Forum FiestaKlubPolska -

Elektryka ogólna - Awaria immobilizera? [Ford Fiesta mk7]

Ola3012 - 15 Gru 2023, 08:44
Temat postu: Awaria immobilizera? [Ford Fiesta mk7]
Dzień dobry, zacznę od przywitania się ponieważ jest to mój pierwszy post tutaj :)
A teraz do rzeczy. Mam problem z moją Fieściną (Ford Fiesta mk7 wersja Ghia) i nie bardzo wiem gdzie zacząć szukać problemu.
Pierwszy raz problem pojawił się 1 listopada gdy po zapaleniu silnika otwierała się klapa bagażnika a w czasie jazdy mrugała dioda alarmu.
Na drugi dzień rano klapa bagażnika również się otworzyła i wyświetlił się komunikat „immobilizer awaria serwis natychmiast”. Ale auto odpaliło normalnie a w czasie jazdy nie było żadnych problemów.
Od tego czasu był spokój i wszystko w porządku, żadnych błędów nie pokazywało.
Tydzień temu problem powrócił. Najpierw w czasie jazdy pojawił się komunikat „kluczyk nie wykryty”, potem zaczęła mrugać dioda alarmu i wyświetlał się komunikat „immobilizer awaria serwis natychmiast”. I tak na zmianę. Dodam że auto odpaliło bez problemów. Wtedy wymieniłam klucz na drugi zapasowy żeby sprawdzić czy problem leży w kluczyku czy gdzieś indziej.
Natomiast wczoraj gdy podjechałam pod dom i wysiadłam z samochodu żeby otworzyć sobie bramę samochód zatrzasnął się. Kluczy był w środku i wyglądało tak jakby auto ktoś zamkną od środka. Samochód otworzył się dopiero po kilku próbach otwarcia go przy użyciu drugiego kluczka.

Dodam że bateria w kluczyku została wymieniona, akumulator sprawdzony a komputer nie wykazał żadnych błędów. Klamka bagażnika nie działa, bagażnik trzeba otwierać z kluczyka plus mruga mi kokpit z radiem. Nie wiem czy ma to jakikolwiek związek ale wolę napisać wszystkie objawy jakie zauważyłam.

Czy ktoś miał podobne przygody ze swoją Fiesta? Gdzie szukać problemu ?

thug83 - 7 Lut 2024, 09:09

Ja właśnie czekam co elektryk wynajdzie, bo u mnie po tygodniu stania pod domem nie odpaliła. Mruga szybko dioda od immobilizera, auto nie kręci, kreski na zegarach. Bezpieczniki posprawdzane, wtyczki do kompa itp też są ok. Auto pojechało w poniedziałek do elektrykai czekam. Co do bagażnika, też mi się bezpośrednio przed tą awarią tak działo przez kilka dni, ale to raczej przypadek :) Wymieniłem na zamiennik z allegro, za jakieś 50pln i już się nie otwiera, jednak auto dalej nie jeździ.
JoeMix - 10 Lut 2024, 09:13

thug83 napisał/a:
po tygodniu stania pod domem nie odpaliła
aku rozładowany,,,
thug83 - 13 Lut 2024, 14:44

JoeMix napisał/a:
thug83 napisał/a:
po tygodniu stania pod domem nie odpaliła
aku rozładowany,,,


Elektrykiem nie jestem, ale debilem też nie :) . Auto zrobione, w module sterownika było coś przepalone, elektryk naprawił i śmiga. Wiązki, zegary i cała reszta przepatrzona, były w porządku. Jak ktoś z okolic Piaseczna, Tarczyna, Grójca to polecam https://maps.app.goo.gl/nQ9rn1jt9fhDWnj39


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group