Forum FiestaKlubPolska -

Nasze auta - [MK2] Prawie ori XR2

blood_brother - 19 Sie 2009, 20:57
Temat postu: [MK2] Prawie ori XR2
1. blood_brother2
2. Kuba
3. Ford Fiesta
4. XR2
5. MK2 84r.
6. Jakaś hybryda od 0.9 do 1.3
7. Moja przygoda z Fiestą zaczęła się, jeśli pamięć mnie nie zawodzi, w roku 2002, kiedy to moja rodzicielka stała się właścicielką czegoś małego, czarnego o nazwie Ford Fiesta. Wtedy zacząłem poruszać się Fiestą jako pasażer. Pełnoprawnym kierowcą Fiesty stałem się w października 2006 roku. Niestety, przyznaje się bez bicia, nie dbałem zbytnio o nią i pod koniec 2008 roku nastąpił moment krytyczny i potrzebowałem nowego auta. Jako, że zżyłem się z Fiestą, uparłem się na kolejną Fiestę. Tu pojawia się moje aktualne auto. Jej przygody do stanu obecnego możecie przeczytać tutaj: http://www.fiestaklubpols...der=asc&start=0 .

8. Dokonane zmiany / wykonane prace
a. Generalny remont blacharski, niestety budżetowy, więc jeszcze wymaga poprawek.
Lakierowanie całej karoserii, pakietu ospojlerowania, felg (wypolerowanie również rantu).
Odświeżona komora silnika wraz z malowaniem części elementów w niej się znajdujących.
Wypranie wnętrza.
Pomalowanie konsoli środkowej.
Założona kierownica MOMO, ebonitowa kulka w roli gałki zmiany biegów, nakładki na pedały SPARCO.
b. Rozpórka kielichów (przód OMP, tył LOYCHERS).
Przebudowany układ wydechowy na przelotowy. Wycięte tłumiki. Założona końcówka 80mm.
Sprężyny -50mm.
Regenerowane przednie hamulce, bo się zastały.
Zmiana wahaczy, łożysk. Wymieniony przegub prawy zewnętrzny.
Wymiana świec, przewodów WN, filtrów wszelkich, oleju, przewodów hamulcowych, płynu hamulcowego.
c. Przełożone radio z poprzedniej Fiesty, czyli jakiś oldschoolowy Blaupunkt.

9. Planowane zmiany / planowane prace.
a. Wymiana progów, przednich błotników, pasa przedniego w sposób jaki powinno się to zrobić.
Fotele RECARO niecierpliwie czekają w garażu na włożenie ich do Fiestki.
b. Swap prawdopodobnie na 1.6 EFI.
Zmiana średnicy układu wydechowego, ale to już po swapie.
Zrobienie czegoś z hamulcami, być może przeszczep od XR2i, bo teraz jest w miarę ok, ale przy większej mocy będzie źle.
Wymiana amortyzatorów, na takie, które wiadomo, czym są i skąd.
c. Już od jakiegoś czasu czeka zestaw Helixów na założenie. Reszta bez zmian na razie. I tak ciężko słuchać czegoś przy aktualnym wydechu.

Jeszcze dla ciekawskich kosztów takiego przedsięwzięcia. Dotychczas projekt razem z kupnem samochodu pochłonął ok. 12 tyś. zł. A jeszcze daleka droga do końca.

Dalsze losy Fiestki opisywane są tu:
http://www.fiestaklubpols...der=asc&start=0

Zdjęcia:

xr2fun - 19 Sie 2009, 21:10

Przeczytałem cały wątek. Powiem jedno - tak trzymać nie poddawać się i inwestować dalej aby przygoda trwała długo. :brawo: :brawo: :brawo:
mechcom - 19 Sie 2009, 21:14

niech Ci słuzy dłuuuugo :-) i dbaj o nią :yes: bo warto :yes: :)
grzes87 - 19 Sie 2009, 21:35

:yyy: najpiekniejsza stara fiesta kiedykolwiek widzialem... rewelacja. zazdroszcze i gratuluje pomyslu szczescia i uporu w doprowadzeniu do takiego stanu.
p.s. jak bedziesz chiacl ja sprzedawac daj znac gy

DziDzia - 19 Sie 2009, 23:19

Co tu dużo gadać.. Gratulacje :D ..
Mam tylko nadzieję, że pokażesz nam ją na żywo na spociku :)



pozdro :!:

stafcio - 20 Sie 2009, 10:27

skoro blachę masz już ok, to pracuj teraz nad mechaniką, bo nic nie psuje humoru jak prychający, kapiacy olejem i pierdzący silnik :)
skoro robisz przekładkę, to pomyśl nad zetec np.1.8, bo chodzi zdecydowanie bardziej równo a i moment ma większy niż 1,6. skrzynia bedzie pasowala od 1.6 :ok:

Longer_007 - 20 Sie 2009, 10:47

Gratuluje, bez konkurencyjnie najpiękniejsza mk2 jaka widzialem. Tak trzymac. :ok:
vegetagt - 20 Sie 2009, 12:19

blood_brother2, mocno autko siada na tych sprężynach gdy jest obciążone? Bo ogólnie mysle na wymianie u siebie na cokolwiek innego, bo jak siądzie kilka osób to mi sie z fiesty lowrider robi :hihihi:

A autko bardzo bardzo ładne :ok:

Radkalkin - 20 Sie 2009, 15:21

:]
Peedro - 20 Sie 2009, 17:57

A nie lepiej zrobić klimatycznie i wrzucić 1.6 na gaźniku :fox: Co do woziku to już się wypowiedziałem w temacie założonym przez LOY'a - jest świetna, dokończyć to co napisałeś i tyle :)
blood_brother - 20 Sie 2009, 18:33

Stafcio: Blacha jeszcze nie jest całkiem ok:)
Odnośnie obecnego silnika, na razie silnikowi jedynie potrzebna regulacja gaźnika, bo się przelewa, a tak to jest całkiem ok (oprócz mocy). Poprzedni właściciel robił spory remont tego silnika w 2006.
Co do przyszłego silnika to najchętniej wstawiłbym tam gaźnikowe 1.6, ale na razie nie stać mnie by zrobić z tego auta weekendówkę, dlatego będzie prawdopodobnie 1.6 EFI. Ale to jest temat na dyskusje, gdy już będą jakieś fundusze :)

vegetagt: Fiesty tak już mają. Przynajmniej moje obie tak mają, że siadają mocno, przy 4-5 osobach. Dlatego do tej nie ładuje więcej niż 3 osoby, bo zaczynają koła obcierać o nadkola przy hopkach (ale nie tną opon).

Zapomniałem jeszcze dodać, że auto dostało dystanse. Przód 5mm, tył 10mm. Pierwotnie było odpowiednio 10mm i 15mm, ale auto za bardzo obcierało o nadkola. Może wrócę do tego zestawu jak się uda założyć jakieś krótsze amorki i jeszcze sztywniejsze sprężynki. Ewentualnie mniejszy profil opony, ale to się zobaczy.

Bo ogólnie to kiedyś z tego auta ma być weekendówka :)

Laskosz - 20 Sie 2009, 22:28

stafcio napisał/a:
skoro blachę masz już ok, to pracuj teraz nad mechaniką, bo nic nie psuje humoru jak prychający, kapiacy olejem i pierdzący silnik :)
skoro robisz przekładkę, to pomyśl nad zetec np.1.8, bo chodzi zdecydowanie bardziej równo a i moment ma większy niż 1,6. skrzynia bedzie pasowala od 1.6 :ok:


dziewczyny wg mnie jak swapować to tylko na ziutka :) przzynajmniej kultura pracy po kilku tyś km nie zabija :hahaha:

J@rek - 21 Sie 2009, 06:54

DziDzia napisał/a:
Mam tylko nadzieję, że pokażesz nam ją na żywo na spociku :)

Ja też mam taką nadzieję :ok:
Longer_007 napisał/a:
Gratuluje, bez konkurencyjnie najpiękniejsza mk2 jaka widzialem. Tak trzymac. :ok:

Podpisuję się pod tym obiema łapkami :ok:

Piter - 21 Sie 2009, 19:52

Jest piękna.
Oby zawsze wyglądała tak jak na fotkach.

DziDzia - 21 Sie 2009, 21:50

Piter napisał/a:
Oby zawsze wyglądała tak jak na fotkach.

Tu się nie zgodzę.. Niech będzie lepsza :)



pozdro :!:

Ad@mus - 21 Sie 2009, 22:14

ja nie moge
juz drugi temat sie zachwycacie
nic ciekawego, male zglebione autko na jakis przedpotopowych felgach
o boze
wyglada jak wyglada
ale wyglada zajebiscie i zgodze sie z wami :ok:

van - 21 Sie 2009, 22:30

takie tematy mnie cieszą a jednocześnie wywołują doła bo w garażu stoi coś co mogło by przypominać chodź w części tak piękną mk2

Gratuluję szczególnie cierpliwości :)

bidżej - 22 Sie 2009, 17:47

całkiem to ładne wyszło, ale po mojemu szkoda jednak że dokładki poszły w lakier - czarne byłyby chyba bardziej stylowe...
blood_brother - 22 Sie 2009, 19:50

Dla ciekawskich jakby mniej więcej to wyglądało z czarnym pakietem: http://www.fastfords.org.uk/dave2xr2.html
Na początku byłem bardzo zajarany na taką wersję, jednak po tym co zrobił Loy już bym nie chciał wracać do czarnego pakietu :)

grzes87 - 22 Sie 2009, 21:34

blood_brother2 napisał/a:
Dla ciekawskich jakby mniej więcej to wyglądało z czarnym pakietem: http://www.fastfords.org.uk/dave2xr2.html

bleee wcale to nie jest fajne. to co masz jest mega fajne i ma swoj styl ;]

Skfarek - 22 Sie 2009, 22:04

Zajefajna mk2, połączenie kolorów rewelacyjne, tak trzymaj i przyjemnej eksploatacji życzę :) Zdjęcia też full profi :)
J@rek - 23 Sie 2009, 10:42

grzes87 napisał/a:
blood_brother2 napisał/a:
Dla ciekawskich jakby mniej więcej to wyglądało z czarnym pakietem: http://www.fastfords.org.uk/dave2xr2.html

bleee wcale to nie jest fajne. to co masz jest mega fajne i ma swoj styl ;]

Tak zgadzam się, tak jest o wiele ciekawiej :-)

mechcom - 23 Sie 2009, 11:10

J@req napisał/a:
grzes87 napisał/a:
blood_brother2 napisał/a:
Dla ciekawskich jakby mniej więcej to wyglądało z czarnym pakietem: http://www.fastfords.org.uk/dave2xr2.html

bleee wcale to nie jest fajne. to co masz jest mega fajne i ma swoj styl ;]

Tak zgadzam się, tak jest o wiele ciekawiej :-)


czerwony jest o wiele wiele ładniejszy niz te czarny gy bo tak sie wyrózniasz z tłumu a z czarnym bllee zwykła szara Fiesta gy
aaa i mowia ze czerwone jest szybkie gy (nom w tym wypadku tylko wstawki czerwone ale zawsze jednak :-) )

blood_brother - 25 Sie 2009, 22:43

Dla ciekawskich losów mojej Fiestki informacja, że udało mi się w pewnym sensie uporać z problemem niedziałających świateł tylnych przeciwmgielnych :) Tzn lewe już działa normalnie, a w prawym muszę porządnie odczyścić styki, bo nie przewodzą prądu przez nadmiar rdzy.
mechcom - 25 Sie 2009, 22:44

blood_brother2 napisał/a:
porządnie odczyścić styki, bo nie przewodzą prądu przez nadmiar rdzy.

to oczysc oczysc i na jakas wieczorna sesje sie udaj i wrzuc kilka fotek :)

stafcio - 26 Sie 2009, 09:27

blood_brother2 napisał/a:
bo nie przewodzą prądu przez nadmiar rdzy.

:-)

mikolaj_r - 11 Wrz 2009, 00:06

blood_brother2 napisał/a:

Jeszcze w sumie mogę się spytać o opinię o oponach Yokohama A539 i Toyo Proxes CF-1. Te pierwsze mogłyby być w rozmiarze 175/50 R13, a te drugie 175/60 R13.


Mam te pierwsze w rozmiarze 185/50/14. Szczerze polecam - bardzo ciche, świetna przyczepność przy starcie, bardzo dobra w zakrętach, nawet na mokrym. Bardzo skuteczne ranty chroniące felgę. Jak lubisz często szaleć po zakrętach to wadą bedzie szybkie zużywanie się boków, szczególnie przy niezbyt czystej nawierzchni. Ale poza tym to szczerze polecam :)

zefir - 11 Wrz 2009, 07:34

A539 zajebista opona :) ) jedna z najlepszych cywilnych opon :)
pP - 11 Wrz 2009, 09:21

mikolaj_r napisał/a:
Mam te pierwsze w rozmiarze 185/50/14. Szczerze polecam

zefir napisał/a:
A539 zajebista opona ) jedna z najlepszych cywilnych opon


zgadzam się! ale ma jedną wadę - jak jest zimna to pływa, jak się przegrzeje to pływa..no i miękkie boczki o czym wspominał kolega mikolaj_r,

hubi_2006 - 31 Maj 2012, 23:37

Ta mk2 jeszcze istnieje?
JoeMix - 1 Cze 2012, 07:16

W garażu stoi,,,
tadzias - 2 Cze 2012, 10:17

jest sezonowana :ok:
hubi_2006 - 3 Cze 2012, 01:36

Patrząc na daty postów to nawet bardzo sezonowa :rotfl:
JoeMix - 3 Cze 2012, 07:10

Ostatnio rypnął w dziurę i pomyliłem zwieszenie, mówiąc że ma mk2 to wyprostował że mk2 stoi w garażu a sprawa dotyczy mk3,,,

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group