Forum FiestaKlubPolska -

Przed zakupem - Światła do jazdy dziennej - jakie polecacie ?

diablo189 - 5 Cze 2011, 19:00
Temat postu: Światła do jazdy dziennej - jakie polecacie ?
jak wyzej :-P jakie polecacie swiatla dzienne? bo zamierzam kupic a niewiem jakie ;/
vegetagt - 5 Cze 2011, 19:31

z homologacją.

http://allegro.pl/swiatla...1637724615.html
Takie mam w jednym autku.

Dają:
+10 punktow do kontroli przez drogówke ( pan jedzie przeciez na halogenach! Ostatnio się nauczyli, ale raz biegł do mnie policjant kontrolujący ruch w przeciwnym kierunku :rotfl: )
+10 do migania swiatlami przez innych kierowcow ( bo przeciez mijania są wyłączone )
+50 zł do portfela - dość często przepalały mi się mijania, ok 2 żarówki rocznie.
-5 do poboru prądu w aucie.
+5 do wyglądu auta, o ile da się ładnie wpasować ;)

i pewnie -0.1 l/100km do spalania względem swiatel mijania, ale to nie sprawdzone :P

diablo189 - 5 Cze 2011, 19:58

ze z homologacja to wiem :) tylko zabardzo sie na tym nie znam a sa rozne diody i rozne firmy oraz wykonanie. chodzi mi o jakies do 150zl o ile w tym przedziale moge sie zmiescic??? <8>
stasiek49 - 5 Cze 2011, 20:29

ja kupiłem z firmy WESEM ,okrągłe na żarówki 12V/21W,w wyszukiwarke wpisz WESEM i wybieraj
mieszko - 5 Cze 2011, 22:38

Temat zbieżny z moim zainteresowaniem więc może ktoś mi wyjaśni : jaki jest sens kupować i montować w samochodzie ww. światła ??? Koszt 200-300 zł, konieczność wymiany żarówek podobnie jak w normalnych a plusy ??? Oszczędność paliwa ???
JoeMix - 5 Cze 2011, 22:39

Ktiś kto pakuje 150 zeta w światła do jazdy dziennej nie wmówi mi że robi to żeby zmniejszyć sapalanie :P
vegetagt - 5 Cze 2011, 22:54

mieszko napisał/a:
konieczność wymiany żarówek podobnie jak w normalnych



mam swiatla dzienne praktycznie odkąd przepis wszedł. Żarówek nie wymieniałem ani razu.

Zresztą, w fieście i w oplu mam żarówki H4, które też od dawna nie były wymieniane i świecą, a w fabii są H7, które przepalały się jak głupie ( i dlatego dostała swiatła do jazdy dziennej )

mieszko - 5 Cze 2011, 23:05

OK, a kiedy zrekompensuje Ci się koszt świateł ???
vegetagt - 5 Cze 2011, 23:12

No to zalezy od ceny świateł ;)

Moze kupić najtańsze z homologacją za 30zl, które zwrócą się po pierwszym zakupie sensownego kompletu żarówek do swiateł mijania.
Do tego przepisy pozwalają, by światłą dzienne paliły się bez pozycji tylnych, więc odpada też ewentualna konieczność ich wymiany.

I w ogole wydaje mi się, swiatla z mojego linka kiedyś chodziły po 130-170zł :-P

Parzych - 6 Cze 2011, 00:52

W chwili obecnej, to ja widzę sens tylko LEDów jako dzienne, bo tylko LEDy ciągną mniej prądu od żarówek... gy
diablo189 - 6 Cze 2011, 17:41

wlasnie chodzi o swiatla ledowe a nie jakies z zarowkami :-P
fakt ze mniej paliwa bedzie palil ;/ i alternator nie bedzie dostawal po dupie ciagle

stasiek49 - 6 Cze 2011, 18:17

no to kolego szukaj lamp firmy HELLA,mają homlogacje i atest inne ledowe to podruby,jak mają atest to brak homologacji , pierwsza kontrol i dowód rejestracyjny zabrany,

[ Dodano: Pon Cze 06, 2011 17:22 ]
poczytaj tu: http://www.audi80.pl/printview.php?t=15620

jackrzec - 6 Cze 2011, 19:23

Parzych napisał/a:
W chwili obecnej, to ja widzę sens tylko LEDów jako dzienne, bo tylko LEDy ciągną mniej prądu od żarówek...
No nie do końca. Bo w dobrze zamontowanych dziennych świecą tylko przednie, tylne i deska są wygaszone. Automatycznie mniej prądu idzie niż mijania + tył i deska (tą akurat można pominąć..). Ale tak czy siak, jak już robić to lepiej na LEDach, choćby dlatego że są trwalsze.
vegetagt - 6 Cze 2011, 19:33

jackrzec napisał/a:
Bo w dobrze zamontowanych dziennych świecą tylko przednie, tylne i deska są wygaszone


w dziennych zamontowanych po zmianie przepisów. Na samym początku był obowiązek połączenia tylnych pozycyjnych z przednimi dziennymi. Potem dostosowano prawo pod unie europejską i tylna pozycja nie jest już obowiązkowa przy dziennych.

jackrzec - 6 Cze 2011, 19:55

vegetagt napisał/a:
Potem dostosowano prawo pod unie europejską i tylna pozycja nie jest już obowiązkowa przy dziennych.
O tym własnie pisze... Jak juz zakładac, to po nowemu, bo inaczej to się mija z celem.
vegetagt - 6 Cze 2011, 20:15

uściślam tylko co i czemu ;)

LEDy dość mocno potaniały ostatnimi czasy. Marudząc troche, to mimo ceny, nie do końca pasują mi one do starego auta. Do nowszych też trudno zamontować, by ładnie było :P

diablo189 - 11 Cze 2011, 20:12

a czy moga dowod zabrac jak te swiatla dzienne beda blizko siebie?
vegetagt - 11 Cze 2011, 23:58

mogą.

Jest w przepisach dokładnie określona minimalna ( maks. pewnie tez ) odleglosc pomiędzy nimi.

Freeman - 12 Cze 2011, 00:07

Pomyśl sam, jeśli coś będzie założone niezgodnie z przepisami to będzie zgodne z przepisami czy nie?
Parzych - 12 Cze 2011, 00:32

diablo189 napisał/a:
beda blizko siebie
Jak będą blizko to nie wiem, ale jak będą za blisko siebie, to mogą się czepnąć...
JoeMix - 13 Cze 2011, 12:42

vegetagt napisał/a:
Jest w przepisach dokładnie określona minimalna ( maks. pewnie tez ) odleglosc pomiędzy nimi.
W przepisach jest ile minimalnie od siebie mogą być światła, i ile maksymalnie od brzegu auta mogą być światła,,,



Rysunek na pewno ma błęda bo światłą do jazdy dziennej nie mogą być za wysoko (nie wyżej niż mijania chyba) - odsyłam do odpowiedniego rozporządzenia czy ustawy :hihihi:

[+]
Symetrycznie względem osi pojazdu
Na równej wysokości
Odległość od ziemi do dolnej krawędzi lampy minimalnie 25 cm, od ziemi do górnej krawędzi maksymalnie 150 cm
Odległość między lampami mierzona od wewnętrznej krawędzi musi wynosić minimum 60 cm, chyba że szerokość pojazdu jest mniejsza niż 130 cm - wtedy odległość minimalna wynosi 40 cm
Lampy nie mogą wystawać poza boczny obrys pojazdu lub być zamontowane dalej niż 40 cm od niego
Lampy włączają się automatycznie po ustawieniu urządzenia zapłonowego w pozycji umożliwiającej uruchomienie silnika i wyłączają po włączeniu świateł mijania

Parzych - 26 Kwi 2012, 12:59

Odgrzeję kotleta, dojrzałem do zakupu dziennych ledów, w grę wchodzą tylko okrągłe, zastanawiam się nad tymi trzema modelami:

1 mają 9 led i jasność: 230 LM,
2 mają 4 led i jasność: 480 LM (niby ledy Samsung)
3 mają też 4 led, wyglądają jak 2 a jasność 250 LM...
Czy to możliwe żeby 2 świeciły mocniej od 3 tylko dlatego, że są niby na ledach Szajsunga :?: Jakieś porady :?:

JoeMix - 26 Kwi 2012, 14:24

Parzych napisał/a:
Czy to możliwe żeby 2 świeciły mocniej
Jak by poszukać to znajdziesz pojedynczą diodę LED która będzie świeciła niż 2 twoje światła mijania razem wzięte,,, z LEDami jak z żarówkami,,, sa różnej mocy,,,
Parzych - 26 Kwi 2012, 17:07

JoeMix napisał/a:
z LEDami jak z żarówkami,,, sa różnej mocy,,,
Nawet nie chciało Ci się otworzyć zdjęć, jakbyś to zrobił to wiedziałbyś, że w obu przypadkach każdy pojedynczy led ma moc 1WATT... Czyli oba zestawy mają po 8WATT...
Stunt_Man - 26 Kwi 2012, 17:15

kup te najtańsze. albo te które Ci sie bardziej podobają
JoeMix - 26 Kwi 2012, 17:40

Parzych, akurat otwierałem,,, to że tam jest napisane że mają 1W to nic nie znaczy, sam wyżej podałeś parametry nie w watach tylko w innych jednostkach, więc dioda mocy 1W może świecić jaśniej lub ciemniej na czerwono lub zielono itp...

http://pl.wikipedia.org/wiki/Lumen http://pl.wikipedia.org/w...7_%C5%9Bwietlna wiadomo jak jest z Wiki ale jak wierzyć to jak dobrze kumam to najjaśniejsza dioda ma 231Lm na jeden wat mocy,,,

Arix - 29 Kwi 2012, 13:05




Ja nabyłem coś takiego.? Kosztowało mnie 130 zł i przynajmniej w lato nie muszę pamiętać o światłach a co do spalanie jak na razie nie mam porównania zimom palił mi standardowo 8 a ostatnio jak sprawdzałem pali 6,5 na trasach mieszanych.

Parzych - 29 Kwi 2012, 20:46

Arix, jakieś dane/namiary/parametry... Już wiem że nie kupię tych 9-cio ledowych, 2smartowi odpadły klosze po jakimś czasie...
Arix - 29 Kwi 2012, 21:46

Jak na razie jedyną wadą jaka była to że kable były za krótkie w zestawie i musiałem dokładać oraz z mocowaniami musiałem pokombinować lecz się udało.
w lampach znajdują się 18 led razem z przekaźnikiem znajdujących się w nich więc do podłączenia zostają tylko 3 kable. Dają dosyć dużo światła więc jeszcze nikt mi nie migał.
Nie pamiętam czy u niego kupowałem ale jest to aukcja z identycznymi
http://allegro.pl/swiatla...2285181966.html

Bit1 - 12 Sty 2013, 11:06

Ktoś widział na żywo takie najtańsze lampy Super Flux LED 2 x 0,7W?
Świeci to jakoś bo 1,4 W to dosyć mało biorąc pod uwagę, że takie philipsy mają 6W.

http://allegro.pl/swiatla....html?source=oo


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group