Forum FiestaKlubPolska -

Archiwum - [MK3] Hyuga's Futura RS

Hyuga - 15 Lut 2008, 20:42
Temat postu: [MK3] Hyuga's Futura RS
Witam ;]
Ponieważ dziś wziąłem się ze znajomym za pierwsze mody w mojej fiestce postanowiłem założyć już temacik, w którym opisywać będę poszczególne przemiany auta.

Może więc na początek krótki opis mojego nowego nabytku.
Ponieważ wcześniej jeździłem BMW E30 zmiana wydaje się trochę diametralna. Szczerze? Nie żałuje. Ładnie zrobiona fiesta ma w sobie coś, co przyciąga wzrok. Szczególnie w germanie.

Ford Fiesta 1.3i 95' (wersja chianti?) edit: po prostu magic :(
2x airbag, wspomaganie, szyberdach itd itp.
Auto sprowadzone z Niemiec niedawno przerejestrowane ku zaskoczeniu wielu ludzi okazała się być strzałem w dziesiątkę. Zadbany samochód ze zdrową blacharką, czyściutkim środkiem i twardym zawieszeniu (przejechane tylko 95 tys.) Prawie jak ideał (ciekł mi szyber ;P).

Generalnie w planach jest kilka pozycji, które chciałbym zrealizować:
- zmiana zderzaków: przód futura (w przyszłości futura RS), tył mk4 z dokładką
- zdejmowanie listew i wszystkich nalepek, robienie auta na gładko, usuwanie zamków
- tylna klapa na gładko, przeniesienie rejestracji na zderzak
- naciągnięcie maski na reflektory
- tłumik WM z tygryskiem :)
- zawieszenie -40
- felga czternastka przód 7 tył 8 cali z dużym rantem

Dziś założony i dopasowany został oryginalny tylny zderzak od wersji MK4 z dokładką zrobiony przez firmę MS Design. Prezentuje się naprawdę dobrze i na pewno przypasuje do futurki z przodu. Rejestracja przeniesiona na zderzak. W przyszłym tygodniu auto idzie do blacharza w celu zaspawania tylnej klapy i być może rozpoczęcia prób nad badlookiem.

A tu fotki zaraz po przywiezieniu z Niemiec.



Wkrótce fotki z postępów.

Pozdrawiam :)

LOY - 15 Lut 2008, 21:11

eh nie mogłeś sie doczekac załozenia tematu .....bo najpierw tuningujemy a potem robimy topiki chwalac sie tuningiem ..a nie odwrotnie ..ale dobra LOY -łaskawca ...nie wywalamy ..zaczekamy ..ze rozwiniesz szybko temat .
aha..to nie chianti ...chianti jak sama nazwa wskazuje była bordowa nawiazujac do wina .
Twoje auto to wersja magic z seryjnymi alumkami ...bodajze 14 cali

czekam na tuning stylistyczny w Twoim temacie, zeby bardziej do tego działu pasował

Hyuga - 15 Lut 2008, 21:27

Cieszę się po pierwsze, że jesteś mój drogi wyrozumiały :) A po drugie cieszę się również, że wyciągnąłeś mnie z błędu, ponieważ zdawało mi się, że było kilka wersji chianti (kolor fioletowo-wiśniowy, granatowy i czarny), które charakteryzowały się tylnimi lampami z dymionym kierunkiem i nieco niższym zawieszeniem. Ale jak widać się myliłem?

EDIT: Sprężyny należą do komfortowych? Chyba nieudanych, bo telepią jak złe. Fiesta nie leży na glebie, ale na pewno nie buja się po dziurach. Raczej przeskakuje odbijając moją głowę w podsufitce :P

EDIT2: To zaraz biorę latarkę i idę lookać ;D

madek - 15 Lut 2008, 21:33

LOY napisał/a:
Twoje auto to wersja magic z seryjnymi alumkami ...bodajze 14 cali

Wlasnie chcialem to napisac :)
Odnosnie twardego zawieszenia (o ile mozna to juz tak nazwac) to ta wersja miala bodajze seryjnie sprezyny Eibacha z pakietu RS, ktora mimo wszystko naleza do komfortowych :)

Ps. Wersja chianti wygladala tak klik

LOY - 15 Lut 2008, 21:42

madek napisał/a:
[to ta wersja miala bodajze seryjnie sprezyny Eibacha z pakietu RS, ktora mimo wszystko naleza do komfortowych :)

]

były były ..znaczy spotkałem sie z takimi ..ale niewiem czy było to seryjne czy akcesoryjne ..niech ołner kucnie i oswieci nas i ..moze sie auto nagle bardziej stuningowane zrobi ...
PS ..łatwo poznac ..springi sa niebieskie i maja białe napisy eibach RS ...ford ...numerki

Hyuga - 15 Lut 2008, 21:51

Hmmm... Sprężynki jak przypuszczaliście są niebieskie :) Czy znacie może ich parametry? Ile się takie cenią?

EDIT: W takim razie wkrótce pójdą na sprzedaż, bo trzeba coś niższego :) Dzięki Madek ;]

madek - 15 Lut 2008, 21:58

Hyuga napisał/a:
Czy znacie może ich parametry? Ile się takie cenią?

-35mm w tym przypadku, chyba ze fabryczne byly inne (ale na fotkach stoi tak akurat na -35, bo wyglada jak u mnie). A chodza po 200-350 zł w zaleznosci czy nowe/uzywane i jak bardzo.

tajmus - 16 Lut 2008, 10:51

czyli mam rozumiec ze ta wersja miala fabrycznie dymione kierunki z tylu?? (czy po prostu mody) :)
madek - 16 Lut 2008, 12:08

tajmus, tak, fabrycznie
Hyuga - 16 Lut 2008, 14:12

Póki co tak wygląda ten nieszczęsny tył :P


Na początku tygodnia umówiony jestem już ze spawaczem, więc wkrótce wrzucę fotki z dalszych postępów :) W założeniach będzie wyglądać to tak:

LOY - 16 Lut 2008, 14:38

nie przesadz z fi koncówki ...100mm pasuje raptem do "grubych XR" wszystko powyżej trąca groteską :fox: ...najlepsze fi w przedziałe 80 -90 mm
madek - 16 Lut 2008, 14:39

Chcesz zeby ci koty wchodzily do wydechu? :rotfl:

Btw. ta wycieraczke juz tez moglbys wywalic :yes:

LOY - 16 Lut 2008, 14:46

madek napisał/a:
Btw. ta wycieraczke juz tez moglbys wywalic :yes:


w weekendówce tak ...w aucie na codzien ...nie za bałdzo :fox: ...no i nieszcesny problem policji i przegladu

genov - 16 Lut 2008, 14:48

LOY napisał/a:
madek napisał/a:
Btw. ta wycieraczke juz tez moglbys wywalic :yes:

.no i nieszcesny problem policji i przegladu
]
Czyli ze za brak wycieraczki moge miec problem???
No ale bez wycieraczki faktycznie ładniej :) Chyba ze od mk4 wsadzisz

Arkadius - 16 Lut 2008, 15:41

jak zostawiasz wycieraczke załóz od MK4 :)


jeszcze jakaś lotka by się przydała :)


ehh kiedy ja założe takie lampy do siebie bo wczoraj patrzałem przez okno i zwykłe lampy rypią efekt

SpiderMAN - 16 Lut 2008, 15:57

Ładny zadek... tylko jakoś teraz będzie dziwnie z tym przodem... :P
Ja proponuję zderzaczek z Futury i pomodzić dokładkę z tego pakietu co masz z tyłu i spasować...
No i ramię wyczierzaczki z MK4 jak u mnie... Jak tylko umyję auto zapodam foto... :P

Hyuga - 16 Lut 2008, 16:10

Jak pisałem wyżej na przód poleci futura lub futurka RS (może uda się gdzieś znaleźć). Wycieraczkę zostawiam, bo w fofi ta tylna szyba zawsze jest utitłana cała i najzwyczajniej tego nie lubię. Apropos wycieraczki od MK4, to ramie pasuje bez problemu czy trzeba przerabiać?

Co do rury, to poszła pierwsza lepsza z dostępnego zdjęcia, nawet się nie wkręcałem w jej skalowanie :) Ale zieje ogniem ;D

marcus_87 - 16 Lut 2008, 16:10

nie rob klapy na gladko... ;-( wywal wycieraczke i zamek, spojrz do mojego podpisu. naprawde tablica dodaje uroku tej klapie.. nad badlookiem tez sie zastanow bo do zderzaka futura nie bardzo pasuje a jak juz to musi byc bardzo umiejetnie zrobiony zeby sie nie gryzl z caloscia
SpiderMAN - 16 Lut 2008, 18:16

Hyuga napisał/a:
Jak pisałem wyżej na przód poleci futura lub futurka RS (może uda się gdzieś znaleźć). Wycieraczkę zostawiam, bo w fofi ta tylna szyba zawsze jest utitłana cała i najzwyczajniej tego nie lubię. Apropos wycieraczki od MK4, to ramie pasuje bez problemu czy trzeba przerabiać?

Co do rury, to poszła pierwsza lepsza z dostępnego zdjęcia, nawet się nie wkręcałem w jej skalowanie :) Ale zieje ogniem ;D
Wycieraczka MK4, a konkretniej ramię pasuje bez żadnych przeróbek...
końcówka max fi 80...
badlook jeśli już to taki jak u Mafiosa, ale on raczej żle będzie ze zderzkami Futura wyglądał...
Ja bym do tego tylnego przypasował Zendera Futura RS... plus dokładka, żeby wyglądał podobnie jak tylny...

Ad@mus - 16 Lut 2008, 18:17

marcus_87, masz racje...klapa na gladko wyglada gorzej od serii...ale od seri oolona jest lepsza:)
ale wiadomo...ołner buduje auto dla siebie
yours car yours rulez

madek - 16 Lut 2008, 21:39

Dobrze prawicie, ideałem jest "gładka" klapa ale z zostawioną rejestracją :twisted: Ale juz juz wlasciciel tak zadecydowal to jego wybor.

Odnosnie bad looka i zdesia z futra to ideałem byloby cos takiego:

marcus_87 - 16 Lut 2008, 21:45

madek napisał/a:
Dobrze prawicie, ideałem jest "gładka" klapa ale z zostawioną rejestracją :twisted: Ale juz juz wlasciciel tak zadecydowal to jego wybor.

Odnosnie bad looka i zdesia z futra to ideałem byloby cos takiego:
[url=http://img170.images....th.jpg]Obrazek[/URL]


ten wg mnie za ostry, mialem kiedys ladnego na fotce, jak znajde to wkleje

Hyuga - 16 Lut 2008, 22:51

Madek to zdjęcie odwzorowało moje pomysły na temat przodu mojej fiestki. Z tym, że maskę wolałbym bez tych wlotów. Naprawdę ładne autko. Jeśli dojdę do takiego wyglądu ze swoją, będę zadowolony :)
madek - 16 Lut 2008, 23:05

Hyuga napisał/a:
Z tym, że maskę wolałbym bez tych wlotów.

To wloty z RS Turbo, wiec nie chciec ich to troche grzech :rotfl: Ale oczywiscie nie do kosiarki pod maską :-P
A tej fiescie uroku dodaja ładne felgi i progi Zendera :)

Piter - 16 Lut 2008, 23:41

Hehe co inna osoba to inne gusta i guściki. Co do tego zdjęcia to jak dla mnie powinien zostać rowek na masce i bad właśnie do rowka i zaokrąglony żeby do zderzaka pasował.
marcus_87 - 16 Lut 2008, 23:55

to chyba nie sa progi zendera
SpiderMAN - 17 Lut 2008, 00:46

marcus_87 napisał/a:
to chyba nie sa progi zendera
To sa progi Zender Futura RS. Albo jakas dobrze zrobiona podroba...
czw-free - 17 Lut 2008, 11:13
Temat postu: tylnawycieraczka...
Ja u siebie nmam wywalona tylna wycieraczke i nie mam z tego tytulu zadnych problemow, ani z policja ani na przegladzie, nie rozumiem czemu by mialy takowe problemy wyniknac z braku tylnej wycieraczki...
Hyuga - 17 Lut 2008, 13:35

No tak, ale jak pada deszcz, albo śnieg, to raczej nic nie widać wtedy. A mi to po prostu przeszkadza :\
marcus_87 - 17 Lut 2008, 13:56

to ja jakis dziwny jestem, nie przeszkadzal mi brak wycieraczki i teraz w nowym aucie nawet jak mam sprawna to nie uzywam, boczne mi wystarczaja, wsteczne tylko zeby zobaczyc czy cos tam jedzie daleko za mna
Hyuga - 26 Lut 2008, 13:03

Nie ma rzeczy niemożliwych, trochę czasu to zajęło, ale głownie dzięki pomocy dobrych ludzi udało mi się pozyskać owe cuda. Dla wtajemniczonych nie muszę chyba tego komentować ;)



A tutaj linki do fotek oryginalnej RSki.
http://eris.rpg.pl/~spide...%20Futura%20RS/
PS.1:Czy to czasem nie katalog ze zdjęciami spidermana z naszego forum?



PS.2: Prawdopodobnie zostanę przy swoim teraźniejszym tylnym zderzaku, dlatego jakby ktoś byłby chętny na tylną futurkę RS, to czekam na propozycje :)

SpiderMAN - 27 Lut 2008, 09:03

Hyuga napisał/a:
Nie ma rzeczy niemożliwych, trochę czasu to zajęło, ale głownie dzięki pomocy dobrych ludzi udało mi się pozyskać owe cuda. Dla wtajemniczonych nie muszę chyba tego komentować ;)

[url=http://img248.images....th.jpg]Obrazek[/URL] [url=http://img248.images....th.jpg]Obrazek[/URL] [url=http://img404.image....th.jpg]Obrazek[/URL]

A tutaj linki do fotek oryginalnej RSki.
http://eris.rpg.pl/~spide...%20Futura%20RS/
PS.1:Czy to czasem nie katalog ze zdjęciami spidermana z naszego forum?



PS.2: Prawdopodobnie zostanę przy swoim teraźniejszym tylnym zderzaku, dlatego jakby ktoś byłby chętny na tylną futurkę RS, to czekam na propozycje :)


A kto koledze pozwolil dawac fotki z mojego serwera...

Piter - 27 Lut 2008, 11:11

Hyuga, Jak masz komplet to montuj komplet :yes:
Mafios - 27 Lut 2008, 11:15

SpiderMAN napisał/a:
Hyuga napisał/a:
Nie ma rzeczy niemożliwych, trochę czasu to zajęło, ale głownie dzięki pomocy dobrych ludzi udało mi się pozyskać owe cuda. Dla wtajemniczonych nie muszę chyba tego komentować ;)

[url=http://img248.images....th.jpg]Obrazek[/URL] [url=http://img248.images....th.jpg]Obrazek[/URL] [url=http://img404.image....th.jpg]Obrazek[/URL]

A tutaj linki do fotek oryginalnej RSki.
http://eris.rpg.pl/~spide...%20Futura%20RS/
PS.1:Czy to czasem nie katalog ze zdjęciami spidermana z naszego forum?



PS.2: Prawdopodobnie zostanę przy swoim teraźniejszym tylnym zderzaku, dlatego jakby ktoś byłby chętny na tylną futurkę RS, to czekam na propozycje :)


A kto koledze pozwolil dawac fotki z mojego serwera...


a to jest fiesta naszego starego klubowicza :-> z podkarpacia :fox:

Hyuga - 27 Lut 2008, 12:19

Spiderman, wpisałem w googlach Fiesta Futura RS i pierwsza stronka wyskoczyła ze zdjęciami. Jeśli to problem, to usunę linka, ale napisałem, że to Twoje zdjęcia, więc chyba nie będzie z tym problemu. Z góry dziękuje.
SpiderMAN - 27 Lut 2008, 14:30

Nie to nie problem... Przecierz zartowalem... ;-)
FiFa - 27 Lut 2008, 14:41

a co to za lotka?? To jest lotka na tyl ta pod szyba czy co to za wynalazek ?
Daras84 - 27 Lut 2008, 16:04

dolna ;D a takei progi zawsze chcialem miec a z braku laku załozylem xr2i
Hyuga - 27 Lut 2008, 17:07

Darku no to będziesz miał okazje zobaczyć takie z bliska w Poznaniu :) Może nawet dotknąć ;]

PS. Prawda jest taka, że dopiero jak zobaczyłem Twoją fiestę na allegro, to wiedziałem, że u mnie zagości Futura RS. Jesteś tak jakby prekursorem tego projektu ;D

SpiderMAN - 27 Lut 2008, 22:00

Jak skonczysz stylistyke... to zajmij sie swapem... :D
Blagam... :D

Daras84 - 27 Lut 2008, 22:56

Hyuga napisał/a:
Darku no to będziesz miał okazje zobaczyć takie z bliska w Poznaniu :) Może nawet dotknąć ;]

PS. Prawda jest taka, że dopiero jak zobaczyłem Twoją fiestę na allegro, to wiedziałem, że u mnie zagości Futura RS. Jesteś tak jakby prekursorem tego projektu ;D



dzikei :) na spocie cie upije i wykrece pakiecik :D

SpiderMAN - 28 Lut 2008, 07:04

BUAHAHAHA... Daras... ja to chcialem zrobic... :P
Hyuga - 28 Lut 2008, 09:40

Nicponie... :)

[ Dodano: Sob Mar 01, 2008 12:07 ]
Przed chwilą z Bongiem wrzuciliśmy na fofi Futurkę RS i tymczasowo też progi. Wszystko oczywiście do malowania, ale kolor podobny, więc nie ma takiej tragedii :)

Prezentuje się to tak:

newman - 1 Mar 2008, 12:26

No zaczyna to nabierac wygladu :P
madek - 1 Mar 2008, 15:08

No tak, zdecydowanie ladniejszy jest to zderzaczek niz zwykła futura :yes:

Btw. Dopiero teraz skojarzylem ze jestes z Lubina, a nie jak myslalem z Lublina :-P A tu kolejny dolnoslazak, fajowo :ok:

Daras84 - 1 Mar 2008, 16:21

nabiera kształtow samochodzik ;) ja bym tył jednak zostawiol :D
Hyuga - 1 Mar 2008, 17:41

Daras myślałem nad tym, ale ten zderzak, który mam teraz na aucie jakoś bardziej mi leży...
W ciągu miesiąca myślę, że auto będzie wyglądać już mniej więcej tak:



Póki co z badlookiem się wstrzymuje, może w dalszych planach. Trzeba najpierw lakier zrobić i tylną klapę :)

teodor - 1 Mar 2008, 19:14

Hyuga czy to są te zderzaki z Przygodzic co Ci namiar dałem??
Daras84 - 1 Mar 2008, 19:21

Hyuga napisał/a:
Daras myślałem nad tym, ale ten zderzak, który mam teraz na aucie jakoś bardziej mi leży...
W ciągu miesiąca myślę, że auto będzie wyglądać już mniej więcej tak:
[url=http://img88.imagesh....th.jpg]Obrazek[/URL]


Póki co z badlookiem się wstrzymuje, może w dalszych planach. Trzeba najpierw lakier zrobić i tylną klapę :)



kutwa ja kdla mnie wyglada zajebiscie ;) moja miala wygladac podobnie ale ze nie zdobylem tych progow t o zalozylem xr2i, wyglada pieknie na tej glebie i tych felgach nawiasem mowiac ma mtez takei do RST ;)

ps: jest bardzo podobna teraz do mojej byłej nawet i lakier jest podobny :) teraz tylko jakis swap na rs1800, jesli tak bedzie wygladac w poznaniu to mas zmoj glos na miss ;)

Hyuga - 1 Mar 2008, 19:55

Teodor: Dokładnie tak. Generalnie to wielkie podziękowania Ci się należą za znalezienie tego kompleciku. Masz udział w projekcie :)

Daras: Miło to słyszeć. Naprawdę się postaram, więc będzie co opijać na zlocie :D

[ Dodano: Czw Mar 20, 2008 17:03 ]
W oczekiwaniu na odbiór bodykitu od lakiernika (dopiero w niedziele będzie :() dorobiłem się nowego letniego obuwia :) Czternastki DEZENT 7'' na przód i 8'' na tył odziane oponami 195/45/14 :D Wygląda miodnie, ale zdecydowanie trzeba opuścić fieścinkę w dół, bo zrobiła się terenówka. Co prawda dekielki jeszcze do malowania pod kolor felgi, ale zimówki już sprzedałem :P


Bongo - 20 Mar 2008, 17:47

ogapil odgapil ...co za menta :P a tak serio to german rulez....szkoda ze tak ciezko na naszych drogach sie jezdzi :(
Daras84 - 20 Mar 2008, 22:33

rzeczywiscie trzeba zglebic bo teraz wyglada troche smiesznie :|
Hyuga - 20 Mar 2008, 23:35

O tym wszystkim mówię, dlatego apeluję do klubowiczy :D Niech ktoś wymieni się ze mną na Eibachy RS, albo sprzeda mi sprężyny -60mm :)
QBOSS - 21 Mar 2008, 00:03

Fajne Dezenciki ale na tych laczkach to z tym silnikiem nie poszalejesz :P ,po za tym mnie osobiście nie podobają sie szersze felgi z tyłu ,wygląda to co najmniej śmiesznie na fieście ,to nie auto tylnionapędowe żeby mieć szersze buty z tyłu tym bardziej że nie ma tam 200 KM pod maską no ale to kwestia gustu :)
LOY - 21 Mar 2008, 00:26

QBOSS napisał/a:
Fajne Dezenciki ale na tych laczkach to z tym silnikiem nie poszalejesz :P ,po za tym mnie osobiście nie podobają sie szersze felgi z tyłu ,wygląda to co najmniej śmiesznie na fieście ,to nie auto tylnionapędowe żeby mieć szersze buty z tyłu tym bardziej że nie ma tam 200 KM pod maską no ale to kwestia gustu :)

prawda :brawo:

kaczoro - 21 Mar 2008, 03:04

QBOSS napisał/a:
Fajne Dezenciki ale na tych laczkach to z tym silnikiem nie poszalejesz :P ,po za tym mnie osobiście nie podobają sie szersze felgi z tyłu ,wygląda to co najmniej śmiesznie na fieście ,to nie auto tylnionapędowe żeby mieć szersze buty z tyłu tym bardziej że nie ma tam 200 KM pod maską no ale to kwestia gustu :)


Ale z drugiej strony to tylko tuning stylistyczny ;/

Daras84 - 21 Mar 2008, 10:07

jakos ja mialem wizualnie szersze felgi z tyłu z wiazku z ET i nikt sie nie przyczepil ;p
QBOSS - 21 Mar 2008, 11:45

Darek ty miałeś 7J z tym że mniejsze ET dlatego rant był większy i nie rzucało sie to w oczy a co do stylistyki to właśnie o to mi chodzi że szersze koła wyglądają śmiesznie w aucie przednionapędowym
Hyuga - 21 Mar 2008, 11:48

Panowie, wszystko po kolei. Ja osobiście jestem zwolennikiem germana i jeśli chodzi o stylistykę wiem jak to auto będzie wyglądać i nawet gdyby wszyscy forumowicze powiedzieli, że to jest do dupy zrobię fofi jak będzie MI się podobać. Proste :)

Ja dojeżdżam codziennie na studia 40km w jedną stronę i skoro mam zajęcia 5 razy w tygodniu nie mam za bardzo czasu na pracę. Stąd też zdrowe i ekonomiczne 1.3, które mam nadzieję przyczyni się do oszczędności w portfelu. Planem na ten sezon jest doprowadzenie blacharki i stanu technicznego do perfekcyjnego, ale gdzieś na końcu tej całej listy jest też małym druczkiem wypisany SWAP. To już nieco późniejsze plany, ponieważ jak się robi wszystko, to w zasadzie nie robi się nic. Wszystko w swoim czasie. A wracając do swapa, to jedyną rozsądną tu opcją będzie jedynie 2.0. Nic innego nie wchodzi u mnie w grę :)

Hyuga - 23 Mar 2008, 19:08

Zderzaki czekają już na odbiór od lakiernika, wszystko gitarka, tylko wyjść z domu i zamontować. I tutaj powinienem zakończyć ten post dużym uśmiechem, ale oczywiście nie jest to możliwe, bo jedyne co mogę napisać to to, że przez swoją głupotę oddaliłem się z dokańczaniem auta. Wczoraj pacnąłem na parkingu tyłem fiesty, niby delikatnie, a pękła szpachla (okazuje się, że auto jednak już robione było) i rdza schowana pod nią i porysowałem lakier pod lewą tylną lampą. Jakby tego było mało lekko blacha pod lampą się wgięła, bo o zderzaku już nie mówię - mam przecież nowy. Ale tak czy inaczej padaka :( Jutro założe zderzaki to przy okazji cyknę fotki po dzwonowe.

PS. Ile kosztuje wspawanie reperaturki tylnej od strony wlewu paliwa? :\

Piter - 23 Mar 2008, 23:14

Samo wspawanie nowej twojej - 50zł
Hyuga - 24 Mar 2008, 10:42

A ja słyszałem, że okołu 200 złotych + malowanie, więc na razie sobie odpuszczę. Chyba, że tak jak Piter mówisz, że to tylko 50 dyszek, to przed Poznaniem pewnie zrobię :)
QBOSS - 24 Mar 2008, 12:47

FKP Piter napisał/a:
Samo wspawanie nowej twojej - 50zł


Heh ciekawe gdzie ,nie sadzę że by ci się chciało robić wlew za 50 zł bo mnie na pewno nie ,
150 zł to min. wliczając w to pomalowanie , żeby mieć spokój z rudom trzeba całkiem wyciąć wlew i wspawać nowy na jego miejsce to co najmniej dzień czasu dobrej pracy a trzeba doliczyć jeszcze, wszystkie pierdoły które są potrzebne ,dlatego nie sądzę żeby ktoś miał to zrobić za 50 zł bo chyba nikt nie lubi robić za darmo

tomekk58 - 24 Mar 2008, 14:25

Hyuga napisał/a:
Chyba, że tak jak Piter mówisz, że to tylko 50 dyszek, to przed Poznaniem pewnie zrobię :)
mnie sie wydaje ze Piotrkowi chodzi o to ze dajesz blacharzowi swoja reperaturke a on za samo wyciecie i wspawanie nowej bierze 50zł, do tego dochodza koszta samej reperaturki oraz malowania...
Daras84 - 24 Mar 2008, 14:56

watpilwe ;) minmimu 150 sobie zycza sa samo wspawanie ;)
Hyuga - 25 Mar 2008, 10:22

No ale słuchajta :) Ja mam już ten nowszy wlew paliwa z klapką i tam nic mi nie rdzewieje. Samo nadkole, o strony zewnętrznej, dokładnie na środku pękło i rdzewieje też w miejscu na którym kończy się zderzak. Także generalnie uszkodzony jest niewielki fragment, a szkoda mi cała ćwiarę wycinać. Zrobię dziś fotkę to ocenicie sami :)
dday - 25 Mar 2008, 22:46

Hyuga napisał/a:
nowszy wlew paliwa z klapką i tam nic mi nie rdzewieje.

wyjmij ten plastik co jest razem z klapką wokół wlewu to zmienisz zdanie :-P :fox:

Darekmk3 - 25 Mar 2008, 23:33

Daras84 napisał/a:
watpilwe ;) minmimu 150 sobie zycza sa samo wspawanie ;)

masz drogich blacharzy...

do 100zl maks za samo wpsawanie :)

Hyuga - 28 Mar 2008, 19:01

UPDATE:
RS-ka prawie na ukończeniu. Wcześniej zamontowałem zderzaki, a dzisiaj w ruch poszły progi.
Niestety ponieważ zrobiło się już ciemnawo mój aparat nie był w stanie zrobić dobrych zdjęć. Dlatego jutro umyję autko i pokażę efekty :) ))
Póki co mały przedsmak:


Do zrobienia pozostało:
- tylna klapa na gładko - w przyszłym tygodniu
- niższe sprężynki
- sportowy tłumik WM :)

Niedługo mam urodziny także może coś na części skapnie :P

tomekk58 - 28 Mar 2008, 21:39

przód, boki, koła świetnie wygladaja :yes: , tył ... z tyłu to tylko lampy mi sie podobaja... ;-| :devil: zakladaj tablice na jej miejsce i zderzak z futurki, bedzie duzo lepiej wg mnie.. albo nie, to jest Twoje auto i zrob jak tobie pasuje ...
Ad@mus - 28 Mar 2008, 22:20

ja mysle ze zaslepiony zderzak i klapa ori byla by lepsza, gladka klapa mi sie w ogole nie widzi
ale futura rs jest jak najbardzie Si:D

Piter - 29 Mar 2008, 10:58

Dobra, to wróćmy jeszcze na chwilkę do tematu tej reperatury co by wyjaśnić sprawe do końca.
Hyuga, pytał Ile kosztuje wspawanie reperaturki a nie ile to kosztuje na gotowo, jak pisze QBOSS, - Tak?
Więc, jeśli kupisz sobie sam reperature i zlecisz samo wycięcie i wspawanie twojej nowej i dalej robisz sam - czyszczenie, szpachla itd,itd - to za samo wspawanie zapłacisz 50zł.

Hyuga - 29 Mar 2008, 11:08

No a jeśli by tak np. zlecić blacharzowi wspawanie reperaturki + doprowadzenie jej do stanu "do malowania"?
Piesek - 29 Mar 2008, 11:13

widzę że wszyscy zgapiają po mnie alusy :D z tym że ja je miałem 2 sezony temu :) ale do germana to chyba są najlepsze felunki ktore moga zagoscic na mk3...
tomekk58 - 29 Mar 2008, 15:30

Piesek napisał/a:
ale do germana to chyba są najlepsze felunki ktore moga zagoscic na mk3...
borbet t są lepsze ;)
Hyuga - 30 Mar 2008, 19:29

Kilka lepszych jakościowo zdjęć.



A tu ktoś wjechał mi wczoraj w pęknięte nadkole, które najzwyczajniej się rozpadło :\


genov - 30 Mar 2008, 20:40

migomat w raczki i naprawisz :-) Swoja droga ciekaw jestem ile ''rzeźby'' juz na Fionie masz :)
madek - 30 Mar 2008, 21:09

Fajnie wyglada :ok: Z nizszymi springami bedzie miodzio.

Z nadkolem troszke roboty bedzie :) W sumie moje wyglada podobnie tylko jeszcze sie nie rozpadło :-P

Hyuga - 30 Mar 2008, 21:58

Z tego co mówił mi lakiernik, to właśnie lewe nadkole było już robione i wyglądało ładnie, ale kiedy zdjąłem zderzak tam było już wszystko pognite. Potem szurnąłem na parkingu, a wczoraj wszystko odpadło. Wydaje mi się, że fiestka miała stłuczkę w tył, ale niemcy ładnie zaretuszowali :)
PumaRST - 30 Mar 2008, 22:09

Hyuga napisał/a:
, ale niemcy ładnie zaretuszowali :)


niemcy?? Turasy a nie niemcy :hahaha: :hahaha:

tajmus - 31 Mar 2008, 14:18

mnie sie bardzo podoba... zwlaszcza zderzaczki sa miodzio...
tomekk58 - 30 Maj 2008, 09:11

co nowego w temacie? gleba juz jest ?
Hyuga - 30 Maj 2008, 16:06

Na razie nie ma funduszy :( Ale przynajmniej załatwiłem tylną klapę od jednego z forumowiczy - Kruka i po weekendzie już będzie. A co do gleby, to gadałem z innych gościem na PW i miał się odezwać w sprawie wymiany sprężyn, ale coś do tej pory cisza. Jak tylko coś się wydarzy będzie na bieżąco :)

A co do modów, to jedyne zmiany jakie zaszły od ostatniego wpisu to wycięcie ostatniego tłumika i włożenie nieźle mruczącej końcówki (jakieś 100-110 fi :) ) i CB radio, co by ostrzegało przed NYPD :)

[ Dodano: Sob Lip 12, 2008 11:32 ]
Żeby nie było tu tak pusto dodam mały updacik :)
Mianowicie udało mi się pozyskać płaską tylną klapę, która siedzi już w aucie i korzystając z okazji, że trzeba będzie wybrać się do lakiernika postanowiłem zainwestować w reperaturkę tylnego błotnika. Także jak tylko nadejdzie mój termin pod pistolet i spawarę idzie lewy tył, klapa i przednia część maski, aby zatuszować dziurkę po znaczku ;)

Póki co fofi wygląda tak...



PS. Gdyby ktoś miał namiary na sprężyny -60/-50 lub -60/-40, to proszę o kontakt :)

Daras84 - 12 Lip 2008, 17:55

no to teraz lotke i tylko usunac te wneki na klapie i ogien ;)
Hyuga - 17 Wrz 2008, 14:39

Cóż tu więcej pisać. Projekt dobiegł końca. Pozostały już tylko detale (obniżenie tyłu - springi już czekają) i można klepać się po plecach. Miło będę wspominał te pół roku nad wizerunkiem fofi, ale mam nadzieję, że w nadchodzącym roku swap da mi tyle samo frajdy ;] Dlatego z góry dziękuję wszystkim, którzy pomagali przy powstawaniu projektu. Poniżej Hyuga's Futura RS ;)



Następny odcinek: SWAP na 2.0 lub RST ;>

Mafios - 17 Wrz 2008, 14:45

a moze interesuja cie nakladki na przednie blotniki od futra ? :)
SpiderMAN - 17 Wrz 2008, 15:06

Miodzio... Ładny wyszedł zadek... Ja bym wycieraczkę jednak zostawił... Daszek, aż się prosi, a Mafios dobrze mówi, nakładki od Futra na błotniki przednie...
Ponadto udanego swapa życzę!!!

Piesek - 17 Wrz 2008, 17:00

jak ma być typowo po niemiecku to jednak oddał bym auto do blacharza i niech czukiereczeknadkola :D ja bym jeszcze zadbał o te rzeczy:
- daszek
- większa gleba
- usunąć listwy w koło
- usunąć zamki w drzwiach
- dać białe kierunki boczne
- szyby tył uchylne
co z wnętrzem?

Darekmk3 - 17 Wrz 2008, 20:55

Piesek napisał/a:
jak ma być typowo po niemiecku to jednak oddał bym auto do blacharza i niech czukiereczeknadkola :D ja bym jeszcze zadbał o te rzeczy:
- daszek
- większa gleba
- usunąć listwy w koło
- usunąć zamki w drzwiach
- dać białe kierunki boczne
- szyby tył uchylne
co z wnętrzem?

no jak ma isc na germana to w sumie masz racje - do tego wszystkiego fajnie by było przerobic zamek w drzwiach i zamontowac klamke z audi b4 :)

pozdro :)

Ad@mus - 25 Mar 2009, 19:53

Hyuga, sprzedana czy zostala??
jak zostala to kiedy swap??
a moze zdesie pogonisz??:D

Hyuga - 11 Sie 2009, 09:28

Dawno nie było tu nic pisane, dlatego może najwyższy czas dać jakikolwiek głos. Tak więc Fiesta jest, jeździ, służy jak trzeba. Od ostatnich postów oprócz termostatu nic w niej nie było ruszane. Co do samego stanu auta, chyba najwyższy czas się nią trochę zająć. Do tej pory jakoś nie miałem motywacji, żeby zająć się detalami, ale po obejrzeniu paru mocnych projektów naszych klubowiczów zaczęło coś mnie nękać.

Wiem, że to głównie bzdety, ale właśnie takie mankamenty najbardziej pokazują nasz szacunek do auta i sam jego wizerunek. Do zrobienia:

- zdjęcie bocznych tapicerek i "porządne" przymocowanie ich, co by na tych fordowskich haczykach ciągle nie odstawały u góry (jeśli ktoś ma pomysły na to, to chętnie wysłucham)
- dopasowanie zderzaków, bo porobiły się centymetrowe szparki (pewnie poluzowały się wkręty mocujące przez twarde zawieszenie, nie wiem)
- wymiana podsufitki i uszczelnienie szyberdachu, bo przy naprawdę dużych ulewach mi przecieka ;P
- porządne czyszczenie wnętrza, felg i polerka karoserii

Są też plany na nieco dalszą przyszłość. Doszedłem do wniosku, że sprzedając fiestę i dorzucając 10tys. złotych nie kupie auta, które będzie mi się podobało. Dlatego oficjalnie ogłaszam, że Futura RS doczeka się nowego wcielenia. Nie będę zapeszał planami, bo jest ich mnóstwo. Od września idę na studia zaoczne, więc będzie czas na znalezienie prawdziwej pracy. Projekt ruszy od swapa (1.8 lub 2.0 - na RST mnie nie będzie stać) i całkowitej zmiany zawieszenia (prawdopodobnie gwint), które utrzyma ciężki silnik i da możliwość manewrowania z wielkością felg (docelowo 16-stki). Sam wygląd zewnętrzny pozostanie bez większych zmian. Celuje w styl łączący german z domieszką brytyjskiej ekscentryczności. Jeśli wszystko pójdzie jak należy, na przyszły sezon RS-ka skończy mniej więcej tak:



I od razu pytanie stylistyczne. Co sądzicie o tej dokładce? Co prawda moja wciąż mi się podoba, ale w tej też coś po prostu jest...

elmek13 - 11 Sie 2009, 12:05

Powodzenia w pracach. :V: nasz projekt dobiegł końca i też zostały małe pierdółki czyli smaczki do zrobienia. :V:

Jak bym widział biała Fofke Qbossa. Tyle, że bez Badlooka.

LOY - 11 Sie 2009, 12:09

fajnie ze nie odpuszczasz :) ..niema wiekszej radosci jak własny niepowtarzalny i zindywidalizowany samochód :) ..16 to naprawde max w zasadzie najwieksze felgi które jako graja z delikatna bryła auta to 15 tki :fox: ..ta dokładka jak dla mnie zbyt przebajerzona
Hyuga - 18 Cze 2010, 18:54

Trochę minęło od mojego ostatniego wpisu, jednak korzystając z okazji nowej zabawki postanowiłem trochę o sobie przypomnieć. Jak pisałem wcześniej Fiesta oficjalnie zostaje. Zbyt dużo czasu i pieniędzy zainwestowałem, by teraz powiedzieć dość. Mam nadzieję, że do zimy uda mi się uporać z zawieszeniem i nowymi kołami, swapem na RS2000 z wydechem i hamulcami, zmienić wnętrze i jak Bozia da, przemalować całe auto. Pozostaje tylko życzyć szczęścia.

Oto wspomniana zabawka, może i jej nie będzie widać, ale zawsze będzie cieszyć ;)


tomekk58 - 18 Cze 2010, 19:48

za moich czasów nie było tyle gwintów (w sumie to wogole nie było ) :P a teraz w co drugim projekcie na forum, ale dobrze, podoba mi sie to, powodzenia w realizacji planów!! :V:
Daras84 - 19 Cze 2010, 09:16

najlepiej isc utarta droga ;) max gleba dobre kołko i rs2000 :D :D
mikolaj_r - 21 Cze 2010, 23:19

Identyczny jak mój, czarny H&R na grubej rurze, gratuluję :)
Hyuga - 21 Lip 2010, 11:20

Mały update: Fiesta na gwincie. Sesja niezbyt wyjściowa, bo robiona przed chwilą na parkingu pod pracą ;)



PS. Coś tego kierunka przedniego wy***ało ;D
PS2. Kupuję nowe felgi, więc jakby ktoś byłby zainteresowany moimi obecnymi to zapraszam na PW.

elmek13 - 21 Lip 2010, 12:26

nie jest za nisko? U mnie trzeba było troszkę podnieść. Bo obcierały o koła. No i uważaj na podjazdy. Teraz poczujesz co znaczy twardość. :V:
mikolaj_r - 21 Lip 2010, 14:34

Pięknie :) Co do twardości nie ma tak źle, można się przyzwyczaić :) Na czym teraz będziesz jezdził?
Daras84 - 21 Lip 2010, 16:06

piekna jest ;)
Hyuga - 21 Lip 2010, 17:02

Tak jak pisałem wcześniej, wale z grubej rury. Felga 16-stka na delikatnym rancie, najchętniej ta z tego klimatu wolfa http://allegro.pl/item113...ic_crx_jdm.html , coby na jesień RS2000 miało na czym łapać przyczepność :)

Myślę, że po rocznej jeździe na samych przednich amorach (sprężyny były za krótkie do standardowego i po prostu amor nawet do nich nie dobijał) nawet gwint to frajda. Co prawda uważać trzeba na garbach, ale w zakrętach jest miodnie.

Mam jeszcze 1000 pomysłów co do fiesty i zapewniam, że piękna to ona dopiero będzie :) ))

Daras84 - 21 Lip 2010, 22:12

ja bym zostal przy malym kolku ;)
hubi_2006 - 21 Lip 2010, 22:31

A ja zadam takie może laickie pytanie z jakiego pakietu są te fajne progi?

[ Dodano: Sro Lip 21, 2010 23:48 ]
Dobra już wiem że Futura RS :-P

Hyuga - 19 Wrz 2011, 10:59

Uffff... Dawno mnie tu nie bylo. Moj zapal do czytania forum jak i ten zwiazany z kolejnymi modami w aucie mocno podumarl. Jak mawia stare przyslowie dumnych posiadaczy fiest - biednemu zawsze zwirem po oczach. W koncu i moja strzalke dopadl kryzys wieku sredniego. W ostatnim czasie spadla na mnie lawina zroznicowanych awarii i stluczek. Od wymiany calego sprzegla, przez problemy z temperatura, a na ladowaniu konczac. Przyznam, ze powoli mam juz tego dosc. Znajac zycie i moje szczescie, to dopiero poczatek... ;\

Ponizej krotki zarys tego co kiedys bylo moim oczkiem w glowie. Z tego miejsca dziekuje rowniez wszystkim sku***synom, ktorzy bija auta na parkingu i uciekaja. Dziekuje za wszystkie wgniotki w drzwiach i te 2 nieco mocniejsze pie***niecia.


madek - 19 Wrz 2011, 14:50

No to ładnie Ci zdemolowali auto ;-| Z drugiej strony myslalem ze juz dawno nie masz tej fofki :ok: Pozdro :)
elmek13 - 19 Wrz 2011, 19:07

Hyuga, bogato... ale tak bywa.
Hyuga - 10 Lis 2011, 13:59

Fiesta oficjalnie zdechla. Bez konkretnej przyczyny silnik postanowil pasc od strzalu z dubeltowki...


...a moze to korbowod wyszedl bokiem? :P

Ogolnie jadac tak autostrada przypomniala mi sie pewna scena. Ogladac od 2:20 - http://www.youtube.com/wa...&feature=fvwrel

R.I.P

Marcinowaty - 10 Lis 2011, 19:49

:kaput: Ja już się dawno poddałem i gnieceń i rysek nie robię
Fordon - 10 Lis 2011, 19:56

Looo to napewno korba bokiem poszla :-) ale takie rzeczy powinny na wiosne wychodzic :ok: czyli czas na zeteca, no moze CVH... czy nic z tego ??
Żółwik Tuptuś - 10 Lis 2011, 22:36

Hyuga, - jebnij browar , weź głeboki oddech i pomyśl co dalej , ale nie poddawaj się :)
elmek13 - 11 Lis 2011, 09:39

Hyuga, aleś wyrwał..., spoko wujek Fordon ma na to lekarstwo. Prawda, i to chyba nawet kilka takich lekarstw.
Hyuga - 9 Gru 2011, 09:22

Fiesta sprzedana. Temat do zamknięcia :(
elmek13 - 9 Gru 2011, 10:30

Szkoda :sad: Nie będzie drugiej?
Hyuga - 9 Gru 2011, 13:02

Na pewno nie teraz. Z firmy dostaje sluzbowke i do lata na pewno bede sie nia kulal. Smutno mi tymbardziej, ze fiesta prawdopodobnie idzie na czesci. Fajnie tu z Wami bylo, nie ma chyba drugiego tak aktywnego, sympatycznego klubu motoryzacyjnego w Polsce...
elmek13 - 9 Gru 2011, 21:17

Hyuga, no a ale chyba nie zamierzasz nas opuścić, ze względu na auto tzn się jego brak.
Hyuga - 30 Lip 2013, 08:36

Temat nie jest zamkniety, wiec napisze kilka slow. Moze niektorzy jeszcze przypomna sobie o mojej malej fiestce :) Minely prawie 2 lata odkad napisalem tu ostatniego posta. Nie znaczy to, ze nie zagladalem tu z sentymentem i nie przygladalem sie zyciu forum. Po prostu bez fiesty czulem sie jakis taki malo forumowy. Wiele sie zmienilo przez ostani czas, urodzila mi coreczka, zaobraczkowalem sie i wreszcie po 2 latach szukania czegos odpowiedniego znalazlem tez odpowiadajace mi wozidlo. Temat fiesty jeszcze powroci... Marzy mi sie RST w stanie kolekcjonerskim, ale na to na pewno bedzie trzeba jeszcze poczekac.

Abyscie wiedzieli jak mocno wplynelo na mnie uzytkowanie Fiesty przedstawiam Wam ponizej moj obecny projekt:




Jak to mowia... Co w rodzinie, to nie zginie :)
PS. Mam nadzieje, ze z mojej Fiesty udalo sie jeszcze cos wyciagnac i jej prochy daja zycie innym MK3 :)

pawel_mk3 - 30 Lip 2013, 08:54

No i to mi sie podoba ja tez mimo sprzedania fiesty dalej mam forda! a nie Vaginów nakupujo i szczęśliwi :2xf:
elmek13 - 30 Lip 2013, 10:00

Git, fajnie, że FORD.
Freeman - 30 Lip 2013, 10:03

Hyuga, fajnie, że wróciłeś z kolejnym fordem. Opisz go w osobnym temacie w Naszych autach.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group