Forum FiestaKlubPolska -

Tuning mechaniczny - Swap , Turbo

GienekWichura - 17 Paź 2004, 14:09
Temat postu: Swap , Turbo
Zawsze zastanawiałem się jak będzie wyglądać Xr2i
z maską od rs turbo. No i już wiem




GienekWichura - 17 Paź 2004, 14:11




mellow - 17 Paź 2004, 14:50

Nie chce sie tu chwalic 8) ale wlasnie montuje kilka rzeczy w tlumik zeby moja Xr strzelala takim ogniem :twisted: :twisted: :twisted:

Pozdrawiam

GienekWichura - 17 Paź 2004, 14:57

Czyli tobie też strzeliło do głowy :D

No to z Mellowa wydechu będą wylatywać ogniowe marchewy

Jaka długość ?

mellow - 17 Paź 2004, 15:11

Narazie jeszcze nie wiem... wszystko w fazie przygotowanmam juz prawie wszystkie elementy potrzrebne do montazu i caly schemat jak i co wykonac...

Teraz potrzebuje tylko czas:/

Jak cos uda mi sie skleic to porobie foty i pokarze na forum :) )

Pozdrawiam

DŻEJKU - 17 Paź 2004, 21:53

no Mellow ja czekam bo tez myślałem żeby poprzypalać kilka zderzaków stojąc w korku... 8)
sam zamierzasz to skonstruować w domciu?

mellow - 18 Paź 2004, 00:07

Tak u siebie w garazu/warsztaciku dopracowuje taki system ... podpatrzony z znanych juz firebox'ow ... probuje to zrobic wykorzystujac tansze i duzo latwiej dostepne czesci :) )

Pozdrawiam

bonio - 18 Paź 2004, 07:40

mellow napisał/a:
Tak u siebie w garazu/warsztaciku dopracowuje taki system ... podpatrzony z znanych juz firebox'ow ... probuje to zrobic wykorzystujac tansze i duzo latwiej dostepne czesci :) )

Pozdrawiam


tylko się nie spal.....ze wstydu ;-)

Lokmen - 18 Paź 2004, 09:30

Hmmmm a do słabszych Xr-ek też da sie to zamontować :?: ........
DŻEJKU - 18 Paź 2004, 09:42

a jakie to ma znaczenie?
Wodz - 18 Paź 2004, 10:03

Ja mam"dobry"patent na ognie z rury!!! :lol: Tylko zauważyłem jeden"niewielki"minus.Po dwoch tygodniach mojej zabawy urwało mi kawałek tłoka.Ale efekt był tego warty!!! :twisted:
Robert - Kojot - 18 Paź 2004, 11:55

a może ktoś zdradzić sekret tego ognia, bo za czasów trabanta to wiem jak to działało, ale w fieście ???? :shock:
DŻEJKU - 18 Paź 2004, 12:55

Wodzu ty już lepiej nie baw się ogniem :lol:
co do samego użądzenia to gdzieś czytałem że montuje się go w układ wydechowy i jest tam jakiś zbiornik z gazem czy cuś. na czas strzału odnia odcina na chwilę zapłon więc raczej podczas wyścigu nie da się prać płomieniami ale za to przy normalnej jeździe... :D

ale nie wiem czy Mellow właśnie takie urzadzenie konstruuje....

mellow - 18 Paź 2004, 14:38

Juz Wam przyblizam ten caly wynalazek , motowac go mozna do prawie kazdego auta/motocykla - wazne jest tylko zeby nie bylo kata ( spaliny musza byc brudne i dobrze nasycone palacymi sie jeszcze substancjami :) ) ) Cala rzecz polega na zamontowaniu swiecy zaplonowej 15 cm od konca wydechu oraz wykonaniu urzadzenie --> przerywacza + cewki ktora bedzie puszczac wysokie napiecie na dodatkowa swiece...

Dodatkowe info + filmiki (NAPRAWDE POLECAM ) znajdziecie na www.firepower.pl

Pozdrawiam

DŻEJKU - 18 Paź 2004, 14:55

mam filmik passata albo golfa z podwójnymi wygarami co ładuje ogniem.
efekt zaje....

KacpeRS - 18 Paź 2004, 18:45

siemka to jam mam pytanko czym różni się silnik 1.6 z trubiną do zwykłego xr2 1.6i oprócz tego że ma turbine inny koputer i kolektor wydechowy??
KacpeRS - 18 Paź 2004, 18:46

siemka to jam mam pytanko czym różni się silnik 1.6 z trubiną do zwykłego xr2 1.6i oprócz tego że ma turbine inny koputer i kolektor wydechowy i czy taki silnik da się włożyć do budy gdzie był 1.1i ?
Lokmen - 18 Paź 2004, 23:46

Turbo 1,6 niczym sie nie rózni od zwyłego 1,6. Buda jest najmniejszym problemem bo sie da do nie włożyć każy silnik (nieważne czy masz silnik 1,1 czy 1,6 turbo).
mellow - 19 Paź 2004, 00:41

Łokmen napisał/a:
Turbo 1,6 niczym sie nie rózni od zwyłego 1,6. Buda jest najmniejszym problemem bo sie da do nie włożyć każy silnik (nieważne czy masz silnik 1,1 czy 1,6 turbo).


Napewno 1.6 turbo nie jest odprezony ?? w stosunku do zwyklej 1.6

Jesli chodzi o bude to masz racje rozni sie dopiero buda z zetec'kow

Pozdrawiam

GienekWichura - 19 Paź 2004, 06:49

A chłodnica powietrza doładowującego. Czujnik ciśnienia powietrza na
ssaniu. Odprężony z 9,5:1 na 8,3:1. Całkowicie inny czujnik ciśnienia
absoluynego w kolektorze ssącym MAP.

Lokmen - 19 Paź 2004, 07:20

Panowie, spokojnie - koledze chodziło przede wszystkim o wymiary czy taki silnik zmieści mu się do budy gdzie ma 1,1. Gienek, masz rację - ale powiedzmy ze tą są już drugorzędne szczegóły (ale jednak istotne).
remus - 19 Paź 2004, 07:29

Mi bez żadnego problemu wszedł 1,6 turbo do budy gdzie był 1,3. Bez jakichkolwiek przeróbek. :P
mellow - 19 Paź 2004, 14:59

Dokladnie bo Wasze silniki maja tylko 1 poduszke mocujaca, zetecki maja 2 i trzeba by dorobic mocowanie na prawej podluznicy :) ale dla chcacego nic trudnego :) )

Pozdrawiam

Grze - 19 Paź 2004, 20:12

to ja sie dolącze do tematu. czy da sie wsadzic do mk3(teraz 1.1i) silnik od xr2i?? :mrgreen: duzo trza zrobic przerobek zeby sie buda(leciwa bo z 90) nie posypala?
Kermitos - 19 Paź 2004, 20:21

Jakby powiedzial Gienek Wichura, wszystko sie da i dla chcacego nic trudnego. Da sie wstawic 1,6 8V chyba bez problemu z miejscem, a co do zetecow to jak napisal mellow trzeba przerabiac co nieco. Temat byl juz przerabiany wiec poszukaj jeszcze, a na pewno dowiesz sie wiecej.
KacpeRS - 19 Paź 2004, 20:37

jakby ktoś namierzył 1.6 na turbinie z osprzętem to niech da mi znać
mellow - 19 Paź 2004, 23:07

Kasperaz21 napisał/a:
jakby ktoś namierzył 1.6 na turbinie z osprzętem to niech da mi znać


Sciagnij sobie z zachodu bo nie dosc ze szanse sa mizerne to jeszcze drozej cie to wyjdzie niz czesci (silnik, skrzynia, wiazka komp +osprzet tacznie z hamulcami i zawiecha... bo jak tego nie kupisz to lepiej sie wogule nie bierz za swapa) ostatnio widzialem na mobile.de taka biala XR turbo

Pozdrawiam

noxx - 20 Sty 2005, 14:36

cvh turbo miał jeszcze inaczej poprowadzone kanały olejowe w bloku

a co do flamera przynajmniej to co widziałem na filmkach to moim zdaniem kicha , troche wieśniackie co innego jak auta rajdowe walą , wieć :) ładowac turbiny i ich podrzymaie to będzie ładny ogień :P

virus2 - 21 Sty 2005, 16:25

To ja sie pochwale dopadlem kolektor z kopletna turbina od eskorta 1,6 turbo za 150zł z tym ze turbinak do regeneracji i teraz sie glowie czy ten kolektor spasuje do 1,4 musze dopasc uczelki kolektorów i wszsytko bede wiedzial a poznej gaznik od R5 Turbo i zaczne kobinowac z zalorzeniem tego :D
orzysz - 21 Sty 2005, 22:22

Mellow jak zrobisz ten wydech to daj znac:)) Chetnie to zobacze i moze sobie bym cos takiego zainkubowal:D
Dynamike - 22 Sty 2005, 09:24

virus2 napisał/a:
To ja sie pochwale dopadlem kolektor z kopletna turbina od eskorta 1,6 turbo za 150zł z tym ze turbinak do regeneracji i teraz sie glowie czy ten kolektor spasuje do 1,4 musze dopasc uczelki kolektorów i wszsytko bede wiedzial a poznej gaznik od R5 Turbo i zaczne kobinowac z zalorzeniem tego :D

Kurde Virus, widze że ładnie szalejesz! :shock: Także dłub to ładnie i niedługo spreparujemy jakiegoś spota to się ścigniemy to pokazesz to ten twój wynalazek potrafi. :jezor:


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group