Forum FiestaKlubPolska -

Tuning mechaniczny - Wydech , Układ wydechowy , Tłumik Przelotowy

SzeryfPawel - 17 Lip 2005, 23:29
Temat postu: Wydech , Układ wydechowy , Tłumik Przelotowy
Witam,zamierzam kupic tłumik sportowy do mojej fiesty mk3, tylko niewim której firmy jest lepszy KM Malon czy Ulter,który jest trwalszy.Zależy mi na niezagłośnym tłumiku,KM malon należy do grupy tłumików cichych czy głośnych.
KoRcZuS - 17 Lip 2005, 23:49

Witam, z tego co mi wiadomo (moge sie mylic) to KM naleza raczej do glosnych tlumikow, za to Ulterki sa bardziej ciche i maja lepszy basik...

Jezeli zle gadam prosze poprawic ;)

Kurtus - 18 Lip 2005, 00:00

wszystko zalerzy tez od srednicy koncowej tłumika,pamietaj o tym aby nie kupic przelotowego tlumika bo te sa glosne ani takiego co ma rure ze mozesz wlozyc pięść.Ulter jest bardziej znana firma ale czy trwalsza tego nie wiem
LOY - 18 Lip 2005, 03:39

Kurtus napisał/a:
pamietaj o tym aby nie kupic przelotowego tlumika bo te sa glosne ani takiego co ma rure ze mozesz wlozyc pięść.Ulter jest bardziej znana firma ale czy trwalsza tego nie wiem


eeeee prawie wszystkie sportowe są przelotowe ,a te tańsze to -wszystkie. Czasem maja jedynie zwęzkę lub stożek wewnątrz. Ale przelotowy nie znaczy zaraz głosny.mam doświadczenia z ulterem dedykowanym do pega 206. przelotowy końcówka 100mm-dobrze sietrzyma i jest cichutki -kosztował ok 260-300pln-ów. jest trwalszy niz głośny Malon.

ThEClienT! - 18 Lip 2005, 10:06

wg. mnie ULTER :)
Kurtus - 18 Lip 2005, 10:28

LOY napisał/a:
Kurtus napisał/a:
pamietaj o tym aby nie kupic przelotowego tlumika bo te sa glosne ani takiego co ma rure ze mozesz wlozyc pięść.Ulter jest bardziej znana firma ale czy trwalsza tego nie wiem


eeeee prawie wszystkie sportowe są przelotowe ,a te tańsze to -wszystkie. Czasem maja jedynie zwęzkę lub stożek wewnątrz. Ale przelotowy nie znaczy zaraz głosny.mam doświadczenia z ulterem dedykowanym do pega 206. przelotowy końcówka 100mm-dobrze sietrzyma i jest cichutki -kosztował ok 260-300pln-ów. jest trwalszy niz głośny Malon.


Pisze z wlasnego dsoswiadczenia,kupilem od łokmena tlumik przelotowy odpowiednij MUGENA z tym ze ma wiekszy wylot,wrzucajac do niego morele ta wyleci bez problemu na druga strone jezeli trzymamy tlumik w pionie :) .Do dzisiaj zaluje ze go zamontowalem :D

Jareczek - 18 Lip 2005, 11:21

Ja mam przelotowy KM i do strumienice i powiem, że jest troche głosno, ale da sie wytrzymać. Jeżeli nie chcesz nic głosnego to zamontuj sobie jakąs ładną końcówke :P
Leon_SSJ - 18 Lip 2005, 11:23

co do ultera to nie wiem, ale z doswiadczenia moge powiedziec ze km sa bardzo trwale (ulter napewno tez znana firma by nie robili lipy)
Fordon - 18 Lip 2005, 16:58

A ja mam srodek Bosala i koncowy Remusa... warczy cicho i przyjemnie(diesel)... Dodam ze tlumik tez zyje juz prawie 4 rok i nie ma na nim zadnych oznak rudej... :P kolega zapomnial napisac ile chce przeznaczyc na uklad wydechowy... bo my tu mozemy wymieniac nazwy firm i doradzac jednak przedzial cenowy byl by mile widziany...

Pozdrawiam

SzeryfPawel - 18 Lip 2005, 17:49

Zamierzam wydać na ten tłumik z montażem max 400zł. Przeglądając posty stwierdzam że wszysty chwala ultera a co do KM malon to bywa różnie.
Fordon - 18 Lip 2005, 19:37

To z Ultera napewno dostaniesz ladny tlumik... i bedzei warczaca Fiesta... :D

Pozdrawiam

bonio - 18 Lip 2005, 21:52

Przed zakupem należy sobie zadać pytania:
1.Czy jest mi to potrzebne?
2.Co mi to da?

W Twoim przypadku:
Ad1. Nie
Ad2. Nic (ew. ból głowy przy dłuższej jeździe)

Pomyśl raczej o ładnej końcówce i tyle.....

Fordon - 18 Lip 2005, 22:13

Jesli chce zalozyc wydech to niech zaklada... to jest jego wybor... ja nie narzekam ani mnie leb nie boli jak jade w trase ani nic... a kazdy ma swoja wizje co i jak chce zrobic w swoim aucie...


Pozdrawiam

RKRman - 19 Lip 2005, 00:49
Temat postu: wydeszek
Hej :P

...nie będe sie wypowiadał na temat innych firm bo nie mam doświadczeń - wybrałem ULTERA i jestem zadowolony - bardzo przyzwoicie zrobiony , pojedyncza, okrągła końcówka fi 80 ok 220 zł - w zasadzie prosty montaż i wymiary tłumika "nieproblemowe " - łatwo go zmieścić na swoim miejscu ...jak to zwykle bywa ...początek CICHY ...trzeba było tłumik troche "wygrzać" mam przejechane na nim ok 9 tyś km - teraz jest już bardziej słyszalny ..tzn przy bardzo lekkiej - krótkiej przygazówce "zaznacza" swoją obecność ..natomiast przy zciągnięciu nogi z gazu na wyższych obrotach - jest na prawde fajnie.....namiastka sportu ...lekkie buczenio-huczenie .........ale nic meczącego.................

ogólnie polecam :yes: .........kolega Korton za moją namową do swojej MK-4 1.4 ZETEC też takiego wydeszka sobie sprawił - ostatnio mnie nawiedził ..i wcale mi nie wygrażał :lol: hehe ..też jest zadowolony.......
produkt ogólnodostępny......

POZDRAWIAM ;-) góral.....inne elementy też modyfikujesz ..?

SzeryfPawel - 19 Lip 2005, 18:34

Dzięki wszystkim za pomoc zdecydowałem sie na Ultera model NMD 142/10,w sobote montaz, zobaczym jak bendzie chdził
Pozdr dla wszystkich

pvzon - 20 Lip 2005, 10:54

miałem kiedyś ulterka.był ok.
SzeryfPawel - 25 Lip 2005, 22:41

Tłumik już jest zamontowany,wizualnie wyglada elegancko, jednak jest troche cich,jak silnik jest zimny to działa jak normalny tłumik we fieście dopiero jak sie rozgrzeje cały układ wydechowy to słychać lekie buczenie,zastanawiam sie w czym tkwi problem czy w tym że mam zamontowany tłumik srodkowy czy poprosty mósi sie przegrzać.
Fordon - 26 Lip 2005, 01:27

Zawsze swiezo po montarzu tlumika jest cicho... dopiero pozniej jak zrobisz dobrych kilka kilomerow zacznie sie robic glosniejszy... oczywiscie nie bedzie ryczal ale odrobine glosniej bedzie...

Pozdrawiam

Kurtus - 28 Lip 2005, 23:41

SzeryfPawel napisał/a:
Tłumik już jest zamontowany,wizualnie wyglada elegancko, jednak jest troche cich,jak silnik jest zimny to działa jak normalny tłumik we fieście dopiero jak sie rozgrzeje cały układ wydechowy to słychać lekie buczenie,zastanawiam sie w czym tkwi problem czy w tym że mam zamontowany tłumik srodkowy czy poprosty mósi sie przegrzać.


ewentualnie jak bedziesz chcial troszke glosniej to wywal katalizator

a jak jeszcze glosniej to tłumik srodkowy wywal

Darekmk3 - 3 Sie 2005, 18:35

siemka jak masz za cicho to wywal srodkowy tlumik,katalizator zostaw lepiej.Tylko po wywaleniu srodka bedzie troche glosno ale efekt zadżebisty-w moim przypadku tak bylo -mam KM
Marcus - 24 Sie 2005, 10:09

Ja kupiłem w Inter-Cars za 245zł całkiem przelotowy i wcale tak głośno nie chodzi poprostu ODPOWIEDNIO do silnika 1.4 Zależy jeszcze ile kaski chcesz wydać. Ja nie narzekam jest wytrzymały :lol:
xeper - 24 Sie 2005, 22:36

sluchaj ich!!! ten ci da 200 koni!!
black_fighter - 25 Sie 2005, 08:16

No to jest wydeszek pierwsza klasa.
Działa on na zasadzie dyszy powietrznej o zmiennym ciśnieniu. ;]
To jest MOC

Marcus - 25 Sie 2005, 09:03

to sie nazywa PEŁEN PRZELOT i do tego z zaje.. mocą!!!!!!!!
WILKU - 4 Wrz 2005, 08:41
Temat postu: wydech
Ja kilka dni temu założyłem tłumik ultera z podwójnym kominem wygiętym do góry. wygląda super i jest cichutki, ale jak sie troszke depnie to wydobywa się piękny basowy dźwięk. Tutaj masz link na stone ultera z tą końcówką co ja mam.
http://www.ultersport.com...nt.php?id=4&k=7

tak wygląda w całej okazałości
http://www.ulter.com.pl/pl/#snd

Wejdź sobie na stronke ultera i posprawdzaj koncówki. Zajżyj też na promocje ultera. ten tłumik co ja mam kosztuje 340 zł. Ja go kupilem za dokladnie 272 zł bo wziąlem na zniżke dzięki mojemu kumplowi. :devil:


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group