Forum FiestaKlubPolska -

Mechanika ogólna - Czarne chmury 2

diodalodz - 3 Lut 2010, 18:10
Temat postu: Czarne chmury 2
http://www.youngtimer.pl/...php?id=5302&p=1

http://moto.onet.pl/15968...kul.html?node=2

http://www.capri.pl/forum/439134
Tu widzę że nawet Mike się wypowiedział .

ŻAL

DziDzia - 3 Lut 2010, 18:55

Wkurzają mnie takie głupoty.. Jak rząd chce chronić środowisko, to niech przestanie sypać sól na ulicę a nie przywalać się do ludzi, że mają stare auta..



pozdro :!:

Rkalitka - 3 Lut 2010, 19:42

A ja mam to ogólne w d..... nic z tego nie przejdzie a jak przejdzie to tak jak mike pisał - zawsze se mogę nowy silnik wstawić i spaliny będą ok czy inne barachła.....
diodalodz - 3 Lut 2010, 19:59

no nie wiem pytanie jak wstawisz ten silnik ? naruszysz konstrukcję auta i już dupa :) to że diagności podbijają nasze swapy z przymknięciem oka to nie znaczy że robią to do końca legalnie . Zło trzeba niszczyć u podstaw inna metoda to absurd .
trzeci - 3 Lut 2010, 20:02

No i najgorsze jest to, że ta ustawa wejdzie w życie, bo wątpię aby Prezydent ją zawetował.
Przyjdzie nam czekać na akty wykonawcze i poczytać co ministrowie infrastruktury i środowiska spłodzą w swoich rozporządzeniach :|
Cała nadzieja w tym, że u nas pomiędzy teorią (ustawami) a praktyką (rozporządzeniami) różnie bywa i da radę jakoś żyć i z tą "twórczością" naszych rządzących.
Pozdro ...

Żółwik Tuptuś - 3 Lut 2010, 20:17

Cóż - pozostanie laweta i wożenie Wanny na zawody .

Heh - jużwidż ete ganiające za mną wmaskach gazowych , tłumy ekologów z ekokijami bejzbolowymi .

srutututu jest groźny porównywalnie jak fanatyzm religijny

JoeMix - 3 Lut 2010, 20:45

Cytat:
Jeśli pojazd nie spełnia wymagań technicznych w zakresie ochrony środowiska, to zostanie uznany za wycofany z eksploatacji - stanowi nowelizacja ustawy o odpadach przyjęta przez Sejm.
Pamiętajcie że chodzi tu o normy dla konkretnego samochodu, nie ogólnie obowiązujące,,, bo nasze fiestki dawno by badań kontrolnych nie przeszły chociażby ze względu na brak katalizatora i takie tam,,, więc Fiesta '82 będzie musiała spełniać normy obowiązujące w 82 roku,,,

Sądzę że tu chodzi o wyłapanie z użytku tak zwanych ekologów za którymi jak się jedzie to łzy z oczu płyną,,,

Laskosz - 3 Lut 2010, 20:50

co będzie to będzie, jakoś trzeba będzie dać sobie rade,
w uk czy de jakoś stare auta jeżdżą i nie ma problemów a u nas wszystkie stare wrzucają do wora z trupami...

diodalodz - 3 Lut 2010, 20:59

JoeMix napisał/a:
więc Fiesta '82 będzie musiała spełniać normy obowiązujące w 82 roku,

No widzisz Joe z tych ustaw wcale to nie wynika. Na "zachodzie" zmusili użytkowników starszych aut do montażu katalizatorów .

A co do wożenia lawetą Czarnej matowej to nie bedziesz jej wozić , bo nie będziesz jej miał jeśli kto kolwiek stwierdzi że zagraża środowisku będzie poddana przymusowemu zezłomowania i nikt cię o zgodę pytał nie będzie . To jest właśnie sedno problemu . Pytanie czemu mamy tak głupich polityków sama ustawa wysypie się przez nie zgodność z konstytucją ale problem jej zostanie bo stoi za nim jakieś lobby które sprawy pilnuje .

Rkalitka - 3 Lut 2010, 21:56

diodalodz napisał/a:
jeśli kto kolwiek stwierdzi że zagraża środowisku będzie poddana przymusowemu zezłomowania i nikt cię o zgodę pytał nie będzie .
:cojest: :cojest: :cojest: :cojest: :cojest:

Jeśli kiedykolwiek to by nastąpiło - albo nastąpi, to osobiście pogonie do castoramy po największą siekierę i sam skończę żywot "niebieskiego paszteta" :yes:

diodalodz - 3 Lut 2010, 22:40

Rkalitka napisał/a:
pogonie do castoramy po największą siekierę i sam skończę żywot "niebieskiego paszteta"

I dostaniesz od 10 do 30 tyś kary za demontaż pojazdu po za stacją utylizacji i warsztatem :)

Laskosz - 3 Lut 2010, 22:44

Rkalitka napisał/a:
sam skończę żywot "niebieskiego paszteta" :yes:

nie będziesz mógł pod karą grzywny
demontażu samochodu moga dokonywać tylko odpowiednie stacje :)

elmek13 - 3 Lut 2010, 22:48

Chłopaki i dziewczyny....a może by jakieś pismo im wystosować.? (bojowy mam nastój dziś)
van - 3 Lut 2010, 23:07

widzę to już dziś kolejny raz i bardzo dobrze, a dobrze bo ludzi to porusza i to szczególnie pasjonatów a tacy nie siedzą cicho na 4 literach :ok:
Rkalitka - 3 Lut 2010, 23:22

diodalodz napisał/a:
I dostaniesz od 10 do 30 tyś kary za demontaż pojazdu po za stacją utylizacji i warsztatem :)

Laskosz napisał/a:
nie będziesz mógł pod karą grzywny
demontażu samochodu moga dokonywać tylko odpowiednie stacje :)


:rotfl:

kompletnie tego sobie nie wyobrażam.....nawet jak myślę jak mi zabierają siekierę siłą i dają karę dziesiąt tysięcy.......jest to tak abstrakcyjne, że może to być nawet ciekawe przeżycie... :fox:

odyniec - 3 Lut 2010, 23:59

śmiechu warte, ale Prezes słusznie zauważył - od przepisu do rzeczywistości u nas droga daleka...i całe szczęście!
diodalodz - 4 Lut 2010, 00:19

ale jak będą chcieli to cię upalą . Wystarczy że nadepniesz na odcisk jakiemuś policjantowi a on cię podpatrzy jak robisz auto :) Albo bedziesz miał wrednego sąsiada co strzeli z ucha komu trzeba .
szczepan522 - 4 Lut 2010, 00:39

diodalodz napisał/a:
Albo bedziesz miał wrednego sąsiada co strzeli z ucha komu trzeba


Zapraszam do mnie na osiedle :rotfl: mam u siebie kilku takich...

elmek13 napisał/a:
a może by jakieś pismo im wystosować.?


:yes:

Pele - 4 Lut 2010, 02:15

diodalodz napisał/a:
I dostaniesz od 10 do 30 tyś kary za demontaż pojazdu po za stacją utylizacji i warsztatem :)


Ciekawe co Mafia na to :hahaha:

elmek13 - 4 Lut 2010, 08:37

Pele, Mafia jest pod ochroną. Bo kto rusza Mafię zadziera z całym podwórkiem (lub FKP) Sam wybierz. :hahaha: :V:
Piter - 4 Lut 2010, 14:02

Żółwik Tuptuś napisał/a:
Cóż - pozostanie laweta i wożenie Wanny na zawody .

Chyba jednak NIE :-P Skoro "ten" regulamin imprezy zakłada auta dopuszczone do ruchu z ważnym badaniem tech. OC+NNW :ok: ;-))

Rkalitka - 4 Lut 2010, 15:27

Piter napisał/a:
Skoro "ten" regulamin imprezy zakłada auta dopuszczone do ruchu z ważnym badaniem tech. OC+NNW :ok: ;-))


Ale jest jeszcze klasa sport :fox:

diodalodz - 15 Lut 2010, 15:15

NO i wszystko się wyjaśniło 12 lutego prezydent podpisał ustawę ....
DziDzia - 15 Lut 2010, 16:51

Znaczy co :?: Zabiorą mi ałto :?:



pozdro :!:

szczepan522 - 15 Lut 2010, 17:03

DziDzia napisał/a:
Znaczy co


Znaczy mogą nam skoczyć... Ja i tak swojej fofci nie oddam... nikt nie będzie mi mówił czy mam jeździć czy ma to być samochód rocznik 1960 czy 2009, osobiście jestem oburzony tym że to przeszło ;-( (niech się lepiej zajmą budowaniem autostrad, pseudo ubezpieczeniem dróg itp...) Rozumiem żeby samochód zostawiał cztery ślady był zdewastowany itp... ale ludzi pompują w stare samochody kupę kasy żeby je doprowadzić do poczciwego stanu a teraz jeszcze państwo chce na złomie zarobić Idiotyczny pomysł

profi - 15 Lut 2010, 17:59

czyli jeżeli dobrze zrozumiałem to wystarczy, że spoci mi się miska olejowa, nie wytrę tego przed przeglądem i pojazd zostanie skierowany no demontażu? ciekawe komu sprzedadzą części z rozbiórki jak rozbiorą wszystkie fiesty...
markos2101 - 15 Lut 2010, 18:22

diodalodz napisał/a:
NO i wszystko się wyjaśniło 12 lutego prezydent podpisał ustawę ....


gdzie można znaleźć bardziej szczegółowe informacje odnośnie podpisanej ustawy?

jak można pozbawić obywatela w pełni sprawnego, bezpiecznego pojazdu - tylko dlatego że ma 20 lub 30 lat ???

diodalodz - 15 Lut 2010, 18:33

markos2101 napisał/a:
tylko dlatego że ma 20 lub 30 lat ???

tego tam nigdzie nie piszą . ALE w razie co ZMUSZAJĄ cię do pozbycia się auta . Wszyscy prawnicy mówią że to bezprawne a ustawa przechodzi przez sejm i prezydenta jak luźna kupa . Trzeba obalić rząd i przywrócić króla .

JoeMix - 15 Lut 2010, 19:05

Sprawnego pojazdu Ci nie "zabiorą" jeśli będa jakieś wątpliwości to BK, ale jak Co pan inspektor przyjdzie a auto nie na chodzie, to może orzec że to auto już do ruchu dopuszczone nie będzie,,, no chyba że zrobisz na żółte blachy,,, takie tłumaczenie gdzieś czytałem,,,
Laskosz - 15 Lut 2010, 20:16

top trzeba będzie zmienić adnotacje w dowodzie o zmianie silnika :P i założyć podświetlenie tylnej tablicy i fiesta będzie cacy :ok:

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group