Forum FiestaKlubPolska -

Archiwum - volvo T5 2.3 turbo czyli moja karetka 999:)

Mafios - 11 Sty 2009, 22:45
Temat postu: volvo T5 2.3 turbo czyli moja karetka 999:)
jak wiecie zakupilem swoje wymarzone volvo T5 2.3 turbo benzyna :)
W auto trzeba wlozyc sporo pracy by zaczelo wygladac i jezdzic. Auto w dniu zakupu wygladalo tak ( w sumie nic specjalnego )

Zaczelo sie od pierdólek czyli wymiany spalonych zarowek we wszystkich przyciskach bo ma ich duzo i od razu w srodku zrobilo sie ciekawiej. Pozniej musialem cos zrobic z wyciekiem oleju bo okazalo sie ze ma przetarte wezyki od chlodniczki oleju oraz zmeczona turbine.
Wiec udałem sie do Starowej Góry pod łodzia gdzie jest masowa skladnica czesci od volvo i zakupilem turbine w fantastycznym stanie wraz z przewodami z ktorych lecialo . Cena po znajomosci jedyne 600zl. Gdy juz zaplacilem zapytalem od tak od zderzak od wersji R liczylem na odpowiedz negatywna a tu slysze mam za 100pln ;) wiec od razu kazalem go sobie zapakowac ( ten zderzak to jak znalezc igle w stogu siana ) teraz przod auta prezentuje sie tak

Zmienilismy turbo oraz weze z przegłubem i auto wreszcie zaczelo smigac jak trzeba ale po kilku minutach jazdy okazalo sie ze turbina przeładowuje i musimy wyregulowac co nie co. Wczoraj zaczałem szukac czemu nie dziala ABS i kontrola trakcji bo kupilem drugi modul i tez nie dzialalo a trafil sie za dobre pieniadze wiec zaczalem od tego lecialem po instalacji i okazalo sie ze ktos ucial 2 przewody by sie kontrolki nie swiecily, w sumie i tak go jeszcze nie odpalilem podejrzewam ktorys z czujnikow.
Dzis zakupilem do niego tarcze tyl przod i klocki ferredo


powiem w skrocie ze nie zaluje zamiany jezdzi to szybciej niz fiesta :) do ktorej i tak mam sentyment i pozostalo mi takie czerwone burbo :) ktorym bede tez smigal :D

odyniec - 11 Sty 2009, 22:56

No kolejne cudo do wypieszczenia,
gratuluje i powodzenia z każdym uciętym kabelkiem, nie działającym czujnikiem i wyciekiem nie wiadomo skąd!

LOY - 11 Sty 2009, 23:04

eee bracie ..gonisz gonisz :-) ...ten zderzak był od razu w kolorze !!!!! jak tak - to mega fart !
nie napisałes nic o grillu -a widze ze zmiana zaszła ..nie zatrzymuj sie w modyfikacjach i naprawach :-)

Mafios - 11 Sty 2009, 23:12

zderzak byl czerwony ;-) niestety
elmek13 - 12 Sty 2009, 00:41

W sam raz do Fiesty. :P

Mówisz, że będziesz jeździł Fiestą. Najpierw ją poskładaj później gadaj.

Piesek - 12 Sty 2009, 23:05

a skóry to to ma :) ?
bidżej - 13 Sty 2009, 00:09

Piesek, w HP był topic "wycieczka" i tam jest więcej fotek. jak dobrze kojarzę, to jest w środku jasna skóra :)
a od siebie... pewnie to wina fotek robionych brudnemu autku, ale powiem tak:
może to jedzie, ale - qarwa - jakie to brzydkie ;-))

Lokmen - 13 Sty 2009, 06:44

pokaż no foty tego licznika od wersji R
SpiderMAN - 13 Sty 2009, 07:22

Brzydkie, czy też nie... ale komfortowe i bezpieczne... :D
Niezły potwór z tego wyrośnie coś czuję...

osimek1 - 13 Sty 2009, 07:28

SpiderMAN, z tym ze bezpieczne to nie koniecznie - kiedys widzialem crash test starego volvo ze smartem - o dziwo smart przezyl volvo nie bardzo
SpiderMAN - 13 Sty 2009, 07:30

Mafios nie będzie polował na smarty... :D :yes:
Mafios - 13 Sty 2009, 22:53

złośliwcą mowie :2xf:

mam to co chcialem i jestem zadowolony

SpiderMAN - 13 Sty 2009, 23:07

Ja nie jestem złośliwy... Mnie się tam Volvo podoba, zwłaszcza 850 T5, a najlepiej T5R :D bananowo żółte...
PumaRST - 14 Sty 2009, 06:52

Mafios napisał/a:
złośliwcą mowie :2xf:

mam to co chcialem i jestem zadowolony


i oby ci sie spisywało jak najlepiej!!

Mafios - 14 Sty 2009, 09:36

SpiderMAN napisał/a:
Ja nie jestem złośliwy... Mnie się tam Volvo podoba, zwłaszcza 850 T5, a najlepiej T5R :D bananowo żółte...


on ma juz silnik od Rki zderzak zaraz wjedzie felgi i lotka od rki beda do zlotu :D

elmek13 - 14 Sty 2009, 23:24

SpiderMAN napisał/a:
Mafios nie będzie polował na smarty...


Może nie na nie. Ale na moje (nasze) Burbo na pewno :-P

SpiderMAN - 15 Sty 2009, 07:41

Mafios napisał/a:
SpiderMAN napisał/a:
Ja nie jestem złośliwy... Mnie się tam Volvo podoba, zwłaszcza 850 T5, a najlepiej T5R :D bananowo żółte...


on ma juz silnik od Rki zderzak zaraz wjedzie felgi i lotka od rki beda do zlotu :D

To ja 3mam kciuki, co by z tego wyrosła R-ka... :D :ok:

Mafios - 15 Sty 2009, 14:19

wymieniona zostala juz turbo sprezarka weze olejowe , przegłub noi juz na aucie nowe hamulce z tylu niestety nie nawiercane
:greenpeace:


Kamil6021 - 16 Sty 2009, 00:16

http://moto.allegro.pl/it...ited_241km.html już sprzedajesz ? :-P
LOY - 16 Sty 2009, 00:32

teeee patryk .. ten koles z allegro uzył fotki twojego auta ;/ ..... pozwij go :)
ściemniaczu łódzki

Parzych - 16 Sty 2009, 01:52

Mafia, ja bym do niego pojechał, spuścił szybki srutututu z przekopaniem i jeszcze pobrał "prowizję" za bezpozwoleniowe użycie zdjęć Twojej karetki :yes:
elmek13 - 16 Sty 2009, 07:43

TO nie auto Mafiosa on ma jasną tapicerkę a ten z fotek ciemną.
Mafios - 16 Sty 2009, 09:47

LOY napisał/a:
teeee patryk .. ten koles z allegro uzył fotki twojego auta ;/ ..... pozwij go :)
ściemniaczu łódzki


eeee Loy nie przesadzaj uzylem fotek goscia z allegro ale zderzak mam identyczny i tak samo wyglada tyle ze dzis od malowania odbieram ! co do atrapki tez mam taka zamowiona :fox: wiec nie nazywaj mnie sciemniaczem jak tylko odbiore zderzak to wam pokaze

van - 16 Sty 2009, 11:24

To jest taczka czy ma napęd z odpowiedniej strony ? Bo to dość duże i "głupio" by się prowadziło z napędzanym przednim kołem
Skfarek - 16 Sty 2009, 11:56

Hebel zacny - jaką to ma średnicę tarczy???
Kolin - 16 Sty 2009, 12:14

Skfarek, 285,5 Dobrze mówię Mafios, ?
Fordon - 16 Sty 2009, 15:12

Od 94r os przod- Grubość [mm]: 26
Średnica [mm]: 280
Wysokość [mm]: 50,3
Typ tarczy hamulcowej: wentylowany

Od 94 os tyl- Średnica [mm]: 295
Grubość tarczy hamulcowej [mm]: 9,5
Minimalna grubość [mm]: 8,4
Swoja droga fajne auto,ale mam mieszane uczucia co do skor, w zime przewalone zwlaszcza jak fotele nie sa grzane...
Juz nie lapie boostcut-a ?? i ile rozkreciles ciegno aktuatora... ??

Mafios - 16 Sty 2009, 20:14

cofnelismy o 1,5 obrotu i juz sie nie przeladowuje

co do tarczy to
Numer ATM: 2412
Średnica DIA: 280
Th/B : 26
(dop.): 23
Średnica d1: 68
Średnica d2:
Wysokość H: 50,3
Opis: tarcza ham. went.
Średnica podz.: 108
Ilość otworów A: 5
Średnica otw.: 15
Numer OEM: 271782, 271788, 2717882, 91407593

Skfarek - 17 Sty 2009, 14:20

Fordon napisał/a:
Od 94r os przod- Grubość [mm]: 26
Średnica [mm]: 280
Wysokość [mm]: 50,3
Typ tarczy hamulcowej: wentylowany

Od 94 os tyl- Średnica [mm]: 295
Grubość tarczy hamulcowej [mm]: 9,5
Minimalna grubość [mm]: 8,4
Swoja droga fajne auto,ale mam mieszane uczucia co do skor, w zime przewalone zwlaszcza jak fotele nie sa grzane...
Juz nie lapie boostcut-a ?? i ile rozkreciles ciegno aktuatora... ??


Fordon chyba odwrotnie - z przodu 295 raczej (swoją drogą jest czym zahamować)

Fordon - 17 Sty 2009, 16:51

Skfarek, no wlasnie o dziwo nie odwrotnie, w essim Xr3i-RS2k tak samo jest ze z przodu sa mniejsze 260mm wentylowane a z tylu wieksze lite 270mm :yyy: Vectra ma tez tyl wielkosci 270mm a przod 256mm :yes:
Info zaczerpniete z http://sklep.intercars.com.pl/

M_arcin - 18 Sty 2009, 00:17

osimek1 napisał/a:
SpiderMAN, z tym ze bezpieczne to nie koniecznie - kiedys widzialem crash test starego volvo ze smartem - o dziwo smart przezyl volvo nie bardzo


z tym, że w Smarcie byś wypluł mózg od przeciążeń :)

Volvo, to Volvo. Szkoda, że nie starsza seria ale to chyba ostatnie z kanciatych <8>

Kolin - 21 Sty 2009, 12:41

Co ci da super bezpieczny wóz jak się rozbijesz ze 150 km lub prawie 200 ?? przekoziołkujesz 5 razy i jak znam życie owiniesz się na drzewie, lub wpadniesz pod załadowanego Tira 40 tonowego.
KUI3A - 21 Sty 2009, 19:48

auto całkiem ciekawe, ale heble przednie to mogłyby mieć średnicę nieco większą, 280mm to mało dość, u mnie w dieslu mam tyle na przodzie, a mocy mam połowę tego co Ty

a jak wiadomo za 80% hamowania przód odpowiada

Mafios - 22 Sty 2009, 09:09

Kolin napisał/a:
Co ci da super bezpieczny wóz jak się rozbijesz ze 150 km lub prawie 200 ?? przekoziołkujesz 5 razy i jak znam życie owiniesz się na drzewie, lub wpadniesz pod załadowanego Tira 40 tonowego.


a co ci daje takie glupkowate gadanie ? po 2 nie naleze do osob ktore sie rozbijaja

szogoon - 22 Sty 2009, 09:23

Kolin napisał/a:
Co ci da super bezpieczny wóz jak się rozbijesz ze 150 km lub prawie 200 ?? przekoziołkujesz 5 razy i jak znam życie owiniesz się na drzewie, lub wpadniesz pod załadowanego Tira 40 tonowego.
czyli rozumiem, że jak się pojawią te chińskie superwozy, które na testach NCAP zdobywają 1-2 gwiazdki to jesteś pierwszy w kolejce do zakupu ? old
Kolin - 22 Sty 2009, 10:10

Mafios napisał/a:
a co ci daje takie glupkowate gadanie ? po 2 nie naleze do osob ktore sie rozbijaja


Nigdzie nie napisałem i nie twierdzę że należysz do osób które się rozbijają bo chyba nikt tego nie robi. Wyraziłem tylko swoje zdanie.

Cytat:
czyli rozumiem, że jak się pojawią te chińskie superwozy, które na testach NCAP zdobywają 1-2 gwiazdki to jesteś pierwszy w kolejce do zakupu ? old


Wiesz auto może mieć takie bezpieczeństwo jak TICO a co ludzie tym jeżdżą, rozbijają się specjalnie ? Nie. Mi chodziło głównie o to że czasami bezpieczeństwo auta i jego gwiazdki zdobyte w teście nic nie udowadniają bo auto podczas wypadku zostaje doszczętnie zniszczone.

Ale nie będziemy robić Mafiosowi burdelu. Sorry za OT :ok:

odyniec - 22 Sty 2009, 12:14

Kolin, te gwiazdki nie służą rozbijaniu się ze 150kmph czy też 200. To jest ochrona w zakresie uderzeń z tyłu lekkich, czołowych, ochrony pieszego. Wszystko co w granicach rozsądku - czyli prawdziwie wypadek - coś przypadkowego nie z naszej winy. A to że debil jedzie 200, i się rozbije to mnie nie obchodzi co z niego zostanie.
Jeszcze ponadto pragnę dodać że nic Ci po poduszkach w aucie jeśli pasów nie zapniesz. Nic Ci po ABS, ESP jeśli z głową nie będziesz jeździć. Tak samo z gwiazdkami - mają chronić w ewentualności a nie być barierą ratującą życie każdemu "piratowi".

Mafios - 22 Sty 2009, 15:19

Zeby nie bylo ze bajeruje, dzis karetka dostala umalowany juz zderzaczek od R

bylo tak :


a teraz jest tak :


przy okazji umalowali mi ramke prawa pod lampa w gratisie :)

essien - 22 Sty 2009, 15:38

na prawdę kawał porządnego samochodu. Mafios szukając specyfikacji i danych karetki nie natknąłeś się na coś sensownego o 40 do 2002, nieważne czy S czy V?
Mafios - 22 Sty 2009, 15:43

niestety nie ... zawsze mnie interesowala seria 800 wiec innych nie znam
Kolin - 22 Sty 2009, 16:42

essien,

Co cię interesuję bo mam S 40 z 2004 r Limited Edition, jeszcze w starszej kaście


Swoją drogą teraz lepiej wygląda, a propos czemu karetka ? :-P

elmek13 - 22 Sty 2009, 16:47

Bo ma numer rejestracyjny 999 FT :)
Mafios - 22 Sty 2009, 18:03

teraz beda jeszcze halogeny zamontowane i juz wkrotce beda 17 calowe fele od Rki :P i niech LOY sobie gada :P
SpiderMAN - 22 Sty 2009, 20:01

I tak 3mać... karetka na wypasie...
elmek13 - 22 Sty 2009, 22:21

Brakuje koguta....i mógłby śmigać na czerwonym świetle :)
kaczoro - 23 Sty 2009, 23:03

Super wózek :ok: Klasyka...

A ten bolec wystający pod przednim reflektorem to spryskiwacz jest, czy tam powinna być wycieraczka? ;/ Bo troszkę dziwnie to wygląda...

Pozdrawiam!

Mafios - 24 Sty 2009, 14:27

tak na wycieraczki ale nie dosc ze ciezko je kupic do wolaja od 80-100zl za szt

[ Dodano: Nie Sty 25, 2009 21:43 ]
i kolejne volvo przyjechalo tym razem na zyletki :D musze miec magazyn czesci zamiennych :)

oto ono:

elmek13 - 25 Sty 2009, 22:05

Znowu w tym maczałem palce i auto :) Znowu jego wina. Ale czułem się zobowiązany skoro on wczoraj pracował, ciężko przy Fieście. Byłem mu to winien.

Dzielnie kasztana asekurowałem w czasie jazdy, ja z przodu na wabika on z tyłu z pełnymi majtami.

Na szczęście, żadnych niespodzianek nie było. Tzn. Psiaki się zwinęły, ale było ciężko pod Tuszynem. Dojechaliśmy cali i zdrowi. Magazyn czytaj: Volvo też :) i jego kierowca.

CB baaaardzo się przydało. Nawigacja też :)

Jednym słowem fajnie minęła niedziela :)

szogoon - 25 Sty 2009, 22:16

Mafios: ja już nie nadążam...
czym jeździsz...
co kupujesz...
co sprzedajesz...
co tniesz na kawałki...
co dajesz w prezencie Tommy'emu...
przydałby się w podpiętych jakiś topic: jakie samochody mafios trzyma na podwórku

elmek13 - 25 Sty 2009, 22:24

szogoon Czytaj z moich ust.... Trzyma fiestę Burbo (w trakcie tworzenia).
Dwa Volvo. A to nie podwórko to Polmozbyt :)

Lady-Mafioska - 25 Sty 2009, 22:46

chyba volvozbyt bo sasiad tez ma dwa volva :hahaha:
elmek13 - 26 Sty 2009, 00:07

Wycieczka drugie podejście.

Hmmm...jak by tu zacząć. Może, zacznę od początku.

Tak, tak, macie racje...Mafios znowu namówił mnie na swój szalony pomysł. A kto był najbliżej pod ręka i lubi jeździć z tym wariatem po nowe rzeczy? Tak ja szalony Elemelek. Jak nie po Fiesty to teraz po Volvo :)

Ale powoli:

Wczoraj 24.01.2009 godzina 22:25. Lokacja moje mieszkanie. Telefon. Maruda dzwoni.

- Elmek słuchaj...jest sprawa.
- Jaka znowu? - pytam ciekawy
- Słuchaj nie schlaj się za bardzo...proszę cię... ( użył słowa proszę, zaskoczyło mnie to )
- Bo ponieważ... ale dlaczego nie? - pytam dalej ciekawy
- Już ci mówię...jak źle pójdzie jedziemy po to drugie Volvo z ogłoszenia.
- A łyżka na to niemożliwe - odpowiadam z przekąsem
- Tak Elmemelku jutro ci dam znać co i jak. Czekam tylko na decyzję z góry czy kasę dostanę.
- No niech ci będzie odpowiadam i czekam w napięciu na nadchodzący kolejny dzień.

Po porządnym wyspaniu się ( raz nie zawsze ) Dzwonię do Marudy:

- Te kasztan jak tam sprawa?
- Nie wiem na razie cisza.
- Oki informuj mnie na bieżąco

Koło godziny 12:01 lub coś koło tego telefon.

- Elmek bądź u mnie za 20 min. Jedziemy.
- Super cieszę się , że czeka mnie kolejna wycieczka.
Po tych 20 minutach podjeżdżam do Mafiosa.

Zatrąbiłem, żeby geniusz zlazł na dół. Oczywiście z opóźnieniem złazi i marudzi.

- Słuchaj musimy zabrać akumulator z auta bo nie wiem w jakim stanie jest ten drugi.
- To wykręcaj - mówię ja sprawdzę czy wszystko mamy. Czyli drugie CB radio, antena, nawigację, ładowarkę do nawigacji oraz muzę :)
- Pakuj to wszystko do bagażnika ale, akumulator dawaj do środka. Nie będzie latać w bagażniku i tutaj będzie mu cieplej - mówię marudzie.
- Dobrze - odpowiada
- Cel wyprawy, miasto, adres - pytam, grzebiąc w GPS.
- Drugie Volvo, Skarżysko-Kamienna, blisko miasta, stacja Bliska - mówi
- Dobra jest zakodowane. Jak jedziemy przez Tomaszów Mazowiecki, czy Piotrków Trybunalski?
- Dawaj przez Piotrków trasę znam nie zgubimy się.
- Dobra jedziemy.

Droga do Skarżysko-Kamienna obyła się bez przeszkód. Numery się zaczęły zaraz po dojechaniu na miejsce.

Po spokojnej drodze na miejsce przeznaczenia. Telefon do kolesia od auta.
- Panie dojechaliśmy czekamy.
- Zjem obiad i przyjadę dajcie mi 20 min.
- W porządku - odpowiada maruda wysiadając z auta, celem rozprostowania kości.

- Ty elmek słuchaj, gdzieś to auto tutaj stoi - mówi zadowolony z siebie
- Skąd wiesz, że tutaj? Mieliśmy się tylko tu spotkać a ty od razu wiesz gdzie auto stoi?
Co już wywęszyłeś po zapachu. - żartuję sobie z niego
- Poznaje po fotkach stało na tle tych garaży. Idę się rozejrzeć.
- Czekaj idę z tobą.
Obejrzeliśmy dokładnie całe podwórko i nic. Zero śladu jakiegokolwiek Volvo.
- Muszą je gdzieś trzymać, w którymś z tych garaży - mówi maruda
- Ty pierwszy detektyw, tyle to i ja wiem - odpowiadam
- Pakujmy się do auta bo zimno i czekamy na kolesia - zarządza

Po paru minutach wjeżdża Ford Długi jak cholera Jeep hameryka czy cuś :)

Podchodzi kolo i mówi.
- Panowie po to auto?
- Tak.
- To zapraszam stoi na placu. - informuje nas

Wjeżdżamy na plac. Parkujemy auto. Mafios już wiedząc gdzie auto stoi. Idzie uradowany jak dziecko za Sprzedawcą auta. Miał rację schowane było w jednym z garaży. Ogląda je, z miną znawcy i mówi:
- Lepsze niż moje - stwierdza
- Żartujesz sobie, po czym poznałeś ? - pytam
- Zobacz ma nowsze radio, wycieraczki na światłach, ładniejsze lampy, ogólnie fajny kolor, tapicerka też niczego sobie -mówi
- No to masz już graty na przeszczep co dalej? - pytam
- Czekaj idzie kolo zaraz się wszystkiego dowiemy.
Rozmowa przebiegła sprawnie i krótko. W czasie jej okazało się, że auto nie ma OC :yyy: Biorę Mafiosa na bok i pytam po cichu:
- Co robimy skoro nie ma OC, a to Anglik? Nie daj boże kontrola drogowa leżysz i kwiczysz - mówię do niego trochę się bojąc drogi powrotnej.
- Bierzemy nie odpuszczę ! Nie po to się tłukłem taki kawał drogi, żeby wrócić z pustymi rękami. A taka okazja może się nie powtórzyć.
- No dobra ale wracamy tą samą drogą co przyjechaliśmy bo wiem, że tam nie stali i mało foto radarów.
- Niech ci będzie. Ale ty jedziesz na wabika i jako mój przewodnik - mówi już tankując auto i zakładając CB do nowego nabytku.
- Który kanał 21 czy 19 - pytam
- Siedzimy na 19 będzie wiadomo co się na drodze dzieje - odpowiada.
- Dobrze jedziemy, ja prowadzę, ty starasz się mnie trzymać.
- Jasne - odpowiada. Ruszamy.

Wyjeżdżamy ze Skarżyska-Kamiennej, już w dwa auta. Ja swoim Audi. Mafios nowym nabytkiem na części. Po drodze mijamy ciekawe miejscowości tj, Trzemoszna ( jak ci trze to se przesuń - musiałem to napisać ) oraz Rękoraj :) Ale to już bliżej Piotrkowa.
( przypis Elmek )

Nagle na radiu słychać znajomy głos.
- Elmek - słychać w CB
- Tak szatanie ? - zgrywam się odpowiadając
- Turbina padnięta. To jedzie tak samo jak to pierwsze. Ledwo hamuje, i chyba sprężyna poszła bo strasznie rzuca na boki - informuje.
- Ale dojedziemy?
- Powoli ale dojedziemy nasłuchaj na radiu co na drodze słychać.
- Dobra

W okolicach Sulejowa dowiadujemy się, że po drodze koło Orlenu czai się niespodzianka.
- Mafios słyszałeś - pytam
- Tak. I wcale nie jest mi do śmiechu. Zatrzymaj się gdzieś.
Po krótkiej ale treściwej naradzie dochodzimy do wniosku, że pojadę na przeszpiegi.
- Elmek masz zadanie bojowe. Jedź pierwszy ja zaczekam. Informuj mnie na bieżąco czy stoją czy nie. Bo jak trafią to nie ma zmiłuj.
- Jasne - odpowiadam pakując się do auta.
Po paru kilometrach i minięciu zagrożonego miejsca dzwonie do niego i mówię ( na radio mogli by się domyślić)
- Słuchaj minąłem Orlen teren czysty dawaj powoli do mnie. Czekam za pierwszym rondem już w Piotrkowie Trybunalskim.
- Dobra jadę. Czekaj.

Po kilku minutach w radiu słychać.
- Jestem. Jadę. Ruszaj ale jest problem.
- Co się dzieje - pytam zaskoczony
- Włączyła się rezerwa. A ja kasy już nie mam. Masz coś z gotówki.
- Mam. Nie martw się - odpowiadam

Zatrzymaliśmy się na stacji już za Piotrkowem Trybunalskim. Mafios zatankował za całe 20 zł ( zaszalał nie :) )
- Czemu tylko za tyle - pytam
- Dojedzie. Daleko już nie mamy.
- Skoro tak mówisz, niech będzie, idę zapłacić za paliwo. A ty nie ruszaj dasz mi się przejechać.
- A po co ? Dlaczego tutaj? - pyta zaskoczony
- Ponieważ tu jest dużo miejsca i w nic nie wyrżnę. Nie wjadę w żaden dystrybutor lub do rowu - żartuję pakując się do Anglika.
Wrażenia z krótkiej jazdy mieszane. Nie widziałem jak się chwycić za drążek od biegów ale poradziłem sobie. Oddając mu auto mówię:
- Ty jak ci się tym jedzie?
- Normalnie. Po 100 Km już przywykłem - śmieje się maruda i pakuje do Auta.

Dojeżdżamy już blisko Łodzi. Nagle w radiu słychać:
"Koledzy. Uważajcie przy wlocie do Tuszyna za pierwszymi światłami stoją misie za krzakami i suszą. Uważajcie."

Nagle Mafios dzwoni:
- Krzysiek zjedź gdzieś jest problem.
- Dobra.

Po znalezieniu miejsca parkowania podchodzi do mnie i mówi.
- Słuchaj nie wywinę się. Ku**a nie da rady ! A tak blisko jesteśmy no. Nie ma żadnego objazdu? Nie uda się a do domu już niedaleko mamy. Cholera ale pech ! Też musieli stać pasztety jedne no ! - marudzi
- Sprawdź na GPS czy nie ma objazdu, może się uda jakoś ich ominąć. - proponuje
- Poczekaj tutaj przed światłami jest zjazd na Czarnocin. Może tedy dało radę - mówię
- Dupa nie da rady oni są za światłami. Nie przejdzie. - stwierdza
- Ale zjazd jest przed światłami a oni są za - objaśniam zmartwionemu marudzie.
- Dobra jedziemy. Znam drogę z Czarnocina poradzimy sobie. Jedziesz pierwszy ja się ciebie trzymam. - informuje
- Zgoda.
Po drodze czukiereczekna radiu obydwoje dowiadujemy się, że w tym czasie misiaczki zmieniają zdanie i jadą w stronę Łodzi.
Telefon i maruda:
- Uratowani ku**a uratowani - cieszy się
- Jeszcze nic nie wiadomo. Nie podniecaj się. - mówię mu krótko
- Masz rację. Jedziemy dalej tak jak przedtem. Ty wabik, ja za tobą. Informuj.
- Jadę ! Później dam znać co i jak. Ty czekaj - rzucam krótkie zdanie wciskając pedał gazu.
Mijając ten nieszczęsny Tuszyn. Dojeżdżam bez przeszkód na obrzeża miasta Łodzi.
Dzwonie:
- Geniusz dawaj droga czysta nie widziałem, nic po drodze i nie słyszałem. Misie się jednak zwinęły.
- Zaraz tam będę. Jechałem powoli i nasłuchiwałem na CB. Spotkamy się na BP koło Careffoura.
- Zgoda ja pojadę dalej przodem i tam zaczekam na ciebie.
Po krótkim moim kolejnym postoju słychać w radiu.

- Dawaj powoli do przodu dojeżdżam.
- Dobra. Gdzie jedziemy na Polmozbyt.?
- Nie. Do mnie na działkę. Pie****ę nie ryzykuję ! Dość się już strachu najadłem. Wystarczy mi na dziś wrażeń. Dawaj prowadź.
Droga na działkę do marudy obyła się ( na jego szczęście ) bez przeszkód.
Po zaparkowaniu auta na nowym jego miejscu postoju. Pakujemy się do Audi i wracamy tym razem juz na Polmozbyt.
- No i jak zadowolony, że dojechaliśmy cali i zdrowi? - pytam
- Nawet nie wiesz ku**a jak. Ale mieliśmy szczęście. A ile części teraz mam do karetki oraz ile kasy zaoszczędziłem, będę mieć wycieraczki na światłach :) 200 zeta w kieszeni - odpowiada ciesząc się.
I tak kolejna przygoda zakończyła się pomyślnie dla Niego.
Morał z tego taki. "Głupi może nie ma rozumu ale ma szczęście" :) :devil:

pawel2062 - 26 Sty 2009, 00:52

Dooooobrze :fox:
Mafios - 26 Sty 2009, 16:16

oraz zdjecie w polmozbycie :)

osimek1 - 26 Sty 2009, 16:28

Mafios, normalnie Cie nie poznaje - jeszcze nie ma ciemnych szybi bad looka ??
Mafios - 26 Sty 2009, 16:36

osimek1 napisał/a:
Mafios, normalnie Cie nie poznaje - jeszcze nie ma ciemnych szybi bad looka ??


bad look do volvo :fox:

co do ciemnych szyb to beda bo nie lubie jezdzic jak na plazy

elmek13 - 26 Sty 2009, 23:23

W tle lekko w lewo nowy sprzęt się załapał na fotkę. :devil:
LOY - 27 Sty 2009, 14:32

eeee misiek tatusiowóz pięknieje ;/ ..teraz przekładaj to ciemne wnetrze z angola ..przy okazji bedziesz miał mniej wysiedziany fotel ..a deskę swoją podrzuc to zmienię jej kolor ;/ ..żeby do czarnych skórek pasowała ....i oby dalej tak w temacie
Mafios - 27 Sty 2009, 14:36

jasna skora zostaje poniewaz mi sie podoba po 2 skora w angliku jest w kiepskim stanie
zefir - 27 Sty 2009, 15:32

ile ci to pali w miescie??
Mafios - 27 Sty 2009, 16:13

14
Qzyn - 27 Sty 2009, 22:22

o ci...ul.......... tyle co subaru
Autko fajne ale spalanie masakra.....

Skfarek - 28 Sty 2009, 12:31

Czymś trzeba napędzić kuce :hihihi: A tak serio to lepiej litr dwa więcej na stacji wlać niż planować wyprzedzanie pół godziny wcześniej albo żeby nagle w trakcie zabrakło mocy :-P
Mafios - 8 Lut 2009, 04:01

PROSZE O NADANIE 3 DNIOWEGO TIME OUTu dla tego tematu

dzieki

Piesek - 8 Lut 2009, 04:39

czyżby jest kupiec na karetke :P
PumaRST - 8 Lut 2009, 09:32

Mafios napisał/a:
PROSZE O NADANIE 3 DNIOWEGO TIME OUTu dla tego tematu

dzieki



no fucking way!!

Mafios - 15 Lut 2009, 22:06

no to w sobote jade do Raszyna bo fotele do V70 sa w lepszym stanie niz moje ( zeby LOY nie czepiał sie tak jak w dniu zakupu Szweda :P ) noi fotele dodatkowa sa elektryczne :) niestety sa od anglika to przyciski pamieci beda z prawej ale w sumie to nie jest istotne
oto zdjecie foteli


kupilem rowniez klape od V70 z daszkiem bo jest ladniejsza


noi stylistycznie ciagne auto do takiego wygladu , atrapke juz w sumie znalazlem ale nie mam na nia poki co kasy


nastepne ruchem bedzie przekladka i remont silnika , felgi 17 jak Bog da to od Rki jak nie to takie jak na zdjeciu wyzej.
Wymienilem juz tyle lapy bo do 95 r mialy one wade fabryczne ze matowialy , zalozylem od anglika 96r i wygladaja jak nowe.
Na wiosne auto czeka pranie :)

tajmus - 16 Lut 2009, 10:33

Ten szrot na zdjeciu to twoj :2xf: :2xf:
Powoli zaczyna sie podobac coraz bardziej :ok:

Parzych - 20 Lut 2009, 16:53

Mafios napisał/a:
atrapke juz w sumie znalazlem ale nie mam na nia poki co kasy
To ile tych atrap będziesz już miał? Przecież jedną sam dla Ciebie odbierałem... :yes: Aaa, nie dopatrzyłem tej z fotki powyżej... Zacna <oki>
Lady-Mafioska - 5 Mar 2009, 12:20

kolejne modyfikacje : ( wstawiam za patryka bo on nie ma nawet czasu , chyba nie bedzie zły o to :-P )

Zmiana troszkę tyłu : nowa klapa od V70 z górnym swiatłem stopy oraz lotką , wymiana zmatowiałych tylnych lamp na nowe i emblemat 850 R

przed


po ( w tle widac sypiace sie burbo)


po umyciu ;-)


Nowe wnętrze od V70 ( oba fotele elektryczne i z pamiecia )


bidżej - 5 Mar 2009, 12:23

Mafios, ładnie ładnie, ale zafundowałbyś sobie jakieś sensowne dywaniki gy
elmek13 - 5 Mar 2009, 12:57

Kasia....sypiące....chciałaś powiedzieć powstające jak Feniks z popiołów i kurzu. :hihihi:
Powstające też, z potu Patryka i mojego zacięcia i uparcia, że to co zacząłem skończę. Mam rację ;/

Lady-Mafioska - 5 Mar 2009, 14:53

elmek13 napisał/a:
Kasia....sypiące....chciałaś powiedzieć powstające jak Feniks z popiołów i kurzu. :hihihi:
Powstające też, z potu Patryka i mojego zacięcia i uparcia, że to co zacząłem skończę. Mam rację ;/


oj nie denerwuj sie, napisalam " sypiące" bo widac wiszący krzywo tłumik :-P

elmek13 - 5 Mar 2009, 16:43

Niedługo go nie będzie. Będzie inny ładniejszy. Z okrągłą końcówką. :-P
mikolaj_r - 5 Mar 2009, 21:12

Mafios a lampy z V70 nie pasują do 850? Dużo fajniej wyglądają :)
Darekmk3 - 5 Mar 2009, 23:04

volvo fajne i z tym jasnym srodkiem ładniejsze, ale powiedz czemu silnik swapujesz? i remoncisz? ,Patryk cholera zaczyna sie tak jak z fiestami - nie za duzo zaczynasz grzebać w nim ? , oby sie sprawował

pozdro :)

Parzych - 5 Mar 2009, 23:23

Darekmk3, środek był takiego samego koloru od początku (czarne wnętrze ma anglik na części), tylko Mafia zapakował sobie luksusowsze elektrycznie regulowane fotele (kolor ten sam...)
Darekmk3 - 5 Mar 2009, 23:32

Parzych napisał/a:
Darekmk3, środek był takiego samego koloru od początku (czarne wnętrze ma anglik na części), tylko Mafia zapakował sobie luksusowsze elektrycznie regulowane fotele (kolor ten sam...)

wiem :) to byla sugestia ze dobrze zrobil ze zostawil jasne wnetrze, mnie tam bardziej interesuje ten "remont silnika" pozdro :)

Lady-Mafioska - 7 Mar 2009, 23:14

wnetrze jest jasniejsze o kilka tonów, poprzednie było jasno brązowe, a to jest jasno beżowe :-P albo ecru :-P nie wiem jak to opisac
Piesek - 8 Mar 2009, 17:19

i kolejne auto skarbonka
Lady-Mafioska - 15 Mar 2009, 10:09

Piesek napisał/a:
i kolejne auto skarbonka


:sad: ;-( ja nie mam juz siły :sad: on wyznaje zasade, zastaw sie a postaw sie :sad:

Mafios - 17 Mar 2009, 22:45



na felach 18

Parzych - 17 Mar 2009, 23:22

Fajnie fajnie... Ale nie aż tak bardzo widać ich wielkość, jak 17" w Fieście gy
hubi_2006 - 17 Mar 2009, 23:25

Mafia jeszcze lakier na czarno :ok:
Parzych napisał/a:
Fajnie fajnie... Ale nie aż tak bardzo widać ich wielkość, jak 17" w Fieście gy

racja :yes:

Mafios - 17 Mar 2009, 23:29

malować nic nie będe , kolor zostaje pasuje do zielonych szyb i jasnej tapicerki ogólnie jako miłośnik FF uważam ze po tylu latach swapów i innych przygód dobrze zrobiłem <8>

co wam powiem to że cennik opon 18 calowych jest niesamowity sami zobaczcie na allegro ;-)

elmek13 - 17 Mar 2009, 23:29

Napisz dzięki komu masz te felgi, z kim pojechałeś po nie bo zapomniałeś dopisać. :fox:
Mafios - 17 Mar 2009, 23:31

rowerem bike pojechałem
elmek13 - 17 Mar 2009, 23:33

bike zwanym Audi. :-P 2,5 godzinki drogi od Łodzi. Niewdzięczny człowieku.
Faza - 11 Kwi 2009, 10:17

Ziom świetnie volviak wyglada na tych felach :D
grzes87 - 11 Kwi 2009, 20:42

fajniej by wygladaly na felach nie oplywowych a prostych i to od wersjii R ale wiem ze to rarytas i ciezko dorwac takkie cudo :)
Piter - 17 Kwi 2009, 23:42

Mafia, wez zrób porządne zdjęcie na tych kołach bo to co pokazałeś to jakaś żenada.
Wypowiedzieć się nie da bo tam nic nie widać. Maskę widać i dach a nie koła.

Mafios - 3 Wrz 2010, 00:36

żeby nie było ze wołowina (kredens) umarł :P
z updatu to kierunki amerykanskie :) noi gleba :-)


Mówcie co chcecie o tym aucie i tak uwielbiam go :) ( niedobry Loy może mówić dziadkowóz ) szczególnie jak wskazówka turbo jest na maxa :)

Parzych - 3 Wrz 2010, 01:17

Fajnie tył siadł... <oki>
Skfarek - 3 Wrz 2010, 10:37

Przezacnie się prezentuje, a może by tak czarne listwy pod kolor budy machniom :) ?
DziDzia - 3 Wrz 2010, 10:41

Mafios napisał/a:
Mówcie co chcecie o tym aucie

Brzydal :ok:
Mafios napisał/a:
kierunki amerykanskie

na czerwono świecą :?:



pozdro :!:

przemo_rsr - 3 Wrz 2010, 10:43

nieźle się prezentuje :-P
elmek13 - 3 Wrz 2010, 14:26

Byłeś się pobujać na huśtawce i cykłeś fotkę przy okazji :D :V:
Sztandi - 3 Wrz 2010, 17:39

Fajna fura, mnie sie bardzo 850 podobają w przyszłości myśle co by taką sobie sprawić ale tą wersje na rynek hiszpański (2.0T 211KM), ja lubie takie "dziadkowe" samochody, :hihihi: a 2.3 T5 pod maską to jest wogole armagiedon :)
Mafios napisał/a:
na czerwono świecą

Z przodu są hamerykańskie (mają żółte/pomarańczowe boki)

Jak z solidnością tej karocy? Sprawia toto jakie większe problemy? :D

Mafios - 4 Wrz 2010, 09:58

Sztandi napisał/a:
Fajna fura, mnie sie bardzo 850 podobają w przyszłości myśle co by taką sobie sprawić ale tą wersje na rynek hiszpański (2.0T 211KM), ja lubie takie "dziadkowe" samochody, :hihihi: a 2.3 T5 pod maską to jest wogole armagiedon :)
Mafios napisał/a:
na czerwono świecą

Z przodu są hamerykańskie (mają żółte/pomarańczowe boki)

Jak z solidnością tej karocy? Sprawia toto jakie większe problemy? :D


te z turbo caly czas cos chca , zas te bez turbo sa bezaawaryjne

Sztandi - 4 Wrz 2010, 10:12

No ale co to za jazda bez turbo :fox:
Mafios - 9 Sty 2012, 16:10

Z uwagi ze strasznie wkurzał mnie ten samochód zwany volvo ale że bardzo lubię nim jeździć postanowiłem zrobić remont od początku do końca dlatego tez fiesta odeszła na inny plan
tak więc zregenerowałem kompleksowo turbo

również kompleksowo głowicę od zaworów po prowadnice itd


teraz kupiłem pierścienie i inne bzdury potrzebne do zrobienia dołu

van - 10 Sty 2012, 20:41

silnik po prostu wyzionął ducha czy wykazywał jakieś niepokojące objawy że się tak kompleksowo za to wziąłeś ? pytam bo nie wiem czy tego mojego muła to samo nie będzie czekać :rotfl:
Ad@mus - 10 Sty 2012, 20:42

no to bedzie psssss
dalej na gazie?? ;/

Mafios - 10 Sty 2012, 21:19

van81 napisał/a:
silnik po prostu wyzionął ducha czy wykazywał jakieś niepokojące objawy że się tak kompleksowo za to wziąłeś ? pytam bo nie wiem czy tego mojego muła to samo nie będzie czekać :rotfl:

silnik dalej jeździ , miałem drugi wiec go robię na luzaku od podstaw w tych naszych motorach powyżej 300tys standardowo lecą uszczelniacze i pierścienie objaw jest taki ze przy dobrej turbinie auto dalej kopci i smrodzi

Mafios - 10 Sty 2012, 21:20

Ad@mus napisał/a:
no to bedzie psssss
dalej na gazie?? ;/

przy obecnych cenach paliw i tym ze auto używane jest do codziennej jazdy a nie zabawy sekwencja dalej będzie i mam to gdzieś przeciwników LPG

Stunt_Man - 10 Sty 2012, 21:23

Mafios napisał/a:
Ad@mus napisał/a:
no to bedzie psssss
dalej na gazie?? ;/

przy obecnych cenach paliw i tym ze auto używane jest do codziennej jazdy a nie zabawy sekwencja dalej będzie i mam to gdzieś przeciwników LPG

:ok:

Ad@mus - 10 Sty 2012, 21:39

Mafios, u mnie lpg caaly czas jest paliwem no1:)
powodzenia

xr2fun - 10 Sty 2012, 21:50

Mafios napisał/a:
miałem drugi wiec go robię na luzaku od podstaw w tych naszych motorach powyżej 300tys standardowo lecą uszczelniacze i pierścienie objaw jest taki ze przy dobrej turbinie auto dalej kopci i smrodzi

Trochę dziwne?
Silnik B21A poszedł na złom po 400tkm (z mojej winy - kilkakrotnie przegrzany) ale jeszcze by wytrzymał ok. 50tkm

Silnik B204FT (Dziwna wydumka w 960 kombi) bez problemu chodził na gazie przy przebiegu powyżej 300tkm.

Ktoś chyba wcześniej nie dbał albo liczniki sporo kręcone!!!

Volvo dla mnie skończyło się na serii 900 i tyle w temacie.

Mafios - 11 Sty 2012, 07:35

to jest silnik B5234T i jak kazdy silnik turbodoladowany jest mniej wytrzymaly nic wolnossacy wystarczy poczytac forum volvo jak to kopca t5
maciejek - 11 Sty 2012, 12:15

gdzie regenerowałeś turbine?
xr2fun - 11 Sty 2012, 20:15

Mafios napisał/a:
to jest silnik B5234T i jak kazdy silnik turbodoladowany jest mniej wytrzymaly nic wolnossacy wystarczy poczytac forum volvo jak to kopca t5

Czyli moje przypuszczenia się sprawdzają - zaczęli robić "syf"
Ten silnik B204FT też jest Turbo (2,0 16V moc 190kM) - jak napisałem wyżej zero sensacji a przebieg spory w tym 80tkm na gazie 2 generacji. Jedynie zmieniłem rozrząd i regeneracja turbiny bo wyła. Auto kupił dziennikarz z Warszawy po weryfikacji w ASO Volvo ( zero zastrzeżeń do stanu technicznego po dziesięciu latach tyrania a auto było nieudolnie naprawione po "góralsku" np. wkręty do drewna w tapicerce drzwi i kilka jeszcze innych drobiazgów, które musiałem poprawić)

van - 11 Sty 2012, 20:22

silniki volvo znoszą i tak bardzo dużo, osobiście znam przypadki jeżdżenia na oleju syntetycznym przy przebiegu 700tyś, bez remontu głównego z turbo
ElGrey - 11 Sty 2012, 22:26

Ja jezdze 745 i tez nie nazekam, ale problemow z min mialem co niemiara (elektrycznych
) silnik 2,0 turbo tez nie bierze grama oleju, a ma juz 280 tk

Mafios - 20 Sty 2012, 13:54

dziś kupiłem łosia zdewastowanego za dobre pieniadze



najprawdopodobniej chyba posluzy jako dawca gdyż mocno sie nad nim pastwili

bidżej - 20 Sty 2012, 13:58

Ty auta nawet pod łóżkiem trzymasz czy jak? :-P
van - 20 Sty 2012, 22:26

widzę po wlepach że klubowe, co tam siedzi pod blachą ?
Mafios - 20 Sty 2012, 23:17

2.0 T
Mafios - 2 Lut 2012, 11:58

i po remoncie czas trwania 4 dni , założyłem instalacje od wersji amerykańskiej i auto nie chciało od razu odpalić dlatego że instalacja pochodziła od automatu , ale jako elektryk szybko ja przystosowałem do manuala , no i mam upragniony wskaźnik LOW OIL LEVEL :D

przed wyjęciem starego silnika




nowy silnik po kapitalce wraz ze skrzynią od T5 po małym przebiegu


przygotowany do wyjęcia


wypatroszony


i na gotowo silnik 2.5 20V Turbo swap z 2.3 ;-)


i nasz herkules


Uploaded with ImageShack.us

Robota wykonana w 2 osoby ( ja i kolega Bartek )

Podsumowując : Zregenerowane Turbo , Wymienione sprzęgło, głowica po kapitalce ( prowadnice , zawory , szklanki , uszczelniacze ) , silnik 2.5 L z natryskami denka tłoka ( nowe panewki pierscienie ) , nowa miska olejowa z czujnikiem poziomu oleju , wymieniony IC i wiązka silnika

pP - 2 Lut 2012, 14:53

miłość do ałt...głupie ale jak się z tego wyleczyć :)
bidżej - 2 Lut 2012, 15:22

pas przedni jak od BMW :P

a takiego herkulesa chętnie bym przygarnął :/

elmek13 - 2 Lut 2012, 18:51

bidżej, W Burbo Team jest wyciągarka. Lecz Mafios był gdzie indziej, więc posiłkował się tym co miał pod ręką.
Mafios - 2 Lut 2012, 20:50

ty elemelek nie porównuj tej małej elektrycznej wyciagareczki do tego cuda za prawie 3tyś złoty
Daras84 - 3 Lut 2012, 07:48

bidżej w bmwe jest całkiem inaczej ;)


Mafios, chyba nie masz na mysli herkulesa?? bo mam takiego samego i kosztowal ze 3 razy mniej

elmek13 - 3 Lut 2012, 09:37

Mafios, no nie porównuje, ale wiesz używasz tego co jet pod ręką.
Mafios - 3 Lut 2012, 10:17

Daras84 napisał/a:
bidżej w bmwe jest całkiem inaczej ;)


Mafios, chyba nie masz na mysli herkulesa?? bo mam takiego samego i kosztowal ze 3 razy mniej


to wszystko daras zalezy do ilu KG jest bo byla rozna rozbierznosc cenowa

Długii - 3 Lut 2012, 11:07

Herkules jak herkules:P wiekszość ma tak samo ,na maksymalnym wyciagu ramienia bierze pół tony a na złożonym 2t. Mozna kupić poniżej tauzena:P chyba ze jakas profi renomowana firma:)
Niech fura dłuuugo śmiga bezawaryjnie:) gratki :brawo:

DziDzia - 3 Lut 2012, 11:33

Ładnie panie, ładnie.. Chociaż troszkę większa pojemność być musi :)


pozdro :!:

Daras84 - 3 Lut 2012, 16:52

Patryk to cie ktos pocisl z ta ceną :) ten wasz to zwykly max 2 tony na fajansiarskich kolkach....
Marek - 3 Lut 2012, 16:55

Heheh, takie po 600 zł na allegro :-) Macie wyobraźnie :hihihi:

http://moto.allegro.pl/zu...2079228350.html

Prosze, identyczny.

Mafios - 3 Lut 2012, 18:15

phi możecie sobie gadać, fakturę z przed 2 lat widziałem ile wujas za to dał
Marek - 3 Lut 2012, 18:19

Daras też 2 lata temu kupił :)
Daras84 - 3 Lut 2012, 19:21

Mafios napisał/a:
phi możecie sobie gadać, fakturę z przed 2 lat widziałem ile wujas za to dał



Patryk my ci wierzymy :) tylko nas nie kituj :P

Stunt_Man - 3 Lut 2012, 19:28

a jedzie ten kredens?

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group