Forum FiestaKlubPolska -

Archiwum - [MK3] siekierap by sowa

sowa - 19 Paź 2007, 19:14
Temat postu: [MK3] siekierap by sowa
1. NICK KLUBOWICZA: sowa
2. IMIĘ: Jołanna
3. MODEL: Ford Fiesta
4. WERSJA: xr2i LCJ 'siekierap'
5. ROCZNIK: : MK3, 92r
6. SILNIK: 1.6 EFI

7. OPIS AUTA: Pełnokrwista hiszpanka, kupiona jako druga fiesta w rodzinie- siostrzyczka szklarni Z założenia ta bardziej szybkoprętka i rekreacyjna. W serii pełna elektryka i recaro w xr'owskiej tapicerce. Nie zmęczona tjuningiem, bezwypadkowa, w jedynym właściwym kolorze- czego chcieć więcej.
8. DOKONANE ZMIANY
• wizualne: kupiona jako seryjna xrka z kompletem oznaczeń i naklejek i tego się trzymamy. Jako smaczki przyszły tylne lampy MHW białe, boczne białe kwadraciki i felgi OZ Route 14" fittipaldi et 38 odnowione na biało z naciągniętymi nowymi TOYO. Jest też kierownica OMP gała momo i szybkoprętkie dywaniki sparco
Blacharsko zrobione to co było do zrobienia czyli małe wżerki na progach. Odpukać reszta zdrowa.
• mechaniczne:
-wymiana na bieżąco tego co trzeba wymienić..... lub nie trzeba, a można, (min. popychacze, tuleje, sworznie, drążki, końcówki, osłony, sprzęgło, kable, świece, przewody, itp itd )
-Nowe zawieszenie Supersport -40,
-nowy wydech- środek sprowadzany seryjny fordowski, końcówka -yyy made in poland jako tymczasówka na czas polowania na jakiś ciekawszy tłumiczek
-założona chłodniczka oleju ze scorpio 2,9
-hamulce- przód wentylowane bembro + Ate, tył szczęki ATE + regeneracja reszty części, nowe przewody, płyn itp.
-dołożony alarm
• audio: głośniki Pioneer + radyjo z mp3 tej samej firmy =gra

9. PLANOWANE ZMIANY
• wizualne: niewielkie, bo ma być to seryjna xrka, choć nadal motam się ze zdjęciem półki z tylnej klapy, zamontowanie pasów szelkowych z elektrycznym napinaczem jak tyko dojdą z niemcowni<8> zrobienie nieco porządku pod maską, porządne woskowanie ;)
• mechaniczne: zabranie się w końcu za uczciwą regeneracje serducha. Weryfikacja wiązki, wymiana wałka na Kentowski, na pewno coś głębiej, ale jak zawsze zakres modów zależny od czasu i funduszy.
• audio: póki co nie jestem zainteresowana ;D może coś kiedyś....

10. FOTKI


z siostrzyczką

na TP z wanną


11. Dodatkowe info:
hmmm koszta? (bo uświadamiające podawanie jest ostatnio w modzie ...)
oscyluja w chwili obecnej ok 13 tys nie licząc ubezpieczenia i rejestracji bo z tym mam juz ponad 15 :ołnoł: ...ale to zdecydowanie nie koniec :8:
cóż miłośc jest ślepa i nie da się jej przeliczać na kasiorę :-D

LOY - 19 Paź 2007, 19:36

sliczne fiesty ..w jedynym słusznym kolorze :D ...przerzuc lampy tył ze szklarni ...i zrób cos ta gałką biegów :fox: ...co z tylnim spojlerem ;/ ...a chcesz zebym ci dekiel sprayem pomalował ;/ :cojest:
PS ...nie załujesz ..decyzji kupna ?

sowa - 19 Paź 2007, 19:43

oj Loy nie czytał opisu.. leniuch jeden gy spojler out kiera i gałka out:)
Mateusz mi nie chce oddać lamp ze szklarni wiec bede musiała pochodzic za nowymi ale to na wiosne z jakimis ciekawszymi felgami przyleci ....bo te.. mimo ze orydżinały nigdy mi sie tak do konca nie podobały :8: ..pierw walka z mechaniką bo na samych lampach czy felgach nie pojeździ :hihihi:

zakupu oczywiscie nie żałuje... ani jednej złotówki na nią wydanej również nie (jeszcze musze zakończyć szarpanine z kierownikiem śmieciarki bo jak bede musiała placic za naprawę, wtedy pożałuje ;/ )

a korzystając z okazji chciałabym pozdrowić i podziękowac Piterowi i ekipie z Team Zachód ktorzy wspierali mnie przy zakupie (Anjko, Justynka, Dawidek.... no i Łoś) oraz jeszcze raz podziękować Mariuszowi (Anjko) za wkład pracy w 'punktu widzenia mechanika' który w nią włożył i jeszcze włoży :D

PumaRST - 19 Paź 2007, 19:52

Sowa,

poraz kolejny gratuluje xr2i :yes: jest bardzo fajna i musi być to zupełna końcówka produkcji z 92 roku bo wzasadzie tylko w tedy xr2i dostawały Recaro.
co do koloru musze sie z wami zgodzić jedyny słuszny :D

Mam nadzieje że ci sie bedzie spisywac bez problemów.

BTW: jak juz bedziesz wyjmowac kiere OMP i bedziesz jachciała sprzedać wal na PW.

Ad@mus - 19 Paź 2007, 21:26

sowa, dla fiestek tez, ale najwieksze brawa naleza sie tobie:D
lamiesz wszelkie stereotypy i w ogole....

a jesli moge cos zaproponowac to-gleba i kola ladniejsze :he:
xr2i rzadzi:)ladna i zdrowa....
pozdrawiam

trzeci - 21 Paź 2007, 11:21
Temat postu: Re: szklarnia & xr'ka by sowa
sowa napisał/a:
...skoro się wszyscy chwalicie i obnażacie to i ja mogę

Racja, tym bardziej, że dwie Fiesty pod domem to mało kto ma ;-)
I najbardziej cieszy fakt, że wyjątkowa Szklarnia i ginący gatunek X-erka, są w dobrych rękach.
Powodzenia w doprowadzaniu X-rki do żądanego stanu, Asiu a Mat niech dba o Szklarnię :)
Kreska na przyszłorocznym zlocie wciąż aktualna - czekam :pojedynek: ... ;-)
Pozdro ...

sowa - 21 Paź 2007, 13:26

ok wyzwanie przyjęte... mam nadzieje ze ci nie zrobie wstydu :-)

mat juz czuje presje.. ale w końcu zaczał sie troche angazowac w jej żywot wiec chyba nie bedzie źle... zreszta moze i sam sie tu wypowie :-) sama nie moge sie doczekać co to wyjedzie od blach/lak.. ale to za pare dni :D
adamus.. a te stereotypy.. to dwadziesia lat temu były.... kto by się tym przejmował :-)

mam nową fote z wczorajszej sesji TZ...

Laskosz - 21 Paź 2007, 13:33

Miodzio furka :) życzę długiej i bezawaryjnej jazdy :)
Pozdro

trzeci - 21 Paź 2007, 13:59

sowa napisał/a:
ok wyzwanie przyjęte...

A kto komu pierwszy rękawicę rzucił, mam przypomnieć ? :fox:
Ładnie się mordka X-rki prezentuje, miło popatrzeć :)
Pozdro ...

marcel20 - 21 Paź 2007, 14:47

Oho widzę, że choroba xr2i też dopadła koleżankę.
Nieźle ;-)
Gratuluje :-)

Daras84 - 21 Paź 2007, 17:42

bardzo łądna :) Gratuluje wyboru :D no i pewne ze sie nie zwiesniaczy :D
lehu8 - 21 Paź 2007, 20:32

Podziwiam zaangażowanie :) ładne autko :8:
To jednak zaraźliwe jest, ta fiestofilia :twisted:
Powodzenia ;-)

marcus_87 - 22 Paź 2007, 19:35

:brawo: ze spoilerem masz racje-out bo psuje tylek fiesty, a co do felg to poluj na rs'y :) jakos mi te 'kanty' najbardziej pasuja do xrki.
Piter - 24 Paź 2007, 14:35

No Asia w twoich rękach to ona może być już tylko coraz piękniejsza :)
A co z 4tą felgą ;/

sowa - 24 Paź 2007, 15:35

:8: z felgą telenowela.. w koncu sie dogadałam na przelew i teraz czekam na kasiore.
Jutro bede miała ogledziny przez rzeczoznawce z ubezpieczalni po spotkaniu ze smieciarą.. wiec pomalutku wychodzimy na prostą:)
.... jeszcze tylko takie drobiazgi jak oponki, cpp, popychacze, tłumik, łączniki staba, rozrządzik, lakiernik i bedziemy w domu :8:
całe szczescie że już zapach na kratke kupiłam :rotfl:

[ Dodano: Czw Lis 01, 2007 21:21 ]
wczoraj późnym wieczorem odebrałam szklarnie od blacharzo-lakiernika....
miał dłuuuuga liste zadan więc po trzech tygodniach walki dostałam tooo :serduszka:



na liście było miedzy innymi
-z koniecznych ;-(
parchate nadkola i progi (wstawione reperaturki), konserwacja podwozia, zaprawki w paru miejscach,
-z mniej koniecznych ;/
wlew przerobiony na klapkę, wkłady do tylnich nadkoli, malowanie ramion wycieraczek przednich
- z wcale niekoniecznych :8:
tylni zderzak RST(=XR2i) (tnx. Puma:)), tylna wycieraczka mk4, kierownica RS

chwilę wczesniej doszły tylne lampy z chianti.
W planach sprężyny -35 i wydech koncowy albo sama końcówka, a w fazie rozwazań lusterka mk3,5, migacze boczne jajka białe albo dymione i przedni zderzak w lakierze ... może małe prostokątne halogeny na dokładce z przodu ale to po zimie do głębszego przemyslenia;)
......są teraz ważniejsze autka w rodzinie do doinwestowania :8:
I tak koszty tej operacji sięgneły prawie kosztów przecietnej fiesty 1.1CL od niemieckiego dziadka ;)
Lakiernik -1200zł+ zabawki ok 600zł :8:

Gwid - 1 Lis 2007, 22:54

Tak jak Asia napisała autko wygląda wyczesanie :D

Drobny face lifting nikomu jeszcze nei zaszkodził a szklarnie odmłodził o 5-7 lat ( wizualnie).

Teraz tylko drobne poprawki mechaniczne i autko zdobędzie następną miską na zlocie :-P

LOY - 2 Lis 2007, 01:30

Gwid napisał/a:
i autko zdobędzie następną miską na zlocie :-P

niema szans :-) ..bo teraz Aśka bierze sie za Swoja Xr-kę ..i to bedzie przyszła miska złotu :D .....fajne fotki ,fajne fiesty,fajnie fajnie

Darekmk3 - 2 Lis 2007, 16:45

no zgadzam sie z Loyem ze fajne fiesty i sesja tez super :) ,tak jak pisalas ze szklarnia musi isc na glebe bo teraz to conajmniej terenowa wersja,kup niebieskiego eibacha i bedzie optymalnie :) ,nic tylko pozazdroscic zapału w dzialaniu , oby tak dalej :) :brawo:

pozdro :)

Ad@mus - 2 Lis 2007, 17:14

mnie tez sie podoba
widzial bym tez inne kolka, bardziej wyszukane-ale to juz kwestia gustu
ot-ja osobiscie bym byl niespokojny wiedzac ze moja dziewczyna ma mocniejsze auto odemnie:D

Danio - 2 Lis 2007, 19:56

Ad@mus napisał/a:
mnie tez sie podoba
widzial bym tez inne kolka, bardziej wyszukane-ale to juz kwestia gustu
ot-ja osobiscie bym byl niespokojny wiedzac ze moja dziewczyna ma mocniejsze auto odemnie:D



jakiś kompleksik :twisted: ?


Asiu co tu dużo pisać...masz dobre podejście do tematu, autka w jedynym ze słusznych kolorze, masę przyjaciół we wspólnym fiestowym świntuszeniu...więc pozostaje mi tylko życzyć Ci aby xr odwzajemniała sie i była kompanem na dobre i złe :)

sowa - 2 Lis 2007, 20:58

ach jakie życzonka :ups: ale ja za mąż nie wyszłam ..tylko auto kupiłam :-)
adamus nie ma sie co martwić ja swojego chłopa zarażam zainteresowaniem do autek bo on jakis nie w temacie był .....pomalutku może i mnie kiedyś przegoni :8:

..zeby nie było ze tylko spamujemy....
dzisiaj doszły lampki z czarnymi kierunkami do xrki... takie 'na razie' zanim nie kupie wymarzonych leksusów :rotfl: .....a szklarnia pognała na wymiane hamulców i małe przygtowanko do zimy. przy okazji mogłam ją obejrzec od spodu bo sobie wesoło wisiała w warsztacie i ujrzałam zakonserwowane podwozie za ktore zapłaciłam 'na słowo'.

Najbardziej mnie boli, że nie mam czasu ani warunków by w nich coś poważniejszego samemu wydłubać, a tylko moge jednym palcem i portfelem je modyfikować ;-( oby to sie zmieniło bo wtedy i satysfakcja byłaby nieporownywalnie wieksza!!!

jackrzec - 3 Lis 2007, 08:10

sowa napisał/a:
ale ja za mąż nie wyszłam ..tylko auto kupiłam :-)
He he - za mąż wiele kobiet wychodzi, ale niewiele kupuje xrkę i jeszcze wie jak o nią dbać!
Piter - 6 Lis 2007, 10:13

O rany ale się tu słodko zrobiło blllleee :-P
No dobra, dobra, śliczna jest - fiesta też, eeeee to znaczy obie są śliczne :D

sowa - 5 Kwi 2008, 21:22

dawno tu nic nie spamowałam :-)
pytanie nr 1 czy da sie ten zlot jakos przesunąć? <8> nie wiecie kogo pytać???
pytanie nr 2. czy moge sie pochwalić? :-)

wczoraj od malownika odebrałam felusie do siekierki, myję ręce przed ich przestawianiem w pokoju, boje sie jak to będize na aucie :-) (oz fittipaldi 6j 14")

tutaj ukłon for trzeci za jak zawsze profesjonalną obsługę logistyczną <slodkicalus>
i for LOY i Dawidek za nerwy i czas na allegro :-)
warto było nieeeeeee??? <slodkicalus>

a dzisiaj z wycieczki do berlina przyjechały ze mną takie frykasy

czyli komplet supersporta z progresywnymi sprenżynkami 40/40.
I coś co mam nadzieje nie będzie tak radośnie pierdziało jak moje seryjne głośniczki w drzwiach.

Kiedy to wyląduje na aucie nie mam pojęcia, bo jeszcze ani opon, ani czasu ;-( w tym tygodniu siekierka idzie do elektryka i mam nadzieje mechanika, a w nastepnym do lakiernika :|

//szklarnia w koncu doczekała sie centralnego i alarmosa z otwieraniem na pilota -łoś szpanuje pod marketami i lachony wyrywa <8>

LOY - 5 Kwi 2008, 21:32

no sowa ......allahowi niech beda dzięki za te felgi :-) ..skonczy sie ta meczarnia .
PS ..skoro niema deklielków nie mógł lakiernik usunac otworków do ich przykrecania :fox: ..ja tak robię.
Piekne i zacne gadzety ...
ale w sumie co ty niby zrobiłas przy swojej XR-ce ...nic ..i myslisz ze taka teraz fajna jestes :fox: :hahaha: :hahaha:
PS .. czas podliczyc koszta i pochwalic sie ...mielismy prowadzic jawne -projekty dla chetnych współpodliczania :yes:

dawidek - 5 Kwi 2008, 21:41

Czy są jeszcze jakieś rarytasy których jeszcze nie masz do siekierki? :fox:
Co tu dużo mówić będzie miodnie :) Gratulować :)

sowa - 5 Kwi 2008, 21:45

LOY.. jak mam prowadzic otwarty rachunek na forum jak Mateusz to czyta :fox:
hmm no ale ok część rzeczy reszty nie pamiętam :ołnoł:
felusie 450 + 600 czyszczenie i malowanie
zawieszenie 219 ojro (~765zł)
głosniki 35ojro (~120zł)
tia... w tzw. miedzyczasie siekierka wciagneła prawie na jednym wdechu 1500zł- mechanik (tenkju anjko <slodkicalus> ) (rorząd, świece, popychacze, regeneracja stabów-łaczniki, nie pamietam co tam jeszcze ;-| ),
lampy 370zł
a przed zlotem elektryk (alarm+pilot+domykanie szyb, audio, naprawa otwierania klapy) bedize jakies 250 osprzęt +~200 robocizna
i lakierowanko z 600-800 <8> ..a i na nowe łoponki poluje :-)


nie sumuje ...bo nie i już :cojest: ..ale zbliżam sie do trzykrotkosci zakupu a może juz cztero? i konca ani powalających efektów nie widać <8> ...ba nawet fajna nie jestem ;-(

sowa - 5 Kwi 2008, 22:13

dawidek napisał/a:
Czy są jeszcze jakieś rarytasy których jeszcze nie masz do siekierki? :fox:

..zapytaj się Pieska :-)


Loy odnośnie dziurek po dekielkach.. nie dopilnowalam panów bo prosiłam by je zaślepili jakoś więc wkrecili w nie śrubki z duzym okrągłym łbem :yyy: wygląda jak wyglada ale nie miałam czasu ich odwiedzać i pokazywać palcem co i jak ;-(
Jakościowo robota jest bardzo dobrze zrobiona i na dobrych materiałach (stąd tez taka cena renowacji) i to w sumie było dla mnie najważniejsze.

PumaRST - 5 Kwi 2008, 22:21

Fajny zawias i bardzo ładne fele.

z ciekawości jakei one maja ET i jaki to jest dokładnie model bo troche przypominaja compomativy(czy jak to tam sie pisze) przez co są piekne do mk3

sowa - 5 Kwi 2008, 22:39

metki nie mają niestety ale z wytłoczeń: Route o.z. fittipaldi et 38
Marcin - 5 Kwi 2008, 22:42

Sowa niefajny brzydalu :V: też bym chciał takie gadzety :-)
Piter - 6 Kwi 2008, 21:32

Fajny zawias
Fajne fele
Fajna Xr-ka
Sowa nieFajna

lehu8 - 6 Kwi 2008, 21:39

FKP Piter napisał/a:

Sowa nieFajna

:cojest:
Mi wydawało się inaczej ;-|

sowa - 6 Kwi 2008, 21:40

eej chlopaki to stylistyczny a nie matrymonialny <8> o autach gadajmy gy
lehu8 - 6 Kwi 2008, 21:43

Przecież mówimy :-P
Ciekawe jak na tych kółkach będzie wyglądała, pewnie super :)
Montuj jak najszybciej to wszystko. <8>

Piter - 6 Kwi 2008, 21:46

lehu8 napisał/a:

Ciekawe jak na tych kółkach będzie wyglądała,

... kto? sowa? - odjazdowo!

elmek13 - 6 Kwi 2008, 22:32

Marcin napisał/a:
Sowa niefajny brzydalu :V: też bym chciał takie gadżety


To odkręć Sowie z auta problem z głowy .... :hahaha: :hahaha:

Daras84 - 6 Kwi 2008, 22:39

Sowciu montuj te felaski na siekierke jak najszyciej bo chcial bym zobaczyc jak to wyglada ;) bo w wersji białej bardzo mi sie podobaja :D a jak teraz na nie ptrze to mam takei same i wystawiam w gieldzie tylko musial bym se je przemalowac :D

a ET maja 38 ;)

Marcin - 7 Kwi 2008, 06:57

elmek13 napisał/a:
Marcin napisał/a:
Sowa niefajny brzydalu :V: też bym chciał takie gadżety


To odkręć Sowie z auta problem z głowy .... :hahaha: :hahaha:


kiedyś ze szklarni miałem jej wykręcić, ale jakoś nie wyszło :rotfl:

maczeta10 - 7 Kwi 2008, 10:22

sowa, Mam pytanko będziesz na zlocie szklarnią szczerze chciałem zobaczyć na żywo jak wygląda dach panoramiczny :D
sowa - 7 Kwi 2008, 10:53

tia będę szklarnią.. tzn łoś będzie, a ja siekierką :-)

[ Dodano: Pon Kwi 21, 2008 11:00 ]
taki mały niusik

LOY - 23 Kwi 2008, 02:37

łeeeee teraz laka nie spali :hahaha: :hahaha:
Daras84 - 23 Kwi 2008, 08:52

to z hondy opony ;P
Tommy - 23 Kwi 2008, 09:22

z hądy Darku, z hądy :yes:
sowa - 23 Kwi 2008, 09:56

nie z hądy a z gumy gy
madek - 30 Kwi 2008, 11:50

sowa, kiedy zakladasz nowe graty? bo jestem ciekaw jak to sie bedzie prezencilo :)
sowa - 30 Kwi 2008, 12:00

ooj tez jestem ciekawa:)
chwile przed zlotem będę dopiero sama ją widziala:-) jak będzie lipa to nie przyjade gy
Lakiernik już załatwiony, elektryk w połowie roboty jest i nie wiem czy skonczy, ważne że juz gra i wyje jak kogoś nie lubi, w poniedzialej zmieniam zawieszenie i dopiero wtedy kółka i lampy.. w piątek szorowansko i montowanie paru rzeczy wewnątrz auta. (wyrwałam kanape w lepszym stanie, lifting bagażnika, raczki, nakładki, mieszek jakies tym podobne popierdołki) sie bedzie działo oby doba sie rozciagnela do 60 godzin:)

Gwid - 3 Maj 2008, 10:29

W dniu wczorajszym szklarnia i siekierka dostały nowy zawiechy ( przynajmniej częściowo - szklarnia sprężyny w spadku od xr'ki). Siekierka jest teraz zglebowana na maxa ;/ Do tego wykonany został szereg zabiegów pielęgnacyjnych. Wszystko odbywało siew jajkowni;)
Prawei bym zapomniał sowa ma teraz CUSTOM' OWY bagażnik gy

Marcin - 3 Maj 2008, 10:32

mam nadzieje ze sie przykulacie dzisiaj siekierka :fox:
sowa - 3 Maj 2008, 10:38

ja ci dam customowy bagaznik gy ...ale jest pod kolor paseczków xr :rotfl:
Fakt działaliśmy ostro na 5 fiest w sumie (szersza relacja gdzieś niebawem )
Szklarnia ma nowe gazówki na tyłku i springi po siekierce, siekierka to teraz komfortowa taczka już na nowych felach i ze zmienonymi lampkami :-) wskoczyła tez nowa kanapa (bo z poprzedniej ktoś sobie popilniczke zrobił :yyy: )
została zabawa z przednią czescia kabiny i szorowanko po całości <8>



zdjęcia całości może dzisiaj bo nieostre wyszły /cieeemno już było jak się skończyło <8> <8>


Dziękuje całej ekipie z Team Zachód (Anjko, Dawidowi, Arnoldowi Justynie i Matowi) za miły dzionek i przede wszystkim pomoc!!! Dzis opijamy na spocie nasze wypociny pub2

madek - 3 Maj 2008, 15:49

te felgi prawie identyko jak u trzeciego, tylko troche wezsze ramiona :)
i tak jak myslalem, prezentuje sie pieknie :ok: :brawo:

jak sie jezdzi na tym zestawie zawiechy?

Daras84 - 3 Maj 2008, 16:23

co tam za pielucha w srodku lezy ;P
PumaRST - 3 Maj 2008, 16:29

Sowa za każdym razem jak wchodze w ten temat ciesze sie jak dziecko ze nie zdecydowałem sie na zakup tego auta choc miałem na nie ochote. Tak jak patrze to przeżywa ono 2 młodosć i dostaje same fajne prezenty od Ciebie. ja to bym pewnei jazarżną na jakimś KJSe czy cóś w tym stylu.

Gratuluje autka i kolejnych jego odsłon. :brawo: :brawo:

sowa - 4 Maj 2008, 13:03

madek jedzie się fajnie o ile nie ma progów zwalniających :cojest: a Tobie Pumcia sie nie dziwie bo tez sie ciesze jak dziecko :rotfl: ... kolejne gadzety czekaja tym razem jak to ujął skorupa prentkie dywaniki i taka sama gałka tylko jeszcze gdzies w polsce :)


Na dobrą sprawe został wydech do zrobienia i jako tako będzie na jakiś czas skonczona <8> generalka i dlubanie w serduchu z powodów rodzinnych odłożone w czasie <8>

Gwid - 14 Maj 2008, 20:29

Po konkretnym sprawdzeniu możliwosci na torze pojawiła się koncepcja zmiany bebechów w szklarni na coś z odrobinę większym kopem :twisted:
Koncepcja jest albo kupic jakąś xr albo rs i wsadzic z niej bebechy do szklarni ( szkoda zarypistej budy). Impreza taka powinna kosztowac ok 3,5k więc jest w zasięgu. Zastęp chetnych do pomocy w tej modernizacji juz jest ( Mr Anjko i jego warsztat).

Co myślicie o takim pomyśle?

madek - 14 Maj 2008, 20:37

Gwid napisał/a:
Co myślicie o takim pomyśle?

Jestem na nie bo strace godnego rywala w klasie :-) A tak serio to co tu duzo mowic - jak masz fundusze, chec, i mozliwosci to sie nie zastanawiaj :)

tak btw. jaka zawiecha jest teraz w szklarni pomijajac sprezyny xr ? staby jakies sa ? :)

korzystajac ze wspolnego tematu dodam ze podobala mi sie siekierka na zywo. zwlaszcza rarytasowe recaro w tapicerce xr :)
na nie tylko ten spojlerek tylny :V: no i zakurzona była :rotfl:

sowa - 14 Maj 2008, 20:39

ktos tu sie wciagnał :ołnoł: a miały być wakacje pod palmami :zalamka:

..jakby nie było ja tenkuję za głosiska na siekierkę i tą sowe na szybie <viking> Jest motywacja zeby pokonczyc to czego sie juz nie dało przed zlotem i dłubać dalej.
W najbliższym planie dokonczenie elektryki, pomalowanie bębnów :ups: , rozpórka i druga wizyta u lakiernika na amputacje półki na piwo, montaż nadkoli i zatarcie śladow po latarni z ośrodka <8>

... madek ona w piatek poznym wieczorem była na fulserwisie w myjni.. tylko na torze jak robiła za safety car tak sie upierdzieliła :-)

Howser - 14 Maj 2008, 21:08

Sowcia zapodaj jakąś fotke tych śladów po latarni :yes: że też pozwoliliśmy Ci zostać dłużej na ośrodku :rotfl:
Marcin - 14 Maj 2008, 21:11

Howser napisał/a:
że też pozwoliliśmy Ci zostać dłużej na ośrodku

co Ty gadasz, ona rano przydzwoniła na moich oczach :-) całe szczęście że lampa się nie wywaliła :-P

Daras84 - 14 Maj 2008, 21:21

pomysl swapa niezly ;) słuze zestawem na swapa 1,6 ;)
Howser - 14 Maj 2008, 21:27

Marcin napisał/a:
co Ty gadasz, ona rano przydzwoniła na moich oczach :-) całe szczęście że lampa się nie wywaliła :-P

Rano?? I nikt nie mówił :rotfl: A ja cały czas sądziłem ze to przed powrotem było :9:
:rotfl: Ta lampa to pewnie z nie nacka Cię zaatakowała :hahaha:

sowa - 14 Maj 2008, 21:29

Daras <bat>
a co do latarni zamykając ten krępujacy temat przydzwonilam tylem w sobote rano wyjezdzajac z osrodka na tor.. było przed 7 rano a o tej porze to nawet autopilot śpi :-)

Marcin - 14 Maj 2008, 21:30

serio, serio :-) żeby jeszcze uściślić to rano w sobote, ale nie ma to tamto siekierka twarda <8>
dobra kończymy ten temat bo nas Asia podziobie :-P

[ Dodano: Sro Maj 14, 2008 22:32 ]
sowa napisał/a:
było przed 7 rano a o tej porze to nawet autopilot śpi

taak śpi, bo pijany był... trzeba było go przebadać alkomatem :hahaha:

Danio - 15 Maj 2008, 08:24

pomysł dobry nawet bardzo :) jak chcesz to Ci sprzedam cały zestaw 100 KM po kapitalce :)
sowa - 13 Lis 2008, 23:25

...a ja sobie wrzuce najnowsze foty siekierap.... a co że niby nie moge?? gy

od maja ....zmienił sie olej, pobrudziły dywaniki, dostała najważniejsza w karierze naklejkę RRT i swój osobisty garaż :jupi:







.......aby przetrwać jakoś do wiosny :kaput:

ps. fotosy made by Piotruś (Król Wrocławskich nastolatek.. i nie tylko)

wujek - 14 Lis 2008, 01:09

Kawałek dachu nad głową... niejedna bezdomna Fiesta by tak chciała. :yes:
Żółwik Tuptuś - 15 Lis 2008, 00:51

Heh jak widze te foty to mi się ciepło na sercu robi . Trzymaj Siekierkę w cieple bo Żółw ma dziwne przeczucie że złamie ona dominację mk1 na Torze Poznań :yes:

ps: Do maruderów - Auto na żywo wygląda naprawdę pięknie a do tego jest prętkie ( widziałęm to kiedyś na obwodnicy Poznania :) )

stafcio - 15 Lis 2008, 21:39

pięęękna :-P
Żółwik Tuptuś - 15 Lis 2008, 22:54

Stafcio - to jedna z dwóch ikserek na CVH , którymi jechałem i które reprezentują sobą pełnię określenia HotHatch .

Zresztą MacDonaldowcy z obwodnicy do dziś nie wiedzą co to było :)

sowa - 25 Sty 2009, 19:08

....żeby nie było ze jakiś sowi sen zimowy czy cos <8>
Mimo mojego skupienia na urządzaniu gniazdka i innych przyziemnych sprawach, siekierka dostała kilka nowych lub prawie nowych zabawek <8>
Większość jako efekty uboczne choroby wewnętrznej zwanej Tor Poznań, którą zaraziła się na listopadowej ASJ:
-od zakupu siekierap szukałam do niej nowego wydechu. Wersja LCJ bez kata ma wydech, o którym wszyscy producenci piszą, a nikt go nie chce sprzedać. W końcu udało mi się go zamówić i sprowadzic poprzez nasz zaprzyjaźniony ford-sklep z Poznania.
Oryginalny środkowy made by Ford ze wszystkimi śrubkami uszczelkami i sprężynkami.

Na końcowym niestety konieczne bedzie rozwiązanie tymczasowe, bo nic ciekawszego za rozsądną kasiorę nie udało sie upolować. Wskakuje więc nowy tłumik polskiej produkcji z przespawaną tjuningową końcówką :rotfl: Jak coś złapię to ten bedzie pełnił godną funkcje zapasu :-) ////dzięki Preziowatemu udało się kupić pięknego supersprinta, ale z racji na średnice będzie mruczał niebawem w szklarni. Szklarnia dziękuje trzeciemu :serduszka: ///

Po ćwiczeniu gwałtownego hamowania na ASJ hamulce wołały o litość. Z litości więc dostaną wentylowane (niestety nie nawiercane) tarcze brembo. Do tego klocki prawdopodobnie ATE - ale te jeszcze na sklepowej półce

Przy okazji będą tez zregenerowane tylne hamulce, bo mają nierówną siłę hamowania. Ale co w nich dokładnie i czym- wyjdzie po rozebraniu.

Dla zdrowia serducha wskoczy wymiennik ciepła oleju. (upolowany na szrocie w Poznaniu z jakiegoś scorpio, ale identyczny jak w FF RST ). Po telefonicznej rozmowie z siekierkowym lekarzem dr Anjko czuć było przerażenie w głosie, co ja znowu wymyśliłam, ale będzie dobrze:).
Swoja droga jak ktoś ma dobre foty wpięcia się chodniczki do małego układu obwodu chłodzenia służę mailem sowa@fiestaklubpolska.pl


...i na koniec coś dla lansu&baunsu i przy okazji lepszego trzymania na zakrętach


hopka

PumaRST - 25 Sty 2009, 19:18

zabawki fajne :brawo: :brawo: do tego wydechu przydał by sie jeszcze kolektor od 110KM

co do obiegu wody: oryginalnie z weża miedzy pompą wody a chlodnica wychodzi wąż który idzie za silnik, nad łapą rozdziela sie na dwa, pierwszy idzie do nagżewnicy a drugi na kolektor ssący, wymiennik ciepła bierze wode z tego węża co idzie do kolektora ssącego. znaczy sie po podziale na 2 części najpierw idzie przez wymiennik a z niego do kolektora.

mam nadzieje że wystarczy taki opis bo schematu nie posiadam

sowa - 25 Sty 2009, 19:24

Pumcia, ale ja mam kolektor od 110 bo to jest 110 :-) co do opisu dzięki... powinno sporo pomóc <8>
PumaRST - 25 Sty 2009, 19:35

sowa napisał/a:
Pumcia, ale ja mam kolektor od 110 bo to jest 110 :-)



:ups: :ups: zapomniało mi sie :ups: :ups:

Fordon - 25 Sty 2009, 19:50

http://img93.imageshack.u...ecoolantvz7.gif

Caly uklad chlodzenia dla CVH.

Kod:
Bardzo przydatna fotka, do wykorzystania na Forum :)
Thx. - trzeci

wujek - 25 Sty 2009, 23:59

:ok: A ile taki nowy wydechowy prezencik kosztuje? Jeśli można spytać oczywiście. :P
sowa - 26 Sty 2009, 00:22

można można <8> .. przez LOYa i tak prawie cały cennik mam na wierzchu :-)

sam tłumik 500zł części montażowe 102zł , dla porównania w innym sklepie sprzedającym fordowskie części sam tłumik 630 zł

wujek - 26 Sty 2009, 00:31

Dzięki za info... swoją drogą Siekierka wcale nie tanie prezenty dostaje. Ale im więcej rozpieszczonych Fiest tym lepiej. :)
sowa - 26 Sty 2009, 00:52

bo to fajna siekierka jest <8>

jakby nie patrzeć kończą się pomału wszystkie tematy zastępcze i szukanie tjuningowych głupot.. i trzeba się będzie w końcu uczciwe wziąć za serducho <8> oby Anjko, domowy budżet i Łoś to wytrzymali :9:

squadak - 26 Sty 2009, 10:32

Fordon napisał/a:
http://img93.imageshack.us/img93/8610/enginecoolantvz7.gif

Caly uklad chlodzenia dla CVH.


a tu: http://picasaweb.google.c...945779242387330
jak to wyglada na silniku, przewod po prawej podlacza sie do tego idacego do nagrzewnicy tak jak pisal Puma :)

sowa - 26 Sty 2009, 12:22

tnx squadak, juz nie powinno byc wątpliwości <slodkicalus>


[ Dodano: Pon Lut 09, 2009 13:50 ]
wiem że i tak tego nikt nie czyta ale sobie napisze ze... od teraz ten temat jest tylko for siekierap.... a ten tylko for szklarnia

[ Dodano: Pon Lut 23, 2009 20:48 ]
dzisiejsza paczuszka od Hansa


:dorozpuku: :dorozpuku: :dorozpuku: :dorozpuku: :dorozpuku: :dorozpuku: :dorozpuku:

Żółwik Tuptuś - 24 Lut 2009, 19:59

:jupi:

Doświadczenie w jeździe w takich pasach już masz więc można powiedzieć że nei kupowałaś w ciemno :yes: .

Fajnie patrzeć jak kolejna ikserka przeistacza się w wyścigówkę ( choć u Ciebie to raczej Ewolucja niż Rewolucja )

Oby tak dalej Ptaszyno :)

Laskosz - 24 Lut 2009, 21:03

no w takich pasach to nam już nie odfruniesz :ok:
sowa - 25 Lut 2009, 08:17

Żółwik, tej ewolucji na razie dość bo wybebeszać jej na pewno nie będę. Ba mój tjuning póki co polega i polegać będzie na zwiększaniu masy :rotfl:

Laskosiu, ależ ja się nigdzie nie wybieram :-) teraz muszę się zebrać w sobie dokupić adapter i to wszystko zamontować <8>

sowa - 9 Sie 2009, 23:41

23 luty -> 9 sierpnia..... czas operacyjny naprawdę zawodowy :radocha: :radocha: :radocha:
No ale cóż czasami niektóre rzeczy jak widać muszą dojrzewać.... A wiec łikendu minionego się stało.. pasy są w siekierce :-)

Po zaprawce z przeglądem tego co powinno być przeglądnięte w obu czarnuchach, //szklarni nieco bardziej dogłębnie// przystąpiłam do operacji.

Dzień pierwszy- mocowanie
Do założenia pasów potrzebne były:
- pasy- szt 1, punktów 3
- śruby, śrubki, nakrętki, podkładki w ilości mnogiej
- przedłużka kanapowa szt 1 -tnx Żółw :przytul:
- klucze szt kilka, czasami więcej ale można by całość właściwie jednym załatwić
- rurka - dla wyrównania różnic płci (do dokręcania śrubek, żeby nie było)
- menszczysna do luzowania i dociągania śrub- szt jeden, ale nie belejaki :łoś:
- drink- szt kilka, oby nie za dużo
- komary- w ch... dla umilenia czasu i skrócenia odpoczynków.

Bez potknięć i poprawek się nie obyło, ale mechaniczne mocowanie pasów przebiegło sprawnie. Rolka jest przykręcona do mocowania pasa biodrowego tylnej kanapy za pośrednictwem adaptera umożliwiającego przejście przez kanapę. Uziemienie mechanizmu pod śrubą mocującą.
Przedni pas biodrowy jest przymocowany w oryginalnych mocowaniach pasów przednich kierowcy. Przy środkowym dołożyłam przejściówkę by zmniejszyć do minimum skręcenie pasów. Wszystkie mocowania dostały nowe śrubki M8.8 i podkładki sprężyste.

Dzień drugi - podłączenie
Użyte elementy
- dwu-pozycyjny Pstryczek-elektryczek
- 3m przewodu
- bezpiecznik 10A
- zaciski do przewodów, gniazdo bezpiecznika (w komplecie z pasami)
- taśma izolacyjna czerwona (szybsza)
- jakieś tam klucze
- tyrtytki
- telefon nokia

Wieczorem wydrinowana sowa i grilujący Żółw pogadali przez telefon o starych polakach i elektronice w fiestach. Pewnie jakbym się od razu zabrała do roboty powstałaby jakaś elektroniczna bomba z modułem EFI. Na szczęście efektem rozmowy byl jedynie plan, by przy podłączaniu pasów wyłącznik bezwładnościowy zastąpić przełącznikiem dwu pozycyjnym blokującym zwijacz tylnej części pasów.
Poranne zakupy w casto pominę, bo byłam na nich czerwonym autem na gaz produkcji francuskiej :9:
Szczegółów dochodzenia do tego, co z czym połączyć też nie opiszę, bo zaglądają tu nieletni. W każdym bądź razie to było moje pierwsze starcie z kabelkami w życiu <8>
W efekcie za fotelem kierowcy pod tylna kanapą zamontowałam pstryczek-elektryczek blokujący rozwijanie się pasa. Pod kanapą, plastikiem progu, przez plastiki pod słupkiem a do skrzynki bezpieczników idzie przewód zasilający. Na nim zamontowałam w dedykowanym gnieździe bezpiecznik 10A i z niego już wyjście do zasilania.
I tu stanęłam jak wryta... jak się wpiąć, żeby czegoś nie popsuć i przy okazji by jeszcze działało <8>
Skrzynka z bezpiecznikami i przekaźnikami wybebeszona na dywaniku, kabli wielki kołtun, a ja wiem tylko tyle, ze dobrze by było, jakby zasilanie nie zależało od położenia stacyjki.
Tu z pomocą przyszedł telefon do przyjaciela. Diodek naprowadził, co jak działa i jak się wpiąć w istniejące kabelki. Działającego miernika z żarówki nie udało mi się sklecić, ale metodą prób i błędów trafiłam w dobry kabelek. Podłączyłam sie do klaksonu z bezpiecznikiem 15A. Po zaizolowaniu wcześniej wspomnianych błędów mogłam wszystko poskładać do kupy :-) Blokaaaaada dziaaała ....a pasy czekają na test w czasie ASJ :-)

Foty juz na gotowo... w trakcie prac nie było czasu na pierdołyyy :-)





a tu dziecko się cieszy ze może sie pobrudzić - czyszczenie krokowca i okolic w szklarni oraz siekierkowskiej odmy


Z grubszych tuningow to obie bestie mają nowe bibułki w dolotach :-)

trzeci - 9 Sie 2009, 23:52

Profi robota <oki>
Nasza sówka znowu udowodniła, że wiele potrafi ;-))
Gratki, niech dobrze służą i często znajdują zastosowanie na torze :)
Pozdro ...

LOY - 10 Sie 2009, 00:13

pasy montuje i krokowca sobie mimochodem czyści ...sowa ..ptaszyno gdybys ty juz sprzedana nie była to ja bym ciebie kupił ..niewiele mamy kobiet na FKP ale te które mamy sprawiaja ze łatwo być dumnym z ich wyjatkowości :-)
sowa - 10 Sie 2009, 00:34

boosz LOY :ups: .....ale z kwiatkiem może przyjdź.... :-)
Piter - 10 Sie 2009, 08:34

świetna robota :) + foty + opis
normalnie respekt.
A i jeszcze filtr pow wymienia sobie sama :ok: <8>

Żółwik Tuptuś - 10 Sie 2009, 09:40

:brawo: Jezdem z Ciebie dumny :)

Cieszę się , że przelotka się przydała ( bez niej byłoby trudno ) :)

Na ASJ będzie chrzest bojowy :yes:

ps: zostawiłaś oryginalne pasy ?

zefir - 10 Sie 2009, 09:44

gratki sowciu :D
jak to mowia :D Mody ida w dobrym kierunku :D

sowa - 10 Sie 2009, 10:34

Tak Skorup orydżinały zostaly na swoim miejscu, nie wyobrazam sobie sie wpinać w 3p jadac do sklepu... choc na poczatku pewnie tak bedzie :rotfl:
Żółwik Tuptuś - 10 Sie 2009, 11:10

Znam tą sytuację :) ja po kupnie kubłów siedziałęm w jednym z nich w domu jak znajomi na piwo przyszli :)

Ale słusznie że pasy zostawiłaś zwykłe . Na dłuższą metę , w codziennym użytkowaniu , szelki stają się kłopotliwe .

ps: wyobrażam sobie minę kolesia gazującego auto obok na światłach , jak Sowa się przepina ze zwykłych pasów w szelki :ok:

Radkalkin - 10 Sie 2009, 11:55

ja w zwykłych recaro zaraz po kupnie zrobiłem sobie fotele do oglądania filmów ;]
Żółwik Tuptuś napisał/a:
ps: wyobrażam sobie minę kolesia gazującego auto obok na światłach , jak Sowa się przepina ze zwykłych pasów w szelki :ok:

:hahaha:

LOY - 10 Sie 2009, 16:19

Żółwik Tuptuś napisał/a:


ps: wyobrażam sobie minę kolesia gazującego auto obok na światłach , jak Sowa się przepina ze zwykłych pasów w szelki :ok:

taaa wciaga koła i odlatuje :-)

Radkalkin napisał/a:
ja w zwykłych recaro zaraz po kupnie zrobiłem sobie fotele do oglądania filmów ;]

a ty sie nie chwal psie ogrodnika ;/ ..sprzedac nie chciałes a zebrac sie nie mozesz zeby je ogarnac i wstawic ..sowa by je juz dawno naprawiła a dziury zacerowała ...szejm on ju !! :-P

Radkalkin - 11 Sie 2009, 11:32

LOY, sam wiesz, że uporać się z przeprowadzką łatwo nie jest, więc mi tu nie szejmonjuj :-P
MarcinekWE - 14 Wrz 2009, 13:16

bardzo fajna fiesta, i ta druga na 1 stronce tez niczego sobie, oby tak dalej :D
sowa - 2 Lis 2009, 02:22

Mówią, że w niedziele praca w g.. się obraca, ale ja tam w to nie wierzę :-)
Zima za pasem więc w końcu przyszedł czas, by kozaczki Siekierap jakoś wyglądały.
Pierwszej zimy 07/08 jeździła na stalówkach kupionych na ostatnią chwilę już po pierwszych śniegach. Poprzedniej, też już w czasie niezłych mrozów opony zostały przewinięte na seryjne xrowskie felgi, ale takie lekko zdewastowane, naznaczone czasem i krawężnikami
W tym roku siłą tradycji ostatniej chwili, mając całe lato na działanie, w tydzień po pierwszym przymrozku zabrałam się za odnawianie kółek.
Szybka lektura LOYowego FAQu sprawiła, że zdecydowałam na robotę chałupniczą, a dokładniej garażową.
W piątek poczyniłam stosowne zakupy i zaciągnęłam małżonka do garażu celem szlifowania felg.
Jako, że to 'tylko' zimówki pedantyzm grał drugoplanową rolę. Felgi zostały dokładnie umyte,a wszelkie przebarwienia i naloty rozpuszczone. Papier 360 wystarczył na zmatowienie i usunięcie nierówności lakieru.

Małż miał dość po szlifowaniu, wiec dziś już sama ponownie umyłam kółka z pyłu, obkleiłam i zastreczowałam opony i odtłuściłam powierzchnię NITRO.
Przed nakładaniem podkładu radą trzeciego postarałam się choć trochę podgrzać malowane powierzchnie. Posłużył do tego elektryczny grzejnik z nadmuchem ciepłego powietrza. Kolejno ciepłe kółka dostawały warstwy podkładu lakierniczego, który w tym przypadku też był ostatecznym lakierem. Użyłam popielatego, szybkoschnącego matowego BOLL'a. Oczywiście w sprayu, ale nakładanie było wygodne i dość precyzyjne.
Udało się bez zacieków i niedoróbek.

Tak samo jak felgi, zmatowione zostały zaślepki piast i również kilkoma warstwami pokryte podkładem.
Podkład szybkoschnący, pomieszczenie nagrzane, więc po pół godziny można było kłaść klar. Również produkt BOLL'a i również nakładany równomiernie kilkoma warstwami.
Po wstępnym przeschnięciu zrobiłam z felg, grzejnika i dwóch płyt styropianu paraprofesjonalną suszarnie lakieru. Koła i dekielki wygrzewały się tak jeszcze przez godzinę.

Na co się ta niedzielna robota nada... oceni się na wiosnę <8>
ale co się nawdychałam to moje :serduszka:


Mafios - 2 Lis 2009, 07:18

a moglas idealne kupic za psia kasa u mnie niz malowac :devil:
sowa - 2 Lis 2009, 08:16

oj mafiosq jakbym od ciebie kupila, to bym miala juz 11 takich felg :yyy: i żadnej w kolorze jaki mi i siekierap pasuje gy
trzeci - 2 Lis 2009, 08:23

No profi robota i zasłużone gratulacje :brawo:
Pełen podziw i szacun ;-))
Pozdro ...

Piter - 2 Lis 2009, 11:40

No jakoś znajomo wygląda ten pomysł i kolor na felgach hihihi
Fajnie wygląda na czarnej xr-ce <8>

sowa - 2 Lis 2009, 12:22

heh fakt podobnie, ale zeby nie bylo ze zgapa jezdem to koncepcja powstała w trakcie malowania komory silnika szklarni. (ten sam podkład tylko tam na górę szedł czarny lakier).

CZ.C tylko utwierdziła ze pomysł dobry dla naszych brzydactw :-)

Żółwik Tuptuś - 2 Lis 2009, 18:04

rządzisz UHU :)

fele ładne i długą drogę przebyły do tego stanu :)

Zresztą - nic tak nie cieszy jak własnoręcznie odrestaurowany element , któremu nadaje się zupełnie inne , nowe życie :)

Gwid - 14 Lis 2009, 02:21

Długo się tutaj nie wypowiadałem bo żyłem w lęku.... że mi Asia odjedzie XR'ką a ja jej kosiarką nie dogonię :-P

Teraz będąc bardziej pewny siebie chciałbym napisać o wrażeniach z jazdy Siekierapem a S'klarnią w ramach porównania - może to kogoś zainteresuje.

Mało osób ma w domu 1,6 i 1,8 :-) Często robimy podmianki jak któreś musi coś szybko załatwić albo aktualnie jednym z autek bawi się Jajeczko w fiestahausie :)

Siekierap:
1. Wsiadasz - du@# wpasowuje się w fotelik i czujesz że jak by niżej siedzieć o 0,5 cm to by dym z pośladków leciał w trakcie jazdy od tarcia o jezdnię devil
2. Wciskasz się w fotel - zarypisyte trzymanie boczne i ogólna "twarda" wygoda. Osobom szerszym w barach moze przeszkadzać troche górne boczne trzymanie. Ogólne odczucia to jak by wsiąść na byka w trakcie rodeo jak jest jeszcze klatce. Nie wiesz co ciebie czeka. <wow>
3. Przekręcasz kluczyk - spokojnie staruje pompa a potem .... ryk - nie porównam tego do s’klarni bo nie ma co porównywać :-P - zdecydowanie bardziej rasowe brzmienie - pobudza wyobraźnię. Trzymając kierownicę czuć fajny dreszczyk emocji bo na serio nie wiadomo co się stanie jak kowboje otworzą klatkę z bykiem.
4. Ruszamy - ze względu na narowisty charakterek byczka skacze do przodu, wyrywa, rwie, pali ( i miałem napisać gwałci - ale nie wypada :-P ) i tak przez pierwsze 6-7 km. Jest to poprostu nieogarnięty kłębek mięśni które ktoś wypuścił na łączkę żeby sobie pohasał ;/
5. Po rozgrzaniu - w trakcie którego siekierap ma zdecydowanie lepsze przyspieszenie niż S'klarnia zaczynamy jechać komfortowo( ten brzydki pan z Wrocławia pewnie wie o czym pisze) :hihihi:
6. Zakręty - tutaj Xr-ka rządzi, zdobywa i detronizuje całkowicie kundelka. Nie ma mowy o wyprzedzeniu tego cholerstwa na zakręcie. Jak Asia będzie chciała to odjedzie na zakręcie kiedy chce i jak a ja zostaje z tyłu. Zero przechyłki, lepsze trzymanie boczne ( ma większe laczki i nowsze opony + foteliki z wyższej półki), zakręty które ja pokonuje z prędkością ok. 100 km/h ona spokojnie pokonuje o +10 km/h więcej bez jakiejkolwiek bolączki. Niby głupota ale na rondzie Asia jedzie prosto - fajny widok bo to jak drift bez driftu :yes:
7. Prosta - w wyniku wspólnych badań niezafałszowanych ledwie wyczuwalną przewagę w początkowych odcinkach ma S'klarnia. W momencie gdy wcisnę pedał gazu do podłogi na 1 Xr-ka zostaje z tyłu. Nie wiem co się stanię przy prędkościach rzędu +120 ale zakładam i chyba całkiem słusznie że do 170 nie dojdzie Eski - potem przypuszczam, że w wyniku niedoskonałości Eski zostanę z tyłu ( pamiętna podróż do Ułęży autostradą). Prędkość maksymalna Xr'erki przy załadowaniu takim samym balastem jest chyba większa ( brak testu - spekulacje ale raczej słuszne).
8. Frajda z jazdy – samo manewrowanie jest takie same, problem pojawia się przy małych prędkościach oraz wąskich przejazdach. W S’klarni nadal jest oryginalna kierownica podczas gdy u Asi mamy do czynienia z walką o życie. Fakt, że przy większych prędkościach pewniej steruje się jej autkiem ale na placach ( miasto) jest to troszeczkę uciążliwe. Tutaj każdy dokonuje wyboru sam – zaznaczę że łatwo jednak przekonać się do mniejszej średnicy( będę zmieniał w Esce).
9. Zawieszenie – o przechyłce było wcześniej ale teraz chodzi mi ogólnie o wrażenia z pokonywania naszych polskich dróg. Niestety zawieszenie sportowe ( krótkie umięśnione nóżki) przeszkadza co delikatniejszym żołądkom – po obiedzie odradzam jazdę Xr’ką;) Problem niestety jest z progami zwalniającymi, o krawężnikach ZAPOMNIEĆ – ale za to na równych dróżkach… nie pogadasz;)
10. Hamulce - pry szalony!!! Piekielnie skuteczne w obu autkach ale w Siekierapie bardziej skuteczne.

Suma sumarum – Moja kochana Asieczka jest hardkorem więc jeździ hardkorowym autem, które całkowicie oddaje jej charakter.

Autko na 5+ ;)

Jest czego zazdrościć;)

elmek13 - 14 Lis 2009, 08:38

Gwid napisał/a:
Jest czego zazdrościć;)


Ale tutaj masz na myśli oba auta czy Sowę.? ;))

Ogólnie fajnie opisałeś, było by miło znowu zobaczyć oba auta na torze. <oki>

Piter - 14 Lis 2009, 12:01

Brzydki Pan z Wrocławia już nie pamięta jak to jest komfortowo jeździć. Od chwili zwozu xr-ki, kontrolę nad wygodnym autem objęła Iwona :hihihi:
Mi została narywista sztywna i piekielnie twarda Curva. Tak jak piszesz jazda po mieście masakra :|
Ale xr musi taka być. Szybka, wredna i głośna :twisted:

Żółwik Tuptuś - 14 Lis 2009, 20:20

:brawo: świetny opis i świetne porównanie ( pierwsze w jakie mogę uwierzyć , bo do tej pory były to raczej domysły )

ps: Swoją drogą - Patologia zaczyna postępować i ogarnia całe rodziny ;)

Gwid - 16 Lis 2009, 11:08

Cytat:
ps: Swoją drogą - Patologia zaczyna postępować i ogarnia całe rodziny ;)


ehmmm - czemu obrażasz sowe :-P

Ja tam myślę, że to czysto rodzinne zainteresowanie;D i ma same plusy oprócz przedłużających sie remontów mieszkania :yes:

sowa - 6 Lip 2010, 23:52

trochę wyciągnę temat z krzaczorów :ups:

Siekierap ma za sobą dłuugie i trudne miesiące ciężkiej pracy w roli dzielnego wołka roboczego. Musze przyznać, że spisała się zaskakująco dobrze ciągnąc po 10k i więcej km miesięcznie ze sporym obciążeniem, łykając przy tym ok 7L/100km v-pałerki i ani grama oleju!!!! Ani razu mnie nie zawiodła (stanęła tylko raz robiąc 530km na baku i ni ch* więcej <8> ... do stacji niestety było więcej :-) ) Co prawda silnik ciągnie nadal jak dawniej, ale niestety coraz wiece dziwnych odgłosów przy tym wydaje :|
W tym czasie prócz oleju i kilku żarówek i filtra powietrza (tnx Żółw) wymieniłam w niej jedynie zawias na nowy, zwykły, seryjnej wysokości, bo gleba + trasy i budowy za bardzo nie gadały :9:
Blizny z pola bitwy to zbity halogen, masa odprysków na masce i zderzaku, nieco poorany bagażnik, zarwany fotel kierowcy, pękniecia lampy tylnej zrobione przy załadunku na szczęście od wewnętrznej strony oraz po raz kolejny przekręcony licznik :-) Zresztą parę osób, które się nie bały podejść bliżej mogły zobaczyć na zlocie jak w tej chwili wygląda bidula <8>
Ale żeby tak dramatem nie za'jechało jest już program SPA dla siekierap.

W garażu czeka nowe serducho, bo po przekalkulowaniu wyszło, że będzie to lepsza inwestycja niż remont obecnego. Serducho pewne, bo z Czarnej Curvy :twisted: do kompletu jakieś wkładki, świece, rozpierdaka wichersa (tnx Pitronello) + customowa na tył (tnx trzeci). Dodatkowo w ramach SPA wróci gleba Supersporta i zostanie wysłana do lakiernika na usunięcie ognisk rdzy (głownie pod półką na piwo, która chyba w końcu wyleci) i usunięcie wszelkich odprysków. Jest zapasowy dekiel zaworów do polakierowania, dywaniki sparco czekają na wyczyszczenie, nowy zapach jeszcze muszę wybrać. Kupione już są halogeny i inne jakieś zabawki do których muszę wrócić.

Punktem wyjścia powrotu siekierki jako funcaru jest mam nadzieje godne zastępstwo.
Rozpisywać się nie ma nad czym.
Wszystko zostało w rodzinie, nawet klekocze podobnie :hihihi:



Mam tylko nadzieję, że wystarczy czasu/kasy/życia na przywrócenie siekierap do stanu w jakim bym chciała ją widzieć, a po tym wszystkim będzie jeszcze kiedy się wozić <8>

Piter - 7 Lip 2010, 08:36

No i pięknie :ok:
elmek13 - 7 Lip 2010, 09:31

:V:
Piter - 7 Lip 2010, 10:55

elmek13 napisał/a:
:V:

Ciesz się ciesz. Za rok na zlocie dostaniesz lanie od sowy :-P

elmek13 - 7 Lip 2010, 11:51

Piter, niech będzie przyjmę je z godnością.

Ps. 3-ci bieg jest w fazie wykonywania. Więc postaram się dać z auta wszystko. Jak nie ja to mechanik. :V:

trzeci - 7 Lip 2010, 19:40

sowa napisał/a:
Mam tylko nadzieję, że wystarczy czasu/kasy/życia na przywrócenie siekierap do stanu w jakim bym chciała ją widzieć, a po tym wszystkim będzie jeszcze kiedy się wozić <8>

No też mam taką nadzieję, bo wygląda na to, że z każdym rokiem będzie co raz mniej CVH i zostanie nam chyba rola kustoszów tych muzealnych eksponatów ;-))
A Foczka niech teraz zarabia na to wszystko co planujesz.
Powodzenia :)
Pozdro ...

Żółwik Tuptuś - 7 Lip 2010, 22:39

:)

Tak jak pisze Prezio - Foka niech zapierdziela na Was , a siebie i na Siekierkę , a
Siekierkap niech odżywa :)

http://www.allegro.pl/ite..._producent.html

pomyśl o jako jednym z pierwszych modów do Siekierki .

DziDzia - 8 Lip 2010, 00:14

Żółwik Tuptuś napisał/a:
http://www.allegro.pl/ite..._producent.html

pomyśl o jako jednym z pierwszych modów do Siekierki .

Czy do tego są potrzebne jakieś pozwolenia pod budowę garażu, czy coś tam :?:
Powtórzę, ale co tam.. Niech Focus służy dzielnie, podobnie jak Fiesta w łikent :)



pozdro :!:

Żółwik Tuptuś - 8 Lip 2010, 18:58

DziDzia napisał/a:

Czy do tego są potrzebne jakieś pozwolenia pod budowę garażu, czy coś tam :?:


No jak Sowie , Mat pozwoli to sobie wybuduje .

" Budynek " bez fundamentów = bez pozwoleń .

a1topgear - 8 Lip 2010, 22:02

To jest wiata, to trzeba tylko zgłosić... I tyle. Jak coś nie jest trwale związane z ziemią= nie potrzebuje pozwolenia na budowę.
Żółwik Tuptuś - 8 Lip 2010, 22:06

a1topgear, - komu/czemu zgłosić ??

Jak namiot rozbijasz , to komu/czemu zgłaszasz ?

a1topgear - 8 Lip 2010, 22:45

Duży namiot (np na scenę) też musisz zgłosić. Wiatę przystankową też. Zobacz ustawę Prawo Budowlane. Co do zgłosznia- zgłaszasz w starostwie powiatowym (ten sam organ co wydaje np. pozwolenie na budowę). Tyle. Jak nie chcesz zglaszac- srutututu krzyżyk na tym, oznacz wpsółrzędne wysokościowe oraz X i Y... Dodaj jeszcze mały postument betonowy- będziemy mieli znak geodezyjny nie wymagający zgłoszenia:)
DziDzia - 8 Lip 2010, 23:41

Prawie rozwialiście moje wątpliwości... :rotfl:



pozdro :!:

hubi_2006 - 10 Lip 2010, 21:49

a1topgear napisał/a:
To jest wiata, to trzeba tylko zgłosić...

a1topgear, słusznie prawi :yes:

Gwid - 10 Lip 2010, 22:02

nie chce wam nic pisać ale piszecie to w temacie mgr inż. budownictwa :-P ciągnijcie dalej temat <oki>
Parzych - 10 Lip 2010, 23:53

Gwid napisał/a:
ale piszecie to w temacie mgr inż. budownictwa :-P ciągnijcie dalej temat <oki>
:hahaha: :hahaha: :hahaha:
a1topgear - 11 Lip 2010, 19:06

mgr inz budownictwa:) A co myslisz ze inni nie sa mgr inz budownictwa?:>
Żółwik Tuptuś - 11 Lip 2010, 22:13

no dobra Wy mgr.inż. Budownictwa - ja to ujmę inaczej .

Postawiłem takowy garaż i stoi prawie rok . ( jak komuś z Was się chce to niech mi do niego papiery dorobi )

a1topgear - 11 Lip 2010, 22:24

Nie no moj kolega z firmy tak samo zadzialal. NIc sie nie dzieje dopoki Cie sasiad nie srutututu;)
ps. bez przegladu przeca tez mozesz jezdzic do czasu jak Cie nie skontroluja, co nie?

Żółwik Tuptuś - 11 Lip 2010, 22:37

no i co koledze zrobili ?
a1topgear - 12 Lip 2010, 17:51

Nic, ma miłych sąsiadów:)
voo_STP - 26 Wrz 2010, 21:02

witam. i jak ? jeździ to to ? :)
sowa - 26 Wrz 2010, 21:28

póki co, nie ma kiedy, a jak jest to nie ma siły ;-( więc tylko aku jest podładowywane i czeka na trochę wolnego <8>
Stan aktualny siekierap - nowe serducho, wyprute i wyprane wnętrze (niestety z konieczności nie lansu), jeden fotel i pasy 3p. Przydałyby się nowe hamulce i można szaleć :hahaha:

Ze stanów innych: jakiś $%@$%^@$uj buchnął mi dziś w nocy antenę od CB z foki.... wykastrować!!!!! :twisted:

Piter - 1 Paź 2010, 07:23

Asia i jak to wygląda na tym silniku? Na czym go poskładaliście?
voo_STP - 17 Lis 2010, 22:07

Asia nic nie pisze to ja sobie pozwolę :) słupek został włożony w miejsce starego na 'starych gratach'. jak przyszła po auto zapytała: pali lacia ? z mańkiem potwierdziliśmy skinieniem głowy a na jej twarzy pojawił się uśmiech ;)
sowa - 18 Lis 2010, 10:19

potwierdzam.... siekierap teraz zapadła w sen zimowy w ciepłym garażu.... coraz więcej rzeczy na niej i w niej leży więc robi za dość awangardową półkę :ups:
Przekładka na starych gratach była konieczna z braku czasu na większe rozdłubywanie. Silnik z curvy musiał być w trybie pilnym dla jego dobra przełożony i odpalony ;-|

Jak przyjdzie czas na wybudzenie potfora to wrócimy do tematu i poskładamy w optymalnym setupie <8> ......mam nadzieję, że ten czas przyjdzie.... <8>

Gwid - 29 Gru 2011, 13:12

Pewnie Aśka mnie zabije ale cóż....

Nastał czas pożegnań - siekiera idzie pod młotek.

jestem za stary, za łysy i za ciężki żeby męczyć się z fotelami recaro ( kurde opis mi pasował do mafiosa :| ).

Asia umieści więcej zdjęć i informacji w temacie jak tylko się ogarnie z małym Zdzichem.
Warunek sprzedaży - auto idzie całe - nie na części.

Ostatnio wpompowaliśmy w nią 1,6 tys zł wiec jest w miarę odrestaurowane mechanicznie ( sprzęgło nowe, przewody hamulcowe, uszczelniacze, oleje, filtry itp.), na dzień dzisiejszy jestem w stanie wymienić następujące usterki:
- delikatnie pęknięty przedni zderzak ( mamy zapas też do sprzedania)
- przycisk otwierania bagażnika jest do wymiany. Działa ale jest zdemontowany.
- tylny spojler na klapie lata przez korozje na śrubach( no co tutaj okłamywać - tylna klapa do wymiany na nową)

Poza tymi trzema usterkami nie ma nic strasznego.

Ubezpieczenie do 08.10.2012 roku
Przegląd był 04.04.2011.

Pierwszeństwo mają klubowicze - potem wystawiam dalej w świat.

Dodatkowo mamy jeszcze w ciul bajerów do fiest min. zawieszenie supersprinta, zderzaki, skrzynie biegów, kompa od 105 itp ( ogarnę na weekend to podam szczegółu w giełdzie)

Chętni pisać PW do Sowy.

Ceny nie podaje bo zakładam że nikt nie będzie pisał jak nie będzie zainteresowany- blacharsko oprócz klapy to perła.

Parzych - 29 Gru 2011, 13:39

Gwid napisał/a:
siekiera idzie pod młotek.
:sad:
sowa - 29 Gru 2011, 18:18

masz racje zabije cie ...ale to poza forum :twisted:

Ale po długich bojach zwłaszcza wewnętrznych doszłam (po 2 letniu ględzeniu pewnego tetryka gy ) do wniosku, że nie mam na nią czasu i bidula marnuje się tylko. Takiemu autku potrzeba miłości i zainteresowania, a to się wiąże z czasem, którego brutalnie brak i nie zanosi się na zmianę.
Żal ściska to i owo jak widzę na forum wychuchane autka, a ta już dawno nie była w centrum zainteresowania.
Ze sprzedażą się nie pali, więc nie oddam jej na pewno na byle jakich warunkach do rozwalenia na pierwszym drzewie.
Jak ktoś szuka ciekawego egzemplarza oryginalnej xr2i i wie co z czym się je, zapraszam do oglądania i negocjacji.

Mafios - 29 Gru 2011, 18:34

a ile wy to cenicie ?
Piter - 29 Gru 2011, 18:43

Cytat:
więc nie oddam jej na pewno na byle jakich warunkach do rozwalenia na pierwszym drzewie.

Eeee szkoda, bo miałem już brać <8>

sowa - 29 Gru 2011, 19:54

Mafios, zależy z czym w komplecie itd. Jak szukasz na żylety to się nie opłaca <8>

Tak na serio to ciężko wycenić. Do auta jest furmanka części i różnych bajerów.
Gołe auto tak jak stoi 4000+ ale to wszystko do indywidualnego omówienia i negocjacji.

Może coś o tym 'jak stoi'
- silnik z piterowej curvy- zdrowe chętne do życia cvh na osprzęcie 110KM
- zawieszenie seryjnej wysokości
- białe lampy mhv,
- seryjne recaro w xr'owskiej tapicerce ( do regeneracji lamówki i mata pod jednym fotelem)
- kierownica omp
- dywaniki FKP
- seryjne tylne szyby uchylane
- zimówki na alu z xrki pomalowanych na szary kolor, z tym że trzy + jedna stalówka. (gratis 3 kolejne felgi xr do samodzielnej regeneracji)
- nowe sprzęgło, zrobione zawieszenie i hamulce, nowa przekładnia kierownicza. Ogólny przegląd z poprawkami w stylu uzupełnienie płynów itd (w tym miesiącu, więc zrobione może 200 km na tym).
-elektryczne przednie szyby (guziki seryjnie w kieszonkach drzwi nie w konsoli), otwieranie bagażnika - guzik w konsoli
- radio z mp3 pioneer, głośniki w drzwiach też pioneera
- instalacja pod elektryczne blokowanie pasa 3p kierowcy
- centralny zamek jest seryjny, dołożono do niego alarm z pilotem tyle że jest teraz porozpinany i działa tylko central


-do zrobienia tylna klapa (rdza od półki na piwo), drobne zaprawki, przedni zderzak (pęknięcie poszło od przykręcenia grila na wkręt;/ ), fotel j.w, popierdółki elektryczne, zbity jeden halogen, ale z tego co pamiętam mam zapas, zamek od str pasażera.
Siekierka przede wszystkim wymaga miłości, a drobiazgi same się naprawią :-)

Z części, które na tą chwilę sobie przypominam:
- komputer i całą wiązka od silnika Pitera -dobrze zestrojony bo chodziła na nim gadzina naprawdę godnie. Ja już nie zdążyłam przełożyć elektryki.
- chłodnica oleju
- kompletny silnik 110KM w średniej kondycji
- zestaw pasów 3punktowych shrott niebieskie, jak nowe z elektryką
- rozpórka przednia wichers
- kompletny zawias supersport -60mm
- felgi 14' OZ z przyzwoitymi gumami - pomalowane na biało
- halogeny na jedną stronę
- komplet tylnej kanapy- dodatkowy
- nowe laminaty do tylnych nadkoli- wypełnienia wnęk
- zderzak od cywila w lakierze
- tylne szyby uchylne- komplet
- konsola środkowa
- nakładki na nadkola przednie od 'S
- felgi alu 14' Borbety od Chianti/ Magica - wygląd jak RS tyle, że węższe- dobre dla mniejszych silników
- stos stalówek i opon różnej maści
- i pewnie jeszcze dobra sterta innych gratów tylko muszę zanurkować do garaży.

Uprzedzając- części pójdą na sprzedaż indywidualną jeśli sprzeda się auto i kupujący nie będzie nimi zainteresowany. Póki co ma prawo wyboru wyprawki.

Na serio chciałabym żeby poszła w dobre ręce i odzyskała trochę życia ;-(

anjko - 30 Gru 2011, 00:05

Jako że chyba najczęściej oglądam tą fiestę z różnych stron w tym od spodu i z każdej możliwej strony. Dodam coś od siebie :)
Blacharsko jest to najlepsza fiesta mk3 jaką widziałem. Sam miałem ich kilka, mnóstwo miałem okazję naprawiać, wiele widziałem też na zlotach spotach itp.
Zaryzykuje stwierdzenie że to jeden z ostatnich tak zachowanych jeśli chodzi o blachę egzemplarzy. Można jeszcze czasami trafić jakąś względną mk3 ale na pewno nie XR-kę.

Fiesta w zasadzie bez grama korozji. Wlew paliwa też zdrowiutki oryginał nie miał wstawianych żadnych reperaturek. Podłoga zdrowa. Wspomniana tylna klapa do poprawek ale tez bez tragedi. Po prostu trzeba usunąć z niej lotkę i otwory po niej.
Fiesta była przywieziona swojego czasu z Włoch i może tamtejszy klimat uchronił ją od korozji.

Żeby nie było tak kolorowo to dodam jeszcze do minusów auta, że powoli kończy się skrzynia biegów. Przy okazji wymiany sprzęgła zostały wymienione uszczelniacze na półosiach i została zalana nowiutkim olejem. Na niewiele się to zdało niby trochę ucichła ale przy większych prędkościach zaczyna wyć.
Aha zostały wymienione tez poduszki pod skrzynią.

Przekładnia kierownicza o której wspominał Gwid była wymieniona na nową ze sklepu nie jakiś złom ze szrotu.

Jak sobie jeszcze coś przypomnę to dopiszę.
Puki co pozdrawiam i polecam fiestę :)

Mafios - 30 Gru 2011, 00:23

A moja to nie idealna blacharsko. Xrka ? :fox:
anjko - 30 Gru 2011, 01:09

Mafios napisał/a:
A moja to nie idealna blacharsko. Xrka ? :fox:

A co to ma do rzeczy to chyba nie temat o twojej fieście ?
Ale skoro tak Cię to zabolało to już mówię o co mi chodzi.
To jest cytat z twojego tematu :
"Sumując rok 2011 udało mi sie dużo osiągnać w pracach nad XRka
- Blacharka zrobiona - został tylko prawy tylni błotnik na rok 2012
- zdobycie MISS zlotu "

Widzisz ty blacharkę robiłeś i jeszcze musisz zrobić błotnik. A siekierka nie miała robionej blachy i puki co nie wymaga takich zabiegów.
Wymaga co najwyżej kosmetyki i dopieszczenia lakieru. I tu właśnie jest jej wyższość nad 99% mk3. Nie tykał jej żaden blacharza a mimo to rdzy nie ma.
A przyznasz chyba że jest to ewenement?

JA nie napisałem nigdzie że nie ma ładnych XR-ek . Bo są i to ładniejsze. Tylko wszystkie one były robione ,picowane, lizane itp. I na tym polega różnica. Bo ta jest w oryginale.

Piter - 30 Gru 2011, 12:09

Skrzynię mogę Wam dać za darmo :)
Gwid - 4 Sty 2012, 22:00

dzisiaj zrobiłem kilka fotek podwozia - jestem na serio sam zaskoczony bo tyle pod fiestą nie siedziałem co Jajko i pomimo iż mam ją xnaście tysięcy zrobionych to nawet miłe uczucie że nie jeździ sieszrotem :)
Fota 1


Fota 2


Fota 3

Peedro - 4 Sty 2012, 22:05

Zdrowo :ok: Jakbym nie miał mojej żaby to bym chętnie capnął... Ale skarbonka już jest, więc co zrobić. Oby znalazł się ktoś kto ją kupi i dalej będzie dbana.
vegetagt - 4 Sty 2012, 22:15

Gwid, na drugiej fotce podnośnik jest bardziej zardzewialy niz fiesta :ok:
Gwid - 7 Sty 2012, 21:30

no i chyba aukcja unieważniona - suma summarum po podliczeniu wszystkiego wyszła kwota za auto niebagatelna przekraczająca możliwości większości ( przyp.red. każdego) kto by chciał posiadać ten egzemplarz :ups: .
W związku z powyższym pomęczymy się jeszcze z autkiem co najmniej 5 lat i będziemy szli na zabytek :głowąwmur:
Mam nadzieje, że starczy mi cierpliwości i chęci. Asia powiedziała, że płaci do końca za siekierę więc poczekamy na rozwój sytuacji nico
W każdym bądź razie na zloty będziemy jeździli dwoma autami klutnia ja dupowozem :devil: a Asia siekierapem <oki>

luk-90 - 7 Sty 2012, 21:36

:brawo: :brawo: :brawo: :luzik:
trzeci - 7 Sty 2012, 21:42

No i pięknie :ok:
Powodzenia i wytrwałości bo mnie też już nachodziły myśli o sprzedaży Spadku, gdy usłyszałem, że siekiera ma iść na sprzedaż.
Pozdro ...

kenczorf - 7 Sty 2012, 21:47

hmm auto i tak by zostalo w klubie bo ktos tu byl bardzo zainteresowany...i napewno by zle nie miała :)
sowa - 7 Sty 2012, 21:58

ta... przyszło co do czego i się okazało, że pacjentka nie jest jeszcze zdrowa, bo ma zamiar nadal się użerać z wredną, starą niekultową dla pospólstwa xrką :nawalony:
Nie ukrywam, że też mój tatusiek się przyczynił do powyższej decyzji, bo zgodził się na przebudowę podwórka, tak by wygospodarować miejsce na dach dla siekiery.
Mam nadzieję, że po całej akcji wystarczy zapału by ją przepalić i zgarnąć z maski kurz łokciem raz na dwa tygodnie :ups:
Przy okazji o mały włos nie poszłaby pod młotek w trybie pilnym, bo wczoraj mieliśmy wypadek w drodze na narcioszki bike i gdybyśmy jechali którymś z naszych aut, a nie kolegi to by trzeba było szybko zbierać fundusze na nowego wołka do pracy ;-( Tak ucierpiał biedny japoniec odebrany dzień wcześniej z salonu :zalamka:

anjko - 7 Sty 2012, 23:20

Gwid napisał/a:
co najmniej 5 lat i będziemy szli na zabytek

Ooo nie jeszcze 5 lat......

Nie! Żartuję trochę ubolewam bu już chciałem ją brać :-) (poważnie rozważałem taką opcję)

A tak całkiem na poważnie to właśnie mi się gęba uśmiechnęła ja przeczytałem te newsy.

Ile mogę tyle pomogę żeby siekiera miała dobrze :)

sowa - 7 Sty 2012, 23:27

hehe Janek pewnie też się ucieszy :rotfl:
Zobaczymy z czasem czy decyzja okaże się dobra.... w każdym bądź razie potencjalny kupiec już był prawie w drodze z daaaaleeeekaaaaaa <8>

anjko - 7 Sty 2012, 23:39

sowa napisał/a:
.. w każdym bądź razie potencjalny kupiec już był prawie w drodze z daaaaleeeekaaaaaa

Dobre auto zawsze znajdzie nabywcę.....
Co do Janka hmmm.....co on ma do tego ......Ludzie biznesu :)

Parzych - 7 Sty 2012, 23:45

<oki> że Siekierap zostaje <oki>
madek - 7 Sty 2012, 23:55

Tez sie ciesze ze zostaje w dobrym rekach :) Nowe rece co prawda tez moglyby byc dobre no ale co sowa to sowa :ok:
luk-90 - 8 Sty 2012, 00:25

mając tak długo auto, kiedy się je pielęgnuje, naprawia, żłości się na nie, pewna cząstka właściciela zostaje przelana na auto. Każda przejażdżka i każdy kilometr tymże autem sprawia niewyobrażalną frajdę, ma się z nim wiele wspomnień to z pewnością trudno się go pozbyć z życia :) .


PS. Co to był by za zarząd FKP bez Fiesty? Wszystkie kluby by się z Nas śmiały :-)

Peedro - 8 Sty 2012, 13:48

Czyli wszystko zostaje po staremu :ok: Z drugiej strony szkoda, bo wycieczka byłaby niezła :-P
sowa - 8 Sty 2012, 14:39

przepraszam ze popsułam dzień :ups:
Peedro - 8 Sty 2012, 17:20

sowa, jak to mawia stare przysłowie - nie ma tego złego coby na dobre nie wyszło :)
Piter - 10 Sty 2012, 15:22

I ch**
voo_STP - 27 Mar 2012, 23:17

cieszę się, że siekiera została z wami :) mam nieodparte wrażenie, że notorycznie wkręcane Matowi rogale poskutkowały :)
sowa - 30 Mar 2012, 10:31

rogale skutkują na razie tym że tjuninkuje mondzioła ;) czerwone duże auto, przyciemnione szybki, teraz alusy itd.... hmmm rycząca trzydziestka za pasem nie da się ukryć gy ...ale oczywiście wszystko dla komfortu dziedzica żeby nie było :ok:
sowa - 27 Gru 2012, 21:18

podejście vol. 2 - tym razem się nie rozmyślę - obiecuję <8>
http://www.fiestaklubpols...p=689165#689165

Jak odzew będzie mizerny po nowym roku próbujemy na allegro :9:

Peedro - 27 Gru 2012, 21:49

Znów trzeba na Ptaszysko nasłać Tajmusa :-P może ci przejdzie :-P
sowa - 27 Gru 2012, 21:58

hehe twarda będę nie miętka <8> tym razem rozsądek bierze górę. Szkoda jej po prostu żeby stała, a i garaż sie przyda w końcu wolny :-)
kenczorf - 29 Gru 2012, 21:01

tajmus teraz raczej nie wezmie...

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group