Forum FiestaKlubPolska -

Archiwum - QBOSS MK3 PROJECT :)

QBOSS - 27 Paź 2006, 20:44
Temat postu: QBOSS MK3 PROJECT :)
Ponieważ mam już prawie wszystko do zmiany mojego autka ,postanowiłam założyć temat i podzielić sie z wami tym co zamierzam zrobić a z biegiem czasu zrobię w autku :) jak na razie nie ma tutaj fotek ale w miarę czasu będę zamieszczał kolejne metamorfozy mojego autka :)

Tak wyglądała fofa przed rozpoczęciem zmian :)



A wiec tak

Zderzaki :



A wiec już powoli zaczełem przygotowywać zderzaczki do malowania co by nie było puźniej za dużo roboty na raz :)

Przedni - FUTURA będzie biały

Tylni - Zderzaczek od MK5 - już mam dzięki mojemu braciakowi :) (nie ma to jak statszy brat) niestety zwykły wiec czeka mnie sporo pracy żeby wyglądał tak jak chce :D


Światła:



Przednie zostają (bo nie ma innej alternatywy niestety)
Tylnie już są - Dymione - przyciemniane , i jestem z nich dumny :D

Koła :
Były Borbety 5cio ramienne 14" z oponkami 185/60 (Już Sptrzedane :) )

A jak tylko kupie oponki to będą takie cudeńka :D








Zaweszenie

Teraz się troszke pozmieniało, przemyślałem sprawe i prawie na pewno będą Jamexy z tym że nie mam jeszcze pojęcia o ile obnizyc auto żeby było ok ,myśle o -35 a co będzie w ostateczności to się zobaczy :)

Ostatnio została założona rozpórka dolna oraz górna na kielichy ,stabilizator oraz powymieniałem gumy wahaczy łączne z sworzniami

Hamulce

Nom tutaj miało się nic nie zmieniać ale dostałem propozycje nie do odrzucenia i aktualne hample zmieniły się na zestaw z RS 1800 tak wiec auto lepiej hamuje a co przez to idzie autko jest bezpieczniejsze :)


Blacharka:

Nom tutaj nie ukrywam mam sporo do zrobienia bo wiadomo żeby wszystko było cacy trzeba się pozbyć rdzy i poprawić to co popsułem tamtej zimy czyli błotniki :P Klapa Tylnia idzie na gładko tak żeby pasowała do zderzaczka ,nie wiem jeszcze czy będę malował lotkę na klapie pod kolor ale wydaje mi się że nie może być wszystko białe :)

Nom to tak króciutko :P co mam w planach ,czekam na spostrzeżenia :) ,może macie jakieś lepsze pomysły lub coś wam się nie podoba, jak na razie jestem otwarty na propozycje bo dopiero zaczynam zmieniać wygląd autka :) i wszystko będę brał pod uwagę :)

marcus_87 - 27 Paź 2006, 23:16

no widze zmiany na szeroka skale :brawo: , co do uwag to mi osobiscie nie podoba sie cala gladka klapa w mk3 poprostu ta tablica i wytloczenie dodaje jej wygladu, wycieraczka i zamek jak najbardziej out. co do lotki- idac za czarnymi obwodkami na halogeny( co uwazam za nawet dobry pomysl bo ozywi ta monotonna biel i podkresli wyjatkowosc zderzaka) proponowalbym lotke polakierowac na czarny polysk i lusterka (mozna tez ew nalozyc szpachli na klamki, wygladzic je i tak samo na czarny polysk).
zderzak mk5 na tyl ladnie sie komponuje w mk3 ale zeby nie gryzl sie z przednim od futury wypadaloby polaczyc czarna listwe ze zderzakiem i pomalowac jako calosc. to byloby chyba tyle mojej wizji Twojego autka, powodzenia w pracach czekam na jakies fotki ;-)

QBOSS - 27 Paź 2006, 23:57

marcus_87 - dokładnie czarnej listwy na zderzaku nie będzie ,lusterka pozostają czarne mk4 :) Lotkę już mam na połysk ale będzie poprawiona ,co do klamek hym całkiem fajny pomysł pomyśle nad nim a zdjęcia pojawią sie już wkrótce :)
Fordon - 30 Paź 2006, 17:15

Fotki zamiesc... :) bo wiesz dobrze ze o to mi chodzi... :D zwlaszcza tyl...
maerik - 3 Lis 2006, 12:54

Moim zdaniem białe auto wygląda dobrze gdy jest białe :hihihi: Bez plastików, gum i innych czernideł.
Kowal - 3 Lis 2006, 15:54

Maerik dobrze mówi :D

Dla podglądu wklejam fotke slicznej białej MK3 :-P


QBOSS - 3 Lis 2006, 16:23

W sumie może i macie racie auto wygląda wtedy tak sterylnie ale i zarazem nudno :P

PS
Dodałem 3 pierwsze foty mojej fofi ,niestety robione w złej porze dnia i na nie umytym autku bo picno na dworze jak nie wiem i nie chciało mi sie chochlować :P ,być może dzisiaj dodam nieco więcej fotek ale to zobaczymy :)

Bad_Boy__Zabrze - 3 Lis 2006, 16:57

swiatla z tylu fajnie sie prezentuja, ale hak out, i te naklejki jakies winogronowe tez out. pozatym git :ok:
QBOSS - 3 Lis 2006, 20:11

Bad_Boy__Zabrze, -> Hehe no to jest raczej oczywiste ,hak pierwszy poleci ale z tymi naklejkami będzie problem bo są dosyć mocno wżarte w lakier :-/
djpleban - 3 Lis 2006, 22:30

Kuba... nie żebym się czepiał, poza tym rzecz gustu ale nadal uważam, że białe lampy by lepiej pasowały :ok:
tomekk58 - 3 Lis 2006, 22:34

widze powstaje kolejny bardzo ciekawy projekt :) zycze powodzenia w pracach!! a co do lampek to zgodze sie z plebanem, tutaj białe by były idealne ... no a te mi sprzedaj :P
QBOSS - 4 Lis 2006, 00:03

Hehe pierdoły gadacie :P mnie tam sie podobają a zdjęcia nawet w połowie nie oddają prawdziwego wyglądu :) Jasne jak bym wychaczył białe lampionki to i bym zmienił ale jak na razie jestem bardzo zadowolony z tych :)
osimek1 - 4 Lis 2006, 00:07

ja juz tu pisalem ale wtedy byl problem forum i moj post gdzies wyparowal:(

ja jestem chyba jakis dziwny ale szczerze mowiac to najbardziej mi sie podobaja seryjne lampy :) tylko ze czyste bo w wiekszosci fiest to sa juz mocno usyfione od srodka i niewygladaja zbyt ladnie - ale najbardziej mi sie podobaja wlasnie oryginalne lampy, ten ladny bialy wsteczny itd:) takie jest moje zdanie a jak wiadomo sa gusta i gusciki :)

pozdro

QBOSS - 6 Lis 2006, 07:58

Ok to wiecie jak mniej więcej ma wyglądać moja fofi ,teraz moje pytanko - jakie by sie wam widziały fele do tego projektu , bo ja kompletnie zgłupiałem i już nie wiem czego dokładnie szukać ,wiem tylko że chce zachować dotychczasowy rozmiar czyli 14"

PS.
Co myślicie o 14" ale 7J ET 18 czy to nie obciąży oby aż za bardzo auta ?? bo mam na oku takie fajne fele z porządnym rantem za 900 zł ,nówki


QBOSS - 7 Lis 2006, 21:24

No ludki wypowiadać sie bo widze że nikt do mnie nie zagląda ostatnio :D
tomekk58 - 7 Lis 2006, 21:49

hej :) felunie sobie obrałes na prawde ładniutkie ale obawiam sie ze et moze byc za małe, ja mam na 7j13 et 25 i jest na styk z nadkolami... tyle ze ja nie mam nakladek z xr'ki ... czyli moze sie zmieszczą .. najlepiej bys musial je przymierzyc... ale model, wygląd i parapecik jak najbardziej słuszne :D powodzonka w pracach i informuj nas o każdej nawet najmniejszej przerobce i popieraj to fotorelacja oczywiscie :D pozdroo :D
Darekmk3 - 8 Lis 2006, 04:31

tomekk58 napisał/a:
hej :) felunie sobie obrałes na prawde ładniutkie ale obawiam sie ze et moze byc za małe, ja mam na 7j13 et 25 i jest na styk z nadkolami... tyle ze ja nie mam nakladek z xr'ki ... czyli moze sie zmieszczą .. najlepiej bys musial je przymierzyc... ale model, wygląd i parapecik jak najbardziej słuszne :D powodzonka w pracach i informuj nas o każdej nawet najmniejszej przerobce i popieraj to fotorelacja oczywiscie :D pozdroo :D

Tomek ja mysle ze nakladki z xrki załatywia sprawe :) bedzie git ja tam bym sie nie przejmowal małym ET bo zawsze idzie cos pokombinowac a jak znowu wysadzisz Et ok 40 to felga za bardzo bedzie sie chowac i co wazniejsze jak dla mnie bedzie sie troche gorzej drogi trzymac przy duzym ET czyli ok 40 wiec te od Qubossa napewenow poprawią własciwosci jezdne natomiast szybciej bedą posypywac sie łozyska kół... ale cos za cos ;)

pozdro :)

QBOSS - 8 Lis 2006, 07:45

Hym nom z łożyskami to zupełnie normalne ,a co do osiągów ,czy na tych felach aby nie pogorszą się osiągi bo Dieselek i tak nie dysponuje duża mocą a chciał bym żeby oprócz wyglądu to się jeszcze jakoś kulało :)
marcus_87 - 8 Lis 2006, 09:03

ale nakladki to tylko nakladki i nie zmieniaja ilosci miejsca na kolo, chyba ze wytniesz lub zaklepiesz rant w blotnikach.
QBOSS - 8 Lis 2006, 09:35

marcus_87, - rant to nie jest wielki problem i tak wszystkie nadkola będą regenerowane i nawet zastanawiam się czy nie powiększyć je o jakieś 2-3 cm ,z tym że dla mnie ważniejsze jest czy na takich felach nie pogorszą sie znacznie osiągi mojego autka
Fordon - 8 Lis 2006, 12:02

Ja bym takich kapci nie zakladal ze wzgledu na wage silnika diesla... nie pojezdzisz sobie dlugo na prostych felgach nic nie wspomne o wymianach tulejek na wahaczach, no i lozyskach...zostaw te Borbety a jak juz koniecznie chcesz inne felgi co by wytrzymaly to zakup flegi albo od RST lub od Taunusa.... jak to jeden kolega na TM zaprezentowal...
Pamietaj to jest polska i tu sa "super" drogi..... ;)

Pozdrawiam

maerik - 8 Lis 2006, 13:29

Fordon dobre felgi wytrzymają - patrz moje RH CUP. QBOSS co to za model feli?
Bardzo, bardzo ładne! Kup je jak możesz! :ok:
Jeśli są <=7,5Ji to nie będą obcierać i założysz na nie spokojnie 185/50/14, jeśli są 8J to będzie problem.
O osiągi się nie martw - dasz rade. Przy takim słabym silniczku i tak rekordów przyśpieszenie nie pobijesz, a za to możesz mieć bardzo ładną felgę.

Daras84 - 8 Lis 2006, 15:14

Felgi wejda bez problemu ja mam załozone 14 na 7 cali i et 15 i nie wystaja takze oto sie nic nie martw!!

Ps: bardzo ładny felunek :)

QBOSS - 8 Lis 2006, 18:08

Darja a powiedz mi nie miałęś problemu z obcieraniem o sprężyny ?? bo jak zdejmowałeś koła to nie widziałem na przodzie u ciebie żadnych dystansów ??

A tutaj troszke wiecej fotek tech felg :) Już gadałem z facete i dogadałem sie teraz tyko kase zorganizować :) Nie ma może ktoś pożyczyć 800 zł :D



Fordon - 8 Lis 2006, 22:45

Cytat:
Fordon dobre felgi wytrzymają - patrz moje RH CUP

Taaa ale te felgi co Qboss pokazuje nie wygladaja mi na nic firmowego to raz a dwa ze silnik 1.4 nie jest az tak ciezki jak 1.8D...

QBOSS - 8 Lis 2006, 23:47

Hym no to znów jestem w punkcie wyjścia i nie wiem co robić , z jednej strony podobają mi sie te felgi a z drugiej boje sie że będzie problem i nie da sie na tym normalnie jeździć a nadmienię tutaj że chce założyć opony 195/50 tak wiec o wiele miększe niż ma Darja w swoim aucie
Daras84 - 9 Lis 2006, 15:19

nie bedzie ci o nic ocierac bo masz et ktore wysowa felunek na zewnatrz takze o sprezyne si enie boj!! j aci proponuje opony 185/50 lub 55 takei były seruynie montowane np. w futurze i nie bedzie zadnego problemu !! ja jezdze na profilu 40 i jakos nie placze!! biorac pod uwage ze zawias tez jest barzo twardy !! i zlaiczajac kilka razy niezle dziury felgi nie wykazuja powaznych uszkodzen!!
djpleban - 9 Lis 2006, 16:13

Daras84 napisał/a:
i zlaiczajac kilka razy niezle dziury felgi nie wykazuja powaznych uszkodzen

hehe zawieź je do wulkanizatora na sprawdzenie :-P

Kuba, co do naszej wczorajszej rozmowy... dopiero dotarło do mnie że to są 14 a nie 15 więc spora różnica... bierz je- damy radę; poszerzy sie najwyzej troche nadkola :ok:

Daras84 - 10 Lis 2006, 15:11

nic nie trzeba poszerzac!!!!!!!!!!! ile razy wam trzeba to tlumaczyc???
QBOSS - 10 Lis 2006, 17:33

Darek nie denerwój się :) Dzieki za info naprawde uspokoiłeś mnie :) A Felgi powinny być już w następnym tyg u mnie w domciu :)
Daras84 - 10 Lis 2006, 17:37

loozik nie denerwuje sie :) tylk opisz ekilka razy ze wejda to co chwile Cie ktos inny straszy ze nie :P nie maja takich felg a sei wypowiadaja :P

to Gratuluje dobrego zakupu i nie moge sie doczekac na fotki na autku ;) bedzi ełądna żabka :)

QBOSS - 10 Lis 2006, 17:49

Na pewno założę nawet i bez oponki żeby się pochwalić :D ale zanim postawię moją fofi już na dobre na nich to minie sporo czasu bo nie mam jeszcze oponek ,i prędko nie będę miał bo spłukałem się totalnie :(
djpleban - 10 Lis 2006, 21:43

Daras84 napisał/a:
nie maja takich felg a sei wypowiadaja

uuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu :-P

QBOSS - 15 Lis 2006, 14:09

Nom to zaczynam się brać za zderzaczki a właściwie za tylni zderzak , bo jak wiecie mam zderzak MK5 a chce go przerobić na MK5 Sport taki jak ten:

http://www.fiestaturbo.com/paulb/img8.jpg
http://www.fiestaturbo.com/viewimage/fitp2005/9
http://www.fiestaturbo.com/viewimage/fitp2005/30
http://www.fiestaturbo.com/viewimage/fitp2005/53
http://www.fiestaturbo.com/viewimage/fitp2005/54

Tylko nie wiem kompletnie z czego to zrobić i jak sie do tego zabrać ,jak myślicie ??

LOY - 15 Lis 2006, 15:44

EEEE Kuba to proste jest. Kupujesz zderzak od mk5 sport odcinasz na tej wysokości co zaznaczyłem przyczepiasz do swojego i masz przerobiony na sporta :-)


genialne co :-) ..cóz w koncu dlatego jestem moderatorem na nastepna kadencję :-P

A teraz serio zderzaki wydają się na pierwszy rzut oka podobne różnica leży w dokładce -która de facto nie jest dokładką tylko integralną częscia zderzaka . pseudo dokładka zaczyna się od przetłoczenia . teraz mój plan ..jeśli jesteś dokładny to szukaj kogoś ze zderzakiem sport i zdejmij szablon z tegoz zdeżaka ..jeśli nie zrób szablon na oko ..typując wymiary i linnie według proporcji i punktów odniesienia .

Jak robic .
Dwie szkoły albo szukasz dużego paska abs-u sam pokombinuj z czego na pasku odrysowujesz kształt dokładki w kilku miejscach mocujesz go nitami do twojego zderzaka ..potem jedziesz zeby ci pospawali obie czesci do kupy a potem standart..szpachla lakier. Jeszcze wazne jeśli podchodzisz pedantycznie do zadania to spróbuj odtworzyć zagięte ranty od dołu dokładki by nie zostawiac tego "na ostro"
szkoła druga
To zaprzyjaznienie się z zywicą ;) szablon wycinasz w grubej tekturze (jeden kawałek!-kupisz w art papierniczych) jak wyżej stabilizujesz go do twojego zderzaka nitami ..potem nasaczasz temture żywica z utwardzaczem ...jak niemiasz to mozesz ja pomalowac farbą samochodową kilkakrotnie (emalia czy grunt tez moze byc ) tak zagruntowana tektura będzie stelazem dala żywicy którą tniesz na paski i nakładasz ana tekture ...oczywiscie zderzak masz połozony pławsko -nie rob tego na aucie bo mokra mata będzie spływac .
po zalaminowaniu kilkoma warstwami maty dokładki z tektury ..uformowaniu podgiętych rantów (tez jako stelaża uzyj podgietej tektury)dokładkę odczepiasz rozwiercając nity .i ponownie łaczysz do zderzaka za pomocą -szczeliwa lub kleju do szyb. Przypominam ze zywica nie trzyma się abs-u nawet jeśli wam sie wydaje ze jest super za kilka m-cy albo tygodni zrozumiecie swój błąd :fox: .Doklejona dokładka bedzie p[ołączona elastycznie i bez punktowych naprezen nie popeka zbyt szybko i nie odpadnie szpachla w punkcie łaczenia . Dalej jak wyzej szpachlówka (polecam przynajmniej w punkcie łaczenia elementów uzyć szpachlówki do tworzyw) szlifowanie ..natrysk..lakier kontrolny i jesli jest super to lakier własciwy i masz sporta .;

Danio - 15 Lis 2006, 16:40

no Kuba wybrałeś jedną z ładniejszych koncepcji przeróbek pupy fofi :P ...ale powiem Ci że lepszym rozwiązaniem niż babranie sie w samoróbki będzie po prostu czekanie i filowanie na taki zderzak...co orginał to orginał i to każdy wie...myślę że w myśl "kto szuka ten znajdzie" jest to do zrobienia..życzę powodzenia :)
Piesek - 15 Lis 2006, 16:41

a ja dam Ci jeszcze lepszą radę napisz do Gienka, on ma do odsprzedania jeden zderzak mk5 sport jest on uszkodzony, ale jeśli Ci zależy to idzie go naprawić :)
QBOSS - 15 Lis 2006, 20:55

Hehe Loy z tym odcinaniem to zajefajna koncepcja nie ma co :P a tak na serio dzięki wielkie za szczegółową instrukcje ,wiedziałem że można na ciebie liczyć :) Sam nie wiem którą metodę wybrać ,ale wydaje mi się że najlepszym wyjściem będzie po prostu ABS odpowiednio wymodelowany po za tym ,zastanawiam się ciągle nad tym co Piesek napisał, zawsze z mając uszkodzony Zderzaczek MK5 sport i zwykły można coś wyklepać sensownego Na pewno nie chce zrobić z tego wsi typu OMEGA z Laminatowymi zderzakami do samej ziemi :D
maerik - 16 Lis 2006, 13:43

QBOSS napisał/a:
nie chce zrobić z tego wsi typu OMEGA z Laminatowymi zderzakami do samej ziemi :D


Haha, co to jest wieś typu OMEGA?!?!
A projekt super!

QBOSS - 16 Lis 2006, 14:27

:D znaczy się OPELVAGEN OMEGA jak mi sie uda stukne kilka fotek i wam pokaże
[b]QBOSS[/b] - 20 Lis 2006, 08:05

No i wreszcie ALUSY mam w domciu ,powiem tylko tyle że SĄ SUPER :D tylko teraz pytanie jakie oponki na nie ?? Bo nie chce żeby było zbyt nisko bo szkoda mi je zniszczyć ,ale nie chce też żeby było wysoko bo wtedy znikną i nie będzie żadnego efektu ,ja osobiście myślę o profilu 185/55/14 lub 185/50/14 tylko pytanie czy taka opona na 7" felgę nie będzie stwarzała jakiegoś niebezpieczeństwa ??

Inna sprawa to zmiana Lakieru wczoraj rozmawiałem ze starszym i dowiedziałem się że ma 2 puszki szarego metaliku który mu został po malowaniu jakiegoś auta, ale sam szary nie będzie fajnie wyglądał dlatego myślę o dodaniu jakiegoś pigmentu np: zielonego ,jak wam się widzi ten pomysł ?? bo jeśli sie nie zdecyduje na zmianę to i tak fofi będzie malowana cała na biało i chyba wszystkie czarne dodatki też bo coraz bardziej mi się widzi cała biała ,sterylna fofi :)

osimek1 - 20 Lis 2006, 10:11

kuba czerwone jezdzi szybciej :D
najlepiej to zrob sobie jakies dobre foto i komputerowo sie pobaw i zobacz jaki kolor byl by najlepszy - w koncu to Ty bedziesz jezdzic furka a nie my :)

QBOSS - 20 Lis 2006, 10:27

osimek1 napisał/a:
kuba czerwone jezdzi szybciej :D


osimek1 jakoś na toże tego nie zauważyłem :P

Marcin - 20 Lis 2006, 10:31

wg tabelki z tej stronki to wypadałoby założyc opone przynajmniej 195, co do profilu to jakieś 55, musiałbyś sam przeliczyć na kalkulatorze zamienników opon.

pzdr.

Danio - 20 Lis 2006, 10:33

zdecydowanie polecam kolorek E5 z palety forda ...czyli mój śliczny fiolet :)

http://img167.imageshack..../1001298nu6.jpg

Darekmk3 - 20 Lis 2006, 12:14

osimek1 napisał/a:
kuba czerwone jezdzi szybciej :D
:)

co do kolorow mozemy podyskutowac bo szybciej jezdzi inny kolor :P hehe

opony oponami a jak bedzie z glebą ?

QBOSS - 20 Lis 2006, 12:33

Darekmk3 - > Będzie :) -35 + wszystkie stabilizatory i rozpórki :) tylko moje pytanie co do springoli ,mianowicie jakie do diesla ?? chodzi mi o to jakie założyć żeby stał równo ,Loy mi podpowiedział że można złożyć dedykowane Jamexy ale kurde nie mogę takich na Allegro znaleźć :(
maerik - 22 Lis 2006, 13:26

Zostaw całą białą bo takie futury to rzadkość i będziesz oryginalny, ew. pomaluj srodki swych felg na biało, a sprężyn szukaj FORD RS EIBACH bo są świetne. Jamexy są trochę bardziej miękkie. Co do gumy to znasz moje zdanie... 195/55 to opony z autobusu - nawet się nie przymierzaj do czegoś takiego bo zatracisz kompletnie sens kupowania takich felg jakie kupiłeś. Jeśli 195 to profil tylko 45. Jeśli 185 to max 55. Ja bym na Twoje to chyba założył 185/50/14, a sam mam na feldze 7,5J założone 175/50/14 i nie narzekam.
Pozdro.

QBOSS - 22 Lis 2006, 13:46

Nie no felg nie tykam są śliczne i szkoda je malować :) A kolor zostaje biały ,coraz bardziej białe sterylne fiestunie mi sie podobają :D ,u mnie też wszystko będzie na biało oprócz klamek i lusterek (aczkolwiek co do tyh jeszcze nie jestem pewien ) Jeśli chodzi o springole to nie wiem czy uda mi sie takie wychaczyć ,wiem teraz ze potrzebuje ,przednich amorków z uchwytami do łączników stabilizatora ,może ktoś z was ma takie :fox:
Mafios - 22 Lis 2006, 13:52

pozyczylem Twoj pomysl i kupilem zderzak od mk5 tyl za 60pln ;-)
QBOSS - 22 Lis 2006, 13:57

Hehe Mafios jeszcze będziesz musiał sporo w niego pracy włożyć :) no chyba że zostawisz go w stanie oryginalnym ,a cena 60 zł to bardzo dobra cena ja dałem stówkę :)
dday - 22 Lis 2006, 20:38

QBOSS napisał/a:
i lusterek (aczkolwiek co do tyh jeszcze nie jestem pewien )

obyś "trójkąty" czarne zostawił ;)

Kamel - 23 Lis 2006, 22:43

wiec tak wzystko co czerwone jest szybsze od innych kolorów :D

natepnie bardzo fajny pomysł ze zderzakiem od mk5 8)

QBOSS - 23 Lis 2006, 22:50

No ja to wiem tylko ze teraz mi w głowie orginał MK5 Sport w horendalnej sumie 400 zł eh jak myślicie warto brać za taką cene bo jak dla mnie to już jest cena zaporowa
Kamel - 23 Lis 2006, 23:01

wiesz skoro masz zderzak i chcesz sie bawic to nie kupuj bo cena jest nie mala pobaw sie tym co masz a moze skleisz cos fejniejszego ;-)
QBOSS - 23 Lis 2006, 23:06

No tak ale zawsze oryginał to oryginał a do tego ja nie mam doświadczenia w rzeźbieniu tak wiec może mi z tego kicha wyjść a tutaj mam gotowca jak by nie było
Daras84 - 24 Lis 2006, 12:01

zadzwon i zapytaj czy nie zejdzie z ceny
QBOSS - 27 Gru 2006, 13:19

Nom to troszkę odświeżę temacik bo troszkę się zakurzył ,już niedługo trafia do mojej fofi nowe Hample (nowe w sensie inne :) ) które to kupuje od Loya od wersji RS 1800 myślę że auto powinno lepiej hamować ,natomiast mam następny dylemat ,mianowicie zastanawiam się ile mam obniżyć autko żeby to ładnie wyglądało a nie było zbyt ciężko ,na naszych piknych drogach , pierwsza opcja to -35 ale trzeba dodać że zakładam 14" koła o niskim ET i oponki o profilu 185/50 chciał bym żeby autko ładnie wyglądało ale jednocześnie żeby było funkcjonalne :) Jak myślicie jakie zakupić springole -35 czy coś nieco niższego ??
maerik - 28 Gru 2006, 09:11

-40 ewentualnie. Polecam FORD RS EIBACH. Nie spotkałem innych równie dobrych pod seryjne amory.
A tak docolowo to by Ci sie gewinde przydał :P

QBOSS - 28 Gru 2006, 09:53

maerik napisał/a:
Polecam FORD RS EIBACH.


Wiem że są dobre ale niestety ciężko je spotkać wiec najprawdopodobniej zaopatrzę sie w Her Jamexy a ło co hosi z tym Gewinde ;/

trzeci - 28 Gru 2006, 10:08

QBOSS napisał/a:
a ło co hosi z tym Gewinde ;/

Gewinde = gwint (z niemieckiego), czyli maerikowi chodziło o zawieszenie gwintowane.
Co by nie mówić, też by mi się ono przydało ;)
Pozdro ...

QBOSS - 28 Gru 2006, 10:59

trzeci napisał/a:
Co by nie mówić, też by mi się ono przydało


Kurcze mnie też ,ale cena kompletnego zawieszenia skutecznie mnie odstrasza :-/

PS. z niemieckiego nigdy nie byłem dobry :P

Aha i jeszcze jedno w ofercie Jamexa są tez takie springi 40/60 (albo odwrotnie bo meila zostawiłem w domku) co to oznacza ?? że niby przód - 40 a tył -60 ??

marcus_87 - 28 Gru 2006, 12:38

przod -60 tyl -40,
ja mam weitec -35 - tez niemieckie, kupilem tyl po sezonie a przod nowki nie zakladane. jezdze na nich rok i moim zdaniem bardzo daja rade chociaz nie mam porownania z innymi
(wyglad jak na avatarze)

QBOSS - 28 Gru 2006, 13:42

marcus_87, - Hej a nie masz jakiejś większej ?? i jakie ty masz felgi 14" czy 13"
marcus_87 - 29 Gru 2006, 00:19

13'
QBOSS - 29 Gru 2006, 09:24

Eee to u mnie powinno być jeszcze lepiej z 14" :) Ale czy mi się wydaje czy dupcia ci stoi leciutko wyżej ;/
Fordon - 29 Gru 2006, 12:44

QBOSS ja powiem tylko tyle zebys obnizal -60 ty a - 40 przod... raz ze zaoszczedzisz na miskach olejowych dwa na alternatorze... ;) a bedzie siedziec rowno... 1.8D to nie 1.3i
maerik - 29 Gru 2006, 14:33

Fordon nie strasz kolegi :D
QBOSS - 29 Gru 2006, 14:51

Fordon no to nie rozumiem ile w końcu moge max obniżyć to autko żeby stało niżej ?? a żeby nie rozpierniczyć michy ??
maerik - 29 Gru 2006, 14:56

Mówiłem! :)
Nie bój się jak jesteś zdolny to nawet nie obniżając uderzysz w miche.
Spokojnie możesz kłaść na -60mm i jeździć na codzien, a jesli nie zmieniasz amorkow na krotsze to -40.

Fordon - 29 Gru 2006, 22:43

Heh testowalem zawiasy w 1.8D i wg. mnie -60mm z przodu da taki efekt ze bedzie auto jeszcze bardziej podsterowne, do tego na silownie mozna zaczac chodzic jak nie masz wspomagania, dalej bardzo czesto zdazaja sie progi zwalniajace np. na parkingach hipermarketow, czy tez przy szkolach... piekny efekt hrrrrrrr :he: nastepna sprawa ze nasze ulice do rownych nie naleza a jadac troche szybciej wiesz co bedzie jak ja zabuja w dol... baaa nawet spotkalem na ulic cegle ktora to przyjela na cale szczescie ploza skrzyni i piekny banan sie z niej zrobil... ale zrobisz jak uwazasz bo to Twoja Fiesta a nie moja ;)
i nie strasze a chce sie podzielic swoimi doswiadczeniami tak samo jak w przypadku rozrzadu w 1.8D "fiesta na 4 walkach" :hahaha:

QBOSS - 30 Gru 2006, 12:25

Fordon - spoko o -60 nigdy nie myśłałem i nie pomyśle :) u mnie max to -40 i ani grama wiecej choć i tak pewno zostanie -35 ,autko ma być do jazdy a nie do patrzenia na nie
trzeci - 30 Gru 2006, 13:05

QBOSS napisał/a:
autko ma być do jazdy a nie do patrzenia na nie

To fakt, przy -60 bardziej to drugie niż pierwsze.
Więc pomimo tego, że Spadek prezentuje się świetnie na -60, to będzie raczej zmiana na -40 i felgi 14".
Pozdro ...

Tommur - 30 Gru 2006, 23:50

Przód i tył mam Weitec po -40 i nie narzekam, Ale jak się nie uważa to zachaczyć też się da - szczególnie jak jeszcze alu obniżysz auto.
Potwierdzam jechałem z trzecim na jego -60 i naprawdę żal auta na te koleiny w Szczecinie :(. Mysle że tył mozna mniej obniżyć bo u mnie jakby tyłek lekko siedział.



Pozdrawiam

QBOSS - 3 Sty 2007, 09:03

Przeszukując bezkresne wody Internetu natknąłem się na cos takiego :D

http://www.fiesta.yoyo.pl...s/2%20(28).html

Co myślicie o tym patencie z dokładką ?? od czego może być cos takiego ?? mnie to wygląda podobnie do MK4 ale tamta chyba była delikatniejsza :)

maerik - 3 Sty 2007, 09:24

Paskuda.
Jedyne co powinieneś zrobić to ładne okrągłe progi.

Coś takiego.
Przedniego zderzaka nie ruszaj - żadnych dokładek, chyba że wkomonujesz je w zderzak ale to też ryzykowne...

Daras84 - 3 Sty 2007, 10:16

tylko ze tych progow sie nie da dostac sa tak samo zadkei jak maska z rst
maerik - 3 Sty 2007, 10:32

Spoko, spoko... hehe...
QBOSS - 3 Sty 2007, 12:03

Daras84 - Może i dostać sie nie da ale wyprofilować z blachy takie progi to żaden problem ,wystarczy dobra giętarka walcowa :) . Dodam że mam taką w garażu :) Nawet długość będzie dobra :D
Daras84 - 3 Sty 2007, 23:15

to czekam na efekt koncowy ;)
A-Tiger - 4 Sty 2007, 16:24

co do sprezyn jeszcze to ja tez mam weitec tak jak ktos tu tez ma.. i powiem ze wydaje mi sie ze mam przod -60 tyl -40 bo siedzi mega nisko naprawde... pojezdzilem troszke i extrema na polskich drogach.. kilka razy juz oderwalem sie od ziemi ;-) ..albo po kilku dniach jazdy mi amory usiadły moze dlatego tak przod siedzi ;P ..zrobie foty jakies jak umyje auto :P
QBOSS - 10 Sty 2007, 00:41

No i się zaczęło :) Od dzisiaj ruszyłem z projektem już na poważnie ,a zacząłem od przygotowania Hamulców z RS1800 które to odkupiłem od LOYa ,tutaj musze powiedzieć że Michał jak coś już sprzedaje to jest to na prawdę pierwsza klasa i nie inaczej jest z hamulcami ,są w bardzo dobrym stanie a przede wszystkim są kompletne :) na dodatek dostałem parę suprajsów :D W zasadzie jak bym sie uparł to założył bym te Hample bez żadnej roboty i działało by wszystko jak należy ,ale postanowiłem je odświeżyć ,i tak hample dostaną nowy lakierek i świeżutkie uszczelniacze i Gumki :)
Zacząłem od oczyszczenia hampli z Rdzy i Farby

Na pierwszy ogień poszły tarcze były pordzewiałe ale stan ich oceniam na prawie nówki :D

Przed i po

Następnie wziąłem sie za zaciski ,te najpierw rozmontowałem (Zrobię FAQ może sie komuś przyda) pozostawiłem tylko tłoczki na swoim miejscu żeby syfu nie naleciało do środka

Przed i po

Na koniec zostawiłem sobie tylne bębny ponieważ prosto się je czyści bo są największe ,w sumie mogłem nic tutaj nie robić, LOY już wcześniej je malował wystarczyło by tylko zmatować i polakierować ja natomiast lubię mieć wszystko dobrze zrobione dlatego też stary lakier zdarłem do cna i polakierowałem je od nowa :)

Przed i po

Tarcze jako jedyne zostały pomalowane dzisiaj, zaciskami musze się jeszcze troszeczkę zająć ,a mianowicie wymienić gumki które bronią je przed brudem z zewnątrz

A tak wyglądają już pomalowane :)


LOY - 10 Sty 2007, 01:28

hehe ładna Gienkowa-robota rzekłbym .. :-) Cieszę się zę w dobre ręce poszły ..
Wiecie co ..moje zabawki ida do własciwych ludzi . Dobrze jak mozna wyczyscic garaz z zalegających gadżetów ,zarobic i jeszcze miłe słowa czytac ..powodzenia Kuba w dalszych pracach ..ja juz wiem zę operacja restauracji hampli bedzie ocierała się o pedantyzm.

maerik - 10 Sty 2007, 13:19

Bębny lepsze niż nowe :)
Podziwiam!

QBOSS - 11 Sty 2007, 02:15

Dzięki Michał za miłe słowa :) Niestety dzisiejszy dzionek do najlepszych nie należał ,wstając rano założyłem sobie że wyjmę tylnie amortyzatory zdejmę stare bębny i założę nowe :) a przy okazji idąc za przykładem pewnych fotek :D wyczyszczę i umaluje tylnią belkę co by wyglądała jak nówka :)

Tak wiec nie wiele myśląc wprowadziłem autko na kanał ,wylewarowałem zabezpieczyłem i zabrałem sie za odkręcanie Amortyzatora co by nie przeszkadzał w odkręcaniu bębna ,dodam ze amorek też za sprawą pewnych fotek :D został odświeżony (fotki jutro jak wyschnie :) )
Musze powiedzieć że na prawdę sporo się namęczyłem żeby odkręcić cholerną śrubę która łączy go z belką ,potrzeba było sporej przedłużki do klucza i sporej ilości WD 40 żeby puściła. Po zdjęciu amorka zacząłem odkręcać bęben i tutaj o dziwo śruby poszły lekko ,tak więc mimo 4 śrub odkręcałem to krócej niż tego amora :)



O ile z prawą stroną poszło mi całkiem względnie ,to z lewym amorem już nie było tak słodko ,oczywiście tak jak i na tamtej stronie, śruby poczęstowałem spora ilością WD40 i zabrałem sie za odkręcanie śruby amortyzatora ,niestety szybko zdałem sobie sprawę że coś jest nie tak i zamiast odpuścić jej ciągnąłem dalej aż w końcu puściła ,ale nie tam gdzie powinna ,wszystko widać na zdjęciu



Tak jak widać ,śruba puściła przy samym łepku i teraz jest nie lada kłopot bo w żaden sposób nie można jej podejść ,zapadła decyzja o rozwierceniu i tak też mój tato próbował zrobić , niestety idzie to strasznie wolno i dzisiaj nie udało nam się tego popchnąć dalej :(



Mnie ,natomiast w tym samym czasie udało sie wyczyścić część belki i położyć podkład na zaciski oraz na amortyzatory ,jutro wstawię fotki już pomalowanych zabaweczek :)

Darekmk3 - 11 Sty 2007, 22:17

hej widze ze ładnie modzisz w zawieszce ,co do tej problematycznej śruby to mialem ten sam problem i moja rada zebys wyciągnąl belke razem z amorkiem i na stół ją i wtedy masz lepszy dostep ja pamietam ze cos kątówi urzylem i cos tam cos tam i wszytsko bylo ok potem ,
pozdro i zycze uporu w działaniu i jak najmniej problemow przy modach :)

QBOSS - 11 Sty 2007, 23:58

Darekmk3 napisał/a:
hej widze ze ładnie modzisz w zawieszce ,co do tej problematycznej śruby to mialem ten sam problem i moja rada zebys wyciągnąl belke razem z amorkiem i na stół ją i wtedy masz lepszy dostep ja pamietam ze cos kątówi urzylem i cos tam cos tam i wszytsko bylo ok potem ,
pozdro i zycze uporu w działaniu i jak najmniej problemow przy modach :)



Darek dzięki za rade ale powiem ci że uf nieszczęsna śruba uległa destrukcyjnej sile Polskiej wiertarki :P i nie trzeba było wyjmować całości :D W zasadzie dzisiaj z rana czekało mnie małe zdziwko, wchodzę do kanału patrzę a tam takie coś :D



Okazało sie ze mój Ojciec wstał wcześnie rano i załatwił śrubę swoimi sposobami ,nie powiem zebym był zły z tego powodu :D I tutaj ciekawostka śruby które tam są wkręcane nie są śrubami wzmacnianymi tak więc na przyszłość radze wam uważać przy odkręcaniu ich :) Ja natomiast Mogłem spokojnie zacząć czyścić Belkę i kłaść podkład pod nowy lakier :) Obecnie belka prezentuje się tak :D



Tak jak widać lakierek już sobie na niej błyszczy ,mnie pozostało poskładać jutro wszystko do kupy i odpowietrzyć układ ,jeśli jutro dojdą do mnie nowe gumki i uszczelniacze do tłoczków to założę i przednie zaciski jeśli nie to zrobię to dopiero po weekendzie jak już wszystko będę miał pod ręką ,oprócz zacisków tak jak pisałem wcześniej nowy lakierek dostały też amory ,sprężyny ,rozpurka i stabilizator ,wszystko ładnie sobie teraz błyszczy :D


A tutaj jeszcze jedna ciekawostka :)



Po oczyszczeniu tylnych amorów okazało sie ze są to jeszcze oryginalne Motorcrafty ,tak wiec najprawdopodobniej moja fiesta ma dokładnie tyle przejechane ile ma na liczniku ,bo jeśli były by to już wymieniane amory to śruby nie szły by tak ciężko ,z drugiej strony to dziwne żeby te amory wytrzymały tyle km nie są może cudowne ale nadal trzymają :)

oley - 11 Sty 2007, 23:59

Oj Kuba widzę, że kasę jaką wziąłeś ode mnie za felgi to ci na WD40 niestarczy.
QBOSS - 12 Sty 2007, 00:34

oley napisał/a:
]Oj Kuba widzę, że kasę jaką wziąłeś ode mnie za felgi to ci na WD40 niestarczy.


Dementuje WD40 Kupuje mi Babcia a Kosiora za koła poszła na bardziej pobożne cele :D

Parch - 12 Sty 2007, 11:51

QBOSS napisał/a:
I tutaj ciekawostka śruby które tam są wkręcane nie są śrubami wzmacnianymi tak więc na przyszłość radze wam uważać przy odkręcaniu ich


Skoro twierdzisz, że masz oryginalne amortyzatory motorcrafta, to zapewne śruby też powinny być oryginalne. A jeśli są oryginalne to na łbie powinno być oznaczenie klasy wytrzymałości 10.9, co oznacza, że są to śruby wzmocnione (wytrzymałość bodajże na rozciąganie).

Jeszcze jedno Ci powiem - sprawdź czy podczas wyciągania amortyzatora z belki nie został uszkodzony gwint w tej nakrętce, która jest przyspawana do belki. Ja u siebie uszkodziłem ten gwint i potem każde wkręcenie śruby w nakrętkę kończyło się zrywaniem gwintu w śrubie.

Pozdrawiam, hejas.

QBOSS - 12 Sty 2007, 12:26

Hym aż sprawdzę jeszcze raz oznaczenia ,ale z tego co pamiętam to te śruby nie były podatne na rozciąganie ,co do gwintu to niestety nie dało rady go uratować bo został rozwiercony (widać to na fotce),w chwili obecnej jest dana nowa nakrętka tak wiec nie będzie problemu
Parch - 12 Sty 2007, 12:51

A jeszcze tak z przekory spytam - skoro już robisz taki projekcik, to nie lepiej byłoby polecieć po całości i założyć belkę tylną ze stabilizatorem?

I tak masz wszystko rozgrzebane, to aż się prosi założyć tą belkę ;-)


Pzdr.

QBOSS - 12 Sty 2007, 13:00

A po co cała belkę ?? Wystarczy staba założyć ,jak na razie jeszcze go nie mam ale wszystko stoi na dobrej drodze ,tak wiec jak tylko sie pojawi to belka dostanie też stabilizator
Parch - 12 Sty 2007, 17:24

QBOSS napisał/a:
A po co cała belkę ?? Wystarczy staba założyć ,jak na razie jeszcze go nie mam ale wszystko stoi na dobrej drodze ,tak wiec jak tylko sie pojawi to belka dostanie też stabilizator


Czyli masz zamiar dospawywać do belki środkowe mocowania stablilzatora? Jeśli tak, to chyba za wcześnie pomalowałeś tą belkę, hehe.

Danio - 12 Sty 2007, 17:59

QBOSS napisał/a:
A po co cała belkę ?? Wystarczy staba założyć ,jak na razie jeszcze go nie mam ale wszystko stoi na dobrej drodze ,tak wiec jak tylko sie pojawi to belka dostanie też stabilizator


no to Cię niektórzy chłopaki zjadą :P ja chciałem tak samo robić ale co sie z którymś widziałem to konsekwentnie mi to wybijał z głowy aż odszedłem od tego pomysłu

QBOSS - 12 Sty 2007, 19:51

Heh teraz przynajmniej mam czysty i schludny zawias ,to po pierwsze nawet jak przyspawam uchwyty to co za problem prysnąć 2 raz ?? dla mnie to żaden ,a i tak nie będzie mnie to kosztowało tyle co cała belka ,po za tym przełożenie tylnej belki ze wszystkim to strata co najmniej 2 dni a tak zajmie to może godzinę ,no niech będą 2 :)

A tak po za tym to tylni zawias wreszcie złożony ,hample odpowietrzone i chodzą bez zarzutów ,w sumie najtrudniejszą częścią składania było trafienie , śrubami w otwory czpienia ,wszystko inne było bajecznie proste :) A tak wygląda wszytko już na autku :D



Od poniedziałku biorę się za wymianę przednich zacisków ,tulei wahacza i sworzni do tego założę stabilizator i rozpórkę ,tak wiec też sporo rzeczy ,po tym wszystkim dopiero przyjdzie czas na blachę i lakier :)

PS
Danio nie ważne jak to zrobisz - liczy się efekt i jakość wykonania :)

EDIT 14.01.2007

Od dzisiaj wziąłem się za wymianę przednich hampli, silent bloków, oraz sworzni ,do tego dojdzie też montaż stabilizatora oraz rozpórki dolnej :) Zaczęło sie od rozkręcenia kolumny mc persona i wyjęciu amora ,nie powiem tutaj nie było wielu kłopotów ,natomiast kiedy przyszło mi odkręcać sam wahacz to troszeczkę sie napociłem :) Suma summarum z samym demontażem nie było zbyt wielu kłopotów ,niestety po wyjęciu obu wahaczy okazało sie że się różnią od siebie i zupełnie nie wiem dlaczego ??



Według mnie powinny być takie same ale może sie mylę ,na fotkach wyrazie widać że jeden sworzeń jest zanitowany w 3 miejscach a 2 jest przykręcony dwoma śrubami ,wiem że akurat ten zanim kupiłem autko był wymieniany przez mojego brata, z tym że z tego co on mówi to wcześniejszy też był przykręcany, no i teraz nasuwa sie pytanie co z tym fantem zrobić ???? Kupić nowy wahacz czy rozcinać nity i wiercić otwór na 2 śrubę ?? Jak myślicie ??

Darekmk3 - 16 Sty 2007, 12:09

QBOSS napisał/a:
,po za tym przełożenie tylnej belki ze wszystkim to strata co najmniej 2 dni a tak zajmie to może godzinę ,no niech będą 2 :)

ooo no co Ty przełozenie całej tylnej belki to kwestia 2 godzin ,tymbardziej ze teraz masz pewnosc ze wszytskie śruby łatwo sie odkrecą-wiem co mowie bo tylnią belke zmieniałem i napewno bym sie nie bawił w jakies dospawywania do belki itd... -nie ma to samo co orginał!!
co do wachaczy to w orginale maja po obu stronach po 2 lub 3 sruby/nity mocujace sworzeń,wiec ktos kiedys wymienil cały wachacz ze sworzniem i wsadzil na 3 nity lub na dwa bo zalezy ktory jest fabrycznie w tym aucie ja w swoim 1.3 fabrycznie mialem na 2 nity i przy kupnie kompletnych wachaczy tez zakupilem wachacze na 2 otwory,moim zdaniem moze zaostac tak jak jest - jesli wszystko do tej pory bylo dobrze tzn nie sciągało auta czy tez nie scinało opon to moze zostac tak jak jest ,napewno sie nie baw w rozwiercanie wachacza!! moja sugestia-za kompletny wachacz ze sworzniem i tulejami dalem 110zl i juz smiga 30tys km na tym zawiasie co mam i nic sie z nim nie dzieje:)
montuj montuj wszytsko bo jazda na takim zawiasie jest o wiele przyjemniejsza i bezpieczniejsza-dolną rozpórke zamontyowalem w piątek razem z wydechem z RST i jestem zadowolony :)
pozdro :)

QBOSS - 16 Sty 2007, 13:14

Darek zostawił bym wszystko jak jest ale na tym zawiasie ścinało mi oponki od wewnętrznej strony mimo tego że mi nie ściągało podczas jazdy tak wiec podejrzewam że właśnie od tego że są inne wahacze ,po za tym ja już kupiłem sworznie na 2 śruby tak wiec chcąc nie chcąc musze zamienić , z tego co Dioda mi mówił to DIesle i wersje sportowe miały sworznie na 3 śruby ,no nic postaram sie załatwić cały wahacz co by pozamieniać to wszystko tak jak należy :)

A propo rozpórki jak sie ją montuje ?? tzn. gdzie ją dokładnie mam przykręcić ?? Wiem już na pewno że będę musiał coś pokombinować z wydechem bo ten mnie idzie za silnikiem akurat w tym miejscu gdzie (chyba) powinna być rozpórka ,jak masz jakieś foty to zapodaj

Mafios - 17 Sty 2007, 12:16

wyrzuc bembny zaloz tarcze :-) fajka
LOY - 17 Sty 2007, 18:10

Mafios napisał/a:
wyrzuc bembny zaloz tarcze :-) fajka

własnie dobrze Mafioso pisze ..on ostatnio kupił jakis zastawik na tył z Rs-a :-) a potem taniutko sam sobie na allegro sprzedał :D ..moze zechce jeszcze raz sprzedac ...taniej :)

Daras84 - 17 Sty 2007, 20:54

normalnie montuj ta rozporke ona idzie pod wydechem i nie ma prawa ci zachaczyc!!
QBOSS - 17 Sty 2007, 23:52

Nom w sumie to myślałem że ta rozpórka ma iść w zupełnie inną stronę ,ale szybko sie przekonałem że w inny sposób nie da się jej zamontować :) Tak wiec dzisiaj moja fofi wzbogaciła sie o rozpórkę dolną oraz Stabilizator :) Prawdę mówiąc to ze stabilizatorem miałem wiecej problemów ,niż z ową rozpórką ,za żadną cholerę nie mogłem go przełożyć na drugą stronę, a dokładnie między skrzynią a zwrotnicą było za mało miejsca i trzeba było sie oprzeć o sposoby ludzi pierwotnych (czyt. długa metalowa brecha i podnoszenie silnika o kilka mm :D ) Założyłem nowe gumy oraz łączniki staba , co do obejm to musiałem pokombinować i samemu coś dorobić bo niestety w żadnym sklepie nie mnieli czegoś takiego ,w sumie to wyszło na prawdę ładnie (fotki jutro bo nie chciało mi sie dzisiaj) i trzyma bardzo solidnie :) Jutro rano jeszcze zostało mi założyć nowe klocki do hampli i odpowietrzyć układ a potem TEST DRIVE zobaczymy jaka różnica względem standardu będzie :)

A tutaj dwie z niewielu dzisiaj zrobionych fotencji :D



Miałem nie malować górnego mieszka ale stwierdziłem ze będzie mnie to potem męczyło i też został oczyszczony i pomalowany, tak wiec już praktycznie całe zawieszenie jest pomalowane ,pozostanie mi tylko zabezpieczyć karoserie ale za to zabiorę sie od poniedziałku ,wtedy też zamierzam wyciąć stary połatany błotnik oraz tylnie nadkola które już zaczynają korodować a następnie położyć nowy lakier :)

Daras84 - 18 Sty 2007, 15:01

korde brawo za zapał mi by sie niechcialo tak wsyztskieog czyscic i malowac:P
QBOSS - 18 Sty 2007, 21:45

Daras84 napisał/a:
korde brawo za zapał mi by sie niechcialo tak wsyztskieog czyscic i malowac:P


Hehe powiem ci że mnie pewnie też ale mam lekko pedantyczne podejście do takich rzeczy i chcąc nie chcąc jak już coś robie to dokładnie bo potem mnie to męczy :)

Nom a ja dziś jestem po Test Drive i powiem że jestem na prawdę zadowolony :D warto było sie pomęczyć i mimo tego że nie mam jeszcze springów to i tak fofi trzyma sie drogi na zakrętach jak przyklejona ,do tego dzięki dolnej rozpórce jest o wiele sztywniejsza co idzie odczuć na nierównościach :) Jeśli chodzi o hample to powiem tylko tyle - różnica jest ogromna w porównaniu do serii i warto w taki zestawik zainwestować :) W sumie to dzisiaj z rana zostało mi tylko założyć przednie hample i odpowietrzyć układ ,z czego najwięcej wysiłku zajęło mi odpowietrzanie bo bądź co bądź przy takiej operacji sporo powietrza sie nagromadziło :)

A tutaj kilka fotek juz poskładanej zawiechy ,jak widać obejmy staba musiałem dorobić samemu , a powstały z Kwasówki a właściwie z obejm ,są sztywne i na prawdę mocne tak wiec nadawały sie jak ulał trzeba było tylko wzmocnić otwory :) Niestety przy zakładaniu stabilizatora ucierpiała farba ale już to naprawiłem :D



Podsumowując
Roboty z zawieszeniem jest sporo i trzeba sie namęczyć ale satysfakcja i przyjemność płynąca z jazdy na prawdę rekompensują stracony czas i nerwy .Teraz czeka mnie blacha i malowanie a tam na pewno będzie jeszcze więcej pracy , mam nadzieje ze starczy mi sił i zapału :D

Danio - 18 Sty 2007, 23:02

piękna robota :) teraz to chyba nie mam co zakładać swojego tematu bo wyjdzie na to że papuga jestem :P ...też lubie na spokojnie i porządnie coś robić (oczywiście na ile środki i czas pozwala :) )

gratuluję (założysz springi to dopiero będzie frajda)

maerik - 23 Sty 2007, 10:17

B. ładne ale czemu czerwone? :V:
QBOSS - 23 Sty 2007, 13:08

Ha czerwone bo mi sie takie podobają :D a teraz ciekawostka jak myślicie z czego te światła są założone ?? A może takie można dostać dedykowane do fiestki bo na prawdę fajnie sie to prezentuje :)

http://www.fiesta-gallery...ld5&Text=Zusatz

trzeci - 23 Sty 2007, 13:22

Jeśli dobrze zrozumiałem to z Polo 6N2.
Masz napisane w opisie pod fotką + anielskie oczy ;-)
Pozdro ...

maerik - 23 Sty 2007, 14:01

Całkiem niezłe eysy tylko badlook zbytnio na hardziora fajka
QBOSS - 23 Sty 2007, 14:10

trzeci napisał/a:
Jeśli dobrze zrozumiałem to z Polo 6N2.
Masz napisane w opisie pod fotką + anielskie oczy ;-)
Pozdro ...


Kurde nie doczytałem się ale szczerze to nieźle dobrane światła ,nawet myślałem że robią takie dedykowane do fiesty tylko te okrągłości mi nie pasowały :)

QBOSS - 31 Sty 2007, 11:06

Hej Ludziska mam pytanko czy licznik z obrottkiem co ma na skali 220 będzie pasował do mojego Klekota ?? Chodzi mi o to czy po założeniu takiego licznika nie będzie przekłamań w podawanej prędkości ?? Druga sprawa to to jak taki obrotek podłączyć do mojego silnika ??
maerik - 31 Sty 2007, 11:21

Będzie pasował, najwyżej zapodasz rezystorek. A jak podłączyć to cuś mi się zdaje, że ktoś już o to pytał.
Mafios - 31 Sty 2007, 11:22

o qboos szukaj opcja
http://www.fiestaklubpols...otomierz+diesel

QBOSS - 31 Sty 2007, 12:09

Mafia ten temat akurat znalazłem ale ni w cholerę nie rozumiem nic z tego schematu, a jak z prędkością nie będzie przekłamywał prędkośćiomież jeżeli będzie to wersja 220 KM/H ??
Mafios - 31 Sty 2007, 12:13

predkosciomierz moze ci przeklamywac jak ciagniesz mu wskazowke lub zalozysz nieodpowiednie opony
QBOSS - 31 Sty 2007, 12:54

Hym to myślę ze powinno być ok ,chyba że pokuszę się o przełożenie Licznika z Obrotkiem od Escorta MK7 który gdzieś tam u mnie zalega na półce ,z tym ze nie wiem czy coś takiego podejdzie ?? bo z wyglądu jest identyczny z tym co ma Foki Mk4 :)
odyniec - 31 Sty 2007, 13:09

takze opcja szukaj... jest wszystko na ten temat opisane na tym forum, jak i na FiestaTurbo....
sam zreszta mam takie zegary, od mk7 ;P a wygladaja niesamowiscie :-)

Danio - 31 Sty 2007, 13:24

chłopcy nie przesadzajcie z opcją szukaj...Qboss nie zapodaje nowego topicu z pytanie tylko przy okazji mu sie napisało ...w dodatku w swoim temacie

ja Wam powiem że sam mam problem chyba z jakimś przebiciem w elektryce bo obrotek skacze np przy naciśnieciu stopu...i póki co nic na ten temat nie znalazłem :(

-> Qboss montuj z escorta jeśli chcesz mieć future...będzie bardziej pasować :)

QBOSS - 31 Sty 2007, 13:36

Danio napisał/a:
chłopcy nie przesadzajcie z opcją szukaj...Qboss nie zapodaje nowego topicu z pytanie tylko przy okazji mu sie napisało ...w dodatku w swoim temacie


no wreszcie ktoś to przyuważył :D

Wyciągnę dzisiaj ten licznik ,nie jestem pewien czy on aby nie jest z Diesla no ale zobaczymy ,bo w planach mam Tarcze Indigo ,nawet znalazłem takie do MK3 na ebayu i stąd moje pytanie o licznik z 220 Km/h

http://cgi.ebay.pl/ws/eBa...96555&rd=1&rd=1

Cena za takie cudeńko to 180 zł łącznie z przesyłką :D

Danio - 31 Sty 2007, 14:09

słuchaj zrób tak jak ma Darko MK3 ...będzei ładnie i zdecydowanie taniej a jeśli chcesz sie bawić w tyle rzeczy to sie kasa przyda :)
Fordon - 31 Sty 2007, 15:06

Powiem tak ze to kwestia gustu tarcze typu Indiglo, ja jednak wole cos mniej oczoje#%@go... i wszystkie zegary beda tak wygladc ;)
Prawa autorskie zastrzezone :devil:

QBOSS - 31 Sty 2007, 21:18

Wygrzebałem w końcu ten licznik i coś mi tutaj nie pasuje ,nie wiem czy on podejdzie do mojej fofi ,z tego co widzę to jest inny niż ma MK4 zresztą sami oceńcie :



A i jeszcze jedno ten Licznik jest od diesla :) Bo ma kontrolke świec żarowych :)

Marcin - 31 Sty 2007, 21:43

On jest na pewno od wczesniejszych eśków... chyba mk6, czy będzie pasować to chyba tylko pozostaje Ci sprawdzić w praktyce
marcus_87 - 31 Sty 2007, 21:51

hmm, jak go upchniesz w deske to powinno sie dac to wszystko podlaczyc zeby dzialalo. kostka podobna, kto wie moze jesli to jest ze starego eska to nic nie trzeba przerabiac
Danio - 31 Sty 2007, 22:02

nie spotkałem sie do tej pory z tym licznikiem w fofi więc pewnie są jakieś przeboje :) ale próbuj :) albo sprzedaj i kup mk4 :)
qrdesz87 - 14 Lut 2007, 13:10

to jest licznik z escorta mk5 - kostka będzie pasowac, bo wsadzalem silnik 1,3 z fiesty do escorta razem z wiązką, i licznik hula normalnie, tylko obrotomierz nie dziala, bo we fiescie nie bylo.
więc jak wepchasz ten licznik w deske to ma dzialac

QBOSS - 20 Lut 2007, 08:36

No i już wiem ze licznik będzie miał spore opory żeby się zmieścić w miejsce starego ,sporo kombinowałem i myślałem ale stwierdziłem ze nie chce rujnować oryginalnej deski i dlatego też postanowiłem zakupić czyste tarcze Indygo do oryginalnego licznika ,chyba że wpadnie mi jakiś tani od MK4 ,nadruk zrobię samemu tak wiec będę mógł się popisać :D

Teraz pytanie z nieco innej beczki a mianowicie ,czy ktoś z was zakładał u siebie może wygłuszenia bagażnika na nadkola od MK4 ?? bo zastanawiam się czy nie kupić tylko czy one podejdą

Następna sprawa to pozbycie się rys z szyby uchylnej ,ostatnio nabyłem takie ale po dokładniejszym przyjrzeniu się szybie na jednej dostrzegłem kilka całkiem sporych rys ,wiem ze można sie samemu pozbyć czegoś takiego polerując szybę specjalną pastą

http://moto.allegro.pl/it...ochodowych.html

Pytanie tylko czy to jest bezpieczne dla szyby i czy warto ??

Kamil - 20 Lut 2007, 08:54

QBOSS napisał/a:
Następna sprawa to pozbycie się rys z szyby uchylnej ,ostatnio nabyłem takie ale po dokładniejszym przyjrzeniu się szybie na jednej dostrzegłem kilka całkiem sporych rys ,wiem ze można sie samemu pozbyć czegoś takiego polerując szybę specjalną pastą


wiesz ja osobiście bardzo w to nie wierze...próbowałem już spolerować szybę ale oprócz tego że się nieźle świeciła większej rewelacji nie było..troszkę nie było widać tych rys ale po pewnym czasie znowu się pojawiały..próbowałem nawet najpierw przytrzeć rysy papierem 2000 na wode a potem traktowałem ją różnymi pastami mocno ściernymi i większego efektu nie było...jedyny plus to taki,że po spolerowaniu pastą tempo woda ładnie spływa z szyby...

Fordon - 20 Lut 2007, 11:08

QBOSS to nie jest takie ein fach swtawil blaty od MK4 do MK3 zobacz tu---> http://www.fiestaguides.c...mk4_clocks.html
Ja sie bawilem z tym kolo 5 godzin... i nerwica mnie brala jak co chwile cos musialem poprawiac w miejscu gdzie brakuje miejsca na wszystko :vbad:
Btw. licznik u mnie na foto pochodzi z escorta MK7 1.8TDintercooler.

QBOSS - 20 Lut 2007, 12:42

Fordon napisał/a:
Btw. licznik u mnie na foto pochodzi z escorta MK7 1.8TDintercooler.


Ja nie mówię że hop siup tydzień czasu z tym sie wierciłem ale licznik jest o wiele za duży w stosunku do MK7 jest dłuższy o jakieś 2 cm tak wiec trzeba by bardzo przerabiać wnękę ,a ja nie chcę niszczyć deski

Darekmk3 - 20 Lut 2007, 20:01

Fordon napisał/a:

Ja sie bawilem z tym kolo 5 godzin... i nerwica mnie brala jak co chwile cos musialem poprawiac w miejscu gdzie brakuje miejsca na wszystko :vbad: [url=http://img412.images....th.jpg]Obrazek[/URL]
Btw. licznik u mnie na foto pochodzi z escorta MK7 1.8TDintercooler.


Konrad co tak długo? ja to włozylem w 2 do 3 godzin z podlaczeniem ale wiesz co mi tam nie poszlo :D -no ale teraz wszytsko jest okey ;)
pare fotek : http://s159.photobucket.c...Darek%20rs1300/

andrew - 20 Lut 2007, 20:48

[quote="QBOSS"]No i już wiem ze licznik będzie miał spore opory żeby się zmieścić w miejsce starego ,sporo kombinowałem i myślałem ale stwierdziłem ze nie chce rujnować oryginalnej deski i dlatego też postanowiłem zakupić czyste tarcze Indygo do oryginalnego licznika ,chyba że wpadnie mi jakiś tani od MK4 ,nadruk zrobię samemu tak wiec będę mógł się popisać :D

Teraz pytanie z nieco innej beczki a mianowicie ,czy ktoś z was zakładał u siebie może wygłuszenia bagażnika na nadkola od MK4 ?? bo zastanawiam się czy nie kupić tylko czy one podejdą

Następna sprawa to pozbycie się rys z szyby uchylnej ,ostatnio nabyłem takie ale po dokładniejszym przyjrzeniu się szybie na jednej dostrzegłem kilka całkiem sporych rys ,wiem ze można sie samemu pozbyć czegoś takiego polerując szybę specjalną pastą

http://moto.allegro.pl/it...ochodowych.html

Pytanie tylko czy to jest bezpieczne dla szyby i czy warto ??[/quot


kolego papier 2000 wodny lub w zależności od grubosci wzeru rys zwiekszasz papier i wszystko pod natryskiem wody nastepnie tarcza z polerem na wode i efekt koncowy kilka wartsw materialu do calkowitego wypolerowania na wysokich obrotach

jackrzec - 21 Lut 2007, 07:57

andrew napisał/a:
czy ktoś z was zakładał u siebie może wygłuszenia bagażnika na nadkola od MK4 ?? bo zastanawiam się czy nie kupić tylko czy one podejdą
A nie lepiej kupić oryginalne do mk3 od xrki?
QBOSS - 21 Lut 2007, 08:32

jackrzec napisał/a:
A nie lepiej kupić oryginalne do mk3 od xrki?


No na pewno tylko znajdź mi takie w ładnym stanie nie podarte i nie usyfione :)

Mafios - 21 Lut 2007, 08:58

ja teraz mialem ale juz sprzedalem :-p

[ Dodano: Sro Lut 21, 2007 08:59 ]
Fordon napisał/a:
QBOSS to nie jest takie ein fach swtawil blaty od MK4 do MK3 zobacz tu---> http://www.fiestaguides.c...mk4_clocks.html
Ja sie bawilem z tym kolo 5 godzin... i nerwica mnie brala jak co chwile cos musialem poprawiac w miejscu gdzie brakuje miejsca na wszystko :vbad: [url=http://img412.images....th.jpg]Obrazek[/URL]
Btw. licznik u mnie na foto pochodzi z escorta MK7 1.8TDintercooler.


mam taki licznik i siebie wstawiony ale teraz on wyjezdza i wchodzi od mk5

andrew - 22 Lut 2007, 20:13

jackrzec napisał/a:
andrew napisał/a:
czy ktoś z was zakładał u siebie może wygłuszenia bagażnika na nadkola od MK4 ?? bo zastanawiam się czy nie kupić tylko czy one podejdą
A nie lepiej kupić oryginalne do mk3 od xrki?





podpowiedz dotyczyla szyb <rys< a nie nadkoli

jackrzec - 22 Lut 2007, 23:12

andrew napisał/a:
podpowiedz dotyczyla szyb <rys< a nie nadkoli
Pytałeś o nadkola w bagażniku to napisałem że xrki takie miały i od nich można czasem dostać, a od mk4 raczej dokładnie nie przypasuje.
mekone - 1 Mar 2007, 21:49

kozackie te fele
jackrzec - 2 Mar 2007, 07:41

No i spam tu trafił...
QBOSS - 2 Mar 2007, 09:11

Kurde co to za spam eh .

Jako ze sie ciepło zaczyna robić to zaczynam sie przymierzać do obróbek blacharskich i wczoraj przymierzałem zderzaczek mk5 i tak się zastanawiam czy nie było by dobrym pomysłem wygładzić sam ten zderzak na płasko a klapę zostawić w formie nie zmienionej ,jedyne co bym zrobił to wywalił zamek ,co o tym myślicie ??

Tommy - 2 Mar 2007, 10:36

A jeśli chodzi o ten pomysł z tyłem to moim zdaniem może to wyglądać całkiem ciekawie ;-) Może spróbuj pobawić się z VT, zobaczysz jak to by mniej więcej wyglądało...
QBOSS - 6 Mar 2007, 21:30

Dzisiaj się tak zastanawiałem czy aby na pewno nie będę miał problemu z moimi kołami ,dlatego też wziąłem felge pod pachę i zatargałem do garażu zdjąłem koło i założyłem alu na piastę ,i niestety potwierdziły sie moje obawy ,felgi nają za małe ET jest to 18 i z przodu wystają dobre 2.5 cm ,tutaj pewno będę musiał poszerzać nadkola bo nie da rady jeździć jak obniżę autko ,natomiast z tyłu ku mojemu zdziwieniu nie ma żadnego problemu ,felga chowa sie w nadkolu, wizualnie to sprawia wrażenie że przód jest szerszy od tyłu ale przecież technicznie tak nie może być ??



tomekk58 - 6 Mar 2007, 21:40

QBOSS, ja mam też felgi 7 cali szerokie tyle ze 13' i et maja 25, tył sie ładnie chowa w nadkolu ale przod jest na styk, no minimalnie wystaje ale juz niedługo będa nakładki z futury i bedzie ładnie schowane ale te 2,5 cm to troche duzo, moze nakładki z XR'ki ?? pozatym to z tyłem miałem taki sam pomysł, klapa oryginał + wygładzony zderzak z mk5, tyle ze u mnie zostaje całkowita seria zderzak jednak to Ty kombinuj bo Radom juz za niedługo :D pozdro i powodzenia, uracz nas nowymi fotkami ;)
QBOSS - 6 Mar 2007, 22:10

No właśnie ET25 jest na styk niestety 18 już nie i dlatego żadne nakładki nie załatwią sprawy ,po za tym niedługo gleba od Darasa będzie wiec musi być miejsce na koło ,dlatego nie widzę innej możliwości jak poszerzenie ,wydaje mi sie że reperaturki od Golfa powinny pasować :)
marcus_87 - 6 Mar 2007, 22:36

tomekk58 napisał/a:
QBOSS, ja mam też felgi 7 cali szerokie tyle ze 13' i et maja 25, tył sie ładnie chowa w nadkolu ale przod jest na styk, no minimalnie wystaje ale juz niedługo będa nakładki z futury i bedzie ładnie schowane ale te 2,5 cm to troche duzo, moze nakładki z XR'ki ??

jak masz niskie zawieszenie to nakladki g**** pomagaja bo problemem jest ocieranie o ranty a nie wystawanie poza obrys.
QBOSS 2,5cm troche duzo, moze to niezaladnie wygladac jak o tyle wyciagniesz blotniki. musisz zalozyc jakies waskie opony zeby sie polozyly i nie wystawaly bardziej niz felga.
ogolnie dosc problematyczny zestaw bo silnik ciezki, zawias niski, male et..
moze lepiej bylo szukac felg na styk do przodu a z tylu dopasowac dystansami zeby ladnie wygladalo :fox:

Daras84 - 6 Mar 2007, 23:18

Qboss tak jest we fionie ze prozd ma szerszy zreszta mk2 tez tak ma. ja proponuje nie wspawywac zadnych poszerze nz golfa a tylko (oczywiscie jesli masz nie szpachlowane nadkola) wypchac je dobry blacharz t ozrobi i bedzie ladnie wygladalo do teg oopona 175/50 R 14 na przod bedzie ladny trabez, lekko sie krecilo i nie bedzie ocierac ;)
QBOSS - 6 Mar 2007, 23:53

Jak na razie mam dylemat, zobaczymy co mi z tego wyjdzie na pewno będą chciał coś z tym zrobić bo felg mi szkoda ,poszerzyć nadkola to nie jest wielki problem ,w ogóle to zupełnie wygląda tak jak na Mengelsach u Ad@musa będzie tyle samo wystawać ,tak wiec powinienem sobie z tym poradzić :)
odyniec - 7 Mar 2007, 00:42

tomekk58 napisał/a:
nakładki z futury i bedzie ładnie schowane ale te 2,5 cm to troche duzo, moze nakładki z XR'ki ??


a czym sie roznia nakladki z Futury od tych z xr2i?
bo wg moich informacji to tym, ze Futura miala je tylko z przodu a xr2i z przodu i z tylu.

maerik - 7 Mar 2007, 01:10

O mamo ale wystaje. Nie sadzilem ze bedzie taki kibel. Wypchaj nadkola - bedzie oryginalnie jak jeansy czy kompakty! :przytul:
tomekk58 - 7 Mar 2007, 05:54

odyniec napisał/a:
tomekk58 napisał/a:
nakładki z futury i bedzie ładnie schowane ale te 2,5 cm to troche duzo, moze nakładki z XR'ki ??


a czym sie roznia nakladki z Futury od tych z xr2i?
bo wg moich informacji to tym, ze Futura miala je tylko z przodu a xr2i z przodu i z tylu.


no z tego co ja zaobserwowałem to te z futury są węższe od tych z xr'ki ale moge być w błędzie... pozatym jak to przemyślałem to faktycznie tak jak Marcus pisze, nakładka nic nie da jak bedzie obcierać o błotnik ... no coż, tylko poszerzanie + wąska oponka w trapezik pzdr

QBOSS - 7 Mar 2007, 07:42

Ale zaraz ja nie rozumiem ,to znaczy że przód w fieście jest szerszy ?? Przecież, przód i tył powinny być równe ?? ,kłopot jest ale nie do zażegnania ,tutaj macie kilka fiest z podobnym rozstawem tak wiec u mnie będzie podobnie ,po za tym po podniesieniu koło zawsze więcej wystaje ,bo składa sie do wewnątrz ,tak wiec myślę że nie będzie więcej wystawało niż na tych fiestach

http://www.fiesta-gallery...ame=Betonmischa
http://www.fiesta-gallery...t=Seitenansicht
http://www.fiesta-gallery...Name=FordFiesSZ

No a tutaj gość ma ET 19 ale felgi szersze bo 7,5 cala i według mnie nie wygląda to az tak strasznie ,trzeba będzie po prostu poszerzyć o szerokość oryginalnych nakładek z XR2i tak wiec bez stresu 

http://www.fiesta-gallery...=FordFiestaXR2i

maerik - 7 Mar 2007, 09:15

QBOSS napisał/a:
Ale zaraz ja nie rozumiem ,to znaczy że przód w fieście jest szerszy ??


Oczywiście, że jest większy rozstaw kół - sprawdź w dokumentacji fiesty.

marcus_87 - 7 Mar 2007, 12:47

no i buda jest wezsza z przodu troche, co do tych niemieckich zdjec to oni moga miec gwint i zawias kamien a u nas tak nie pojezdzisz dlugo... niestety :sad:
Kowal - 7 Mar 2007, 14:43

odyniec napisał/a:
tomekk58 napisał/a:
nakładki z futury i bedzie ładnie schowane ale te 2,5 cm to troche duzo, moze nakładki z XR'ki ??


a czym sie roznia nakladki z Futury od tych z xr2i?
bo wg moich informacji to tym, ze Futura miala je tylko z przodu a xr2i z przodu i z tylu.


Futura ma nakładke tylko na przednie nadkola taką małą ,
a komplet Xr to nakładka przód > próg < nakładka tył :lol:

Futura :ra:



XR :ra:


odyniec - 7 Mar 2007, 19:38

no faktycznie, kowal ma racje, roznia sie...
wiedzialem ze futro ma tylko z przodu ale jakos nie skojarzylem tych progow... kowal wkoncu spec :-)

QBOSS - 8 Mar 2007, 07:26

marcus_87 napisał/a:
no i buda jest wezsza z przodu troche, co do tych niemieckich zdjec to oni moga miec gwint i zawias kamien a u nas tak nie pojezdzisz dlugo... niestety :sad:


Nom to raczej normalka z tym że ja nie będę miał kompletnej gleby tak wiec po poszerzeniu nadkoli powinno być lepiej , co wy mi radzicie ?? bo już jestem głupi ojciec mi mówi że mi to spokojnie wyciągnie i nie będzie śladu ,natomiast wy mnie nieźle nastraszyliście tak wiec nadal mam dylemat

maerik - 8 Mar 2007, 10:33

Słuchaj ojca :ok:
QBOSS - 23 Mar 2007, 12:27

Nom to kolejne postępy - wczoraj moja fofi pokłoniła sie niżej ziemi i wygląda o niebo lepiej ,dzięki Eibachom ,proadzi sie o niebo lepiej i przy chamowaniu nie ma efektu nurkowania ,jaki to występował po założeniu silniejszych hampli przy starych springach ,w sumie to myślałem że -35 da gorszy efekt a tutaj taka różnica :D

A tak wygląda różnica między oryginałem a Eibachem RS



A teraz nieco inna sprawa ,jak myślicie dawać dystans na tylnią oś tak żeby tylnie koła równały się z przednimi ?? Przednie nadkola będą wyciągane a tylnie muszę wyciąć bo już zjadła je rdza wiec poszerzenie nie będzie wielką robotą ,pytanie tylko jaki dystans zakładać ??

Fordon - 23 Mar 2007, 12:40

Nie zakladac jak chcesz miec mocniejszy silnik... bo i po co masz dmuchac tylne nadkola skoro mieszcza ci sie felgi w fabrycznych miejscach, dodatkowo ja do dystansow nie mam przekonania zeby latac z takim czyms z predkosciami powyzej 150km/h...
QBOSS - 26 Mar 2007, 08:30

Hym może i racja wiec na razie z dystansami się wstrzymam do czasu aż nie bede miał kompletu oponek i jeśli będzie to drastycznie widać to wtedy podciągne tył dystansem :)
Daras84 - 26 Mar 2007, 11:40

a stab tył załozony :>
QBOSS - 29 Mar 2007, 08:02

hehe jeszcze nie jak na razie schnie po malowaniu :D Dzisiaj albo jutro będę zakładał :) ,to już będzie ostatnia rzecz do kompletnego zawieszenia :)

A teraz nieco inny problem ?? po założeniu sparingów nie widziałem tego ale ostatnio na parkingu jak się przyjrzałem to okazało się ze dupa usiadła o jakiś 1 cm niżej i rzuca się to w oczy , cała sytuacja jest nieco dziwna bo w sumie z tym silnikiem powinien mi bardziej siąść przód a tutaj niespodzianka , wydaje mi sie że to wina już słabych amorków ale sam nie wiem , drażni mnie to bo psuje mi wygląd autka ,co byście mi radzili ??

Daras84 - 29 Mar 2007, 12:22

zmiana amorkow ;)
QBOSS - 29 Mar 2007, 13:01

Hym ale nawet jak mam słabe tylnie amory to według mnie powinna wyżej pójść a nie niżej ,chyba że mówisz mi tutaj o gazówkach :)
odyniec - 30 Mar 2007, 02:09

generalnie w mk3 ja mam z tylu gazowki, chyba ze sam sobie zmieniales juz na inne
QBOSS - 30 Mar 2007, 09:13

Nie wiem jakie to są bo z oznaczeń nie wiele już można odczytać, wiem że są to Motorcrafty i działają jak olejowe
Darekmk3 - 30 Mar 2007, 23:42

odyniec napisał/a:
generalnie w mk3 ja mam z tylu gazowki, chyba ze sam sobie zmieniales juz na inne

a z tego co ja wiem to w mk3 fabrycznie były montowane olejowe amortyzatory :)

pozdro:)

QBOSS - 16 Kwi 2007, 18:41

Dzisiaj wreszcie przymierzyłem moje nowe felunie :D i musze powiedzieć że jestem bardziej niż zadowolony :) Okazało sie że po założeniu oponek nie wystają i nie obcierają nigdzie :) spokojnie da się jeździć niestety ja zawsze musze mieć pod górkę i okazało się że szpilki są do nich za krótkie i trzeba wymienić na dłuższe tylko teraz pytanie do was od czego ,bo mam możliwość zarzucić od sierry są dłuższe tylko czy na wieloklinie będą pasowały ?? poniżej foty potworka :P



A tak wystają koła ,myślałem ze będzie gorzej a tutaj nic nie obciera i jest super :)





A od Soboty rozbieram, tne i spawam a potem do malowania szykuje :)

LOY - 16 Kwi 2007, 18:50

ładne :-) ..takie retro -germanskie....ale Kuba ekstremalnej gleby to ty niemasz ;-)
QBOSS - 16 Kwi 2007, 18:53

Hehe Michał znasz moje zdanie na ten temat :) jak na razie wystarczy ten Eibach -35 jeździ się przyjemnie i dość sztywno :) no i auto już nie straszy :)
Daras84 - 16 Kwi 2007, 22:52

co za kola oponki zalozyles?? bo jakos takei balonowate mi sie wydaja ;) i felga traci urok ;0
LOY - 16 Kwi 2007, 23:00

oooo żesz Ty :!: :!: dopiero zobaczyłem :-( Kuba co to za hak :yyy: ...jak w Radomiu hak zobacze to kupię spray i Ci go na różowo pomaluje ..bedzie ładnie kontrastował z nowym lakierem chair
QBOSS - 16 Kwi 2007, 23:26

Cytat:
co za kola oponki założyłeś?? bo jakoś takie balonowate mi sie wydaja ;) i felga traci urok ;0


Wiem Darek to są 185/55 ale życie to sztuka wyboru , ja często jeżdżę do łodzi a tam wiadomo jakie są drogi , wole stracić na uroku ale mieć całą felgę niż pojeździć tydzień i oddać do prostowania

LOY napisał/a:
oooo żesz Ty :!: :!: dopiero zobaczyłem :-( Kuba co to za hak :yyy: ...jak w Radomiu hak zobacze to kupię spray i Ci go na różowo pomaluje ..bedzie ładnie kontrastował z nowym lakierem chair


Hehe no co ty w radomiu już dawno nie będzie śladu po nim :P Zresztą zderzaczek MK5 nie zmieścił by się przez niego :)


Co do szpilek - to zwykłe nakrętki tylko do połowy swojej grubości sie wkręcają , a może zamiast szpilek założyć specjalne fordowskie nakrętki do alu ?? Kiedyś na Hayde był temat i ktoś napisał ze zwykłe nakrętki właśnie przy fordowskich nie wchodzą ,trzeba specjalne mieć ,bo z samymi szpilkami może być problem

dday - 16 Kwi 2007, 23:34

QBOSS napisał/a:
,bo z samymi szpilkami może być problem

wydaje mi się, że ktoś kiedyś pisał, że od tranzita wstawiał szpilki :fox:

QBOSS - 17 Kwi 2007, 08:20

dday napisał/a:

wydaje mi się, że ktoś kiedyś pisał, że od tranzita wstawiał szpilki :fox:


Nom DjPleban ma tak na swojej RS1800 ,ale on ma jeszcze dystanse :) Tylko skąd wziąć takie , na nowe niestety mnie nie stać :(

marcus_87 - 17 Kwi 2007, 09:18

QBOSS napisał/a:
dday napisał/a:

wydaje mi się, że ktoś kiedyś pisał, że od tranzita wstawiał szpilki :fox:


Nom DjPleban ma tak na swojej RS1800 ,ale on ma jeszcze dystanse :) Tylko skąd wziąć takie , na nowe niestety mnie nie stać :(


wlasnie odnalazlem sklep w ktorym Pleban kupil swoje szpilki, w tej chwili nie maja ale czekam bo juz zamowili, mam nadzieje ze do radomia juz na dystansach pojade :)

QBOSS - 18 Kwi 2007, 09:09

Ja jestem przeciwnikiem dystansów ,zawsze bezpieczniej jest na nich nie jeździć :) po za tym ja ich nie potrzebuje :D

A tutaj kilka fotek po zerwaniu śmiesznych pasków :)



[ Dodano: Sro Kwi 18, 2007 08:10 ]
marcus_87 napisał/a:
wlasnie odnalazlem sklep w ktorym Pleban kupil swoje szpilki, w tej chwili nie maja ale czekam bo juz zamowili, mam nadzieje ze do radomia juz na dystansach pojade :)


To ile taki interes będzie mnie kosztował ??

maerik - 18 Kwi 2007, 09:13

QBOSS napisał/a:
dday napisał/a:

wydaje mi się, że ktoś kiedyś pisał, że od tranzita wstawiał szpilki :fox:


Nom DjPleban ma tak na swojej RS1800 ,ale on ma jeszcze dystanse :) Tylko skąd wziąć takie , na nowe niestety mnie nie stać :(


Tylko nie dystansuj kół już bo zacznie obcierać ;] Śruby do felg stosuj takie, żeby pasowały w otwory felg. Nie chodzi tu o to czy autem jest Ford czy inna marka. Śruba ma być dobrze zakręcona i jeśli pasuje pływająca to ma być pływająca.
Jak zapakujesz jakiś cięższy o 50kg silnik do tej budy to auto się obniży i będzie fajnie wyglądało :ok: Podobnie jeśli "dolepisz" jakieś tuningowe spoilery w stylu repliki RS FUTURY :V:
Jak już mówiłem auto na tych Eibachach będzie idealnym kompromisem między sportowym i komfortowym, choć oponki bym założył faktycznie 185/50 :D Na nawrotach i łukach sam się przekonasz dlaczego.
Ogólnie fajne auto się szykuje :jupi:

QBOSS napisał/a:
A tutaj kilka fotek po zerwaniu śmiesznych pasków :)


Lepiej ale śmieszny jest teraz bardziej ten pas czarny przez linię boczną chair. Jak będą zdezie z FUTRA to bez niego będzie sporo lepiej - potwierdzcie ludziska, że tak będzie :yes:

QBOSS - 18 Kwi 2007, 09:38

maerik napisał/a:
Jak zapakujesz jakiś cięższy o 50kg silnik do tej budy to auto się obniży i będzie fajnie wyglądało :ok: Podobnie jeśli "dolepisz" jakieś tuningowe spoilery w stylu repliki RS FUTURY :V:


Na tych fociach fofi stała lekko przodem do góry bo tak wyprofilowany jest parking , fakt tył lekko siedzi ale to wina amorków :) Co do owych spojlerów ,to ojcec mi takie wyprofilował z blachy , myślę że ogólnie autko będzie sie nieźle prezentowało z nimi, po za tym oryginalne progi już zaczyna brać ruda wiec tak czy siak trzeba wspawać nowe ,co do czarnego pasa to jeśli zostanie to na pewno będzie to pas od MK4 :)

maerik napisał/a:
oponki bym założył faktycznie 185/50 :D Na nawrotach i łukach sam się przekonasz dlaczego.


Hehe wiem ze lepiej by wyglądała ale na ostrych zakrętach nic nie obciera wiec jest ok ,po za tym przy naszych drogach trzeba iść na pewien kompromis :)

marcus_87 - 18 Kwi 2007, 12:08

QBOSS napisał/a:
To ile taki interes będzie mnie kosztował ??

8zl/sztuka

Daras84 - 18 Kwi 2007, 12:37

i od razu o wiele ladniej bez tych nalepek ;)
squadak - 18 Kwi 2007, 14:22

no i o co tyle szumu z oponami? 185/55R14 to 'fabryczny' rozmiar, na 185/50 bedzie mu licznik przeklamywal, a pozatym porownajcie ceny i dostepnosc opon 185/50 i 185/55
Brook - 18 Kwi 2007, 14:37

squadak napisał/a:
na 185/50 bedzie mu licznik przeklamywal


ile będzie mu przekłamywał :?:


ja mam takie oponki :-P

kratek - 18 Kwi 2007, 20:08

Niestety dostepnosc opon w rozmiarze 195/45 lub 185/50 oczywiscie 14" jest dosc znikoma jesli chodzi o urzywane...z nowych tez dostepnych jest tylko kilka firm - a co za tym idzie koszty sa dosc wysokie niestety :? ja u siebie mam 185/55 - bo takie udalo mi sie dostac "przesiadlem sie" z 195/50/15 i komfort jazdy zdecydowanie poprawil sie :D

i tutaj musisz wybrac :D

co do przeklamań licznika bedzie to pewnie +/- 5-10 km/h...u mnie bylo tak na 15"

a ogolnie fajne auto :ok: pozdro :-)

QBOSS - 18 Kwi 2007, 22:47

Brook napisał/a:
ile będzie mu przekłamywał :?:


Przy 60 km będzie przekłamywał o 6 km a przy 100 już ponad 10 km

Daras84 - 18 Kwi 2007, 23:10

akurat to chyba przeklamanie ma najmniejsze znaczenie
LOY - 19 Kwi 2007, 00:34

Daras84 napisał/a:
akurat to chyba przeklamanie ma najmniejsze znaczenie

prawda....wazniejsze ze bedzie szybciej sie wkrecal ale spadnie mu prędkosc maksymalna ..podniosa sie obroty i wzrosnie nieznacznie spalanie ...komfortu na 185/55 juz niewiele a na 50 to juz czysty sport :D

Ad@mus - 19 Kwi 2007, 22:50

185/50 to ciezki albo drogi temat, teraz kulam na 55 jest ok ale 55 i lepiej sie prezentuja i lepiej w zakretach lataja...
maerik - 20 Kwi 2007, 18:28

Ja miałem też jakiś czas 175/50/14 i było super - idealne na zakrętach. Komfort na Eibachach -35 nie był wcale mniejszy.
QBOSS - 20 Kwi 2007, 19:22

Nom a ja zamiast dalej sie zastanawiać na oponami skorzystałem z chwili wolnego i wywaliłem ten ohydny hakol z mojej fiesty :) skubany miał dobre 15 KG :)


osimek1 - 20 Kwi 2007, 19:25

teraz to juz wyglada jak zupelnie inna fieste

P.S. po odjeciu tych 15kg to normalnie bedzie zap**lala jak glupia ;P

QBOSS - 23 Kwi 2007, 07:22

osimek1 napisał/a:
P.S. po odjeciu tych 15kg to normalnie bedzie zap**lala jak glupia ;P


Haha z tym 15 kg czy bez i tak na torze cie objedzie :P

osimek1 - 23 Kwi 2007, 07:53

pozyjemy zobaczymy:P moc podobna, chodz Ty masz przewage pod wzgledem zawiechy
QBOSS - 23 Kwi 2007, 08:10

osimek1 napisał/a:
pozyjemy zobaczymy:P moc podobna, chodz Ty masz przewage pod wzgledem zawiechy


Haha wyrazów już pokazał a tam nie mniałem jeszcze zawiechy :P

maerik - 23 Kwi 2007, 09:19

Ja wygralem Wyrazow! kill2
Darekmk3 - 23 Kwi 2007, 15:24

maerik napisał/a:
Ja wygralem Wyrazow! kill2

czyżby? :devil: ale ja juz nie bede jezdzic bo nie ma czym więc życze wam powodzenia :)

QBOSS - 24 Kwi 2007, 10:43

maerik napisał/a:
Ja wygralem Wyrazow! kill2


Hehe ty to masz kolorowe sny :P


Nom a ja wczoraj założyłem inne amorki i sie zdziwiłem ,wreszcie autko stoi równo ,myślałem że amortyzatory olejowe nie podniosą tyłka wyżej ale jednak jest inaczej ,co prawda wcześniej mi sie podobało bardziej ale teraz przynajmniej nie ma efektu statku :)


Fordon - 24 Kwi 2007, 11:08

No widzisz i o to chodzilo... zeby rowno stal i nie bylo dramatycznie nisko nad ziemia :) teraz chyba czas na blacharke :?:
QBOSS - 3 Maj 2007, 01:06

Fordon napisał/a:
No widzisz i o to chodziło... żeby równo stal i nie bylo dramatycznie nisko nad ziemia :) teraz chyba czas na blacharke :?:


Dokładnie :) Od piątku pruje nadkola i wstawiam nowe a następnie progi i nowy przedni błotnik :)

Kurde nie podoba mi sie na tych nowych amorach ,strasznie wysoko z tyłu siedzi i wygląda jak traktor ;/ ,porównując tamte amorki z tymi które dostałem zauważyłem że te mają wyższe koszyczki na sprężyny i springi siedzą wyżej o dobre 2 cm ,są jakieś inne rodzaje amorków ?? ,musze coś z tym zrobić bo mnie to drażni ,nie po to obniżałem autko żeby teraz stało jak na oryginalnych springach ,jedynym plusem jest teraz znaczna poprawa trakcji ,no i dopiero teraz poczułem sztywność utka :)

EDIT 3 Maj 2007

Nom to zacząłem rozbierać fofi z wszystkich plastików i wykładzin co by przygotować do blacharki a potem do Malowania , przy okazji przymierzyłem sobie zderzaczki i musze powiedzie że zaczyna to naprawdę smacznie wyglądać :D , jeszcze tylko progi ala RS Futrzak i będzie naprawdę fajno bo autko wizualnie sie jeszcze obniży :)

A tak wygląda Moja fofi z Mk5 na tyle - masywnie i to mi sie podoba :)



A tutaj gołe wnętrze :) W sumie 5 H dobrej roboty i idzie sie pozbyć wszystkiego z środka :) Ciekaw jestem tylko ile mi pozostaje części jak to wszystko poskładam :P



Gdybym miał lepszy aparat pod ręką to był by więcej fot ale jutro postaram sie nadrobi jak fofi będzie pocięta :)

odyniec - 3 Maj 2007, 02:40

zderzaczek od mk5?
rozumiem ze klapa na gladko idzie?

Fordon - 3 Maj 2007, 10:48

Efekt zderzaka z MK5 bedzie widac dopiero po pomalowaniu... :ok:
QBOSS - 3 Maj 2007, 12:08

odyniec napisał/a:
zderzaczek od mk5?
rozumiem ze klapa na gladko idzie?


A właśnie nie będzie gładkiej klapy :D , będzie gładki zderzaczek :D ,Kiedyś miałem taki plan ale ostatecznie numer zostaje na swoim miejscu bo stwierdziłem że tak mi się lepiej podoba :) No nic idę ciąć metal i krzesać iskry bo do Zlotu zostało raptem 2 tyg. a chce to skończy żeby nie straszy autem jak sie pojawię :)

odyniec - 3 Maj 2007, 14:32

hmmm a jak chcesz ten zderzak zrobic? piesek mial jakis niecny plan jak to sie robi ale nigdy sie nie pochwalil, a takie info mile by bylo widziane z mojej strony.
QBOSS - 3 Maj 2007, 21:41

odyniec napisał/a:
hmmm a jak chcesz ten zderzak zrobic? piesek mial jakis niecny plan jak to sie robi ale nigdy sie nie pochwalil, a takie info mile by bylo widziane z mojej strony.


A mam ja ci swoje sposoby :D Jak skończę to może jakiegoś FAQa zrobię , nom to dzisiaj dokończyłem rozbebeszanie auta ,w życiu bym nie przypuszczał że będzie z tyle klamotów z tak małego autka , niestety nie obyło się bez strat i podczas wyciągania przedniej szyby ta złośliwie pękła na połowę , pewno dlatego że była lekko pęknięta pod lusterkiem

A tak wygląda roznegliżowana Fofi :P


A dzień w garażu zakończyłem wycięciem błotnika który był w tamtym roku robiony na naleśnik , jutro wstawiam nowy :)



Nom a teraz kilka pytań do osób które już rozbierały autko :
Wyjąłem podsufitówkie i wyjmując ją musiałem pourywać kołeczki rozporowe bo nie dało sie ich wyjąc - można coś takiego kupić ?? po za tym zdejmując ją zauważyłem że jest przyklejona na jakiś klej , jak sobie poradziliście z ponownym założeniem , tzn. czego użyliście żeby ją podlepić , ja myślałem nad 2 stronną taśmą

I teraz 2 pytanie a w zasadzie prośba , ma ktoś może przednią szybkę atermiczną na sprzedaż ?? Potrzebuje ,bo mojej założyć już sie nie da :/

Mafios - 3 Maj 2007, 21:49

przywiez piwo pewnie u mnie znajda sie te spinki do podsufitkowi :P
QBOSS - 9 Maj 2007, 21:57

Nom to troszkę podgoniłem , jak do tej pory fofi jest już cała zmatowana i wyszpachlowana ,miały iśc progi ala RS futura jednak po przemyśleniu postanowiłem nic nie zakładać , progi mam jeszcze zdrowe wiec szkoda mi ciąc i spawać dorabiane szersze ,być może wpadnie mi cos oryginalnego w ręce to wtedy sobie założę ,zaoszczędzony w ten sposób czas poświęciłem na dokładniejsze matowanie ,od razu mówię jeśli ktoś z was myśli o malowaniu auta i zamierza tak jak ja robić to samemu to uprzedzam musi sie uzbroić w cierpliwości i przygotować na niezła harówe bo potem każde niedociągnięcia będą wychodziły jak grzybki po deszczu :)

A tu kilka słabych co prawda fot ale zawsze :)



Jak widać troszeczkę jej sie zbielało :P - wymieniłem , lewy przedni błotnik ( widać na fotce ) tylnie nadkola ,oraz reperaturke wlewu paliwa (fota jutro bo z koma nie wyszła ) do tego poprawiłem kilka rdzawych miejsc które sie ujawniły po rozbebeszeniu auta , min. 2 dziurki przy podstawie mocowania foteli , i jak to kolorowo nazwał kolega fordon ,dwa flinstony pod uszczelkami prawych i lewych drzwi :)

LOY - 9 Maj 2007, 23:06

dla mnie bomba Kuba :D zwłaszcza ze wiekszośc robisz zupełnie sam ...znam ten ból ale i przyjemnosć :D ...kupa roboty ale ogromna satysfakcja . Połóż dobrze lakier bo szkoda bedzie Twojej roboty ...
sowa - 9 Maj 2007, 23:16

wow.. podziwiam zapał!!! dobrze póżniej wiedzieć czym jeździsz ..az mnie sumienie zżera co moja na to :he: ..tak z ciekawości mniej wiecej taki zakres (może bez przedniego nadkola) ile by kosztował u przeciętnego lakiernika ....
QBOSS - 9 Maj 2007, 23:34

Porządny lakiernik nie będzie sie bawił w spawanie od tego są blacharze ,ale wiadomo mało jest ludzi których było by stać najpierw zaprowadzić auto do blacharza a potem do lakiernika wiec , zazwyczaj robi to jeden człowiek ,u mnie w okolicy jest 2 takich i każdy za malowanie elementu bierze od 150 zł w góre ( mówiąc element mam na myśli np: nadkole , zderzak , drzwi itp. )do tego pewnie doliczy trzeba spawanie , suma summarum ok 2 tys za auto , mnie niestety na to nie stać i musze robić samemu ,nie powiem żebym to robił 1 raz ale wprawy za wielkiej też nie mam wiec cała renowacja auta jest dla mnie nie lada wyczynem ,jedno jest pewne - ręce mi mało nie poodpadają bo fiesta ma tyle zakamarków gdzie nie dojdzie docierarka że jest co robi ręcznie i jeszcze jedno , jak będziecie sami kupowali reperaturki , to upewnijcie sie zę są dobrze wyprofilowane , ja kupiłem i nie zwróciłem uwagi i teraz niestety ale musze nadciąga niektóre detale szpachlą bo np: taka reperaturaka ma mniejsze przetłoczenie w połowie ,albo reperaturka wlewu która powinna mieć lekki rant po środku a nie ma go wcale , nie wspomnę już o błotniku który był za krótki :P
LOY - 9 Maj 2007, 23:51

haha reperaturka bez przetłoczenia jest od eska :) .....sa praktycznie takie same ..zreszta dwu-krotnie stosowałem eskową w fiestach :D ..a rancik zgrabny sam robiłem ...młotkiem blacharskim :D
QBOSS - 10 Maj 2007, 00:05

A to chamy ,oszwabili mnie :fox: no nic na przyszłość będę patrzył na to co biorę ,co do reperaturki to potraktowałem ją identycznie , lekko wyrównując szpachlą , najgorszy był przedni błotnik który był za krótki od strony progu i musiałem dorobić specjalną podkładkę żeby równał się z oryginalnym progiem , na chwile obecną pozostało mi zmatowanie bagażnika pod malowanie i wygładzenie zderzaka od mk5, po tych czynnościach będę mógł zacząć malować
Fordon - 10 Maj 2007, 10:56

Tylko zabezpiecz miejsca po spawaniu ;) w niebieskiej wytrzymalo wszystko oprucz podlogi ktorej nie dotykalem... :?
QBOSS - 12 Maj 2007, 19:52

Ufffff no to już po malowaniu jestem , w sumie zeszło mi z tym 5 h ale efekt jak na takiego laika jak ja całkiem całkiem ,i w sumie z farbą wszyłem na styk bo zostało może 200 ml. Autko zostało pomalowane praktycznie całe , mówię praktycznie bo tam gdzie przesłaniają boczki i tapicerka nie było sensu malować , rozmyślałem nad czarnym kolorkiem ale niestety obecne fundusze nie pozwoliły mi na zmianę koloru , tak wiec jest biały ale nie z palety forda , wybrałem sobie 210 z Alfa Romeo , taki śnieżno biały :) i musze przyznać że fajnie się to prezentuje :) poniżej kilka fotek przed malowaniem i po - niestety mój aparat szlag trafił i większa część fot nie wyszła

Przed malowaniem




A tutaj już po malowaniu niestety mało widać aczkolwiek zawsze coś ,więcej wrzucę w poniedziałek ewentualnie na żywo ocenicie owoce mojej pracy :D



Najgorzej z tego wszystkiego wyszło mi malowanie owiewki , skubana jest z takiego miękkiego materiału że zaraz po malowaniu porobiły sie czarne pęknięcia na całości :( musze coś na to poradzić bo tak tego nie mogę zostawić


pawliku - 12 Maj 2007, 20:30

obserwuje prace nad twoja fiesta i jestem pod wrazeniem, czekam az autko bedzie skończone. Powodzenia w dalszych pracach :brawo:
Fordon - 12 Maj 2007, 22:59

A mowilem ze akryl z palety Alfa romeo daje rade i pod slonce bedzie przechodzil od kremowego po delikatny odcien niebieskiego... ale nie martw sie juz znalazlem lepszy kolor ;) bialy akryl :D
Bedzie zajefajny bialasek :D teraz skladaj to do "kupy" :)

Pozdrawiam

Bizon - 13 Maj 2007, 01:34

Jak sobie ogladam te zdiecia to mysle ze nie długo tez mnie to czeka !!!
odyniec - 13 Maj 2007, 15:47

ja tylko na garaz czekam... bedzie garaz to zacznie sie robota porzadna przy autku.
QBOSS - 16 Maj 2007, 08:51

Bizon napisał/a:
Jak sobie ogladam te zdiecia to mysle ze nie długo tez mnie to czeka !!!


No to radze uzbroić sie w cierpliwość i przygotować na wiele niespodzianek , najczęściej niemiłych :D

Nom a ja dzisiaj mimo niedzieli nie wytrzymałem i zacząłem składać autko do kupy , lakier nieźle przeschnął i można było ostrożnie pozakładać zderzaki i lampy. Jedno jest pewne - moja męka sie opłaciła auto na prawdę ładnie się prezentuje :) i jestem zadowolony z efektu , i pewno będę jeszcze bardziej zadowolony bo dojdzie jeszcze troszkę pierdułek które wzbogacą wygląd auta :) Porobiłem kilka foteczek niestety g..... z tego wyszło , mój aparat nadaje sie tylko do śmietnika , jutro wezmę służbowy z pracy i stuknę więcej forteczek :)



A tutaj fota zaspawanego zderzaczka mk5 ,niestety zdjęcie jest słabiutkie ale przynajmniej widać że jest gładziutki :)



Nom a na jutro przewidziałem sobie koniec składania , czyli zabawa w klocki lego z tapicerką :) Później zabieram się za odpicowanie komory silnika , chce to zrobi jeszcze przed zlotem i mam nadzieje że mi sie uda :)

EDIT: 16.05.2007
Dodaje ździebko lepszych fotek już prawie skończonego autka , dzisiaj robiłem do 4 nad ranem a na 7 do roboty eh tragedia ale opłacało się :) Zostało mi jeszcze założyć lewy fotel tylnią kanapę , i podsufitówke , szybkę musiałem kupić nową bo inaczej nie zdążył bym do zlotu, szybka jest zielona atermiczna i kosztowała mnie 130 zł :) Od razu pozakładałem piankowe wyciszenia w drzwi i wszędzie tam gdzie dało się jeszcze je upchnąć , poprawa komfortu jest znaczna i pewnie będzie jeszcze większa jak pozakładam wszystko , z prac kosmetycznych zostało mi jeszcze dopolerowanie pokrywy zaworów i ogólnie dopracowanie komory silnika ,podłączenie halogenów i bocznych kierunków no i wypolerowanie lakieru ale to pewno już po zlocie :)




Jak tylko sie wypogodzi to zrobię więcej forteczek z innej pozycji :D


[/center]

zefir - 16 Maj 2007, 09:14

:ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :brawo: :brawo: :brawo: :brawo: :brawo: :brawo: :brawo: :brawo: :brawo: :brawo: :brawo:
sowa - 16 Maj 2007, 09:18

z tej odleglosci robota pierwsza klasa :-) ...choc powiem ze zawsze podobal mi sie u ciebie ten czarny pasek miedzy szybami :-P
DiabloHR - 16 Maj 2007, 09:30

no powiem że bardzo ładne to masz :D Mam nadzieję że moja tez tak ładnie wyjdzie tyle że w innym kolorze... Gratulacje za zapał do pracy i odpowiedni wynik :ok:
maerik - 16 Maj 2007, 10:03

Łooooooo niezła dupa :yyy:
QBOSS - 16 Maj 2007, 10:26

Hehe nom tyłeczek jej ździebko urósł ale podoba mi się :) No i 2 inne focie ,niestety ciągle leje wiec nie można zrobić więcej ,oby w sobotę pogoda była lepsza :)


osimek1 - 16 Maj 2007, 11:38

no niepowiem tyl wyglada zajebiscie :D co do przodu sie niewypowiadam bo niepodobaja mi sie kraglosci futury z reszta kwadratowej budy fiesty - ale zawsze tak mialem nie tylko u Ciebie:)
Tommy - 16 Maj 2007, 13:06

:brawo: :brawo: :brawo: Piękna robota QBOSS :ok: Tył jest poprostu genialny, pięknie zrobione autko, aż się wierzyć nie chce, że w pojedynkę udało Ci się osiągnąć taki efekt :-) Normalnie w życiu bym nie uwierzył, że to nie jest robota profesjonalnego warsztatu. Jeszcze raz wielkie :brawo:
Mafios - 16 Maj 2007, 14:20

no fajnie wyglada :-p ale zobaczysz moja juz niedlugo tez sie zmienila 8) ale dla mnie dales ciala ze umalowales ten plastik na zderzaku no ale jak to kto lubi
Daras84 - 16 Maj 2007, 14:57

no powiem ci ze łądnie wyglada ;) calkiem inne autko :D

jedynie co mi sie nie podoba to dalej stoi za wysoko, klamki i zamki mogles zostawic czarne, i pytanie czy tylni zderzak czasem nie jest troche odksztalcony tam gdzie go wypelniales??

djpleban - 16 Maj 2007, 16:15

zgodzę się z Dariem, że przydało by się jej chocby jeszcze z -10mm
Fordon - 16 Maj 2007, 16:16

:yyy: :brawo: kupa roboty zrobione zobaczymy na zywo jak sie prezentowac bedzie :D
Mafios ma racje z tym plastikiem na tylnym zderzaku no ale to juz kwestia gustu ;-)

QBOSS - 16 Maj 2007, 16:41

Daras84 napisał/a:
zderzak czasem nie jest trochę odkształcony tam gdzie go wypełniałeś??


Akurat w tym miejscu nic nie jest odkształcone jedyne co zostało to ślad po miejscu mocowania śruby wewnętrznej , ujawnił się dopiero po dotarciu szpachli i niestety nie mogłem już z nim nic zrobić bo zabrakło mi szpachli ,co do gleby to na pewno niższa była by ładniejsza ale tak jak teraz nie martwię sie o to że zgubie coś po drodze :)

Fordon napisał/a:
Mafios ma racje z tym plastikiem na tylnym zderzaku no ale to juz kwestia gustu ;-)


Nie no pasek był by ok ale nie mam już czarnych listw i sam ten czarny pasek pasował by tutaj jak piernik do wiatraka , co do klamek to juz kierowałem sie własnym widzimisie , po prostu uważam że nie są na tyle piękne żeby jeszcze ich wyróżniać , do kompletu zderzaków dojdą jeszcze progi ale to w swoim czasie jak takowe zdobędę :)

marcus_87 - 16 Maj 2007, 16:46

dobra robota, czekam na zlot to obale z bliska pub2
mialem pisac ze tylny zderzak nie bardzo pasuje i lepiej byloby zalepic calkiem ta listwe ale jak masz zamiar zalozyc dokladki xr to zmienia postac rzeczy :brawo:

[ Dodano: Sro Maj 16, 2007 15:47 ]
a klamki miales wygladzic szpachla i na czarno pomalowac, podobnie lusterka i ramki halogenow :fox:

QBOSS - 17 Maj 2007, 07:52

marcus_87 napisał/a:
mialem pisac ze tylny zderzak nie bardzo pasuje i lepiej byloby zalepic calkiem ta listwe ale jak masz zamiar zalozyc dokladki xr to zmienia postac rzeczy :brawo:

[ Dodano: Sro Maj 16, 2007 15:47 ]
a klamki miales wygladzic szpachla i na czarno pomalowac, podobnie lusterka i ramki halogenow :fox:


Za dużo było by pracy gdybym zalepił tą listwę ,po za tym taki zderzak był by zbyt banalny ,tak się przynajmniej wyróżnia ,poszerzeń jak na razie nie zamierzam zakładać a sam zderzak równiutko schodzi sie z tylnimi nadkolami :) Fakt sporo różnych planów było na samym początku ,ale ogólnie od założenia tego tematu gust mi sie zmieniał kilka razy :D i w końcu zostało że auto ma być bielutkie sterylne i tak już zostało :) nie żałuje tej decyzji bo obecny wygląd mi sie bardzo podoba :) Jeszcze kupe rzeczy jest do zrobienia w tym autku ale to w niedalekiej przyszłości bo obecnie nie mam funduszy.

Wczoraj skończyłem składanie autka , i zrobiłem popsute lusterko które sam niestety zepsułem przy wykładaniu :/ - Jedno jest pewne ze składaniem autka schodzi 3 razy dłużej niż z jego rozkładaniem i na dodatek zostało mi sporo śrubek :D ciekawe o czym jeszcze zapomniałem :P

Teraz mam takie głupie pytanie , ponieważ ,ktoś kiedyś pokręcił instalacje w moim autku to nie działają tylnie spryskiwacze , myślałem że jest to wina zapchanego przewodu ,ale po jego wymianie nadal niz z DZURY NIE LECI :P ,jak to jest u was , spryskiwacze na tył włącza sie oddzielnie czy łącznie z tymi z przodu ?? jeśli oddzielnie to gdzie ??

Mafios - 17 Maj 2007, 08:25

prawa dzwigienka zespolonego do siebie i leci
osimek1 - 17 Maj 2007, 09:15

no wlasnie - tylna wyciaraczke sie wlacza ciagnac lekko do siebie a spryskiwwacz do oporu
QBOSS - 17 Maj 2007, 09:59

Mafios napisał/a:
prawa dzwigienka zespolonego do siebie i leci


Jest tylko jeden problem ta manetka jest kompletnie sztywna :P A spryskiwacze przedniej szyby mam włączany przyciskiem na prawej manetce

maerik - 17 Maj 2007, 10:06

Diesel, a taki bielutki ;] Dobrze, że poszedłeś tą drogą. Biały kolor nadaje Twojej fieście rozmiarów! Brawo!
squadak - 17 Maj 2007, 11:20

QBOSS napisał/a:
Mafios napisał/a:
prawa dzwigienka zespolonego do siebie i leci


Jest tylko jeden problem ta manetka jest kompletnie sztywna :P A spryskiwacze przedniej szyby mam włączany przyciskiem na prawej manetce


a wycieraczke tylna jak wlaczasz?

QBOSS - 17 Maj 2007, 11:22

Tak jak pisałem ktoś pokombinował i mam oddzielny włącznik którego przełączam i wycieraczka tylnia chodzi wtedy razem z przednimi ,ale spryskiwacze dają tylko na przód
dday - 17 Maj 2007, 13:02

no to najprawdopodobniej padł komuś, kiedyś zespolony i zamiast go wymienić to pokombinował :-P
squadak - 17 Maj 2007, 15:01

dokladnie - silniczek spryskiacza jest jeden i obsluguje zarowno przod i tyl, w uproszczeniu - zeby dzialal spryskiwacz przedni zespolonym podlaczasz do niego '+' i '-' a zeby tylny to '-' i '+', wtedy silniczek kreci sie w druga strone i pcha plyn do innego wezyka
Piter - 18 Cze 2007, 14:53

He he teraz by się przydało tutaj kilka zdjęć białasa z toru.
marcus_87 - 18 Cze 2007, 14:58

bialas sie oszczedlal bo mial szpilki do butow za krotkie troche i dobrze robil ale moze cos sie znajdzie to pozniej wrzuce ;-)
Ad@mus - 18 Cze 2007, 15:03

wlasnie, czyzby sie uspokoilo z modami albo jeszcze dzibiem??
maerik - 18 Cze 2007, 15:15

Czekam na polerkę nadwozia. Z nieoficjalnych źródeł (opis GG) wiem, że ktoś coś ukradł ;/
marcus_87 - 18 Cze 2007, 15:17

maerik napisał/a:
Czekam na polerkę nadwozia. Z nieoficjalnych źródeł (opis GG) wiem, że ktoś coś ukradł ;/

niestety oficjalne patrz na hyde ;-|

Piter - 18 Cze 2007, 15:25

Ano z Radomia z toru też coś u siebie znajdę to wkleję.

QBOSS no właśnie, będzie trzeba znowu malować? Daj fotki.

QBOSS - 20 Cze 2007, 09:50

Ostatnio miałem sporo nieszczęścia no i brak czasu na jakiekolwiek mody ale myślę że już niedługo sie zacznie na nowo modowanie przy okazji zmiany jednostki napędowej :D ,dokładnie jakieś ćpuny włamali mi sie do auta w Łodzi i zniszczyli zamki przy okazji niszcząc drzwi , wprawdzie nie są to duże uszkodzenia ale jednak trzeba będzie to wystukać a co za tym idzie później szpachlować i malować a że ja nie uznaje półśrodków to pomaluje od razu całe drzwi , już zakupiłem farbę i wszystko co potrzeba. Zdecydowałem sie na kompletne usunięcie zamków i myślę że do soboty na drzwiach zostaną same klamki ,centralny juz zamówiony wiec powinien dojść na dniach , przy okazji zrobię otwieranie tylnej klapy z pilota .

Mam teraz pytanie do was, czy półka z MK4 podejdzie do MK3 ?? Moja sie nie nadaje już do niczego bo zniszczyli ją kradnąc głośniki a z MK4 mam możliwość odkupić od Kolegi

Foty zarzucę po robocie

osimek1 - 20 Cze 2007, 10:10

QBOSS napisał/a:
Zdecydowałem sie na kompletne usunięcie zamków i myślę że do soboty na drzwiach zostaną same klamki ,centralny juz zamówiony wiec powinien dojść na dniach , przy okazji zrobię otwieranie tylnej klapy z pilota .
ja Ci proponuje zrobic gdzies jak bedziesz mogl takie awaryjne otwieranie drzwi - kiedys slyszalem o takiej kacji ze koles przez to ze niemial normalnych zamkow niemogl sie do fury dostac..;/
Arkadius - 20 Cze 2007, 10:23

półka chyba nie pasuje bo jest ciut dłuższa i zaokrąglona chyba niz MK3. A otwieranie awaryjne to coś bardzo głeboko schowane by musiało być i nikomu ani słowa o tym :D
osimek1 - 20 Cze 2007, 10:27

wisz takie otwieranie awaryjne to moze byc jeden kabelek gdzies wystajacy zaizolowany i po dotknieciu do masy by Ci centralka sie otwierala, przecierz niemusi to byc jakis hamski guznik i to jeszcze podpisany:P
Fordon - 20 Cze 2007, 10:35

Powidacie polka MK4 :he: u mnie jakims cudem pasuje :D trzeba bylo wyregulowac te plastiki po bokach :hihihi:
QBOSS - 20 Cze 2007, 10:53

osimek1 napisał/a:
wisz takie otwieranie awaryjne to moze byc jeden kabelek gdzies wystajacy zaizolowany i po dotknieciu do masy by Ci centralka sie otwierala, przecierz niemusi to byc jakis hamski guznik i to jeszcze podpisany:P


Ta czyli Jebax teoretix ,nie będzie żadnych kabelków awaryjnych ,linek ani nic podobnego jak na razie zamek na klapie zostaje i to mi wystarczy ,nawet jeśli go usunę to otwieranie awaryjne zrobię tak żeby miało to ręce i nogi

Fordon dzięki wielkie :) właśnie wydawało mi się że półka będzie pasowała , bo buda nie jest dłuższa ani mk4 nie ma większego bagażnika :P

Fordon - 20 Cze 2007, 11:24

Polka sama z siebie pasuje ale za to klapa jest bardziej polokragla wiec trzeba lekko przesunac te plastki na regulacji w strone kabiny... ja zrobilem na styk ze sklada sie normalnie kanapa i domyka klapa a polka jest delikatnie dociskana pomiedzy klapa a mocowaniem.... :ok:
PS. jeszcze nie bylem po silnik ;)

Piter - 20 Cze 2007, 13:39

QBOSS napisał/a:
osimek1 napisał/a:
wisz takie otwieranie awaryjne to moze byc jeden kabelek gdzies wystajacy zaizolowany i po dotknieciu do masy by Ci centralka sie otwierala, przecierz niemusi to byc jakis hamski guznik i to jeszcze podpisany:P


Ta czyli Jebax teoretix ,nie będzie żadnych kabelków awaryjnych ,linek ani nic podobnego jak na razie zamek na klapie zostaje i to mi wystarczy ,nawet jeśli go usunę to otwieranie awaryjne zrobię tak żeby miało to ręce i nogi

Nie widzę w tym nic Jebax teoretix
Trzevba wyprowadzić sobie gdzieś w znanym tylko Tobie miejscu parę przewodów od centralnego na wypadek padnięcia akumulatora - podpinasz awaryjnie na krótko baterię 9V i otwierasz konkretne drzwi.
Jak inaczej otworzysz auto zeby wymienić akumulator w razie potrzeby ? Jeśli wywalisz wszystkie zamki ?

osimek1 - 20 Cze 2007, 15:40

dzieki Piter;) mysl ze teraz sprawie pokazales kubie o co mi chodzilo;)
QBOSS - 20 Cze 2007, 18:24

FKP Piter napisał/a:
Jak inaczej otworzysz auto zeby wymienić akumulator w razie potrzeby ? Jeśli wywalisz wszystkie zamki ?


nie martw się już moja w tym głowa :D jeżeli wywalę wszystkie zamki to zostawię wtyczkę żeby podłączyć napięcie gdzieś w jakimś mało widocznym miejscu ale żadnych kabli nie będzie :)

odyniec - 20 Cze 2007, 18:47

no to ładnie... miło słyszeć że znów uderzasz do pracy :)
osimek1 - 20 Cze 2007, 20:24

QBOSS napisał/a:
nie martw się już moja w tym głowa jeżeli wywalę wszystkie zamki to zostawię wtyczkę żeby podłączyć napięcie gdzieś w jakimś mało widocznym miejscu ale żadnych kabli nie będzie
o to mniej wiecej mi chodzilo - a kabel nie ze na wiezchu tylko nawet gdzies pod spodem wyprowadzony, logiczne ze nie tak zeby bylo widac - nie tak jak w tej bejcy co Tede w OPT robil:P
tomekk58 - 20 Cze 2007, 21:42

Kuba działaj bo to co poczyniłeś do tej pory zasługuje na jedna wielką pochwałe, a takim złodziejom amatorom to ręce bym powyrywał przy samej dupie ;-| wiem cos o tym ale działaj !! a silniczek rozumie ze TD będzie ?? :D
Ad@mus - 20 Cze 2007, 23:20

tomekk58 napisał/a:
a takim złodziejom amatorom to ręce bym powyrywał przy samej dupie

lizak w dupe i na mrowisko:)

twoja fiesta D to chyba jedyna taka ladna dyszka
nie kazdy robi diesle w styling:)

Piter - 21 Cze 2007, 07:20

Ad@mus napisał/a:

twoja fiesta D to chyba jedyna taka ladna dyszka
nie kazdy robi diesle w styling:)

Jeszcze Kratek.

QBOSS - 22 Cze 2007, 07:44

FKP Piter napisał/a:
Ad@mus napisał/a:

twoja fiesta D to chyba jedyna taka ladna dyszka
nie kazdy robi diesle w styling:)

Jeszcze Kratek.



Nom i Fordon z tym że on robi to tak jak się powinno robić czyli najpierw zadbał o silnik :) Ja jak na razie odkładam i myślę że już niedługo ,będzie siedział w mojej fofi jakiś TD 90PS :)

Edit:
No i wczoraj przyszedł do mnie wreszcie central , co prawda z tej "dokładnej" instrukcji nic kurde nie rozumiem to cieszę sie bo wreszcie mogę zacząć robotę

A tak wygląda Oprych tuning - z drugiej strony wygląda to dużo gorzej ale fota nie wyszła



No i central będę chciał dzisiaj to założyć


Piter - 22 Cze 2007, 08:04

Yelow 8)
osimek1 - 22 Cze 2007, 11:28

kuba powodzenia - ja sie wczoraj z tym u siebie meczylem (tzn ja troszke inaczej bo central mam ale alarm do niego podlaczalem oraz sterowanie pilotem) ladnych pare godzin sie zeszlo - ale juz prawie wszystko zrobione :D
odyniec - 22 Cze 2007, 16:02

przykro mi sie robi na widok tej fotki... :(
QBOSS - 24 Cze 2007, 16:31

Nom i po sprawie zamki wywalone a centralny założony :) i powiem jedno , bez tych paskudnych zamków auto jest o wiele przyjemniejsze :) (Michał i znów miałeś racje :P )
Z samym zaszpachlowaniem nie było wiele roboty ,niestety z zamkami już było gorzej ,jedno co mogę wam poradzić to żebyście kupowali oryginalne siłowniki , te które ja zakupiłem maja za krótkie skoki i o ile z samym ich zamontowaniem nie było kłopotu to z zmuszeniem do prawidłowej pracy juz tak ,oryginalne zamki mają bardzo durzy skok dźwigienki i trzeba było je lekko nadspawać i zeszlifować żeby ten luz zniknął ,8h pracy i zamki działają bez większego zarzutu :)

Tak to wyglądało po wyjęciu zamka :)



A tak wygląda już zamontowany siłownik z dorobionym cięgnem - materiał do zrobienia takiego cięgna znajdziecie w każdym starym wieszaku na ubrania :) Idealnie pasuje



Nom a tak wyglądają drzwi po skończeniu ,czyż nie jest ładniej :D


odyniec - 24 Cze 2007, 16:43

szczerze? mogles przy tej imprezie wstawic klameczke z audi lub cos w tym stylu :P


ale widac profesjonalne podejscie do roboty :-)

zoharek - 24 Cze 2007, 16:46

Elegancko :)
osimek1 - 24 Cze 2007, 18:29

no i elegancja francja :) jak to mowia - niema tego zlego co by na dobre niewyszlo
jackrzec - 24 Cze 2007, 21:12

QBOSS napisał/a:
jedno co mogę wam poradzić to żebyście kupowali oryginalne siłowniki , te które ja zakupiłem maja za krótkie skoki i o ile z samym ich zamontowaniem nie było kłopotu to z zmuszeniem do prawidłowej pracy juz tak ,oryginalne zamki mają bardzo durzy skok dźwigienki i trzeba było je lekko nadspawać i zeszlifować żeby ten luz zniknął
Bo oryginalne siłowniki są całkowicie inaczej zamontowane! Nie do tej dźwigni, tylko do dźwigni której w Twoim zamku nie ma. Ja osobiście dorabiałem dźwignie nawzór oryginalnej i te siłowniki mają nawet za duzy skok. Ale to nie ważne - grunt że działa! W sumie dobry pomysł.
Piter - 25 Cze 2007, 07:42

jackrzec napisał/a:
QBOSS napisał/a:
jedno co mogę wam poradzić to żebyście kupowali oryginalne siłowniki , te które ja zakupiłem maja za krótkie skoki i o ile z samym ich zamontowaniem nie było kłopotu to z zmuszeniem do prawidłowej pracy juz tak ,oryginalne zamki mają bardzo durzy skok dźwigienki i trzeba było je lekko nadspawać i zeszlifować żeby ten luz zniknął
Bo oryginalne siłowniki są całkowicie inaczej zamontowane! Nie do tej dźwigni, tylko do dźwigni której w Twoim zamku nie ma. Ja osobiście dorabiałem dźwignie nawzór oryginalnej i te siłowniki mają nawet za duzy skok. Ale to nie ważne - grunt że działa! W sumie dobry pomysł.

Dokładnie tak. Ja też miałem problem z za dużym skokiem a nie z za małym 8)

wygląda SI :)

QBOSS - 25 Cze 2007, 07:45

jackrzec napisał/a:
Bo oryginalne siłowniki są całkowicie inaczej zamontowane! Nie do tej dźwigni, tylko do dźwigni której w Twoim zamku nie ma. Ja osobiście dorabiałem dźwignie nawzór oryginalnej i te siłowniki mają nawet za duzy skok. Ale to nie ważne - grunt że działa! W sumie dobry pomysł.


A tego nie wiedziałem ,nigdy wcześniej nie widziałem zamków od fiesty a tym bardziej tych z siłownikami ,więc musiałem te przerabiać według swojego projektu :D i jak na razie działa bez większego zarzutu ,teraz mi jeszcze zostało podłączyć podzielnie tylnia klapę ale to musze jeszcze przemyśleć jak bo sterowanie oddzielnie mam ale instrukcji do tego już nie :)

djpleban - 4 Sie 2007, 12:29

QBOSS napisał/a:
A tak wygląda Oprych tuning

maniac
:ok: estra :ok:
a co do nowej wersji- jeszcze bardziej ESTRA. wygląda przednio notw

SpiderMAN - 17 Sie 2007, 08:06

Jak się ma autko? Coś się zmieniło?
QBOSS - 30 Paź 2007, 12:08

no to czas odświeżyć topik, niestety znów nie za wesoło ,jakieś 2 tyg temu odwożąc kumpla do domu wyjechał mi na trzeciego jakiś koleś który wyprzedzał pod górkę żeby uniknąć zderzenia ,musiałam ratować się poboczem niestety jak to o tej porze bywa na poboczu jest mnóstwo opadłych liści i jak nie trudno sie domyśleć zarzuciło mnie ,wykręciłem pirueta i niestety cmoknełem sie z autem nadjeżdżającym z naprzeciwka ,efektem tego jest wgnieciony błotnik i rozcięty (który już naprawiłem nie ma saldu) zbity kierunek i mocno obtarty i złamany zderzak (akurat ten choć to dziwne najmniej ucierpiał). Do tego wszystkiego następnego dnia okazało sie że sprzęgło mi sie rozleciało i obecnie fofi jest uziemiona ,na dziś przewidziałem sobie zrobienie zderzaka i jak tylko będę miał aparat porobię fotki może komuś się przyda :)

myślę jeszcze żeby obniżyć lekko autko i usztywnić bo strasznie mnie irytuje obcieranie opon o nadkola + nowe oponki o e które mam na tyle zjechałem już dość mocno ale od tego jest zima żeby poszukać jakichś ładnych butków na lato :) Powiedzcie mi czy zakładając amorki o krutszym skoku idzie obniżyć auto nie wymieniając springów , wiem że Darek miał podobnie zrobione i mimo że springi były -40 fofi siedziała jak -50

madek - 30 Paź 2007, 12:37

QBOSS napisał/a:
Powiedzcie mi czy zakładając amorki o krutszym skoku idzie obniżyć auto nie wymieniając springów

skok amorka nie ma zadnego wplywu na wysokosc zawieszenia

tyle tylko ze przewaznie gazowe amorki (zwlaszcza nowe) potrafia je troche podniesc

QBOSS - 30 Paź 2007, 20:20

No to zderzak w 50 % mam naprawiony :) Ponieważ pękł na samym rogu gdzie naprężenia są największe nie mogłem go ta po prostu zlepić bo pewnie przy samym zakładaniu by zaraz pękł, dlatego zdecydowałem sie na żywice ,można to w każdym sklepie lakierniczym kupić :



Jest to gotowy zestaw naprawczy, żywica , utwardzacz i włókno szklane ,najpierw musiałem wyciąć usztywnienie w miejscu pęknięcia , wyczyścić ,odtłuścić ,następnie położyć warstwę żywicy i na przemian włókno szklane i tak 4-5 razy w zależności od rodzaju uszkodzenia



Na koniec wkleiłem brakujący kawałek usztywnienia i jest si ,



jutro jak żywica stwardnieje ,matuje cały zderzak i szpachluje poobdzierane miejsca ,i będę malował tak więc do weekendu nie będzie śladu po dzwonie :) Zostanie mi jeszcze tylko skrzynia :)

Fordon - 30 Paź 2007, 20:27

No to daj znac jak sie polaczenie z zywicy sprawuje bo z tego co wiem czesto gesto nie trzyma sie ona ABSu i lubi puscic... no ale miejmy nadzieje ze bedzie OK :D
QBOSS - 30 Paź 2007, 20:30

Nie no samo miejsce pęknięcia jest specjalnym klejem do ABSu sklejone dopiero później dałem żywice żeby poprawić sztywność :) Po za tym tylni zderzak tez mam podobnie sklejony i jak na razie nic sie nie dzieje nie pęka i nie odchodzi :)
rafal__lodz - 30 Paź 2007, 22:46

no to widzę że się uwijasz jak możesz:) życzę żeby łatwo poszło ze skrzynią tez i do zobaczenia na spocie pub2
QBOSS - 8 Mar 2008, 13:55

No i wiosenka idzie wiec czas na małe zmiany ,a w zasadzie czas na dalszą część prac ,
na pewno na początek zmiana ogumienia na niższe i może jeszcze niższe springi ,nie wiele ale jednak ,do tego progi ,szukałem oryginalnych od RS Futura niestety do tej pory nic nie znalazłem dlatego zastanawiam sie nad czymś takim :

http://www.allegro.pl/ite..._promocja_.html

Bardzo prosty stylistycznie próg ale myślę że do zderzaków które mam w by sie nadawał ewentualnie coś takiego :

http://www.allegro.pl/ite...akosc_nr_1.html

Oczywiście wiadomo że trzeba by je przerabiać do fiesty ale myślę że efekt był by całkiem całkiem

zoharek - 8 Mar 2008, 15:47

Te do Fabii ładniejsze ;)
Daras84 - 8 Mar 2008, 16:08

no te z fabii sa nawet nawet, ale jak juz pchasz sie w laminat t omoze poczekaj c otam bongo wymodzi z tymi progami odrs futury
rafal__lodz - 8 Mar 2008, 16:13

Też myślę że od fabii lepiej będą pasowały, są proste bez niepotrzebnych wcięć i będą na pewno pasowały do ogólnej stylistyki i gładkiego, zaokrąglonego zderzaka od futra.
Na jakie oponki planujesz zmienić?

QBOSS - 8 Mar 2008, 16:26

Właśnie od te od Skodziawki mi sie podobają bo są proste a co proste to ładne :) Tylko własnie laminat to laminat może pękać ,wcześniej miałem pomysł żeby przerobić progi od XR ale po pierwsze szkoda by mi było niszczyć a po drugie nie wiem jak by to wyszło bez poszeżeń na błotniki

rafał - myślę o profilu 185/50 ,felgi mam dość mocne i jeżdżę dość ostrożnie wiec powinno być ok

PS:
Właśnie wsysnełem nowiutkie springi WEITECKa będzie nisko :D

Ad@mus - 8 Mar 2008, 20:02

od poczatku twoj kierunek mi sie spodobal:)
wielki plus ze nie zrezygnowales z bieli przy okazji malowania
jak mysle o fiescie diesel to od razu widze twoja w glowie:)

QBOSS - 8 Mar 2008, 23:25

Dzięki Ad@mus za miłe słowa ,tak sie zastanawiam jak to będzie na nowym zawiasie w końcu 60/50 to już całkiem nisko :D jedyne co mnie martwi to ET moich felg żebym miał z przodu ET 25 było by wszystko ok niestety jest 18 tak wiec może obcierać ,na pewno będzie to ładnie wyglądało dlatego jedynym mi rozsądnym rozwiązaniem będzie założenie jakiś sztywnych amorków czyli Efekt Taczki którego tak od początku unikałem :P ale co mi tam raz się żyje :D no i jeszcze mam dylemat z oponami albo 195/45 R14 albo 185/50 wysokością to samo bo porównywałem tylko szerokość nie co większa hym
Daras84 - 9 Mar 2008, 09:03

z ta wysokoscia to nie do konca tak jets ze jest to samo... wszystko zalezy od marki opony
Ad@mus - 9 Mar 2008, 11:02

profil opony to procent szerokosci wiec z wysokosciom bedzie podobnie
ja mam dunlop spsport 185/50 i polecam takie zalozyc
a taczka jest zła :twisted:

marcus_87 - 9 Mar 2008, 12:35

Ad@mus napisał/a:

ja mam dunlop spsport 185/50 i polecam takie zalozyc


nie ciesza sie za dobra opinia, podobno strasznie sliskie

rafal__lodz - 9 Mar 2008, 14:16

Kuba a na jakich jeździłeś wcześniej na 185/60 czy 185/55? z tego co przeglądałem to 185/50/R14 wybór jest nie wielki a na pewno nie tani:/ masz już jakieś typy?

Ja wczoraj kupiłem używane 15" z oponami Mabor sport jet 195/50, które spokojnie posłużą jeszcze na ten sezon ale w przyszłym planuje wymianę na nowe (no chyba że wcześniej będą na to fundusze albo coś się stanie z tymi Maborami). Zastanawiałem się nad Barumami Bravurisami, Daytonami D210 i Fuldą Carat Progresso. Na tych ostatnich zrobiłem kilka tys. i naprawdę fajnie sie sprawują, przede wszystkim na wodzie a wiadomo że u nas kolein nie brakuje.
Rozważałem tez węższe gumy o szer. 185/50/15 ale na 7calową felgę to chyba za wąskie, poza tym dostępność tego rozmiaru:/

zoharek - 9 Mar 2008, 15:14

Bravurisy sobie odpuść, śmieci ;) Kup Toyo, Yoko i będzie git, zwłaszcza że nie są tak dużo droższe (Toyo po 175zł/szt nowe, Bravuris 140zł/szt).
QBOSS - 9 Mar 2008, 16:54

Ja mam na przodzie 185/55 Bravuris kierunkowe i jestem zadżebiście zadowolony kupiłem prawie nowe miały 7mm bieżnika i do tej pory zrobiłem prawie 50 tys na nich ,trzymają sie drogi zadżebiście ,na mokrym super a do tego nie ścierają sie aż tak bardzo wiec nie wiem co masz do tych opon ,jak by mi wpadły w ręce takie ale o niższym profilu to w jednej chwili bym je wziął , dunlopów będę unikał bo na śliskim są tragiczne
rafal__lodz - 9 Mar 2008, 17:28

Co do Barumów to maja wielu nabywców bo są tanie ale czytając opinie o nich można znaleźć takie gdzie sa super wychwalana i takie gdzie ludzie piszą że mają tendencje nawet do pękania. Ale jak ze wszystkim rżónie można trafić.
Co do Toyo to są nawet tańsze:
http://www.opony.com.pl/o...ku=letnie&link=
przeglądając opinie nieźle wypadają też Goodyear'y Excellence
http://www.opony.com.pl/o...ku=letnie&link=
Ale to raczej wydatek na przyszły sezon bo jak dziś mierzyłem te Mabory to mają 8,4 bieżnika więc ten sezon na pewno polatam.
Co do opon na nasze dorgi to jak wspomniałem wcześniej trzeba pogodzić kilka kryteriów pomiędzy zachowaniem na suchej, mokrej nawierzchni i dopiero wyglądem.

QBOSS - 28 Mar 2008, 13:22

No i wreszcie odebrałem nowe amory na tył ,dzisjaj montuje i sie zobaczy co będzie :D myślałem że są niższe niestety nie wiec nie wiem jak to będzie na jeszcze niższych springach ale to sie zobaczy jak już będą springi :)

Foty nowych zabawek :)



No i niech mi ktoś powie jak je ustawić na najtwardsze ?? bo z tego co z tej instrukcji zrozumiałem to trzeba go wcisnąć max w dół a potem przekręcić w lewo


Hyuga - 28 Mar 2008, 13:55

A ja mam pytanie z innej beczki :P Dlaczego w nazwie swojej fiesty piszesz Diesel RS? :]
SpiderMAN - 28 Mar 2008, 16:34

Hyuga napisał/a:
A ja mam pytanie z innej beczki :P Dlaczego w nazwie swojej fiesty piszesz Diesel RS? :]
RS, pewnie dlatego, że stylizuje na RS, a Diesel, bo ma silnik Diesla... :P
madek - 28 Mar 2008, 16:49

QBOSS napisał/a:
myślałem że są niższe niestety nie

bo koni sport maja seryjny skok, dedykowane do seryjnych springów ;)

QBOSS napisał/a:
No i niech mi ktoś powie jak je ustawić na najtwardsze ?? bo z tego co z tej instrukcji zrozumiałem to trzeba go wcisnąć max w dół a potem przekręcić w lewo

nie radze ustawiac na najtwardsze chyba ze chcesz taczke. do normalnej jazdy i default jest juz twardy (choc sporo zalezy od zestawienia ze sprezyna)

i z tego co pamietam to tak jak mowisz, w lewo zeby utwardzic
po polsku tutaj http://www.koni.com.pl/car9.php

QBOSS - 28 Mar 2008, 19:13

madek napisał/a:
bo koni sport maja seryjny skok, dedykowane do seryjnych springów ;)


No dobra to teraz pytanie czy nic sie nie stanie jeśli założę na nie -50 ,bo takie z tyłu będą springi

madek - 28 Mar 2008, 19:21

QBOSS napisał/a:
No dobra to teraz pytanie czy nic sie nie stanie jeśli założę na nie -50 ,bo takie z tyłu będą springi

zaloz i sprawdz czy bedzie dobrze siedziec. jesli tak to czemu nie? :)
o wytrzymalosc tych amorków nie ma sie co bać.

QBOSS - 30 Kwi 2008, 13:22

Nom u mnie po malutku rusza sie z projektem ,niestety już wiem że z powodów finansowych nie zrobię wszystkiego co chciałem do czasu zlotu :( No nic takie życie , ale do rzeczy ostatnio wpadły mi w ręce fajne oponki Pirelli 175/50/r14 i zastanawiam sie czy mam je brać czy nie cena śmieszna bo 50 zł za sztukę ,stan bieżnika ok 6,5 mm ,osobiście cały czas myślę o 185/50/r14 ale strasznie ciężko spotkać używki w dobrym stanie ,jak myślicie jak to będzie wyglądało na 7" feldze z tymi 175 i czy nie będzie to niebezpieczne dla samych falg i mnie oczywiście :P
Marcin - 30 Kwi 2008, 13:28

QBOSS napisał/a:
jak myślicie jak to będzie wyglądało na 7" feldze z tymi 175 i czy nie będzie to niebezpieczne dla samych falg i mnie oczywiście

jak dla mnie będzie niebezpieczne, 175 to min przy 6"

rafal__lodz - 30 Kwi 2008, 14:08

raczej za wąska, ja do swojej 7 calowej felgi planuje 185 i według tej tabeli może być zbyt mała szerokość opony: readmore



zoharek - 30 Kwi 2008, 14:10

Zgadza się, tabelka nie kłamie, na 7 cali minimum 195.
SpiderMAN - 30 Kwi 2008, 15:36

Ja mam 165 na 5,5" feldze, czyli minimum jakie moglem dac, ale jest ok.
QBOSS - 30 Kwi 2008, 17:49

zoharek napisał/a:
Zgadza się, tabelka nie kłamie, na 7 cali minimum 195.


Jakie tam minimum ja od roku jeżdżę na 185/55 i nic sie nie dzieje nawet za bardzo nie widać że jest rozciągnięta a 195 będzie równiutko z felgą ,z tym że taka oponka jak na obecny mój silnik już jest za szeroka

Peedro - 30 Kwi 2008, 18:39

Ale 175/50 to już się niezły trapez zrobi i mimo iż da się na tym jeździć, to opona nie jest ułożona należycie na obręczy, no i oczywiście większe prawdopodobieństwo uszkodzeń rantu felgi
Daras84 - 1 Maj 2008, 11:51

zalezy tez jakiej marki jest opona ja bym smialo zaklada l175 na 7 calowa fele :D
malek - 1 Maj 2008, 17:29

ja teraz założyłem 195 na 7" i widać że wąska opona ;-(
zoharek - 1 Maj 2008, 17:42

195 akurat jest ok, ja tak mam 195/50/15 / 7J
QBOSS - 2 Maj 2008, 03:00

E tam pitolicie u mnie tam nic nic nie widać :P

Nom a dzisjaj wreszcie dotarły do mnie nowe fanty :D prawie nowe po okazyjnej cenie Wietecki -60/50 i myślę że będzie ok oczywiście jak załatwię niższe oponki :)



Nom to jeszcze zostało załatwić niższe oponki i będziecie mogli ocenić czy lepiej wygląda :P

PS

Muszę podziękować Koledze który przywiózł mi te springi z dojczlandu ,w sumie gdyby nie on to chyba nic bym nie zrobił do zlotu a tak dzięki niemu zebrałem sie w sobie i mimo braku funduszy projekt ciągle idzie do przodu :)

elmek13 - 2 Maj 2008, 10:37

Kubek najważniejsze, że coś robisz przy aucie tak jak ja. I pomimo tego, że nie przelewa się z kasa to i tak zawsze idzie się do przodu.

Ps. Ja kupiłem ostatnio lakier i powiem ci że jest coś takiego jak P0 lakier do fiesty. Laski z Motipa mi dopasowały kolorek i prysnąłem nim sobie ten sklejony zderzak. Nie odróżnia się wcale od reszty, ale i tak jest do poprawek lakierniczych ale to już po zlocie.

QBOSS - 8 Maj 2008, 20:24

No i zawiecha i oponki skompletowane i założone ,jedno co mogę powiedzieć to że wygląda to i jeździ ZAJEDWABIŚCIE :) )) jest twardo jak cholera ale przestało mnie to przeszkadzać jak tylko pojechałem sie przejechać ,pierwszy zakręt i zero przechyłu ,trzyma sie idealnie :) oponki wychaczyłem Continetal Sport Contact 185/50/14 przód 7 mm tył 5,5 mm dałem 150 zł i naprawdę jestem zadowolony :) W sumie to myślałem ze będzie większy problem a tutaj mimo 1,5 cm prześwitu między oponą a nadkolem nic nie obciera nawet po sporych nierównościach (sprawdziłem :) ) no i z tyłu można wreszcie kogoś posadzić gdyż te springi nie śą równe przód -60 a tył -40 :)

Tutaj parę foto :)



Są i minusy - prawdo podobnie nie pojadę na zlot bo cała kasa którą miałem poszła mi na zrobienie zawiechy i paru innych rzeczy :(

PS
Przepraszam za marne foty ale coś mi aparat szwankuje ostatnio a po za tym żadna fota nawet w połowie nie odda tego jak teraz auto wygląda na żywo :)

zoharek - 8 Maj 2008, 20:46

No nie pitol, zastaw się a postaw się ! :)
QBOSS - 8 Maj 2008, 22:15

Eee jeszcze sporo do poprawienia mam ,na jutro mam ,zamiar wymienić silent bloki z jednej strony bo dziś zauważyłem że jeden sie rozpołowił ,do tego układ wydechowy muszę podwiesić bo w chwili obecnej jest najniższym elementem w aucie :) no i jeszcze parę pierdółek a i tak wszystkiego nie zrobiłem ,mam tylko nadzieje że uda mi sie pożyczyć kasiore bo naprawdę chciał bym sie pojawić w poznaniu :)
rafal__lodz - 8 Maj 2008, 22:43

No wygląda fajniutko, ale tak jak piszesz na lajfie na pewno lepiej, ale o tym sie przekonam kiedyś na spocie. Teraz powinieneś zmienić na FUTURA DIESEL RS PROJECT :) - in 70% complete :P
Szacunek za wkład i wszystkie starania żeby wozidełko wyglądało jak najlepiej:)

Ad@mus - 8 Maj 2008, 22:46

Kuba ani nie gadaj!!
ja chce bardzo twoje autko na zywo looknac!!
kase sie odda

no i kolego!! wyglad jest wyczes!!
moja przy twojej to koza:D

dday - 8 Maj 2008, 22:51

a prawy próg to jakiś taki podgięty :?: :fox:

...auteczko ogólnie pikne panocku :ok:

Ad@mus - 8 Maj 2008, 22:53

a pogiety;/
tak musi byc!!
aerodynamika panie!!:D

QBOSS - 9 Maj 2008, 00:23

Nie jest pogięty tylko z tego kąta klapa niżej siedzi wystarczy że ustawie :) Najgorsze jest to że nie zdążyłem pomalować drzwi od nowa i niestety widać że zamki były usuwane ,niestety gość u którego dobierałem lakier dobrał mi inny odcień i wyszła kicha ,teraz mam już wszystko ale niestety czasu zabrakło
dday - 10 Maj 2008, 01:19

QBOSS napisał/a:
Nie jest pogięty tylko z tego kąta klapa niżej siedzi wystarczy że ustawie :)

jaka klapa - o to pod dzwiami mi chodzi :-P
http://img211.imageshack....dsc00513lg8.jpg
co tam się staneło :fox:

Ad@mus - 25 Mar 2009, 19:49

kuba co sie z toba dzieje?
gdzie sie podziewasz??

diodalodz - 27 Mar 2009, 18:41

z tego co wiem to praca praca i jeszcze raz praca .
osimek1 - 15 Kwi 2009, 02:02

z tego co dzisiaj slyszalem fiesta idzie pod mlotek, ale to moze szczegolow kuba udzieli jak bedzie chcial

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group