Forum FiestaKlubPolska -

Elektryka - Elektryka 1.3 a XR

ic3ek - 18 Lut 2008, 13:27
Temat postu: Elektryka 1.3 a XR
Witam Koledzy.

Mam pytanie, ponieważ bawie sie w swapa z silnika 1.3 na monowtrysku -> XR 1.6 CVH bez turbo, i chciałem sie dowiedzieć czy czujniki które miałem przy 1.3 podpasują pod XR

Chodzi mi tutaj dokładnie o Moduł zapłonu EDIS ( czy XR ma taki sam co 1.3 ) i czujnik ciśnienia bezwględnego w kolektorze dolotowym tez będzie pasował do XR ???

Pozdrawiam

SpiderMAN - 18 Lut 2008, 13:38

EDIS na pewno jest inny... Choc jestem lajkonikiem, ale tak mi sie wydaje na 98%. Niech sie wypowiedza madrzejsi.
Kolin - 18 Lut 2008, 14:11

Jaki problem kupić wiązke i kompa od Xr`ki niż bawić sie w jakieś przeróbki ??
Mafios - 18 Lut 2008, 16:37

SpiderMAN napisał/a:
EDIS na pewno jest inny... Choc jestem lajkonikiem, ale tak mi sie wydaje na 98%. Niech sie wypowiedza madrzejsi.


to sie mylisz edis jest ten sam

Kolin nie kaza fiesta miala na scianie grodziowej wtyczke laczaca zwykla instalke z instalka silnika

Mafios - 18 Lut 2008, 16:39

ja mam wiazke za 50zl tylko kompa nie mam
Mafios - 18 Lut 2008, 16:46

wal na gg 877396 i powiedz co chcesz :-)
ic3ek - 18 Lut 2008, 23:51

No wiec widze koledzy że sie rospisaliście :) :)

Jestem biegły w elektronice "elektryk samochodowy" i dlatego pytam sie czy podpasują te czujniki ponieważ ze schematów które są dostępne w manualu angielskim Mk3 Jest kilka wersji modułu zapłonu.

Jeśli chodzi koledzy o wiązke to mam całą z XR wraz z kompem, tylko nie chce przekładać całej wiązki tylko tą od kompa i silnika bo tak jak Mafios napisał wszystko łączy sie jedna wtyczka z cała reszta instalacji elektrycznej samochodu i tam poprostu chce sie podpasować bo tam jest kilka kabelków do podłączenia "zasilanie pompy,kompa, itp"

Może ktoś tak kombinował jak ja i ma już gotowy przepis jak to dokonać ??? choć ze schematów widze ze nie jest to wielki problem. Tak mi sie przynajmniej wydaje !!!

Wszystko wyjdzie w najbliższym czasie kiedy bede składał do kupy :)

Mafios
Rozumiem ze EDIS podpasuje od 1.3 do XR, a jak ma sie sprawa z czujnikiem pociśnienia w kolektoże dolotowym i czujnikiem temp. zasysanego powietrza. Bo te czujniki chciałbym tez wykożystać z 1.3 do XR

Pozdrawiam.

Mafios - 19 Lut 2008, 09:47

ic3ek napisał/a:
No wiec widze koledzy że sie rospisaliście :) :)

Jestem biegły w elektronice "elektryk samochodowy" i dlatego pytam sie czy podpasują te czujniki ponieważ ze schematów które są dostępne w manualu angielskim Mk3 Jest kilka wersji modułu zapłonu.

Jeśli chodzi koledzy o wiązke to mam całą z XR wraz z kompem, tylko nie chce przekładać całej wiązki tylko tą od kompa i silnika bo tak jak Mafios napisał wszystko łączy sie jedna wtyczka z cała reszta instalacji elektrycznej samochodu i tam poprostu chce sie podpasować bo tam jest kilka kabelków do podłączenia "zasilanie pompy,kompa, itp"

Może ktoś tak kombinował jak ja i ma już gotowy przepis jak to dokonać ??? choć ze schematów widze ze nie jest to wielki problem. Tak mi sie przynajmniej wydaje !!!

Wszystko wyjdzie w najbliższym czasie kiedy bede składał do kupy :)

Mafios
Rozumiem ze EDIS podpasuje od 1.3 do XR, a jak ma sie sprawa z czujnikiem pociśnienia w kolektoże dolotowym i czujnikiem temp. zasysanego powietrza. Bo te czujniki chciałbym tez wykożystać z 1.3 do XR

Pozdrawiam.


jezeli chodzi o xr2i cvh to wszystkie czujniki ma identyczne jak 1.3

masz pytania zadzwon to ci podpowiem 660406027

ic3ek - 19 Lut 2008, 13:33

Oki

To jak będe podłączał całą elektryke i będe miał jakiekolwiek problemiki to będe napewno dzwonił, jeśli służysz pomocą, bo jak narazie to musze wrzucić silnik do autka, także zajmie mi to pewnie jeszcze ze 2 dni.

Widze ze juz tyle robiłeś swap'w że to dla ciebie chleb powszedni :)

A i chciałem sie jeszcze dowiedzieć jak ma sie sprawa z Ciśnieniem paliwa ???
Pompa z 1.3 podoła XR ( bo z tego co wiem to w XR jest większe ciśnienie, ale nie wiem przypadkiem czy nie jest ono wytważane pompką przy listwie wtrysków ) ???

Pozdrawiam i zapewne do usłyszenia :)

Mafios - 19 Lut 2008, 14:02

musisz zmienic pompke paliwa w baku
ic3ek - 19 Lut 2008, 23:48

Mafios z tego co zdołałem wyczytać to różnica jest w ciśnieniu

1.3 -> 3 jednostek " bo nie wiem w jakich jednostkach (bar ??) "
1.6 -> 5 bar

Jak co to popraw ?

Hm a zastanawiam sie jeśli silnik z XR będzie śmigał na pompie od 1.3 to jakie będą konsekfencje tego ??? Odpali wogóle ???

Tak na chłopski rozum mniejsze ciśnienie to wtryskiwacz nie zdoła podać wymaganej dawki paliwa, ale przecież coś napewno poda ???

Wiesz może Jak to wszystko sie będzie zachowywać ???


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group