Forum FiestaKlubPolska -

Projekty FKP - [MK3] Ford Fiesta 2.0 16v

Ad@mus - 24 Cze 2007, 22:19
Temat postu: [MK3] Ford Fiesta 2.0 16v
na poczatku wielkie podziekowania dla Adama(gaszu)
bez jego charytatywnej pracy nie bylo by nic
:) dzieki

baza do projektu jest ta fiesta:



seryjnie wyposarzona byla w silnik 1.8l ktory goscil jakis miesiac w budzie

obecnie jest 2.0l 16v z Mondeo:
-generalny remont, zmienone pierscienie, remont glowicy i wszystko inne(nie bd sie rozpisywal)




zaczolem od wyprania wnetrza ktorego nie bd obijał skora poniewaz jest w rzadkiej odmianie blue, fotele sa wygodne i maja ładny welur:





nastepnie zaczolem doprowadzanie fiesty do stanu technicznie idealnego:
-wymioana el zawieszenia, sportowe sprezynki H&R
-Hamulce
-i inne, juz nie pamietam:)

kolej na blacharke, zabralem sie do tematu z grubej rury, kapitalnie wszystko powymienialem a nadkola wyciagnolem:



zeby zmiescic te kola:



sa to mangelsy 7x14" ET15

zalozylem na nie opony dunlop sp 185/50/14"
______________________________________________________

teraz przygotowywuje bude pod lakier, musze rozebrac jutro wnetrze i wyszlifowac kit z reperaturek:



kolor jakis bedzie, ale jaki nie wiem:)


pozostalo mi jeszcze wsadzic odetkany dolot i wydech ktory juz czeka w garazu(kompletny przelot, koncowy tłumik musze jeszcze kupic)

mysle ze 2tyg jeszcze zejdzie do skonczenia projektu



narazie fiesta ma okolo 7-8s do setki:
a tak sie zbiera(jeszcze baustelle wiec na wyglad nie patrzcie):
http://youtube.com/watch?v=gSOXJHUHxos

_________________________________________________________________

wnetrze sie rozbiera do malowania:




bez maski, kozacko:)

graty:

teraz juz w podklad

marcus_87 - 25 Cze 2007, 16:22

no ladnie z tym wszystkim poleciales :brawo: jezeli chodzi o kolor to ja widzialbym jakis ciemny niebieski wpadajacy w fiolet tak zeby do wnetrza nawiazac. zielone szybki i bedzie git :)
Żółwik Tuptuś - 25 Cze 2007, 19:50

No no :)

Kolejny projekt który udowadnia że klub się rozwija .
Cytując Fazę : " Rośniemy w siłę ...

... albo w moc " :)

PumaRST - 25 Cze 2007, 21:27

no bardzo ładnie :D taki cicho ciemny ;))
to mi sie podoba

Gratuluje i pozdrawiam

gaszu - 11 Lip 2007, 10:29

Ad@mus, nie dziękuj tylko buduj do końca:) Jak będę potrzebny, to i kolejny raz pomogę. A tak na marginesie - na jakim etapie teraz jesteś? Kontunuuj opis.
POZDRO!

P.S. A! zapomniałem - moja dalej w d... Nie ma czasu na skończenie kolejnego projektu.

Ad@mus - 11 Lip 2007, 22:02

Witaj Adamie, sprawa wyglada tak ze leze w szpitalu i fizycznie jest to niemozliwe zeby konczyl projekcik w tej chwili:)

jak by co to ja sluze tyz pomoca, piwo meze zabrac:D
pozdrawiam:)
pozdro

gaszu - 12 Lip 2007, 21:23

Adasiu - moja fofi już chodzi :) Nie jest skończona, ale działa :)
Żółwik Tuptuś - 13 Lip 2007, 12:47

Ad@mus napisał/a:
mam nadzieje ze zaturbianie pojdzie jak po masle bez komplikacji


dla mnie jak ktoś puszcza taki text w TM to albo wsadza kolegę na minę , albo nie wie o czym mówi . Ad@mus którą opcję Ty reprezentujesz ?

Zoharek tu nie ma co rozumieć żółwia , tu trzeba zrozumieć co to znaczy zaturbianie ( jest o tym parę żetelnych opracowań min autorstwa Pumy i Fordona , oraz parę wątków ludzi którzy to robili , i niestty czasami na tym właśnie polegli )

Darekmk3 - 10 Paź 2007, 10:46

widze ze prosjekt stanal w miejscu,dlaczego? czyzby skonczyl sie zapal czy znow inny pomysl...?

pozdro

Ad@mus - 18 Paź 2007, 21:29

niestety jesli chodzi o lakier to musze jeszcze poczekac...mam juz termin ale co z tego;/
powymienialem mase czesci:
tuleje wachacza
amory
gumy staba
sworznie wahacza
zalozylem kola mangelsy i czekam na zbieznosc
lakier za dwa tyg bedzie kladziony...
mialem duuuzo czasu wiec wziolem sie tez za konserwacje podwozia
konserwa poszla tez w nadkola i pod pas przod i tyl
odrdzewilem wszystko co sie dalo i pospawalem plastikiem zderzak
polakierowalem na nowo bebny i zaciski w czarny mat(poprostu zeby nie rdzewialo)
jeszcze zaspawac zameki itp(zamigowac pare zbednych detali)
i mam ogromna nadzieje ze juz bedzie full wypas
no i gaz na blosie musi byc bo duzo zamierzam bujac

jutro wrzuce foto podgladowe jak to wyglada-tzn postaram sie bo jak wracam z pracy to juz ciemno...ale moze bd predzej

pozdrawiam wszystkich:)

Piesek - 18 Paź 2007, 22:28

piękne wnętrze... :) kurde naprawde jestem w szoku ja myślałem że zostaną przy fiestach nieliczni a jednak nasze grono "tunerów" czytaj. grupka osób co grzebie przy fofi coraz bardziej się rozrasta... bez kitu jeszcze troche to angole będą brali od nas przykład..
Ad@mus - 18 Paź 2007, 22:35

Piesek napisał/a:
piękne wnętrze... :)

hehe...moze zamienisz na rst recaro;p
blue zender??heheh
odnosnie wnetrza bylo zachlewione jakby stado malp w aucie sralo i spalo
ale ogarnolem:)

Piesek - 18 Paź 2007, 22:59

niedługo moje recaro beda na sprzedarz wiec jak chcesz to zbieraj kaske... a kto wie moze bedziesz nowym wlascicielem ;]
Daras84 - 12 Gru 2007, 01:19

Adas moze by tak odswiezyc temat ??

powiem tylko tyle Fiesta wyglada wysmienicie!!

a 2,0 ładnie odpycha goła bude ;)

Ad@mus - 12 Gru 2007, 21:50

ja mam tylko te foty bo na sesje jeszcze za wczesnie






kto byl w rybniku moze powzucac foty ze spotu bo ja nie mam fot i nie mam czasu;p

pozdro

Piter - 12 Gru 2007, 22:06

No super. To się nazywa wilk w owczej skórze :devil: Nawet wydech ma zwykły hehehe . Nie wygląda na wymiatacza hehe :V:
Tylko te koła hmmmm :) zajebiaszcze :)

Fordon - 12 Gru 2007, 22:33

Zadzebisty sleeper... normalnie nic poza felgami nie wyroznia jej z tlumu innych fabrycznych fiest... to sie chlopaki musza nacinac na to auto :hahaha:
FiFa - 12 Gru 2007, 22:38

Pozwolisz ze ja wzuce pare zdjec, bomi sie autko tez bardzo podobało :hihihi:


Adamus zadwolony przy swoim dupowozie:





Powiem tak ze auto mi sie bardzo podobało :D a co dowilka w owczej skórze to jest wrecz slabo powiedziane :hihihi: i chyba jedynym mankamentem aktualnie tego dupowozu jest to ze ma słaby akumulator :-P

tomekk58 - 12 Gru 2007, 23:20

Adam, tak jak Ci juz mowilem, wieksza gleba, opony o mniejszym profilu i bedzie elegancko :D moze nad jakims sound system'em pomyslisz :D jak co moge cos doradzic w miare mozliwości :D pozdrooo i składaj ją do kupy a nie podniejcaj sie nad moherami sesesees:D
tajmus - 21 Sty 2008, 22:53

bardzo ladnie... podoba mi sie wnetrze, nie wiedzialem ze i takie bywaly :|
co do auta... no wlasnie jak kolega: wilk w owczej skorze <8>
aluski :yes:
3mam Cie za slowo... przewieziesz mnie na zlocie ;/
pozdrawiam i czekam na nowosci...

Ps. moje glosniczki juz wedruja do tego byq :yes: wiec jakis male uzupelnienie odemnie bedzie hehe <8>

mareno - 22 Sty 2008, 12:14

dopiero teraz luknalem do tego tematu - elegancko to wyszlo, taka cicha woda. prosto, nie przekombinowane, swietne magnesly no i serducho... francja-elegancja panie.
Bongo - 22 Sty 2008, 14:51

niema to tamto cichociemna fiestka...elegancka blacha...no i 2.0 ;P :) hehehe :) ja tez sobie zainstaluje taki kociolek ;P ale narazie jest 1.8 ;P


PS. ile cie kosztowal remont blacharki ?? :>
PS2. ile remont zeteca ??

Ad@mus - 22 Sty 2008, 16:42

Bongo, blacharka to jakies 800zl z robota
czyli dwa blotniki przod, pas przod, prog lewy, reperaturki i nowa maska
lakierowanie 1800zl kolor z VW lc5m moonlight blue pearl efect-50% perly

zeteca remontowal gaszu a ja go odkupilem pozniej, i jak to gaszu mawia...kosztowalo to inaczej jak zazwyczaj bo ona mial tanie czesci

teraz na wiosne bd montowal wydech...troche go poluznie i tam koniec z ultera moze
przelotki nie chce bo jezdze dziennie po 50km min.
no i powoli sie bedzie zbierac jakies ciekawe gadzety typu lampki hinantai, zielone szybki kiera jakas ladniejsza zawias tyl bo przod juz jest na tyl lepsze amorki i sprezyny ktore juz mam

audio sie sklada, kupilem blaupunkty na przod na tyl mam 9x16 macaudio radio JVC mp3 modelu na pamiec nie pamietam bo audiofilem nie jestem ale wiem ze ma grac ladnie jak gra

no i niestety albo i stety LPG chyba zaloze bo auto klepie pedalow na swiatlach jak male dzieci ale szkoda ze i mnie po kieszeni sie obrywa(cos za cos)

kolor w swietle slonecznym jeszcze ladniejszy jest, na tych foto wczesniej poprostu jest ciemny
w blysku lampy tak wyglada:



wiecie jak jest...bedzie czas bedzie zabawa

pozdrawiam i ciesze sie ze sie podoba:)

elmek13 - 22 Sty 2008, 21:02

Wszystko ładnie pięknie ale jak sam mówisz klepie cię po kieszeni. Moja też mnie klepie ale najważniejsze, że tobie sprawia radość z jazdy. I jedno zdanie które sie powtarza.

"Wilk w owczej skórze" - bardzo do tego pasuje. :)

Ad@mus - 3 Mar 2008, 20:37

z nowosci w temacie:
zalozono nowa instalacje lpg. Jest to sekwencja i musze przyznac ze ten patent działa jak powinien. Komp stag300. Przewody od samego redutora na 8mm. komponenty BRC. Wydajność jest spora wydaje sie ze nie ma spadku mocy jaka mozna miec przy starych instalacjach... Pojeżdże i zobacze jak to bedzie dalej, narazie co zauwazylem to spora oszczednosc na paliwie i ekonomiczne spalanie, moja fiesto-mondeo pali 8l przy codziennej eksploatacji:D

foto po umuciu dodaje zeby nie było łyso w temacie...
pozdrawiam

Hyuga - 3 Mar 2008, 20:56

A powiedz drogi kolego ile wyniosły Cię te felgi i skąd coś takiego można wytrzasnąć? :D
madek - 3 Mar 2008, 20:56

ehh piękny sleeperek :) zrob tylko cos z zardzewialymi nakretkami i bebnami (chociaz tu moze mi sie wydawac), bo troche odciaga wzrok od felg :)
Ad@mus - 3 Mar 2008, 21:09

Hyuga, felgi na allegro wyhaczylem za fajna kase, trzeba szukac i tyle, tak jak Ty kupiles zderzaczki
madek, srubki sie kupi takie swiecace wiec bedzie si:D narazie mam takie bo taka potrzebachwili byla, pozatym sruby zabezpieczajace musze kupic...a bebny i zaciski sa pomalowane na czarno

Daras84 - 3 Mar 2008, 21:12

hmm ... miałem okazje sie przejechac ta fiesta ;) smiga całkiem żwawo ;) zdjecia nie oddaja uroku samnochodu auto w rzeczywistocsi wyglada o wiele ciekawiej :D
tomekk58 - 3 Mar 2008, 23:12

Adaśko a rozwiazales juz problem z wystającym kołem ? pozatym to szacun, dla Ciebie ze dopiales swego i dla Gasza ze zrobil Ci swapa... aha boczki mam dalej jakbys chcial... :)
Ad@mus - 3 Mar 2008, 23:31

tomekk58, nie wiem co jest do H#$%^ z tym kołem;/
wymienialem wszystko co sie dalo i nic...no coz...widocznie tak musi byc
a na boczki reflektuje

Bongo - 4 Mar 2008, 01:28

a jaka jest roznica miedzy 1.8 a 2.0 w mocy i w momencie ??? ale tak na serio a nie ksiazkowo ?? :> ogolnie elegancki germanik jak dlamnie :P
Mafios - 4 Mar 2008, 08:25

Bongo napisał/a:
a jaka jest roznica miedzy 1.8 a 2.0 w mocy i w momencie ??? ale tak na serio a nie ksiazkowo ?? :> ogolnie elegancki germanik jak dlamnie :P


sporo odczuwalna ;)

Ad@mus - 4 Mar 2008, 21:20

ja RS1800 nie jezdzilem ale 2l daje rade
moj silnik byl hamowany na 142,5ps i 203nm wiec daje rade
ciesze sie ze podoba sie wam moj dupowoz
dozobaczenia w poznaniu

Daras84 - 4 Mar 2008, 21:22

jakie 203 ps-y :> Twoj czy ten co teraz gasz modzi ??
Kolin - 4 Mar 2008, 21:22

Ad@mus napisał/a:
moj silnik byl hamowany na 203ps i 212nm wiec daje rade


203KM i tylko 212 NM :?:

Ad@mus - 4 Mar 2008, 21:27

tfffu...poj**alo mi sie:D :ups:
dobrze ze czytacie moje bzdury:D
chcialem napisac 143ps ale jestem po ciezkim dniu w pracy wiec siem pomylilem-sorry :cojest:

[ Dodano: Wto Mar 04, 2008 21:29 ]
Darekmk3, ty zawsze wyrozumialy jestes;p

PumaRST - 4 Mar 2008, 21:30

Ad@mus napisał/a:
chcialem napisac 143ps ale jestem po ciezkim dniu w pracy wiec siem pomylilem-sorry :cojest:


takie drobne przejęzyczenie w N/A o 70KM :hahaha: :hahaha: :hahaha:

Ad@mus - 4 Mar 2008, 21:34

PumaRST, ale sie poprawilem i kichy nie cisne;p
co moge za to ze mozg mi sie gotuje:D
dokladny wynik mam w podpisie

Żółwik Tuptuś - 4 Mar 2008, 21:46

taa to tak jak jeden taki co się przejęzyczył i żone zamiast powiedzieć " kochanie przesoliłaś zupę " powiedział " tykurwo zmarnowałaś mi połowę życia " :fox:
Swoją drogą zdarza się każdemu :)

Ad@mus - 4 Mar 2008, 21:50

:hahaha: :hahaha: :hahaha: :hahaha: :hahaha:
az tak zle nie ma Moderatorze

Bit1 - 5 Mar 2008, 18:06

Ad@mus napisał/a:
ja RS1800 nie jezdzilem ale 2l daje rade
moj silnik byl hamowany na 142,5ps i 203nm wiec daje rade
ciesze sie ze podoba sie wam moj dupowoz
dozobaczenia w poznaniu


Z tego co pamiętam jak Gaszu to hamował to było hamowane na gazie wtedy prawda? A teraz masz nowszą generacje instalacji to chyba jest więcej myle się czy mam racje? :-)

Darekmk3 - 5 Mar 2008, 20:39

Bit1 a moim zdaniem nie ma co teoretyzować tylko udać sie na hamownie, bo wtedy bedziemy mieć ładne porównanie tzn porownanie lpg na blossie i lpg na sekwencji bo są zwolennicy tego i tego jak i wogóle przeciwnicy lpg ktorzy twierdzą ze tylko nadaje sie do kuchenek i zapalniczek :P

wiec tylko hamownia teraz :)

pozdro i gratsy Adaś :)

Ad@mus - 5 Mar 2008, 21:32

shamuje jak bedzie kolektor z rs2000 i ssacy z focusa....:D
jeszcze mam pare pomyslow i planow, ale chwalic sie bede jak juz je wdraze w zycie
teraz wnetrze musze dokonczyc i sound sustem ktory juz mam: radio jvcKD-G332, blaupunkt serii gt i macaudio 9x16 tyl(audiofilem nie jestem ale cos tam pyrkac musi)

prosze doradzic z doswiadczenia jaki uklad wydechowy zrobic, slyszalem teorie ze przelot i kat zostawic, inni proponowali mi calkowity przelot na 2,5", jeszcze inni mowia zeby koncowy tylko dac a reszte przelot...i w sumie juz nie wiem sam:)

PumaRST - 5 Mar 2008, 21:41

czy silnik jest dopręzony??

ja bym z wydechem poszedł tak jak djSthonka czyli max 2,25" i 3 tłumiki z czego pierwszy w miejscu Kata!! żeby zachowac puszkę rozprężeniową. Oczywiście wszystkie 3 tłumi przelotowe ale bedzie głośno

Ad@mus - 5 Mar 2008, 21:44

PumaRST, silnik ma sprezanie mysle jak ori, ale przyznam sie ze jeszcze nie mierzylem
a Stonke juz pytalem ale jakos mi nie odpisal:D

PumaRST - 6 Mar 2008, 06:51

to ja ci odpowiedziałęm za Sthonke :yes: ale mówie bedzie głośno prawie jak WRC, wiec mozna go stłumic komorówką na końcu ale bedzie mniejsza moc.

może pogadaj z nimi:
http://www.mgmotorsport.pl/

żeby ci zrobili wydech

Ad@mus - 8 Mar 2008, 20:09

problem....
wymienilem juz wszystkie wymienialne elementy zawieszenia, poniewarz niepokojaco autko biegalo po pasach na wysokich predkosciach, myslalem ze to wystarczy ale nie...
i teraz pytanie co dalej??;/ zbierznosc robilem i jest oki, jedynie co mi do glowy przychodzi to krzywa????? zwrotnica(chociarz watpie), a moze gniazdo lozyska w zwrotnicy?? a moze wachacz;/
moze ktos mial juz tak i mi pomoze...kutfa ale do 100km/h na wsi pod remizom nie ma bata na mnie:D:D ale co jak powyzej 100km/h lece a nie chce;/

jesli bedziecie mieli jakies sugestie to slucham...ale i tak rozebralem juz zawias z przodu:)

Ad@mus - 23 Mar 2008, 17:33

sylwus90, rozgrzealem opony :1xf:
potem juz to szlo;p
sylwus90, nie cygan
szukanie trasy w mojej fiescie okazalo sie spowodowane przez krzywe mocowanie wahacza
chodzi o te sanki co do budy sie przykreca
sa wygiete i przez to kolo wystaje i nie ma zbierznosci prawidlowej
pozatym fiesta chyba dostanie customowy kol wydechowy i przelot na 2,5" calosc z nierdzewy:D
a tu cos dla oka

Ad@mus - 26 Kwi 2008, 19:36

no to maly apdejt...
samochod juz jezdzi, bardzo dobrze sluzy na codziej jak i do niedzielnej zabawy xxx
to ze wczesniej zamiatalo po drodze bylo przyczyna zbyt dlugiego(o 2cm:O)wahacza z prawej strony
przez to kolo odstawalo i przez to kat kola sie tracil i nie szlo zbierznosci ustawic, pozatym mocowanie wahacza tez bylo krzywe i drazek kierowniczy tez
wiec powymienialem to wszystko a wahacz...no coz, nie szlo dostac takiego jaki potrzebowalem wiec przerobilem stary, otwory nawiercilem dalej tak zeby miedzy sworzniem a tuleja byla taka sama odleglosc jak z prawidlowej drugiej strony,
zeby bylo pewne to smarklem trochu po sworzu, i test cool
po zbierznosci okazalo sie ze katy sa idealne(oczywiscie zanim pociolem wahacz z nowymi tulejami robilem przymiarki i proby na jakims starym zlomie) kiedy juz bylem pewny jak to ma byc przerobilem "dobry" wahacz-kat sprawdzalem na oko z poziomica, udalo sie:)
na jezdzi probnej auto jechalo jak po glajzach(czyt tory kolejowe)

wiec, cale zawieszenie po remoncie juz mam i wkoncu mozna ganiac z wysokimi predkosciami i osiagac v-max :hammer:

wkoncu moja fiesta zaczela jezdzic, wygladac wyglada dobrze ale byla troche brydna wiec ja dzisiaj umylem(zasluzyla sobie)
po myciu politura na lakiere, odkurzylem srodek i psikacz do plastikow nadal blysk plasticzkom:D
srutututu, wiem, ale jak jezdzi to niech i sie prezentuje na niedziele
nakladanie politury


uzywalem srodka firmy NIGRIN czy jakos tak, kosztuje ok20zl i daje fajne efekty-polecam wszystkim przed poznaniem:D

a tu efekt

no i mala sesujka:

efekt jeszcze raz z bliska:

no i pare robutek recznych:

30min roboty ze starym znaczkiem i mam taki, nie wiem czy zakladac czy nie, narazie lezy w schowku:)
no i na koniec cos co dla kierowcy wazne czyli luksus:D:D:D:Dhehe
moje stare boczki byly mocno zszarpane;/, szkoda bo byly eskowe, czyli taka gumowa podrobka alkantary?? nie wiem ale byly poniszczone, wiec postanowilem sie pobawic i z nimi
znallzlem na strychu jakies stare obicie drzwi wejsciowych do domu, spytalem taty-tak byly nasze, wiec pociolem:D
jako ze nie jestem tapicerem to zrobilem najlatwiejsza metoda czyli naciagnalem to na stare boczki podkleilem butaprenem i pozszywalem takerem(zszywki 6mm byly idealne)
dosc gesto je ponabijalem zeby bylo pewnie
pierwszy boczek wyszedl tak sobie ale drugi juz jest OK:)
tapicer za cos takiego stracil by pewno dyplom zawodowy ale jako ze nie jestem tapicerem to sie pochwale, bo wstyd mi za to nie jest a jest lepiej jak bylo, narazie mi wystarczy
oto efekt:

kieszenie w drzwiach polakierowalem narazie na czarny, uzylem zwyklego szpraju...niektorzy mnie pojada ze FAQ nie czytalem ale:D zrobilem po swojemu:)

jeszcze czekam na wydech, ale koles ktory mial mi go robic robi go juz 3tyg, mysle ze do poznania bedzie na tym co mam...trudno;/

to wszystko, sorki za tyle literkow ale mialem poprostu wene
foty robilem telefone wiec nie sa mjut, ale jutro jeszcze jakies bonusy powrzucam:)
pozdrooo nico

daniel - 26 Kwi 2008, 20:24

te felgi są piękne ... auto też, daj się przejechac ;/
Laskosz - 26 Kwi 2008, 20:35

dobrze ze już prosto jeździ :yes: ale boczki stanowczo niet :|
Pozdro

Ad@mus - 26 Kwi 2008, 21:17

Laskosz, jak znajdziesz mi ori z eski to te poleca:D
to jest tylko polsrodek do obranego celu:)

Danio - 26 Kwi 2008, 21:29

fajnie....zadziwia mnie śląsk ostatnio....kosiarki nam sie kończą.... a boczki z ski sam bym przygarnał
Ad@mus - 26 Kwi 2008, 21:34

sie nie ma co sie lubi Danielu...
to sie lubi co sie zrobi:D

Danio - 26 Kwi 2008, 22:00

no i pewnie ceny zawrotne .... wiec i ja sie bede brał za robótki tapicerskie jak przyjdzie czas :)
Daras84 - 27 Kwi 2008, 10:12

dobry sprzecik ;) wpadnij dzisaj do nas na nocne :D o 20 ;) a najlepszy jest ten wydech jak w dieslu :> a znaczek założ bedzie kontrowersyjny :D
Arkadius - 27 Kwi 2008, 10:23

boczki by były całkiem fajne... ale jakby miały uchwyty z xr'ki + panel pod głośnik jakiś taki większy zrobiony bo teraz tak smutno i goło wygląda :(
Ad@mus - 27 Kwi 2008, 12:12

generalnie mi to pasuje, dla mnie minimalizm to zloty srodek
nie mam pakietu xr2i, nie mam sportowej kierownicy, nie mam jakiegos sport tumika:)
srodek jest ori z S-ki blue, myslalem o tchurzolapach, i w sumie dalej mysle i bd myslal ale co wymysle to nie wiem:)

tak jak powiedzialem, chce miec ori boczki z eski, ale nie ma i ch nigdzie wiec te co mialem takie brzydkie i pociete sobie naprawilem i fajno:)
moze sie nie podobac, ale lepsze niz gola blachacha bo jest ciszej:)

za niedlugo zrobie kolejny updejt zdjeciem spod maski:)

Ad@mus - 27 Kwi 2008, 22:28

podsumowanie dnia na xxx:
1. musze pocwiczyc ruszanie
2. megane 2l 150ps dostalo baty, gdyby nie moj start wygral bym ze 2 samochody z przodu ale i tak o maske wygralem
3. astra 1.8 eco tec chyba 136ps baty na 2 dlugosci dostala
4. astra gsi 150ps baty na 2dlugosci(chyba byla juz skatowana)
5. chyba czas na zmiane wydechu
6. czas na zmiane oponek;/ dunlop sp nie daja rady, a moze zmiana rozmiaru kol na 15"?? nie wiem, zobacze bo sa fajne speed line'y do wychaczenia

Daras84 - 27 Kwi 2008, 23:13

15 odpadaja bo ci ja zwolni , a towje dunlopy pewnie maja z 20 lat dlatego sa ...ujowe, Kruk dzisiaj przerabial to samo zero trakcji na 185/50 sp sportach...
Ad@mus - 27 Kwi 2008, 23:15

mam 2letnie oponki
ale chyba kupie conti 195/45/14
co ??

Fordon - 1 Maj 2008, 11:11

Cytat:
megane 2l 150ps

Ciezki klocek, jezdzi bez rewelacji.
2.0 ECO tec ma 136KM a 1.8 chyba 115 i z takowa 1.8 16V astra II jechalem rowno swoja BMW, gdzie Fiesta robi jak o 5 dlugosci ;/
Astra C20XE hmmm tego nigdy nie dowiesz sie czy byl zajaz czy tez trup.
Wydech w wolnossaku zeby robic to wiesz ze bedziesz mial troche do liczenia ;)
Odnosnie opon to twoj wybor ja mam troche baloniaste Micheliny 185/60R14 i 195/60R14
Kup jakies Toyo T1R w 14 ale nie na takim dziwnym profilu tj. 45 tylko 185/55R14 ;) napewno pomoga...

kostek88wjcz - 15 Maj 2008, 14:36

no dzis Ad@mus przestudiowalem twoj temat :) i naprawde swietna furka :) ale na zywca lepsza :) pozdro
madek - 15 Maj 2008, 15:01

kostek88wjcz napisał/a:
ale na zywca lepsza

dokładnie... ideał sleepera. nie rzuca sie w oczy (co najwyzej felgi i ładny lakier ;) ) wiec jest efekt zaskoczenia :twisted:
miło bylo takze poznac wlasciciela, równy z ciebie gosc Adamus :ok: (jak z reszta wiekszosc osob w tym klubie :) )

kostek88wjcz - 15 Maj 2008, 15:31

Ad@mus, wjechal mi na ambicje bo nie wiedzialem co ma w foczce :) mowil ze 1.3 :) ale sie przyznal :) jeszcze raz gratuluje bolida .
Ad@mus - 16 Cze 2008, 22:45

ostatnimi czasy ja i moja foczka doswiadczyla sporo zlych emocji:(
w Piatek tj. 13.6.2008 wysralo sie, i silnik musial byc remontowany,
rozebrano go juz ponownie(2raz od roku) i wymieniono wal, panewki, pierscienie(olej filtry i uszczelki to norma)
dlaczego silnik padl?? w drodze wykrecil sie korek od spuszczania oleju, gdy kontrolka sie zapalila bylo juz po ptokach:(
ale co nie zabije to wzmocni:) fiesta odzyla, ma wiecej sil, czuc to na dupo chamowni
panewki sa z gerlinga, wiec daja rade na dluuuugi czas
pech,,,pech i jeszcze raz pech, az serce mnie zabolalo
ale w 2dni autko gotowe bylo:) a dzisiaj zalozylem sobie nowe sprtezynki i amorki na tyl:
old :

to new:

coprawda nie sa to eibachy, ale sa nowe i sztywniejsze od moich starych springow, lekko obnizyly od poprzedniej konfiguracji, po jezdzie probnej jestem zaskoczony, GTcupline i fajnie sie jezdzi, nietlucze za bardzi i swietnie trzymaja

jeszcze drazki staba przod musze wymienic i tylni stab chwytakami uspawac

jakis czas temu byla sesyjka, wiec prosze oto foto zeby nie bylo za nudno:


Daras84 - 16 Cze 2008, 22:57

te to co po remoncie juz na hamowni byla czy co ?? i jak tys t ozrobil ze nei dokrecil korka :>
Ad@mus - 16 Cze 2008, 23:01

grrrrr...ogladales oszukac przeznaczenie??
korek byl dokrecony i sprawdzony, to nie byla wpadka, to jakas nadludzka chyba sila go poluzowala, sam z Gaszem sie dziwilem o co kaman;/
wazne ze juz jezdzi:)
a za niedluga dojda nowe lampki, i exhaust TDI

FiFa - 16 Cze 2008, 23:22

Ad@mus, bo to był piatek 13 :-P w takie dni wszystko moze sie zdarzyc :-P ale jak juz jest wszystko ogarniete to dobrze :-)
Ad@mus - 16 Cze 2008, 23:28

jest ogarniete, ale zamiast stozka k&n i dolotu z focusa jest nieprzewidziany i w sumie nie planowany remont;/
phi jeszcze na wydech by mi styklo:(

tomekk58 - 16 Cze 2008, 23:33

Adaś fachowe nakretki zaworków masz:D dobrze ze juz jeździ :) moze dasz sie znowu przejechać, tym razem na suchym ;] pozdrooo i walcz!
Danio - 17 Cze 2008, 00:28

jakieś fatum na śląską ziemię przyszło..... co swap to jakieś przygody nieciekawe....


ale najważniejsze że temat ogarnięty i już śmiga :)


apropo 13-tego ....zacząłem sie wtedy spotykać z Olą, kupiłem fiestę, urodził mi sie syn i pełno innych - wiec dla mnie to szczęśliwa liczba :)

Bit1 - 17 Cze 2008, 10:02

Nie no wentyle miażdżą :serduszka: to te lepsze że im się oczy świecą na czerwono w nocy? :odlot:
teraz musisz sobie jeszcze gałkę biegów w tym stylu kupić :-P
A co do samego autka nie pierwszy raz piszę że ślicznotka jedno z najładniejszych w klubie według mnie.
I tym razem życzę dłuższej bezawaryjnej jazdy :-)

Peedro - 17 Cze 2008, 11:35

Bit1 napisał/a:
teraz musisz sobie jeszcze gałkę biegów w tym stylu kupić :-P


Taaa :-) i kierownice z łańcucha :-P

Morał z tej historii jest jeden... nie jeździć fiestą 13 w piątek :-P

Laskosz - 17 Cze 2008, 17:21

hehe sprawdzę sobie w clio i mk1 korki :P a tobie życzę kolejnych km bez przeszkód :ok:
pP - 18 Cze 2008, 18:51

bardzo fajny projekt :) ogolnie bardzo mnie ciekawi ten podpis pod Twoim tagiem, 142 KM, ciekawe jak to smiga, ps. proponuje stworzyc klub zgniataczy be emek, bo wszystko mozna kupic placac karta master card, zobaczyc mine goscia z beemki <???> wyprzedzanego przy 200KM/h "marną" fiesta - BEZCENNE !!! :rotfl:

szkoda ze nie wyszlo teraz z dolotem i ukladem wydechowym, ale to nie zajac, nie ucieknie :)

powodzenia w przerobkach i do zobaczenia kiedys na ogolnopolskim zlocie lub gdzies na pieknych trasach naszego kraju,

easy - 18 Cze 2008, 21:50

naprawdę super sie prezentuje twoja fiesta Adamus mam nadzieje ze kiedyś doprowadzę moją do takiego stanu blacharskiego.
Masz jakaś fotkę poglądową tego dolotu z focusa?

Ad@mus - 18 Cze 2008, 22:18

dzieki chlopak za mile slowa:) prawde mowiac zalamalem sie jak sie silnik zatarl, ale mamy takiego czlowieka jak Gaszu, ktory zrobil mi remonta i jest lepiej jak bylo-dzieki Adamie, jestes gosc!!
brabusss, tak jak napisales, 325i nie ma szans, jedynie co to 328 mnie objchalo, ale nieznacznie, ale i tak pospolite 320 w dol dostaja baty a wlasciciel robi takie WOW
easy, nie mam zdjec, ale foka ma elegancko policzony kolektor, no i dolot idzie wtedy bokiem a nie nad silnikiem wiec sie nie nagrzewa
doprowadzenie blachy to jakies 700zl, luzno, lakier to juz wydatek okolo 2k;/
moja i tak byla w beznadziejnym stanie blacharskim-haziel na maxa:)

SpiderMAN - 20 Cze 2008, 12:04

Gratulacja Adamie... auto wygląda niesamowicie...
Przypuszczam jak jeździ, bo się ostatnio znajomego Clio Williams 150KM przejechałem... :) a to waga podobna...

Skfarek - 24 Cze 2008, 12:10

No to ja jeszcze dorzucę kilka ciepłych słów, widziałem wczoraj na żywca i uwierzyłem, błogosławieni ci co nie wiedzieli na żywo a chwalą - a tak na serio - rewelacja, felgi wyglądają niesamowicie, autko pięknie utrzymane i najważniejsze to co pod maska - totalny wypierdalacz sleeper (no oprócz felg). Tak trzymaj <oki>
SpiderMAN - 24 Cze 2008, 15:23

Popieram Skfarka... Widziałem... zaglądałem... Matko boska... Bat na BMW takie że hoho... :D
Czarna wredna bestia... Cichociemna...

madek - 24 Cze 2008, 16:01

SpiderMAN napisał/a:
Czarna wredna bestia...

czarna to ona chyba nie jest (niebieska perła ?) :)

ale cichociemna tak i to w najlepszym wydaniu :D

mikolaj_r - 24 Cze 2008, 16:21

madek napisał/a:
SpiderMAN napisał/a:
Czarna wredna bestia...

czarna to ona chyba nie jest (niebieska perła ?) :)

ale cichociemna tak i to w najlepszym wydaniu :D


Nie czarna tylko moonlight blue :D

tomekk58 - 24 Cze 2008, 16:23

własnie chciałem to napisac :P Adamus by Was za to zje*ał :P tak jak mnie i kupe innych osób w poznaniu :P
madek - 24 Cze 2008, 16:26

bez jaj na fotkach to jeszcze jak cie moge, ale na zywo trzeba byc daltonem zeby powiedziec CZARNA :-)
SpiderMAN - 24 Cze 2008, 19:03

mikolaj_r napisał/a:
madek napisał/a:
SpiderMAN napisał/a:
Czarna wredna bestia...

czarna to ona chyba nie jest (niebieska perła ?) :)

ale cichociemna tak i to w najlepszym wydaniu :D


Nie czarna tylko moonlight blue :D
Ciemno było... no... :P Sorka. racja, popatrzyłem na foty, midnight blue jak ta lala...
Ad@mus - 25 Cze 2008, 09:16

dzieki chlopaki za spota, dla nieswiadomych-tak, jest to moon light blue:)
Dzieki Piotrek za kimano, za pomoc i w ogole wszystko...
wrzoc tu foteczki co zrobiles jak bedziesz mial czas

a tak w temacie fofi 2l objechala do Krakowa i spowrotem, bylo wporzo jedyne bolaczki jakie na trasie usowalem to zapowietrzony uklad chlodzenia...

Krawiec - 25 Cze 2008, 23:16

i patrzyłeś co 200 metrów czy Ci olej nie ucieka :D
Ad@mus - 25 Cze 2008, 23:22

tak, i przewiozlem krawca i byl zsikany po kostkach:D
Arkadius - 16 Lip 2008, 20:36

sylwus90 napisał/a:
[url=http://img523.images....th.jpg]Obrazek[/URL]
[url=http://img523.images....th.jpg]Obrazek[/URL]
[url=http://img523.images....th.jpg]Obrazek[/URL]
i jak sie wam podoba adasia fiesta na bialych (zapozyczone na 10min od staha w sobotnio-niedzielnym spotem :P ) ... stahoojeden dopadl takie cudenska za 120pln w stanie bdb... adama fiesta wyglada pieknie na nich... kup se takie :D :devil:



za ile?????? ja też takie chce nunu nunu

Laskosz - 16 Lip 2008, 20:37

skończcie pierdoszyć :P ta fiesta jest ładna jak jest :ok:
Ad@mus - 16 Lip 2008, 22:11

Laskosz, dzieki za komplementa ale i tak jak by byly takie lampki w moim zasiegu za 120zl to grzech bylo by ich nie kupic

ale i tak poluje na hella hinantai
narazie musze zrobic do porzadku uklad wydechowy potem bd myslal dalej, no ktos musi mi skonczyc polerke kapy zaworo ;/

Tommy - 17 Lip 2008, 14:45

Walcz :D
Arkadius - 17 Lip 2008, 16:21

Ad@mus napisał/a:
narazie musze zrobic do porzadku uklad wydechowy potem bd myslal dalej, no ktos musi mi skonczyc polerke kapy zaworo


jak masz dostęp do miga to nie ma problemu :)

ja niedawno robiłem cały wydech i od kata do samego końca nie wyszło mnie to nawet 100zł :P zaznaczam że z nowych rur :) 2mb rury + 3 kolanka i jedziesz;]

Ad@mus - 17 Lip 2008, 16:54

dostep do miga i materialow mam ale brakuje mi czegos bardziej wyrafinowanego-czasu ni ma ;/
jak masz foto to pokaz jak zrobiles wydech,
ja bede srednice powiekszal z moich fi45 na 55(chyba z 1.1 mam caly uklad ;/ )
katalizator leci, srodkowy leci na koncowym londuje komorowy ulter ze skromna koncowka max 80mm
kolektor mam niby pomierzony, ale zanim go zrobie to tez czasu sporo minie, bede bazowal na wymiarach c20xe ale robil bede od podstaw, zobaczymy co z tego bedzie :devil: skoro na 1.1 mam juz sporo capów

Arkadius - 17 Lip 2008, 17:17

Fotki niestesty nie posiadam żadnej bo nie mam teraz dostępu do kanału zeby zrobić foto...

ja mam fi50mm zrobione u siebie tylko ze bez żadnego tłumika (katalizator się jeszcze utrzymał narazie póki nie kupie imitacji przelotowego) a końcówke też mam ultera tylko 65mm chyba ;p

Ad@mus - 28 Lip 2008, 23:30

no to bedzie inaczej jak zakladalem,
konstrukcja sprawdzona w motosporcie:D
total przelot fi56 bez kata i tlumikow, na koncu tlumik total przelot z opcjo Sajlens, czyli
allegrowy szit wm WRC z silnecerem, moze i kupa ale jest luzny i puszcza zajebiste marchewy na 50cm,

zobaczymy jak to bedze

a wszytsko przez Roberto!!! :1xf:
dzisiaj ambitnie sie zabralem za wnetrze
calosc rozebralem i wyprałem ręcznie, bo na pierwszym fotelu frania mi sie złamała :D
efekty


dla Oka kiedys obiecalem ze nawrzucam fotek ale mam slabe lacze wiec taka jedna se wkleje i tyle

Tommy - 26 Sie 2008, 09:36

Jak w wiosce smurfów :ok:
naaajjjjjssss :D

stafcio - 26 Sie 2008, 13:17

bardzo fajnie sie prezentuje, niezly sleeper :D pozdro!
madek - 21 Wrz 2008, 23:07

Ad@mus, masz kilka fot na zyczenie :)



Ad@mus - 22 Wrz 2008, 20:19

Fenks Kubuś:D
jur de grejtest <8>

[ Dodano: Sro Mar 18, 2009 22:20 ]
z nowosci to wkony odetkalem fieste z dupy czyli uspawalem z kolega caly uklad wydechowy czyli od kolektora do konca bez giecia, wyszystko na skosach 3 dni roboty:D zaznaczam ze zaden tlumikarz nie chcial tego robic a jak chcial to za duzo bo ok 500zl ;/ wiec sikam na taka robote i sie zabralem sam.
fi 55 koncowy tlumik ulter i wypatroszony kat, wiecej puszek nie pamietam :)
odetkalo to troche silnik i teraz kreci sie szybciej co mnie cieszy


na wiosne wrzucam na auto inne fele, zakladac bede rs2000 15" ale narazie sie maluja
musze podleczyc bue bo sol ja troche zniszczyla, tzn nie ma zle ale pas przod i tyl sie troche zarumienil wiec bede drapal do golego metalu i malowal na nowo:
-pytanie?? czym nalepiej zabezpieczyc??

na zamontowanie czeka kolektor ssacy z RQB bo obecnie mam RDA, oczywiscie odswieze co nieco pod maska:D szukam jeszcze przepustnicy z 2l i narazie koniec planow z silnikiem, moze ewentualnie pobawie sie glowica, ale czas pokaze i czy w ogole bede mial czas ;/

dodatkowo zaloze chyba hebel na przod z rs2000 no i mam w zanadrzu pare pierdulek do naklejenia:)

w koncu bede musial jechac na hamownie i pragne zeby wyplulo 145ps, ale watpie ze przeskoczy 140...sie zobaczy :)

Tommy - 24 Mar 2009, 20:09

Wreszcie wiosna w temacie :D

Heble dobry wybór ;)

Ad@mus - 1 Kwi 2009, 22:58

up :(
niestety fiesta nie doczekala do kolejnego zlotu :(
dzisiaj ok godziny 17:30 wracajac z pracy dostalem wystrzalu w kole przy predkosci ok 120km/h, zarzucilo mnie i scianelo samochod na pola(fart ze pole a nie slub albo znak)
zatrzymalem sie po paru kozlach, nie ma co ratowac ;/
fotki wrzuce jutro bo sie jeszcze trzese;/

Gilgamesz - 1 Kwi 2009, 23:15

niedobrze :(

A Ciebie chociaż ochroniła jak się należy ?

Laskosz - 1 Kwi 2009, 23:24

Adaś nic się nie martw :) ważne że tyś cały :yes: :V:
Daras84 - 1 Kwi 2009, 23:42

korde co wy wszscy przeca dzisiaj 1 kwietnia.
pP - 2 Kwi 2009, 00:06

coś podobnego miałem zmyślać, ale tramwaj nie tak łatwo zrolować.. :rotfl:
adi08 - 2 Kwi 2009, 00:14

Ad@mus napisał/a:
up :(
niestety fiesta nie doczekala do kolejnego zlotu :(
dzisiaj ok godziny 17:30 wracajac z pracy dostalem wystrzalu w kole przy predkosci ok 120km/h, zarzucilo mnie i scianelo samochod na pola(fart ze pole a nie slub albo znak)
zatrzymalem sie po paru kozlach, nie ma co ratowac ;/
fotki wrzuce jutro bo sie jeszcze trzese;/


:hahaha: jakbym Cię nie znał to może i bym dał wiare w tą opowieść zza 7 mórz :2xf:

Miły - 2 Kwi 2009, 00:19

no właśnie... tak podejrzewałem :>
kostek88wjcz - 3 Kwi 2009, 20:19

przez chwile juz sie balem ;) szkoda by bylo tej bestii :)
Ad@mus - 4 Kwi 2009, 17:24

nie zbyt smieszny psikus ale w PRIMER aprilis nikogo nie zrobilem w h**a wiec z braku laku postanowilem was nabrac, zart srednio zabawny a moze i nawet nie smieszny ale nabralem was :D

a wiec Prima aprilis ziomale :2xf:

Miły - 4 Kwi 2009, 17:27

nie wszystkich :P
tajmus - 4 Kwi 2009, 22:26

ja sie nabralem :2xf:
DziDzia - 14 Cze 2009, 10:10

A cóż to takiego :?:
http://olza.autoteam.pl/o...edaz/36099.html



pozdro :!:

pP - 14 Cze 2009, 12:14

właśnie??
za rok miałeś być!

Ad@mus - 14 Cze 2009, 18:49

ale gadacie, te ogloszenie bylo wystawione jakis rok temu i wisi caly czas, juz o nim zapomnialem
wtedy akurat bylem napalony na focusa teraz juz sie troche uspokoilem ;p

Bit1 - 14 Cze 2009, 18:55

A na tym ogłoszeniu pisze
Kod:
Data dodania:     2012-11-01
:hahaha:

to troche jeszcze powisi

Peedro - 14 Cze 2009, 20:05

w zeszłym roku przeniósł się do przyszłości by dodać ogłoszenie a następnie wrócił, co w tym dziwnego :-P :hihihi:
Tommy - 15 Cze 2009, 07:58

Bit1 napisał/a:
A na tym ogłoszeniu pisze
Kod:
Data dodania: 2012-11-01


A to już moja sprawka :D
Ale trzeba było pomodzić w systemie, żeby 1 miejsce było bo portal nie ma pozycjonowania :D

Ad@mus - 8 Lip 2009, 18:29

pochwale sie moze bo dawno nic nie pisalem
2 miejsce w klasie 1800/2000 na zlocie FKP w ułęży
jestem zadowolony tym jak auto jezdzi
http://www.youtube.com/watch?v=b8XBhvwzHPc
na dzien dzisiejszy autko prezentuje sie tak"

http://img210.imageshack.us/i/fiesta002.jpg/
http://img118.imageshack.us/i/fiesta003.jpg/
http://img248.imageshack.us/i/fiesta004.jpg/
http://img20.imageshack.us/i/fiesta005.jpg/
http://img193.imageshack.us/i/fiesta006.jpg/
http://img118.imageshack.us/i/fiesta007.jpg/
http://img16.imageshack.us/i/fiesta008.jpg/
http://img7.imageshack.us/i/fiesta009y.jpg/
http://img186.imageshack.us/i/fiesta010.jpg/
http://img186.imageshack.us/i/fiesta012.jpg/
http://img523.imageshack.us/i/fiesta013.jpg/
i detale ktore sobie sprawilem:
szukam jeszcze znaczkow forda do przerobki na fake cossie



szukam jeszcze znaczkow starego typu zeby je przerobic na fake cossie

teraz z mechaniki czeka kolektor wydechowy w kolejce z focusa
zobaczymy jak to bedzie
pomalu i do przodu

Fordon - 8 Lip 2009, 20:18

Zasmuce cie ale znalazlem juz lepszy kolektor niz ten z Foki ale sa tego plusy jak i minusy...
+ taki ze sonda pasuje i jest on 4-1
i chyba na tym puki co koncza sie plusy bo nie testowalem tego jeszcze na aucie.
teraz minusy
- nie pasuje pod zetec-a trzeba przerabiac otwory montazowe pod sruby mocujace kolektor
- trzeba przenosic kanal 4 gara o okolo 2-3cm zeby spasowac to na zeteca
Adam ja to bym raczej ruszyl 4 litery po ECUmastera i zaczol zabawe z elektronika niz bawic sie w stiker tuning, bo z Hond nie ma sie co nabijac za to trudniej im dorownac wiec to R hmmm moze cie przypadkiem zaskoczyc nie raz...

pP - 8 Lip 2009, 21:26

Fordon napisał/a:
bo z Hond nie ma sie co nabijac za to trudniej im dorownac wiec to R hmmm moze cie przypadkiem zaskoczyc nie raz...

ale honda nie skręca :rotfl:
poza tym 60% "R" na hondach też jest fake :yes:

co do fiesty to pełen szacunek!! nie powstydziłbym się taką, ba nawet bym taką chciał mieć!!

Ad@mus - 8 Lip 2009, 21:43

z type-r sie nie nabijam
logo mialo byc na pierwszy rzut oka fakiem i mialo osnaczac to czym moj samochod jest
czekam na info odnopsnie kolektora :twisted: :_

Fordon - 8 Lip 2009, 21:47

pP napisał/a:
ale honda nie skręca :rotfl:

Poganiasz z Integra DC2 na torze to porozmawiamy... Glupi ITR w DC2 jest najlepiej prowadzaca sie FWD jaka do teraz wyprodukowano, a czesto swoja charakterystyka bije RWD...
R spoko czesto Fake ale nie chcial bym sie naciac na zadne auto robione przez chlopakow z GRT Zefir cos moze powiedziec jak po remoncie Pumy i dokoptowaniu przez GRT softu jak i paru zabawek 1.5 zapierdziela...
2.0 w fiescie spoko naprawde fajny silnik ale pamietac trzeba o jenym zawsze jest wieksz rybka...

Laskosz - 8 Lip 2009, 22:23

Ad@mus napisał/a:
czekam na info odnopsnie kolektora :twisted: :_


no ja też ;/

PumaRST - 9 Lip 2009, 08:13

Fordon napisał/a:
... Glupi ITR w DC2 jest najlepiej prowadzaca sie FWD jaka do teraz wyprodukowano,...


nie do końca masz racje, bo najlepiej prowadzącą sie FWD który pobił Integre to Focus I RS a od niego jest jeszcze lepszy Focus II RS który bije na łeb i szyje również japońskie AWD.

pP - 9 Lip 2009, 08:16

Fordon napisał/a:
Poganiasz z Integra DC2 na torze to porozmawiamy...

chyba nie ta klasa?? interga z tego co wiem, to seryjnie ma szperę!! a to jest baardzo dużo..

Fordon napisał/a:
R spoko czesto Fake ale nie chcial bym sie naciac na zadne auto robione przez chlopakow z GRT

a oni nie chcieli by się naciąć np. na rastę i tak w kółko można,


Fordon napisał/a:
2.0 w fiescie spoko naprawde fajny silnik ale pamietac trzeba o jenym zawsze jest wieksz rybka...

pisałem o moich doświadczeniach z typerami..na torze jeździły tak samo jak ja mimo 50KM więcej i wielowachacza z tyłu.. :D

nie oftopujmy Adamusowi.. dla mnie jego auto w pełni zasługuje na miano R wśród fordów, honda i mercedesów..za pomysł, wykoanie, wygląd samochodu i serce, które na pewno włożył w jego budowę!!

tomekk58 - 27 Sie 2009, 21:02

sie ziąą pochwal wzmianką w "GT" !! :D
Ad@mus - 28 Sie 2009, 12:07

:hahaha: :hahaha:

DziDzia - 28 Sie 2009, 14:21

Się rozpisali.. No ale zawsze coś jest :ok:



pozdro :!:

Piter - 28 Sie 2009, 16:16

Znajome zdjęcia :)
Ad@mus - 28 Sie 2009, 18:23

Piter, wiadomo <8>
mikolaj_r - 28 Sie 2009, 20:08

Gratuluje artykułu, tylko powiedz mi Adam, gdzie Ty masz ten komplet rozpórek? :P
Laskosz - 28 Sie 2009, 22:26

yyy na co po co Ci to Adaś? :|
Ad@mus - 28 Sie 2009, 22:42

nie mam rozporek, jak sie to mowi kazdy swoja zupe warzy... se napisali i juz, a co nie moge miec ;p
Laskosz, co mi po co??

[ Dodano: Nie Wrz 20, 2009 19:07 ]
oki wiec fiesta musi teraz przejsc mały remont zawieszenia,
wjada wszystkie elementu bo stuka puka cos z przodu i nie wiem co ale raczej wszystko juz bedzie do wymiany

w srodku zawitała gałeczka z alu w stylu type-r:
http://i28.tinypic.com/1j2a8x.jpg

dzisiaj mała sesyjka po wczorajszym pucowaniu autka:


aparat musze chyba juz zmienic

mikolaj_r - 20 Wrz 2009, 21:28

Ad@mus napisał/a:

...aparat musze chyba juz zmienic


Panie więcej światła do aparatu Pan wpuść :D

tomekk58 - 20 Wrz 2009, 23:21

a gałke to nie powiem od kogo splagiatował ;>
Ad@mus - 17 Paź 2009, 20:34

a czemu moj temat jest powieszony?? :D
Żółwik Tuptuś - 17 Paź 2009, 21:42

Hmm - już go odwiesiłem , ale sprawa zagatkowa :)

ps: Myśle że któryś z modów obsługiwał klawiaturę po treningu bokserskim i rękawic nie ściągnął .

Ad@mus - 17 Paź 2009, 21:49

nic sie nie stalo, nawet bylo fajnie przez krotka chwile byc wyjatkowym :D

[ Dodano: Nie Lis 01, 2009 13:05 ]
zawieszke z przodu opanowalem, teraz nie podobaja mi sie amorki z tylu, trza wymienic zeby bylo ladnie i cicho
na wiosenny planuje pare modywfikacji i mam nadzieje zciac sie na 1/4 z mk6 st :)
pare pomyslow Fordona, pare moich i mysle ze bedzie predzej
do tego ogumienie i ofelunienie sie zmieni, i zobaczymy
po drodze zobaczymy czy bedzie mi fofi fochy stawiala :devil:

[ Dodano: Wto Lis 03, 2009 20:42 ]
zamowilem wlasnie lampy hella z dymem na kierunkach, zobaczymy jakie to bedzie jak przujdzie :)
teraz szukam jeszcze kolektorow :)

zimmerman - 14 Lis 2009, 13:26

ile sie zbiera ta fiesta do setki z tym silniczkiem dwa litry? ile wyciaga maxymalnie?
jakie spalanie? masz wniej gaz? :rotfl:

swoja droga pelen szacun Ci sie nalezy i zazdrosze autka :) :-)

Piter - 14 Lis 2009, 13:30

Fakir, 6500 zł i jest Twoja SPRZEDAM
zimmerman - 14 Lis 2009, 13:35

wiem wiem wlasnie tu trafilem z tej aukcji

no gdybym mial niepotrzebne 6500zł to bym sie nie decydował, albo 8 z tymi zajebistym felunkiem, no ale nie tereaz niestety

ale co, mam swoja kosiareczke :-)
moim nastepnym autem pewnie bedzie jakas fofi po modfikacjach

PumaRST - 14 Lis 2009, 18:04

Ad@mus kolektor jest w dziale aukcje do sprzedania od Fiestomaniaka.
Ad@mus - 16 Lis 2009, 08:08

PumaRST, widzialem, ale 400zl za wydumke rs2k to troche za duzo nie sadzisz?? kiedys na allegro za 400zl byl kolektor z kwasa "sportowy" niby dedykowany do focusa 2l,
ten kolegtor z gieldy jest fajny ale za drogi;/
zastanawiam sie nad duratec-iem

PumaRST - 16 Lis 2009, 08:24

Ad@mus napisał/a:
PumaRST, widzialem, ale 400zl za wydumke rs2k to troche za duzo nie sadzisz??


nie sądze. według mnie to dobra cena jak policzysz, kolektor jakieś 200zł + flansza 100zł i do tego spawanie to ci wyjdzie koło tych 400zł jak by sie zgodziłz przesyłką to bym brał. ale ty zrobisz co chcesz

Daras84 - 16 Lis 2009, 15:21

to jest tak.... kazdy by chcial a jak juz jest to z drogie <hahaha>
odyniec - 16 Lis 2009, 16:14

Daras84 napisał/a:
to jest tak.... kazdy by chcial a jak juz jest to z drogie <hahaha>
tak jak jego auto...no fiesta 2.0 czemu nie, a ile kosztuje...?
a to nie, dziękuje :rotfl:

Ad@mus - 16 Lis 2009, 18:06

wszyscy macie racje:)

[ Dodano: Nie Sty 17, 2010 12:42 ]
problem...
pytanie??
wszystko bylo ok i cos sie syplo, jezdzic sie da ale irytuje mnie to...coś
wiec:
silnik odpala bez problemu, na zimnym silniku na benzynie jedzie sie ok przez okolo 1000m, potem silnik nie ma full mocy, tak jakby mial za malo powietrza albo paliwa, albo go zalewa?!
pozniej zaczyna lekko skubac, po przelaczeniu na gaz chodzi jakby na 3 gary, ale w sumie moc odzyskuje po zagrzaniu

wymienilem swiece, kable wn, cewke sprawdzilem i wtryski tez wydaja sie podawac rowno paliwo,
natomiast stwierdzilem juz ze listwa wtryskowa z LPG jest do wymiany, ALE!!
skoro listwa jest K.O. to czemu mam tez problem na benzynie??

cos jest na rzeczy, ja stawiam na ukl. zaplonowy albo ukl paliwowy, ale pomyslow mi braklo wiec pytam was...
pozdro

dziamdziam - 17 Sty 2010, 16:23

up
Laskosz - 17 Sty 2010, 22:54

sonda?
Ad@mus - 27 Sty 2010, 18:23

dyskusja na pare apgrejdów

-z nowosci mam lampki hella z tylu z ciemnym kierunkiem, nowe lamki na przodzie i wkonu nie zezuje mi swiatlo
-zanabylem glowice z 1.8 i bedzie przygotowana i poskladana "moze" na wiosne
-mysle nad plastikiem od mdo i wydechowym kol od foki

n-arazie musze przemyslec co pozmieniac a co obstawic
-prawdopodobnie silnik wyciagne i uszczelnie go na nowo, komore silnika umyje i psikne na czarno bo juz kielichy trza podratowac troche,

-skrzynia biegow albo ustapi miejsca z xr2i albo zostanie rozlozona i poskladana na nowych simmerach i zalana nowym olejem

-listwa wtryskowa z LPG juz w haha ha leci i na 4cyl wtrysk nie leje

-amory na zadek zmienic musze

-tuleje wahaczy przod i laczniki staba przod

-nowe swiece trza dac i na hamke zajechac
-plan prac powinien sie skonczyc przed wiosennym-musze objechac st150 :D

-moze poprawki lakiernicze na wiosne jak kasy zostanie

-fele z rs2k zaloze i mangele pojda do sprzedania, bo do celow na ten sezon to auto ma jechac a nie good looking


-i teraz pytanie, ciezko chodzi mi kierownica, wiec pytanie moje dlaczego, kola letnie czyli lacz 185 szeroki wiadomo czemu bylo ciezko, natomiat dziwi mnie czemu na zimowkach nie kreci lekko??
czy przekladnie kierownicza mozna rozlozyc i jakos nasmarowac??-pytam bo nie wiem, jeszcze tym sie nie bawilem

-i drugie pytanie-chcac zwiekszyc srednice przepustnicy mozna zalozyc duza np z st-ka, ale czy inne rozwiazanie czyt. custom wchodzi w gre?? myslalem co by rozwiecic ori przepust na tokarce na prawie 70mm, i zalozyc wieksza blage doń??
tylko czy takie wiercenie nie popsuje przepustnicy?? sa tam te kanaliki lewego powietrza(co by na wolnych pyrkalo) i jesli ja rozwierce to moga sie zkiełbasic "wlasciwosci" przepustu i beda problemy na wolnych

pisze tak jak umie, nie znam fachowego nazewnictwa bom po LO jest:) mechanik ze mnie zaden ale co nieco działam we wlasnym zakresie, a do tokarki mam dostep i poslugiwac sie nia umiem :)

yarbin - 27 Sty 2010, 18:26

Ad@mus, u mnie mechanior jeszcze w czinkłeczento (tak, tak, na holenderskim gazie) przy okazji wymiany amorów bodajże łożyska macphersonów przesmarował i dużo lżej się kręciło kierą
Ad@mus - 27 Sty 2010, 18:33

te lozyska i tak bede wymienial, koszt nie wielki a napewno cos to zmieni
odyniec - 27 Sty 2010, 19:29

Ad@mus, czy zimówki czy letnie to bez różnicy...
Peedro - 27 Sty 2010, 22:49

Adaś krzyża wymień i będzie Si
A jak objedziesz ST to ja i tak Cię złoję tym razem :devil:

tfuu edit :) to pisałem ja Laskosz tylko sie zapomniałem wylogować z profilu braciaka...

Ad@mus - 27 Sty 2010, 23:38

odyniec, nie pisz tak ze bez roznicy, bo lato mam szerokie a zima o polowe wezsza jest, a na fizyce uczyli mnie cos takiego co sie nazywa "tarło", tfuuu to raczej na bioli - tarcie, tak to mialo byc :)

Piotruś krzyz mam 5cio miesieczny i na sto pro jet si, zmienie lozyska na MCpersonie i zobacze, ale pytanie brzmialo czy przekladnie mozna rozlozyc i nasmarowac, bo jak tam jest jakis smar od 93roku to juz to bedzie kupa nie smar

Laskosz - 27 Sty 2010, 23:50

Ad@mus napisał/a:
Piotruś krzyz mam 5cio miesieczny i na sto pro jet si

a siknij na niego odrdzewaiaczem to będziesz pewien....

Ad@mus - 27 Sty 2010, 23:56

mialem go na dloni :) wiem ze jest ok :) raz w roku go zmieniam, musowo, na szerokiej feli to patologia:D
odyniec - 28 Sty 2010, 17:24

Ad@mus, ale określiłeś tylko rozmiar letnich, zimówek nie, więc nie wiedziałem i myślałem, że masz ten sam...
Darekmk3 - 28 Sty 2010, 20:23

pociuloku posluchaj sie Piotrusia :d, wymiana łożysk moze nie pomoc, a jak bedziesz wymieniac łozyska to wymien tez poduszke macpersona co by dwa razy nie rozbierac, mi w niebieskiej zawsze kiera ciezko chodzila pomimo lekkiego silnika - a wszystko bylo nowe(ale jak krzyzak dostal wiecej smarowania to na jakis czas pomagalo.. ),a tak wogole to nie narzekaj tylko tez troche mięśni nabierz - chocby od krecenia(trza być twardym nie mętkim) :P :D
pozdro :)

Peedro - 28 Sty 2010, 20:28

A jak puszczasz kiere to wraca ci do neutralnego położenia? bo jak opornie, i nie kce to napewno krzyżak, bo ja tam miałem :-P
Ad@mus - 28 Sty 2010, 21:47

Peedro, wraca, wiem ze to nie krzyzak, niedawno go zmienialem i wiem jak sie zachowuje skapcenialy krzyz
Darekmk3, w niebieskiej to w ogole byla tragedia, i wszystko pozmieniane bylo, ale powiedz czy robiles cos zeby bylo lepiej z maglownica/przekladnia??
jak tam jest towot ztwardnyty to bedzie kupa jak h@@huhu

Darekmk3 - 29 Sty 2010, 18:27

Ad@mus napisał/a:
Peedro, wraca, wiem ze to nie krzyzak, niedawno go zmienialem i wiem jak sie zachowuje skapcenialy krzyz
Darekmk3, w niebieskiej to w ogole byla tragedia, i wszystko pozmieniane bylo, ale powiedz czy robiles cos zeby bylo lepiej z maglownica/przekladnia??
jak tam jest towot ztwardnyty to bedzie kupa jak h@@huhu


magiel był zmieniany na nówke i gowno dało, ogolnie w jednym czasie bylo cale nowe zawieszenie i uklad kierowniczy i po ustawieniu zbieznosci chodzilo lzej moze z miesiąc,i tez nie odczuwalem roznicy miedzy oponą zimową 155/70/13 a letnia wtedy 175/50/13 ... , ogolnie ten typ tak ma - nie ma wspomy nie ma lekko i koniec :)

Ad@mus - 2 Mar 2010, 21:38

brzydkie to ale wlasnoreczne, narazie evoI, jeszcze dopracuje i bede konczyl operacje kolektora wydechowego:


moze nie wyglada ale mysle ze zda egzama :cojest:

Laskosz - 2 Mar 2010, 21:49

Ad@mus napisał/a:
moze nie wyglada ale mysle ze zda egzama :cojest:

zostaw jak jest to zda :devil:

Adiik - 2 Mar 2010, 22:02

dopracowanie, spasowanie rur pod nowe wyloty , spawanie i montaż to chyba mnie czeka. <8>
Laskosz - 2 Mar 2010, 22:11

Adi to widzę że sie cieszysz :)
Ad@mus - 2 Mar 2010, 22:15

on sie zawsze cieszy
Laskosz napisał/a:
zostaw jak jest to zda :devil:

to znaszy ze nie mam poprawiac tej flanszy czy nie robic kolektora :2xf: ar ju skerd ??

Fordon - 2 Mar 2010, 22:53

Nie nie misiu misiu... tak sie robi flansze pod kolektor :) tej pod T nie pokaze :-P

Laskosz - 2 Mar 2010, 22:55

Ad@mus napisał/a:
ar ju skerd ??

moja dziewczyna Cię objedzie ziooom :devil:

elmek13 - 2 Mar 2010, 22:56

Fordon, z tego co pamiętam masz dojście do lasera i dlatego taki ładne wyszło.
Fordon - 2 Mar 2010, 23:02

Nie tylko dzieki laserowi, mamy cale zaplecze maszyn CNC + jakies frezarki + magnesowki i inne cuda na kiju... ta flansz jest po laserze i magnesowce, po spwaniu TIG-iem i tak trzeba bedzie jeszcze ja lekko planowac bo ida bardzo duze naprezenia...
Przyklad spawu na rozporce robionej od zera:

Cala rozporka w pelnej okazalosci...

Ad@mus - 3 Mar 2010, 09:56

nie bede sie spierał ze ta moja flansza jest lepsza od tej co Konrad tnie, chcialem sprobowac czy dam rade to wystrugac w przydomowym warsztacie, mysle ze sie udalo, idealna nie jest, trzeba bedzie ja poprawic i dopracowac ale nic mnie nie kosztowala oprocz czasu :)
elmek13 - 3 Mar 2010, 11:49

Ad@mus, i o to chodzi. :V:
Żółwik Tuptuś - 3 Mar 2010, 21:44

Adamus

Wyszedłem z takiego samego założenia jak Ty - ma spełniać swoją rolę , a przy dokładności pasowania każdej flanszy i tak trzeba zrobic porting i spasowanie już na aucie . U mnie wyglądało to tak :



czyli było jeszcze bardziej chamsko :yes:

Flansza Fordoniastego jest lepsza i nikt tego nie kwestionuje , zresztą następną do mnie najpewniej wykona właśnie On , ale taka garażowa dłubanina daje naprawdę sporo frajdy , a w połączeniu z jakąśtam poprawą osiągów to naprawde super sprawa .

Ad@mus - 4 Mar 2010, 08:01

e no u ciebie to kanaly przynajmniej tej samej srednicy sa :ok:
u mnie tez beda a co :rotfl:

Krawiec - 4 Mar 2010, 11:03

Żółwik Tuptuś, ziomus co Ty chcesz od swojej flanszy... wyglada bardzo dobrze i solidnie...
Ad@mus - 12 Mar 2010, 17:21

wiec tak, kolektor jest in progress, flansza jest poprawiona,
pytanie mam takie,
mam hebel od scorpio ktory jest praktycznie taki sam jak od rs2k tylko w odruznieniu od rs2k zacisk jest zeberkowany(jakies prymitywne chlodzenie plynu hamulcowego) i teraz widze ze bez modyfikacji mi to nie podejdzie;/ et tarczy jest za male
jak to wygladalo przy setupie od rs2k?? sa osoby ktore montowaly to u siebie i czy zeczywiscie jest to p&p, dodatkowo z ciekawostek trza nawiercic otwory w jażmie co by przykrecic zacisk od scorpiona, bo scorpio ma wieksze sruby mocujace

znaczy sie z tego co kumam moim ramem starczy jak zalozye tarcze z wiekszym ET, popraostu jesli rs2k wchodzi p&p to moze do tego co mam zaloze dysk z rs2k i bedzie juz gralo

jakie tarcze polecacie i jaki kloc do tego-pozdro

Rkalitka - 12 Mar 2010, 17:49

Ja mam taki setup z mondeo - poczytaj sobie w moim temacie jak to zrobiłem - scorpio/mondeo ma to samo łącznie z odsadzeniem tarczy.....
Marek - 12 Mar 2010, 17:50

z RS2k plug&play ;) żadnej rzeźby tylko nie wchodzą na każde koło, tj na pewno nie na każdą 14" bo się ramiona felgi opierają o zacisk, np kołka RST nie wchodzą.
Ad@mus - 14 Mar 2010, 12:57

no to ja nie kumam, powinno byc p&p a nie jest, po zlozeniu w calosc klocek ociera o tarcze, pilnikowalem prowadnice ale i tak lipa, nie wiem, moze jakies podkladki dam??

co myslicie BTW i tej feldze??
http://www.allegro.pl/ite..._dtc_4x108.html

tomekk58 - 14 Mar 2010, 13:39

bier Adaśko, pomalujesz na jakiś ciemny grafit albo na czarny połysk i będzie gites do sleepera:D
Ad@mus - 14 Mar 2010, 14:46

nawet jakby byly odrapane to nic nie zmienia, sa ultra lekkie i stosowane do asfaltowych ewentow, 5,6kg na felge, nie codzienna fela
z tym ze droga w pierona

Laskosz - 14 Mar 2010, 21:02

brzydkie te fele że hoho
Żółwik Tuptuś - 14 Mar 2010, 21:10

Et dosyć wysokie , więc pomyśl czy przy tej szerokości nie będą gdzieś zawadzały u Ciebie .

Z drugiej strony ( chyba że nie zauważyłem ) ale kolo pisze , że felgi 4*108 i dlatego się musi rozstać , a na zdjątkach są fele z ośmioma otworami na śruby , czyli najprawdopodobniej 4*108 i 4*100 ( lub 4*98 ) - nie dziwne to ?

Daras84 - 14 Mar 2010, 21:34

pisze ze dwa rozmiary 4x108
Żółwik Tuptuś - 14 Mar 2010, 21:40

fakt - nie doczytałem - oświeci mnie ktoś po co takie udziwnienia ? ( 2*4*108 ? )
pP - 14 Mar 2010, 23:23

felgi sprzedaje mój kolega..swoją drogą kupiłem je na ten sezon już od niego do stka, ale dwa dni poźniej sprzedałem auto..wróciły do niego.

mogę z nim porozmawiać co do ceny :)
felgi są 2*4*108..kupił janusz je do clio bo myślał właśnie, ze są 4x108 i 4x100 ale niestety są dwa takie same rozstawy..
generalnie polecam felgi!

Ad@mus - 6 Kwi 2010, 19:44

korzystajac z dnia wolnego Ad@mus udał się wkoncu do garażu, spolerowal auto i odsyfil po zimie:



no i mimo ze auto stare brzydkie a po zimie obgryzione strzelilo juz 70tys po swapie i jestem bardzo zadowolony z usterkowosci tego wynalazku

pozatym fiesta z mangelsmi sie rozstaje a orzenie ja z czyms innym dobrze wam znanym :)

elmek13 - 6 Kwi 2010, 21:08

Ad@mus, Chyba raczej komuś Wam znanemu.... :V:
Ad@mus - 18 Kwi 2010, 13:08

z braku czasu niestety auto czeka na kol wydechowy gdzie prace przy nim stanely w polowie drogi, po drodze fiesta sie rozkaprysila, winna byla wtyczka przeplywomierza(ukruszyly sie kabelki), w drodze szukania przyczyny kaprysow(prawie wszystko wskazywalo na uklad zaplonowy) wymienilem swiece na najtansze na rynku FOMOCO, kable motocrafta, cewke rozebralem i poskladalem dodatkowo przeczyscilem gniazda kabli wn, ccp i krokowiec tez przeczyscilem w momencie kiedy ww operacje nie przyniosly poprawy po konsultacji z Mareczkiem i Darasem przyszla pora na przeplywke, rozebralem ja i przeczyscilem, zalozylem iiii....?? kupa, nie dzialalo dalej,
wiec przyszla pora na kabelki, rozwinolem kable ze szkotu i znalazlem dziada, po lutowaniu resecie kompa auto odzyskalo moc, do wymiany powoli kwalifikuje sie sonda lambda i caly czas mysle nad plastikiem z mdo...

ze strony wizualnej auto zostalo przezemnie spolerowane poniewaz bylo nase malutkich rys na laku, wygladalo to troche jakby na aucie bylo babie lato tylko ze gesciej niz zwykle i za predko w tym roku przyszlo, wiec maszyna poszla w ruch, 9h pozniej auto bylo spolerowane...

fiesta stracila rowniez pewien rarytas...przyjechala mafia z lodzi i zabrala mi mangelsy, no ale coz... moj Przyjacie Mikołaj z tychów juz pracuje w pocie czola aby nowe koleczka zaskoczyly wszystkich

to byloby na tyle

Peedro - 18 Kwi 2010, 13:18

zarzuć se kolektor wydechowy z foki i będzie po problemie :P
Ad@mus - 18 Kwi 2010, 17:09

Peedro masz racje, gdybym chcial isc na latwizne to pewno jezdzil bym juz na kolektorze z foki :)
a ze lubie sobie zycie utrudniac to dumam co innego...taki poprostu mam charakter

Marek - 18 Kwi 2010, 18:40

Najtansze ale nie najgorsze, FoMoCo - Ford Motor Company ;)
Mafios - 19 Kwi 2010, 14:15

zabralem mu mangelsy :P dosc szybko by sie nie rozmyslil :ok:
elmek13 - 19 Kwi 2010, 17:15

Mafios, i dziś mnie męczyłeś, żeby pomóc ci je założyć. :-P
Ad@mus - 25 Kwi 2010, 12:51

jak sie wam widza te fele ?? :)

pP - 25 Kwi 2010, 12:54

fajne :)
ale pewnie sa jak mangelsy - ciezkie

Ad@mus - 25 Kwi 2010, 12:57

fajne to one maja et :)
w ogole ciekawe :) co prawda mam juz inne, bardzo podbne do tych twoich pP :yes:

bidżej - 25 Kwi 2010, 13:04

a takie? -> KLIK albo KLIK

a jak koniecznie 14, to może TO albo TO

Ad@mus - 25 Kwi 2010, 13:36

bidżej, to co pokazales juz znamy...kto mi powie z czego sa te fele co ja wrzucilem, w pelnej polerce wygladaly by jak ronal turbo fake :)
bidżej - 25 Kwi 2010, 13:57

na alledrogo pisali że chyba z puga :-P

to musisz mieć takie, jakich jeszcze nikt na fieście nie ma?

Rkalitka - 25 Kwi 2010, 19:58

Ad@mus napisał/a:
fajne to one maja et :)


Et to one maja identyczne jak te Twoje nowe co masz :yes:

kostek88wjcz - 26 Kwi 2010, 23:59

pelne....................jak dla mnie kozak :)
Ad@mus - 27 Kwi 2010, 21:48

nowy felunek juz gotowy :D
Mikołaj dał rade i przygotowal naprawde ciekawa fele, wspolna koncepcja jego wykonanie a efekt mi sie tak spodobal ze jeszcze sie trzęsę :D brrrrrrrrrr

dla ciekawskich fele :





i nie wiem co mnie podkusilo zeby kupic takie stare (rok prod 1980) zapyziale, brzydkie fele
ktore trza bylo piescic(jeszcze raz thnx Mikołaj) prostowac jedna sztuke ($) i w ogoloe :)

jeszcze tylko 2 gumy musze kupic 185/50/14 lub 195/50.14 a dobry wujek musi mi poszukac jeden kapsel w zbiorze i zakladamy

FiFa - 27 Kwi 2010, 22:10

bier no te fele w porzadna polerke i bedzie gruboo :-) A jakie one maja ET i z jakiego wozu, bo jakos znajomo wygladaja :-P czyzby chciałbys zrobic z fiesty porsche :D :-P
mikolaj_r - 27 Kwi 2010, 22:28

Adam oczywiście nie wytrzymał i musiał się pochwalić, dla uściślenia fotka jest z momentu zakupu tych paści :P Na dniach wrzucę fotki po małej renowacji :)
Adiik - 27 Kwi 2010, 22:37

Nie potrzebny szajs który i tak nic nie zmieni :yes:
tomekk58 - 27 Kwi 2010, 22:39

jaka to jest szerokośc i jakie ET ??
Piter - 27 Kwi 2010, 22:40

Fajne. Faktycznie podobne do aktualnych Pp-go
Pokażcie efekt końcowy.

luki - 27 Kwi 2010, 22:42

Ad@mus, zrobiłeś tak jak w Kraku mówiłeś :fox:
Rkalitka - 27 Kwi 2010, 23:27

Ad@mus napisał/a:
i nie wiem co mnie podkusilo zeby kupic takie stare (rok prod 1980) zapyziale, brzydkie fele
ktore trza bylo piescic(jeszcze raz thnx Mikołaj) prostowac jedna sztuke ($) i w ogoloe :)


Pochwal się Adam ceną z zakupem i renowacją oraz oponami :yes:

Loya wyszło coś koło 1200 o ile dobrze pamiętam, mnie około 1000zł.....

Co do felg to gratuluje znalezienia takich z kapselkami(choćby trzema) :yes:

Felgi to 14" / 6" et 25 bodajże

Wadą tych felg jest niestety trwałość :|

Proponuję założyć gumy 185/55 profil - ja rok temu dwie sztuki prostowałem a w tym już znów jedna do prostowania...

Ad@mus - 28 Kwi 2010, 21:27

ja myslalem ze te fele sa twarde...dkoro z 4sztuk tylko jedna byla krzywa... no ale coz, najwyzej bede uwazal

luki tak jak mowilem w kraku tak tez jest... :D

ma ktos moze paski w zdesia na przod dla waskiego zdesia, tj z wersji hianti/magic...
bo z tylu pasek mam a z przodu nie stwierdzono a potrzebuje paska do mojej nowej koncepcji woza

mikolaj_r - 28 Kwi 2010, 22:27

OK żeby nie przedłużać, oto efekt:




Kolor to pomysł Adamusa, co prawda nie był pewny swojej decyzji, ale go przekonałem :D Z felgami nie ukrywam było sporo roboty, każda miała 6 warst lakieru na sobie, i najgorszą ostatnią - czyli ori lakier porsche któremu nie dały rady środki scansolopodobne, wiec trzeba było to zrobić mechaniczno-recznie :)

Z ciekawostek oto mój profi przyrząd do wyznaczania granicy malowania :rotfl: (zdjęcie już po wypolerowaniu rantów):

Powstał ponieważ felga nie ma żadnej zdecydowanej krawedzi w tym miejscu a chciałem żeby było równo pomalowane :)

Tyle ode mnie, mam nadzieję że klient będzie zadowolony :)

Peedro - 28 Kwi 2010, 22:45

kozak wyszło :-) :ok:
Rkalitka - 28 Kwi 2010, 22:49

Wyszły na prawdę mega dobrze - jestem pod wrażeniem :ok: :ok: :ok:

Ładuj to na auto i pokazuj jak się prezentuje :yes:

PS czym polerowałeś Mikołaj na końcu ranty?? - jaką pastą i czy jest "lustro"??

trzeci - 28 Kwi 2010, 22:53

Na prawdę ciekawy kolor ;-))
Jestem ciekaw jak to będzie wyglądało na aucie, póki co wygląda bardzo frapująco.
Pozdro ...

pP - 28 Kwi 2010, 23:02

PRZE KU*WA MEGA zadżebiście!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

już wiem jak sobie pomaluję :rotfl:

dircerro - 28 Kwi 2010, 23:30

mikolaj_r, przepiekna robota, widze że mieszkasz niedaleko mnie jest szansa zgłosic o zrobienie takich cudeniek z felg ;-| ?
van - 28 Kwi 2010, 23:58

czemu taki kolor :cojest:
Skfarek - 29 Kwi 2010, 08:01

mikolaj_r napisał/a:
OK żeby nie przedłużać, oto efekt:
też się mnie podobają, czekam na efekt końcowy na aucie :)
LOY - 29 Kwi 2010, 09:29

heh przetarłem widzę szlaki z polerowanymi porszakami :) .. swietny efekt .
Bardzo orginalny kolor widze nawiazanie i do cultów i do JDM ..te stare alu bedą wyglądać bardzo charakternie na Twoim aucie .
Cieszą oko
PS..dobry wujek znalazł kapselek Porsche

Piter - 29 Kwi 2010, 09:47

Teraz będziesz musiał jeździć baaardzo wolno aby można było podziwiać kolor i wzór felg :hihihi:
mikolaj_r - 29 Kwi 2010, 11:27

Roman, pasta to zwykły Aluchrom firmy K2. Jest lustro :)

dircerro, nie widzę problemu, pisz na PW.

Dziekujemy wujkowi :D Szczerze mówiąc nie jestem przekonany do zakładania tych kapselków, ale zobaczymy jak będzie :)

Aha, w związku z pytaniami: to czerwone na podłodze to nie jest krew tylko starty lakier z dokładki RSa :D

Rkalitka - 29 Kwi 2010, 15:21

mikolaj_r napisał/a:
Szczerze mówiąc nie jestem przekonany do zakładania tych kapselków, ale zobaczymy jak będzie :)


Spokojnie Mikołaj - po założeniu kapselków długo się nie zachowają na felgach :yes: (to tak jak z pourywanymi znaczkami mercedesa na masce), chyba, że będzie fiesty ochroniarz pilnował albo je przykleicie dobrym klejem....tylko wtedy mogą zniknąć razem z felgami :yyy:

Żółwik Tuptuś - 29 Kwi 2010, 17:31

mikolaj_r napisał/a:

Z ciekawostek oto mój profi przyrząd do wyznaczania granicy malowania :rotfl: (zdjęcie już po wypolerowaniu rantów):


Hyhy - jak to mawiają - jak coś jest głupie , a działa , to znaczy że nie jest głupie .

Mnie tam się podoba :ok:

Co do koloru - mnie tam się podoba , ale ja mam białe fele w czarnym aucie , więc chyba się nie liczę :|

DziDzia - 29 Kwi 2010, 21:37

Zajefajnie się te kółka prezentują :ok:
Jestem ciekaw, jak będą wyglądać na aucie :)



pozdro :!:

Ad@mus - 30 Kwi 2010, 23:47

LOY napisał/a:
Bardzo orginalny kolor widze nawiazanie i do cultów i do JDM .

prawde mowiac puenta zainspirowala wzorem i polerka a xr2resto zainspirowala eksperymentem jaskrawej JDM-owej barwy

podziekowania dla Mikołaja za wszystko...wiadomo

dzisiaj odebralem fele i jetem mega zadowolony

cennik:
-zakup 300zl
-prostowanie 100zl
-paliwo 100zl(trza bylo ganiac tu i tam)
-materialy lakiernicze 150zl
-materialy pierwszej lini ognia czyli scansolo podobny szajs ok 30zl
-rozebranie kół u kondoniarza 25zl(nie wiem co tak drogo)
-polerka rantów powinna kosztowac ok 300zl ale ze mam znajomosci i ktos mnie bardzo lubi kosztowala ino 100zl :)
czyli do tej pory 805zl

opony zostaly po mangelsach, musze bulic jeszcze za zalozenie gum, za wentyle, sruby
czyli jakas 100zl jeszcze zejdzie

i po co mi to bylo ?? :devil:

Peedro - 30 Kwi 2010, 23:51

a otworu centrującego przypadkiem nie trzeba roztoczyć :> bo Porsche ma chyba ta jak i Audi 57mm?
Ad@mus - 30 Kwi 2010, 23:58

udalo mi sie kupic fele porsza ktore jezdzily na esioku, ktos juz wczesniej pomyslal i roztoczyl otwor specjalnie dla mnie:)

[ Dodano: Nie Maj 02, 2010 14:37 ]
dzisiaj jade po gwinta FK do mojej fiesty...trza sie zbroic
dzieki uprzejmosci kolegi Tomaszk58 udalo sie zorganizowac zawieszke za psie piniondze...
martwi mnie tylko fakt ze podobno FK nie skreci sie az tak nisko jak bym chcial, ale gadżet bedzie :)

updejt w ten week jak zaloze porsze, potem czas na wine, ge- :devil: winde

Fordon - 2 Maj 2010, 20:26

No zakladaj zakladaj ten zawias... :)
Piter - 2 Maj 2010, 20:39

Się dzieje :)
Peedro - 2 Maj 2010, 21:42

wy to tam macie fajnie na tym ślunsku, same fajne tajle :-P
bidżej - 2 Maj 2010, 21:45

dobra, pitu-pitu, a fotki gdzie? :fox:
LOY - 2 Maj 2010, 21:48

Ad@mus napisał/a:

martwi mnie tylko fakt ze podobno FK nie skreci sie az tak nisko jak bym chcial, ale gadżet bedzie :)


no tragedia :fox: ..a przegwintowac się juz nie potrafi ?

Ad@mus - 2 Maj 2010, 22:58

nooo o przegwintowaniu juz myslalem :)
teraz najwazniejsza kwestia to regeneracja, mimo wszystko gwint Mikołaja jest ...
fajniejszy, tutaj tłoczysko jest tak szerokie jak w serii, ale moze to przynajmniej bedzie tansze w regeneracjii :) jutro odczyszcze ten syf, polakieruje tyl ktory juz byl regenerowany i naszczescie nie cieknie :) gwinty odczyszcze, poskladam i przybajerze jakas naklejeczka :) haha-zboczenie :)

kostek88wjcz - 3 Maj 2010, 12:15

felunia kozacka :) a patent do wyznaczania lini tez porzadny :) teraz tylko foty :)
pP - 3 Maj 2010, 12:21

mikolaj_r napisał/a:
Kolor to pomysł Adamusa


ciekawe skad ta inspiracja ;/

mikolaj_r - 3 Maj 2010, 12:29

Ad@mus napisał/a:
...mimo wszystko gwint Mikołaja jest ...
fajniejszy.


Dopóki też się nie rozcieknie :P Dawaj fotki bo juz trzecią stronę gadamy a tu żadnych konkretów :D

Ad@mus - 3 Maj 2010, 12:40

jakie fotki?? :)
dopiero co w piatek od ciebie wziolem fele a przez dlugi weekend majowy kondoniarze nie pracuja, musze oponki ubrac i zalozyc kola na auto i wtedy bede sie chwali,
gwint cieknie i narazie jest w tralcie rozkladu...
ide do garazu, porobie foty w trakcie prac i wrzuce MOŻE na wieczor

pP, odnosnie ispiracji poczytaj troche wyzej :przytul:

[ Dodano: Pon Maj 03, 2010 14:45 ]
gwint jest juz rozebrany, oczyszczony:


jak widac na foto nie ma bata zeby dogwintowac amora, zaraz jak konczy sie gwint znajduja sie uszy amora, wiec nie bedzie mega nisko, ale odpowiedni setup napewno jakos ustawie

wstepnie myłem go srodkiem wlasnej receptury(zlewek fosolu, benzyny ex, dot3, acry do mycia silników-mocna rzecz)


w tym samym specyfiku moczą sie jeszcze nakrętki sciągające gwintu przedniego, beda sie kompac do jutra

a koła leżą:(


ale za niedlugo sie naganiaja i beda jeszcze wspomninac stare dobre czasy leniuchowania w garażu :)


BTW na tyle sa po 2 sprezyny na amor, z przodu jest tylko jedna-tak powinno byc ??

luki - 3 Maj 2010, 17:55

no i gwińcik!! :twisted:
kamilocha1 - 3 Maj 2010, 19:35

gewinde-jebudup ;D nieunikniona zmiana sanek co sezon ^^ :ok:

[ Dodano: Pon Maj 03, 2010 19:45 ]
Ad@mus napisał/a:

BTW na tyle sa po 2 sprezyny na amor, z przodu jest tylko jedna-tak powinno byc ??


a co do tego to tak powinno byc :) :luzik:

tomekk58 - 4 Maj 2010, 01:28

adaś w orionie to siedzialo w miare nisko, ale w fieście to chyba bedziesz musial pomyslec o krotszej sprezynie na przod... tak mi sie wydaje... no ale i tak, za taka cene to gewinde masz jak za darmo :D szczegolnie wspominajac ile ja zaplacilem za dorobienie nowych nakretek z kwasówki... wisisz piwo :D
kamilocha1 - 4 Maj 2010, 17:45

Ad@mus, dowiedziales sie gdzie regenerują te amory?:D
bo teraz patrze Ci normalnie pod auto... i dwa tylne wylane xD

Ad@mus - 4 Maj 2010, 20:11

firma Pecar w Katowicach, podobno ogarniaja problem, ale nie wiem nic wiecej, czekam juz 3 dzien na maila z odpowiedzia co i za ile??
kamilocha1 - 4 Maj 2010, 20:12

Ad@mus, to napisz mi na gg ile chca za amora ok:> to damy w tym samym czasie do regeneracji to zrobia hurtem ;d :V:
Ad@mus - 4 Maj 2010, 20:19

kamilocha1, wlasnie ile to nie wiem bo czekam na maila od nich, Tomekk58 mowil ze kiedys im dal 80zl za sztuke
kamilocha1 - 4 Maj 2010, 20:42

Ad@mus, tak tyle to w zębach im to zanosze ;D
narazie wsadze sobie zwykle amory i bedzie honker;p
a dziwilem sie czemu mi tak dupa spier*** na zakretach ;D

FiFa - 5 Maj 2010, 00:29

Ja regnerowałem w Częstochowie u Szewczyka i jest ok. Cena za regeneracje samego amora 150 zł... Oczywiscie cena zalezna od zuzycia, ale z tego co mi gosciu mowił to ceny za amora w granicach wlasnie 100-200 zł
Ad@mus - 5 Maj 2010, 20:21

niu rimz ;/
foto nieladne bo troche juz dmawo jest ale zalozone juz sa
prowadzi sie extra, porownujac jazd na mangelsie i na zimóce :ok:










mi sie podoba, jest tak jak mialo byc...z przodu widac, oj przydal by sie gwint ;-(

Rkalitka - 5 Maj 2010, 20:30

Adamus jak dla mnie to wygląda....ŚWIETNIE!!!!!!! :yes:
DziDzia - 5 Maj 2010, 20:32

Machnij sobie jeszcze listwy na zderzaku w kolorek felg :ok:



pozdro :!:

bidżej - 5 Maj 2010, 20:34

powiem tak: jest ładnie, ale mangels to był jednak lans na maksa i masakryczna część charakteru auta (przynajmniej z wyglądu ;-)) )
Ad@mus - 5 Maj 2010, 20:40

DziDzia, taki mam zamiar, tylko przedniej listwy szukam :)
bidżej, mangels był ciężki w holere, dlatego juz go nie ma, przejechałem sie porszem i na nierównej drodze(czt. polskiej drodze) auto duzo lepiej sobie radzi

bezie gwit to sie jeszcze bedzie lepiej prezentowac :ok:

pP - 5 Maj 2010, 23:25

pieeekna sprawa!
kamilocha1 - 5 Maj 2010, 23:37

no łądnie to wyglada ;p dziury do mengelsów troche podobne ;p

jakie gumy na to założyłeś? :hihihi:

Skfarek - 6 Maj 2010, 09:19

Super wyszły i się prezentują, jak dla mnie 100 razy lepiej niż mangelsy :hihihi:
Peedro - 6 Maj 2010, 12:41

DziDzia napisał/a:
Machnij sobie jeszcze listwy na zderzaku w kolorek felg :ok:


o to to ;) będzie kozak, baa już jest kozak ;]

Ad@mus - 6 Maj 2010, 21:06

panowie a teraz kolejne pytanie, wymienilem do tej pory tuleje met gum wachaczy, sworznie, laczniki staba, gumy staba, poduszki mcpersona, lozyska mcpersona

wszystkie wymiany mialy wyeliminowac klupanie w zawiasie, normalna jazda i nic nie slychac, problem zaczyna sie przy wolnej jezdzie po nierownosciach np, brukowana droga, droga gruntowa przejazdy kolejowe itp
amory sa ok napewno, sprezyny tez sa cale

nie wiem co by moglo powodowac ten dyskomfort...mysle ze uklad kierowniczy moze miec jakies luzy, np wydymane drazki kierownicze, krzyzak lub sama przekladnia

czy ktos mial juz taki problem?? nie chce poprostu tracic czasu na szukanie ziarka piasku w krowiej kupie...

btw jazda na porszaku coraz bardziej mi sie podoba:)

Darekmk3 - 6 Maj 2010, 21:32

łosiu odepnij koncowki drazkow(gałki) i sprawdz je, potem chwyc za drazek kierowniczy i sprawdz czy ma jakies luzy,jesli dalej nic to zobacz krzyzak,a jesli wszystko ok to ja bym szukal gdzies niedokreconej tluczacej sruby

pozdro :)

Ad@mus - 6 Maj 2010, 21:52

łosiu, specjalnie dokrecalem i sprawdzalem wszystki sruby...
ten magiel spokoju mi nie daje, jedna kocowke drazka juz wymienialem kiedys, dupsko mnie szczypie jak pomysle o wymianie tego szajsu, potem zbierznosc itp ;-|

Piter - 6 Maj 2010, 22:02

Trochę do innego charakteru auta nas przyzwyczaiłeś, ale wygląda oryginalnie ( jak Tofik ) :-P
a wiadomo wszystko co oryginalne jest lepsze: dżinsy, compacty ... :9: :rotfl:

Co to tego stukania to ja po przeglądnięciu wszystkiego doszedłem w końcu że to stuka zawias drzwi :9: i niesie pod auto.
Jeśli zawieszenia jesteś pewien to taki wkurwiający stukot na kostce daje przekładnia :sad:

Darekmk3 - 6 Maj 2010, 22:04

Ad@mus napisał/a:
łosiu, specjalnie dokrecalem i sprawdzalem wszystki sruby...
ten magiel spokoju mi nie daje, jedna kocowke drazka juz wymienialem kiedys, dupsko mnie szczypie jak pomysle o wymianie tego szajsu, potem zbierznosc itp ;-|

to teraz inaczej :D

wymiana koncowki to jest nic,ja tu mowie ze mozesz miec i lubię chleb ze smalcem cały drązek kierowniczy a nie same koncowki a jak jest on i lubię chleb ze smalcem to wlasnie daje takie postukiwania :) łosiu :) :P

pozdro :)

Ad@mus - 6 Maj 2010, 22:07

Piter z wygladem to jest tak...nad mangelsem mozna sie spuszczac ale na tym sie nie jezdzi :)
nowe kola sa inne
wyglad jak jest ladny to jest ladny, jak jest kontrowersyjny to jest kontrowersyjny :)
co do stukania to tez droga dedukcji obstawilem magiel...ah zobaczymy :głowąwmur:

[ Dodano: Czw Maj 13, 2010 19:54 ]
krotki on board z jazdy moim tu-liter monster ;p
http://www.youtube.com/watch?v=5q7DQvIfSbY :rotfl:

dziamdziam - 13 Maj 2010, 22:24

nalezy wybaczyc operatorowi, ktory pomimo usilnych staran mial problem z utrzymaniem stabilizacji obrazu :)
Laskosz - 13 Maj 2010, 22:50

szału nie robi :P tym razem Cię objadę :D
Peedro - 13 Maj 2010, 22:55

Nie jedzie :-P
Darekmk3 - 13 Maj 2010, 22:56

Peedro napisał/a:
Nie jedzie :-P

bo to moje 1.4 jest krecone :P :D

mikolaj_r - 13 Maj 2010, 22:59

Darekmk3 napisał/a:
Peedro napisał/a:
Nie jedzie :-P

bo to moje 1.4 jest krecone :P :D


Niemożliwe, w 1,4 jest nieruchomy prędkościomierz :P

Rkalitka - 13 Maj 2010, 23:05

Ad@mus napisał/a:
krotki on board z jazdy moim tu-liter monster ;p


Statyw by się przydał a tak poza tym to zrób jakąś sesję zdjęciowa porządną z felami :yes:

pP - 13 Maj 2010, 23:08

Ad@mus napisał/a:
krotki on board z jazdy moim tu-liter monster ;p
http://www.youtube.com/watch?v=5q7DQvIfSbY


dasz się karnąć?

bidżej - 14 Maj 2010, 08:56

jak dobrze, że mam 1100! :9:
trzeci - 14 Maj 2010, 21:56

Dopiero dzisiaj zajrzałem, żeby zobaczyć orange aluporszawki na aucie no i powiem, że nie ma bata - za tym autem chyba każdy się obejrzy.
Efekt kozacki, choć na pewno nie wszystkim przypadnie do gustu.
Ale ja jestem na tak ;-))
Pozdro ...

kostek88wjcz - 16 Maj 2010, 01:46

Felunek jak dla mnie rambo ;)
Mafios - 16 Maj 2010, 10:25

bidżej napisał/a:
powiem tak: jest ładnie, ale mangels to był jednak lans na maksa i masakryczna część charakteru auta (przynajmniej z wyglądu ;-)) )



:brawo: :brawo: powiedziales to co ja chcialem :)

J@rek - 16 Maj 2010, 10:29

Mnie się tam podoba, jest git :ok:
Ad@mus - 21 Maj 2010, 21:01

chłopaki wiecie moze ile ma koło zamachowe w zetecu 2l a ile wazy zamach z rst??
za info z gory dzieki...

moje rozważania na temat "góry" w 2l wygladaja nastepujaco, po ostatnich przejazdach rs1800 zauwazylem ze ten silnik nakreca sie bezproblemowo do 7tys, gdzie moj zetec nie chce za bardzo sie wkrecac do tej siodemki, tak na 6,5 zapinam kolejne biegi, za to dol jest o niebo lepszy niz w rs1800, wiec napewno Nm u mnie jest lepszy , duzo lepszy jak w rs1800, a na Nm ma wplyw wiadomo pojemnosc ale i koło zamachowe również

żaden inż. ze mnie nie jest ale chciałbym aby ktoś mi to wytłumaczył, czemu moje 2l sie tak nie nakreca jak rs1800(może sa to wałki, albo inny szajs)

Qzyn - 21 Maj 2010, 21:07

Wplyw moze na to miec wiele czynnikow. Nie wiem na ile te silniki sa podobne. Generalnie najwieszy wplyw ma stosunek srendicy tloka do jego skoku. Potem jakosc wykonania silnika, jego elementow, wywazenie itd itd. Najpierw niech sie wypowiedza znawcy tych silnikow odnosnie ich budowy.
xr2fun - 21 Maj 2010, 21:18

Pytanie zasadnicze - do czego ma służyć silnik?
Jak życzysz sobie duże obroty to nie będziesz miał dołu, jak go masz to nie ma obrotów.
W normalnych warunkach, KJS lepiej mieć dół i dużo Nm w niskim zakresie niż moc i wysoko położony moment (lub poszarpany).
Na wtrysku tyko "standalone ECU" jest w stanie skorygować bez większych modyfikacji charakterystykę silnika wg potrzeb.
Pojemność robi swoje czyli Nm.

Ad@mus - 21 Maj 2010, 21:31

jak wspomnialem nie jestem inz. ale z tego co czytalem na "mondrych" forach to im wyzej sie zakreci tym wieksza moc, auto jest na codzien a na weeken raczej 1/4 mili...
xr2fun, mialem sie kiedys wybrac do ciebie wtedy by sie okombinowalo co i jak, ale tak na odleglosc to co bys proponowal zrobic od strony mechanicznej??

Fordon - 21 Maj 2010, 21:35

Ty Adas juz kabinujesz jak kon pod gore... ile z wczesniejszych rzeczy (o ktorych pisales) zrobiles :?:
Daras84 - 21 Maj 2010, 22:25

dokladnie kombinujesz a h...a działasz.... podobno gaszu ogarnal ci elagancko kiedys tam ten motor... a z tego co wiem to dostawales lanie od bobkowej rs1800 nie wspominajac antkowa 2,0 ktora cie zlala w bytomiu i to grubo ;) tu za pewne wina nie lezy w kole zamachowym....
Ad@mus - 21 Maj 2010, 22:51

Fordon, Daras84, jak zwykle... :2xf:
Daras84, serce bobkowej fiesty jezdzilo w fifo wozie, jakos dalem rady na ulezy i z innymi rs tez problemu nie mialem wiec co pie$#%isz ze nic nie robie? bobka bym objechał gdyby jego auto jeszcze jezdzilo... lata mijaja a moja fiesta dalej jezdzi...wiem ze twoje fiesty były prętsze i za to szacun bo od ciebie tez duzo sie nauczylem, co nie zmienia faktu ze one byly i juz ich nie ma, a ty coraz to bardziej zmierzly chodzi :devil:
Fordon, ciebie wole posluchac bo znasz temat najlepiej, ale prosze cie, nie mozesz we mnie watpic...
oba kolektory juz mam, wydechowy evo1 czeka na mod zeby byl evo2 i zakladam, teraz pytam o co innego na zapas...czy to takie niezrozumiale <8>

kamilocha1 - 22 Maj 2010, 12:55

teraz w modzie jest niebeiska chmura z rury ;D ponoć daje 5km. ;D
Ad@mus - 22 Maj 2010, 17:10

wiadomo ze fieste trza ogarniac co jakis czas, dzisiaj wziolem sie za podloge, po ostatnich podtopieniach mialem mokry dywan, okazalo sie ze jest pare malych dziurek wiec je polatalem na chlopski sposob, konsek blachi i konsek spawu i jest ok, calosc zapsikalem a oryginalne filce wywalilem bo byly przesiakniete i sie sypaly w rece, zamiast nich wkleilem pianke spod paneli, to mialem pod reka, przed gruntem polalem wszystko cortaninem...itd
dziamdziam - 22 Maj 2010, 18:53

starosc nie radosc :) moich filcy juz dawno nie ma odkad wzialem sie za to samo co ty dzisiaj.
Darekmk3 - 22 Maj 2010, 19:46

silnik z bobkowej a potem fifowej robi sie powoli u mnie w garazu wiec jak sie zrobi bedzie okazja sprawdzic.... :)

pozdro

kamilocha1 - 23 Maj 2010, 01:10

Ad@mus, tak narzekasz na swoje auto... zobaczysz moje to sie załamiesz :rotfl:
widzialem u Adika ten Twoj kolektor.. myslalem ze 4 2 1 wsadzasz a tu jakis taki dziwny.. coto za wynalazek:> ;/

Ad@mus - 27 Maj 2010, 21:26

kamilocha1, to jest kolektor z durateca, narazie lezy i czeka na swoja kolej,
btw twoj silnik to jest niezly złomek :) krawedzie na tulejach zawor upalony...nie dziwi sie ze nie jechala :) teraz odzyje

kamilocha1 - 28 Maj 2010, 07:25

Ad@mus, 2 lata meczarni przeszedł ;d ale ostatnio miał zadużo podtlenku oleju i nie wyrabiałem juz na Orlena Classika wiec trza bylo cos z tym zrobic ;D
Ad@mus - 5 Cze 2010, 23:13

dzieki pomocy dwoch meczenikow fiesta dostala dzisiaj nowa maglownice, zostala naszmarowoana nalezycie, nastepnie wymianie poddaly sie koncowki drazkow kierowniczych-febi, oraz krzyzak kolumny tez febi
potem zbierznosc i autko kula elegancko

jeszcze tylko tuleje tylnej belki i bedzie mjut

TERAZ MOGE PRZYSTAPIC DO TEMATU GEWINDE!! :D

[ Dodano: Pon Cze 07, 2010 20:57 ]
no i tne zakrety juz bez strachu i bez trzaskow, jest w pyte...

dzisiejsze pstryki po umyciu:



wkleje kiedy wiecej fot jak imgkszak przestanie w kule leciec

dziamdziam - 7 Cze 2010, 21:03

i w pyte :ok:
zolty przypucowalbys sie, ze sesje robisz a nie w kulki lecisz :V:
poka jakie fotki spod machy bo zapomnialem jak te twoje 2l wyglada.

Ad@mus - 7 Cze 2010, 21:13

podobnie do twojego 1.8 0;p
sesja to byl spontan po myciu, czyli i tak przed zachodem slonca bys nie zdazyl :ok:

pP - 7 Cze 2010, 21:43

zajebiscie wygląda ;)
mikolaj_r - 7 Cze 2010, 21:59

Aż się prosi o ten gwint :)
bidżej - 7 Cze 2010, 22:12

szkoda że z przodu znaczka brak, jakiś taki łysy ryj ma ;-))

i daj jej pomarańczowe listewki!

Hyuga - 8 Cze 2010, 10:08

Ale mi to nie leży, mangelsy zabijały, a tu, taka jakaś cyrkówka się zrobiła z tym pomarańczem ;P Wydaje mi się, że lepiej wyglądałoby to z czarnym środkiem. To tylko moje skromne zdanie...
dziamdziam - 8 Cze 2010, 22:08

mangels to byl magnels :devil: ale auto ma przede wszystkim jezdzic a co do wygladu najgorzej na porshakach nie lezy, kwestia gustu.
Laskosz - 8 Cze 2010, 22:28

dziamdziam napisał/a:
kwestia gustu.

no co racja to racja Adaś go nie ma :hahaha:

Ad@mus - 9 Cze 2010, 22:01

obiecane fotosy


i jak to mawiaja u nas na wsi: "Ej Gustaw, nie nadupcza się o gustach"

J@rek - 9 Cze 2010, 22:06

Nie wiem jak innym ale mnie się podobywuje :ok:
Rkalitka - 12 Cze 2010, 22:14

Mnie tam się bardzo podobają te felgi i to na jaki kolor je walneliście - całość na prawdę robi wrażenie na mnie na duży plus :yes:

podobają mi się bardziej niż Loyowe i moje na naszych

Ad@mus - 20 Lip 2010, 21:42

Graty dalej kompletuje... mam urlop i czasu dalej nie mam na prace przy fiescie, max co udało mi się dzisiaj zrobić to umyłem autko, odkurzyłem no i z racji ze polerka rantów zaczęła już się lekko "mglić" to je napastowałem z racji takiej żem zbok :D
a że auto już było umyte to zrobiłem se sesyje:





porszaki :D


Hellcia:


ostatnio patroszyłem też wnętrze bo dywan po majowych ulewach był lekko już mokry wiec wyleciał, ori śmierdzące maty tłumiące wyleciały i zastąpiłem je tym co miałem pod ręką czyli pianką pod panele(i h@!#j). Dywan oddałem do prania zapłaciłem 30zl i wygląda teraz tak:




a tutaj sound mojego przelotu:
http://www.youtube.com/watch?v=mdDW9nWgDsw
tutaj album uncut:
http://img44.imageshack.us/gal.php?g=1001226w.jpg
jeszcze raz ktoś mondry mi powie jak zamontowac plastic kolektor do fiesty?? bo mam taki szajs i zaczynam pomału do tego dojrzewac :rotfl:

Rkalitka - 20 Lip 2010, 22:14

Fajnie fajnie :yes:

Szkoda, że nie dojechałeś na zlot - bardzo chciałem zobaczyć na żywo fofcię.....

PS : Kiedy dekle założysz od porszawki??

luki - 20 Lip 2010, 22:16

A co z gwintem :fox:
Ad@mus - 20 Lip 2010, 22:16

nie wiem czy sie zdecyduje na dekle z poszawki, raczej bede robil takie kapsle jak mikołaj wydumał dla szmita, polakieruje na szwarc i okleje pomaranczowym logo porsza
co do gwinta tył mam gotowy na zalozenie a przod musze zrobic, mam wyciagniete wkłady i z Mikołajem probujemy dosztukowac wkład z innej fury, podobno z gulf mk1 pasi ale "podobno"
narazie mi sie nie śpiecha ąz tak, trza teraz silnik uszczelnic zmienic olej i zalozyc w/w kolektor ssacy

pP - 21 Lip 2010, 09:35

fajnie! :)
Jedno z ładniejszych aut pod względem charakteru :ok:

Ad@mus - 4 Sie 2010, 21:58

dzisiaj zaolzie squad zaliczył spocik, taki spontan spot...taki jaki lubimy:)
3 fiesty 2x RS 1x Sleeper skład Adik Dziam i ja, z lachonami :)
my gadali one piły cole :)
Dziamdziam został oklejony i jego fiesta oficialnie została SleepR'em :) tak 4fun
kilka fotosów w ciamnosciach:




ciesze się, że jest nas tu aż 3 :) fajnie było i sprawnie

bidżej - 4 Sie 2010, 22:00

a gdzie te lachony? same brzydkie zdjęcia pokazałeś :-P
Ad@mus - 4 Sie 2010, 22:07

bidżej, a ty myślisz kto te foty pstrykał :D
dziamdziam - 4 Sie 2010, 22:10

bidżej, :krzesłemgo:
Ad@mus, a kto zapomnial lampe wlaczyc do pierwszego ujecia? :-P

Peedro - 4 Sie 2010, 22:13

no lachony są na drugim zdjęciu :rotfl: wspominał o coli a na fotce butelka z coli jest :-P
Bezimienny - 4 Sie 2010, 22:54

Na pierwszym widze tylko białe klosze, pomarańczowy środek felgi i błyszczący rant, zajebiste fele :ok:
mikolaj_r - 4 Sie 2010, 23:06

Czegoś nie dzwonił...
kamilocha1 - 5 Sie 2010, 07:41

Ad@mus napisał/a:
ciesze się, że jest nas tu aż 3 :) fajnie było i sprawnie


;/ // dzieki... a ja?:D ja niby 4ty jestem bambosze wstrętne ;p

Ad@mus - 30 Sie 2010, 20:57

kamilocha1, jak dostaniesz nalepke bedziesz 4ty :)
wczoraj troche poganialismy z dziamem po naszych xxx i znowu fiesta uswiadomila mnie ze jest pretka :)

w chwili kiedy szuka nowego pana ja zastanawiam sie nad nowym nabydkiem ale nie zaniedbuje suczy.

Prawdopodobnie bede zakladal nowe heble bo te co mam maja juz sporo hamowanie za soba:)

nowe cudo czeka schowane na polce w garazu az mi sie zachce zas cos montowac w mojej taczce...a w miedzy czasie sporobuje wystrogac rozpierdak na przod...

ogolem przez ostatni czas stalem sie zbieraczem fantow, ubolewam, ze nie mam czasu zeby zrobic wszystko to co chcialem...

dziamdziam - 30 Sie 2010, 21:00

to ze dalem ci sie objechac bo nie moglem zniesc widoku tego spojrzenia zbitego psa nie znaczy wcale, ze jest taka pretka :2xf: czego zes sie nie pochwalil ze masz nowe fanty? rozpierdaka ci moge zgonic po dobrej cenie jak se podszlifujesz kolektor :rotfl: i znowu moja kolekcja ad@musowej muzy poszerzyla sie o jedna plytke :V:
Ad@mus - 30 Sie 2010, 21:02

dziamdziam, rozpierdak bedzie od podstaw spawany, od kolezanki z pracy maz pracuje jako spawacz w nierdzewkach i robi balustrady :) powiedzial ze i z rozporka se poradzi :)
dziamdziam - 30 Sie 2010, 21:05

jak cenowo wyjdzie ok to niech zrobi tez 2 sztuki :)
Ad@mus - 30 Sie 2010, 21:09

jak dasz ta twoja na wzor to bedzie latwiej dumac :)
dziamdziam - 30 Sie 2010, 21:15

ok jutro bede w okolicy to podjedz do adiika.
Ad@mus - 15 Wrz 2010, 08:25

fiesta zostala bo nikt jej nie chcial i zrobilem jej zastrzyk finansowy, teraz bedzie hamowala tarczami nawiercanymi, nacinanymi i wentylowanymi-tak tak te wszystkie atuty maja tylko jedne tarcze, HART SPORT :)
co by nie bylo, jaki to hart jest daremny itp to musze przyznac ze HART SPORT dobrze hamuluje, a w dodatku jest tani, 200zl za tarcze i klocki u kolegi Mikolaja!!
dodatkowo wymienilem przewody hamulcowe na TRW i plyn na DOT4 od TEXTAR'a
jeszcze zostaly cylinderki na tyle i nowe szczeki i operacja pod kryptonimem "HEBEL" zostanie zakonczona...

na przyszly miesiac mam juz plany co zrobic z Fiesta :)

Laskosz - 15 Wrz 2010, 11:24

Ad@mus napisał/a:
na przyszly miesiac mam juz plany co zrobic z Fiesta :)

nareszcie na tajle?

Ad@mus - 16 Wrz 2010, 22:02

dzisiaj operacja hebel zostala zakonczona, po przebojach ze spruchnialymi cylinderkami, rozpierakami i nieodkrecalnymi w zasadzie przewodami na tyl zawitaly nowe szczeki nowe cylinderki no i przeplukany zostal tyl nowym plynem-efekt...

o niebo lepszy niz wczesniej, pedal hamulca jest milszy w obsludze, bardziej stopniowy i lzej chodzi i o to mi chodzilo, Harty sporty jak na ta cene naprawde przyzwoity efekt daja, nie tylko wizualny :D

cdn...

bidżej - 16 Wrz 2010, 22:03

a może byś jakąś fotę tego efektu wizualnego pokazał? :fox:
Ad@mus - 16 Wrz 2010, 22:06

nie mam ale u dziamdziama w topicu sa :D

[ Dodano: Czw Wrz 16, 2010 22:12 ]


takie cuda a jutro pstrykne moje bo ladniej wygladaja za porszakami :D

dziamdziam - 17 Wrz 2010, 21:08

a zgodę na publikację zdjęć ma?
nawet ładnie mi wyszły te zaciski :V:

Ad@mus - 23 Wrz 2010, 21:37

co może być powodem, że auto mi myszkuje przy pelnym bucie, przy dodaniu gazu ciagnie mi na lewo, przy odpuszczeniu leci na prawo, na stalej predkosci jedzie prosto jak strzala,

w sumie by mi to nie przeszkadzalo, ale przy 180km/h i pelnym bucie ciagnie, kierownica kontruje lekko obracajac ja w prawo, w ten sposob lekko krzywo patrzy, i zabawa w opanowanie zwieracza zaczyna sie przy odpuszczeniu gazu, bo wtedy auto gwaltownie leci na prawo,

dodatkowo w zakrecie lewym jak dodaje gazu to auto jakby zaciesnia zakret, przy prawym winklu leci jakby wiekszym lukiem

mam wrazenie jakby lewe kolo mocniej ciagnie, czy jest to mozliwe ze cos w skrzyni jest uszkodzono, bo zawieche mam remontowana w tym roku i zbieznosc tez byla
nie sa to tam jakies satelity czy inne Ufa?? skrzynki nie rozkladalem jeszcze

jesli to nie skrzynia to co to moze byc??

luki - 23 Wrz 2010, 22:00

pod auto brecha w rękę i sprawdzić tuleje :fox: mimo wszystko
Ad@mus - 23 Wrz 2010, 22:07

przed wymiana tulei met gum bylo to samo, wymienilem i jest to samo,
caly zawias przod robilem, jedynie zostalu mi gumki na stabie do wymiany kompletu...

Marek - 23 Wrz 2010, 22:16

Miałem raz taki przypadek, buda się rozjeżdżała :)
Daras84 - 23 Wrz 2010, 22:28

albo tuleje ;) u Kruka pamietam nowe wachacze po miasiacu siadly ;/
Ad@mus - 23 Wrz 2010, 22:32

Marek, wiec co bude mam wymienic czy co??
Darku tuleje mam noj i w sobote je juz sprawdzalem, o tuleje jestem pewny

Marek - 23 Wrz 2010, 22:34

A tuleje masz jakie? Ja innych jak fordowskich nie zakładam bo zamienniki się rozsypują i są miekkie.
Fordon - 23 Wrz 2010, 23:22

Misiek lozysko kola albo koncowki wahacza... sciagasz kolo sprawdzasz czy piasta da sie ruszyc jak tak to lozysko jak nie to zakladaj kolo i sprawdz kocnowki wahaczy...
pP - 23 Wrz 2010, 23:50

nie wiem co to, ale mega niebezpieczne..jak naszybciej sobie z tym poradź!
:)

ps. nie chcesz wpaśc 9 października na radom...czas przetoczyć to auto po jakimś równym asfalcie z zakrętami ;/

Rudi - 24 Wrz 2010, 00:38

Drążki kierownicze do sprawdzenia.
kamilocha1 - 24 Wrz 2010, 08:12

uroki fiesty ;d a moze koleiny w chałupkach Cie tak noszą coo?:D

mnie tez tak nosilo... pojechalem na trzepaczke i na trzepaczce mi sworzen z wahacza wypadl ;d wiec mialem troche szczescia coo?:D a kiedys dziwilem sie czemu jedna sruba jest na torxa a druga zwykla... i tu byl powod:)
jesli masz zglebiony przod to kola od razu Ci ida w negatyw i to tez moze byc powodem, albo krzywy wahacz albo mocowanie wahacza.. i tym sposobem jedno kolo jest pod innym katem i Cie zciąga... sodomia i gomoria Panie ;D

Ad@mus - 24 Wrz 2010, 09:36

mocowanie wahacza jest proste
tuleje Lemfordera w czerwcu mieniane, wg mnie najlepszy stuff
sworznie febi z wiosny i nie sa wybite bo sprawdzalem je ostatnio przy wymianie hamulcy
drazki 2 mies temu wymienione z maglownica(drazki chyba tez FEBI)


łozyska wymienialem w tamtym roku na SKF no ale moze cos z nimi nie tak, kola sie kreca :D i nie oporuja

denerwuje mnie to fest bo wszystko prawie pomieniane a auto leci dalej w kule

bidżej - 24 Wrz 2010, 09:38

Cytat:
wszystko prawie pomieniane a auto leci dalej w kule
no przecież to ford :yyy:
Daras84 - 24 Wrz 2010, 14:49

no to zostaje wyrobione siedizsko w zwrotnicy w ktore wchodzi swozen wachacza ;)
kamilocha1 - 24 Wrz 2010, 15:52

Daras84, a wtedy szlifierka poszerz szczeline w siedzisku i srutututu srubke na hama, najlepiej pneumatem ;d i bedzie dzialac ;d wiem o tym ;d
Ad@mus - 9 Paź 2010, 12:45

no to ladna sobota ze słoneczkiem wiec trzeba auto umyć!! wkoncu mam na to czas, a jak jest czas to i trzeba auto napastować... jak to BJ mówi, dobra chemia to podstawa...

a końcem końców są te zdjęcia:

hebel:

i nowe stikery:


i tyle:)

dziamdziam - 9 Paź 2010, 13:23

ad1. zrób coś z tymi pordzewiałymi wycieraczkami :fox:
ad2. wrzuć ziomuś te pomarańczowe kierunki, będzie naprawdę najs :ok:

Peedro - 9 Paź 2010, 14:00

pas przedni masz brzytki :P wogle to siakieś brzytkie :-P :-) :ok:
bidżej - 9 Paź 2010, 14:01

stikery git.

dziamdziam dobrze gada. jak chcesz, to mam pomarańczowe jajka na opchnięcie, oddam promocyjnie za piwo :)

Ad@mus - 9 Paź 2010, 14:22

bidżej, mowa o przednich kierunkach jest :) , bocznych nie chce bo bede musial ciagnac kable a ja leniwy jestem :) pas jest do opanowania, ale... ja leniwy jestem :)
byl wymieniany na nowy 2 lata temu ale blacharz chyba go nie zabezpieczyl wiec troszku mu sie rdzewieje i farba odpada...ale auto dalej zapi@#$la :twisted: choc juz nie wyglada az tak jak zaraz po wyjezdzie z lakierni :2xf:

bidżej - 9 Paź 2010, 14:23

eee to przednich nie ruszaj :fox:
dziamdziam - 9 Paź 2010, 15:18

Ad@mus , rusz dupsko przed zimą i drap rudą k@#!#@$ :hihihi:
chłopaki moją latawice dzisiaj składają to jak się nic nie wysypie podjadę jutro po wlepy do ciebie :twisted:

Ad@mus - 9 Paź 2010, 16:04

dziamdziam, jestem u Karola, wiec do orzesza bys musial przyleciec :)
BerciQ - 9 Paź 2010, 16:10

bidżej napisał/a:
mam pomarańczowe jajka


to chyba powinieneś do lekarza podejść :D

Ad@mus - 9 Paź 2010, 16:25

:rotfl: :cojest: :ok:
bidżej - 9 Paź 2010, 16:26

:zalamka:
pP - 9 Paź 2010, 17:26

musze kiedys sie przejechać takim 2.0litrem :)
BerciQ - 9 Paź 2010, 17:29

pP napisał/a:
musze kiedys sie przejechać takim 2.0litrem :)


powiem, że leci zacnie :)

pP - 9 Paź 2010, 20:26

ciekawe jak w odniesieniu do mojego 1.8, bo od 5 tys u mnie nic się nie dzieje, poza tym, że się drze japę.. :fox:
Peedro - 9 Paź 2010, 20:37

u mnie 1.8 dopiero od 4,5 do odcinki ciągło jak należy :-P teraz 2,0 idzie bardziej równo, czyli już niżej zaczyna cisnąć... ale ja mam to na kompie i wiązce z RSki cały czas.
dircerro - 9 Paź 2010, 20:46

pP, wszystko zależy też od kierowcy, dla mnie moje auto prawie nic nie idzie, a niby ma 150km 2.0

Ad@mus, co do felg to naprawde zależy mi na czasie wiec czekam,

Ad@mus - 9 Paź 2010, 21:52

pP, nie ma problem, przy najbliższej okazji zasiądziesz za sterem mojego 2litrowego sterowca :)
BerciQ - 9 Paź 2010, 21:55

a mnie to tylko przewiozłeś ? :krzesłemgo:
Ad@mus - 18 Paź 2010, 18:42

co myslicie o zdesiach xr2i bez dokladek bocznych?? wies czy nawet nawet??
Peedro - 18 Paź 2010, 18:49

wieś - widać że czegoś brakuje.
Ad@mus - 18 Paź 2010, 19:55

ale przy mocno naciagnietych nadkolach, tak jak to jest u mnie po 3cm na strone nie powinno byc uskoku miedzy zdesiem a karoseria

sie ino zastanawiam;p

bidżej - 18 Paź 2010, 19:59

nawet wieś ;-|
Pele - 18 Paź 2010, 20:22

W Escorcie mam zderzaki XR bez poszerzeń, jest delikatny uskok pomiędzy zderzakiem a nadkolami i jakoś nikt mi nie krzyczał o wsi :2xf:

PS. Tak z fabryki wyszło i różnica zderzak - nadkole jest jakieś 0,5cm ... nie wiem jak w Fieście :-P

Ad@mus - 18 Paź 2010, 20:38

a tak pozatym bym zapomnial...zaopatrzylem sie na zime w nowe koła, opony siakies tam goodridże a kola to nie stal, to juz alu pany:)


teraz malowanie, oklejanie stikersem, bo to musi byc, potem ubieranie i zakladanie :)

bidżej - 18 Paź 2010, 20:44

a solanka ich nie pochrupie?
Pele - 18 Paź 2010, 20:52

Ad@mus napisał/a:
a kola to nie stal, to juz alu pany:)


Szacun <allach>

Ad@mus - 18 Paź 2010, 20:58

solanka nie pochrupie, mam taka nadzieje
zapodkladuje dokladnie epoksydem, polakieruje porzadnie a dodatkowo na zime je zasmalcuje

Peedro - 18 Paź 2010, 21:29

bidżej napisał/a:
a solanka ich nie pochrupie?


alusy by miało pochrupać?? aluminium nie rdzewieje przecież

BerciQ - 18 Paź 2010, 22:09

Ad@mus, nie kupiłeś tych felg od Rapeta ?
Ad@mus - 19 Paź 2010, 07:13

BerciQ, wiem ze to sa ex twoje alu :D
LOY - 19 Paź 2010, 08:32

Peedro napisał/a:
bidżej napisał/a:
a solanka ich nie pochrupie?


alusy by miało pochrupać?? aluminium nie rdzewieje przecież

niestety rdzewieje...a raczej utlenia sie ..efekt ten sam .
ale kto jezdzi w zime na gołym aluminium :fox:
fajne fele ..wiem to z autopsji

BerciQ - 19 Paź 2010, 09:22

Ad@mus, a wyprostował te 2 ?
mikolaj_r - 19 Paź 2010, 13:49

LOY napisał/a:

fajne fele ..wiem to z autopsji


fajne to one dopiero będą :D Wujek Mikołaj sprzedał fiestę ale nie wyleczył się z choroby...sasasa :P

Ad@mus - 19 Paź 2010, 18:08

wujek Mikołaj poprostu zle zrobil, bo z combolotem nie da rady nic zrobic a grzebanie w gównie kusi :)

[ Dodano: Wto Paź 19, 2010 21:24 ]
wieczorkiem poszedlem odpoczac od mojej Kobiety w piwnicy i sobie przygotowalem 2 z 4 felgi. Fele ogolem byly kiedys malowane na czarno, potem na srebro, no i oczywiscie nie licze warstw podkladow i jakis przejsciowek, ranty zajechane od kraweznikow ale wyrownalem je na tyle na ile sie dalo:
przed:

po wyszlifowaniu:

tutaj skazy na rantach ktore musza juz zostac:

może w podkładzie sie straca
a tu komplecik:

hubi_2006 - 20 Paź 2010, 21:24

Który to już komplet dla tego projektu :-) ?
Żeby nie było :ok: świetne butki.

Ad@mus - 20 Paź 2010, 21:52

4 komplet zalozony ogolem 7 ktory kupilem z mysla montarzu
jeszcze kolor musze obmyslec...mialo byc czarno ale chyba cos innego zmysle
kto mi powie jaki rozmiar mialy ori rs1800?? 165/55/14?? czy jaki??

Bizon - 20 Paź 2010, 22:06

Ja w futrze mam wpisane 185/55/14 wiec raczej xr tez bedzie miala takie
Daras84 - 20 Paź 2010, 22:11

rs ma 185/55/14
BerciQ - 20 Paź 2010, 22:40

Daras84 napisał/a:
rs ma 185/55/14


bede widział jakie na lato kupic :)

Ad@mus - 22 Paź 2010, 20:29

mała ankieta na temat wyboru koloru malowania moich nowych alu OZeta
jaki kto ma pomysl prosze podpowiadac, mile widziane VT
moja propozycja to biel, czern albo szary akryl...czekam na propozycje,

Bezimienny - 22 Paź 2010, 20:33

Ja obstawiam czarne, ktoś juz sprzedawał takie czarne felgi na forum, wyglądaja genialnie w tym kolorze :ok:
DemptD - 22 Paź 2010, 20:58

takie nudne kolory? gy
kenczorf - 22 Paź 2010, 22:44

czarne felgi tylko z jakims rantem w innym kolorze bo cale kolo ginie na aucie...
Ad@mus - 22 Paź 2010, 23:02

ale to ma byc zimowka a nie show & shine
myslalem o bialej feli bo jest tani material i optycznie nie bedzie taka mala jak czarna
ale z drugiej strony jak dorobie sobie pasek po rancie pomaranczowy to moze byc i czarna ciekawa

kenczorf - 22 Paź 2010, 23:06

Ad@mus napisał/a:
jak dorobie sobie pasek po rancie pomaranczowy to moze byc i czarna ciekawa
:ok:
Bezimienny - 22 Paź 2010, 23:08

A może by tak front na biało a boki ramion i niektóre częsci na czarno? choć to moze zły pomysł ;-(
kenczorf - 22 Paź 2010, 23:08

albo zrob cale w electric orange :D
Ad@mus - 22 Paź 2010, 23:13

tez mnie korci zeby wywalic je na pomarancz i hooj :D
dziamdziam - 23 Paź 2010, 11:12

sam jestes pomarancz :tyłek: ja bym tam widzial roz, babski roz najlepiej bedzie pasowac do tego auta :cojest:
Ad@mus - 27 Paź 2010, 21:29

ma ktoś może jakies foto grafitowej felgi, albo jakis numer dla grafitowego lakieru??
pytam bo malowanie ozetów coraz blizej, na kolor sie juz zdecydowalem ale musze jeszcze cobaczyc jakby moglo to wygladac

za info i pomoc z góry dzieki

Marcin - 27 Paź 2010, 21:33

hubi_2006 ma krzyże w mk4 w graficie
BerciQ - 27 Paź 2010, 21:44

Ad@mus, czyli jednak grafit :P a się temu sprzeciwiałeś :P
Ad@mus - 27 Paź 2010, 22:08

BerciQ, jednak grafit bo przygotowanie tych felg pod podklad zajelo bardzo duzo czasu sil i cierpliwosci dlatego doszedlem do wniosku ze jak lakierowac to w ladny kolor
BerciQ - 27 Paź 2010, 22:21

Ad@mus napisał/a:
jak lakierowac to w ladny kolor


no a powiedz z czyjej strony wypłynęła propozycja koloru :P

Ad@mus - 29 Paź 2010, 21:06

fele sa juz w podkladzie, baza zakupiona klar również...
podkład:


i koloerk(z fiszki bo z fiszki ale na lajfa ladniejszy):

hubi_2006 - 29 Paź 2010, 21:38

czekam na więcej :twisted:
BerciQ - 29 Paź 2010, 21:51

na felgach będzie się całkiem inaczej prezentować, także czekam na koniec ;)
trzeci - 29 Paź 2010, 21:54

Grafit robi się trendy hehe
W Spadku też jest na letnich alusach.

hubi_2006 - 29 Paź 2010, 23:41

trzeci napisał/a:
Grafit robi się trendy hehe

tylko na fotach ciężko go oddać :D

Ad@mus - 30 Paź 2010, 22:02

lakier jest z palety Peżota :) jest fajny refleksowy, mieniący i ma naprawde grube ziarno :)
sam jestem ciekaw jak sie bedzie prezentował na gotowym produkcie

ma ktos mozliwosc zrobienia VT bo juz nie moge sie doczekac jak na aucie bedzie wygladalo a prawda taka ze jakis tydzien jeszcze mi zejdzie zanim lakier porzadnie przeschnie, ztwardnieje no i jak oponki ubiore ktore w sumie musze jeszcze zanabyc

kamilocha1 - 30 Paź 2010, 23:06

Ad@mus, w ktory weekend bedziesz wolny? bo jaka flache 3a by bylo zrobic nie?:D jeszcze 2 jełopów sie na to pisze ;d do krzyzanowic na densy by sie poejchalo ;d;d;d
Bezimienny - 30 Paź 2010, 23:35

kamilocha1 napisał/a:
Ad@mus, w ktory weekend bedziesz wolny? bo jaka flache 3a by bylo zrobic nie?:D jeszcze 2 jełopów sie na to pisze ;d do krzyzanowic na densy by sie poejchalo ;d;d;d


Tylko pamiętać, po pijaku nie jeździć bo fiestów szkoda :hihihi:

Ad@mus - 4 Lis 2010, 19:51

fele gotowe, dosychaja na tapczanie brata :D
teraz po oponki do opola musze jechac, zdecydowalem sie na 185/55/14 nokiana, uzywki ale ładne

tak fele wygladaja po lakierowaniu, niestety ciezko oddac ich naturalny kolor ;/









Rkalitka - 4 Lis 2010, 19:53

Fajne :yes: a i rozmiar zimówek zacny wybrałeś - ciekawe jak się zaprezentuje na aucie :) :)
bidżej - 4 Lis 2010, 20:13

no całkiem całkiem, ale jakieś takie mało... oczojebne? :fox:
hubi_2006 - 4 Lis 2010, 20:30

Wygląda na to, że mają więcej brokatu (jeśli można to tak nazwać) od moich :-)
Wybór bardzo dobry, nawet jak się ubrudzą to nie będzie dużej różnicy :rotfl: Moje non stop uwalone są pyłem z klocków i wcale mi to nie przeszkadza :-)

Ad@mus - 4 Lis 2010, 20:40

lakier z polety peugeot, chyba 307, jesli chodzi o foty to i tak to nie to samo co life
pP - 4 Lis 2010, 20:51

smacznie :) :yes:

fajnie, bo przełamujesz stereotyp, że fajna fela kosztuje milion złotych!

Ad@mus - 4 Lis 2010, 21:06

pP, każdy moze przelamac stereotyp, trzeba poprastu szukac ladnej taniej feli i zainwestowac a lakier....
ja akurat korzystam ze sprawdzonej LOYowskiej szkoly i obia wzory feli ktore mam jezdzily na Puencie :)
sprawdzone :)

Peedro - 4 Lis 2010, 21:23

ujnia i tyle :p rzeczywiście zdjęcia nie oddają jak to wygląda ;) tak czy siak wolał bym coś pstrokatego ;)
Ad@mus - 4 Lis 2010, 21:34

jak zaprezentowalem moje pstrokate porsze bylo oburzenie wsrod narodu, teraz jest klasycznie i zas nie pasuje
ehhhh chlopakie, wam nie mozna dogodzic :2xf:
moze nastepne fele beda takata green :D

kenczorf - 4 Lis 2010, 21:36

Ad@mus napisał/a:
takata green
to juz oblatany temat przynajmniej wsrod hondziarzy :P
Ad@mus - 4 Lis 2010, 21:45

nie ma kolorow zarezerwowanych dla danej marki, jak sie komus podoba takata gree no to jazda....
nie powiem ze hanki JDM bardzo mi sie podobaja i ostatnie zabiegi kosmetyczne poczawszy od kolory porszów sa inspirowane JDMem

[ Dodano: Sob Lis 13, 2010 16:44 ]
w długi weekend wkoncu mialem troche czasu na garaż i postanowilem podleczyc sobie przedni pas...żeby Peedro sie juz nie czepiał ze zgnity:


no i zalozylem sobie koleczka na tyl:


et maja duze ale nawet mi sie podoba to jak sie chowajom w nadole, poteguje element niepozornosci autka, nie zaluje zadnej zlotowki wydanej na te koło :yes:

bidżej - 13 Lis 2010, 16:52

do porszaków się nie umywają, ale jest git :ok:

i dobrze żeś tą rudą trochę pogonił :fox:

EDIT:

w listopadzie kwiatki Ci przed garażem rosną? :yyy:

Witek1992 - 13 Lis 2010, 16:58

Fajnie się prezentuje ta Twoja fiesta :)
Ad@mus - 13 Lis 2010, 16:59

bidżej, bo to wieś a nie miasto, my tu nawet trawe mamy :D a nie beton!! :devil:

porszaki sa spoko ale trza zmieniac kola bo szybko mi sie nudza :D
Porsz jest na sprzedaz :yes:

Peedro - 13 Lis 2010, 17:05

Ad@mus napisał/a:
żeby Peedro sie juz nie czepiał ze zgnity:


Jest zgnity pod nowym lakierem :-P

Ad@mus - 13 Lis 2010, 17:13

wanna fight?? :twisted:
DziDzia - 13 Lis 2010, 21:20

Ad@mus napisał/a:
my tu nawet trawe mamy :D

A co to ta trawa :?: Mnie się bardziej tamte podobały :yes:



pozdro :!:

luki - 13 Lis 2010, 21:26

Ad@mus napisał/a:
porszaki sa spoko ale trza zmieniac kola bo szybko mi sie nudza :D

Zamienisz sie za borbetki :rotfl:

Mafios - 14 Lis 2010, 11:44

twojej fieście to tylko mangels służył
dziamdziam - 15 Lis 2010, 05:29

Fajna felga ale się traci w tej budzie. Teraz ci nalepa kolorystycznie nie pasi :-P Co z rozpierdakiem? Cicho! bo ci pewnie nie pasuje :2xf: Jakie masz gumioki? Pucuj się :twisted:
BerciQ - 17 Lis 2010, 14:12

Mafios napisał/a:
twojej fieście to tylko mangels służył


Mangelsy były rewelacja :)

Ad@mus - 17 Lis 2010, 17:20

temat mangelsa w trakcie :) jesli sprzedam porszaki to moze mangels bedzie znowu :)
Witek1992 - 17 Lis 2010, 17:48

Ad@mus napisał/a:
moze mangels bedzie znowu


Bardzo dobry pomysł :brawo: :-)

Ad@mus - 17 Lis 2010, 21:10

Witek1992, wiec zachecam do kupna porszaków :)
Witek1992 - 17 Lis 2010, 21:36

Żeby mnie chociaż było na to stać :-)

Teraz w planach mam co innego, muszę przygotować fieścine do przeglądu bo rozklekotana strasznie ;-(

kamilocha1 - 19 Lis 2010, 17:42

Ad@mus, ej czemu niechcesz wpasc do adika jak ja jestem? za kazdym razem niemasz czasu albo cos.. :fox:
dziamdziam - 19 Lis 2010, 18:32

kamilocha1 , może po prostu.. nie lubi cię :2xf:
Ad@mus - 19 Lis 2010, 18:33

bo Bigosie mieszkam w Orzeszu, Zabełków teraz jest egzotyka, raz na czas zagladam do rodzicow co u nich slychac nowego :) pozatym nie dajesz mi cynkow ze jedziesz :) wpadnij do orzesza na spota skoro tak za mna tesknisz :2xf: :)
dziamdziam - 19 Lis 2010, 18:37

Nic dziwnego w tym Zabełkowie nic dobrego nie ma. Psy dupami szczekają :ok:
Ad@mus - 19 Lis 2010, 20:35

niee ;p

ale zeby nie nadupczac juz offtopów pochwale opony ktore mam na ozetach, Nokian zimowka 185/55/14 super sobie radza, zero uslizgu na mokrym, w porownaniu z letnimi maja mega trakcje... zobaczymy jak zniosa biale szalenstwo :)

kamilocha1 - 20 Lis 2010, 15:41

dziamdziam, bieda tam ;d zato w chałupkach to bogactwo ;D

Ad@mus, a nie lepiej 165 albo 175 zimowek? ponoc wezsze sa lepsze na zime a ja mam dylemar jaka szerokosc wsadzic :>

Ad@mus - 20 Lis 2010, 16:43

wie ktos czy sa dostepne zamienniki pasa tylnego od krawedzi bagaznika az do dolu?? bo widzialem jak narazie tylko doly.
Pozatym nie ma w ogole bocznych czesci pasa tylnego...czy pozostaje tylko szrot ??

musze te czesci dorwac do wiosny bo juz wiem ze to mnie nieuchronnie czeka

[ Dodano: Pon Gru 06, 2010 18:49 ]
dzisiaj fiesta stawia fochy, obr biegu jalowego 3500, chyba krokowiec poszedl sie %$^, oprocz tego ku mojemu zdziwieni przyszla wkoncu rozporka od masska13 ori alu wichers mial byc pod zeteca, jest niestety pod CVH ;/ ale poradzimy sobie i z tym

madek - 8 Sty 2011, 13:31

Ad@mus napisał/a:
oprocz tego ku mojemu zdziwieni przyszla wkoncu rozporka od masska13 ori alu wichers mial byc pod zeteca, jest niestety pod CVH ;/ ale poradzimy sobie i z tym

A czym sie roznia te rozporki? Czyzby kolektor dolotowy wadził?

Stunt_Man - 8 Sty 2011, 13:43

no nie da sie ukryć że kolektor w zetecu jest bliżej przegrody niż ten w cvh
Ad@mus - 8 Sty 2011, 13:52

dokladnie to o jakies milimetry kanal kolektora z 1 cylindra wadzi, zaloze plastika z mondziaka i podpasi :)
Stunt_Man - 8 Sty 2011, 14:04

plastik dobry być :ok:
dziamdziam - 8 Sty 2011, 14:28

Ad@mus napisał/a:

dzisiaj fiesta stawia fochy, obr biegu jalowego 3500, chyba krokowiec poszedl sie %$^, oprocz tego ku mojemu zdziwieni przyszla wkoncu rozporka od masska13 ori alu wichers mial byc pod zeteca, jest niestety pod CVH ;/ ale poradzimy sobie i z tym

a nie mówiłem? :2xf: a opcja ze szwagrem spawaczem odpada? :fox:

Ad@mus - 8 Sty 2011, 15:23

dziamdziam napisał/a:
a opcja ze szwagrem spawaczem odpada?

nie mam szwagra spawacza :D

tajmus - 9 Sty 2011, 09:12

No ja na paczke od tego goscia tez czekalem sporo czasu ale na szczescie doszla...
Ad@mus - 23 Sty 2011, 22:06

z nowosci Fiesta umarła :D
jak sie wybudzi ze spiaczki bedzie up...oj jak mnie to auto dobija!! ale jakos je w jakis zboczony sposob kocham, popaprana zaleznosc, ale juz wiem czemu jest rodzaju zenskiego, tak samo jak kobita doi z kasy jak szalona :D

madek - 23 Sty 2011, 22:08

Co sie stao?
przemo_rsr - 23 Sty 2011, 22:08

Ad@mus, coś w tym jest, :-)
Ad@mus - 23 Sty 2011, 22:16

ladowanie chyba sie stracilo, silnik zgasla w pierwszej kolejnosci po tym jak radio zdechlo i obrotek padl... pewno jakis dupslik i bedzie to jakis kabelek ale sam fakt ze musialem ratowac sie holem mnie nie zachwycil

i zamiast mende pociac na zyletki to ja glupi bede w nia inwestowal...a bede i hooooj

endżin na stol i od razu sie sprawdzi jak sobie radzil pod moim kopytem przez ostatnie 90tkm, moze cos sie dlubie w nim?? :hahaha:

bidżej - 23 Sty 2011, 22:17

Cytat:
glupi bede w nia inwestowal...a bede i hooooj
i git :ok:
Bezimienny - 23 Sty 2011, 22:21

Jak sie zrobi ciepło to zapodaj jej kuracje , rozebrać su... znaczy fieścinke na części co do śróbki, wszystko posprawdzać wymienić pierdoły sugerujące nadchodzące zepsucie , może jakąś tam rudą usunąć, złożyć wszystko do kupy i cieszyć sie autkiem przez długie lata.
Ad@mus - 23 Sty 2011, 22:26

Bezimienny napisał/a:
może jakąś tam rudą usunąć,

no to cala buda na olmet jedzie ;p

kenczorf - 24 Sty 2011, 05:53

nie tylko ty masz takie rozkminki, gdy znowu trzeba wlozyc w auto polowe jego rynkowej wartosci albo i wiecej :P
przemo_rsr - 24 Sty 2011, 18:52

Ad@mus, nie łam się, moja miała iść na złom, ale się pomyliłem i na warsztat pojechała i tam się ją rozebrało i na chwilę będzie, potem jakby się jej coś znowu działo, to znowu się ją rozbierze :-) , nie ma co tak łatwo poddawać się :hihihi:
Witek1992 - 24 Sty 2011, 18:54

A nom :) Ale tak to już jest, jak się chce coś mieć to trzeba cały czas inwestować, to jak nigdy niezapełniająca się skarbonka :hihihi:
przemo_rsr - 24 Sty 2011, 18:56

Witek1992, moja jeszcze nie stanęła mi ani razu na drodze i nie miałem z nia tak, że nie da się jechać, a zrobiłem nią 25 tysi
Witek1992 - 24 Sty 2011, 18:59

hehe no tak, moja zaczęła szwankować po 12 tyś. ale jest starsza i stała bez ruchu ponad 3 lata ;/ Potwierdziło sie przysłowie " Auto kiedy stoi to wtedy najbardziej sie psuje " :-)
Ad@mus - 24 Sty 2011, 20:50

ja moja zrobilem 90tkm i ta mala usterke uwazam za pryszcz na zupie... nie mam co narzekac, czesci mam tanio, auto znam, naprawy wiec nie sa drogie, a fakt jest taki ze jesli autem sie buja 100kilo dziennie to musi sie psuc, nawet jesli byl by to najmniej usterkowy VAG Toyota czy BMW

poskladam ta kupe do kupy i bede znowy sie cieszyl jazda, moim mazeniem niemniej jednak jest poprawa stanu polskich drog bo mimo ze nie mam chinski alusow to kola sie krzywiom ;-(

Witek1992 - 24 Sty 2011, 20:57

Takie marzenia ma chyba każdy polski kierowca :)
przemo_rsr - 24 Sty 2011, 22:47

spróbuj założyć większy profil balona może wtedy mniej je pokrzywi
Ad@mus - 14 Mar 2011, 10:14

okej jedziemy dalej, z racji ze fiesta rozciekla sie na wszystkim co uszczelniac moglo to trza byla ja uszczelnic na nowo
nowe uszczelki poszly na skrzynie (2 simmery na oski i 1 na wodzik) + nowy olej
totalna uszczelka silnika(simmery walu, simmery walkow rozrzadu, uszczelka pod dekiel i miske) nowy olej mobila 10w40 i nowy filtr oleju maan

i znowy zostala doinwestowana i znowu jej nie cierpie ale jestem zmuszony po takim wkladzie nia jezdzic ;p

najbardziej zmartwil mnie stan auta po zimie;/ nei ma naszczescie dzior w blaszy, ale za to widac jak lakiernik sie staral 4 lata temu i mam cholere na calym aucie oprocz dachu ;/

a co za tym idzie, zaczynam powaznie rozwazac ponowne malowanie calosci, tym razem zrobie to sam, i bedzie tak jak wyjdzie, pojdzie akryl po calosci i kij z tym, nie zmienia to faktu ze lakiernik dal dupy a ja zaplacilem mu za to jak za stosunek z amerykanska gwiazda porno ;-(

kostek88wjcz - 14 Mar 2011, 23:41

Ad@mus napisał/a:
zaplacilem mu za to jak za stosunek z amerykanska gwiazda porno
czyli ile ??? :)
Ad@mus - 15 Mar 2011, 20:04

standart 300zl od elementu, ale co z tego jak po roku zaczelo gnic??
zyebal sprawe i tyle;/ i teraz drugie tyle mam mu placic?? no chyba niii, sam se pomaluje tera :D

Pietrekk - 15 Mar 2011, 20:09

Maluj maluj :D Czemu jej nie cierpisz? :P
przemo_rsr - 15 Mar 2011, 20:40

Ad@mus, dasz rade :ok:
FiFa - 15 Mar 2011, 23:02

Ad@mus napisał/a:
standart 300zl od elementu, ale co z tego jak po roku zaczelo gnic??
zyebal sprawe i tyle;/ i teraz drugie tyle mam mu placic?? no chyba niii, sam se pomaluje tera :D

Co tak drogo ?? U mnie w metaliku biora za element 250 zł, przy całym aucie stargowalem cene na 2700 :-) gdzie zderzaki, poszerzenia, lotka tez malowane i juz z całym montazem i materiałami :-)

Ad@mus - 16 Mar 2011, 09:46

masz racje Kamilu-drogo :D i w dodatki zyebanie ;/
kostek88wjcz - 16 Mar 2011, 17:37

teraz to juz wszedzie tak w okolicach 300 pln do niedawna jeszcze 250 ale ... wszystko drożeje :(
Ad@mus - 25 Mar 2011, 21:08

po tygodniowym pobycie w szpitalu fiesta mnie po raz kolejny rozczarowala:) zamiast dac mi przyjemnosc w powrocie do domu znowy strzelila focha-tym razem upatrzyla sobie listwe wtryskowa z LPG, no i jutro zamiast sie kurowac bede probowal ja zmienic na nowa...

pozatym luzzz ;-(

jackrzec - 25 Mar 2011, 22:00

Wywal ten gaz i problemu nie będzie.
kamilocha1 - 26 Mar 2011, 00:02

Adam zawsze marzyl o dizlu ;d ale ma benzyne wiec zalozyl gaz zeby mu listwa klekotała ;d taki sentyment ;p
Pele - 26 Mar 2011, 00:18

kamilocha1 napisał/a:
zalozyl gaz zeby mu listwa klekotała ;d taki sentyment ;p


:rotfl:

kamilocha1 - 26 Mar 2011, 12:41

Ad@mus, ja swoje zaniedlugo byda malował ;d garażową metodą ;d zobaczymy jak wyjdzie ;d mam nadzieje ze lepiej niz dziama ;p
dziamdziam - 26 Mar 2011, 13:44

:2xf:
Ad@mus - 26 Mar 2011, 14:28

gaz bedzie, w poniedzialek montaz listwy bo dzisiaj czasu wystarczylo na demontaz kolka i zrobienie placu na operacje... przy okazji moze chyce sie za wachacze

Kamcio zobocymy jak wyjdzie :)

kamilocha1 - 28 Mar 2011, 00:08

Ad@mus, dasz rade ;d musimy sie wspierać ;d bo za kazdym razem jak chce sie brac za fione to rece opadają ;D
Ad@mus - 29 Mar 2011, 22:19

No i lpg znowu sprawne. Dziala jak nalezy. 2 dni roboty i usowania dodatkowych uszczelek i jezdzi jak malina. Tera zawias mnie czeka a potem blacharskie poprawki.

Btw gdzie i za ile mozna kupic uszczelniacze listwy wtryskowej?

Reddi - 29 Mar 2011, 23:53

kamilocha1, wiedziałem,że w hoooja lecisz z tym golfem :2xf:
Ad@mus - 9 Kwi 2011, 16:55

rozdział mojego życia z 2litrowym monsterem doszedł kresu :(
nie miałem pojęcia, że roztanie z kupą blachy i stertą tajli będzie trudny, a jednak.
Auto, które kupiłem 4lata temu absorbowało mój czas i uwage, spełniało moje motoryzacyjne marzenia i perwersyjne zachcianki... nowy właśiciel nie mógł sie trafić lepszy. Chłopak rozgarniety, pokochał ją tak jak ja ją kochałem, obiecał kontynuować wątek, nie ma 18lat i posypki trądzikowej, wiedział co bierze, z chęcią i zainteresowaniem słuchał historii mojego życia :)

chciałem wszystkim podziekować za wsparcie, wszyscy z FKP są najlepszymi forumowiczami w całej polsce i dlatego forum nie zmienie, a na niejednym zlocie jeszcze się pokaże, może w innej fiescie a może w jakimś hundaju :ok:


w ostatni dzień koledzy FKP pomogli już ostatni raz wskrzesić po ostatnich fochach fieste, tutaj dziekuje Darasowi za czujnik położenia wałka i Mareczkowi za pomoc w usunięciu problemu... w ostatni dzień fiesta jechała jak miała jechac... wyeliminowałem wszystkie kaprysy. Marku błedy kompa po resecie znikneły, walniety czujnik nagmetał w kompie ale już jest ok.

Pozdro Staszek zdaszek i Michał zdaszek, mam nadzieje, że fiesta znowu bedzie piękna po waszej kuracji :)

Daras84 - 9 Kwi 2011, 17:28

nie ma za co ;) :ok:
Marek - 9 Kwi 2011, 17:56

Również nie za ma co :)
Ad@mus - 9 Kwi 2011, 21:50

jeszcze jedno podziekowanie dla BerciQ-a :ok:
bidżej - 9 Kwi 2011, 21:57

:sad:
kuba87 - 9 Kwi 2011, 22:00

łe jak mogłeś :P
Peedro - 9 Kwi 2011, 22:17

Eeeeeee :| a mieli my sie pościgać na wiosennym :-P
Laskosz - 9 Kwi 2011, 23:21

nareszcie sie pozbył grata :2xf: teraz szmelfagen co? tak wogole to narzeczona Ci kazała?
DziDzia - 10 Kwi 2011, 00:12

Ad@mus napisał/a:
Chłopak rozgarniety, pokochał ją tak jak ja ją kochałem, obiecał kontynuować wątek, nie ma 18lat i posypki trądzikowej, wiedział co bierze, z chęcią i zainteresowaniem słuchał historii mojego życia :)

No, to się okaże.. Ale mam nadzieję, że nowy właściciel będzie 'normalny' :ok:



pozdro :!:

Krzychu_14 - 10 Kwi 2011, 07:57

będzie następna fiesta???
Mafios - 10 Kwi 2011, 08:11

no to mangels juz ci nie potrzebny :-p za ile wkoncu sprzedales padake
Ad@mus - 10 Kwi 2011, 09:19

nie bede sie chwalil za ile, ale nie za duzo i nie za malo, narzeczona nic mi sie kazala, chciala nia jechac do slubu, Michał-nowy właściciel na własne oczy widział jak ciężko mi jest zajmowac się jakimkolwiek autem-ale... dali my rade :)
sie franca ze mna rozstac nei chciala, a tobie Mafia chyba chłopcy troche podokuczają bo są z twojej okolicy-pawianice czy jakoś tak

zdaszek - 10 Kwi 2011, 09:59

Michał - mój brat, właściciel mieszka w Pabianicach.
Ja - w okolicach ZDW tak jak mam w profilu.
Fiestka najpierw zostanie ogarnięta pod względem mechanicznym, tak aby więcej nie było niespodzianek jak np. rozj...bany przegub 20km od Ad@musa.
Po drugie ogarnięcie blachy, tak aby wykwitów rudej nie było.
Autko będzie dbane i nie będzie tym jeździł 18letni oszołom....
... będzie jeździł 10lat starszy oszołom :rotfl:

Ad@mus - 10 Kwi 2011, 10:32

zdaszek, od czwartku Suka stawiała fochy, czuła że chcę się jej pozbyć :)
dali my rade?? dali my :)
ta pół oś co wsadzilyśmy wytrzyma spokojnie, zostawcie ją i nie kombinujcie, są inne rzeczy do zrobienia

dziamdziam - 10 Kwi 2011, 10:55

Ad@mus nie chcesz kupić 1.8? za 6000 na stali? :rotfl:
Ad@mus - 10 Kwi 2011, 10:56

tzn ze co?? na taczkach?? :) sam klocek??
DemptD - 10 Kwi 2011, 11:01

ehh.. no i jednak stało się.. ;-(
Ad@mus - 10 Kwi 2011, 11:07

stało się-ale klient się trafił i lepszego nie można było trafić-widziałem u niego błysk w oku to zadecydowalo o wszystkim....wiem, że tam gdzie pojechała bedzie miała dobrze :)
Fordon - 10 Kwi 2011, 11:11

No to bylo 2.0 teraz czas na dziadkowoza :D ale rece bym ci poucinal za LPG w tym
http://otomoto.pl/mercede...-C17391458.html
Osobiscie z siekiera bym wpadl na grilla.

Ad@mus - 10 Kwi 2011, 11:15

eee ten mesiek u brata w komisie stoi :D
hmmmm, gaz powiadasz:) ciekawa opcja :)

przemo_rsr - 10 Kwi 2011, 14:00

kolejny ciekawy projekt został zakończony, szkoda, :|
trzeci - 10 Kwi 2011, 14:04

Szkoda, że z nią rozstałeś - dobrze, że trafiła do dobre ręce.
Pozdro ...

BerciQ - 10 Kwi 2011, 14:50

Ad@mus napisał/a:
jeszcze jedno podziekowanie dla BerciQ-a :ok:


luuuuuzik :)

czym teraz się będziesz wozić ? KAczuchą od Karoliny ? :P

Ad@mus - 10 Kwi 2011, 15:16

Kaczucha jest grejt :)
fiesty szkoda troche bo serca mojego chyba 3/4 w niej zostalo...;/ ale, zobaczymy co życie pokaże

Peedro - 10 Kwi 2011, 16:19

przemo_rsr napisał/a:
kolejny ciekawy projekt został zakończony, szkoda, :|


Nie został zakończony, tylko trafił w inne ręce, a to coś zupełnie innego. Przecież jej nie zezłomował :-P

zdaszek - 10 Kwi 2011, 18:06

Peedro napisał/a:

Nie został zakończony, tylko trafił w inne ręce, a to coś zupełnie innego. Przecież jej nie zezłomował :-P


Właśnie miałem coś takiego napisać. Projket nie został zakończony, lecz jej rozwój nie będzie szedł w kierunku w jakim większość Was by chciała.
Auto ma być do jazdy na codzień, czasami będzie jeździła nim również drobna kobieta, więc autko czeka dokładanie wspomagania zaraz po dokonaniu niezbędnych czynności serwisowych :yes:

Najlepsze jest to, że kiedy przeczytałem wątek Ad@musa, stwierdziłem, że to jest dokładnie to, co chciałbym zrobić ze swoją (no może oprócz gazu). Sukcesywnie skupuję tajle z zamiarem powkładania tego w końcu.
Przez myśl mi nie przeszło, że mój brat kupi to auto :-)
Szukał fajnej, zdrowej (pod względem blacharskim) fury to mu o ogłoszeniu powiedziałem no i się skusił <oki>

Zgodnie z prośba Adama, jak się coś wyczaruje to napiszę o tym w wątku ;-))
Pozdrawiam, Stasiek

kamilocha1 - 10 Kwi 2011, 18:29

sprzedał bo sie bał zeby moja go nie złoiła ;d

to juz team zaolzie sie zmniejszyl ;p

Ad@mus - 10 Kwi 2011, 22:06

kamilocha1, nastepne moje auto lekko cie objedzie :2xf:
Laskosz - 10 Kwi 2011, 22:26

Ad@mus napisał/a:
kamilocha1, nastepne moje auto lekko cie objedzie :2xf:

ale Ci sie pier))))___doli jak popijesz :hahaha:

Ad@mus - 10 Kwi 2011, 23:15

Pieter przeca wisz ze nie pijam :2xf:
Reddi - 13 Kwi 2011, 21:50

to temat chyba do zamknięcia- dobrze,że bicz znalazła nowego właściciela :ok:
Ad@mus - 13 Kwi 2011, 21:55

lepiej zostawic otwarte, jak kolega bedzie dlubal to nie ma sensu otwierac kolejnego topika
fiesta nie umarła, jak umarnie to mozna zamknac

kamilocha1 - 26 Kwi 2011, 00:31

Ad@mus, toyota w kombiku?:DD
zdaszek - 26 Kwi 2011, 08:22

Temat będzie kontynuowany zgodnie z prośbą Ad@musa.
Jak na razie trwa zbieranie zdjęć, aby potem ukleić zgrabnego posta okraszonego kilkunastoma fotkami :)
Nie wiem czy po uszach nie dostanę, ale uchlę rąbka tajemnicy.
Wydech był rzeźbiony i to dość mocno. Został założony kolektor wydechowy 4-1 od Adama i jest lepiej :-)
Więcej pisał nie będę - właściel chce sam wszystko opisywać co nastąpi niedługo. gy

Ad@mus - 3 Maj 2011, 12:16

dobrze by bylo jakby sie jakis UP znalazl-dobrze jedzie cooo :D
zdaszek - 3 Maj 2011, 16:11

Tia, jeździ dobrze, ale w porównaniu do seryjnych aut. Jak się trafi grzebane to jest problemo :ups:

Pojeździłem tym kilka dni bo trzeba było trochę podopieszczać to autko (zrobić zbieżność itp.).
Jak już wszystko było porobione, to wieczorkiem znalazło się paru którzy się chcieli spróbować :V:
Więc tak :
Doge Caravan 3.8 V6 2002r (chyba) dostał 2długości fiesty.
Honda Civic 1.6 vtec na jednym wałku w którym kiedyś było 125KM - dostałem raz o długość Hondy a drugi raz o pół długości (maskę przy drzwiach kierowcy miałem).
Jak się okazało Honda była robiona :twisted: i wybebeszona trochę (2 fotele, radio i 2 głośniki miała i to tyle z wypasu).
Miała przestawionego Vtec'a tak aby się włączał przy 3,5tyś obr. a układ dolotowy był strojony tak, aby hania miała mocny dół kosztem wysokich obrotów. Kolektor wydechowy 4-1 dłuuuugo nic i tłumik przelotowy na końcu.
Skrzynia biegów składana z 4 różnych. Zmienione przełożenie główne i pierwsze trzy biegi.
Na dojebkę - nowiutkie opony ozor
Ciężko się zdziwiłem z tą Hondą - jej właściciel też, bo sądził, że zostanę mocno z tyłu "jak większość buczących".

Generalnie miałem duży problem z trakcją (nie dawały rady 185/50 dunlopy sp sport 2000), po drugie - miał fajniejszą skrzynię :V:

Michaus - 3 Maj 2011, 18:28

... i jeszcze miał odelżone koło zamachowe (co i mnie by się przydało, że o dolocie nie wspomnę)

Od czasu zakupu wymieniłem/zainstalowałem:
1. Rozrząd (pasek, rolki kierunkowe, rolka napinająca, uszczelniacze wałków, nowa uszczelka pod pokrywę zaworów - bez silikonu). Silnik nie jest już tak uśliniony olejem, ale coś jeszcze pewnie znajdę.
2. Gumska w zawieszeniu, drążek kier., swożeń wahacza, zwrotnica (poprzednia była tak wytłuczona, że jej wartość szacować można było tylko na podstawie wagi).
3. Wydech. Od kolektora (dzięki Ad@mus), prawie do końca - Ulter został.
Z kolektorem 4 → 1, to było trochę rzeźby: dobrać kąty, podoginać rurska do flanszy, wspawać nowe gniazdo pod sondę lambda. Efekt przeszedł moje oczekiwania, ale trzeba będzie go owinąć bandażem termicznym.
4. Głupoty: zamek w prawych drzwiach (cięgło z drutu od żaluzji okiennych, prawidłowe zamontowanie bębenka), lusterka, które nie składają się po przekroczeniu 120km/h, przełącznik od szyb (przeserwisowałem), nowy filtr powietrza z mocowaniem (poprzedni stożek "latał jak brodacz z pejsami w czarnym kapeluszu po pustym sklepie", był dziurawy i brudny (filtr, a nie brodacz), antenka od radia (stara miała dość finezyjny kształt), gała od zmiany biegów (Ad@mus poprzenią zabrał "w imieniu prawa"), komplet nakrętek do alufelg, nowy aukumulator.
Ponadto zakupiłem mechanizm przednich wycieraczek, ale jeszcze nie miałem czasu się tym zająć.
W planach: blacha, dolot, wspoma, dystanse do kół (bo mocno irytuje mnie tarcie o nadkola).
Tuning optyczny ograniczyłem do wizyty na myjni.

bidżej - 3 Maj 2011, 18:32

i git, niech ma bicz drugie życie :D
Michaus - 3 Maj 2011, 18:59

Gała



Kolektor



Jak mi Mondeo przerdzewieje do końca ;-( , to będę miał co wsadzić do Fiesty :-P


Ad@mus - 3 Maj 2011, 19:09

ten event z civicem byl przed modami czy po modach
taki v-tec moze miec 125ps w serii ale po takich modach jak opisaliscie powinna miec ze 150ps+lekka buda robi swoje
wypatrosz fieste a zobaczysz ile kilogramy daja mocy :)

wymieniles same gumy na zawiasie czy tak jak wam mowilem cale wahacze??
kolektor ssacy jest hulowy wiec wypadaloby zalozyc plastik z mondasa albo z fokusa

no i nie zapominajmy ze hania byla strojona-jak by tu zalozyc ecumastera to by sie kolega z hani zdziwil mocno

opony dp sp sport to kupa-lepsza najtansza opona ale nowa niz zjechany stary dp sp gowno, juz kiedys o tym pisalem ze auto trakcji nie lapie :D

185/55/14 mozna za 170zl nowki kupic-takie zaloz i bedzie niebo lepiej

jak ja sie ciesze ze bicz nie marnieje :devil:
walcz Michale, Staszku-dogladaj!! :ok:

Bezimienny - 3 Maj 2011, 19:18

Ciekawe czy takie 2.5 V6 by do fiesty Mk3 wlazło? to by była masakra, ale to 2.0 też musi fajnie jechać :ok: widze nowy właściciel porządnie się za auto zabiera i chwała mu za to :yes:
zdaszek - 3 Maj 2011, 19:28

Sparing z civic'iem był już po modach.
Fiesta patroszona nie będzie bo to ma być auto do względnie normalnej jazdy :rotfl:
Z resztą, wypatroszysz auto, pomodzisz silnik na 170KM a i tak znajdzie się ktoś, kto Cię objedzie...

2,5 V6 to chyba Daras wkładał do swojej. Ponoć się zmieściło, ale jakis problem z elektryką był - ogólnie poczytaj w jego wątku :)

2,5 z wydechem kończącym się na kolektorze to było moim marzeniem odkąd Michał to mondeo kupił. Tylko ja ten silnik widziałem w swoim buggy gy
Chciałem takie coś połączyć z jakąś skrzynią co mi 4 koła napędzi i zrobić najszybszą mysz na dzikim zachodzie bike
Terenu na zabawy czymś takim mam w.... dużo mam gy
Ja wiem, że buggy powinno być przede wszystkim lekkie o stabilne, ale V6 ma cholera ten dźwięk...

Stunt_Man - 3 Maj 2011, 19:36

no to Pany niebawem szykujcie sie na sparing z moją fiestą :-P
elmek13 - 3 Maj 2011, 19:56

zdaszek, to sobie kup audi v6 a nie marudzisz.
zdaszek - 3 Maj 2011, 20:06

Ja marudzę ? O co Ci chodzi ?
V6 od audi nie chcę, bo to audi :-)
Do fiesty raczej też tego wsadzał nie będę (przynajmniej nie do swojej), a że się rozmarzyłem o buggy V6 ? Wolno mi :2xf:

Peedro - 3 Maj 2011, 20:07

angole wkładali tyż v6 z mondzioła do fiesty ;) wpadnie Luki to zdjęciem zarzuci ;)
Stunt_Man - 3 Maj 2011, 20:14

http://www.fiestaturbo.co...89752/#p1689752
tu je :V:

dejw - 3 Maj 2011, 20:17

jesli wyrwany zywcem z mondeo razem z zawieszeniem przez "profesjonalistów" to objedzie go 1.1 :hahaha:
Peedro - 3 Maj 2011, 20:34

kontynuacji Offtopa ciąg dalszy ;) nie wiem jak to się napędza w budzie fiesty, ale mam okazje czasem ujeżdżać mondzioła mk1 2,5V6 i cudów nima. Ciężka krowa i fiestą to bym to objechał bezproblemowo. To V6 strasznie długo wkręca się na obroty, w porównaniu z zeteckiem - wieczność ;]
Ad@mus - 3 Maj 2011, 20:58

Peedro, bo mdo ma dluuugasna skrzynie :)
wy tam sie skupcie nad tym 2l bo cos z niego jeszcze sie wykrzesa :devil:

Michaus - 3 Maj 2011, 20:59

Peedro może Ci IMRC padło?
U mnie jest OK, choć Fiesta lekko żwawsza - masa robi swoje.

Ad@mus - 3 Maj 2011, 21:03

Michaus, pomały i do przodu :)
ssaka przerobcie i zacznijcie myslec o standzie alondzie...
do tego glowica jest seryjna, a miesa na niej na wyzywienie 3 afrykanskich wiosek by starczylo

głowica przed:

głowica po:

kanały:

porównanie glowic z s-ki i rs1800, jedna zmeczona druga wypoczęta


zawory:

łep bez zaworów:

flansz spod wtrysków:

+pasowanie kolektorów

Michaus - 3 Maj 2011, 21:56

"Się pomyśli", a te Twoje zdjęcia jakbym gdzieś już kiedyś widział :)

Wyszło dość ciekawie, bo prawe i lewe drzwi diametralnie się różniły (raczej nie pochodziły z tego samego auta). W związku z powyższym jedno z nowych lusterek udało się zainstalować bezproblemowo, a drugie... hmm - poradziłem sobie :-P

Był to zaledwie początek znajomości, a już trafiło się "ostre rżnięcie":

W ten sposób sprawiłem, że lewe drzwi zaczęły przypominać bardziej prawe.
Krawędzie otworów zostały oczywiście ogradowane i zabezpieczone antykorozyjnie.







Problem z przyciskami od szyb elektrycznych był prosty do rozwiązania. Wystarczyło usunąć piaskownicę ze środka. Po otwarciu przepłukałem etanolem, potem kontakt sprayem, znowu etanolem, gorącą wodą i dla odmiany etanolem.







Na ostatnim zdjęciu ładnie widać zielonoświecącą, niebieską żaróweczkę.

kenczorf - 3 Maj 2011, 22:00

Peedro napisał/a:
ale mam okazje czasem ujeżdżać mondzioła mk1 2,5V6 i cudów nima
temat poruszany na kilku forach. Wystarczy skrzynka i sprzeglo z ziuta i zaczyna chodzic jak powinna
zdaszek - 3 Maj 2011, 22:07

Duże i ciężkie koło zamachowe też swoje robi...
kenczorf - 3 Maj 2011, 22:08

kolo chyba tez z ziuta bo inaczej skrzynia nie najdzie...ale tego juz nie pamietam za dobrze :P
Nikuś - 3 Maj 2011, 22:10

Z tego co wiem to z V6 jest dużo roboty... Cała elektryka do robienia od podstaw.
Ad@mus - 3 Maj 2011, 22:15

Nikuś, duzo roboty to teoretycznie przy ziutku tez jest-zalezy kto robi i jak robotny
Fordon - 3 Maj 2011, 22:31

Adas nie rob jaj.... skrzyni mtx to ty nie miales... wiec skrzynia z 2.0 to tu miejsca nie ma... wiem ile tam bylo nadlubane od czasow Ulezy... gdzie sie spuszczali nad praca zeteca... skrzynia to jedno elektronika to drugie ale po trzecie doprowadzenie silniak do stanu uzywalnosci....
Nikuś - 3 Maj 2011, 22:41

Fordon napisał/a:
elektronika to drugie


Załatwcie mi schematy do durateca V6 to dostaniecie wycenę robocizny...

Michaus - 3 Maj 2011, 22:54

Widzę, że zrobiło się całkiem konkretnie, a ja z tą V-ką, to tak bardziej humorystycznie strzeliłem :V:
elmek13 - 3 Maj 2011, 23:27

zdaszek, raczej nie. :2xf:
Daras84 - 3 Maj 2011, 23:39

odpalic to nie problem takie v6
Fordon - 3 Maj 2011, 23:47

Nikuś, na co ci schemat skor ECU potrzebuje tylko stalych + i mas... reszte ECU ogarnia pomijajac PATS... o ile ktos wie jak to zrobic... zapinalem nie takie rzeczy wiec co za kosztorys... proste
Robota w takich wypadkach gdzie masz pelna elektryke oblugiwac dla 2.5 V6 obslugiwac dla 1.1 to masz od razu 1200zl...
Kazdy zapyta czemu... :
Przekazniki, kable, lutowanie, szukanie, i dzialanie oraz gwarancja na to ze wiazka dziala....
Przykladowo regeneracja wiazki scorpio od 1996 w gore to koszt od 1700 w gore... bo sam material to blisko 700zl.... dalej nie musze pisac ile jest zabawy :yes:

zdaszek - 4 Maj 2011, 00:09

Daras84 napisał/a:
odpalic to nie problem takie v6

Jasne, że nie problem - wsiadasz do mondeo, wkładasz kluczyk i odpalasz gy
A tak na serio, to czy takie auto nadawało by się jeszcze do jazdy na co dzień ?


Fordon
Super, że już ceny znamy.
W razie co - odezwiemy się :ok:

Daras84 - 4 Maj 2011, 09:56

a w czym problem aby takim autem jezdzic na codzien ?
Michaus - 4 Maj 2011, 10:31

Daras84 napisał/a:
a w czym problem aby takim autem jezdzic na codzien ?

Chyba wiem, o co chodziło Zdaszkowi. Mianowicie, jak ktoś ma autko arcymocne (przystosowane wybitnie do szeroko pojętego ściganctwa), to najczęściej do jazdy codziennej ma inne - bardziej cywilne/cywilizowane*, bo...

Pytanie tyczyło się kwestii, czy fura tego typu jest jeszcze przed, czy też za, granicą "przegięcia pały". Wg mnie granica ta leży w okolicach 200KM, ale to moje prywatne zdanie, które jest aktualne dokładnie w tym momencie i w każdej chwili może się zmienić. :devil:
Fiesta 2.5 V6 może być ciekawym projektem, ale obawiam się, że będzie "lecieć na mordę" - ciężki silnik z przodu, lekki tył i pewnie dziwnie by się tym jeździło.

* - niepotrzebne skreślić

Peedro - 4 Maj 2011, 11:51

Michaus napisał/a:
Fiesta 2.5 V6 może być ciekawym projektem, ale obawiam się, że będzie "lecieć na mordę" - ciężki silnik z przodu, lekki tył i pewnie dziwnie by się tym jeździło.


Napewno będzie lecieć ;) jak moja z zeteckiem z wybebeszonym tyłem na zimówkach po lekkim naciśnięciu hamulca blokowała tylne koła, bo przód siada, a dupa podnosi. Efekt z cięższym v6 pewnie byłby lepszy.

Daras84 - 4 Maj 2011, 13:16

Peedro napisał/a:
Michaus napisał/a:
Fiesta 2.5 V6 może być ciekawym projektem, ale obawiam się, że będzie "lecieć na mordę" - ciężki silnik z przodu, lekki tył i pewnie dziwnie by się tym jeździło.


Napewno będzie lecieć ;) jak moja z zeteckiem z wybebeszonym tyłem na zimówkach po lekkim naciśnięciu hamulca blokowała tylne koła, bo przód siada, a dupa podnosi. Efekt z cięższym v6 pewnie byłby lepszy.


masz wiec jakis problem z hamulcami, ze sie tak dzieje...

kenczorf - 4 Maj 2011, 15:39

Peedro napisał/a:
moja z zeteckiem z wybebeszonym tyłem na zimówkach po lekkim naciśnięciu hamulca blokowała tylne koła, bo przód siada, a dupa podnosi
cos nie halo bo moja z zeteciem i pustym wnetrzem tak nie miala
Michaus - 12 Maj 2011, 23:28

Ad@mus wypatrzył niedawno (z tego miejsca pragnę mu serdecznie za to podziękować), na znanym portalu aukcyjnym, moją ulubioną kierownicę i dziś udało mi się ją kupić. Właściciel sprzedawał auto, ale udało mi się go przekonać, by odstąpił mi samą kierę.







Jest mała i gruba, dobrze się trzyma.
Taką samą zamontowałem w swojej poprzedniej Fieście, miło wrócić do dobrego.

Stunt_Man - 12 Maj 2011, 23:30

fajna kierka notw
Michaus - 13 Maj 2011, 08:51

Dzięki.
W planach mam obszycie jej nową skórą, ale na chwilę obecną są pilniejsze rzeczy do zrobienia. Tę, z którą kupiłem bolid Ad@musa też potem odrestauruję. Zastanawiałem się nad zamszem, bo się dobrze trzyma.

zdaszek - 15 Maj 2011, 15:23

Zamsz się dobrze trzyma i dobrze wyciera...
Moim zdaniem lepsza dobra skóra z dziurkami.

FiFa - 16 Maj 2011, 22:00

Daras84 napisał/a:
Peedro napisał/a:
Michaus napisał/a:
Fiesta 2.5 V6 może być ciekawym projektem, ale obawiam się, że będzie "lecieć na mordę" - ciężki silnik z przodu, lekki tył i pewnie dziwnie by się tym jeździło.


Napewno będzie lecieć ;) jak moja z zeteckiem z wybebeszonym tyłem na zimówkach po lekkim naciśnięciu hamulca blokowała tylne koła, bo przód siada, a dupa podnosi. Efekt z cięższym v6 pewnie byłby lepszy.


masz wiec jakis problem z hamulcami, ze sie tak dzieje...


Mam podobnie :-P :-) chociaz nie chodzi mi o "bujanie" autem, ale praktycznie w kazdej fiescei jaka mam, zazwyczaj tyl blokuje mi jako pierwszy... Nawet w 1.1, gdzie z przodu mam hamulce od futury, to na zakrecie, lub przy dohamowaniu, zazwyczaj przyblokuj mi jakies kolo z tylu...

vegetagt - 16 Maj 2011, 22:35

Nie powinno tyłu blokować pierwszego. Wpadlem swoja mk2 na lód - najpierw zablokowało przód, potem docisnalem jeszcze hebel w celu sprawdzenia, co sie stanie, to zablokowalo tyl i postawilo bokiem.
Ad@mus - 7 Cze 2011, 22:37

dzieje sie cos??
hamka była??

Stunt_Man - 7 Cze 2011, 22:42

właśnie... bo już w Cieszynie rywal powstał :V:
poka foty jak połączony masz wydech z tym kolektorem od durateca :)

Michaus - 8 Cze 2011, 12:30

Ad@mus napisał/a:
dzieje sie cos??
hamka była??

Dzieje się ;/ - ostatnio dostała nowy termostat, czujnik temperatury i pompę wody... oraz nową uszczelkę przedniej szyby, dzięki której na razie temat przecieków został szczęśliwie zamknięty. Wraz z uszczelką zmieniona została też przednia szyba, bo klejenie odprysku uznałem za nieopłacalne, a robota była jedna.
W związku z powyższym przydałaby się ori wiązka od podgrzewania wspomnianej, jak nie dorwę, to sam wyrzeźbię i tyle :-P
Szykuje się wymiana przewodów hamulcowych na tył (zarówno sztywnych jak i elastycznych).
Na hamownię i inne głupoty czasu brak.
Miałem pewne pomysły jeśli chodzi o dolot, bo tak jak jest, to być nie może, ale mój wniosek o ustawowe wydłużenie doby do 36 godzin chyba utknął w kancelarii premiera razem z tym drugim dotyczącym obniżenia akcyzy na paliwa :-) ... więc temat się odwlecze.

Stunt_Man napisał/a:
właśnie... bo już w Cieszynie rywal powstał :V:

Mam się czego obawiać? :V:

Cytat:
poka foty jak połączony masz wydech z tym kolektorem od durateca :)

jak pofocę, to wrzucę

Stunt_Man - 8 Cze 2011, 23:53

Michaus napisał/a:
Mam się czego obawiać?

nie wiem :-P bo nie ma w cieszynie żadnej fiesty z dużym motorem żebym mógł porównać osiągi :rotfl:

Michaus - 25 Cze 2011, 21:56

Gdy ZŁO...







...czai się za rogiem...







...miej odwagę stawić mu czoła...







...łatwo jednak nie będzie...







Wieczór się zbliża...







... wiedz, że coś się dzieje. :devil:

madek - 25 Cze 2011, 22:00

Michaus napisał/a:
... wiedz, że coś się dzieje.

w sensie że ruda wpierdziela przedni pas? :2xf:

kuba87 - 25 Cze 2011, 22:07

madek napisał/a:
Michaus napisał/a:
... wiedz, że coś się dzieje.

w sensie że ruda wpierdziela przedni pas? :2xf:

zeby tylko pas :D :2xf:

Michaus - 25 Cze 2011, 22:11

kuba87 napisał/a:
madek napisał/a:
Michaus napisał/a:
... wiedz, że coś się dzieje.

w sensie że ruda wpierdziela przedni pas? :2xf:

zeby tylko pas :D :2xf:


ojtam, ojtam

dziamdziam - 25 Cze 2011, 22:38

Bardziej podobała mi się z paletkami ale najważniejsze co się właścicielowi podoba. Pas przedni to jakaś choroba tego auta albo po prostu fuszera zrobiona przez poprzedniego ownera :2xf:
Michaus - 25 Cze 2011, 23:45

Ten pas przedni... przyznam się bez bicia - nie miałem czasu się nim zająć. :ups:
Planuję trochę podziałać, ale nieco wyższy priorytet ma SESJA (System Eliminowania Studentów Jest Aktywny) oraz przeciągający się remont mieszkania :|

Jestem mile zaskoczony, bo spodziewałem się mega ciśnięcia z powodu głupot, którymi okrasiłem tę garść zdjęć.
Poprzedni ołner także optował za paletkami, ale nowe lusterka mają kilka "plusów dodatnich" (jak mawiał pewien prezydent) np nie składają się automatycznie po przekroczeniu 120km/h i da się je wyregulować jak się chce, mało tego! ustawienia są pamiętane :-P
Ten pakiet aerodynamiczny jest także nie bez znaczenia dla osiągów. Poprawione dzięki tym lusterkom Cx, odmieniło auto nie do poznania. Paletki wyraźnie je hamowały gy

Ad@mus - 6 Sie 2011, 21:10

a dzieje sie cos??
chyba jakies mody w zawiasie, sadzac bo gieldzie

zdaszek - 17 Sie 2011, 14:59

Dzieje się.
Jako, że jestem dobrym bratem, oddałem swoje niebieskie eibachy Michałowi.
GT Cupline były trochę za twarde i trochę za niskie na pabianickie dziury :|
Na eibachach plomby z zębów już nie wylatują, auto nadal się trzyma w zakrętach a studzienki nie urywają wydechu :-)
Jak na razie były inne wydatki więc ani w mojej ani w Michała fieście dzieje się mało.
Generalnie jeździ i czasem kogoś na światłach dobrze złoi :V:

Stunt_Man - 17 Sie 2011, 15:17

zdaszek napisał/a:
Generalnie jeździ i czasem kogoś na światłach dobrze złoi

to jest to co daje radość w tym aucie :V:

FiFa - 25 Paź 2011, 20:58

Ad@mus napisał/a:
eraz bedzie hamowala tarczami nawiercanymi, nacinanymi i wentylowanymi-tak tak te wszystkie atuty maja tylko jedne tarcze, HART SPORT :)
co by nie bylo, jaki to hart jest daremny itp to musze przyznac ze HART SPORT dobrze hamuluje, a w dodatku jest tani, 200zl za tarcze i klocki u kolegi Mikolaja!!
Ad@mus napisał/a:
Harty sporty jak na ta cene naprawde przyzwoity efekt daja, nie tylko wizualny :D

Odniose sie do wypowiedzi kolegi! Bo w sumie jego opinie mnie skłoniły do kupna tego zestawu! Kupiłem ten zestaw i załuje! HART SPORT jest poporstu do niczego, chyba ze ktos chce swoje 1.1 podrobic aby tylko fajnie wygladało! Lepiej kupic Ate porzadny zestaw, bez problemu z duzo wieksza skutecznoscia hamowania...
Jezdziłem wiele i jeszcze nigdy nie załatwiłem tak hamulcow, a tutaj wystarczyły dwie dłuzsze rundki i harty zaploneły... Nie dosc ze kijowo hamuja, strasznie halasuja te klocki i tarcze, to na dodatek bardzo szybko sie przegrzewaja...
Tutaj co zobaczyłem po dwoch rundkach na torze(moze ok 8km) gdzie ATE dopiero zaczynały sie dobrze nagrzewac, harty juz płoneły...

Podkresle jeszcze raz, chcesz miec dobre hamulce z dobra skutecznoscia , NIE KUPUJ HART SPORT! Chyba ze liczy sie dla CIebie tylko wyglad nawiercanych tarcz!

Stunt_Man - 25 Paź 2011, 21:28

bo hart czym by nie był i tak będzie szitem
kamilocha1 - 26 Paź 2011, 01:35

Latarke zes tak Kamilek włożył nie sciemniaj ;p
luk-90 - 26 Paź 2011, 18:36

U Mnie mikody gt dały rade na torze, hamowaly, nie zapaliły się żywym ogniem, choć lekko zmieniły kolor, ale hamują ciągle tak samo i nie piszczą, jednak z pewnością nie kupię ich drugi raz
zdaszek - 26 Paź 2011, 18:39

Klocki może i są dziwne, ale do tarcz zastrzeżeń nie mam.
Klocki mają to do siebie, że biorą stosunkowo słabo, ale cały czas tak samo.Nie ma znaczenia czy ze 100km do 0 czy ze 140 do 0.
Jak dla mnie Hart to Hart, więc jaka cena taka jakość :|
Ja od siebie polecę Ferodo DS Performance.
Z tym, że komplet na 240mm tarcze kosztuje 360zł...

tommirs - 26 Paź 2011, 19:21

zdaszek napisał/a:
,Ja od siebie polecę Ferodo DS Performance.
Z tym, że komplet na 240mm tarcze kosztuje 360zł...

...chyba, że u mnie, to spooro taniej :fajka: :yes:

Michaus - 6 Gru 2011, 12:32

No i wreszcie wspoma wsadzona, nie bez przeszkód, ale wreszcie jest. Dzisiaj jadę ustawić zbieżność.
Wielkie podziękowania należą się Zdaszkowi, bo ogromna w tym jego zasługa.
Jest już pomysł na dolot i niedługo zostanie wdrożony... musi nabrać mocy urzędowej.
Chwilowo ewoluował z wersji idiotycznej do przygłupiej (wywaliłem tę cholerną harmonijkę, która była mocno wygięta). Znacząco poprawił się dolny zakres obrotów, niestety kosztem górnego, ale to chwilowe.
Doszedłem też do wniosku, że przydałby się wydech w wersji dedykowanej do jazdy codziennej, bo buczenie ryje beret zbyt mocno (to wniosek z trasy liczącej 1200km).
@tommirs, chyba będę się musiał niedługo do Ciebie uśmiechnąć... :)

madek - 6 Gru 2011, 13:04

Michaus napisał/a:
Doszedłem też do wniosku, że przydałby się wydech w wersji dedykowanej do jazdy codziennej, bo buczenie ryje beret zbyt mocno (to wniosek z trasy liczącej 1200km).

Ostatnio widże dużo osób dochodzi do takich wniosków :D

TomeX500 - 6 Gru 2011, 13:21

Dorastają :-)
Michaus - 6 Gru 2011, 13:47

W czasie trwania czynności przygotowawczych do montażu wspomy, ujawniony został pewien element, który nieco nas zaintrygował... w układzie chłodzenia był wąż... od pralki :) (chociaż dziki, to nie syczał, jadowity chyba też nie, ale na wszelki wypadek się go pozbyliśmy, był nieco popękany). Zdaszek twierdzi, że moja mina była bezcenna, za odpowiedni wąż zapłaciłem kartą MasterCard.

Co do wydechu, to była rzecz, która irytowała mnie od początku. Czy dorosłem? Z pewnością (jakieś 5 minut po zakupie tego autka), ale było wiele pilniejszych spraw i zostawiłem to niestety na deser. Osobną kwestią jest obciach.
Dostałem ostatnio okrutne baty od Focusa drugiej generacji (obstawiam 2.0 ecoboost), nie miał nic na klapie, słychać nic nie było, a odstawiał mnie w takim tempie, jak ja zwykłem czynić to z innymi.
Wyszedłem z założenia, że samochód powinien być szybkoprędki, ale również cichociemny i nie zwracać na siebie uwagi buczeniem.
Jeszcze mi się nie trafiła kontrola patrolu z sonometrem, ale mógłbym jej z tym Ulterem nie przejść. Wniosek jest jeden, trzeba to zrobić jak najszybciej.

madek - 6 Gru 2011, 14:15

Michaus, ja mam teraz seryjny wydech z tym że zamiast kata jest tłumik przelotowy, i przez to też nie jest kompletnie cichy, ale w porównaniu do tego co było to niebo a ziemia :)
MisiekT - 6 Gru 2011, 15:00

Michaus napisał/a:
Dostałem ostatnio okrutne baty od Focusa drugiej generacji (obstawiam 2.0 ecoboost),

1.6T jest dopiero w MK3, wiec jak sie nie wyroznial pakietem ST to raczej musialo byc zwykle 2.0
2.0T bedzie w Focusie MK3 ST

Fordon - 6 Gru 2011, 15:42

No wlasnie tez mnie to zastanowilo ze 2.0 fiesta dostala baty od Focusa mk II, albo ten 2.0 ma dosc albo bylo to STek 225. U nas lata taki Focus z pakietem ST a pod maska kle kle kle 1.6 TDCI :rotfl:
Odnosnie wydechu to nie dziwie sie osoba ktore jezdza takim autem na co dzien bo naprawde idzie szalu dostac.

Bezimienny - 6 Gru 2011, 17:23

Cichociemna mocna Fiesta widać trafiła na cichociemnego mocnego Focusa :-P
zdaszek - 6 Gru 2011, 19:16

Michał coś gadał że to był jakiś nowy Focus, więc obstawiam III gen.
Fordon - 6 Gru 2011, 22:41

Tyle ze ECO Boost wszedl dopiero co do sprzedazy.... no ale tego juz sie chyba nie dowiemy...
MisiekT - 6 Gru 2011, 23:09

albo zajechana Fiesta trafila na zdrowa serie... nawet nowa foka 180KM nie jest jakims potworem i lekka Fiesta 2.0 powinna isc rowno, a ST w FF2 pewnie by kolega poznal
Bezimienny - 6 Gru 2011, 23:13

Nie no, wersje ST i RS są charakterystyczne z wyglądu, więc było by widać. Pewno ktoś z FocusKlubPolska był, i potem sie dziwił że tak słabo odstawił "zwykłą" fieste :rotfl: tak zmodzona Foką :2xf:
zdaszek - 7 Gru 2011, 00:01

Nie wiem, co masz na myśli pisząc "zajechaną fiestę".
Silnik to w niej jest zdrowy i działa jak powinien

MisiekT - 7 Gru 2011, 00:03

Bezimienny napisał/a:
FocusKlubPolska

watplliwe :D

Bezimienny - 7 Gru 2011, 00:12

Zapomniło mi sie ze są tu unserzy Klubu focusa :rotfl:
MisiekT - 7 Gru 2011, 00:49

Ty sie nie smiej - na tym forum jest pewnie wiecej zeswapowanych na 2.0 Fiest niz aktywnych Focusow 2.0 na Focus Klub Polska :rotfl:
Qzyn - 7 Gru 2011, 08:16

A diesli w focusie nikt nie dlubie?
Ja ostatnio jezdzilem ibiza kolegi.
Pomijajac fakt ze chronicznie nienawidze diesli - to auto bylo piekne i zrobilo by z ta fiesta co by tylko chcialo. 190PS i prawie 400 niuta...

Michaus - 7 Gru 2011, 08:51

Po pierwsze, to nie jeździł, tylko się teleportował. Po drugie... liczę się z tym, że moje auto nie jest najszybsze na świecie. :cojest:
elmek13 - 7 Gru 2011, 09:12

No i dobrze, do tego podchodzisz. :V:
zdaszek - 7 Gru 2011, 20:03

Qzyn

Tak samo nie lubię diesli, ale taka ibizą chciałbym się przejechać :hahaha:

Po drugie - po co dłubać diesla w focusie ? TDCi pewnie daje większe możliwości bo ma mądrą elektronikę, ale tuningowanie diesli chyba nigdy nie było efektywne ani tanie (w stosunku do benzyny).

Michaus - 7 Gru 2011, 23:16

Przeserwisowałem unizolem (czy też innym kontakt sprejem) gniazda w puszce przekaźnikowo-bezpiecznikowej oraz dokonałem regeneracji przekaźnika od dmuchawy i światła cofania.
Rozebrałem łotra, spiłowałem nieco nadpalone styki i podgiąłem circa o grubość zebranego materiału. Działa jak nówka sztuka (a taka w lokalnym slepiszczu z klamotami do Forda kosztuje 116,-PLN).
Koszt naprawy 0,-PLN, a działająca dmuchawa przy obecnej pogodzie, to rzecz nieodzowna.

Daras84 - 8 Gru 2011, 08:09

zdaszek, akurat tu sie mylisz, zrobienie diesla jest bardizej efektywne i o wiele tansze ;)
zdaszek - 8 Gru 2011, 18:58

No dobra. Myliłem się.
Ale diesel i tak pozostaje dieslem. Stado bocianów, to można mieć w dupowozie a nie w czymś do ścigania...

Witek1992 - 9 Gru 2011, 00:50

zdaszek napisał/a:
Stado bocianów, to można mieć w dupowozie a nie w czymś do ścigania...


Czemu tak uważasz? Diesel dooobry jeeeest :ok:

Qzyn - 9 Gru 2011, 08:54

No ja mam podobny dylemat - diesle sa super, mocne, z momentem, oszczedne, szybkie. Ale ja osobiscie ciagle nie potrafie odnalezc takiej czystej frajdy z jazdy dieslem...
kenczorf - 9 Gru 2011, 11:29

http://www.youtube.com/wa...feature=related diesel power ? :)
TomeX500 - 9 Gru 2011, 13:42

Prawdziwe diesle sa FWD.
Qzyn - 9 Gru 2011, 13:54

A co ma naped do rodzaju zasilania silnika?
Stunt_Man - 9 Gru 2011, 15:41

też tego nie rozumiem
luk-90 - 9 Gru 2011, 17:40

kenczorf napisał/a:
http://www.youtube.com/wa...feature=related diesel power ? :)


Dajcie mi mapę bo się zgubię na trasie - Żółw

Peedro - 9 Gru 2011, 18:17

luk-90 napisał/a:
kenczorf napisał/a:
http://www.youtube.com/wa...feature=related diesel power ? :)


Dajcie mi mapę bo się zgubię na trasie - Żółw


Co do diesla to ja wolę to:

http://www.youtube.com/watch?v=o9hJCPLmRBo :ok:

zdaszek - 9 Gru 2011, 18:47

Mówcie co chcecie.
Ten http://www.youtube.com/wa...feature=related dźwięk i tak bije na głowe wszystkie zalety diesla.

TomeX500 - 9 Gru 2011, 22:19

Widzę, że nie skumaliście żartu diesel fwd I Fail ;-(
zdaszek - 9 Gru 2011, 23:28

Bo jedyny słuszny rodzaj napędu to tylny ?
Przecież to oczywiste, tak samo jak to, że najlepsze jest duże,benzynowe V8 pod maską :hahaha: :hahaha: :hahaha:

Laskosz - 9 Gru 2011, 23:52

jak ot to ot
http://www.youtube.com/watch?v=WLwNN0gMqPk
kto go przebije :serduszka:

zdaszek - 10 Gru 2011, 13:47

http://www.youtube.com/watch?v=Ctr1Fzq092g :rotfl:
zdaszek - 9 Kwi 2012, 23:56

Wrzucam tu, bo może ktoś więcej przeczyta i wpadnie na jakiś genialny pomysł.
http://www.fiestaklubpols...pic.php?t=62330

Ja nie mam pomysłu już na to ;-(

Fordon - 10 Kwi 2012, 00:35

Panie kolego sprawdz (bo nie wiem co masz z czego):
Czujnik polozenia przepustnicy (TPS)- ma on w srodku przy stykach albo A-B-C lub 1-2-3... to musi sie pokrywac z wtyczka TPS-a, czyli j/w a-b-c lub 1-2-3.... ale objaw jest ewidentny dla padnietego czujnika polozenia przepustnicy... nowy kupowali chlopaki za 160zl... ale zeby nie wydawac bez sensu kasy podjedz na szrot i zagadaj zeby podmienic TPS z innego zeteca.
Pamietaj ze trzeba go kalibrowac i ustawic w pozycji "napietej" a dopiero skrecac.

zdaszek - 10 Kwi 2012, 00:46

OK. Wielkie dzięki.
Byłem u trzech znajomych mechaników.
Każdy ta sama śpiewka - świece, przewody, cewka.
Jutro jade po czujnik.
Jeszcze raz wielkie dzięki.

Fordon - 10 Kwi 2012, 00:54

Nie ma za co, tylko pamietaj o sprawdzeniu tego co napisalem bo przepustnica 2.0 ma inaczej osadzana kostke TPS-a i sa odwrotnie piny... zeby nie bylo jaj :yes:
Michaus - 10 Kwi 2012, 07:48

Fordon napisał/a:
[...] objaw jest ewidentny dla padnietego czujnika polozenia przepustnicy [...]

Jak ja tak powiedziałem, to nie dał wiary...

zdaszek - 10 Kwi 2012, 22:25

A jak uargumentowałem swoją wypowiedź, to stwierdziłeś, że mam rację :hahaha:
Fordon - 10 Kwi 2012, 22:38

Pany ale to nie jest punkt wymiany zdan miedzy bracmi :cojest:
Macie telefony... mlodszy zrobi to co napisalem, a starszy go ma zjebawszy jak sie okaze ze mial racje... po czym idziecie na browara i bedzie dobrze :yes:
Na spokojnie, bo uzywane TPS-y beda padac co raz to czesciej i co raz to wiecej bedzie takich problemow z zetec... tak ze na spokojnie <8>

zdaszek - 14 Kwi 2012, 15:57

CPP podmienione narazie na używane...
Efekt bez zmian.
Sprawdziłem oznaczenia na wtyczce i na CPP i jest dokładnie odwrotnie.
Jest dokładnie tak : A3, B2, C1 .
Z tym, że do niedawna wszystko było OK. Więc wątpię aby był to błąd przy podłączeniu...
Biore pod uwagę, to, że mogłem trafić na szrocie CPP w podobnym stanie jak mój, dlatego też poszukam kolejnego...
Jakie są objawy popsutej przepływki ?
Czy jest sens zczytywać kody migowe, jeśli w aucie jest silnik 2.0, komputer od 1.8S ale z przelutowaną kością pamięci tak aby mapy wtrysku były również od 2.0 ?

luk-90 - 14 Kwi 2012, 23:57

Mój 1.8 przy sypniętej przepływce trzymał ok 600 obr. na gaz nagłe wciśniecie gazu skakał i mulił straszliwie, przy płynnyj delikatnym wciskaniu jechał, oraz był cały czas zalany
Ad@mus - 15 Kwi 2012, 00:03

popraw wtyczke ta okragla przy kolektorze ssacym kolo edisa(ta okragla suka z kilkoma pinami), miala zjeb..ana zaczepke i juz to przerabialem z Markiem :)
wsadz ja mocno, doscisnij, zcisnij, sklep, uderz i upewnij sie ze siedzi pewnie...
i po temacie-napisz czy mialem racje:)

ps.ta sama usterke mialem w przeddzien waszego przyjazdu i 2h przed waszym przyjazdem Marek mi to to naprawial-a myslalem ze to czujnik polozenia walka ktorym sie wczesniej bawilem...Marek uleczyl w 5min suke i pojechala

zdaszek - 15 Kwi 2012, 20:19

Oczyściłem mechanicznie i chemicznie(kontakt sprejem) w jednej i drugiej okrągłej wtyczce.
W jednej zaczep faktycznie był urwany, ale i tak siedziała dość pewnie, bo ciężko było ją rozpiąć...

Nic to nie dało :głowąwmur:

Ad@mus - 15 Kwi 2012, 20:29

a odpala bez zarzutu??
chodzi o to ze szarpie w trakcie jazdy tak??

zdaszek - 16 Kwi 2012, 08:42

Odpala pięknie.
W czasie jazdy szarpie. Nie szarpie tylko jak trzymam gaz w podłodze.
Po ostatniej jeździe próbnej miała małe problemy z obrotami na biegu jałowym. Falowały nieco...

kenczorf - 16 Kwi 2012, 12:46

mialem takie cos. Sciagnalem przepustnice, kolektor, krokowca. Poczyscilem, poskaldalem i przeszlo. Po pol roku to samo ale po kilka razach przeszlo samoistnie
van - 16 Kwi 2012, 14:22

u mnie to co podnosi obroty od wspomagania się spsuło i miałem takie efekty, odłączyłem i było git
zdaszek - 16 Kwi 2012, 16:50

Ja co prawda wrzuciłem wspomaganie w to auto, ale nie podpinałem nic pod ten czujnik na rurce wysokiego ciśnienia.
Jak na razie powyczyszczałem większość wtyczeki podmaską, mechanicznie wkrętakiem i chemicznie kontakt sprajem. Do tego wydmuchnąłem z nich to co mogło tam zalegać.
Jak trzeba będzie wyciągać cały dolot to trudno... ;-|

Michaus - 17 Cze 2013, 18:06


kenczorf - 17 Cze 2013, 22:00

sprawdzasz czy robisz od nowa wiazke?
Michaus - 18 Cze 2013, 07:31

Wziąłem się za sprawdzanie, poprawiam połączenia lutowane, w miejscach, w których było coś rzeźbione. Wycinam fragmenty z przetartą / popękaną izolacją, bo tam siedzi zło. Zdaszek kupił taki "szuwaks" w płynie, którym można zabezpieczyć przewody przy wtyczkach - ciekła izolacja. Generalnie odwinęliśmy wszystko i sprawdzamy po kolei. Muszę chyba to samo zrobić we wnętrzu.
Dostała nowe świece i przewody WN.
Blacha ogarnięta, na dłuższy czas powinien być spokój. Jako miły gadżet, w miejsce popękanego tylnego zderzaka, dostała zregenerowany, niegdyś najszybszy w naszym kraju... :)


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group