Forum FiestaKlubPolska -

Elektryka - kontrolka poduszki powietrznej fiesta 1,1 ('94)

tommylee - 17 Paź 2005, 10:37
Temat postu: kontrolka poduszki powietrznej fiesta 1,1 ('94)
Witajcie, moja żonka pomyka fiesta 1,1 (z 94 roku) i ma nawet poduszkę powietrzną dla kierowcy. No i od jakiś paru dni zaczęła jej mrygac lampka od poduszki. Co to może być? Czy da się zresetować poprzez odłączenie na moment akumulatora? Proszę o porady, nie chciałbym zaraz jechac do serwisu.

Pozdrawiam wszystkich

celebration - 17 Paź 2005, 14:22

witam serdecznie ,czy takontrolka miga czy swieci cały czas
JESLI MRUGA , TO ILE RAZY I W JAKIM ODSTĘPIE

acha resetowanie kompa nic ci nieda

tommylee - 17 Paź 2005, 15:26

o to mi teraz temat zadałeś, sprawdzę dziś i jutro napiszę co się dokładnie dzieje. Na pewno mruga ile razy napiszę jutro. Dzięki
celebration - 17 Paź 2005, 16:18

Kontrolka ukladu poduszek powietrznych po starcie silnika powinna zgasnąć po ok 5 sec. Jezeli kontrolka miga z określoną częstotliwościa, oznacza to uszkodzenie ukladu. System informuje nas o rodzaju usterki, za pomocą ilości błyśnięć kontrolki :

1 błyśnięcie-obwód poduszki kierowcy.
2 błyśnięcia-obwód poduszki pasażera.
3 błyśnięcia-usterka w obwodzie części wspólnej poduszki kierowcy i pasażera.
4 błyśnięcia-obwód napinaczy pasów bezpieczeństwa.
5 błyśnięć-obwód bocznej poduszki kierowcy.
6 błyśnięć-obwód bocznej poduszki pasażera.
7 błyśnięć-usterka czujnika zderzenia bocznego str.kierowcy.
8 błyśnięć-usterka czujnika zderzenia bocznego str.pasażera.

Najczęstsza przypadłością są występujące 4 mrugnięcia, co by świadczyło o awarii napinaczy pasów. Zdarza sie to zwykle, jezeli przesuwaliśmy, regulowaliśmy fotel itd. Pod fotelem znajdują się złącza napinaczy (wykonane ze złota) - taki żółty konektor. W większości wypadków wystarczy rozłączyć go i ponownie połączyć, aby kontrolka przestala mrugać.

UWAGA! Jakie kolwiek prace związane z systemem poduszek powietrznych muszą być wykonywane po uprzednim odłaczeniu akumulatora i odczekaniu przynajmniej 15-30minut. Musimy pamiętać, że nawet nieodpowiednie sprawdzenie napięcia voltomierzem na niektórych złączach może spowodować przestawienie systemu.

JoeMix - 17 Paź 2005, 16:49
Temat postu: Re: kontrolka poduszki powietrznej fiesta 1,1 ('94)
tommylee napisał/a:
Proszę o porady, nie chciałbym zaraz jechac do serwisu.

Ale według mnie nie masz innego wyjścia chyba że jesteś spec i sam dasz rade to naprawić i jednoczesnie bedziesz pewien że zadziłą jak bedzie trzeba - na bezpieczeństwie się w zasadzie nie oszczędza...

celebration - 18 Paź 2005, 11:36

WITAM . JA SAM ZROBIŁEM PODUCHE KIEROWNICY W SOBOTE , BYŁA PRZERWANA TASMA NA ZWIJAKU MUSIAŁEM SKRUCIC TASME KOD 1. CO PRAWDA PRACA DOKTORSKA ALE JEST WYKONALNA
ELE RADZE ZGŁOSIC SIE DO SERWISU

POZDROWIENIA


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group