Forum FiestaKlubPolska -

Hyde-Park - ogólne zmulanie kompa

kuba87 - 13 Wrz 2014, 23:50
Temat postu: ogólne zmulanie kompa
gdzie w windowsie 8 znalezc cos takiego jak oczyszczanie dysku? :D komp nowka, ASUS X551m
Freeman - 14 Wrz 2014, 00:43

Nie trzymaj plików na pulpicie. Pousuwaj z autostartu niepotrzebne programy wywal programy do optymalizacji systemu. Użyj CCleaner. Nie wiem bo nie pamiętam, ale jak klikniesz prawym myszy na dysk i wybierzesz narzędzia to powinno być oczyszczanie dysku.
Parzych - 14 Wrz 2014, 03:36

Freeman napisał/a:
Nie trzymaj plików na pulpicie.
A skróty na pulpicie mają jakiś wpływ na zamulanie :?:
kuba87 - 14 Wrz 2014, 09:53

wlasnie ze nie mam nic poinstalowane, ino troche muzyki, i pare filmow na dysku :D
Freeman - 14 Wrz 2014, 14:06

Parzych napisał/a:
A skróty na pulpicie mają jakiś wpływ na zamulanie
Skróty mogą być. Do folderów i do plików.
Freeman - 14 Wrz 2014, 14:07

Skanowałeś antywirusem? Odpal menedżera procesów i popatrz co tam działa.
Parzych - 14 Wrz 2014, 14:30

Freeman, a do gier i programów :?:
Puff - 14 Wrz 2014, 15:20

Wklep to w okienku "uruchom" (klawisz Windows+R)

Kod:
tasklist /V /FO CSV > c:\tasklist.txt


Podeślij ten plik lub link do niego, ew. możesz też wkleić tu w ramce <code>.

Freeman - 14 Wrz 2014, 19:41

Parzych, skróty ogólnie nie szkodzą. Obojętnie do czego są.
kuba87 - 14 Wrz 2014, 21:25

a gdzie w 8 jest okienko uruchom :D , puki co oczyscilem dysk ze smieci :P
najwiecej to przegladarka muli, na fejsbuku

Puff - 14 Wrz 2014, 21:31

Cytat:
a gdzie w 8 jest okienko uruchom :D

Cytat:
Wklep to w okienku "uruchom" (klawisz Windows+R)

kuba87 - 14 Wrz 2014, 21:36

wyswietla sie okienko ale za chwile znika :P
Puff - 14 Wrz 2014, 22:08

jak wpiszesz komendę i pacniesz enter, to się stworzy plik na C:\
to normalne, że okienko się znika tak szybko jak się pojawiło

kuba87 - 14 Wrz 2014, 22:24

no dobra zniknie i co dalej?
Puff - 14 Wrz 2014, 22:33

Chryste Panie, Kuba, napisałem posta dziś o 15:20, przecież nie będę Ci każdej linijki kopiował i pisał: "patrz, tutaj napisałem co masz zrobić, zrób to!" :D Nie wiem co bierzesz, ale odstaw ten towar chłopie :P
kuba87 - 14 Wrz 2014, 22:40

a jak sie bedzie nazywac ten plik co mam go tu wstawic? sorka ale jestem laikiem jesli chodzi o komputery
mam dobrego dostawce :-P
ostatnio zmieniane pliki to TASKS w katalogu windows i prefeth rowniez w windows

TSRules - 14 Wrz 2014, 23:39

laptopowe dyski z reguły są wolne (plus jak zgaduję windows z oprogramowaniem producenta) więc nie ma co liczyć na demona prędkości, ja zmieniłem w kompach zwykłe dyski na SSD i mam pińcet skrótów, śmieci, progsów i nic nie muli, droga zabawka ale warto.

oczyszczanie dysku nie wiele zmieni, czy defragmentacja systemowym programem tylko pogorszy sprawę, ja korzystałem z PerfectDiska, ale jak ktoś ma jedną partycje i napchane 50GB danych to trochę potrwa porzadkowanie

jak przeglądarka muli to może masz jakieś poinstalowane dodatki (nie zawsze świadomie) odinstaluj i zainstaluj ponownie np. firefoxa czy operę, zobacz czy jest różnica

kuba87 - 14 Wrz 2014, 23:43

mam chrome zainstalowane, i modem usb z programów z poza mikrozonka a poza tym jest czysty.
Chrome dlatego że podobno jest lepszy od firefoksa

Puff - 15 Wrz 2014, 00:06

kuba87 - tasklist.txt, będzie siedział na głównej partycji (C:)
TSRules - 15 Wrz 2014, 18:02

ja bym sprawdził w menadżerze zadań co pobiera największe zasoby pamięci i procka może tam jest odpowiedź (na pasek start prawy i tam jest)
DemptD - 15 Wrz 2014, 18:51

TSRules, leze i kwicze :rotfl: czytasz ten temat w ogóle? :rotfl: co Pufcio kazał mu zrobić?
kuba87 - 15 Wrz 2014, 19:20

ja w glownym katalogu C: nie widze zadnych plików .txt...
Puff - 15 Wrz 2014, 22:21

Kod:
tasklist /V /FO CSV > %USERPROFILE%\Desktop


Spróbuj tak, bo te nowsze (>7) windy czasem po prostu nie wykonają czegoś, jeśli im się to nie widzi, nie informując w ogóle, że niczego nie zrobią. Po wykonaniu powyższego powinieneś dostać plik na pulpicie.

kuba87 - 15 Wrz 2014, 22:24

i nic :D
system win 8 64bit :P

Puff - 15 Wrz 2014, 22:27

http://support.microsoft.com/kb/2732840/pl
kuba87 - 15 Wrz 2014, 22:31

dalej nic :D , wyswietlilo sie tyko okienko DOSa na chwilę ale było puste
Puff - 15 Wrz 2014, 22:41

Wejdź w "uruchom", wpisz
Kod:
cmd
, potem wklej/przepisz poprzednią komendę, pacnij enter i daj znać co wypisało. :)

kuba87 - 15 Wrz 2014, 22:43

na to: tasklist /V /FO CSV > %USERPROFILE%\Desktop odmowa dostepu
na to: tasklist /V /FO CSV > c:\tasklist.txt także odmowa dostępu :D

DemptD - 15 Wrz 2014, 22:51

wywołaj Metro -> wpisz 'Wiersz poleceń' potem kliknij prawym 'Uruchom w trybie administratora' czy jakoś takoś i potem wklep to od Pufa
Puff - 15 Wrz 2014, 22:52

<facepalm>

Nie wiem jak to jest w ósemce rozwiązane, więc dam gotowy sposób.

utwórz na pulpicie skrót, wpisz jako program "CMD", przeklikaj aż skrót się utworzy; prawoklik na tym i zaznacz w opcjach "uruchom jako administrator" - odpal, wklep komendę z tasklistem, pacnij enter

powinno iść bez problemu

swoją drogą - idiotyzm nowych windowsów chyba zawsze będzie mnie zaskakiwał...


EDIT: DemptD też dał metodę widzę, zrób jak Ci będzie wygodniej

kuba87 - 15 Wrz 2014, 22:54

e co? :D

[ Dodano: Pon Wrz 15, 2014 22:57 ]
na usera odmowa dostepu, na tasklist nic sie nie dzieje

DemptD - 15 Wrz 2014, 23:05

:rotfl:

krok po kroku :D
jesteś na pulpicie
naciskasz na klawiaturze znaczek łindołsa
otwieraja sie kafelki
wpisujesz po prostu z tylka na klawiaturze: wiersz poleceń
z boku Ci sie wyswietla okienko wyszukiwania itd
najezdzasz kursorem na wiersz polecen
klikasz prawym przyciskiem
wybierasz z opcji 'uruchom jako administrator' albo 'uruchom w trybie administratora'
okienko sie otwiera
wklepujesz to co podal Pufcio

kuba87 - 15 Wrz 2014, 23:59

Pufcio cos tam porobil ale przegladarka nadal muli... :sad:
vegetagt - 16 Wrz 2014, 00:02

Pufcio napisał/a:
Podeślij ten plik lub link do niego, ew. możesz też wkleić tu w ramce <code>.


:P

Puff - 16 Wrz 2014, 00:08

vegetagt - wlazłem zdalnie na kompa i mogę powiedzieć tyle - demon to z tego lapka nie jest, a samo "zamulanie" netu może wynikać tak z kulejącego procesora, któremu sporo dokłada antywir (bo 4GB ramu jest, więc to nie przyczyna problemów), jak i z szarpiącego transferu (kolega jedzie na modemie komórkowym). Ja tam nie odczułem, żeby straszliwie muliło, ale mogę mieć inne wrażenia. :)

Niestety obstawiałbym bardziej procesor - obecne przeglądarki wymagają cudów w tym temacie i netbooki i słabsze laptopy zwyczajnie się krztuszą...

kuba87 - 16 Wrz 2014, 00:13

no ale bylo dobrze i sie zesrało :P
Puff - 16 Wrz 2014, 00:15

Chrome sam z siebie praktycznie nie dysponuje dodatkami. To dość szybka przeglądarka, więc jak twierdzisz, że net Ci muli, to sprawdź ile Ci leci na speedteście (speedtest.net) i daj znać. :)
kuba87 - 16 Wrz 2014, 00:16

hmm spoko, pobiere i nadrukuje, a tymczasem spadam :P
TSRules - 16 Wrz 2014, 11:19

Cytat:
TSRules, leze i kwicze :rotfl: czytasz ten temat w ogóle? :rotfl: co Pufcio kazał mu zrobić?


ja też leżę bo moja metoda jest prostsza jak widać ...

co do procka to ja matce kupiłem acera e720 (ogolnie padaka - dualcore 2Ghz, 2GB ram) za 500zł używkę, wrzuciłem SSD intelka z morele w promo za 99zł i sprzęt popindala lepiej od niejednej nówki ze zwykłym dyskiem, jedyny minus to pojemność dysku, tylko 30GB ale system ładuje się w kilka sekund po biosie i wszyscy zadowoleni
ja obstawiam cieńki net i właśnie dysk, pewno w tle doczytuje dane kilka progsów i zmulenie jest, bez optymalizacji usług pewnie będzie coraz gorzej, czyly proza życia

Puff - 16 Wrz 2014, 14:23

TSRules napisał/a:
ja też leżę bo moja metoda jest prostsza jak widać ...

Prostsza? No to jedziemy:
1) Kolega ma Win8 na tym lapie. Jak chcesz na dysku 30GB zmieścić coś poza systemem i absolutnie podstawowymi programami?
2) Skąd wiesz, że dysk da się wymienić bez utraty gwarancji?
3) Jak możesz zakładać, że ktoś nie ma nic lepszego do roboty niż wydawanie hajsu na nowy, kupiony przed chwilą sprzęt?

Czy dysk jest obciążony czy nie, da się to sprawdzić patrząc na jedną kolumnę w każdym performance monitorze. A dysk nie jest obciążony - sam to sprawdzałem. Za to proc przy lekkim obciążeniu płacze jak Najman klepiący matę. Zwykły serwer audio potrafi go obciążyć na >20%. Dorzuć do tego kiepsko zoptymalizowanego AV (Kasper) i nagle się okazuje, że ponad 50% mocy procesora leci w powietrze przy odtwarzaniu "empetrójek".

Żeby nie było wątpliwości - procesor pracował pełną parą, podłączony do ładowarki, więc można wykluczyć ograniczanie wydajności, jak to nieraz ma miejsce przy pracy na baterii.

TSRules - 16 Wrz 2014, 23:25

przecież ten post nie był do ciebie więc o co spina ?

dysk dałem tylko jako przykład, za 155zł był też 80GB ...
można zwykle wymienić bez utraty gwarancji chociaż oczywiście zależy to od danego lapka

jak proc płacze przy lekkim obciążeniu to ewidentnie jest coś nie tak to chyba oczywiste, u mnie norton, winamp, firefox max 20-30%
a jak proc jest obciążony to może sprawdzić procesy co go obciąża ? wystarczyło zlukać zakładkę procesy i wszystko jasne (obciążenie chwilowe-stałe)

zwykle wygląda to tak że otworzenie przeglądarki\strony\karty progsa, odwołanie do dysku, dysk mieli (losowy odczyt-fragmentacja) i pół minuty leci na spokojnie, montowałem SSD w niejednym kompie i to z podstawowym SATA i różnica masakryczna, to tak na boku wspominając (nie namawiam ale i nie odradzam)

Puff - 16 Wrz 2014, 23:41

TSRules napisał/a:
przecież ten post nie był do ciebie więc o co spina ?

Bo jak widzę takie teksty, to ciężko mi obok tego przejść obojętnie...

TSRules napisał/a:
jak proc płacze przy lekkim obciążeniu to ewidentnie jest coś nie tak to chyba oczywiste, u mnie norton, winamp, firefox max 20-30%

SOA#1: "dziwne, u mnie działa" - a może tak warto byłoby się zainteresować jaki to proc?

TSRules napisał/a:
a jak proc jest obciążony to może sprawdzić procesy co go obciąża ?

Pufcio napisał/a:
Zwykły serwer audio potrafi go obciążyć na >20%.

kuba87 - 17 Wrz 2014, 08:04

ej no ale nie spinajcie się, to jest nowy komputer i podejrzewam że sam coś tu napaskudziłem :) pewnie nieświadomie, zauważyłem że przeglądarka najwięcej muli jak mam fejsbuka otwartego, jest coś jakby strony się "zamrażały" no i pobrałem też patch z j.PL z mikrozonka, no i jak mówie zaczęło się to z dnia na dzień tak o.
TSRules - 17 Wrz 2014, 10:46

Pufcio napisał/a:
Bo jak widzę takie teksty, to ciężko mi obok tego przejść obojętnie...


to masz problem, ja nie :ok:

co do proca to jeszcze nie tak dawno ludzie działali na jednordzeniówkach i też żyli

kuba87 to na fejsie teraz jest autoodtwarzanie filmików\odnośników więc możliwe że przez to muli, a nie masz tam jakiego kumpla jakiego co by ci podejrzał co i jak ? dla średnio obeznanego kwestia spojrzenia w menadżera zadań

Freeman - 17 Wrz 2014, 10:52

Pufcio chyba już zajrzał zdalnie.
Puff - 17 Wrz 2014, 11:55

TSRules napisał/a:
to masz problem, ja nie

Problem ma ten, kto nie umie się z czymś uporać i po kupnie nowego lapa dostaje rady typu "weź se kup dysk" albo "ludzie działali na jednordzeniówkach i też żyli". :)

Freeman napisał/a:
Pufcio chyba już zajrzał zdalnie.

Yep, przedwczoraj, co widać w poście z wczoraj o 0:08:
Pufcio napisał/a:
vegetagt - wlazłem zdalnie na kompa

kuba87 - 17 Wrz 2014, 12:13

a tera tak se mysle że mikrozonk nie bez powodu zrobił update na win 8.1 może 8 jakaś niedorobiona jest albo co? :myśli:
Puff - 17 Wrz 2014, 12:24

kuba87 napisał/a:
a tera tak se mysle że mikrozonk nie bez powodu zrobił update na win 8.1 może 8 jakaś niedorobiona jest albo co? :myśli:

Pomijając wciśnięte na siłę Metro, które część ludzi znienawidziła i z tego powodu przestała używać "ósemki", to MS nie robi service packów już jako-takich. Wszedł większy update, dodał więcej opcji i tyle. Kiedyś takie zmiany się robiło przez wypuszczenie SP, no ale "postęp"... Poza tym strategie marketingowe się zmieniają... długo by gadać :)

TSRules - 17 Wrz 2014, 12:29

Pufcio napisał/a:
Problem ma ten, kto nie umie się z czymś uporać i po kupnie nowego lapa dostaje rady typu "weź se kup dysk" albo "ludzie działali na jednordzeniówkach i też żyli".


problem raczej w tym że wszedłeś zdalnie iiii ... nadal nic nie wiadomo :-P

kuba87 - 17 Wrz 2014, 17:06

a czy ma wpływ jakiś to że przeglądarka i flaschplayer są 32 bitowe a system mam 64 bit?
Puff - 17 Wrz 2014, 17:28

Niet, żadnego.
AccessX - 17 Wrz 2014, 21:49

czytam i czytam ten temat i ...

1. Od samego początku Ci muli komputerem? Czy dopiero po pewnej instalacji jakiegoś oprogramowania?
2. Syf śmieci i dziadostwo - skanowałeś komputer pod kątem wirusów,trojanów,robaków itp?
3. Gwarancja gwarancją ale, znajdź kolegę co Ci zainstaluje Windows 7 i śmigaj na tej jedynej póki co słusznej wersji Windowsa. Windows 8 nigdy nie był i mimo pewnych dodatków (w wer. 8.1) nie będzie systemem do codziennej pracy dla użytkownika zwykłego komputera/laptopa (nie mówię o dotykowcach).
4. Windows 8 jakoś można.... ale Windows 7 pewnie i bezproblemowo zoptymalizujesz. A kwestia powolnych dysków twardych itp to pi3r...nie kotka za pomocą młotka.

kuba87 - 17 Wrz 2014, 23:23

to sie zrobiło z dnia na dzień, wcześniej chodził jak burza az byłem zdziwiony ze tak predko komputer moze cos robić. tak, skanowałem antywirem, czyszczenie dysku itd. ponad 3 gb smieci wywaliłem głównie aktualizacji, niestety poprawy nie ma.
TSRules - 17 Wrz 2014, 23:28

zasadniczo jak z dnia na dzień to można było pyknąć przywracanie systemu i tyle

a ósemka nie jest zła, prócz kafelków to nawet szybsza od siódemki ...

kuba87 - 27 Wrz 2014, 19:01

problem jest z silver lightem bo przegladarka wywala awarie owego
TSRules - 28 Wrz 2014, 11:10

to odinstaluj, najwyżej kilku filmików z interii nie obejrzysz ;)
kuba87 - 28 Wrz 2014, 11:58

ale filmów nie ogladam na yutubie tutej:P

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group