Forum FiestaKlubPolska -

Przed zakupem - [MK7] 1.6 TDCI 95km wersja ST?

p1nky - 4 Cze 2014, 16:11
Temat postu: [MK7] 1.6 TDCI 95km wersja ST?
Witam wiem ze jest wersja ST w benzynie, a prosze mi powiedziec jak jest z dieslem 1.6 tdci 95km ST bo gdzies kiedys na taka sie natrafilem, czyms sie wyroznia, jakies informacje dodatkowe? Pozdro
Parzych - 4 Cze 2014, 17:32

p1nky napisał/a:
jak jest z dieslem 1.6 tdci 95km ST
Nie ma czegoś takiego jak 1,6 TDCI ST, co najwyżej może być to wersja Sport... MK7 ST 1,6 EcoBoost ma 184KM...
FFDriver - 4 Cze 2014, 18:28

To jest to o czym pisałem. Ludziska sprzedając auta takie kity pociskają, że masakra.
Często mylą Sport z ST, albo to, że pakiet plastików podokładają to się im wydaje, że ST mają :D

95KM w ST no to byłby ubaw i to jeszcze błotniak :D

p1nky - 4 Cze 2014, 21:46

czyli ST to jest pakiet stylizacyjny sport? dokladki, fotele? widzialem poprostu samochod gdzie mial na tylnej klapie napis ST wiec pytam czy to mozliwe w 1.6 95km czy nie jakas podstawiana klapa czy napis?
DemptD - 4 Cze 2014, 21:51

nie ma ST z klekotem jak ktoś tak pisze to ciśnie wała co najwyzej jak Jacuś napisał jest Sport albo jak było w MK6 wersja S i tyle ma wspólnego z oryginalnym eSTekiem

a ST to inny zawias, inny silnik, inne wnętrze, inne el. zewnętrzne, inne wyposażenie

FFDriver - 4 Cze 2014, 22:10

p1nky napisał/a:
czyli ST to jest pakiet stylizacyjny sport?


Wersja "Sport" to tylko wersja wyposażenia normalnej MK7. Od innych różni się głównie tym, że występuje tylko w wersji 3d i dostępna jest tylko z dwoma silnikami. Do tego dochodzi kilka dodatków stylizacyjnych już w standardzie typu zderzaki, listwy progowe, duży spoiler i inny grill.
No i oczywiście "sportowe" zawieszenie.

ST to zupełnie inne auto. Dostępne tylko z silnikiem 1.6 ECOboost. Ten silnik nie jest dostępny w żadnej innej wersji MK7. No i ST w tej budzie jest produkowany od 2013 roku dopiero.

Wszystko masz tutaj: http://www.fiestaklubpols...pic.php?t=71275

Parzych - 4 Cze 2014, 22:24

p1nky napisał/a:
czyli ST to jest pakiet stylizacyjny sport?
NIE...
p1nky napisał/a:
widzialem poprostu samochod gdzie mial na tylnej klapie napis ST wiec pytam czy to mozliwe w 1.6 95km czy nie
Jak sobie ktoś nakleił to może tak twierdzić, ST tylko w benzynie występowały/występują...
p1nky - 4 Cze 2014, 22:27

aha bo przegladalem google jakos 1.6 tdci st i pojawilo mi sie to http://olx.pl/oferta/ford...D5-ID56tS7.html bodajze dalej ten sam samochod jest na allegro, ze wzmianka ze posiada pakiet stylistyczny ST, takie cos jest mozliwe bo nie ukrywam ze ladnie sie prezentuje :)
Parzych - 4 Cze 2014, 22:29

p1nky, to nawet nie stało obok ST... :9:

MK7 ST wygląda tak jak ta niebieska:

FFDriver - 4 Cze 2014, 22:35

p1nky napisał/a:
aha bo przegladalem google jakos 1.6 tdci st i pojawilo mi sie to


To zwykły Sport z pełną skórą, a sprzedający nie wie co sprzedaje.

Na allegro jest tego więcej. Sprzedają zwykłe sporty jako ST, ubaw po pachy :D

Tutaj ciekawa wersja ST R2 http://otomoto.pl/ford-fi...-C32652861.html

To jest niewiarygodne ile ogłoszeń jest rzekomo sprzedających wersje ST. Boje się, że nie wszystkie to nawet sporty są. Masakra <???>

p1nky - 4 Cze 2014, 22:41

Cytat:
To zwykły Sport z pełną skórą, a sprzedający nie wie co sprzedaje.
czyli mam rozumiec ze to tylko chwyt marketingowy ten caly ST? natomiast na 2012r. mozliwe jest takie wyposazenie? nie jest jakies kombinowane? nie zmienia to faktu ze samochod sie ladnie prezentuje na moj gust... chyba ze z nim mam cos nie tak :fox:
Parzych - 4 Cze 2014, 22:45

p1nky napisał/a:
czyli mam rozumiec ze to tylko chwyt marketingowy ten caly ST?
TAK...

Jak już pokazałem w poprzednim poście, MK7 ST wygląda tak jak ta niebieska:

p1nky - 4 Cze 2014, 23:09

no ta co dales to kozak :) juz palcielicho ten ST, ktory tam ma naklejony bo nie zalezy mi na ST bo wtedy bralbym benzyne, chociaz swoja droga na ST nie stac :D natomiast tylko chcialem wiedziec czy to mozliwe, teraz wiem ze nie i poprostu koles sobie to tak dal i nazwal pakiet stylistyczny ST, gdzie pewnie tak jak mowice ma na mysli dokladki zderzakow, fotele i nakladi chromowane na pedaly :D natomiast jest to zwykla wersja sport na ktorej mi zalezy i samochod na moje oko robi wrazenie, wiec tutaj bede sie musial zastanowic.. natomiast handlarz i niesforny dpf, ktory co prawda idzie wywalic :9:
Parzych - 4 Cze 2014, 23:16

p1nky napisał/a:
juz palcielicho ten ST, ktory tam ma naklejony
Ten znaczek ST jest fabrycznie naklejony/przymocowany...
p1nky - 4 Cze 2014, 23:24

Parzych napisał/a:
Ten znaczek ST jest fabrycznie naklejony/przymocowany..
na tył maski też? czy mozna gdzies taki dostac? bo ten ma tyle maski w miejscu gdzie czesto pisze "tdci" :fox:
Parzych - 4 Cze 2014, 23:42

p1nky napisał/a:
Parzych napisał/a:
Ten znaczek ST jest fabrycznie naklejony/przymocowany..
na tył maski też? czy mozna gdzies taki dostac? bo ten ma tyle maski w miejscu gdzie czesto pisze "tdci" :fox:
Znaczek ST można kupić w ASO lub na aledrogo, w MK6 był fabrycznie mocowany tylko z tyłu, a w MK7 jest i z tyłu i z przodu, ale dopiero od 2013 roku, bo dopiero po lifcie weszła do produkcji wersja ST... A TDCI nie ma nic wspólnego z ST, co najwyżej może być w pakiecie Sport...

PS.
MK7 ST od tylca:

p1nky - 5 Cze 2014, 06:26

Parzych napisał/a:
Znaczek ST można kupić w ASO lub na aledrogo, w MK6 był fabrycznie mocowany tylko z tyłu, a w MK7 jest i z tyłu i z przodu, ale dopiero od 2013 roku, bo dopiero po lifcie weszła do produkcji wersja ST... A TDCI nie ma nic wspólnego z ST, co najwyżej może być w pakiecie Sport...

dzieki, czyli najwyrazniej znaczek ST zostal dokupiony i przymocowany do diesla :D tak wiec jest to zwykla wersja sport :) nie przeszkadza mi to ale wiadomo ze teraz to chwyt marketingowy wiec wiadomo na czym zbijac cene :ok:


FFDriver - 5 Cze 2014, 06:53

Swoją drogą to niezła wiocha dokleić sobie znaczek ST przy 95KM.
Właściciel musiał mieć niezłe kompleksy :D
Normalnie ręce opadają :sad:

p1nky - 5 Cze 2014, 09:03

Cytat:
Swoją drogą to niezła wiocha dokleić sobie znaczek ST przy 95KM.
wystarzy sobie to tlumaczyc jako sport style bo takowy jest, a jak ktos sie zna i uslyszy diesla to dla niego to bedzie wiocha pewnie lepsze to niz jakies naklejki typu "pokaz cycki dam ci ciastko etc." Autko wczesniej wystawione bylo bez "ST" widocznie handlarz nie potrafil sprzedac i dolozyl ST, tak na marginesie da sie usunac doklejony/przymocowany napis ST, czy bedzie raczej ciezko i zostana slady? aczkolwiek nie przeszkadzalo by mi to j/w
FFDriver - 5 Cze 2014, 09:43

Pewnie przykleił na taśmę dwustronnie klejącą więc nie będzie problemu.

Powiem Ci tak, staniesz kiedyś na skrzyżowaniu z prawdziwym STkiem obok i nie zdążysz nawet spalin powąchać jak Ci zniknie z oczu. A jaki przy tym będzie obciach gy Każdy choć trochę obcykany w autach wie co to jest prawdziwe ST, a już na pewno właściciel prawdziwego ST'ka

p1nky - 5 Cze 2014, 10:03

FFDriver napisał/a:
Pewnie przykleił na taśmę dwustronnie klejącą więc nie będzie problemu.

Powiem Ci tak, staniesz kiedyś na skrzyżowaniu z prawdziwym STkiem obok i nie zdążysz nawet spalin powąchać jak Ci zniknie z oczu. A jaki przy tym będzie obciach gy Każdy choć trochę obcykany w autach wie co to jest prawdziwe ST, a już na pewno właściciel prawdziwego ST'ka

w tym przypadku nawet nie musialby byc prawdziwy STek, jakas beta etc. i wystarczy, że mógłby byc obciach :ok: jesli tak bedzie na tasmie to wtedy chyba lepiej dolozyc "TDCi" :ok: pytam bo powaznie nad autkiem mysle, podoba mi sie, diesel bo diesel jednak patrze tutaj na spalanie i tak wiem jesli sie cos ***bie to juz nie bedzie ekonomicznie i koszt bedzie wiekszy niz e benzynie, natomiast smigam dieslem 7 osobwym klekot mi nie przeszkadza, do wszystkiego da sie przyzwyczaic :) boli mnie jednak ze u mnie to wiecej miasta wiec tutaj bede musial pomyslec co zrobic z niesfornym dpf :twisted:

MisiekT - 5 Cze 2014, 10:14

jakby ST to byl taki szal :fox:
znaczek to znaczek - fabryczne ST demonem nie jest...

TSRules - 5 Cze 2014, 10:46

w ogóle te fiesty jakoś nie błyszczą, przecież już mk5 sport miał dyszke do setki a konstrukcja z przed 15 lat ...
MisiekT - 5 Cze 2014, 12:57

TSRules napisał/a:
już mk5 sport miał dyszke do setki a konstrukcja z przed 15 lat

a co ma piernik do wiatraka? rozwój aut w ogole nie idzie w strone maksymalizacji osiagów

FFDriver - 5 Cze 2014, 13:02

Nie jest demonem ?
A co by sprawiło żeby byłą ??????
hmmm poniżej 7sek do setki.
Wiem oczywiście to nie wszystko ale to tylko autko segmentu B z napędem na przednią oś.

Macie w domu lepsze ?????? :D

Ostatnio widziałem we Wrocku Corse OPC Nurburgring
Fajne auto. Też 1.6 trurbo ale 210KM. Jednak tylko 0,1 sek szybsze do setki.
Jednak przy takich małych autach i takiej mocy napęd na jedną oś = problemy z trakcją.

MisiekT - 5 Cze 2014, 13:22

FFDriver napisał/a:
przy takich małych autach i takiej mocy napęd na jedną oś = problemy z trakcją

wymyslasz, ST nie ma najmniejszych problemow z trakcja...
a w kwestii mocy/osiagow jest jeszcze duzy, duzy potencjal

szybkie auto to takie, ktore przyspiesza szybciej niż kierownik mysli :rotfl:

Qzyn - 5 Cze 2014, 14:22

Boze, jak czytam te bzdury to az przykro :) To ile auto ma do setki to tylko 30% informacji o tym jak szybkie jest. Akurat fiesta ma prawo byc bardzo szybka bo z tego co wiem prowadzi sie bardzo, bardzo dobrze. Nie wiem tylko jak hamuje na seryjnym hamulcu. Ale ma wszelkie szanse objezdzac wiele aut o podobnej mocy.
Natomiast w jednym Misiek ma racje - problemy z trakcja to bzdura. Problemy moga byc jedynie z brakiem umiejetnosci kierowcy. Pedal gazu to potencjometr a nie przelacznik

MisiekT - 5 Cze 2014, 14:57

Qzyn napisał/a:
Nie wiem tylko jak hamuje na seryjnym hamulcu.

niezle, ale niestety duzo gorzej niz przyspiesza :fox:

FFDriver - 5 Cze 2014, 15:27

A ja zapytam tak, czy ktoś z osób biorących udział w dyskusji jeździł nowym ST ??????
ozor

TSRules - 5 Cze 2014, 17:01

raczej chodziło mi w kontekście kwoty 20-45 tysięcy, gdzie konkurencja jest dość spora jeśli chodzi o sportówki
a czy rozwój aut idzie w dobrym kierunku ? rzekłbym chyba w kierunku maksymalizacji kosztów serwisowych :ok:

MisiekT - 5 Cze 2014, 19:48

FFDriver napisał/a:
czy ktoś z osób biorących udział w dyskusji jeździł nowym ST

tak

TSRules napisał/a:
w kontekście kwoty 20-45 tysięcy, gdzie konkurencja jest dość spora jeśli chodzi o sportówki

w tym przedziale nie ma zadnej "sportówki"

Parzych - 5 Cze 2014, 19:55

MisiekT napisał/a:
FFDriver napisał/a:
czy ktoś z osób biorących udział w dyskusji jeździł nowym ST

tak
Misiek, gdzie :?: Bo też bym chciał pojeździć... :załoga:
TSRules - 5 Cze 2014, 22:37

MisiekT napisał/a:
w tym przedziale nie ma zadnej "sportówki"


nie trudno się domyśleć że mam na myśli używki ...

MisiekT - 6 Cze 2014, 02:30

trudno - bo na tej zasadzie to mozna wliczac prawdziwie sportowe auto majace po 15 czy 20 lat...
Qzyn - 6 Cze 2014, 07:19

FFDriver napisał/a:
A ja zapytam tak, czy ktoś z osób biorących udział w dyskusji jeździł nowym ST ??????

Niestety nie, moje dywagacje na temat prowadzenia i "szybkosci" opieram na wrazeniach z jazdy zwykla Fiesta MK7 i Rajdowka R2.

MisiekT - 6 Cze 2014, 09:30

Parzych napisał/a:
Misiek, gdzie :?: Bo też bym chciał pojeździć...

na prasówce i potem jeszcze w Poznaniu - jeden z salonow mial tam ST do jazd testowych, czasami tez jest w Warszawie przechodni

TSRules - 6 Cze 2014, 18:57

Cytat:
trudno - bo na tej zasadzie to mozna wliczac prawdziwie sportowe auto majace po 15 czy 20 lat...


nie trudno bo wątek jest o nowej fieście ST ... (które nota bene jest autem stylizowanym na sportowe a nie sportowym)

a propo starszych aut miałem okazje kupić porsche 924 w dobrym stanie, ale trochę zniechęcają koszta utrzymania i części, ale auto na pewno ciekawe i bardziej przyciągające wzrok niż te nowe

wojtekpl - 6 Cze 2014, 22:06

Tu co nieco na temat niebieskiej ST
p1nky - 7 Cze 2014, 00:00

TSRules napisał/a:
a propo starszych aut miałem okazje kupić porsche 924 w dobrym stanie, ale trochę zniechęcają koszta utrzymania i części, ale auto na pewno ciekawe i bardziej przyciągające wzrok niż te nowe
o gustach i guścikach się nie rozmawia ale ja bym obok tego samochodu przeszedł obojętnie, ale to moje zdanie :)
TSRules - 7 Cze 2014, 00:54

jeśli nie interesujesz sie motoryzacja to wiadomo :-P
FFDriver - 7 Cze 2014, 08:50

TSRules napisał/a:
które nota bene jest autem stylizowanym na sportowe a nie sportowym


Tak z czystej ciekawości zapytam, kiedy auto już jest sportowe, a kiedy tylko stylizowane ?

TSRules - 7 Cze 2014, 10:36

to bardzo proste, sportowe to auta segmentu G (oraz G+ czyli najwyższa półka)
FFDriver - 7 Cze 2014, 18:23

Aaa czyli chodzi Ci o konkretny segment.
Ja bym tak na to nie patrzył.
Oczywiście, że nie można porównać pewnych usportowionych aut do typowych aut segmentu G czy G+ bo to inna bajka.
Jednak ja osobiście widzę to nieco inaczej.
Pseudo sportowa to dla mnie np. jest tzw. Fiesta Sport. Bo to tylko zwykłe auto które ewidentnie udaje (głównie wyglądem) auto "sportowe". Poprzez jeden czy drugi spoilerek oraz nazwę :D
Natomiast Fiesta ST czy/lub RS to są jak najbardziej auta sportowe ale po prostu w swoim segmencie.
No przynajmniej mają wszystkie niezbędne cechy auta sportowego.
Moim zdaniem takiej Fieście ST nie brakuje niczego aby nie można było ją nazwać autem sportowym.
Ale to tylko moja wizja.

MisiekT - 7 Cze 2014, 19:02

pseudosportowe sa ST, sportowe sa RS (patrzac na masowa produkcje w kazdym razie)
wersje Sport to tylko stylizacja zewnetrzna


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group