Forum FiestaKlubPolska -

Elektryka - [MK4] Awaria centralnego??

skin13 - 1 Lis 2008, 14:24
Temat postu: [MK4] Awaria centralnego??
Witam.

Dziś jest 6 dzień gdy jestem posiadaczem Mk4 i pojawił się poważny problem. Pojechałem na cmentarz, zaparkowałem i zamknąłem samochód z pilota. Wracam za 30 min i próbowałem otworzyć zamek tym razem z kluczyka od strony kierowcy. Wkładam kuczyk i przekręcam a tu zero reakcji centralnego zamka. Spróbowałem od strony pasażera i też nic. Drzwi zamknięte. Nacisnąłem przycisk otwierania drzwi na pilocie i teraz dopiero zaczęły się jaja.
Zamek się zaczął otwierać i zamykać ale drzwi nadal były zamknięte. Widziałem tylko jak w środku pracują klamik. Zgłupiałem i zacząłem naciskać co się da na pilocie i otwarły się drzwi wszystkie po za drzwiami kierowcy. Cały czas jednak wszystkie siłowniki w drzwiach pracowały. Gdy zamknąłem drzwi zamki przestały się ryglować ale nadal drzwi od kierowcy zamknięte. Po ponownym otwartym drzwi centralny znowu głupieje. Ponownie zacząłem od zewnątrz otwierać drzwi od strony kierowcy i wreszcie się udało a centralny przestał non stop pracować.

Teraz wszystko wróciło do normy i zamek normalnie się otwiera i zamyka z pilota. Z kluczyka boję się sprawdzać :)

Czyżby od strony kierowcy zaciął się siłownik i przez niego cały centralny się otwierał i zamykał??

Mam jeszcze jedno pytanie. Na jakiej zasadzie działa to podwójne ryglowanie. To znaczy nacisnę przycisk zamykania i auto się zamyka więc po co właściwie jest ten podwójny zamek??

No dobra trochę się rozpisałem ale nie dało się krócej :)

Marcin - 1 Lis 2008, 17:08

problem może być którymś z siłowników i wtedy centralka głupieje i na przemian próbuje zamknąć/otworzyć drzwi.
dokładnego działania ryglowania nie znam, ale jak się zaryglują zamki to od środka drzwi nie otworzysz.

Freeman - 1 Lis 2008, 17:24

Cytat:
problem może być którymś z siłowników i wtedy centralka głupieje i na przemian próbuje zamknąć/otworzyć drzwi.
podobnie się robi jeśli zamykasz przy otwartych drzwiach.
skin13 napisał/a:
Czyżby od strony kierowcy zaciął się siłownik i przez niego cały centralny się otwierał i zamykał??
Pewnie tak.

P.S. znalazłem temat o takim problemie: http://www.fiestaklubpols...centralny+zamek

Parzych - 1 Lis 2008, 19:46

Marcin napisał/a:
ale jak się zaryglują zamki to od środka drzwi nie otworzysz.
Dokłądnie tak jest, po prostu klamki w środku chodzą luźno - jakby się odłączały... :yes:
skin13 - 2 Lis 2008, 08:23

Będę obserwował zachowanie tego zamka a jak się będzie coś takiego działo ponownie to się dobiorę do siłowników i zobaczę może gdzieś się blokują. Boję się tylko żeby nie było takiej sytuacji że ja samochodu nie otworze bo będzie trzeba przez bagażnik wchodzić :)

Pozdrawiam.

Freeman - 2 Lis 2008, 11:26

Dlatego nie obserwuj i nie czekaj na ten moment tylko od razu się za to zabierz.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group