Forum FiestaKlubPolska -

Przed zakupem - [MK7] Zakup podłokietnika - porady, sugestie, opinie.

jaacek - 10 Sty 2013, 12:08
Temat postu: [MK7] Zakup podłokietnika - porady, sugestie, opinie.
Witam wszystkich!
Mam mały dylemat, chciałbym zamontować w 3 drzwiowej fieście podłokietnik widziałem kilka na allegro sprzedawanych jako dedykowane ale pytanie czy jest coś takiego jak orginalny podłokietnik w fieście mk7? Jesli nie to jaki kupić ?
dzięki!

Parzych - 10 Sty 2013, 15:07

Zagadnij do Grześka646, kupił i zamontował oryginalny... :yes:
MisiekT - 10 Sty 2013, 15:30

oryginalny to nie to samo co "kupiony w ASO"
no chyba ze ja o czyms nie wiem i pojawilo sie cos z logo Forda :-P

grzesiek646 - 10 Sty 2013, 19:41

u mnie na pudełku i od spodu jest nabite logo. Aczkolwiek na jakimś zagranicznym forum widziałem "też" oryginalne i były całkiem inne niż mój także chyba nikt do końca nie wie jak wygląda ten "prawdziwy" fordowski :)
MisiekT - 10 Sty 2013, 20:24

ooo, jaki nr czesci?
grzesiek646 - 10 Sty 2013, 20:30

Panieee :V: zapraszam do mnie sobie odkręcić i zobaczyć od spodu :)
MisiekT - 10 Sty 2013, 20:43

rachunek albo zamowienie sprawdz, tam bede odkrecal :)
grzesiek646 - 11 Sty 2013, 01:49

zamówienie było na tel :p rachunek hmmm ? może coś gdzieś jest ale to wymaga poszukiwań :)
jaacek - 12 Sty 2013, 12:34

http://moto.allegro.pl/po...2914157938.html
A taki? warto czy lepiej sobie darować?

wojtek_10101 - 13 Sty 2013, 12:14

Też się zastanawiam, niestety nie bywam w Wa-wie żeby podjechać to "obczaić.
Zgodnie z prawem możesz w ciągu 10 dni odesłać jeśli się nie spodoba (pod warunkiem, że nie odbierzesz tego w siedzibie). Stracisz tylko koszty przesyłki.

jaacek - 15 Sty 2013, 18:01

Mam niby tą firmę zaraz pod nosem, więc juto podjadę zobaczyć jak to jest wykonane i zdam relację :)
Robson - 22 Sty 2013, 23:48

Jaacek, masz jakieś info odnośnie tego podłokietnika? Chce sobie taki sprawić i przyznam, że cena jest kusząca. :fox: pozdrawiam
Grucha - 27 Sty 2013, 10:46

Wiem że nie każdemu cenowo podejdzie, ale np angole lubują się w podłokietnikach od boomeranga.

Boomerang XT
http://www.ebay.co.uk/itm...=item19d806b44f

jaacek - 27 Sty 2013, 15:59

Robson napisał/a:
Jaacek, masz jakieś info odnośnie tego podłokietnika? Chce sobie taki sprawić i przyznam, że cena jest kusząca. :fox: pozdrawiam

Cena 139zł
Więc z plusów jest
*cena
*bardzo prosty montażw fabryczne miejsce
*kolor plastiku jest bardzo zbliżony do orginalego tunelu
*wygodna regulacja stanowi dobry punkt podparcia między łokciem a kierownicą.
*plastiki nie trzeszczą( jak narazie)
z minusów
*całość na samym początku strasznie się świeci, trzeba go dobrze wytrzeć wtedy się nie świeci jak psu jaja.

Ogólnie jak za te pieniądze to bardzo dobry zakup wygląda jak fabryczny i jest mega praktyczny bo w wiekszości fiest mk7 nie ma fabrycznie podłokietnika. Jak mi sie uda to wieczorem dodam zdjęcie :)

maciek127 - 27 Sty 2013, 16:47

jaacek, jak jest z montażem , trzeba coś dziurawić?
ptr - 14 Lut 2013, 19:28

ja również jestem ciekawy gdyż nie wiem czy warto, jak kupiłeś, zamocowałeś to może podeślij jakieś zdjęcia...

pzdr

blood_brother - 15 Lut 2013, 02:50

Ostatnio wujek odbierał z salonu nową Fiestę i ma podłokietnik, niby fabryczny, ale nie jest sygnowany logiem forda. Tzn, pan handlowiec powiedział, że nie ma dedykowanego do Fiesty podłokietnika, ale coś wymyślą i wymyślili.
grzesiek646 - 15 Lut 2013, 14:05

jaacek, wrzuć fotooo !
bartikrasnik - 23 Kwi 2013, 13:53

Mam taki dedykowany pasuje w zaokrąglenia końca tunelu a robi się małe dwie dziurki wkrętem tak ze po demontując tego nie widać.
zalety:
wysokość jast identyczna z podłokietnikiem na drzwiach, tak ze majac 2 łokcie nie odczuwana jest różnica.
wysunięty na max długość nie przeszkadza w zmianie biegów i zaciąganiu recznego.
wady:
trochę sie kibocze (pomyśle nad usztywnieniem tunelu przykręcając go do śrub od siedzenia).
ze tak mam w MK6

ptr - 23 Kwi 2013, 16:18

bartikrasnik, czy podłokietnik jaki zamontowałeś to ten http://allegro.pl/podloki...3144932617.html ? Jeżeli tak to czy tunel w mk6 nie jest troszkę inny niż w mk7? Ja właśnie zastanawiam się nad takim jak przesłałem ale na forum sam widzisz jaki jest "młyn" w tym temacie jak i w innych sensowniejszych pytaniach
bartikrasnik - 23 Kwi 2013, 17:52

patrząc na ten tunel jest solidniejszy niz w MK6. W moim to i bez łokietnika nie jest sztywno bo mocowanie gdzieś bliżej przodu i szerokość mocowania na tunelu to kolo 8-10cm szerokości. polecam poruszaj reką te mocowanie jak ma delikatne ruchy to sie nie przejmuj umnie sa spore ale nie to ze lata mi bezwładnie podłokietnik ale to ze niewielka siła a odchyla go na boki. Nie piszczy nie dzwoni i nie lata podczas jazdy to u ciebie powinno być lepiej
ptr - 23 Kwi 2013, 22:39

Rozumiem za zamontowałeś podłokietnik taki jak przesłałem w linku kilka postów powyżej. Mógłbyś zatem wrzucić jakieś zdjęcia ?
Parzych - 23 Kwi 2013, 23:23

ptr napisał/a:
Rozumiem za zamontowałeś podłokietnik taki jak przesłałem w linku kilka postów powyżej.
Jak sobie wyobrażasz montaż podłokietnika dedykowanego do MK7 w MK6 <???> Z profilu kolegi bartikrasnik wynika, że zamontował taki: http://allegro.pl/podloki...3178288038.html
Luzak - 24 Kwi 2013, 21:22

kup, zalóż, zrób zdjecia i ocenimy :)
maciek127 - 9 Maj 2013, 13:20

byłem dzisiaj w ASO i oglądałem nowe Fiesty, bogatsze wersje miały coś takiego jak nadbudówka do tunela środkowego a na tym był podłokietnik i lepszej jakości cup holdery, widziałem biedniejszą wersje Fiesty tak samo jak wcześniejszej wersji więc myślę że nie będzie problemu z założeniem tego.
Niestety nie wiem ile to kosztuje bo byłem zajęty innymi sprawami. Ale jak coś to popytam poniedziałek-wtorek





już wiem jak się to nazywa "Centralna konsola – z 2 uchwytami na kubki z poświetleniem i podłokietnikiem", cena 370 kupując nowy samochód.

Kruszon - 9 Maj 2013, 16:28

Jest cos takiego, myslalem nawet nad tym jak wyszedl poliftowy i zobaczylem ze to bedzie ale tweirdze ze jest on krotki i nie praktyczny w porownaniu do tego co mam teraz
grzesiek646 - 10 Maj 2013, 18:42

na ten tunel środkowy poluje już dłuższy czas na allegro ale poki co cisza. maciek127, zorientuj się jak cenowo wygląda sprawa jeśli chciałoby się normalnie dokupić w ASO
maciek127 - 10 Maj 2013, 19:28

jak w poniedziałek pojadę na polerkę lakieru popytam się, też się napaliłem :-)
Luzak - 11 Maj 2013, 11:16

Kruszon napisał/a:
Jest cos takiego, myslalem nawet nad tym jak wyszedl poliftowy i zobaczylem ze to bedzie ale tweirdze ze jest on krotki i nie praktyczny w porownaniu do tego co mam teraz

Ty masz ten dedykowany z alledrogo?
Zapodaj foty jak wygląda ten twój

Kruszon - 11 Maj 2013, 15:05

Ja mam kupiony w ASO, wiec najprawdopodobniej dedykowany przez Forda

maciek127 - 13 Maj 2013, 15:50

grzesiek646 napisał/a:
na ten tunel środkowy poluje już dłuższy czas na allegro ale poki co cisza. maciek127, zorientuj się jak cenowo wygląda sprawa jeśli chciałoby się normalnie dokupić w ASO


byłem, ale nic ciekawego się nie dowiedziałem. Tyle że za 550zł można kupić Fordowski podłokietnik lub węgierski zamiennik za 300zł wygląda tak samo jak te na allegro.
Nic w bazie danych odnośnie takich tuneli z podłokietnikiem


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group