Forum FiestaKlubPolska -

Mechanika ogólna - [MK2] "pytam o b³otnik"

LOY - 8 Mar 2009, 19:53
Temat postu: [MK2] "pytam o b³otnik"
hej zboczency ...szybkie pytanie jak te wasze obrzydlistwa mia³y fabrycznie rozwiazane szczeliny przedniego b³otnika na styku s³upek A i podszybie ? ..Xr która mêcze mia³a tam jakies marne resztki starego szczeliwa ..ale poniewaz ..b³otnikom daleko do orgina³u ..nie wiem czy to ori czy wymys³ któregos o³nera :rotfl: .. w duzych fiatach n.p szczelina by³a szczeliwowana ..chcia³bym tutaj postapic zgodnie z rozwiazaniem fabrycznym ...
poradzcie ..bo na fotkach w necie fige widac :sad: ...

po otrzymaniu odpowiedzi dioda skasuj temat proszê ..... :-) :)

xr2fun - 8 Mar 2009, 20:56

Jacy zboczeñcy? W tej chwili kochaæ mo¿na inaczej jest w modzie :bigok:
Nie ma uszczelnienia - szpara musi pozostaæ :)

Laskosz - 8 Mar 2009, 21:19

xr2fun napisa³/a:
Nie ma uszczelnienia - szpara musi pozostaæ :)

wg mnie ³adniej by by³o jako¶ to w³asnie jakim¶ szczeliwem wype³niæ :) byle nie szpachlowaæ i malowaæ bo pêknie :)

LOY - 8 Mar 2009, 21:41

dioda mi napisa³ ze ori jest wype³nienie masa uszczelniajac± ...
panowie zdecydujcie siê ;/ ...bo za pare dni zaczynam szykowac bude ..a zaczynam od szczeliwek ,chce zrobic ori..wiêc decydujcie ...oczywiscie szczeliwko bedzie najlepsze ,lakierowalne (wurth),lekko wkles³e i lakierowane :-P
..a zboczency jestescie straszni bo zeby wchodzic w te brzydactwa MK1/2 to trzeba miec totalnie niepokoleji w g³owie :-)

xr2fun - 8 Mar 2009, 22:00

LOY napisa³/a:
dioda mi napisa³ ze ori jest wype³nienie masa uszczelniajac± ...

Nie jest - bo ja jaszcze mam dwie cnoty nieskundlone :) KAPISTO Loy :V:

LOY - 8 Mar 2009, 22:13

xr2fun napisa³/a:
LOY napisa³/a:
dioda mi napisa³ ze ori jest wype³nienie masa uszczelniajac± ...

Nie jest - bo ja jaszcze mam dwie cnoty nieskundlone :) KAPISTO Loy :V:

kapisto ...dzieki wielkie ..robie wiêc ori ..chyba ze sugerujesz ..uszczelnic ...ale chyba nie sugerujesz :) ...
PS ..Xr2fun badz¿e wreszcie na zlocie ;/ ..pozna³em twojego mini .ale chcia³bym poznac XR-kê

kostek88wjcz - 8 Mar 2009, 23:11

ja mam top wypelnione masa ale to juz chyba zalezy tylko i wylacznie od Ciebie ;) zobaczysz jak bedzie lepiej :)
diodalodz - 8 Mar 2009, 23:58

czasami by³y jeszcze gumowe uszczelki . po³±czenie s³upek b³otnik z tego co mi siê wydaje jest niewype³nion± szpar± . a podszybie b³otnik ma mase chyba . zapytam jeszcze jednego pacjenta co mia³ cnote z niemiec.
JoeMix - 9 Mar 2009, 09:06

By³o wype³nienie. Jak jest ten Y na ³±czeniu to od maski do rozwidlania by³a wci¶niêta uszczelka. W przekroju mia³a 0 - takie sp³aszczone lekko O, na ramionach rozwidlenia nie by³o ju¿ uszczelnienia i rowek nie by³ taki g³êboki.


LOY - 9 Mar 2009, 12:37

nie trzeba by³o was pytac teraz mi zamotaliscie :rotfl: ...to co szczeliwowac b³otnik-podszybie ..a szpare b³otnik-s³upek zostawiac ...kurde tez sobie wymysli³em ori .... ;/
diodalodz - 9 Mar 2009, 13:01

LOY napisa³/a:
to co szczeliwowac b³otnik-podszybie ..a szpare b³otnik-s³upek zostawiac ...kurde tez sobie wymysli³em ori

tak bym zrobi³
lakierowana spoina du¿o lepiej wygl±da a ori to ori to nie W108 . Ford nie udostêpnia danych wiêc ...

LOY - 9 Mar 2009, 13:08

dobra po³owiczne rozwiazanie i kazdy bedzie pogodzony :-P
dioda wywalaj temat ..juz wiem wszystko
DZIEKUJE ...zboki :-P

xr2fun - 9 Mar 2009, 13:21

Jak zaszczelinujesz i bêdziesz je¼dzi³ w zimie to...... szybciej wyjd± parchy tudzie¿ dziura. :)
diodalodz - 10 Mar 2009, 00:21

xr2fun napisa³/a:
Jak zaszczelinujesz i bêdziesz je¼dzi³ w zimie to...... szybciej wyjd± parchy tudzie¿ dziura. :)

ok 2-3 lata jak nie ma nadkoli z przodu .

LOY - 10 Mar 2009, 12:16

jak nie skasowa³es panie to was jeszcze podrêczê ..sa gdzies jakies tjunerskie nadkola do MK2 :fox: ..czy jedynie opcja wciskac nadkole od MK3 ...warto przesadzac / ..Xr2 kuby niema zadnych nadkoli a o dziwo w nadkolach zupe³nie nie polecia³a
xr2fun - 10 Mar 2009, 12:44

Ja te¿ nie mam nadkoli i b³otnik lewy musia³em wymieniæ bo mia³ kiedy¶ kolizjê i ju¿ nie opar³ siê rudej (ko³o kierunkowskazu).
Nadkole w tym przypadku w niczym nie pomo¿e. Chodzi o to, ¿e takie uszczelnienie powoduje trwa³y brak odparowania wody i brak ewentualnej mo¿liwo¶ci pó¼niejszej konserwacji bez u¿ycia ostrych narzêdzi. :)

diodalodz - 10 Mar 2009, 19:03

ale mi np po za³o¿eniu nadkoli przesta³y gniæ ju¿ zjedzone naro¿niki b³otników . Tak¿e trzeba je zak³adaæ .
Laskosz - 10 Mar 2009, 19:28

http://moto.allegro.pl/it..._lewe_nowe.html

Prosze :) go¶c ma te¿ na reszte b³otników

xr2fun - 10 Mar 2009, 19:29

DIODA - czytasz dok³adnie w±tki? Potrafisz chyba odró¿niæ przód od ty³u! :yyy:
Ja nigdzie nie napisa³em, ¿e nie warto zak³adaæ nadkoli.
Przeczytaj jeszcze raz co w tym temacie napisa³em i chyba zrozumiesz o co chodzi :joint:

kostek88wjcz - 10 Mar 2009, 19:51

ja tez nei mialem nadkoli ale chwila wolnego i nadkola z mk3 i juz mam ;)
diodalodz - 10 Mar 2009, 22:53

xr2fun napisa³/a:
Potrafisz chyba odró¿niæ przód od ty³u!

mówie o przodzie i naro¿nikach ko³o maski . Tam mk1 jest prawie zawsze zjedzona jak nie ma nadkoli .


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group