Forum FiestaKlubPolska -

Car Audio i CB - Moj sprzecik - prezentacja :))

mellow - 24 Paź 2004, 15:24
Temat postu: Moj sprzecik - prezentacja :))
Witam

Przedstawiam swoje Car audio , wszystko wykonane wedlug wlasnego pomyslu i samodzielnie nie topiac przy tym jakis kolosalnych sum pieniedzy ... :) )

Monitor DVD/TV pelni dodatkowo funkcje wyswietlacza z odtwarzacza MP3


Sam odtwarzacz schowany jest w schowku... cala obsluge zapewnia pilot


W dzwiach przednich zamotowalem glosniki Blaupunkta o sredenicy 16.5 cm za pomoca dystansow i docinajac orginalna obudowe.Dodatkowo tweetery zamontowane sa w gornej czesci slupka.


Tylna polke i skrzynie napedza wzmacniacz ((RTO)) Hamburg model Terminator GX-9004. Skrzynia puszczona jest przez dodatkowa aktywna zawrotnice tez z firmy ((RTO))


Na tylnej polce znalazly sie Kenwoody 6x9 razem z 13 Blapunkta i wysokotonowymi glosnikami wszystko puszczone przez pasywne zwrotnice Blaupunkta.


Calosc:


I tak to mniej wiecej wszystko wyglada, na przyszly rok planuje zakup wiekszego monitora i jakiegos nawszego radia ...

Pozdrawiam wszystkich maniakow mocnego i i przedewszystkim czystego brzmienia :tancze: :tancze:

Szczur - 24 Paź 2004, 17:15

SZOK !!!! Ja jestem oszoomiony !!!! No po prostu cos pięknego Gratulacje!!!
Pozdro

molu - 24 Paź 2004, 17:21

Oprocz tego balaganu na tylniej polce :P bardzo pozytywnie :) 8)
bash - 24 Paź 2004, 17:48

<brawo> - jestem pod wielkim wrażeniem (szczególnie zawartości bagażnika :)
Dynamike - 24 Paź 2004, 19:46

No z wyjątkiem dvd to całą resztę widziałem na własne oczy i naprwde robi duże wrażenie, ale teraz to już przeszedłeś normalnie samego siebie! :wink: Gratulacje sprzętu!
easy - 24 Paź 2004, 20:26

kurcze no niewiarygodne, moge se tylko wyobrazac jak to brzmi :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:
bash - 24 Paź 2004, 20:42

tylko jedno ale.. albo fajne brzmienie albo (szczatkowe bo szczatkowe) miejsce w bagazniku :/
Kurtus - 24 Paź 2004, 22:11

piękne :) ale ta tylnia polka to niepotrzebnie tak zawalona.Bagaznik oprocz tego jest jakis zabudowany i skrzxynia moze nie dawac z siebie wszystkiego bo sie dusi
Grze - 24 Paź 2004, 22:32

Tak jak przedmowcy przyczepie sie do półki... zrobiona jest według zasady:"wiecej lepiej" czyli zero miejsca na jakość + dusi suba.

Co to za sub(jaki głośnik?), sam go liczyłeś, dlaczego band-pass?

micał1bolo - 25 Paź 2004, 12:28

Gratuluje pomysłu jestem na etapie zakupu dvd+lcd bardzo pozytywnie to wygląda wtwojej fiestce :brawo:
mellow - 25 Paź 2004, 16:54

Wielkie dzieki za mile slowa :) ) :) )

Gdzie Wy macie balagan ? i tu sie ma dusic ... To ze samego suba montuje sie z tylu a glosniki z srednimi i wysokimi tonami z przodu to tylka jedna z opcji montazu CAR-AUDIO ... ale nie jedyna i nikt nie powiedzial ze najlepsza ...

Ta polka nie jest robiona z mysla im wiecej tym lepiej ... :roll: tylko jest to jedna z opcji jakie prezentowane sa na niemieckich targach/katalogach tunningowych D&W i w niczym nie przeszkadza w pracy subowi...

(jak ktos uwaza ze 6 glosnikow na zwrotnicach ma gorsze brzmienie niz 2 uniwersalne o pelnej czestotliwosci to juz niestety nie moj problem... tzreba uslyszec roznice a pozniej moim zdaniem mozna sie wypowiedziec ...)

Skrzynia jest kupiona w calosci ma dosc gleboki bass ale na przyszly rok planuje kupno Magnata XTC1200 lub JBL GT3 bo te glosniki sa poprostu lepsze i glosniejsze acala zabudowe wykonam z zywicy i laminatu na wzor wydm pustynnych...

To prawda bagaznika nie ma :roll: ale puki co w aucie woze kilka ksiazek, kurtke i swoja Mysze...

Pozrawiam

Kacper - 25 Paź 2004, 23:04

no audio widziałem i słyszałem (poza dvd) 8)
gratuluje następnego udanego zakupu (oby Ci nie przeskakiwało na dziurach :wink: )

Grze - 25 Paź 2004, 23:05

dusi sie, dusi... niestety.

6 różnych głośnikow, na rożnych zwrotnicach... taki uklad wprowadza duzo zmiennych ktore w efekcie są trudne do przewidzenia
(to mniej-wiecej tak jakbys w domu postawił po 3kolumny od róznych mini wież na kanał. wiadmo ze będą grały głośniej, ale nie lepiej od pojednynczej(dobrej) kolumny)

nie kupuj magnata bo to "niemiecki alphard", a jbl jest przereklamowany(za tą cene znajdziesz na pewno cos lepszego)

mellow - 25 Paź 2004, 23:36

Grze napisał/a:
dusi sie, dusi... niestety.

6 różnych głośnikow, na rożnych zwrotnicach... taki uklad wprowadza duzo zmiennych ktore w efekcie są trudne do przewidzenia
(to mniej-wiecej tak jakbys w domu postawił po 3kolumny od róznych mini wież na kanał. wiadmo ze będą grały głośniej, ale nie lepiej od pojednynczej(dobrej) kolumny)

nie kupuj magnata bo to "niemiecki alphard", a jbl jest przereklamowany(za tą cene znajdziesz na pewno cos lepszego)


To oczym Ty piszesz to juz podejscie scislie profesjonalne ... jak dla mnie onanizowanie sie rzeczami do ktorych i tak nie bedzie nam doskoczyc ... cenowo ...

Dlaczego twierdzisz ze jest tu wszystko rozne ??

Zaczynalem od samych elips kenwooda (wtedy nie bylo napchane itd ... :roll: ) ale mialem mozliwosc dokupienia calego kompletu: tzn 2x16 + 2x13 + 2xwysokotonowki + 2 zwrotnice Blaupunkta z tego kompletu wywalilem tylko 16 bo dziury w polce mialem juz pod 6x9 zalozylem na probe i okazalo sie ze dzwiek stal sie bardziej przestrzenny , glosny i jakby nie bylo czystrzy ... dlatego dalej uwazam ze nic sie nie tlumi ... takie komplety sprzedaje sie nie od wczoraj i puki jest to komplet to jest OK.

Jesli chodzi o Magnata to mam podobne zdanie aczkolwiek mialem ostatnio do czynienia z skrzynia na glosniku XTC 1200 i mimo ze pracowalem w sklepie CarAudio i troche glosnikow slyszalem to moge smialo twierdzic ze ten model naprawde gra ...

pozdrawiam

RKRman - 26 Paź 2004, 00:39
Temat postu: głośniki
cze !

duże słowa uznania za wytrwałość ( na pewno kosztowało cie to wiele godzin dłubaniny ) :)

...a na marginesie - uważam że ogólnie firma MAGNAT w swojej klasie cenowej to bardzo dobra propozycja ( stosunek : jakość do ceny ) !

POZDRAWIAM i mam nadzieje że będzie okazja posłuchać ...

Jareczek - 26 Paź 2004, 09:49

Nie wiem czemu sie czepiacie tej półki Michała...Kto nie słyszał tego sprzętu ten nie powinien sie o nim wypowiadac, bo mysli, ze lepiej wie...
WooYownik - 26 Paź 2004, 10:52

dla mnie to wazne ze ladnie gra :) mam nadzieje ze uslysze to co ma mellow :) a poza tym kazdy robi tak jak mu sie podoba i wazne ze jest z tego zadowolony i ma satysfakcje :)
mdcs - 26 Paź 2004, 12:03

....no tak... szkoda tylko, że z prawdziwym audio to niewiele ma wspólnego ;)
WooYownik - 26 Paź 2004, 12:18

ja w starej fiescie do radyjka pioneera mialem podlaczone zwykle z przodu glosniki forda a z tylu dwie kolumny brauna od jakiegos starego radia ... i efekt byl taki ze kazdy myslal ze byla w srodku tuba ... moze malo wyszukane i bardzo amatorsko zrobione ale ladnie gralo ... i wystarczalo na potrzeby sluchania sobie muzyki tak tylko dla siebie ... a nie by cale miasto slyszalo ...
mellow - 26 Paź 2004, 15:19

Dzieki Jareczek i WooYa za mile slowa :) )

Apropo wypowiedzi mdcs'a moze najpierw umiesc w swoim bagazniku butle gazowa, a pozniej zaprezentuj swoje CarAudio nie wydajac przy tym wiecej niz 1,5 tys zl

Pozdrawiam

mucha - 28 Paź 2004, 21:17
Temat postu: heh
Yo.
Ile cie kosztowalo to audio z ciekawosci ? (nie pytam o nerwy tylko o cene :) )
Fajnie wyglada, jak dla mnie troszke jak tuning w malych miejscowosciach...ale to moje zdanie.
Przedewszystkim zamiast jak ktos juz to nazwal balaganem na polce, mozna zrobic panele na tyl na drzwi (sa przerozne koncepcje)
Napewno to gra glosno i tak dalej, dla niejednego super, ale jak juz mowimy tu o czystosci dzwieku to sorry ale stawiam duzego bronka jesli masz tam czysty dzwiek. Ale cie zrabalem hehe :) Jednak musze pochwalic duzy ale to przeogromny wklad pracy i przedewszystkim serca GRATULACJE

mellow - 29 Paź 2004, 19:07

Jak powiedziales kazdy ma swoje zdanie ... Mysle ze moje auto na zewnatrzi jak i wewnatrz jest przykladem calkowitego ANTY - tunningu z ,,malych miejscowosci ...'' jak to nazwales ... nie ma tu zadnych nakladek , drazkow , neonkow , bialych tarczek, spoilerkow itd ... :roll:

Jesli chodzi o ta polke to naprawde musicie sie kiedys przekanac ze jakby nie bylo 2 elipsy nie dadza tego samego efektu co taki zestaw ... dzwiek jest bardziej rozlozony na poszczegolne glosniki staje sie czystszy i bardziej wyrazisty barwny ... no ale jak ktos sie uprze to juz nie moja sprawa ... jakby nie bylo jest zrobiona w miare estetycznie - kable sa poochowane, mocowani glosnikow sa dokladnie wyciete i solidne.

Na calosc wydalem w granicach 1,5 tys zl duzo sprzetu mialem po znajomosci lub poprostu z 2 reki.

Pozdro

Tutaj jest kilka polek podobnych do mojej oczywiscie bardziej profesjonlnych i duzo drozszych ... ale jak widzicie nie ja pierwszy wymyslilem taka koncepcje ...






KacpeRS - 29 Paź 2004, 20:21

gadzam się z tym w 100% 3 drożny nigdy nie będzie grał tak jak zestaw głośników gdzie każdy ma grać określony zakres częstotliwości
Kurtus - 30 Paź 2004, 00:20

Kasperaz21 napisał/a:
gadzam się z tym w 100% 3 drożny nigdy nie będzie grał tak jak zestaw głośników gdzie każdy ma grać określony zakres częstotliwości


oj nie chcialbym sie klucic,zalerzy o jakich kwotach tutaj mowimy.Ale w cenie do 600 zl NOWE to mozna kupic elipsy infinity z seri reference,albo uzywki za 500 zl najlepsze elipsy na swiecie JBL DECADE . Nie wiem ile mellow dal za wszystko co jest na jego tylniej polce,jezeli mniej jak 500 to przepraszam ze sie wymadrzam 8)

Grze - 30 Paź 2004, 09:50

mellow, te półki są robione dla osiągnięcia wysokiego SPLu, a nie dla jakosci brzmienia. Mimo to zauważ ze w kazdej srednio-wysokotonowe są po przeciwnych stronach(zeby oddzielic kanał lewy od prawego), u Ciebie są pośrodku... Widziałeś kiedys kolumne głośnikową w domu która basowce miałaby z róznej parafii? Nawet te półki mają bas zrealizowany na takich samych wooferach. Poza tym kazdy głośnik ma inną imedancje wiec jesli dzielisz pasmo tą samą zwrotką to wychodzi Ci dla każdego inny podział.

Nie podważam twojego wkładu pracy, i jesli tobie sie podoba to jest gut.

Thomas - 30 Paź 2004, 09:58

Witam...
Mellow a ja z takim pytaniem, czy mocno sie namęczyłeś by wstawic te 16 w drzwi? Właśnie zamierzam tak zrobić, ale nie wiem na jakie niespodzianki się przygotować?
Pozdrawiam

mellow - 30 Paź 2004, 15:51

Kurtus ta polka kosztowala mnie niecale 200 zl kupilem tylko elipsy cala reszte wykrecilem z jakiegos golfa II ktorego sprowadzilem w zeszlym roku ...

Grze z temi tweeterami to masz oczywiscie 100% racje ... niestety ta cholerna polka miala tylko miejsce na srodku :roll: :roll:

Jesli chodzi o podlaczenie to u mnie bezposredni ze wzmacniacza sa polaczone elipsy i rozwnolegle do nich zwrotnice z orginalnie do nich dobranymi glosnikami ... porownywalem to podlaczenie rownolegle ze zwyklym podlaczeniem elips i uwierzcie mi ze jest naprawde roznica i to nie w glosnosci bo to akurat prawie sie nie zmienilo tylko w odgolsie

Thomas jesli chodzi o te 16 to sprawa jest banalna...

- kupujesz pierscienie/tulejki sciete delikatnie pod katem, mozna je dostac w media lub w wiekszych elektonicznych sklepach ( ja u siebie zastosowalem z jakis glosnikow Boschmana ... ktore rowniez wykrecilem z jakiegos chebla ...)

- nastepnie przykladasz do orginalnych oslon - przypasowujesz tak zeby drzwi mogly sie swobodnie zamykac (musi byc wolne jakies 15mm od krawedzi wew. drzwi)

- odrysowyjesz olowkiem linie ciecia orginalnych oslon ( tnac zostaw sobie zawsze z jakies 1-2 mm marginesu)

- pozniej demontujesz orginalny glosnik i jego plastikowa oslone z drzwi (przy okzji proponuje Ci wytlumic dzrwi matami ...) i przykecasz kupine tulejki.

- po docieciu dopasowujewsz juz tylko oslony i jest gotowe.

1 rzecz na ktora musisz zwrocic uwage to czy glosnik 16 jaki bedziesz chcial montowac nie ma za duzego magnesu bo jest tak to bedzie trzeba powiekszyc orginalne otwory w drzwiach.

Pozdrawiam

Thomas - 30 Paź 2004, 16:16

Witam...
Dzięki Mellow, już zrobiłem choć powoem ci, że u mnie jest jeden problem. Za głośnikami od strony zawiasów drzwi, brakuje kawałka tapicerki :( to chyba pierwszy krok by zmienić ją całą. Póxniej wrzucę fotki i pokaże.
Pozdrawiam

mucha - 30 Paź 2004, 16:22
Temat postu: hej
nie mowie o twoim aucie bo jest b.ladne.
Mowie o audio,kolor wykladziny ? moim zdaniem beznadziejny. (pozatym co jest pod niebieska wykladzina ? Bo zabiera to pol bagaznika a na nic nie potrzebne ? Nie rozumiem tego. Po 2 takie skrzynie to ludzie moga kupowac w Media Markt (sorry ale taka jest prawda) za ta kase kupic porzadny glosniczek, poprosic kogos aby zrobil odpowiednie wymiary skrzyni, dl. i sr. bass reflexu i skrzynka cacy z lepszym glosnikiem.
Nie chodzi oto ze mam ci dogadac ze jest do dupy. Bo jest fajnie i milo zrobione ale mowie co ja bym nie robil lub ewentualnie zmienil. (jakby kazdy mial takie samo zdanie to kazdy by mial taki bagaj :) )
Pozdrawiam

molu - 30 Paź 2004, 17:48
Temat postu: Re: hej
mucha napisał/a:
pozatym co jest pod niebieska wykladzina ? Bo zabiera to pol bagaznika a na nic nie potrzebne ?

To chyba butla LPG :lol: 8)

mellow - 30 Paź 2004, 19:16

Dokladnie tam jest butla LPG !!

Co do tej wykladziny (jest to material obiciowy) to tez mi troche nie lezy ... dlatego jak juz pisalem bede w przyszlym roku zmieniac to na zabudowe pokryta tworzywem i bedzie wygladac jak wydmy pustynne ... polakieruje ja chyba pozniej na ciemny granat z duzymi ziarnami metaliku.

A co do skrzyni to kiedys ... naprawde dawno temu uslyszalem ja w Norauto w Zabrzu ktos sie tam bawil ustawieniami radia i dosc mocno podkrecil bass ... wtedy zaciekawilo co ma taki gleboki bass ... bo w sumie ta plexi dosc mocno tlumi glosnosc tej skrzyni ale za to bassior jest naprawde gleboki ( moga to poswiadczyc osoby ktore byly na zlocie w Sosinie - testowalismy tam plyte CD z roznymi czestotliwosciami bassu)

Kiedys w Empiku przegladalem jakas gazete niemiecka z Car Audio i znalazlem tam powiedzmy orginal - jakiejs znanej firmy zajela 3 miejsce -pewnie ze glosnik byl napewno duzoooo lepszy ... ale ten tez sobie radzi jako tako ... ma podwojna cewke i gruby gumowy resor ... jak za 260 zl to i tak wydaje mi sie ze warto byla ja kupic.

Pozdro

Jareczek - 30 Paź 2004, 22:35

mellow napisał/a:
bassior jest naprawde gleboki ( moga to poswiadczyc osoby ktore byly na zlocie w Sosinie - testowalismy tam plyte CD z roznymi czestotliwosciami bassu)



No tak Michła testował i nie dalismy rady wytrzymac do końca (najnizszych częstotliwości) :D

Kurtus - 31 Paź 2004, 09:50

[quote="mellow"]Kurtus ta polka kosztowala mnie niecale 200 zl kupilem tylko elipsy cala reszte wykrecilem z jakiegos golfa II ktorego sprowadzilem w zeszlym roku ...


aaa to zwracam honor :)
NA ZLOCIE OGOLNOPOLSKIM POROWNAMY SOBIE NASZE FURKI :) OCZYWISCIE TYLKO I WYLACZNIE W CAR AUDIO

mdcs - 8 Lis 2004, 17:39

:arrow: mellow:
- tak jak już ktoś zauważył - bardzo dużym błędem jest umieszczanie średnicy i sopranu po środku koło siebie! Straciłeś z pewnością duuużo na przestrzenności. Przecież to właśnie wyższe częstotliwości odpowiadają za kierunkowość i lokalizowanie na scenie pozornego źródła dźwięku, a niskie pozastają nierozróżnialne. Dlatego umiejscowenie głośników niskotonowych jest obojętne, a soprany i średnica MUSI być jak najdalej od siebie (na brzegach półki). Poza tym subwoofer nie jest konstrukcją dobrze brzmiącą. Przemawia ku temu obudowa z szybą poliwęglanową i sam jej rodzaj - coż band-passy 4 rzędu nie należą do mile brzmiących... ale solidny SPL mają:)
- co do wyglądu Twojego samochodu to zazdroszczę. Szczerze. Chciałbym aby moja fieścina tak właśnie wyglądała. Nic dodać - nic ująć! :o

herrkam - 8 Lis 2004, 22:20

Na moje wypas gratulacje za inwencje, taka instalacja wykonana samemu daje najwięcej satysfakcji i fajnie sie jej pewnie słucha... jak by dołożyć jeszcze do tego 1,5tys około 15 tys to kolega mdcs uznałby że jest ok, takie prawo specjalistów :lol: ja nie jestem audiofilem ale w rally zmieniam odsłuch, mianowicie wycinam przedostatni tłumik... :twisted: też będzie troche basu hehe...
POZDRO

RKRman - 8 Lis 2004, 22:58
Temat postu: ...nagłośnienie
CZE !...jeszcze raz ja..

....myśle sobie że tak wiele różnych opini to BARDZO DUŻY SUKCES !!!
wniosek z tego taki że całość na pewno nie jest " taka sobie " !

Wiele osób z tej dyskusii na pewno skorzysta - umieszczając tutaj tego posta chyba taki zamiar miał jego autor. ( no chyba że sie myle - bo np. sie chwali ! - o co go nie podejżewam ).

Nie jestem zaawansowanym audiofilem - bo to dosyć droga impreza -
ale wiem że przy odpowiednich nakładach ( zwłaszcza finansowych ) można osiągnąć bardzo dużo ! - kto był na MULTIMEDIACH w Rzeszówku to wie o czym mówie ! Sztuką jest zrobić fajne nagłośnienie nie zapożyczając sie do końca życia ! :? - no i oczywiście samemu ! a realia polskiego złodziejstwa też nie zachęcają do drogiego rozpędzania się w tym temacie .

I już na koniec - może odrobine więcej dystansu- każdy oczywiście mierzy swoją miarą - ale chyba wiele nie kosztuje pare miłych słów ? co ? :)

POZDRAWIAM i obiecuje do tego działu często zaglądać bo uważam że warto ! :)

PS
.." scena " w tak niewielkim autku jak MK-3 ? ( do wszystkich 4-ech słupków prawie dostajesz ręką ! - niestety laury za doskonały odsłuch otrzymują w tych gabarytach nadwoziowych tylko autka " mocno naszpilkowane kasą " !!! :cry:

mdcs - 8 Lis 2004, 23:31

:arrow: Koledzy... nie można twierdzić, że skoro sytuacja ze sceną jest kiepska, można ją całkiem zaniedbać. Zauważ, że w półce nad którą debatujemy pogorszono scenę o jakieś 3x. 300% to duża prawda? A wystarczyło tylko przemyśleć projekt i inaczej rozmieścić napędy.

... i nie prawda, że uznaję instalację za udaną jak władowano 1,5 + 15 tys. zł. TO byłby snobizm...a od audiofilstwa trzymam się daleko (sama końcówka tego wyrazu "audio - filia" sugeruje, że to zboczenie:) ). Sam mam w aucie car audio skonstruowane samemu za niewielkie pieniądze, ale słychać ładniej niż u debilnych "decybeldragowaców". Nie jestem jeżdżącą dyskoteką (wyrosłem jakieś 3 lata temu)... teraz postawiłem na brzmienie, choć nie zamierzam przesadzać i kupować radia za np. 2kPLN.

Kurtus - 9 Lis 2004, 00:43

[

... i nie prawda, że uznaję instalację za udaną jak władowano 1,5 + 15 tys. zł. TO byłby snobizm...a od audiofilstwa trzymam się daleko (sama końcówka tego wyrazu "audio - filia" sugeruje, że to zboczenie:) ). Sam mam w aucie car audio skonstruowane samemu za niewielkie pieniądze, ale słychać ładniej niż u debilnych "decybeldragowaców". Nie jestem jeżdżącą dyskoteką (wyrosłem jakieś 3 lata temu)... teraz postawiłem na brzmienie, choć nie zamierzam przesadzać i kupować radia za np. 2kPLN.[/quote]

"decybeldragowaców" no tym to mnie obraziles :) )
Mocno mnie kreci gdy cisnienie w samochodzie zmusza mnie i innych pasarzerow do opuszczenia samochodu,jednak staralem sie aby u mnie bylo wszystko stonowane tak ze skrzynia nie szczytuje nad glosnikami i na odwrot.Wiadomo iz nie jade na najlepszych przetwornikach typu dls,infinity ,nakamichi czy rockford lecz na sredniej klasy alpine,pyle,magnat,clarion .Chodzi tu o wycisniecie tego co najlepsze z zestawu ktory miesci sie powiedzmy w rozsądnej cenie 2000 zł

mdcs - 9 Lis 2004, 00:57

:arrow: Kurtus:
- nie gniewaj się:) Chodzi mi o okstremalistów, którzy robią z samochodu tłuczkarnię nie licząc się z dźwiękiem. Subwoofer, który napierdziela jest skonstruować bardzo łatwo.... ale zrobić coś z impulsem poniżej 8ms i f3 mniejszą od 25Hz jest sztuką samą w sobie!

Kurtus - 9 Lis 2004, 11:12

mdcs napisał/a:
:arrow: Kurtus:
- nie gniewaj się:) Chodzi mi o okstremalistów, którzy robią z samochodu tłuczkarnię nie licząc się z dźwiękiem. Subwoofer, który napierdziela jest skonstruować bardzo łatwo.... ale zrobić coś z impulsem poniżej 8ms i f3 mniejszą od 25Hz jest sztuką samą w sobie!


tu sie zgadzam, a sam doswiadczylem juz nie raz bardzo jniskich zejsc subka :) .Niestety niektorzy kupujac sobie magnat power bull 600 to nie dosc ze mysla ze maja 600 watt rms to wieza w bajki ze ich sub zchodzi do 20hz ( bo tak pisze na instrukcji) niestety błąd.Mdcs opisz mniej wiecej jak u ciebie audio wyglada.

u mnie w bagazniku siedzi magnat classic 480 (11 minut i mam rozladowany akumulator ) :(

Wzmacniaczk ten zasila 2 glosniki magnat traveller 320 GOLD EDITION 20 cm trójdrożne (niby 300 music 100 rms ale czy ot prawda ?) w systemie 2x90 watt
zasila tez skrzynie mac audio (450 watt music 225rms ) dajac na 1 kanal niby te pozostale 300 watt

z przodu alpinki 13stki 2drożne (100music 25 watt rms) dzwi wytłumione
+syczki w konsoli marki pyle (podstawowe przetworniki za 60 zl)

radio to obecnie clarion drb 4375 4x30 watt ktory gra uwazam lepiej niz moj poprzedni sony xplod l480 4x45 watt

do tego masa kabli i bezpiecznikow

mdcs - 9 Lis 2004, 11:45

Suzuki: radio Pioneera z delfinem, sopran 2xTVM z jedwabną kopółką, przód 2xTVM ARX-130, zwrotnica własnej roboty 12dB/okt. (bez zwrotki nie dało się uzyskać pprawnej góry pasma - była przerysowana i nieco dokuczliwa). Tył 2x jakiś obsrany Pioneer. Subwoofer - tandem LW800, wzmak 2x100W RMS+aktywny LPF (własna robota). Całość gra naprawdę przyjemnie i z pewną klasą. Przynajmniej brzmienie jest sensowne. Sopran dyskretny i czyściutki jak łza, a nie jakieś kujące w ucho szuranie. Średnica klasyczna TVMowa. Basik szybki i dość niski. Moc wystarczająca (brzęczą elementy zawieszenia auta:) )

Fiesta: Radio SONY (starszy model, wysoka półka... obecne radia typu Xplod to tragedia). W radiu przerobione wyjście na subwoofer i układ regulacji barwy dźwięku (częstotliwości graniczne regulacji w procesorze audio ustalono jak na moje ucho zbyt tandetnie.... bass do 500Hz, sopran od 8kHz ???...grrr...). Soprany oczywiście jedwabny TVM. Zwrotnica 2 drożna 12dB/okt. Przód TVM. Tył (póki co brak). Subwoofer bp4th na Tandemie TONSIL 13/60 (specjalna subwooferowa wersja 13-tek Tonsila...klasyka, która montowana jest w sub1.1 - 13-tka, która gra jak 20-tka.) Konstruuję teraz nowy subwoofer do autka. Prawdopodobnie będzie to obudowa zamknięta i głośniki TVM ARN-226-07 (wersja ze wzmocnionym napędem) - niska efektywność, ale piękne brzmienie. Impuls poniżej 7ms (!!!). Napędzane wzmakiem MOS 2x120W RMS na przetwornicy. aktywny LPF z regulowanym f odcięcia 20-100Hz-18dB/okt.

... miałem jakiś czas temu (2-3 lata) suba na 30cm magnacie. Owszem bas wgniatał w fotel i obraz aż falował przed oczami...ale wypieprzyłem to prędzej niż wsadziłem. Niskie dokuczliwe, rozwlekłe i podbarwione rezonansem. To nie dla mnie. Być może miałem jakiś nieudany model, albo niewłaściwie go zaaplikowałem:)

Kurtus - 9 Lis 2004, 21:43

widze ze kolega wprost przeciwnie do mnie :) patrzy bardziej na jakosc niz na glosnosc, u mnie jakosc jest an drugim miejscu ale jakze waznym :) .Jakiej marki masz wzmacniacz bo chyba nie napisales

z tymi radyjkami to masz racje,ja obecnie zaczynam polowanie na clariona z seri 9.. bodajrze DRX9375 lub nakamichi od modelu cd 40 w gore :D .Clarionik o ktorym pisze ma okolo 4 latek ale mimo wszystko bije na glowe wiekszosc OBECNYCH (uzywanych) radyjek do kwoty 500 zl

mdcs - 9 Lis 2004, 22:36

:arrow: Kurtus:
- Clariona sobie daruj - masa tych radyjek trafia do nas do naprawy. Nakamichi jak najbardziej profesjonalny!
- wzmacniacze mam własnej produkcji - MOSfety zasilane z przetwornicy napięcia 12->60V SMPS.

micał1bolo - 11 Lis 2004, 09:53

a oto mój bagarznik jeszcze nieskończonyjak skończe to napewno pokarze
Szczur - 11 Lis 2004, 10:33

no no no ta kszynka musi ładnie łupać :glupek2:
micał1bolo - 11 Lis 2004, 10:41

naprawde daje czadu ta fotka była zrobiona w poniedzałek a wczoraj wszystko przerobiłem i wyglądato tak
Grze - 11 Lis 2004, 10:49

co to za głosnik, jaka buda?

troche detali...

micał1bolo - 11 Lis 2004, 10:59

to głaśnik firmy A.S. S.P.W-1200 moc to ok.600w naprawde fajnie daje czadu
SinuS - 12 Lis 2004, 12:35

hmm widzę, że wielu forumowiczów podchodzi do Car- <a href="http://www.ntsearch.com/search.php?q=audio&v=56">audio</a> tuningowo ;)

Po pierwsze te półki które pokazałeś mellow, to produkt którego jako tak sie nie sprzedaje, bo to tragedia...

Przegladnij sobie strone jekiejkolwiek lepszej firmy car-audio i pokaz mi kogos kto choc raz zamontował glosniki w półce...

Nie mowie tutaj o niskotowych, bo czasem z pewnych wzgledow sie tak robi, ale wtedy robi sie super solidna nową półke i zamyka od wewnątrz, tak, ze powstaje szczelna obudowa, jak na przykład Łada pana Vitalyi'a ;)

Glosniki z tyłu porostu burzą scene, czasem są uzywane jako rear-fill czyli uzupelnienie delikatne z tyłu, ale to juz sie reczej nie praktykuje, albo normalnie w drzwiach dla pasazerow z tyłu...

I teraz sie przyczepie do słow mellow'a zeby sprobowac poskładać dobre car-audio za 1,5 kilo pln...

Scharakteryzuje Ci moj system...
-front to wysokotonowki DLS T20 jeszcze słynne robione przez Morel'a z drugiej ręki za 160 pln

- mid-woofery w drzwiach DLS C5, z drugiej reki za 150 pln w idealnym stanie

- zwrotnica zrobina przy uzyciu pomiarow komputerowych i przy pomocy ekpiy DLS Szwecja... elementy bardzo dobrej klasy 60 pln

-Wzmacniacz miałem do niedawna Axton C600X5 kosztuje w granicach 450- 500 pln umozliwia zasilenie frontu w bi-ampingu + subwoofera normalnego, nie potwora Alparda albo costam innego ;) Teraz mam Helixa to całkiem inna cena, ale tym axtonie też było super

-jednostka sterująca- deck Clarion 9375 RW, mimo wieku wciaz jedna z najlepszych jednostek jakie da się dostać, przykładem może być Pan Wężowski który od kilku sezonów na tym radyjku zdobywa mistrowskie tytuły w Polsce i Europie kost minimum 450 pln

czyli juz mamy 820 pln

okablowanie i akcesoria, jako, ze mam instalacje profesjonalną robioną z myślą o starcie w zawodach sound-off, kosztowało mnie po cenach hurtowych chyba kolo 350 pln, + kolo 100 pln za maty bitumiczne, materiał do wykonczenia słupków i pierscienie do montarzu głośników...

czyli mamy 1270 pln

A zabudowan bagaznika kosztowała mnie 105 pln za płyty, dywanik juz mialem, ale to koszt kolo 26-30 pln i 20 pln za silikon, wkrety itp...
I kilkadziesiat godzin własnej pracy...
Wybor subwoofera, był bardzo radyklalny i kontrowersyjny...
Mialem w samochodzie juz wiele dobrych konstrokcji ( nie mowie tu o JBL, Magnat,Kenwood czy jakis Alphard) m.in. Audio Dewelopment W1000, ktory wyznaczył mój profil brzmienia...
Po wielu eksperymentach i poszukiwaniach, znalazłem głośniki które w pełni spełniją moje wymagania, a kosztowały mnie 63 pln za sztuke!!!!

Czyli mamy proszę państwa kwotę.....1521 pln!!!!!!!

Nie ukonczony efekt możecie zobaczyć w dziale sprzedam... niestety!! :(
A system jest naprawde wysokiej klasy, oczywiscie nie dla kogoś kto potrzebuje łupanki, ale Dire Straits, (szczegolnie perkusja na początku "Walk of Life" mmmm :) ) czy Anna Maria Jopek& Pat Metheny brzmi na tym cudownie!!! :D

Wiem, ze nie wszyscy musza siedziec w car-audio i dokładnie wiedziec co jet dobre, a co nie, ale wystarczyłoby przez jakiś czas odwiedzic pare firm car-audio, popytac ludzi na forum, w 2-3 miesiace można zdobyć wiedzę potrzebną do poskładania w miare udanego systemu...
A nie wrzucać chaotycznie pierwsze lepsze głośniki ktore mamy okazje kupić... i w ilości zatrwarzającej ;)
Dobry montarz to podtawa, mieszkancow Śląska zapraszam na odsłuch naszego demo-cara, zapewniam, ze bede musiał wyciągnąc subwoofer z samochodu, zebyście uwierzyli, ze nie gra!! :)

Aha, pozniej wrzuce fotki słupkow! ;)

WooYownik - 12 Lis 2004, 12:40

:shock: ...
mdcs - 12 Lis 2004, 13:59

:arrow: wiadomo, że wrzucanie głośników w półkę to "zabawa" w młodego nagłośnieniowca:), który cieszy się jak coś załupie. Niewielu ludzi wie co to dobroć głośnika, czy objętość ekwiwalentna a twierdzi, że robi car audio.
Wczoraj zamontowałem sobie tweetery TVMu z impregnowanego jedwabiu. Brzmią cudownie w porównaniu z Philipsami jakie miałem wcześniej. Co ciekawe ŻADEN sopran nie zagra poprawnie bez zwrotnicy. Stosowanie samego kondensatorka jak to jest w wielu rozwiązaniach to porażka. Wysokie męczą i drażnią ucho jak sprężone powietrze z kompresora na stacji benzynowej!. Ja mam zwrotkę 12dB/okt ciętą na 5,5kHz własnej roboty (obliczona wstępnie na symulatorze i dostrojona pod moje uszko :) ). Sporan jest dyskretny, delikatny, pełen detali i sięga bez problemu krańca pasma. Siedzi cicho jak nie trzeba zagrać i nie skrzeczy przeraźliwie na CelineDion.... Każdy subwoofer jaki wsadzam do bagażnika jest zaprojektowany, a nie po prostu złożony z części. Nie prawdą jest, że Alphard robi sam syf. Za 30zł NIKT i NIGDZIE nie znajdzie lepszego głośnika od LW800.... a sub na tandemie dwóch LW800 gra ładniej od Magnata, którego miałem okazję zaaplikować w dupę auta. Zresztą widzę jak ludzie kupują na Wolumenie głośniki do samochodu - podchodzą, wypatrują srebrnej membrany z plastikowym emblematem na środku i ...pytają o moc :wink: Pan odpowiada - no 600 wat panie, ładny bas! No i kupują! Ech... no i dobra, jak ich potem efekt końcowy cieszy to niech już tak będzie - przeboleję jakoś. :?

Kurtus - 14 Lis 2004, 16:00

SinuS ze wszystkom co napisales zgadzam sie jak najbardziej lacznie z wyborem sprzetu ktorego dokonales ale ten subwoofer ? co z niego uzyskasz ? .Juz nie mowie tutaj o jakosci ale chociazby o niskim zejsciu choc troszke polonczonym z mocą .Wiem ze niektorzy nie lubia "łubudubu" w samochodzie ale ja uwielbiam jak zadrzzy mi karoseria np. we wspanialym utworze madonny-FROZEN :)

to tyle mojego marudzenia :roll:

SinuS - 14 Lis 2004, 23:30

hmm... posc sobie jesli masz kawałek Dire Straits- Money for Nothing. Na samym poczatku jest kilka sekund solowki perkusyjnej...
Przy każdym udeżeniu słychac dokładnie, że perkusista udeża w bęben, a nie naciska guzik na perkusji elektronicznej...
słychac wybrzmienie membrany bebna... :)
A na przykład w piosence "Przypływ, Odpływ, Oddech Czasu" ,z albumu Anna Maria Jopek & Pat Metheny "Upojenie", na początku słychać, że niziutki basik wypełnie całe auto... nie jest sztucznie tłusty... poprostu taki jak ma byc...wystarczająco głośny, ze słychac, ze gra jakies 40-30 hz...
To daje mi ten subwoofer...
Moze faktycznie nie da sie u mnie osiagnac super cisnienia, bo mi nie jest potrzebne. Ja dąże do tego, żeby system był nie męczący i neutralny...
(wlasnie dlatego juz czeka w pokoju Nakamichi które zamontuje jutro ;) )
ale jesli w tej chwili te głosniki podmieniłbym na dwa Intertechniki MDS 08, mające po 120W RMS kazdy, uzyskałbym takie cisnienie, że skasowałbym bez problemu tego calego AS 1200, czy 600W, czy ile mu tam napisali :p
Naprawde.. zreszta podobno ostatnio słuchales HS200 i wlasnie tego MDS'a...
A hertz to juz wogole zabujca! :)

molu - 16 Lis 2004, 11:46

I ja swoj bagaznik wreszcie dokonczylem-wyszlo jak wyszlo-jestem zadowolony bo sam wszystko robilem 8)

oraz tu i tu.

Gość - 30 Sty 2005, 22:12

Jak widzieliściw wcześniej wszystko przerobiłem był wariant 1 był wariant 2 a wyszło tak. COo sędzicie otym????
micał1bolo - 30 Sty 2005, 22:18

sory ale zapomniałem sie zalogować to moja zielono srebrna fiesta.
Kurtus - 30 Sty 2005, 23:14

micał1bolo ,bagaznik straciles ale to pryszcz bo ja tez na to nie patrze.W twoim zestawie bałbym si eo sprzet ktory jest zbyt mocno widoczny,zrob jakas ogolna maskownice od gory bo widac ci wzmacniacz na ktory ktos moze miec chętke
Gość - 30 Sty 2005, 23:26

Spoko wszystko jest przemyślane mam bardzo ciemne szyby ztyłu za dnia tego wogule niewidać jedynie wnocy jak mam włączony neon na głośniku to zaj.....cie wygląda i zawsze mam fiestke na oku albo na parkingu strzerzonym i podstawa to dobry ALARM!!!!
Danio - 30 Sty 2005, 23:38

yyy zaniemówiłem...mieszkam w Tychach więc chyba się kiedyś wybiorę do pszczyny...zresztą i tak muszę jechać do mechanika...Pana Franiszka ...więc może będę miał okazję posłuchać jak to gra...mam pytanie...bo jestem zielony w te klocki jak ta fiestka :P ...można zaprojektować tak skrzynkę żeby była np po jednej stronie w tej wnęce gdzie jest nadkole?...albo może w podłodze...chodzi mi o to że bagażnik mi się czasem przydaje....jesli by się komuś nudziło i chciało to niech mi zrobi taki projekt...byłbym wdzięczny...pozdrawiam
Danio - 30 Sty 2005, 23:40

przepraszam ...miało być Pszczyny ...ale mi się shift nie wbił :) ...żeby nie było że promuje Tychy
micał1bolo - 30 Sty 2005, 23:55

No i znowu sie niezalogowałem niema sprawy możemy sie spotkać i pogadać jedzesz do pana Bam? daj mi cynka na mój adres e-mail a fiesta to mk3 1,4i 93r.
Danio - 31 Sty 2005, 00:36

Do pana Franciszka Piepióry...jego syn zresztą też ma mk3...znam tam jeszcze pana Marka Przybyłę..elektromechanika...ale to dopiero myśle skoczyć jak uczelnie pozałatwiam...ciężko w tym tygodniu będzie...egzaminy...trzymajcie kciuki :) ..sorki ale chyba mnie źle zrozumiałeś...wiem że to jest mk3...zielony jak ta fiestka to było porównanie ...pozdrawiam
micał1bolo - 31 Sty 2005, 02:33

Wyobraz sobie że znam piepióre a przybyła ostatnio robił mi z alarmem niemusi być wtym tygodniu przerabiam a raczej tuninguje peugeot 205 no ale jutro go maluje jak pojedzesz do pszczyny to napisz mi to spotkamy sie pozdro
Iro - 31 Sty 2005, 08:47

Zabudowa ma się przedewszystkim tobie podobać, a zmojej strony to zrób coś z tymi kablami jak najszybciej, bo tragicznie to wygląda.
Danio - 31 Sty 2005, 14:47

hehe..ale ten świat mały...ja to u nich czasami całe dnie spędzam i się przyglądam...szczególnie pan Marek zawsze moje autko na koniec zostawia :) ...jego chrześniak ma identyczną :) ..a tak na marginesie ...spytałem się kumpla z pszczyny czy widział kiedyś Twoją fiestę...odpowiedział tylko tyle...zaje...sta :) hehe ale ja muszę ją jeszcze usłyszeć...
micał1bolo - 31 Sty 2005, 16:21

Niema sprawy tylko daj znać kiedy i gdze .
Scyhe - 9 Lut 2005, 23:03

Witam po raz pierwszy ;) Wczoraj qpilem Fieste 1.3i 94r i dzisiaj myslalem jak by tu cos zmienc w systemie audio. Narazie jest - tragedia
Standardowy kaseciak Forda + jakies slabe pierdziawki w drzwiach ;)
Specjalnie nie zalezy mi na super zestawie - przynajmniej narazie. Pozostało mi jeszcze z fiata 126p 6 głosników. 2x 13 cm Kenwood + 2x10 cm - jakies co obecnie fiat montuje u siebie + 2x 16 cm - firmy nie znam ale ladnie graly w malanie z tylu w polce. Do tego radyjko BLAUPUNKT 4x45W SANREMO. Chcialbym to wykorzystac w Fiesciuni. Myśle zeby te 13 wrzucic do drzwi.... 16 chyba raczej na polke - i tu jest problem bo moja polka - niewiem czy wszystkie tak maja ma po bokach takie fabryczne wytłoczenia przez co instalacja 16 bedzie trudniejsza bo nie ma na tyle rownej powierzchni zeby maskownica ladnie lezala. Jak szanowni koledzy radza sobie z tym ? Wypelniacie jakoś te "dziury" i potem nowe obicie polki ? Jeszcze raz zaznaczam ze nie zalezy mi na SUPER zestawie - wazne zeby ladnie i starannie wygladalo, no i zakup jakis nwych glosnikow przynajmniej narazie odpada - koszta...;(
Pozdrawiam kolegow z Tychów i Pszczyny ;)

locdog - 17 Lut 2005, 21:41

to i ja sie moze pochwale co posiadam, sprzet moze zaden wyszukany, ale gra

sedziwa jednostka JVC Chameleon
Glosniki przod Hertz ESK 165 + Tweetery (zestaw) Moc??
Glosniki tyl Hertz ECX 690 100W RMS
Wzmacniacz przod + tyl - magnat bullpower 4600 - budzetowy sprzet :)
Subwoofer JL Audio 10W3v2 25cm, 2cewskowy, 300W RMS w zamknietej skrzynce
Wzmacniacz tyl - US Acoustics, wynalazek malo znany w Polsce, 2 kanaly mostkowane bodaj na 350Watt. nie jest to zaden boschmann, magnat czy inne gowno, ale do Stega troche mu brakuje :) - ot taka klasa srednia. chce ktos to moze kupic odemnie? wysoka moc za stosunkowo niewielkie pieniadze.

TroyaN - 18 Lut 2005, 23:07

u to mój sprzet jest troche llipny przy tym co czytam powyzej:
-radio mp3 jakieś lipne ale chodzi i ładnei wyswietla :) )
-przód i drzwi jakies lipne głosniki
-tył 2 x boschmann 500 w
-tuba basowa 250 wat
-wzmacniacz 1600 wat
calosc gra ladnie aczkolwiek nie mozna wytrzymac tego trzeszczenia wszystkich elementów w samochodzi jak sie da głosniej

Kacper - 18 Lut 2005, 23:12

TroyaN napisał/a:
u to mój sprzet jest troche llipny przy tym co czytam powyzej:
-radio mp3 jakieś lipne ale chodzi i ładnei wyswietla :) )
-przód i drzwi jakies lipne głosniki
-tył 2 x boschmann 500 w
-tuba basowa 250 wat
-wzmacniacz 1600 wat
calosc gra ladnie aczkolwiek nie mozna wytrzymac tego trzeszczenia wszystkich elementów w samochodzi jak sie da głosniej


Jest jeden problem... jak piszesz o wzmacniaczu, to napisz moze firme, model itd a nie ile Watt... bo jak czytam 1600 to mi się FIRST kojarzy :roll:

TroyaN - 19 Lut 2005, 00:32

heh mnie równiez :) ) dostalem go praktycznie za free a siedzi po to zeby jak zrobie glosniej to radio nie przygasala a jako biedny student nie mam narazie aksji zeby zainwestowac w cos co nie tylko ladnie wyglada ale tez ladnie brzmi ;))

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group