Forum FiestaKlubPolska -

Mechanika ogólna - Door Edge Protector

msky - 29 Lis 2018, 12:46
Temat postu: Door Edge Protector
Hej,
Założyłem ten temat, żeby podzielić się moimi doświadczeniami z tym wynalazkiem.

W teorii wygląda to super, drzwi nie obite, wyskakuje plastikowa nakładka i problemu obicia nie ma. W praktyce wygląd to niestety bardzo słabo.
Jeżdżę głównie sam, więc często otwieram jedne drzwi. Pozostałych używam może raz w tygodniu.
Od początku w tych mało otwieranych drzwiach nakładki te niestety nie wskakują na miejsce rantu drzwi jak należy. Odstają 1-2 cm od krawędzi. Taka sytuacja jest podobno nawet w nowym focusie. Słabo to wygląda.

Wczoraj miałem okazję pożegnać się z protektorem z drzwi pasażera.
Dlaczego?
Otóż cały mechaniczny system zamarzł przy -6 st C. Po otwarciu drzwi nakłada wyskoczyła, ale nie do samego końca. Zamykając drzwi pozostała ona w pozycji na drzwiach co poskutkowało jej oderwaniem (kobieta która zamykała drzwi dostała prawie zawału, że coś popsuła).
Co ciekawe w moich drzwiach również musiałem dopchnąć palcem nakładkę, żeby jej nie urwać.

Reasumując, coś co miało zapobiegać obiciom drzwi na parkignu, zostało źle zaprojektowane.
Zgłoszę sprawę ASO i jestem mocno ciekawy jak rozwiążą sytuację.


kris_IV - 29 Lis 2018, 15:50

Też jestem ciekawy jak się to rozwiażę. Podobno wymieniali na gwarancji - tak przynajmniej podawali użytkownicy na innych forach.
mskgs - 29 Lis 2018, 16:13

Z tego co czytałem na innych forach w kontekście Focusa, to niestety ale ten wynalazek jest dosyć awaryjny. Do tego drogi przy wymianie (w stosunku do tego, co kosztował przy zamówieniu). Był to drugi powód, dla którego zrezygnowałem z tego przy zamówieniu. Pierwszy to... powiem tak. Miałem Door Edge Protector w jednym samochodzie i zawsze musiałem uważać przy otwieraniu. Nigdy nie było 100% pewności, że nakładki akurat się zejdą idealnie z blachą samochodu obok. Czasami były po prostu bezużyteczne.
Maciej87 - 29 Lis 2018, 18:51
Temat postu: Re: Door Edge Protector
msky napisał/a:
Reasumując, coś co miało zapobiegać obiciom drzwi na parkignu, zostało źle zaprojektowane.


Fiesta żony stała od 30 stycznia do początku kwietnia 2018 pod chmurką. Pomimo mrozów dochodzących nawet do -15 nie miała nigdy problemów z tym systemem. Aktualnie Fiesta stoi w nieogrzewanym garażu, w którym od kilku dni rano jest -4 i też nie ma problemu.

mskgs napisał/a:
Nigdy nie było 100% pewności, że nakładki akurat się zejdą idealnie z blachą samochodu obok. Czasami były po prostu bezużyteczne.


100% pewności byłoby gdyby nakładki były na całej długości krawędzi drzwi. Od samego dołu do samej góry, ale wiemy, że jest to technicznie niemożliwe do zrealizowania :devil:

mskgs - 29 Lis 2018, 19:33
Temat postu: Re: Door Edge Protector
Maciej87 napisał/a:

100% pewności byłoby gdyby nakładki były na całej długości krawędzi drzwi. Od samego dołu do samej góry, ale wiemy, że jest to technicznie niemożliwe do zrealizowania :devil:


Masz rację. ;) Dlatego nie jest to perfekcyjne rozwiązanie. Skoro i tak trzeba uważać. :) A ostrożnie to i normalne drzwi można oprzeć o sąsiadujące auto na upartego i też się nic nie stanie...

Maciej87 - 29 Lis 2018, 20:42

Moja żona chciała Door Edge Protector, bo w poprzednim aucie zdarzyło jej się kilka razy, że drzwi przy otwieraniu potrafiły wyślizgnąć się jej z dłoni i przypierdzieliły w auto stojące obok :| Teraz ma psychiczny spokój, że jeżeli znów drzwi jej odjadą to jest większa szansa, że lakier pozostanie w całości i w Fieście i w aucie stojącym obok. Oczywiście o ile system będzie działał tak jak do tej pory.
Wojtek Wawa - 30 Lis 2018, 07:31

U nas 13 miesięcy, mrozy, ani jednej nocy inaczej niż pod chmurką. System działa bez zarzutu. Jest idealny w ciasnych miejscach, można opierać drzwi o inne samochody - to prawda, warto zobaczyć, czy trafia się protektorem, ale w ponad 90% przypadków tak. W moim innym samochodzie już raz na porywistym wietrze uciekły mi drzwi i przywaliły o dystrybutor paliwa na stacji benzynowej. Musiałem malować ich krawędź.

Ale dzięki za ostrzeżenie, że nie jest to system dla osób, które nie otwierają drzwi zbyt często. Nie powinno mieć to znaczenia, ford dał ciała.

mskgs - 30 Lis 2018, 10:17

Rozumiem wasze podejście. :D Ja generalnie zawsze bardzo uważam, więc może stąd takie a nie inne podejście.
msky - 30 Lis 2018, 10:38

Gdyby te protektory były z gumy to problemu by nie było. Takie rozwiązanie nie uległo by zniszczeniu :)
Dziś przy -9 st C zamarzł mi protektor w drzwiach kierowcy. Otwierając drzwi usłyszałem trzask, nie wysunął się :D

Czyli mam już dwa popsute protektory. Byłem ostrożny, nawet świeżym pasażerom mówiłem o nich, żeby uważali.

Zaznaczam, że nie smarowałem i nie lałem wody w te otwory techniczne, a samochód przed mrozami nie był myty...

Frauka - 30 Lis 2018, 11:20

Nigdy nie miałam sytuacji, żebym drzwiami w coś przywaliła dlatego tej opcji nawet nie brałam pod uwagę. Inni natomiast walili w moje poprzednie auto jak w bęben. Aż mnie serce boli jak pomyślę, że moja fiesta na pewno kiedyś dostanie drzwiami. Gdy patrzyłam na filmikach jak ten mechanizm działa to pierwszą moją myślą (jestem praktyczna) było "A co jak to się zepsuje i się nie schowa"?. :P
Maciej87 - 30 Lis 2018, 11:34

Myślę, że system ten jest dobry w przypadku, gdy z tyłu jedzie dziecko. Czasami rodzic pewnie nie zdąży chwycić za klamkę żeby otworzyć swoje drzwi a dziecko już wali swoimi drzwiami w auto stojące obok i wychodzi ;) Myślę, że za kilka lat, kiedy mój syn podrośnie i o ile ten system będzie jeszcze działał przyda się na pewno, bo młody pewnie nie jeden raz szybciej otworzy drzwi ode mnie. Chyba, że zablokuję drzwi przyciskiem i po dojechaniu na miejsce przed odblokowaniem powiem mu, że nie ma wychodzić sam.
Wojtek Wawa - 30 Lis 2018, 16:16

Ja nigdy tego systemu blokowania tylnych drzwi nie włączałem... bo bałem się, że przy jakimś tragicznym wypadku go nie otworzą. Szansa minimalna.
Ale fakt, door edge wziąłem głównie z myślą o dziecku... a to mi uciekły na wietrze drzwi w innym samochodzie, nie jemu, bo tak uważa (przyuczony od małego:-)

msky - 19 Gru 2018, 09:20

UPDATE:

Finał sprawy jest dość zabawny - można to reklamować i wymienią na gwarancji.
Zamówili część i zaprosili an wymianę i smarowanie systemu we wszystkich drzwiach.

Podobno to dość częste uszkodzenie przy morzach...

Wojtek Wawa - 19 Gru 2018, 16:04

A widzisz, smarowanie. Ja w pierwszą dobę zrobiłem Fieście pełną konserwację, zapewne to sprawia, że u nas ten system dobrze działa już w drugą zimę. W drzwi też przecież coś psikali.
msky - 28 Sty 2019, 10:16

Nadal czekam na wymianę już obu protektorów w przednich drzwiach.
Przy -18 st.C odpadł od strony kierowcy, sam po lekkim dotknięciu drzwiami.

Co ciekawe serwis obu tylnych plastików pomógł. Nie zamarzły i nie uszkodziły się.

WMboost - 19 Paź 2019, 19:56

Ciekawe, czy Ford coś poprawił w ich działaniu. Zamówiliśmy właśnie z tą opcją i po lekturze tego wątku mam wątpliwości, czy słusznie zrobiliśmy. :sad:
Wojtek Wawa - 30 Paź 2019, 20:04

Minął kolejny rok i z door edge protectorów jesteśmy bardzo zadowoleni. Polecam.
msky - 7 Lis 2019, 21:49

Wojtek Wawa, spoko ja czekam na pierwszy przymrozek :)
Maciej87 - 13 Lis 2019, 23:09

Fiesta żony będzie przechodzić 3 zimę i oby Door Edge Protector dalej spisywał się tak jak do tej pory ;)
msky - 16 Lis 2019, 15:16

Nie musiałem długo czekać :D
13.11 miał miejsce dość intensywny deszcz, a potem wisiała gęsta mgła - taka aura 9 st. C
Wyjechałem z pracy, wysiadam po sklepem zamykam drzwi (jest ciemno) słyszę trzask... Już wiem co jest grane, oczywiście wszytko ułamane, ale tym razem tak, że nie da się nawet schować tej prowadnicy, ani zamknąć drzwi. Wepchnąłem palcem i wskoczyło. Dlaczego tak się dzieje to nie mam pojęcia. Wszystko było smarowane czymś białym przez ASO (pewnie sylikon).

Tym razem napiszę do centrali Ford i zapytam co dalej zwrot 850 zł i instalacja zaślepek czy dalej gramy w rosyjską ruletkę... ;-(

Mars - 17 Lis 2019, 05:29

Massakra, od samego początku tego nie chciałem i widzę, że to był dobry wybór. Chyba tylko Wojtek chwali... Walcz o zwrot kasy i zaślepki. Z czasem będzie tylko gorzej...
WMboost - 17 Lis 2019, 15:22

Mars napisał/a:
Massakra, od samego początku tego nie chciałem i widzę, że to był dobry wybór. Chyba tylko Wojtek chwali... Walcz o zwrot kasy i zaślepki. Z czasem będzie tylko gorzej...

U mnie w ciasnym garażu na 2 auta system się sprawdza - opieranie drzwi o ścianę chroni ich krawędzie. Nie żałuję tej opcji.

msky - 17 Lis 2019, 21:36

WMboost, właśnie u mnie się sprawdziło klika razy, ale już mam kolekcję urwanych protektorów 3 sztuki...
Ford jest fajny, ale przez takie szczegóły odechciewa się wizyty w ASO. Taki syf jaki zostawili to w życiu nie widziałem. Kierownica umazana w jakimś oleju, podsufitka brudna z trzema paluchami.
Ale umyli auto z zewnątrz... a było czyste.

Wojtek Wawa - 2 Gru 2019, 14:12

Mars napisał/a:
Massakra, od samego początku tego nie chciałem i widzę, że to był dobry wybór. Chyba tylko Wojtek chwali... Walcz o zwrot kasy i zaślepki. Z czasem będzie tylko gorzej...


Raczej wyłącznie msky na nie narzeka, inni chwalą.

Współczuję msky, wg mnie ma ASO gorsze niż ja. Może posmarowali czymś wrażliwym mocno na temperaturę - nie mam pojęcia co zrobili, ale raczej nie rozwiązali problemu.

msky - 30 Gru 2019, 11:56

Dziś do końca połamała się prowadnica od drzwi kierowcy. Trochę mrozu i przy zamykaniu odpadła cała końcówka. Tak więc na 100% posmarowano jakimś towotem reagującym na wilgoć i mróz.
Znajomy ma ST i nocuje pod chmurką - żadnych problemów.
Oczywiście pojadę z tym jak zwykle na gwarancję :)

Zygfrydek - 15 Sty 2020, 13:21

Jutro jestem umówiony na wymianę tego ustrojstwa w obu tylnych drzwiach.
Najpierw próbowali mi wcisnąć że tak to działa i że przyjechałem niepotrzebnie :plask: ale jak gościu sprawdził na hali i sam przytrzasnął tę gumę drzwiami to mocno się zdziwił. Musieli sprowadzać te części z Niemiec...Z ciekawości poszperałem i znalazłem na eBayu po około 47 funtów za sztukę na tył i 38 za sztukę na przód.

Co najlepsze serwisant powiedział w przednich drzwiach też są do wymiany ale nie mogą tego wymienić razem przy jednej wizycie...(????) Tylko osobno tył i osobno przód. Bo Ford nie uwierzy że w jednym czasie to się spier... i na przodzie i na tyle... No co za bezsens!
"Na szczęście" w czasie oczekiwania na części do tylnych drzwi z przodu system nie zadziałał prawidłowo i poprzez przytrzaśnięcie urwała się cała ta guma...
Także będzie wymiana we wszystkich drzwiach. Oczywiście w ramach gwarancji.

msky - 15 Sty 2020, 21:12

Zygfrydek, Łączę się w bólu. Z tyłu u mnie nikt nie jeździ, więc nawet drzwi nie otwieram.
Mam już kolekcję tych protektorów...

Pomyślałem ostatnio, że wyjściem jest ich demontaż na stałe i zwykła zaślepka.
Qwra trafia za każdym razem, kiedy zamykam drzwi...

BRUNNER - 16 Sty 2020, 08:41

ciekawe co będzie jak Wam się skończy gwarancja...
msky - 26 Sty 2020, 15:20

BRUNNER, 6 lat gwarancji za 1 zł ... po 4 latach przesiadam się na coś PHEV, kusi KIA nawet tania, a da się jeździć na samym prądzie...

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group