Forum FiestaKlubPolska -

Nasze auta - [MK4] by kaczoro

kaczoro - 19 Cze 2008, 21:21
Temat postu: [MK4] by kaczoro
1. NICK: kaczoro

2. IMIĘ: Bartosz

3. MODEL: MKIV

4. WERSJA: Flair

5. ROCZNIK: listopad 1996 (pierwsza rejstracja w '97)

6. SILNIK: 1.25 Zetec - S

7. OPIS AUTA: Fiestka zakupiona 3 lata temu od pierwszego właściciela z Niemiec (przebieg 98tys. km, książka serwisowa + komplet wszystkich fabrycznych papierów, komplet kluczyków). Autko wyjechało z fabryki jako wersja Flair, mając na wyposażeniu: obrotomierz, wspomaganie kierownicy, poduszkę powietrzną kierowcy, szyberdach, radio traffic 3000, felgi aluminiowe 13 cali oraz spojler z trzecim światłem stop Zender RS.

8. DOKONANE ZMIANY / WYKONANE PRACE:

a. wizualne: zderzaki polakierowane w kolorze nadwozia, znaczki Ghia, felgi RC Design 15/7 cali ET 35 + opony Good Year F1 195/45 R15, zaciski i bębny polakierowane na czarno, białe kierunki boczne, reflektory przednie "smoked" :-P , instalacja xenon H.I.D. 6000K, we wnętrzu kierownica półskórzana z Pumy + skórzana gałka zmiany biegów, aluminiowe ramki na zegarach, zmiana podświetlenia zegarów, przycisków oraz zegarka na zielone diody LED

b. mechaniczne: wkładka filtra powietrza K&N :rotfl:

c. audio: głośniki Hertz DSK 130 + radio JVC KD-LH811

9. PLANOWANE ZMIANY / PLANOWANE PRACE:

a. wizualne: marzą mi się przednie reflektory oraz grill od Wolf'a :yes: , fabryczne halogeny

b. mechaniczne: gleba (w sumie amory i spreżyny -60mm już mam, tyle że do fiesty po '98 roku i tył nie pasuje mlotek ...jak tylko sprzedam ten komplet to kupuję springi -40mm), modyfikacja wydechu

c. audio: może jakiś wzmacniacz i niewielka skrzynia basowa...

10. FOTKI AUTA:





A tutaj mały VT z obniżonym zawiasem :ups: :


madek - 19 Cze 2008, 21:49

Baardzo ładna fiestka z fajnym silnikiem i zmianami. Plany tez bardzo odpowiednie - dopełnią całości :ok:
grzes87 - 19 Cze 2008, 21:54

prawie taka sliczna jak moja :-P a mozesz cos wiecej napisac o zestawie xenonow ??
kaczoro - 19 Cze 2008, 22:13

grzes87 napisał/a:
prawie taka sliczna jak moja :-P


Pokaż swoją to ocenimy :-P :hihihi:

grzes87 napisał/a:
a mozesz cos wiecej napisac o zestawie xenonow ??


Ogólnie tak: poprawa widoczności w nocy jest nieporównywalna z żadnymi żarówkami typu 100W czy xenon maxi blue light :-P Po odpowiednim ustawieniu wysokości świecenia reflektorów, nie ma mowy o oślepianiu innych użytkowników dróg (problem tak nagłaśniany i komentowany na różnych forach). Jedyny mankament wynikający zapewne z niskiej jakości mojego zestawu to delikatne szumy podczas słuchania stacji radiowych o lokalnym zasięgu (wynika to najprawdopodobniej ze słabego ekranowania przetwornic).

Pozdrawiam.

grzes87 - 19 Cze 2008, 23:06

cierpilwosci :-P pokaze jak skoncze sejse wiec za jekies 2 tygodnie, jak wypucuje napastuje i porobie fotki :-) ( sprawdz PW )
Skfarek - 20 Cze 2008, 12:43

Bardzo ładnie :) Felgi dobrze komponują sie z autem, rzuć na glebę i bezie rewelacyjnie. Z mojej strony propozycja następująca - pomaluj w kolor nadwozia takie pierdółki jak listwy boczne, klamki itp. A generalnie tak trzymaj - delikatnie i ze smakiem <oki>
PitusK - 20 Cze 2008, 13:58

niesłuchaj skfarka niemaluj lecz je wyrzuc!!listwy to zło:P wszystkie napisy fiesta itp... niepotrzebne..takie moje skromne zdanie
kaczoro - 20 Cze 2008, 15:32

PitusK napisał/a:
niesłuchaj skfarka niemaluj lecz je wyrzuc!!listwy to zło:P wszystkie napisy fiesta itp... niepotrzebne..takie moje skromne zdanie


Napisy wywaliłem już dawno :-) A nad listwami się zastanawiam bo jednak spełniają one funkcję praktyczną... ;-(

tomekk58 - 20 Cze 2008, 21:54

bardzo ładna mk4, jak dojdzie gleba to bedzie najładniejsza w okregu :D wpadnij kiedys na nasz śląski frakcyjny spot :) pozdroo
P - 23 Cze 2008, 18:51

ładne mkIV
Ogólnie autko robione ze smakiem, czysto i profesjonalnie, żadnych niepotrzebnych dodatków.
Może by tak z tyłu zrobić klape na gładko ?
Brawo, tak trzymać.
pozdrawiam

Gilgamesz - 23 Cze 2008, 20:52
Temat postu: Re: Fiesta MKIV by kaczoro
kaczoro napisał/a:
reflektory przednie "smoked" :-P

Powiedz mi gdzie skroiłeś takie reflektorki ?? własna robota czy kupne ? wyglądają ekstra a nigdzie takich nie widziałem...

kaczoro - 23 Cze 2008, 21:23
Temat postu: Re: Fiesta MKIV by kaczoro
Gilgamesz napisał/a:
kaczoro napisał/a:
reflektory przednie "smoked" :-P

Powiedz mi gdzie skroiłeś takie reflektorki ?? własna robota czy kupne ? wyglądają ekstra a nigdzie takich nie widziałem...


Własna produkcja :hihihi: Czarny akrylowy lakier, troszkę papieru ściernego żeby zedrzeć odbłyśnik w malowanym miejscu, stara gazeta i taśma papierowa do zamaskowania reszty odbłyśnika...cała robota nie zajęła mi więcej niż 3h razem z schnięciem lakieru :ok:

Pozdrawiam!

pP - 25 Cze 2008, 16:42

a jak sie przedstawia sytuacja z xenonami, mruga Ci ktoś jak jeździsz? miałeś już kontrolę policyjną? coś mówili na to?
kaczoro - 25 Cze 2008, 18:20

brabusss napisał/a:
a jak sie przedstawia sytuacja z xenonami, mruga Ci ktoś jak jeździsz? miałeś już kontrolę policyjną? coś mówili na to?


Pół roku mam te światła i nie było sytuacji żeby ktoś mrugał :) Kilka patroli policyjnych też już mijałem i bez żadnej reakcji z ich strony.

grzes87 - 26 Cze 2008, 14:17

kaczoro co z fotkami :fox: mialo byc szybko a tu juz tydzien minal :-P
kaczoro - 26 Cze 2008, 16:15

grzes87 napisał/a:
kaczoro co z fotkami :fox: mialo byc szybko a tu juz tydzien minal :-P


Sorki, wypadło mi z głowy... :-)







Zdjęcia niestety nie są zbyt wiarygodne bo w rzeczywistości światła nie świecą tak intensywnie jak na fotkach (chodzi mi o zdjęcia z zewnątrz).

Pozdrawiam.

grzes87 - 26 Cze 2008, 20:21

dzieki :) fajnie fajnie chyba sie skusze na taki zestaw, a mozesz jeszcze cyknac jak to wyglada pod maska ? podlaczenie itp.. ja mam angels eyes wiec bede mial jakos wiecej zabawy cos mi sie zdaje....
kaczoro - 26 Cze 2008, 22:11

grzes87 napisał/a:
dzieki :) fajnie fajnie chyba sie skusze na taki zestaw, a mozesz jeszcze cyknac jak to wyglada pod maska ? podlaczenie itp.. ja mam angels eyes wiec bede mial jakos wiecej zabawy cos mi sie zdaje....


Pod maską nic nie widać oprócz kabelków wychądzących z reflektorów...przetwornic nie widać bo mam je przykręcone do przedniego wzmocnienia i jedynie widać je troszkę po wyjęciu grilla :-P

Pozdrawiam!

pP - 26 Cze 2008, 23:56

do przedniego wzmocnienia?? a nie lepiej je gdzie za os popchnac? lepiej zeby nie dociazac przedosi, bo bedzie podsterowny bike
kaczoro - 27 Cze 2008, 00:01

brabusss napisał/a:
do przedniego wzmocnienia?? a nie lepiej je gdzie za os popchnac? lepiej zeby nie dociazac przedosi, bo bedzie podsterowny bike


HA HA HA... ;-|

-adi- - 6 Lip 2008, 22:20

no fajnie się prezentuje :) a ja mam pytaine o ile jest obnizony na tym zdjęciu bardzo ładnie wygląda na glebie, koła nie tarły na skręcie jak był na glebie ? :-) POZDRO!
kaczoro - 6 Lip 2008, 22:46

Fiestka dostała kilka nowych gadżetów :jupi: Sprężyny Cobra Suspension -40mm, światła Morette i końcówkę Ultera :twisted:

Oto fotki:



















Pozdrawiam.

sulos - 2 Paź 2008, 21:52

masz w pysk!
Miły - 2 Paź 2008, 21:55

sulos napisał/a:
masz w pysk!


za światła!

sulos - 2 Paź 2008, 21:56

On wie za co.
kaczoro - 2 Paź 2008, 21:56

sulos napisał/a:
masz w pysk!


:rotfl:

sulos - 2 Paź 2008, 21:58

i nawet sie tak nie ciesz, bo mam juz w planach urlop w krakowie :D pofatyguje sie do Ciebie!
kaczoro - 2 Paź 2008, 22:09

sulos napisał/a:
i nawet sie tak nie ciesz, bo mam juz w planach urlop w krakowie :D pofatyguje sie do Ciebie!


Ostatnio sporadycznie bywam w Krakowie ale daj znać to z największa przyjemnością zaprezentuję Ci moje nowe lampy :-P

sulos - 2 Paź 2008, 22:09

to dostaniesz nie dosc, ze w morde to jeszcze kopa w dupe
sudoMK4 - 2 Paź 2008, 22:21

qrdee fiesta kozaak a te lampy gdzie kupiłes ile dałes za nie czy to są same okulary czy lampy nowe??
sulos - 2 Paź 2008, 22:22

sudoMK4, sa to lampy morette, ktore ktos mi zwinal z przed nosa.
Miły - 2 Paź 2008, 22:24

mówiłem, że za lampy... :D
sudoMK4 - 2 Paź 2008, 22:26

ile kosztują takie lampy?? i gdzie można dostać??
sulos - 2 Paź 2008, 22:29

takie lampy kosztuja w polsce nowe ponad 2tys pln, w anglii 600funciakow.
chyba, ze ktos kupi je komus innem z przed nosa i jezcze perfidnie i bezczelnie sie tym chwali za 1/10 tej ceny

kaczoro - 2 Paź 2008, 22:34

sulos napisał/a:
sudoMK4, sa to lampy morette, ktore ktos mi zwinal z przed nosa.


Ha ha ha jak się ktos nie potrafi dogadać to już nie mój problem :-P

sudoMK4 lampy takie to raczej rarytas na rynku wtórnym...nowe możesz kupić TUTAJ

sulos - 2 Paź 2008, 22:36

kaczoro, no coz. ciesz sie, ciesz.... poki mozesz :) ja szykuje niespodzianke :)
kaczoro - 2 Paź 2008, 22:39

sulos napisał/a:
ja szykuje niespodzianke :)


Czekam z niecierpliwością ozor

Miły - 2 Paź 2008, 22:39

powiem że w MK4 są niczego sobie... ładnie nawet wyglądają... bo w MK3 to masakra...
rafal__lodz - 2 Paź 2008, 22:50

Choć nie jestem fanatycznym zwolennikiem takich lamp ale tez nie zagorzałym przeciwnikiem (kwestia gustu, mnie nie oszałamiają ale nie raża jakoś szczególnie) to muszę przyznać że fofka prezentuje się naprawdę ładnie. Kaczoro naprawdę obniżają o -40mm? bo z przodu masz sporo miejsca do błotnika przy skręconym kole.
LOY - 2 Paź 2008, 22:53

swietnie wyglada ...chyba najładniesza MK4 na forum :brawo:
jedyne zstrzezenia mam natury praktycznej ..te rolki troche za duze dla tych 75 kucy :fox:
gleby jakos nie widac :sad:

sudoMK4 - 2 Paź 2008, 22:58

noo zajebiscie sulos kuup se lampy na przód angel eyes xDD
kaczoro - 2 Paź 2008, 23:05

LOY napisał/a:
swietnie wyglada ...chyba najładniesza MK4 na forum :brawo:
jedyne zstrzezenia mam matury praktycznej ..te rolki troche za duze dla 75 kucy :fox:
gleby jakos nie widac :sad:


Nie zauważyłem jakiegos drastycznego spadku dynamiki...jedynie spalanie wzrosło :sad:
Gleba jest -40 :yes: Na parkingu gdzie robiłem fotki jest dosyć nierówna nawierzchnia i dlatego nie widać obnizenia w pełnej okazałości... Postaram się zrobić fotki jak Fiestka stoi na równym podłożu, wtedy widać dokładnie, że jest niższa :ok: Pozatym spójrzcie na fotki z pierwszej strony mojego tematu gdzie Fiesta jeszcze nie ma sportowych sprężyn.

Korton - 2 Paź 2008, 23:29

No i bardzo ladnie sie prezentuje, lampy niech sluza. Ja zmienilem w fiescie swiatla na serie, teraz sprezyny kupilem nowe seryjne i eibachy sprzedaje. Dzis zona sie przejechala i powiedziala, ze teraz sie ok jezdzi i ze fiesta wyladniala :) choc na nowym zawiasie wyglada troche jak woz drabiniasty :) Wazne, ze chyba nie pojdzie w obce rece, a jeszcze chwile pojezdzi.

Ps.Sulos, Kaczoro po prostu byl na miejscu, rozbierac, wysylac, spakowac tego by mi sie nie chcialo.

PitusK - 2 Paź 2008, 23:43

aa dupa najładniejsza była moja!:P a twoja jest cudna. Duży plus naprawde ładna!!i światełka mmmmmmm moja z tego co wiem juz sie przerabia na serie:(
kaczoro - 2 Paź 2008, 23:45

Korton napisał/a:
No i bardzo ladnie sie prezentuje, lampy niech sluza. Ja zmienilem w fiescie swiatla na serie, teraz sprezyny kupilem nowe seryjne i eibachy sprzedaje. Dzis zona sie przejechala i powiedziala, ze teraz sie ok jezdzi i ze fiesta wyladniala :) choc na nowym zawiasie wyglada troche jak woz drabiniasty :) Wazne, ze chyba nie pojdzie w obce rece, a jeszcze chwile pojezdzi.

Ps.Sulos, Kaczoro po prostu byl na miejscu, rozbierac, wysylac, spakowac tego by mi sie nie chcialo.


Wraca do fabrycznego stanu...chociaż silnik i wyposażenie Twojej Fiesty jest dla mnie prawdziwym rarytasem :yes: Szkoda, że wcześniej nie zdecydowałeś się na sprzedaż Eibachów bo byłbym 100% kupującym.

Pozdrawiam.

sulos - 3 Paź 2008, 07:24

Korton, cholera. ja juz bylby w stanie sie pofatygowac po te lampy.
SpiderMAN - 3 Paź 2008, 14:38

Osz ty... Ładna wredna morda... :D Cud miód...
PitusK - 4 Paź 2008, 22:34

teraz w tym aucie jest kawałek mojego więc automatycznie musze śledzic temat !
jestem happy!

kaczoro - 4 Paź 2008, 23:41

PitusK napisał/a:
teraz w tym aucie jest kawałek mojego więc automatycznie musze śledzic temat !
jestem happy!


Tak jest :yes: Dzięki Piotrkowi stałem się właścicielem kubłów i kanapy z jego byłej Fiestki :jupi: Niestety nie udało mi się poznać osobiście Piotrka i podziękować mu za interwencję w sprawie tych foteli ;-( Tak więc tutaj składam oficjalne podziękowania i obiecuję, że będę dbał o te poniekąd odziedziczone tajle :-P

Fotki niebawem :)

Pozdrawiam!

PitusK - 4 Paź 2008, 23:46

niema za co ja sie ciesze że trafiły do Ciebie poniewaz wiem ze u tego co sa teraz zostały by bardzo szybko zniszczone w sumie powinno mi to latac bo auto sprzedałem ale żal mi tego było.
teraz czekam na zdjęcia jak to wyglada u Ciebie! :)

kaczoro - 15 Paź 2008, 18:21

Jesienna sceneria: :cojest:















Przy okazji wymiany, oleju, świec i filtrów zafundowałem Fiestce mycie silnika (wszystko wykonane własnoręcznie). Oto efekt:



A to efekty popołudnia spędzonego na pielęgnacji lakieru: <8>





I na koniec nowe fotele: :jupi: :serduszka:




Dywanik jest mokry bo nie wysechł jeszcze po myciu :ups:



Do wnętrza planuję zakupić trzypunktowe pasy Schroth'a żeby w pełni wykorzystać walory kubełków :hihihi: No i najważniejsza rzecz to usunięcie rdzy z podwozia oraz dokładna konserwacja przed zimą ;-(

Pozdrawiam.

Fordon - 15 Paź 2008, 18:26

:yyy: o szty kurde, nie dosc ze Wolfa lampy z przodu do tego grill do nich, ladna felga no to teraz jeszcze zajebiste fotele.... duzo taka przyjemnosc?? sie znaczy fotele :hihihi:
kaczoro - 15 Paź 2008, 18:39

Fordon napisał/a:
:yyy: o szty kurde, nie dosc ze Wolfa lampy z przodu do tego grill do nich, ladna felga no to teraz jeszcze zajebiste fotele.... duzo taka przyjemnosc?? sie znaczy fotele :hihihi:


Takie fotele na allegro.pl znajdziesz w cenie około 350zł za sztukę, jednak moje pochodzą z rynku wtórnego,a konkretnie od kolegi PitusKa :yes:

rafal__lodz - 15 Paź 2008, 18:42

miodzio :rotfl: większość już została napisana więc nie będę si powtarzał. Szacunek dla ołnera za czas i pieniążki włożone w ten projekt. W tej chwili dla mnie najładniejsza mk4 w klubie, gratulacje
madek - 15 Paź 2008, 19:30

Co tu duzo pisac, piękna Mk4 :ok:
hubi_2006 - 16 Paź 2008, 13:53

:szczena opada: (mówi samo za siebie) cudownie :ok:
muszę zacząć odkładać na indywidualizację mojej :hihihi:

sulos - 16 Paź 2008, 13:57

i po co wydawac kupe pieniedzy na fieste? samochody bysta se normalne kupili
kamil wolski - 16 Paź 2008, 14:32

fotele klasa, wyglad jak na mkIV ktorych nie lubie tez fajnie, ale ktos Ci nasikal na wycieraczke ;-|
Skfarek - 16 Paź 2008, 14:38

:bigok: , fotele wypas, zjaw się wreszcie na spocie w Krakowie byśmy mogli naocznie autko ocenić :) A za plan pasów 3punktowych masz u mnie duuuuużego +
kaczoro - 16 Paź 2008, 19:43

kamil wolski napisał/a:
ale ktos Ci nasikal na wycieraczke ;-|


Radzę też czytać, a nie tylko fotki przeglądać :-P

Skfarek, chętnie bym się zjawił na spocie, ale w Krakowie póki co bywam sporadycznie...mam nadzieję, że dostanę pracę w Krakowie to wtedy będę częstym bywalcem spotów :yes:

Pozdrawiam.

[ Dodano: Sob Paź 18, 2008 01:18 ]
Pasy już kupione :ok: Czekam na przesyłkę...jednak wybór padł na czarne Schrothy, bedą mniej się rzucać w oczy aniżeli niebieskie :yes: (pomijając żółty napis :-P )

[ Dodano: Sro Paź 29, 2008 13:12 ]
Tak się prezentują już zamontowane pasy <8> (nie miałem aparatu pod ręką i stąd taka marna jakość fotek ;-( )





Pozdrawiam!

PitusK - 5 Lis 2008, 15:24

piękny ten środek :P fajnie widziec kawałek mojej w twoim aucie p!rezenci się super.
Moje ulubione auto na forum

Skfarek - 5 Lis 2008, 15:32

Rzeczywiście wypasik, fotele i pasy prezentują się wyśmienicie :) Widzisz Pitusk - duch twojej fiescinki żyje nadal :)
mamuten - 17 Gru 2008, 22:28

ale jak to siedzieć z tyłu
FiFa - 18 Gru 2008, 17:20

ale jak wejsc do tylu ?? To pytanie mnie tylko intryguje, bo te fotele chyba sie nie uchylaja ?? Kaczoro jak to jest ?? :-)
kaczoro - 18 Gru 2008, 20:02

FiFa napisał/a:
ale jak wejsc do tylu ?? To pytanie mnie tylko intryguje, bo te fotele chyba sie nie uchylaja ?? Kaczoro jak to jest ?? :-)


Uchylają się :yes: Zawsze mnie wkurzało wożenie ludzi z tyłu (deptali dywaniki, zawsze się coś pobrudziło przy wsiadaniu/wysiadaniu itp.)...a teraz Fiestka jest wyłącznie dwuosobowym bolidem i nie ma zmiłuj się :2xf:

Pozdrawiam!

mamuten - 18 Gru 2008, 22:23

tylko śmocy by się przydało do takiego zestawu siedzeń ze drugie tyle

[ Dodano: Czw Gru 18, 2008 22:31 ]
a jak się z nich wysiada i wsiada czy trzeba mieć opracowany swój patent

hubi_2006 - 18 Gru 2008, 22:40

Cytat:
a jak się z nich wysiada i wsiada czy trzeba mieć opracowany swój patent


Nie swój... do kubełków trzeba mieć specjalnie opracowany system z NASA :9:
Kaczoro nie świruj z tą sprzedażą! <zly> Trzymaj ją!!

kaczoro - 18 Gru 2008, 23:18

hubi_2006 napisał/a:
Cytat:
a jak się z nich wysiada i wsiada czy trzeba mieć opracowany swój patent


Nie swój... do kubełków trzeba mieć specjalnie opracowany system z NASA :9:


Ba i trzeba spędzić conajmniej dwa miesiące w ośrodku szkoleniowym NASA żeby wogóle zasiąść w takim fotelu i kolejne dwa miesiące żeby nauczyć się z nich wysiadać pub2 Nie wspominając już o opanowaniu samej tylko procedury zapinania pasów...

Pyra20 - 29 Gru 2008, 09:54

gdzie można dostać takie białe kierunki boczne + pomarańczowe żarówki, bo na allegro coś nie widze...
uciu - 29 Gru 2008, 10:02

Pyra20 napisał/a:
gdzie można dostać takie białe kierunki boczne + pomarańczowe żarówki, bo na allegro coś nie widze...

http://allegro.pl/item510..._mondeo_ka.html

kaczoro - 29 Gru 2008, 14:54

uciu napisał/a:
Pyra20 napisał/a:
gdzie można dostać takie białe kierunki boczne + pomarańczowe żarówki, bo na allegro coś nie widze...

http://allegro.pl/item510..._mondeo_ka.html


To są cleary :-P

Ja mam TAKIE :yes:

Pyra20 - 29 Gru 2008, 22:02

A tak jeszcze z ciekawosci bo nawet nie patrzyłem, jak wyciaga sie te boczne kierunki ? sprobowac lekko srubokrete podwazyc i wyciagnac i potem wcisnac czy jak ? : >
rafal__lodz - 30 Gru 2008, 02:02

Pyra20 napisał/a:
A tak jeszcze z ciekawosci bo nawet nie patrzyłem, jak wyciaga sie te boczne kierunki ? sprobowac lekko srubokrete podwazyc i wyciagnac i potem wcisnac czy jak ? : >


:yes:

kaczoro - 23 Lut 2009, 19:29

W końcu udało mi się skompletować wydech :twisted:

Środek Supersprint'a: <8>



Końcowy Ulter RS 90mm:





Mam nadzieję, że w najbliższą sobotę nowy wydech zostanie zainstalowany w Fieście :yes:

crai1 - 23 Lut 2009, 22:12

jak to jest u Cibie z felunkami ? wystaja z przodu bardzo ? i znaczaca roznica z halasem w porownaniu do 13 " ?
zapomnialem zapytac czy czesto je prostujesz itp ?

kaczoro - 23 Lut 2009, 22:20

crai1 napisał/a:
jak to jest u Cibie z felunkami ? wystaja z przodu bardzo ? i znaczaca roznica z halasem w porownaniu do 13 " ?
zapomnialem zapytac czy czesto je prostujesz itp ?


Nie wystają :-) Nie są wiele głośniejsze od 13ek i nie prostowałem ich jeszcze :-P

crai1 - 23 Lut 2009, 22:24

brat ma fieste MK4 i zawias 30 centymetrow przymierzal ostatnio do siebie 15" z et 35 wiec z przodu wystawaly minimalnie a z tylu pieknie sie chowaly. wiec jestem ciekaw jak to jest z uzytkowainem takich duzych felunkow na naszych drogach w amlym wozidelku. czy czesto trzeba prostowac no i ten halas... czy jest wielka roznica..
kaczoro - 23 Lut 2009, 22:30

U mnie przód jest idealnie z krawędziami błotników, a z tyłu musiałem wyklepać ranty bo przycierało na wybojach :-P Co do hałasu to nie zauważyłem znacznej różnicy...ale to też zależy w znacznej mierze od opon :yes:
crai1 - 23 Lut 2009, 22:38

hehe no to wieksze problemy miales niz brat. tylko ze on sprawdzal na rozebranym samochodzie tzn bez zadnych wygluszen itp to bylo cholernie glosno ale z drugiej strony opony byly zjechane tzw zlomy wiec moze to to ? :-)
Marcin - 23 Lut 2009, 22:51

kaczoro jak możesz porównaj tego supersprinta z serią, jestem ciekaw czy się różni średnicą. jakoś nie przekonuje mnie wydanie większej kasy za kawałek rury z naklejka renomowanego producenta...
kaczoro - 24 Lut 2009, 17:02

Seryjne 45mm.
Marcin - 24 Lut 2009, 17:23

że tak powiem, żadna rewelka, bo seria jest na przelocie, jedyne co to może dłużej wytrzymać niż zwyklak.
kaczoro - 24 Lut 2009, 17:32

Ale ja się niczego po tym wydechu nie spodziewam :-P Była okazja kupić supersprint'a w cenie dobrego zamiennika to skorzystałem :V:
Marcin - 24 Lut 2009, 17:41

chyba, że tak :)
kaczoro - 27 Mar 2009, 20:53

Tak się prezentuje podświetlenie w finalnej wersji (dupa ze mnie, nie fotograf bo zdjęcie poruszone...) :ups:



Poza tym Fiesta już z powrotem na letnich kołach, jutro planuje gruntowne mycie i woskowanie po zimie :ok: Potem ewentualnie jakaś mała sesysjka zdjęciowa :serduszka:

Pozdrawiam.

grzes87 - 27 Mar 2009, 21:26

dupa nie fotograf :-P jak handel samochodem ? jacys potencjalni nabywcy sa ?
kaczoro - 27 Mar 2009, 21:41

grzes87 napisał/a:
dupa nie fotograf :-P


Dopiero na kompie zauważyłem jaka kaszana wyszła :-P

grzes87 napisał/a:
jak handel samochodem ? jacys potencjalni nabywcy sa ?


Na szczęście nie ma :jupi:

grzes87 - 27 Mar 2009, 22:44

cene masz zaporowa dla nich bo ludzie nie znaja sie na rzeczy, kazdy chce kupic cos dobrego za male pieniadze a tak sie nie da, wg mnie na plus dla CIbie. bo szkoda by bylo fofki. samochod znasz, duzo w niego wlozyles kasy i serca wiec ciezko by bylo sie rozstac co ? :-) jesli brakuje Ci mocy to kombinuj z silnikiem, przyklad zoharka jest chyba najlepszy ?! a jesli Ci brakuje miejsca, gabaryty nie te albo chcesz miec naped na dwie oski rozgladaj sie za nowym samochodem...
hubi_2006 - 15 Kwi 2009, 23:50

i co z tym supersprintem :fox:
olo - 16 Kwi 2009, 00:21

hmmm cena zaporowa :) jezeli ktos juz kupowal auto male i tanie to wie ze tanio kupujac kupuje dwa razy :P widac ze maszyna jest zadbana i gdybym szukal festy to napewno zwrocil bym na nia uwage tylko siedzenia kubelkowe moga odstraszac potencjalnych klientow bo bym sobie pomyslal siedzenia sportowe to pewnie jakas katowana ( mysle tu o klientach ) szacune za tak czysta komore silnika jak ty to robisz to nie wiem :)

Ps jak bys sie decydowal na sprzedaz to moze osobno chcial bys swiatelka sprzedac przednie :P

kaczoro - 16 Kwi 2009, 08:21

hubi_2006 napisał/a:
i co z tym supersprintem :fox:


A co ma być? ;/
Jest zainstalowany, buczy elegancko i tyle :-P
Nie miałem jeszcze okazji zrobić fotek... ;-(

Pozdrawiam.

kaczoro - 9 Cze 2009, 20:12

W ostatnim czasie nabyłem taki oto zestawik :luzik:



Pozdrawiam.

bzyQ_tar - 9 Cze 2009, 20:38

kurde, bede w jastrzebiu przez ten dlugi weekend :D chcialbym ja zobaczec na zywo :P jest jakaś nadzieja? :)
kaczoro - 9 Cze 2009, 20:49

bzyQ_tar napisał/a:
kurde, bede w jastrzebiu przez ten dlugi weekend :D chcialbym ja zobaczec na zywo :P jest jakaś nadzieja? :)


Na codzień mieszkam w Krakowie ale generalnie nie mam planów na weekend i kto wie czy się nie zjawię w Jastrzębiu :-P

arecki - 9 Cze 2009, 20:55

kaczoro napisał/a:
W ostatnim czasie nabyłem taki oto zestawik :luzik:



dobry zestawik :ok: :ok: chociaż ja bym antene zmienił na sirio as100 :-P

kaczoro - 9 Cze 2009, 21:05

Brałem sirio pod uwagę ale obie te anteny są porównywalnie dobre i o wyborze zadecydowały walory czysto estetyczne...poprostu wilson mi się bardziej podoba ozor
bzyQ_tar - 9 Cze 2009, 21:26

kaczoro napisał/a:
bzyQ_tar napisał/a:
kurde, bede w jastrzebiu przez ten dlugi weekend :D chcialbym ja zobaczec na zywo :P jest jakaś nadzieja? :)


Na codzień mieszkam w Krakowie ale generalnie nie mam planów na weekend i kto wie czy się nie zjawię w Jastrzębiu :-P




bylo by zajebiscie hehe :d ale fajnie ze mam do takiej fiesty wypasionej blisko :D no i do fachowca hehe :)

wysle numer na PW, bo pewnie nie bd mial co robic przez ten weekend w jastrzębiu, wiec jak byś jednak postanowił tam wpaść, i nie przeszkadzało by to w niczym, to byłbym bardzo wdzięczny hehe :) Dzięki z góry! :)

kaczoro - 10 Cze 2009, 20:35

Dzisiaj zainstalowałem CB :) wiem, że w debilnym miejscu ale nie miałem lepszego pomysłu :ups:
Jeszcze tylko zasilanie muszę podłączyć i schować kabelek, bo póki co zasilanie jest z zapalniczki...



Fiestka z anteną od CB przypomina mi samochodzik zdalnie sterowany :rotfl:



Pozdrawiam.

Pyra20 - 10 Cze 2009, 21:22

Siema

Znalazlbys troche czasu zeby opisac jak zrobiles takie ladne podswietlanie zegarow ?

I jak cenowo/trudnosciowo wychodzi wymiana fabrycznych glosnikow z przodu ?

awilk - 10 Cze 2009, 21:35

Nie wiem na ile duże jest to twoje CB... Moje zmieściło się z lewej strony pedału sprzęgła pod skrzynką bezpieczników a grucha leży sobie w schowku co zakrywa bezpieczniki. Bo rozumiem że to mocowanie do siedzenia to przejściowe :-P
kaczoro - 10 Cze 2009, 21:38

Pyra20 napisał/a:
Siema

Znalazlbys troche czasu zeby opisac jak zrobiles takie ladne podswietlanie zegarow ?

I jak cenowo/trudnosciowo wychodzi wymiana fabrycznych glosnikow z przodu ?


Info o podświetleniu znajdziesz np. na stronie jednego z klubowiczów TUTAJ albo na forum :-P

Wymiana głośników ogranicza się do zdjęcia boczków (uprzedzając pytania, co i jak w tym temacie znajdziesz na forum). Koszta...hmm...możesz kupić głośniki za 50zł albo za 500zł, to już zależy od Twoich preferencji/oczekiwań/funduszy :yes:

Pyra20 - 10 Cze 2009, 21:47

Tak jeszcze tylko zapytam, ale zeby sciagnac bok musze wyciagnac lusterko ? mam elektyczne lusterka i ta 'puszka' od srodka tez trzyma calosc w gornym rogu ? czy obejdzie sie bez tego ? bo jak tak to szast prast 5 srub i gotowe ; D
kaczoro - 10 Cze 2009, 21:47

awilk napisał/a:
Nie wiem na ile duże jest to twoje CB... Moje zmieściło się z lewej strony pedału sprzęgła pod skrzynką bezpieczników a grucha leży sobie w schowku co zakrywa bezpieczniki. Bo rozumiem że to mocowanie do siedzenia to przejściowe :-P


Nie chciałem montować CB na/pod deską...od początku chciałem je mieć między fotelami bo mam tam sporo miejsca...niestety w praniu wyszło, że tylko w tylnej części fotela bez problemu mogę je zamontować :sad: Generalnie nie ma problemu z dostępem do radia, jednakże mogłoby to być ciut wygodniesze, szczególnie jak się zapnę w szelki :)

hubi_2006 - 10 Cze 2009, 22:42

A do dźwigni ręcznego?
kaczoro - 10 Cze 2009, 23:05

hubi_2006 napisał/a:
A do dźwigni ręcznego?


<???>

grzes87 - 10 Cze 2009, 23:12

Pyra20 napisał/a:
ale zeby sciagnac bok musze wyciagnac lusterko ?

nie odkrecasz 3 srugy pod zaslepkami za klamka, w uchwycie do zamykania drzwi i w kieszeni. czarnej trojkatnej maskownicy lusterka nie musisz zdejmowac ale wtedy wyjmujac boczek musisz bardzo uwazac zeby nie porysowac, naderwac go, pamietaj ze boczek oprocz srub jest jeszcze zatrzasniety na 5 bolcach wiec tez delikatnie"odrywaj " go od blachy :)

rafal__lodz - 10 Cze 2009, 23:27

grzes87 napisał/a:
Pyra20 napisał/a:
ale zeby sciagnac bok musze wyciagnac lusterko ?

nie odkrecasz 3 srugy pod zaslepkami za klamka, w uchwycie do zamykania drzwi i w kieszeni. czarnej trojkatnej maskownicy lusterka nie musisz zdejmowac ale wtedy wyjmujac boczek musisz bardzo uwazac zeby nie porysowac, naderwac go, pamietaj ze boczek oprocz srub jest jeszcze zatrzasniety na 5 bolcach wiec tez delikatnie"odrywaj " go od blachy :)


Maskownica trzyma się na 1 śrubce więc roboty nie wiele, ciężej jest wyjąć zaślepkę za którą jest śruba żeby nie podrapać maskownicy, ja osobiście polecam zdjąć unikniesz ewentualnego naderwania boczku. Jak odkręcisz wszystko polecam zdejmować delikatnie od dołu. --> kaczoro sory za mały OT

Co do zestawu CB życzę żeby się dobrze sprawował i spełniał swoja rolę:) Ja mam TTI 880 i z racji gabarytów mam między ręcznym a siedzeniem pasażera i szczerze powiem że dobrze, ciasno leży, nie lata, jak muszę gdzieś wyjść a okolica nie ciekawa chowam pod fotel.

hubi_2006 - 10 Cze 2009, 23:27

Nawiercic dźwignie na 2 śrubki. Radio umieścić między dźwignia a fotelem pasażera. Jeśli się zmieści oczywiście. Choć dla mnie najciekawszym miejscem na radio jest wnęka szufladzy popielniczki. Można by też zgrabnie zmodzić tę szufladkę by jej panelem ukrywać radio.
DemptD - 11 Cze 2009, 20:18

kaczoro, antena zostaje docelowo w tym miejscu w ktorym jest na fotce? :) radzilbym ja przelozyc jednak na druga strone auta :) bo szkoda tylniej szyby :) bo pojedziesz ok. 150, minie Cie tir ktory poleci ok 100 i magnes nie wytrzyma i antena spadnie przez szybe do srodka :P (max wytrzymuje 200km/h :P ), lepiej miec ja po stronie pasazera, wiem ze mniej wygodne ale bardziej pewne :) ogolnie zestaw spoko ;) powinien smigac :P jak zasieg? ;>
kaczoro - 11 Cze 2009, 20:48

DemptD napisał/a:
kaczoro, antena zostaje docelowo w tym miejscu w ktorym jest na fotce? :) radzilbym ja przelozyc jednak na druga strone auta :) bo szkoda tylniej szyby :) bo pojedziesz ok. 150, minie Cie tir ktory poleci ok 100 i magnes nie wytrzyma i antena spadnie przez szybe do srodka :P (max wytrzymuje 200km/h :P ), lepiej miec ja po stronie pasazera, wiem ze mniej wygodne ale bardziej pewne :) ogolnie zestaw spoko ;) powinien smigac :P jak zasieg? ;>


Dzięki za radę, nie pomyślałem o tym :ups:

Co do zasięgu, to w Krakowie jest to jakieś 4-5 km...w trasie jeszcze nie miałem okazji testować sprzętu. Jest to moje pierwsze CB i dopiero uczę się co i jak w tym temacie :) Jak będę miał chwilę to planuję podjechać na wystrojenie tego zestawu u fachowca :yes:

DemptD - 11 Cze 2009, 21:22

kaczoro napisał/a:
Jak będę miał chwilę to planuję podjechać na wystrojenie tego zestawu u fachowca :yes:


no i prawidlowo :) zasieg sie polepszy znacznie i bedzie pewnosc ze cb sie nie popsuje ;)

arecki - 12 Cze 2009, 07:51

kaczoro napisał/a:
Jak będę miał chwilę to planuję podjechać na wystrojenie tego zestawu u fachowca :yes:



w sumie masz rację ale zacznij od podstawowej rzeczy jaką jest jest umieszczenie anteny na środku dachu (wiem że lipnie wygląda) bo to znacznie poprawi efektywność :yes:

co do wystrojenia to uważaj na "fachowców" bo może się okazać że wszystko jest OK a coś tam pokręci, pościemnia i weźmie za regulację. Ja ja zmieniłem antene też podjechałem ja zestroić i okazało się że nic nie trzeba było ustawiać (SWR było znakomite :-) ) ale to był znajomy co się CB zajmuje...inny znachor pewnie by wziął za regulację :rotfl:

A jeśli chodzi o mocowanie radyjka to ja mam je między siedzeniami, a antene na środku dachu (w tylnej jego częsci). Aha i co najważniejsze nie używam CB na co dzień bo to moim zdaniem głupota po mieście z nim śmigać...ale kto co lubi :-P :-) CB używam jedynie jak gdzieś dalej jadę :2xf:

kaczoro - 14 Lip 2009, 21:16

No i stało się ;-( Dzisiaj rozstaliśmy się z Fiestką... Przez blisko 5 lat i ponad 50 tyś km była moim oczkiem w głowie, lokatą moich pieniędzy, dostarczyła mi wielu niezapomnianych wrażeń i co najważniejsze... dzięki niej nauczyłem się jak dbać o samochód :yes:

Kurcze...teraz gdy jej już nie ma, uświadamiam sobie jak wiele dla mnie znaczyła i że już żaden inny samochód nie będzie dla mnie tym czym była Fiestka... :sad:

hubi_2006 - 14 Lip 2009, 21:22

No i dupa z wolfów :sad: Hmmm zamieniłeś fiestę na E30... Czemu tak naprawdę?
arecki - 14 Lip 2009, 21:23

szkoda mi jej... ;-( w znajome ręce poszła?
J@rek - 14 Lip 2009, 21:25

kaczoro, wiem co czujesz ja będę chciał sprzedać swoją, ale tak mi się nie chce jej wystawiać na sprzedaż że szok :yyy:
kaczoro - 14 Lip 2009, 21:33

hubi_2006 napisał/a:
No i dupa z wolfów :sad: Hmmm zamieniłeś fiestę na E30... Czemu tak naprawdę?


Sam nie wiem...BMW było moim marzeniem od zawsze, poza tym chciałem mieć youngtimera i samochód który będzie względnie szybki (a moje BMW wkrótce takie będzie).

Fiesta miała zostać jako drugi samochód ale jednak moja zdolność finansowa wykluczyła posiadanie dwóch samochodów :sad:

arecki napisał/a:
szkoda mi jej... ;-( w znajome ręce poszła?


Nie w znajome ale mam wrażenie, że w dobre ręce :yes:
Przynajmniej z rozmowy i planowanych prac wnioskuję, że kupił ją rozsądny gość.

J@rek - 14 Lip 2009, 21:37

kaczoro napisał/a:
Przynajmniej z rozmowy i planowanych prac wnioskuję, że kupił ją rozsądny gość.

A zaprosiłeś go do naszego klubu aby słuch po fieście nie zaginą :?:

kaczoro - 14 Lip 2009, 22:00

J@req napisał/a:
kaczoro napisał/a:
Przynajmniej z rozmowy i planowanych prac wnioskuję, że kupił ją rozsądny gość.

A zaprosiłeś go do naszego klubu aby słuch po fieście nie zaginą :?:


Tak :ok: Nawet pokazywałem mu temat o mojej Fiestce więc mam nadzieję, że w niedługim czasie kolega się tutaj pojawi.

J@rek - 14 Lip 2009, 22:02

Nio to super :V:
rafal__lodz - 15 Lip 2009, 23:52

Pewnie że szkoda ale coś się zaczyna a coś kończy, na forum większość by pewnie chciała żeby zmiennikiem była nowa fiesta ale to Twoja marzenia i fajnie że w jakimś stopniu udaje Ci się je realizować, ja na koniec sierpnia też planuje wystawienie swojej i jak się poszczęści to na 80% będzie to autko z rodziny Forda. Daj znać na PW za ile poszła i ile nie tajemnica, pozdro

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group