Forum FiestaKlubPolska -

Nasze auta - [MK3] Moja Mk3 CTX prędki automat :P (By NESOR)

Nesor - 16 Sty 2009, 11:42
Temat postu: [MK3] Moja Mk3 CTX prędki automat :P (By NESOR)
1. NICK:NESOR
2. IMIĘ: Piotrek
3. MODEL: Fiesta 89/94
4. TYP NADWOZIA: 3-Drzw.Sedan
5. PRZEKŁADNIA: CTX
6. WERSJA:CLX
7. ROCZNIK:MK3, 94
8. SILNIK: HCS 1.3 CFI 44kW/60PS
9. LAKIER: Czerwony Nouveau 92
10.KOLOR WNĘTRZA: Pumice MATERIAŁ: Rubic B-C (CB)

11. OPIS AUTA:
Hm był to zakup na spontanie, kupiłem go od sąsiada który sprowadził ją z Niemiec dla syna lecz po pół roku kupił mu nowe... a w związku z tym ze nic jej nie dolegało (no prawie nic była wgnieciona na błotniku tylnym) postanowiłem ją zakupić, zwłaszcza ze miała juz wsadzony LPG 3gen i automatyczną skrzynie CTX ( idealna dla mojego taty). Gdy je kupiłem było brudne i zaniedbane( tapicerka {beżowa} była cała wybrudzona, 2 kołpaki na przeciwległych kołach, Fiesta wyglądała jak każdy pojazd przeciętnego niedbającego właściciela.
hehe no ale na jej szczęścia trafiła w moje ręce i może oglądać świat z innej perspektywy. :)

12.DOKONANE ZMIANY / WYKONANE PRACE
a. wizualne:
-Brak kołpaków
-Przyciemnione migacze tył i boki
-białe migacze przednie
-podświetlenie tablicy na błękitno
-dobre żarówki z przodu
-owiewki, :)
-podświetlenie skrzyni na czerwono

b. mechaniczne:
-wymiana oleju
-nowe świece
-nowe filtry
-uszczelka pod pokrywa zaworów
-sprężyny przód
-tulejki i sworznie
-krzyżak kol kier.
-tarcze klocki i linka ręcznego


c. audio:
-przód magnat carfit 213 + 2 tweetery
-tył Helix 100w
-jakieś 2 w półce 3drożne
-radio Pioneer DEH-1100MP
d. inne:
-ładny zapach samochodowy, wygłuszenie bagaznika

13. PLANOWANE ZMIANY / PLANOWANE PRACE
Już nic nie zmienimy :(
http://www.youtube.com/watch?v=TYqwyKlMTJQ














kaczoro - 16 Sty 2009, 21:50

Ale masz czadowy kolor wnętrza...istny powiew luksusu :ok:
Mafios - 16 Sty 2009, 23:15

mk3,5 w jasnym srodku no brawo :) prawdziwy okaz
SpiderMAN - 17 Sty 2009, 01:22

kolor środka... fajny...
CTX już nie taki fajny...
kołpaki tragiczne...
:D
Mogę Ci sprzedać ori z MK4... takie jak znajdziesz na fotkach w mojej galerii...
Jak coś to PW...

Darekmk3 - 17 Sty 2009, 09:54

SpiderMAN napisał/a:

CTX już nie taki fajny...

no nie wiem pamietam w ZG jak ctx w 1.3 fajnie jezdzil na torze :) heh, w sumie pewnie ze fiesta z ctx - to zakup przypadkowy i watpie zeby automatu tu szukano :) , ale jak sie nie ma co sie lubi , to sie lubi co sie ma :P czy jakos to lecialo :) , widac ze dbasz :)

pozdro :)

essien - 17 Sty 2009, 17:52

Darekmk3 napisał/a:
jak sie nie ma co sie lubi , to sie lubi co sie ma


źle, jak sie nie ma co sie pragnie to sie kradnie co poapdnie:P

wnetrze kozak! moze chcesz sie zamienic za czarne stan idealny?:P

JoeMix - 17 Sty 2009, 18:06

SpiderMAN napisał/a:
CTX już nie taki fajny...
A tam, nie znasz się,,, glab
luki - 17 Sty 2009, 18:57

JoeMix napisał/a:
SpiderMAN napisał/a:
CTX już nie taki fajny...
A tam, nie znasz się,,, glab


CTX fajny zwłaszcza w mieście w sumie to żałuje ze zmieniłem... :-P

NESOR autko fajne, zadbane może wpadniesz kiedy na spota;)

Nesor - 17 Sty 2009, 19:15

luki86 napisał/a:
może wpadniesz kiedy na spota;)


Bardzo chetnie w miare mozliwości :)

a co do reszty to
hehe Mi brakuje "Lewarka" w ręku... :P ale owszem wygodny jest i na trasie mało pali... ;) a co do wnetrza to owszem zadowlony jestem bo nie wiem czy widziałem, przynajmniej nie pamietam zeby ktos mial taka tapicerke. Jedyny minus to to ze sie szybko brudzi i bardzo widac to...


DemptD - 17 Sty 2009, 22:33

auto jest po to zeby o nie dbac ;) wiec jak sie pobrudzi to szmatka w reke i czyszczenie ;) jak czlowiek dba o auto pokazuje jak dba o siebie ;) a srodek przecudny ;) jakbym taki mial to bym nie marudzil ze sie szybko brudzi ;)
Nesor - 18 Sty 2009, 09:53

DemptD napisał/a:
..jakbym taki mial to bym nie marudzil ze sie szybko brudzi ;)

heh ja wcale nie narzekam... tylko prać nie lubie :-P heheheh ale warto poświęcić sie dla taiego wnetrza... w końcu wystarczy kilka razy w roku dokładne umyć :)











Tommi - 18 Sty 2009, 14:35

Super :yes: . Jak ja chciałem mieć takie wnętrze w swojej mk3 (teraz jest mk4 i juz mam jasne :-P ) no i jeszcze bordo - skąd ty ją wytrzasnąłeś ??????

Daj jej jakieś fajne alu Ford'a, a tatę najwyżej będziesz wszędzie woził :-P

Nesor - 18 Sty 2009, 19:04

Tommi napisał/a:
skąd ty ją wytrzasnąłeś ??????

heh ja jak juz napisalem kupilem od sasiada z osiedla a on sprowadził ją z niemiec.
Z tego co wiem to sąsiad kupił go od księdza w Niemczech, który bardzo mało jezdził tym samochodem i był jego piewszym właścicielem :) co prawda bya juz stukana pare razy ale i tak blacha jest w świetnym stanie... :)








Tommy - 19 Sty 2009, 09:22

Wnętrze jest świetne :) W końcu jakaś odskocznia od szaro-burych plastików ;)
Fajnie pasuje też do niego kolor nadwozia. Dbaj o nią bo naprawdę rzadki okaz masz (mk3,5 w kremie szczerze mówiąc nawet nie miałem pojęcia, że jeszcze wychodziły)

Co do stylistyki to masz na starcie dużego plusa za porządek w środku i ładnie utrzymany lakier ;) Na wiosnę zainwestuj w jakieś ładne aluski i tyle :)

I chyba masz troszkę źle spasowane drzwi od kierowcy (za nisko ciut wiszą)

DziDzia - 19 Sty 2009, 09:57

Wnętrze naprawdę fajne. Takiego jeszcze nie widziałem w mk3...
Gratki



pozdro :!:

Nesor - 19 Sty 2009, 11:29

Tommy napisał/a:
masz troszkę źle spasowane drzwi od kierowcy (za nisko ciut wiszą)
no opadły same juz... (ze starości) i własnie bede cos musiał pokombinowac jak bedzie ciepło bo to prawdopodobnie tam tulejka mi sie starła..






Tommy - 19 Sty 2009, 11:34

Spróbuj trochę "naciągnąć drzwi do góry. Chwytasz je przy stronie klamki jak są otwarte i ciągniesz do góry, żeby aż trochę fura się podniosła na zawiasie. Czasem daje się je tak "nagiąć" odrobinę, żeby osiągnęły dobry poziom.
Nesor - 26 Sty 2009, 20:28

probowalem i nic to nie dalo, jak bedyie cieplo bede musial sie y tzm pobawic ale dzieki :)
grzes87 - 26 Sty 2009, 22:30

mimo ze to MK III ktorych jest mase na drogach i sa kanciaste to Twoja mi sie odziwo podoba :D rewelacyjny kolor nadwozia i to wnetrze... ach !! przepiekny kolor :) polakieruj jeszcze lusterka i ewentualnie klamki w kolor nadwozia plus felgi aluminiowe i bajka :)
scooooter - 2 Lut 2009, 19:20

wnetrze rzeczywizna wypaśne. kolorystyka jak w roverach :-) stała na osiedlu u mnie kiedyś taka ale ciemno zielona..zawsze lookałem do środka bo oryginalna była :)
SpiderMAN - 3 Lut 2009, 07:24

JoeMix napisał/a:
SpiderMAN napisał/a:
CTX już nie taki fajny...
A tam, nie znasz się,,, glab
:devil: Ja tam wolę manuala...
scooooter - 3 Lut 2009, 11:18

jak kupiłem fiestke to miałem konkretnie zajechane sprzęgło..jak jechałem wszsyscy mysleli ze to automat :-) prawie jak CTX..
Nesor - 8 Lut 2009, 15:00

http://www.youtube.com/watch?v=TYqwyKlMTJQ Taki Drobny filmik z udziałem mojej fiestki :)
essien - 8 Lut 2009, 15:05

tytuł piosenki proszę :P
arecki - 8 Lut 2009, 15:53

essien napisał/a:
tytuł piosenki proszę :P



Kosheen - Hide You (lub Hide U)


pozdr

Nesor - 22 Lut 2009, 14:01

Dla tych co nie widzieli a chcieli zobaczyć... (na szczęście autko już poskładane tylko malowanie zostało :P )


arecki - 22 Lut 2009, 14:16

uuuuuuuuuuuuuuu :sad: pub2
Nesor - 27 Mar 2009, 22:34

Dziś fofi wzbogaciła sie o nową uszczelke pod przednią szybe bo niestety przeciekała

i poprawiłem wygląd bucików (niestety plastik)


czeka mnie teraz pozadne czyszczenie tapicerki bo przez nieszczelność i zaniedbanie wygląda tragicznie :/

arecki - 27 Mar 2009, 22:38

oj brakuje jej alusków :-P ale w końcu pozbędziesz się (mam nadzieję) kałuż pod wycieraczką :ok:
tajmus - 28 Mar 2009, 09:10

Jesli rzeczywiscie byly te kałuze pod wycieraczkami to jak sie tylko cieplo zrobi proponuje wyciagnac wnetrze tzn wykladzine i mate ktora jest pod nia... nasiaknieta woda... co pociaga rdze :twisted: :twisted:
Nesor - 28 Mar 2009, 10:01

tajmus napisał/a:
nasiaknieta woda

była ale suszarka w dłoń, filce na grzejniki, i grzanie w auce na nogi na maxa :) j juz suchutko jest ale i tak bede musial wyjąć tapicerke bo chciał bym orzywić ten mój beżowy kolorek :)

grzes87 - 28 Mar 2009, 10:56

ozywic czyli uprac ? czy dodac cos do niego :fox:
Nesor - 28 Mar 2009, 16:30

zadnych dodatków, pranko oczywiście :D , tylko ze poki co dalej mam mokre po nocnym deszczu... :/ w pon. serwis i sobaczymy :D

[ Dodano: Nie Mar 29, 2009 14:02 ]
Pierwsze myjonko tej wiosny :)







[ Dodano: Wto Kwi 07, 2009 22:58 ]
kożystając z ładnej pogody i wyjazdu na wioske :D odświerzyłem wnętrze mojej fiestki :)
Wszystko przeszło pranko gąbką, szczotką i ludwikiem (mowa o elementach nie materiałowych) a reszta Vaniszem :P
troche starań, dobrej pogody i zabawy narzędzimi.

wypustoszyłem całe wnętrze prócz podsófitki i deski, a reszta czyli fotele, kanapy boczki i podłoga trafiła do myjki :D



Wszystko teraz ładnie pachnie i wygląda - do pierwszego ubrudzenia :P heh


Dodatkowo zaczerpując pomysłu ( który mi sie bardzo spodobał) od Biżeja, wykazałem odrobine chęci i upiekniłem zewnętrzy wygląd :) mały mod a cieszy :D :ok:



:D

grzes87 - 18 Maj 2009, 16:42

ehh jak mnie to denerwuje na tym forum ze cokolwiek chcesz dopisac po jakims dluzszym czasie i zrobisz to po swoim wpisie to nie widza tego tylko ciagle stara data postu jest i inni tylko przez przypadek trafiaja na to co dodales itp... efekt ?? dopiero po miesiacu zorientoac mozna sie ze byl update grr ;/

a poza tym to piknie piknie prze pana :ok:

SpiderMAN - 18 Maj 2009, 22:56

Z tymi lampami to w Krk sie od moich zaczęło... a nie od bidżeja... bidżej dostał folię ode mnie...
arecki - 18 Maj 2009, 23:00

SpiderMAN napisał/a:
Z tymi lampami to w Krk sie od moich zaczęło... a nie od bidżeja... bidżej dostał folię ode mnie...



czy to ważne? ładnie wygląda i to się liczy :ok:

SpiderMAN - 18 Maj 2009, 23:05

arecki napisał/a:
SpiderMAN napisał/a:
Z tymi lampami to w Krk sie od moich zaczęło... a nie od bidżeja... bidżej dostał folię ode mnie...



czy to ważne? ładnie wygląda i to się liczy :ok:
Sprostowanie się należało... :D Ważne gto to aż tak nie jest...
DziDzia - 18 Maj 2009, 23:40

heh.. Pamiętak, jak prałem wszystkie materiały w swojej mk5.. Fotele. boczki dywan.. Mnóstwo roboty, a i tak brudne dalej.. Ale warto czasem porządnie odświeżyć wnętrze.. :)
A dymiony kierunek dodaje uroku.. Chociaż im więcej tego na ulicach, to mniej efektowne jest..


pozdro :!:

Nesor - 29 Maj 2009, 21:17

No i kolejne modziki wchodzą w gre...
ostatnio podświetlenie licznika i zegarka (przypadkowo na niebiesko)

wsadziłem diody rozpraszające białe 140* T5 w oprawki zarówek (3ba bylo troszkę obciąć)
i w powiązaniu z zielonym plastikiem powstało światło blado niebieskie (całkiem ładnie)

(zdjęcia troche kulawe ale marnym aparatem)

w planach bylo zrobienie białego podświetlania lecz z braku czasu na chwile obecna zostanie to, w późniejszym czasie zajmę sie wyjęciem plastiku (bo z lewej jakoś tak troszkę na zielono świeci) i zobaczeniem czy na biało ładnie świeci, jak nie to niebieska plexa i git... :) ( bo podobno ładniej to wygląda niz jak świeca niebieskie diodki) i pod to sie zrobi reszte wew. podświetlania
__________________________________________________________________________

Wczoraj fofcia odwiedziła rączki mechanika
- wymienione sworznie (MOOG) i tulejki
- Krzyżak kolumny kier. (MEYLE)
- osłona gumowa przegubu zew.

i obrazu sie jeździ inaczej :D

grzes87 - 31 Maj 2009, 01:26

bardoz ladnie ja bym tak zostawil albo i biale jak mowisz bo nie bieskie w ogole mnie sie nie podoba :)
Nesor - 3 Sie 2009, 19:46

nareszcie Spokojny i ciepły weekend kiedy moglem coś zrobić przy fieście :)

# Nowy Filtr Paliwa



# Nowe Świece zapłonowe



# Wygłuszenie bagaznika


# Głosniczki 13 Helix z tyłu na dystansach ( odrazu lepiej się słucha)



# przeglądnięcie instalacji bo coś szwankowało i naprawienie potencjometru ( bo obroty wariowały że ho ho)


# Umycie porzadnie i wypolerowanie :D i efekt


hubi_2006 - 3 Sie 2009, 20:08

Cytat:
c. audio: głośniki do kompletu do tyłu tyle ze mocniejsze tak z 2x i nowe radio :)
no to można to zmienić :-)
Nesor - 3 Sie 2009, 20:17

wszystko w swoim czasie... :) mialem pod reka Helix`a wiec narazie te zostają a pozniej jak będzie nowe rado to i nowe głosniki :D
luki - 3 Sie 2009, 20:22

Nesor, walczysz widzę:) masz w planie jakiś swap chociaż na manuala:)
Przydały by się do całości jakieś felunie i zawiasik trochę niższy :ok:

arecki - 3 Sie 2009, 21:58

luki86 napisał/a:
Przydały by się do całości jakieś felunie i zawiasik trochę niższy :ok:


:yes: :ok:

bidżej - 4 Sie 2009, 08:40

przynajmniej kołpaksiorów nie zakładaj...

a co się temu misiu w przedni pas stało? ;-|

Pele - 4 Sie 2009, 11:17

bidżej napisał/a:
a co się temu misiu w przedni pas stało? ;-|


bidżej, jak to co ??

Nesor napisał/a:
Umycie porzadnie i wypolerowanie :D i efekt


:rotfl: :cojest:

Nesor - 14 Sie 2009, 19:57

to juz było jak go kupiłem... głupie odpryski od kamieni jakiś pewnie... ale myśle w niedługim czasie to pomalować bo pasuje mi tez błotnik pomalować :) :ok:
malek - 15 Sie 2009, 17:55

Jak jeździ taki automat? Ile pali?
Nesor - 15 Sie 2009, 20:44

po mnieście jest to w sumie denerwojaca jazda i pali ok 10l gazu, ale na trasie sie leci jak samolotem i spalanie odpowiednio mniejsze bo ok 8,09l/100 nie miezylem dokladnie ale jakoś tak :)
JoeMix - 18 Sie 2009, 15:16

Nesor napisał/a:
po mnieście jest to w sumie denerwojaca jazda
czemu?
grzes87 - 18 Sie 2009, 16:48

JoeMix napisał/a:
Nesor napisał/a:
po mnieście jest to w sumie denerwojaca jazda
czemu?

bo ciagle start i stop, co chwile swiatla badz pieszy gy

Nesor - 18 Sie 2009, 19:53

denerwująca bo to nie manual i nie ma takiego przyspieszenia... :/ ( jest to skrzynia automatyczna bezstopniowa) muli czasami.

NIE MA TO JAK MANUALNA SKRZYNIA.... :} sprzegło, lewarek,

luki - 18 Sie 2009, 20:12

Nesor, jak by co służę pomocą przy przekładce na manualną :) Przechodziłem to w styczniu jak by co.
grzes87 - 18 Sie 2009, 21:57

Nesor napisał/a:
NIE MA TO JAK MANUALNA SKRZYNIA.... :} sprzegło, lewarek,

otoz to ! nie ma to jak pomieszac troche reka gy

Terrorist - 18 Sie 2009, 23:05

ee tam automat tez nie jest zly :-P

furka ladna zadbana, pomaluj i daj felunek i bedzie bajka :)

JoeMix - 19 Sie 2009, 10:25

luki86 napisał/a:
Nesor, jak by co służę pomocą przy przekładce na manualną :) Przechodziłem to w styczniu jak by co.
Nesor, jak by co chętnie odkupię CTXa po przekładce,,, :)
Nesor - 19 Sie 2009, 19:53

hehe nie śpieszcie sie tak :P narazie sie nie zapowiada na przekładke bo wszystko chodzi ok... a planuje w pozniejszym czasie pozostawić fiestke ojcu, a dla niego automat - wygoda ( bo ma troszke nogi chore i sie cieszy ze sprzęgła nie musi wciskać)

Cytat:
automatyczną skrzynie CTX ( idealna dla mojego taty).


[ Dodano: Sob Gru 26, 2009 15:58 ]
Dziś Foftka dostała na gwiazdkę normalną półke z dziurami (bo tamta była juz do śmieci) oraz głośniczki do tych dziur( co prawda używane i nie znanej mi marki ale ważne ze są i hulają, po nowym roku jakieś głośniczki nowe wpadną).. :P
jak by nie patrząc to mam 6 Głośników i 2tweetery :ok:

i przy okazji korzystając z tego ze ładna pogoda parę fotek powstało :D


[ Dodano: Sob Lip 31, 2010 00:36 ]
Osoba kierująca samochodem osobowym marki Ford Fiesta, jadąc od strony obwodnicy Bochni, skręcając w lewo w kierunku Nowego Wiśnicza wymusiła pierwszeństwo przejazdu. Jadący z góry od strony Wiśnicza Opel Corsa uderzył w bok samochodu. W wyniku zderzenia trzy osoby z lekkimi obrażeniami trafiły do szpitala. W tej chwili ruch na ul. Wiśnickiej jest kierowany wahadłowo i ta sytuacja ma się utrzymać jeszcze do godz. 14.

http://www.mojabochnia.pl/?p=31195


No i się stało....


ImageShack.usImageShack.usImageShack.us

grzes87 - 20 Sie 2010, 14:41

ojojojojoj :( a moja ulubiona unikatowa mk3.5 idze na zyletki ;-(
przykra sprawa

hubi_2006 - 20 Sie 2010, 15:01

Nesor, a jak z Tobą?
grzes87 napisał/a:
moja ulubiona unikatowa mk3.5 idze na zyletki
przykra sprawa

Kupić zdrową budę i przeszczepić co się da :fox:

DemptD - 20 Sie 2010, 15:06

hubi_2006 napisał/a:
Nesor, a jak z Tobą?


no właśnie.. jak tam?

Bez - 20 Sie 2010, 15:09

a tak ladnie sie prezentowala :(
kuba87 - 20 Sie 2010, 15:54

heh taki był ładny amerykancki...
najwazniejsze ze Tobie nic nie jest...

grzes87 - 20 Sie 2010, 16:06

koolega wystawil juz w daile sprzedam kompletne wnetrze wiec racej przeszczepunie bedzie :( a skoro siedzi na forum tzn ze nic MU nie jest :)
Nesor - 20 Sie 2010, 20:04

ja cały i zdrowy jestem bo to ojciec miał wypadek.... w sumie nic mu sie nie stało poza mocno stłuszczonym kolanem, pogniecionymi żebrami i szramą na głowie ( lekko sie pocioł...
przemo_rsr - 20 Sie 2010, 21:05

dobrze, że nie gorzej, szkoda takiej Fiestki, ;-(
Nesor - 6 Sty 2011, 23:01

tak mnie na wspomnienia wzieło i pomyslałem ze przypomne :) :P
my first fiesta :) :pop:
http://www.youtube.com/watch?v=TYqwyKlMTJQ

DemptD - 6 Sty 2011, 23:07

Nesor, "Ten film wideo zawiera treść od partnera Sony Music Entertainment, który zablokował go w Twoim kraju na mocy praw autorskich."
tadzias - 7 Sty 2011, 02:25

Dobrze gada, to samo mi się wyświetliło "Ten film wideo zawiera treść od partnera Sony Music Entertainment, który zablokował go w Twoim kraju na mocy praw autorskich".
Nesor - 7 Sty 2011, 19:44

upsu, sie poprawi....

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group