Forum FiestaKlubPolska -

Car Audio i CB - Moje audio

Kacper - 10 Wrz 2004, 11:59
Temat postu: Moje audio
Załozylem nowy wątek (mam nadzieje ze nikt nie ma mi tego za złe).
Jestem juz na etapie kończenia, teraz dodaje takie szczegóły (np mam ochote wsadzić neon do bagażnika).



Na żywo prezentuje sie to o wiele lepiej :wink:
na zdjęciach jest:
Blaupunkt 2100B w mostku 1x400Watt mocy muzycznej (1x160Watt w RMS)
Alphard SW 1003Z 10'' (25cm)
Ps. wiem ze nie wyszły mi troche boczki przylegające do skrzyni, lekko odstaja... na zdjeciach jest to bardzo widoczne, w rzeczywistości az tak bardzo nie przeszkadza.
Pleksa jest narazie tak sobie położona, nie przyklejona - nawet nie zdarłem jeszcze folii ochronnej z niej :wink:

myka - 10 Wrz 2004, 12:05

mmmm... niebiesko... miodzio :mrgreen:

a na sprzecie sie nie znam, wiec sie nie wypowiadam :wink:

molu - 10 Wrz 2004, 14:21
Temat postu: Re: Moje audio
Kacper napisał/a:
Pleksa jest narazie tak sobie położona, nie przyklejona - nawet nie zdarłem jeszcze folii ochronnej z niej :wink:


Gdzie kupowales plexe i po ile ?
Co do reszty to juz mowilem swoje zdanie :wink: 8) 8)

Kacper - 10 Wrz 2004, 15:01

Plexe w praktikerze, chyba za 6-8zl czy jakoś tak.
A co do reszty to wiem, i zostanie tak jak jest - mi pasuje, pierwszy raz taki sprzecik zrobilem i jestem z tego zadowolony (no a to ze wiem iz mozna to bylo zrobic lepiej...cóz, trudno :? )

WooYownik - 10 Wrz 2004, 15:50

a to niebieskie obicie po ile ?
Kacper - 10 Wrz 2004, 17:15

WooYownik napisał/a:
a to niebieskie obicie po ile ?


40zł za metr kwadratowy

Dynamike - 10 Wrz 2004, 18:07

Mnie się też podoba, mam nadzieje że będe mógł zobaczyć to na żywo i sprawdzić jak gra! :clever:
Kacper - 10 Wrz 2004, 22:22

Dynamike napisał/a:
Mnie się też podoba, mam nadzieje że będe mógł zobaczyć to na żywo i sprawdzić jak gra! :clever:


Nie, Ty nie bedzeisz mógł :twisted:
Żartuje oczywiście... tylko rewelacji sie nie ma co spodziewać - głośniki z przodu są firmowe i grają... a właściwie nie grają :wink:
A tył, jako ze skrzynia jest dużawa troszke podbuczy ...hehe ale dla mnie i tak jest super, w porównaniu z serią to fiu fiu basik w koncu sie pokazał 8)

molu - 11 Wrz 2004, 09:09

Kacper napisał/a:
Plexe w praktikerze, chyba za 6-8zl czy jakoś tak.

Najblizszy praktiker w Poznaniu :? a w castoramie tylko takie wielkie arkusze maja :?

Kacper napisał/a:
tylko rewelacji sie nie ma co spodziewać...jako ze skrzynia jest dużawa troszke podbuczy ...hehe ale dla mnie i tak jest super


To trzeba bylo przedzielic w srodku komore lub wytlumic gabka 8)
Zakladajac ze nie wynika to z jakisci glosnika :wink: :wink: :cojest:

Ale najwazniejsze ze ci sie podoba 8)

Kacper - 11 Wrz 2004, 09:17

molu napisał/a:
Kacper napisał/a:
Plexe w praktikerze, chyba za 6-8zl czy jakoś tak.

Najblizszy praktiker w Poznaniu :? a w castoramie tylko takie wielkie arkusze maja :?

Kacper napisał/a:
tylko rewelacji sie nie ma co spodziewać...jako ze skrzynia jest dużawa troszke podbuczy ...hehe ale dla mnie i tak jest super


To trzeba bylo przedzielic w srodku komore lub wytlumic gabka 8)
Zakladajac ze nie wynika to z jakisci glosnika :wink: :wink: :cojest:

Ale najwazniejsze ze ci sie podoba 8)


Oczywiscie iz wytłumiłem w środku gąbką :) i to tak więcej jej dałem... żeby troszke obudowa sie zmniejszyła, no ale podobno w obudwach bass-reflex to nie wpływa dobrze ... no ale trudno, tak zrobilem i mi pasuje hehe :)

A co do tej pleksy...no jak nic musisz przyjechać do nas na zlot, to Ci przywioze hehe :wink:

Kurtus - 11 Wrz 2004, 13:29

tylko nie usmarz wzmacniacza :) jezeli jets tam szczelnie zamkniety to daj mu jakis wiatraczek czy cos albo zrob otwor od spodu aby cyrkulacja powietrza była
Kacper - 11 Wrz 2004, 15:22

pod wzmacniaczekm jest wycięta dziura...ale ona znowu przylega do podłogi, ktora ma moze pare szczelin...no ale uwazam iz przyjdzie jeszcze wiatraczek z boku, ale to jeszcze chwila.
Chce dodać podświetlenie wzmaka z boku, neon, oraz wiatraczek - wszystko podpedne pod przewód REMOTE... bo nie ma sensu zeby to dzialalo(swiecilo) jak wzmak jest wyłaczony :wink:
Ps. wzmacniacz nie jest gorący nawet jak dłużej pogra.

Paulek - 11 Wrz 2004, 15:29

Fajny blue kolorek masz w bagażniku 8)
Pasuje do białej karoserii :D

Jareczek - 11 Wrz 2004, 22:36

A czemu niebieski, a nie np. czerwony :?: :twisted:
Kacper - 11 Wrz 2004, 23:07

bo mi pod kolor wzmaka pasuje :) pozatym wzmak ma podświetlanie na niebiesko... no i niebieski bardziej pasuje do białego jak czerwony 8)
RKRman - 12 Wrz 2004, 20:57
Temat postu: zabudowa..
cze ! Kapi !

ludziska piszą różne rzeczy- no i dobrze - bo po to odwiedzamy Forum-a
jak dla mnie to najważniejsze że w końcu zrealizowałeś swoje plany ( wiem ile cie to kosztowało ! )
POZDRAWIAM :)

p.s.
zawsze uważałem że " uparty " to bardzo dobra cecha charakteru!

KacpeRS - 12 Wrz 2004, 21:31

Kacper napisał/a:
.
Chce dodać podświetlenie wzmaka z boku, neon, oraz wiatraczek - wszystko podpedne pod przewód REMOTE... bo nie ma sensu zeby to dzialalo(swiecilo) jak wzmak jest wyłaczony :wink:
Ps. wzmacniacz nie jest gorący nawet jak dłużej pogra.

siemak nie ma sensu podłączania podświetlenia (neona) pod remote lepiej podłącz pod oświetlrnie bagażnika bo poco ma się świecić jak jest wzmacniacz włączony a klapa zamknięta i nikt na to nie patrzy!!

Kacper - 12 Wrz 2004, 21:45

Kasperaz21 napisał/a:
Kacper napisał/a:
.
Chce dodać podświetlenie wzmaka z boku, neon, oraz wiatraczek - wszystko podpedne pod przewód REMOTE... bo nie ma sensu zeby to dzialalo(swiecilo) jak wzmak jest wyłaczony :wink:
Ps. wzmacniacz nie jest gorący nawet jak dłużej pogra.

siemak nie ma sensu podłączania podświetlenia (neona) pod remote lepiej podłącz pod oświetlrnie bagażnika bo poco ma się świecić jak jest wzmacniacz włączony a klapa zamknięta i nikt na to nie patrzy!!


:brawo: dzieki ;) ... faktycznie nie pomyślałem nad tym... ech 8)



piotr-RKRmann napisał/a:
zawsze uważałem że " uparty " to bardzo dobra cecha charakteru!


to zalezy w czym... ale akurat tego nie załuje, paru kumpli przetracilo duzo kasy... a teraz się patrzą i zazdroszczą... hehe a jeden to sie uwziął i dopiero teraz zbiera a wcześniej sie krzywo patrzył i dodawał ze jest to poza jego zasięgiem finansowym...hehe wjechało to paru osobom na ambicje :wink:
No, ale ja nie robilem tego dla nich - tylko dla siebie, i jestem zadowolony mogąc nacisnac tajemniczy przycisk i cieszyć sie basem 8)

KacpeRS - 12 Wrz 2004, 21:56

spox nie ma sprawy mam jeszcze więcej pomysłów
Ługol - 12 Wrz 2004, 22:04

Brawo najlepiej jak się zrobi coś samemu bo radocha jest o wiele większa niż jak byś kupił gotowe albo ktoś by Ci to za kasiore zrobił. Natchnąłeś mnie chyba też zrobie sobie skrzyneczke nawet mam już pomysła :mrgreen: Jeszcze raz moje uznanie POZDRAWIAM
Kacper - 12 Wrz 2004, 23:07

Kasperaz21 napisał/a:
spox nie ma sprawy mam jeszcze więcej pomysłów


podziel sie, podziel... dobre pomysły zawsze w cenie :wink:

KacpeRS - 13 Wrz 2004, 09:27

8)
lehu8 - 21 Wrz 2004, 19:48

Fajne to wszystko :P ja w mojej mk2 robię zabudowę bagażnika, pod podłogą kolo kola zapasowego.Koło zostalo oddzielone no i płyta na głośnik 30 cm wycięta.Jeszcze wygłuszenie, wzmacniacz i będzie git :twisted:
Jak tylko zrobię pokażę zdjęcia :wink:

Grze - 29 Wrz 2004, 14:48

Ładnie sie dzieje jak ludzie alfreda SW1003z wsadzają do BR.........

Totalnie chybiona zabudowa(w sensie technicznym), choć stylizowana na CA z prawdziwego zdarzenia.

Dlatego buczy bo ten głosnik ma qts w granicach 1!!! Tylko do zamkniętej! W dodatku za duża buda, i głośnik który jest pośmiewiskiem większosci forum akustycznych.

PS:gąbka jest zalecana na ścianki w bass-reflexie i wcale nie zmniejsza objętości, a nawet ją powieksza w zaleznosci od jej upchania nawet do 15-20%

WIELKI ROTFL^2

Kacper - 29 Wrz 2004, 21:53

głośnik juz nie buczy - była to kwestia ustawienia wzmacniacza, i zmiany radia na CD z kasety (co CD to jednak CD).
A to ze głośnik szajs to wiem, narazie musi starczyc... potem mam w planach co innego.
A skoro kazdemu tutaj ROTFL postawiłeś, pochwal sie co tam masz w swojej Turbo Fiescie Car Audio Trophy ? 8)

Grze - 29 Wrz 2004, 22:06

ROTFLA masz odemnie za to ze wsadziłes ten glosnik do przypadkowej obudowy. Ja nie mam jakiegoś wypasionego sprzetu, aktualnie siedzi u mnie Ravemaster bsw104II podpiety pod mf-2s.

PS:za ten głośnik miałbys o wiele lepszego cw1002c(ktory BTW jest tanszy)

Kacper - 29 Wrz 2004, 23:08

To ze skrzynka jest za duza to juz sie od kazdego dowiedzialem... i wszystkim przyznaje racje, to była moja pierwsza konstrukcja i wyszła jak wyszła... nie spodziewalem sie iz wyjdzie to takie duże.
Coś będe z tym kombinował (wstawić przedziałke, która podzieli mi to na pół i skrzynia będzie OK a głośnik i tak chce zmienić na coś lepszego), albo wstawic dwa głośniki, tylko boje sie iz jak zmienie na porządne głośniki to dwóch mi wzmacniacz nie pociągnie... :?

Grze - 30 Wrz 2004, 10:59

napisz mi ile ta skrzynka ma litrów. cos sie dobierze. ps:tak na szybko to obchnij tego sw, zmniejsz skrzynke do około 40L, zatkaj BR i wsadz cw1002c. jest o wiele lepszy i głośniejszy. sw ma około 80db(!), natomiast cw jakies 86db
mucha - 11 Paź 2004, 17:52
Temat postu: :)
Sprzedaj wszystko, nic nie kombinuj tylko zastanow sie nad glosnikiem EQ db10 wspanialy glosnik w swojej klasie cenowej. a mozna z niego wycisnac wiecej niz z tych alphardow, po dobrym dobraniu skrzyni, portu mocy itd.
Kacper - 11 Paź 2004, 20:15

aktualnie zostawilem jak jest, i zmieniam piecyk - takze poki co skrzynia i tak sie nie odezwie bo starego piecyka juz nie ma - za ok 2 tygodnie sie pochwale co będe miał :wink:
Kacper - 19 Paź 2004, 15:50

Ok, juz po zmianach - piecyk to Blaupunkt 4100B, 4x100Watt/2x320Watt.
Podłaczylem tylną półke to (i niech mi nikt nie pisze ze tak sie nie robi - taki mialem kaprys), oraz 2 kanały zmostkowalem na skrzynie- ogólnie bas sie jakby lepiej rusza, dużo lepiej...
Narazie tyle - jak coś znowu zrobie, napewno napisze w swoim wątku

mdcs - 26 Paź 2004, 12:16

Szkoda, że zastosowałeś ten właśnie model alpharda. Dużo lepszy do bass-reflexu jest LW800, lub LW1000... ale i tak OK :)
Kacper - 26 Paź 2004, 14:22

mdcs napisał/a:
Szkoda, że zastosowałeś ten właśnie model alpharda. Dużo lepszy do bass-reflexu jest LW800, lub LW1000... ale i tak OK :)


Wiem, wiem ... niestety, głupi i naiwny bylem :wink:
Ps. czasami bywam w Płocku, moglibyśmy się w tedy zgrać i pogadać chwilkę (niestety nie jezdze fiestą tam - zostaje w zabrzu, nie ma sensu targać dwóch samochodów, pozatym drugi jest szybszy ( 1.8 16V))

lsebu - 24 Lis 2004, 13:04

musze przyznać że jest to piękne!!
uwaga z mojej strony! - jak masz możliwość spróbuj zamienić sobie wzmacniacz ze swojego GTA 2100 NA STARSZEGO BLAUPUNKTA MPA 500.
Różnica jest KOLOSALNA i nie chodzi tu o te 100W więcej ale o wykonanie i jakość, no i ma swoją wagę - a to po wadze (na pierwszy rzut oka) można określić jakość. gorąco polecam - spróbuj!

Kacper - 25 Lis 2004, 08:27

lsebu napisał/a:
musze przyznać że jest to piękne!!
uwaga z mojej strony! - jak masz możliwość spróbuj zamienić sobie wzmacniacz ze swojego GTA 2100 NA STARSZEGO BLAUPUNKTA MPA 500.
Różnica jest KOLOSALNA i nie chodzi tu o te 100W więcej ale o wykonanie i jakość, no i ma swoją wagę - a to po wadze (na pierwszy rzut oka) można określić jakość. gorąco polecam - spróbuj!


W późniejszych postach napisałem ze aktualnie wszystko zasila Blaupunkt 4100B i narazie zmian juz nie planuje 8) jak dla mnie gra OK 8)

KacpeRS - 25 Lis 2004, 12:33

lsebu napisał/a:
musze przyznać że jest to piękne!!
uwaga z mojej strony! - jak masz możliwość spróbuj zamienić sobie wzmacniacz ze swojego GTA 2100 NA STARSZEGO BLAUPUNKTA MPA 500.
Różnica jest KOLOSALNA i nie chodzi tu o te 100W więcej ale o wykonanie i jakość, no i ma swoją wagę - a to po wadze (na pierwszy rzut oka) można określić jakość. gorąco polecam - spróbuj!


coś ty po wadze nie nie określisz czy to jest dobry wzacniacz większość kiepawych wmacniaczy ma włąsnie kupe żelastwa i ciulowe parametry

lsebu - 25 Lis 2004, 23:05

[quote="Kasperaz21"]
Cytat:
coś ty po wadze nie nie określisz czy to jest dobry wzacniacz większość kiepawych wmacniaczy ma włąsnie kupe żelastwa i ciulowe parametry

zgadzam się dlatego napisałem że to "na pierwszy rzut oka". natomiast jak wzmacniacz nie ma swej wagi to nie ma co zawracać sobie nim głowy.

user - 19 Gru 2004, 02:56

Kacper


1. zastosowanie subwoofera i głośników w półce to idiotyzm ... jedno wyklucza drugie ...

2. Dziuery wycięte w pułce były chyba tępym nożem ....

3. luźne kable wyglądają jak by to robiła zezowata koza

4. plexa czy też szybka jest nie zamocowana - nie przyklejona tylko przykręcona lub zamocowana przykręconymi zaciskami ...

5. membrana jest nie zabezpieczona

Spróbuj skorygować te rzeczy bo reszta zapowiada się fajnie ...

Kacper - 19 Gru 2004, 11:20

user napisał/a:
Kacper


1. zastosowanie subwoofera i głośników w półce to idiotyzm ... jedno wyklucza drugie ...

2. Dziuery wycięte w pułce były chyba tępym nożem ....

3. luźne kable wyglądają jak by to robiła zezowata koza

4. plexa czy też szybka jest nie zamocowana - nie przyklejona tylko przykręcona lub zamocowana przykręconymi zaciskami ...

5. membrana jest nie zabezpieczona

Spróbuj skorygować te rzeczy bo reszta zapowiada się fajnie ...


1. powiem Ci tak - bez suba nie ma basu, a bez tylnych głosników z tyłu poza basem nie slyszy sie nic...
2. Dziury nie ja wycinałem - kupilem auto z dziurami w polce :(
3. Kable są juz inne ale nadal luzem hehe
4. Pleksa jest niczym nie przykrecona ani nie zamontowana - ale chce do niej przymocować magnesy i zeby trzymała się na magnesach ;)
5. na allegro mozna kupic ładnie wycięte w nierdzewce wzory - i komibnuje nad tym :wink:


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group