rozglądałem się wtedy za autem wysoko były tylko trzy modele, Jaguar, Subaru i E39 prezentujące swoją klasą, wyposażeniem, kosztami i osiągami często spore różnice. Dlatego tak napisałem. Teraz gdybym jeździł Subaru to pewnie nie wyobrażał bym sobie siedzenie w skórze z grzanym rowkiem i toczeniu się smętnie po ulicach tym tankowcem.


A auto wraca chwilowo do łask bo Sierrce dziś rano stało się kuku ;-(

Parzych - 2 Mar 2010, 18:47

van81 napisał/a:
Sierrce dziś rano stało się kuku ;-(
Krzychu, a możesz zdradzić jakie kuku?
van - 3 Mar 2010, 21:08

Parzych napisał/a:
van81 napisał/a:
Sierrce dziś rano stało się kuku ;-(
Krzychu, a możesz zdradzić jakie kuku?
wjeżdżałem w swoją bramę i gość mnie wyprzedzał, wyrwał mi zderzak, wgniótł błotnik, stłukł kierunek i przestawił koło w drugą stronę łamiąc drążek kierowniczy. Ale się zrobi. Zły i tak jestem i to wcale nie rozwaleniem auta chociaż to też boli. Policjanci orzekli moją winę ........ i weź tu człowieku bądź uczciwy skoro prawo jest skonstruowane tak by wyprzedzający pojazd z lewej strony będący na lewym pasie miał pierwszeństwo przed pojazdem wykonującym skręt w lewo nunu
DziDzia - 3 Mar 2010, 22:28

Interesujące zdarzenie... Co za kraj...
Uszkodzenia też nie takie małe..
W ramach odstresowania bierz się za pucowanie kocurka :fox:



pozdro :!:

Darekmk3 - 4 Mar 2010, 14:11

ostatnio znajomy mial tez taki przypadek i tez wlasnie polcija orzekla jego wine..., nie przyjął mandatu wiec sprawa idzie do sądu grodzckiego...

pozdro :)

Peedro - 4 Mar 2010, 18:45

Na forum też było o takim przypadku. I bądź tu człowieku dobry i uczciwy ;-| jak cię prawo wy**bie. Życzę szybkiego postawienia wozidła na koła :)
van - 5 Mar 2010, 09:13

wozidło od wczoraj na kołach
stłuczka

Uszkodzenia:
-drążek kierowniczy
-błotnik
-całkowicie wyrwany i połamany zderzak
-kierunek
-zarysowana felga(coswortowe felgi są jednak masakrycznie twarde :yyy: )

Więc aby przywrócić do używalności kupiłem nowy drążek, stary nie chciał się odkręcić ale po zakupie odpowiedniego narzędzia udało się wykręcić
Ponieważ od jakiegoś czasu miałem docelowy zderzak który trzeba było jeszcze trochę podpicować to i nim musiałem się zająć
W sumie pół dnia szlifowania nierówności i 11zł na puszkę czarnego matowego spreja, kilka wkrętów(nie ma mocowań bocznych), halogeny które jakiś czas już czekały na zamontowanie(szczęście że nie zamontowane bo by się potłukły) no i efekt taki:

do tego doszły kierunki ze starego cossa i trochę zmasakrowany drążkiem od podnośnika i młotkiem błotnik nabrał bardziej "fabrycznych" kształtów :cojest:

wszystko zostało złożone trochę na sztukę ale najważniejsze że jeździ :)
do zamontowania czeka jeszcze wiele rzeczy np. czarne Recaro w prądzie z ciepełkiem które niedawno zanabyłem, leżą hamulce 260, pompa abs, głośniki na przód, cb ..... i pewnie jeszcze coś dojdzie ale na razie są ważniejsze priorytety
Coraz poważniej zastanawiam się nad blacharką i zaskakującym lakierem :V:

bidżej - 5 Mar 2010, 09:19

ściera to piękne auto :serduszka:
van - 5 Mar 2010, 11:26

Wracając do kota aktywowałem mu nowe domeny do strony
www.jaguardoslubu.com
oraz www.jaguardoslubu.waw.pl

JoeMix - 5 Mar 2010, 12:12

Galeria niespójna ze stroną co mnie osobiście zawsze razi,,, no i zrób margines z lewej strony obrazka by tekst się do nie go nie kleił (na głównej),,,
van - 5 Mar 2010, 19:09

spokojnie strona była robiona z rok temu w robocie w ciągu kilku minut .... będzie czas i odpowiednie oprogramowanie to się zrobi :)

[ Dodano: Wto Mar 30, 2010 11:10 ]
strona przebudowana, jeszcze pewnie będą drobne poprawki ale ogólnie taki zarys jak chciałem już ma :-P


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group