Forum FiestaKlubPolska -

LPG - [MK3] Ile jest warta używana instalacja

szuwar - 29 Maj 2012, 17:55
Temat postu: [MK3] Ile jest warta używana instalacja
Witam,
moja fiestka pojdzie prawdopodobnie do jakiegos handlarza lub na złom. Mam pytanie odnośnie instalacji gazowej. Ile możę być warta cała instalacja z butla 40litrow? Ma jakies 2 lata chyba. Jaka moge zawolac cene z tym ze klient musialby sam po nia przyjechac i sobie zdemontowac?

Pontoniento - 30 Maj 2012, 00:51

normalnie instalacje uzywana mozna kupic nawet za 700 zl i taniej, zalezy od stanu, mi chciali sprzedac instalacje ktora podobno przejechala 10 tys. km i bez butli sekwencje za 1500 zl.

Skoro masz instalacje na monowtrysk najprostsza, to juz tylko zalezy od firmy ale trzeba wziac pod uwage chocby to ze ja za nowa Landi i elemwnty BRC dalem 1500, wiec mysle ze ok 600 zl mozesz krzynac, ale watpie zeby komukolwiek za tyle chcialo sie to demontowac samemu...

JoeMix - 30 Maj 2012, 06:57

Pontoniento napisał/a:
Skoro masz instalacje na monowtrysk najprostsza
To jej koszt to koszt butli + pierdoły typu zawory i tak dalej, nowa elektryka kosztuje 20 zeta (bez emulatorów),,, reduktor to loteria, jak wyschnięty to do regeneracji raczej, wszystkie rurki wypadało by nowe przy montażu dać,,,
zdaszek - 30 Maj 2012, 22:47

Jak dostaniesz 300zł to będzie dobrze. Za wyciągniętą z auta.
Jak ktoś ma sobie to sam wyjmować to wątpię czy to opylisz, chyba że gimnazjalistom jakimś...

szuwar - 31 Maj 2012, 17:09

eh... w takim razie pojdzie chyba w calosci do jakiegos handlarza... az zal bo butla pelna gazu :)
zdaszek - 1 Cze 2012, 19:47

To może go wyjeździj zamiast komuś za free oddawać :hahaha:
szuwar - 3 Cze 2012, 01:48

Gdybym potrafił Fiestke odpalić to bym wyjezdzil i pewnie jej jeszcze nie sprzedawał :)
mamrot - 3 Cze 2012, 22:01

szuwar: to może opisz, dlaczego nie możesz odpalić, co zdarzyło się i spowodowało brak możliwosci uruchomienia silnika.
diablusia - 9 Cze 2012, 19:50

też proponuje Żebyś napisał dlaczego nie odpala moja trzy lata temu stała od września do marca i też była ZŁOMEM a prosze do dziś służy :)
szynszyl - 10 Cze 2012, 12:29

szuwar napisał/a:
zal bo butla pelna gazu
zadbaj o brak otwartego ognia. zakręć butlę, popuść rurki na zaworze i odkręć odrobinę butlę, uwaga na zimny gaz! . za butlę z papierami (skoro ma 2 lata to zostało jej 8 lat homologacji) kilka zł weźmiesz.
JoeMix - 10 Cze 2012, 19:51

Butle się sprzedaje z gazem :P Przynajmniej ja jak kupowałem to przy takiej samej butli i cenie, wziąłem ta w której była zawartość :P
szuwar - 18 Cze 2012, 19:17

diablusia napisał/a:
też proponuje Żebyś napisał dlaczego nie odpala moja trzy lata temu stała od września do marca i też była ZŁOMEM a prosze do dziś służy :)


nie wiem czemu :) i nie wiem jak to sprawdzic. myslalem ze to rozrusznik, wymienilem i dalej nic a silnikiem kreci. podjechalbym do jakiegos elektryka na holu ale ciezko o holowanie w centrum Wrocławia, musialbym w nocy a nie ma kto mnie podholowac ;] poza tym kolo jest na kapciu a nie mam zapasowego. Nie wiem czy cala ta kwota (kolo, laweta, elektryk) nie przekroczy wartosci fiesty :) :)

regul - 16 Lip 2012, 09:23

ale czy taka wymontowana mozna zastosowac do innego auta? co tam by trzeba było zmienic?
JoeMix - 16 Lip 2012, 09:40

Teoretycznie nie można gdyż elementy LPG są na liście części których nie można sprzedawać jako używane i ponownie montować do pojazdów. http://isap.sejm.gov.pl/D...=WDU20052011666
regul - 18 Lip 2012, 10:16

JoeMix napisał/a:
Teoretycznie nie można gdyż elementy LPG są na liście części których nie można sprzedawać jako używane i ponownie montować do pojazdów. http://isap.sejm.gov.pl/D...=WDU20052011666



a praktycznie jak to sie wtedy odbywa?

dżolero - 18 Lip 2012, 11:10

kupujesz montujesz-jeżeli posiadasz wiedze. jezdzisz taniej, na przegląd demontujesz butle i jedziesz, potem zakładasz i zas rok śmigasz.
regul - 20 Lip 2012, 16:55

to wiecej zachodu niz to warte wydaje mi sie ?
zdaszek - 20 Lip 2012, 21:06

wydaje Ci sie bo masz dizla :V:
jakby Ci zaczął palić 10-11 na 100 to zaraz byś zaczął szukać oszczędności

regul - 30 Lip 2012, 15:31

zdaszek napisał/a:
wydaje Ci sie bo masz dizla :V:
jakby Ci zaczął palić 10-11 na 100 to zaraz byś zaczął szukać oszczędności



no niby tak...

jokka21 - 27 Paź 2012, 09:47

warto w ogole...?
Grax - 24 Sty 2013, 10:32

czyli uzywanej instalacji gazowej nie kupuje się tym bardziej nie zalegalizują jej w samochodzie podczas przegladu dobrze mysle ?? Tylko nowe instalacje ??
AccessX - 24 Sty 2013, 16:24

Grax no skoro nie można montować używanych części z instalacji do innego auta, a taką chce sprzedać "założyciel" tematu to nie można :) .

Z drugiej strony, jakbym u siebie zakładał Gaz to również wolałbym kupić nowe części, zapłacić dużo ale mieć pewność że na którymś zakręcie nie zmienię się w Apollo 13. Oczywiście nowe instalacje itp, też na 100% bezpieczne nie są(jak wszystko), ale jakoś ryzyko jest mniejsze niż z używaną :) .

zdaszek - 27 Sty 2013, 23:29

W tej chwili pozmieniały się przepisy na SKP. Wiem, bo pracowałem tam jakiś czas temu i byłem na bieżąco :)
W tej chwili jeśli macie w aucie lewy gaz, diagnosta nie może nie podbić wam dowodu jeśli tylko auto jest sprawne.
Ma obowiązek was pouczyć, że jeśli w przypadku rutynowej kontroli, policjant zczai się, że macie instalację gazową a w dowodzie jej nie ma, to zatrzymuje dowód i kieruje na badanie techniczne w SKP z kwitkiem w który to jest napisane co diagnosta ma sprawdzić.

Jak pojedziecie na SKP po takiej przygodzie z instalacją w aucie i kwitów dalej nie będziecie mieli, to oczywiście nie dostaniecie papieru, że jest cacy.
Prościej wtedy wyjąć butlę i parownik, wyjąć bezpiecznik od sterownika gazowego (jeśli to sekwencja) i udać się na badanie.
Za miedzianą rurkę pod autem i listwę wtryskową w kolektorze ssącym badania wam nie może nie podbić :ok:

W praktyce wygląda to tak, że butla pod bagażnik, wentylek od tankowania pod klapę i wszystko w temacie.
Jak nie ma klapki, to nadal można założyć wentylek stosowany pod klapkę pod zderzakiem na przykład. Plastikowa zaślepka fi 25 którą można psikąć sprejem pod kolor zderzaka rzuca się mniej w oczy niż duży wentylek jakie zwykle się w zderzakach montuje.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group