Forum FiestaKlubPolska -

Mechanika - Układ paliwowy : odpowietrzenie zbiornika paliwa pochłaniacz

harek - 5 Wrz 2005, 17:32
Temat postu: Układ paliwowy : odpowietrzenie zbiornika paliwa pochłaniacz
chyba tak mi sie wydaje. jade autem, mam pół baku paliwa, wskaznik pokazuje stopniowo coraz wiecej. powiedzmy ze po przejechaniu 15 km wskaznik pokazuje 3/4 baku ! i nagle auto zaczyna sie dusic jakby nie było paliwa, gasnie. podchodze do baku otwieram, wielkie ssssssssssytttttt, zamykam i auto chodzi jak nówka, a wskaznik znów jest na 1/2 baku.

zapewne chodzi o zapowietrzony bak paliwa, a raczej o brak jego odpowietrzania. co z tym fantem zrobic ? gdzie jak to ugryzc.

z góry dziekuje za pomoc. troche denerwujące jest zatrzymaywanie sie co chwile :(

Lokmen - 5 Wrz 2005, 17:39

wymienić lub wywelić zawór przewietrzania oparów paliwa
harek - 5 Wrz 2005, 18:36

kolejne pytania sie nasuwają :)

ile takie cus kosztuje, gdzie tego szukac zeby "to" wymontowac ?

Lokmen - 5 Wrz 2005, 18:40

Szukaj takiej czarnej platikowej skrzynki przy podłużnicy - z niej wychodzi przewód który idzie do tego zaworu (ten zawór ma trójnik: jeden przewód idzie właśnei z tego pochłaniacza oparóww, jeden przewód idzie do baku, jeden do kolektora). W ASO pewnie krzykną około 200 zł. Wywalnie tego zaworu nie wpływa na spalanie a ni na dynamike auta - tylko trzeba zaslepić otwór w kolektorze...
harek - 5 Wrz 2005, 18:45

no dobra, spróbuje sie sam pobawic, jak nie to podjade do mechanika. do napraw auta ja mam dwie lewe...
herflik - 7 Wrz 2005, 21:09

Nie chcialbym zle wrozyc ale lokmen w 1.1 niema chyba filtra weglowego !?
Lokmen - 7 Wrz 2005, 21:28

filtr węglowy czyli pochłaniacz oparów paliwa zanjduje sie w każdej benzynowej fiescie na wtrysku paliwa
harek - 8 Wrz 2005, 19:09

dobra udało sie. bez wymiany i demontarzu. pojechałem do znajomego mechanika. przedmuchał kompresorem ten węzyk i jest si. mówił ze jak bedzie sie to znów działo to wymienimy. przy okzji wyczyscił mi gazniczek. auto zaraz inaczej chodzi :)

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group